Płyta indukcyjna dwupalnikowa - Ranking Czerwiec 2024

Polujesz na niedużą płytę indukcyjną dwupalnikową do swojej kuchni? Zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza – ta marki Beko, Amica czy Electrolux? Ceramiczna czy emaliowana? Sprawdź nasz ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych na Czerwiec 2024 roku, w którym prezentujemy polecane produkty w najlepszych cenach online! Na dodatek nasz ekspert z MójRanking.pl podpowiada, jaki model kupić. Objaśniamy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę! Zobacz jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wybrać w 2024 roku!

Ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych na Czerwiec 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Płyta indukcyjna AMICA PI3510U (5906006233433) Producent: Amica Ocena eksperta: 10 / 10 Ilość pól grzejnych:
Głębokość: 52 cm
Szerokość: 30 cm
Najniższa cena online
2 HDMI32400DT Płyta indukcyjna BEKO, 7787087601 Producent: Beko Ocena eksperta: 9.9 / 10 Ilość pól grzejnych:
Głębokość: 51 cm
Szerokość: 30 cm
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze kuchenki dwupalnikowe na indukcję wg MójRanking.pl

Jaką płytę 2 palnikową indukcyjną wybrać?

Nie wiesz, jaką kompaktową płytę indukcyjną dwupalnikową do kuchni kupić? Zastanawiasz się jak dopasować parametry urządzenia, tak aby było ono małoawaryjne, wytrzymałe oraz w dobrej cenie? Specjalnie dla Ciebie poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Objaśniamy, z czego powinna być wykonana dobra płyta indukcyjna. Wskazujemy, jakie sterowanie jest najlepsze – mechaniczne czy elektroniczne? Sugerujemy, na jakie funkcje się skusić. Przeczytaj jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną dwupalnikową!

Jak dopasować rozmiar płyty indukcyjnej dwupalnikowej?

Wybierając dwupalnikową płytę indukcyjną, spotkasz się z modelami mniejszymi, których wymiar wynosi zazwyczaj 30 x 52 cm, jak również płytami większymi, których rozmiar to powyżej 55 x 40 cm. Oczywiście dobór rozmiaru płyty zależny jest od Twoich oczekiwań oraz wielkości garnków, jakie używasz. Miej na uwadze, że im większa powierzchnia płyty, tym pomieścisz większy garnek, jednak z tym idzie większe zużycie energii elektrycznej, co z kolei generuje większe rachunki za prąd. Warto również dodać, że wraz z większą powierzchnią grzewczą zwiększa się również moc przyłączeniowa, o czym piszemy poniżej.

Zwróć uwagę na moc przyłączeniową!

W trakcie zakupu dobrej kuchenki indukcyjnej dwupalnikowej zwróć uwagę na moc przyłączeniową urządzenia. Parametr ten podawany jest w watach i wskazuje on na ilość prądu, który płyta potrzebuje do prawidłowego działania, podczas gdy używasz obu palników jednocześnie. Pamiętaj, że wartość ta powinna być dopasowana do zapotrzebowania mocy, jakie posiadasz w swoim domu lub mieszkaniu. Mianowicie należy dopasować moc przyłączeniową w taki sposób, aby nie doszło do przeciążenia zasilania, co skutkuje wyłączeniem bezpieczników. Dlatego przed zakupem zsumuj wszystkie elektronarzędzia razem, które posiadasz na fazie, do której chcesz podłączyć kuchenkę. Po czym dopasuj taką płytę indukcyjną 2 palnikową, której moc przyłączeniowa nie wywoła awarii bezpieczników.

Płyta ceramiczna, ze szkła ceramicznego, stali czy emaliowana – jaka jest najlepsza?

Obecnie w sprzedaży spotkasz się z płytami elektrycznymi indukcyjnymi z dwoma palnikami:

 • ceramicznymi,
 • ze szkła ceramicznego,
 • stali nierdzewnej,
 • emaliowanymi.

Płyty ceramiczne dwupalnikowe to urządzenia najchętniej wybierane. Wyróżniają się one przystępną ceną, są proste w pielęgnacji, a w dodatku świetnie prezentują się w kuchni. Podobnie jest z modelami wykonanymi ze szkła ceramicznego. Kolejne, czyli płyty indukcyjne dwupalnikowe wykonane ze stali nierdzewnej wyróżniają się niezwykłą trwałością i błyskawicznie się nagrzewają. Jednak są one trudne w czyszczeniu, tym samym wymagają użycia specjalnych środków oraz gąbki w trakcie pielęgnacji. Z kolei płyty emaliowane to produkty w konkurencyjnej cenie, jednak nie wyglądają one aż tak estetycznie, jak pozostałe modele. Jaką płytę wybrać? Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości płycie indukcyjnej z 2 polami grzewczymi, która świetnie prezentuje się w kuchni, to zdecyduj się na zakup produktu wykonanego z ceramiki lub szkła ceramicznego.

Jakie sterowanie w płycie 2 palnikowej wybrać – dotykowe, mechaniczne czy elektroniczne?

Dokonując zakupu płyty grzewczej dwupalnikowej, spotkasz się z modelami ze sterowaniem:

 • mechanicznym,
 • elektronicznym,
 • dotykowym.

Dwupalnikowa kuchenka indukcyjna z mechanicznym sterowaniem to urządzenie wyposażone najczęściej we wbudowane pokrętła, którymi regulujesz moc urządzenia. Z kolei indukcyjne płyty posiadające elektroniczne sterowanie, to sprzęt AGD wyposażony w przyciski, dzięki którym dokonujesz regulacji poziomu mocy pól grzejnych. Ostatnie, czyli płyty dwupalnikowe indukcyjne posiadające sterowanie dotykowe, to modele, u których panel sterowania jest na powierzchni płyty grzewczej.

Jednak na jakie się zdecydować? Do polecanych płyt indukcyjnych dwupalnikowych zalicza się modele ze sterowaniem dotykowym. Dlaczego? Po pierwsze te modele bardzo ładnie komponują się w każdej kuchni – mają minimalistyczny wygląd. Na dodatek są proste w czyszczeniu. Co więcej, większość płyt wyposażonych w sterowanie dotykowe ma znacznie więcej funkcji i udogodnień w porównaniu do pozostałych modeli.

Wolnostojąca czy do zabudowy – jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wybrać?

Wybierając niezawodną płytę indukcyjną do małej kuchni, spotkasz się z urządzeniami wolnostojącymi oraz do zabudowy. Płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy to urządzenie, które wymaga wycięcia w blacie dopasowanego otworu. Po czym sprzęt montuje się bezpośrednio w blacie, dzięki czemu płyta idealnie dopasowuje się do jego powierzchni. Z kolei płyty indukcyjne dwupalnikowe wolnostojące to urządzenia, które nie wymagają montażu w zabudowie kuchennej.

Dzięki czemu mogą służyć jako płyta grzewcza do gotowania potraw bezpośrednio w kuchni, jak również w trakcie wyjazdu. Jednak na jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wybrać? Jeśli zależy Ci na sprzęcie kuchennym, który będzie jednocześnie funkcjonalny, a w dodatku dobrze komponował się z wnętrzem, to zdecyduj się na model do zabudowy. Z kolei płyty wolnostojące dwupalnikowe to propozycja dla osób, które szukają urządzenia mobilnego.

Płyta indukcyjna dwupalnikowa z wolną strefą czy bez?

Wolna strefa indukcyjna jest to obszar na płycie indukcyjnej, dzięki któremu możesz dopasować wielkość pola, które to ma być nagrzane do wielkości garnka lub brytfanny. Tym samym płyty indukcyjne dwupalnikowe ze strefą dają możliwość gotowania w dużym, jak i małym naczyniu. Poza tym umożliwiają ustawienie wspólnej mocy grzania dla dwóch mniejszych garnków. Podsumowując, jeśli zależy Ci na gotowaniu potraw w bardzo dużych naczyniach lub chcesz wygodnie ustawiać obszar grzania, to zdecyduj się na płytę indukcyjną dwupalnikową, która została wyposażona w wolną strefę.

Na jakie dodatkowe udogodnienia się skusić kupując płytę indukcyjną dwupalnikową?

Każda dobra płyta indukcyjna dwupalnikowa posiada dodatkowe funkcje oraz dodatki, które wpływają na wygodę w trakcie gotowania dań w kuchni. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:

 • timer,
 • automatyczne wyłączenie,
 • automatyczne wykrywanie garnków,
 • blokadę rodzicielską,
 • zabezpieczenie przed przypadkową zmianą mocy,
 • funkcję booster,
 • wskaźnik ciepła resztkowego,
 • funkcję podtrzymywania ciepła,
 • czujnik patelni.

Ile kosztuje dobra płyta indukcyjna dwupalnikowa?

Kwota za tanie płyty indukcyjne dwupalnikowe rozpoczyna się już od 350 zł. Z kolei najdroższe modele mogą kosztować nawet ponad 3200 zł. Warto wspomnieć, że na kreowanie się ceny ma wpływ:

 • rodzaj płyty z technologią indukcyjną,
 • marka,
 • rozmiar,
 • zastosowane funkcje,
 • materiał wykonania,
 • typ sterowania.

Warto również przedstawić kwotę za modele płyt dwupalnikowych indukcyjnych do zabudowy, jak również tych wolnostojących. Dla tych pierwszych cena wynosi od 499 do 3200 zł. Z kolei dla płyt indukcyjnych wolnostojących z dwoma palnikami kwota waha się od 350 do 1000 zł.

Rodzaj płyty indukcyjnej dwupalnikowejZakres cenowy
do zabudowyod 499 do 3200 zł
wolnostojącaod 350 do 1000 zł

Beko, Electrolux czy Amica – jaką małą płytę indukcyjną z 2 polami wybrać?

Do jednych z polecanych firm, które oferują wysokiej jakości płyty indukcyjne dwupalnikowe, jest ta marki Whirlpool, np. Whirlpool WS Q0530 NE. Płyta została wykonana ze szkła ceramicznego, jej wymiary to 28,4 x 51 cm. Wyposażona została w dotykowe sterowanie. Na dodatek prezentowana płyta dwupalnikowa indukcyjna charakteryzuje się funkcjonalnością. Została wyposażona w technologię 6-Zmysł, wskaźnik ciepła resztkowego, jak również funkcję booster, dzięki czemu płyta automatycznie zwiększa moc palników, tym samym umożliwia błyskawiczne podgrzewanie. Co za tym idzie? Skraca czas gotowania się potraw czy wody. Innym polecanym produktem jest płyta z indukcją dwupalnikowa:

 • Bosch,
 • Electrolux,
 • Gorenje,
 • Amica.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą płytę indukcyjną dwupalnikową?

  W trakcie zakupu dobrej płyty indukcyjnej dwupalnikowej zwróć uwagę na moc przyłączeniową. Na dodatek ważnym parametrem jest materiał wykonania – do wyboru masz m.in. płyty ceramiczne, ze szkła ceramicznego, emaliowane czy te wykonane ze stali nierdzewnej. Poza tym warto zwrócić uwagę na rodzaj sterowania, typ urządzenia, jak również wszystkie zastosowane funkcje. Do jednych z przydatnych można zaliczyć funkcję booster, blokadę rodzicielską czy wskaźnik ciepła resztkowego.

 2. Jaka płyta indukcyjna dwupalnikowa jest lepsza – ceramiczna czy ze stali nierdzewnej?

  Porównując płyty indukcyjne dwupalnikowe, lepszym wyborem będzie zakup płyty ceramicznej. Dlaczego? Po pierwsze jest ona znacznie prostsza w czyszczeniu i co najważniejsze jest mniej podatna na zarysowania w porównaniu do modeli stalowych. Na dodatek bardzo ładnie komponuje się w każdej kuchni. Poza tym większość modeli ceramicznych wyposażona jest w sterowanie dotykowe.

 3. Z jakiej firmy są dobre płyty indukcyjne z dwoma palnikami?

  Jedną z polecanych firm, które oferują dobre płyty indukcyjne dwupalnikowe, jest marka Whirlpool. W sprzedaży spotkasz się z urządzeniami od tego producenta, które wyróżniają się trwałością, doskonałym wykonaniem oraz funkcjonalnością. Inną polecaną marką jest Amica. W tym przypadku masz do wyboru sprzęt, który posiada wiele funkcji, a przy tym ma bardzo konkurencyjną cenę. Do pozostałych marek, które produkują wysokiej jakości płyty dwupalnikowe indukcyjne, zaliczamy: Bosch, Gorenje oraz Electrolux.

Podsumowanie

 • Płyta indukcyjna dwupalnikowa przeznaczona jest szczególnie do niedużych kuchni.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na specyfikację produktu. Ważnymi parametrami są: moc przyłączeniowa, rozmiar płyty, materiał wykonania, rodzaj sterowania, zastosowane funkcje, jak również marka.
 • W porównaniu do płyt gazowych, modele indukcyjne znacznie ładniej komponują się w kuchni.
 • Do przydatnych zastosowań można zaliczyć automatyczne wyłączanie, timer, funkcję booster czy wskaźnik ciepła resztkowego.
 • Polecanymi płytami indukcyjnymi dwupalnikowymi są te marki Whirlpool, Bosch, Amica, Gorenje oraz Teka.
 • Cena za tego typu sprzęt AGD oscyluje od 350 do 3200 zł.
 • W sprzedaży spotkasz się z płytami dwupalnikowymi indukcyjnymi do zabudowy oraz wolnostojącymi.
 • Szerokość typowej płyty dwupalnikowej wynosi zazwyczaj 30 cm.
 • Nie wiesz, na jaką płytę indukcyjną z 2 palnikami się zdecydować? Zobacz nasz ranking 2024, w którym prezentujemy polecane urządzenia w konkurencyjnej cenie online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry