Jaka lodówka do zabudowy jest najlepsza? Ranking Kwiecień 2024

Szukasz dobrej lodówki, która jest wydajna, energooszczędna, cicha, a przy tym pojemna? Nie wiesz jaki model wybrać i kupić? Poniżej przygotowaliśmy porównanie najlepszych lodówek do zabudowy, u których wyszczególniamy plusy i minusy. Sprawdź nasz ranking lodówek do zabudowy w 2024 roku w najatrakcyjniejszych cenach na rynku! Zobacz, jaka lodówka do zabudowy jest najlepsza!

Ranking lodówek do zabudowy na Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 BRB30705DWW/EF Lodówka SAMSUNG Producent: Samsung Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Whirlpool Lodówka whc20 t593 p Producent: WHIRLPOOL Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Lodówka BEKO BCNE400E40SN (8690842418877) Producent: BEKO Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Electrolux ENC8MC19S Zamrażarka No Frost 188,4cm Szuflada z kontrolą wilgotności Producent: Electrolux Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Whirlpool Chłodziarko-zamrażarka arg590a+ Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.6 / 10 Głębokość: 54 cm
Klasa energetyczna: A+ 
Klasa klimatyczna:
Najniższa cena online
6 Chłodziarko zamrażarka brb26705eww nofrost marki Samsung Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Electrolux Lodówka 900 MultiChill 0°C 177,2 cm ENV9MC18S Producent: Electrolux Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Lodówka BOSCH KUL15ADF0, KUL15ADF0 Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Gorenje Lodówka ri2181a1 (3838782039997) Producent: Gorenje Ocena eksperta: 9.2 / 10 Klasa energetyczna: A+ 
Najniższa cena online
10 Beko BU1103N, BU1103N Producent: Beko Ocena eksperta: 9.1 / 10 Klasa energetyczna: A+ 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych lodówek do zabudowy 2024 wg MójRanking.pl

Miejsce 1
BRB30705DWW/EF Lodówka SAMSUNG NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka SAMSUNG BRB30705DWW/EF


Kolejną pozycję w naszym zestawieniu zajmuje Samsung BRB30705DWW/EF z klasą energetyczną D oraz wymiarach 54 x 193,5 x 55 cm. Jest to lodówka do zabudowy z systemem No Frost w formie pełnej, czyli system obejmuje chłodziarkę i zamrażarkę. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w technologię Twin Cooling Plus, strefa Cool Select, jak również topowy kompresor Digital Inverter, na który producent daje aż 10 lat gwarancji. Na dodatek, lodówka do zabudowy Samsung posiada szufladę Humidity Fresh, technologię SpaceMax, szufladę Optimal Fresh, system Metal Cooling, jak również funkcję Power Freeze, dzięki której urządzenie obniża maksymalnie temperaturę nawet przez 50 godzin w zamrażarce, co umożliwi szybkie zamrożenie nowo kupionych produktów spożywczych. Poza tym ta lodówka do zabudowy z pełnym No Frost została zaopatrzona w innowacyjną półkę na napoje, regulowane pojemniki drzwiowe, półki Easy Slide, jak również oświetlenie LED. Warto dodać, że lodówka Samsung BRB30705DWW/EF posiada również funkcję Wakacje oraz alarm otwartych drzwi. Pojemność dla chłodziarki w tym modelu wynosi 224 l, natomiast dla zamrażarki jest to 74 l. Bez wątpienia można stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych lodówek No Frost do zabudowy!
Zalety:
 • system Metal Cooling
 • klasa energetyczna D
 • technologia SpaceMax
 • system bezszronowy No Frost
Wady:
 • brak
 • Producent Samsung 
Miejsce 2
Whirlpool Lodówka whc20 t593 p NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka WHIRLPOOL WHC20 T593 P


Do grona najlepszych lodówek do zabudowy dołącza Whirlpool WHC20 T593 P z klasą energetyczną D. Jest to pojemna lodówka, która została wyposażona w przeróżne udogodnienia. Pojemność dla chłodziarki wynosi aż 212 l, tymczasem dla zamrażarki to 68 litrów. Warto również wspomnieć, że lodówka do zabudowy Whirlpool została wyposażona w total No Frost. Jej wymiar to 193,5 x 54 x 54,5 cm do zabudowy. Producent wyposażył sprzęt w technologię ZenInverter, który redukuje hałas, jak również wahania temperatury. Dzięki temu głośność prezentowanego modelu wynosi 32 dB. Poza tym, jak przystało na nowoczesną lodówkę, posiada ona technologię 6 zmysł, szufladę MultiFresh Box, Flexi Shelf+, jak również mechanizm Push to Open, który umożliwia otwieranie drzwi za jednym dotknięciem, ale to nie wszystko!. Lodówka ma dodatkową szufladę Deli box, która w środku ma specjalnie dopasowaną wilgotność oraz temperaturę. Poza tym lodówka do zabudowy No Frost Whirlpool WHC20 T593 P posiada uchwyt na butelki 2w1, jak również możliwość regulacji półek na drzwi. Na dodatek wyposażona została w inteligentnie wysuwaną półkę Easy Access, intuicyjny wyświetlacz, dzięki któremu możesz ustawić szybkie zamrażanie i chłodzenie. Warto dodać, że to tylko cząstka udogodnień tego modelu! Jest to jedna z najpojemniejszych lodówek do zabudowy na rynku.
Zalety:
 • klasa D
 • duża pojemność
 • poziom hałasu 32 dB
 • wiele dodatkowych szuflad
Wady:
 • cena mogłaby być nieco niższa
 • Producent WHIRLPOOL 

Jaką lodówkę do zabudowy kupić? Poradnik zakupowy

Nie wiesz jaką lodówkę do zabudowy wybrać, tak aby była ona pojemna, wydajna, a przy tym zużywała jak najmniej prądu? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy najważniejsze parametry. Zobacz, jaką lodówkę do zabudowy wybrać, tak aby spełniała wszystkie Twoje oczekiwania! Zobacz poniżej, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu urządzenia! Podpowiadamy!

Jaka pojemność w lodówce do zabudowy?

W trakcie zakupu lodówki spotkasz się z pojemnością użytkową chłodziarki, jak i zamrażarki. Parametr ten wskazuje na pojemność lodówki bez wyposażenia wewnętrznego przy zamkniętych drzwiczkach. Im pojemność użytkowa lodówki jest większa, tym więcej produktów spożywczych jesteś w stanie w niej przechowywać. Warto dodać, że wartość podawana jest oddzielnie dla chłodziarki i oddzielnie dla zamrażarki.

Jaka pojemność użytkowa chłodziarki w lodówce do zabudowy?

W przypadku lodówek do zabudowy kuchennej pojemność chłodziarki wynosi od 92 do 316 litrów. Zazwyczaj przedział od 92 do 144 l występuje w małych lodówkach do zabudowy, które idealnie nadadzą się maksymalnie dla 2 osób. Z kolei te większe egzemplarze o pojemności od 145 do 189 litrów polecamy wybierać, gdy z urządzenia korzysta od 3 do 4 osób. Natomiast, jeśli w budynku mieszka więcej niż 5 domowników, wtedy wybieraj największy zakres powyżej 190 l.

Jaka pojemność użytkowa zamrażarki w lodówce do zabudowy?

Pojemność zamrażarki w lodówce zależna jest od jej wymiarów. W lodówkach do zabudowy spotkasz się z produktami, których pojemność zamrażarki oscyluje od 54 do 106 litrów. Najmniejsze modele z zamrażalnikiem o pojemności od 54 do 65 litrów polecamy wybierać maksymalnie dla 2 osób. Z kolei modele lodówek o pojemności użytkowej zamrażarki od 65 do 85 litrów najlepiej sprawdzą się dla 3 lub 4 osób. Z kolei lodówki z zamrażarką większą niż 85 litrów warto kupić, gdy liczba osób przekracza 5.

Ilość osóbPojemność chłodziarkiPojemność zamrażarki
od 1 do 2 osóbod 92 do 144 lod 54 do 65 l
od 3 do 4 osóbod 145 do 189 lod 65 do 85 l
powyżej 5 osóbpowyżej 190 lpowyżej 85 l

Jakie funkcje powinna mieć dobra lodówka?

Funkcje w dobrej lodówce dają jeszcze więcej możliwości chłodzenia i zamrażania produktów spożywczych. Do jednych z przydatnych trybów w lodówce do zabudowy zaliczamy technologię No Frost, dzięki której następuje cyrkulacja powietrza, która zapobiega skraplaniu, a tym samym powstawaniu szronu i oblodzenia. Dzięki temu nie ma konieczności regularnego rozmrażania lodówki, co jest niezwykle wygodne. Kolejnym pomocnym zastosowaniem jest oświetlenie LED. Oprócz tego konieczną funkcją jest regulacja temperatury, który umożliwia dostosowanie tego parametru w chłodziarce, jak i zamrażarce. Do pozostałych trybów, które powinny znaleźć się w lodówce do zabudowy, zaliczamy:

 • alarm otwartych drzwi;
 • wentylator w chłodziarce;
 • sterowanie z użyciem aplikacji mobilnej;
 • strefa zero o zakresie temperatury od -1 do +2 °C z kontrolą wilgotności, dedykowana do przechowywania pożywienia, takiego jak mięso, ryby, owoce i warzywa, które dzięki temu dłużej zachowują świeżość;
 • funkcja szybkiego chłodzenia i zamrażania;
 • blokada rodzicielska;
 • kostkarka do lodu.

Jaką klasę energetyczną wybrać w lodówce?

Wybierając lodówkę do zabudowy, koniecznie zwróć uwagę na klasę energetyczną. Wskazuje ona na efektywność wybranego modelu. Im lepsza klasa energetyczna w lodówce tym urządzenie jest bardziej energooszczędne, tym samym zużywa mniej prądu. Warto dodać, że każda klasa definiowana jest przez kolor oraz literkę, gdzie A oznacza najwydajniejsze urządzenie, natomiast najmniej wydajne oznaczane jest literką G. W ofercie sklepów spotkasz się z lodówkami do zabudowy z klasą efektywności energetycznej od C do G. Najlepiej wybierać te najlepsze, czyli lodówki z klasą C, D, E i co najwyżej F. Warto również dodać, że modele lodówek do zabudowy z lepszą klasą energetyczną kosztują zazwyczaj więcej. Jednak inwestycja zwraca się z każdym miesiącem użytkowania, przez obniżone zużycie energii elektrycznej.

Ile prądu powinna zużywać dobra lodówka do zabudowy?

Zużycie prądu podawane w kilowatogodzinach obrazuje zużycie w skali roku. W lodówkach do zabudowy spotkasz się z modelami, których roczne zużycie energii wynosi od 148 do 357 kWh, gdzie mnożąc te wartości przez stawkę energii za rok ubiegły, koszt zużycia wynosi około od 112 do 275 zł. Różnica w przedziale jest duża, dlatego warto wybierać te modele, które zużywają najmniej prądu, czyli od 148 do maksymalnie 234 kWh. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie czasu oszczędzasz na zakupie. Pamiętaj również, że te najbardziej oszczędne urządzenia oznaczane są stosowną klasą energetyczną.

Jaki poziom hałasu będzie odpowiedni w lodówce?

Kolejną ważną cechą lodówki jest poziom hałasu, który wpływa na zapewnienie komfortu dla domowników. Im mniejszy poziom emisji hałasu, tym urządzenie ciszej pracuje. Dla lodówek do zabudowy parametr ten oscyluje od 32 do 41 dB. Warto wybierać, te najniższe wartości w przedziale od 31 do 37 dB — zapewniają one największą wygodę i są praktycznie niesłyszalne.

Ile termostatów w dobrej lodówce do zabudowy?

Liczba termostatów odpowiada za regulację temperatury wewnątrz lodówki. Dla modeli do zabudowy, które mają więcej niż jeden termostat, istnieje możliwość uregulowania temperatury w wybranych częściach lodówki (przestrzeniach). To z kolei daje Ci więcej możliwości, jeśli chodzi o przechowywanie różnego rodzaju produktów spożywczych. Tak więc, dla urządzeń, które mają 2 termostaty, ustawisz różne temperatury dla zamrażarki i chłodziarki. Z kolei, jeśli sprzęt posiada 3 termostaty, wtedy możesz ustawić różne temperatury dla chłodziarki, zamrażarki oraz komory świeżości. Szukając lodówki, najlepiej wybierać, taką, która ma przynajmniej 2 termostaty.

Ilość termostatówObszar regulacji chłodzenia
1chłodziarka
2chłodziarka i zamrażarka
3chłodziarka, zamrażarka, komora świeżości

Jakie zawiasy wybrać w lodówce do zabudowy?

W lodówkach do zabudowy spotkasz się z dwoma rodzajami zawiasów:

 • nożycowymi,
 • suwakowymi.

Zawiasy nożycowe łączą płytę meblową z drzwiami lodówki. Wyglądają one podobnie jak zawiasy w typowych szafkach. W przypadku tego modelu nie występuje żadna szczelina pomiędzy drzwiami lodówki a płytą meblową, dzięki czemu wykonanie jest estetyczne. Z kolei zawiasy suwakowe łączą drzwiczki chłodziarki i zamrażarki z użyciem tzw. suwaka, gdzie drzwiczki lodówki przesuwają się po prowadnicy zamocowanej do meblowej zabudowy lodówki. Oba modele są polecane, jednak prostsze w montażu są lodówki do zabudowy z nawiasem suwakowym.

Jakie dodatkowe wyposażenie ma dobra lodówka do zabudowy?

Aby lodówka pod zabudowę wyróżniała się jeszcze większą funkcjonalnością, to warto wybierać takie modele, które mają bogate wyposażenie. Do jednych z przydatnych akcesoriów zaliczamy:

 • wyświetlacz elektroniczny,
 • panel sterowania, dzięki któremu ustawisz temperaturę dla wybranych sektorów,
 • kompresor inwerterowy,
 • szklane półki,
 • przynajmniej dwie szuflady w chłodziarce.

Ile kosztuje funkcjonalna lodówka do zabudowy?

Koszt dobrej lodówki do zabudowy zależny jest od kilku najważniejszych parametrów, m.in. od pojemności urządzenia, marki, ilości termostatów, zastosowanej technologii, wymiaru, klasy energetycznej, jak również od zużycia prądu. Koszt za dobre urządzenie waha się od 1000 do 12000 zł. Warto dodać, że na kwotę bardzo duży wpływ ma pojemność oraz klasa energetyczna — im jest ona lepsza, tym urządzenie jest droższe.

Pojemność chłodziarki w lodówceCena
od 92 do 144 lod 1000 do 4000 zł
od 145 do 189 lod 1700 do 12000 zł
powyżej 190 lod 1300 do 5000 zł

Jakiej firmy najlepiej kupić lodówkę do zabudowy?

W trakcie wyboru lodówki do zabudowy najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych i polecanych producentów. Do jednych z najlepszych marek zaliczamy lodówki:

 • Whirlpool,
 • Samsung,
 • Beko,
 • Electrolux,
 • Amica.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy lodówka do zabudowy posiada system No Frost?

  Tak, lodówki do zabudowy posiadają system No Frost. Oczywiście nie wszystkie produkty mają wbudowaną tę technologię. Tak więc najlepiej sprawdzać producenta oraz zastosowane funkcje, które znajdziesz w specyfikacji produktu.

 2. Czy 41 decybeli to głośno w lodówce?

  Poziom emisji hałasu lodówki na poziomie 41 dB jest jedną z najwyższych wartości. Lepiej wybierać urządzenia, których poziom hałasu oscyluje od 32 do maksymalnie 37 dB.

 3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki do zabudowy?

  Kupując lodówkę koniecznie, zwróć uwagę na wymiar, pojemność urządzenia, klasę energetyczną, zastosowane funkcje, zużycie energii w skali roku, jak również na markę. Oprócz tego sprawdź dodatkowe wyposażenie, które producent dołącza do zestawu.

 4. Z jakiej marki kupić dobrą lodówkę do zabudowy?

  Do jednych z polecanych marek, które oferują wysokiej jakości lodówki do zabudowy, zaliczamy Samsung, np. model Samsung BRB30715DWW. Inną firmą, która oferuje doskonały sprzęt z tej kategorii, jest Whirlpool, Beko, Siemens, jak również Bosch.

Podsumowanie

 • Lodówka do zabudowy to sprzęt, który montuje się w blaty meblowe. W porównaniu do lodówek wolnostojących możesz wkomponować urządzenie w styl kuchenny, co przekłada się na lepszą estetykę wnętrza.
 • W trakcie zakupu dobrej lodówki zwróć uwagę na markę, pojemność, liczbę termostatów, zużycie energii, klasę energetyczną, zastosowane technologie, dodatkowe wyposażenie, rodzaj zawiasów, jak również na poziom emisji hałasu.
 • Pojemność użytkowa jest podawana oddzielnie dla pojemności chłodziarki oraz oddzielnie dla pojemności zamrażarki. Ponadto pojemność dostosuj do ilości osób mieszkających w budynku.
 • Warto wybierać urządzenie z klasą energetyczną C, D lub E.
 • Najlepiej wybierać modele lodówek, które mają różne funkcje, np. No Frost.
 • Polecanymi markami lodówek do zabudowy są: Whirlpool, Samsung, Beko, Amica, Electrolux.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, wynosi od 1000 do 12000 zł.
 • Nadal zachodzisz w głowę, jaką lodówkę wybrać, aby z jednej strony była małoawaryjna, pojemna, a przy tym w świetnej cenie? Sprawdź nasz ranking lodówek do zabudowy 2024, w którym zestawiamy polecane urządzenia w najniższej cenie online!
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry