Lodówki no frost A+++ - Ranking Grudzień 2023

Szukasz lodówki no frost z klasą A+++? Dzięki tej funkcji nie będziesz musiał rozmrażać urządzenia co jakiś czas, a energooszczędna klasa A+++ da Ci gwarancję utrzymania niskich rachunków za prąd. Sam widzisz, że takie lodówki mają same zalety! Ale który model wybrać?

Co to jest lodówka no frost?

System no frost w lodowce jest technologią kotrolującą temperaturę i poziom wilgotności w chłodziarce. Innymi słowy mówiąc, zapobiega – jak sama nazwa wskazuje – on osadzaniu się szronu wewnątrz urządzenia, które jest bardzo dokładnie wentylowane.

Lodówka no frost (innymi słowy bezszronowa lodówka) nie wymaga rozmrażania, co czyni ją znacznie wygodniejszą i funkcjonalną niż jej odpowiedniki bez tego systemu. Nowoczesna lodówka typu no frost powinna się znaleźć w każdej kuchni.

Klasa energetyczna A+++ – co oznacza?

Klasa energetyczna A+++ zniknęła wraz z początkiem marca 2021 roku, kiedy to Urząd Regulacji Energetyki wprowadził zmiany w sposobie przedstawiania wydajności produktów. Powrócono tym samym do skali od A do B, którą z powodzeniem stosowano jeszcze około 20 lat temu. Nowy system oznaczania klas ma być dla konsumentów znacznie bardziej czytelny.

Zmiany obejmują sprzęty RTV/AGD, w tym jeszcze m.in.:

 • pralki
 • pralko-suszarki
 • zmywarki
 • telewizory
 • monitory

W nowym systemie zrezygnowano z „plusów” w nazwie, nie ma więc już klas A+, A++ czy właśnie A+++, która według starej nomenklatury była najwyższą klasą, a wg nowej jest ona klasyfikowana jako C lub D (na jej oznaczanie wpływa teraz więcej wyników, stąd rozbieżności).

Ranking lodówek no frost – zestawienie top 10. Jaką wybrać?

Oto dostępne na polskim rynku dobre lodówki no frost w 2023 roku:

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Amica FK4015T.2F Producent: Amica Ocena eksperta: 10 / 10 Kolor: srebrny, czarny, biały 
Najniższa cena online
2 Haier HTR-361 Producent: Haier Ocena eksperta: 9.9 / 10 Kolor: biały 
Klasa energetyczna: C+ 
Najniższa cena online
3 LG GBV3200DSW Producent: LG Ocena eksperta: 9.8 / 10 Kolor: biały 
Najniższa cena online
4 Haier A3FE632CSJ Producent: Haier Ocena eksperta: 9.7 / 10 Kolor: srebrny 
Klasa energetyczna: C+ 
Najniższa cena online
5 Amica FK3356.4 Producent: Amica Ocena eksperta: 9.6 / 10 Kolor: biały, srebrny, czarny 
Klasa energetyczna: C++ 
Najniższa cena online
6 Hisense RQ758N Producent: Hisense Ocena eksperta: 9.5 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
7 Haier A3FE742CMJ Producent: Haier Ocena eksperta: 9.4 / 10 Klasa energetyczna: C++ 
Najniższa cena online
8 Samsung RB38T675EEL Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.3 / 10 Kolor: brązowy, kremowy 
Klasa energetyczna: C++ 
Najniższa cena online
9 Bosch KGN39VLEB Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.2 / 10 Kolor: srebrny 
Najniższa cena online
10 Hisense RM469N4AFD Producent: Hisense Ocena eksperta: 9.1 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze wolnostojące lodówki wg mojranking.pl – top 5

Czy najpopularniejsze znaczy najlepsze? Nie zawsze. Jaką lodówkę wybrać? Tanie lodówki no frost zaczynają się od około 1600-2000 złotych, ale chcemy wskazać te najlepsze. Poznasz je w naszym autorskim rankingu lodówek wolnostojących, a więc nie pod zabudowę. Oto najlepsze modele w cenie do około 5000, 4000, 3000, 2000 oraz 1000 złotych. Każdy znajdzie dla siebie optymalne urządzenie!

Miejsce 1
Siemens KG49NAIBT NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Siemens KG49NAIB


Ta lodówka marki Siemens ma klasę energetyczną B (w skali od A do G), co i tak stanowi lepszą klasę niż niegdysiejszą - a wciąż potocznie używaną - klasę A+++. Spójrz na bardzo niskie roczne zużycie prądu wynoszące tylko 142 kWh! Jakie ma jeszcze zalety ta lodówka Siemens?
Wymiary: 203,0x70,0x66,7 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: B
Waga: 112 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 311/129 l
Liczba półek/balkoniki na drzwiach: 5/4
Liczba szuflad: 3
Zużycie prądu na rok: 142 kWh
Technologie: No Frost, Komora zero, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie
Dodatkowe: Zmiana kierunku otwierania drzwi
Choćby ogromną pojemność (w sumie niemal 450 litrów!) i efektywne zarządzanie przestrzenią. Producent zapewnia w sumie aż 9 półek, z czego 4 są zamocowane na drzwiach lodówki. Dostaniesz tu także 3 szuflady w zamrażarce. Tak duża przestrzeń na owoce i warzywa oraz pozostałą żywność jest możliwa dzięki całkiem dużym rozmiarom - jej wysokość przekracza bowiem 200 centymetrów, nie jest więc to kompaktowy model.
Siemens wyposażył swoją lodówkę w szereg funkcji i technologii, w tym oczywiście no frost. Jej cena nie jest najniższa, ale wiesz, że kupujesz świetnie wyposażoną i pojemną lodówkę, która zużywa bardzo mało energii (142 kWh to około 109 złotych rocznie!). Niektóre konkurencyjne lodówki pobierają nawet 2 lub 3-krotnie więcej prądu w skali roku! automatyczne rozmrażanie chłodziarki:tak;Bezpieczeństwo użytkowania:półki wytworzone ze „szkła bezpiecznego", alarm (wskaźnik) niedomkniętych drzwi, alarm (wskaźnik) wzrostu temperatury;Bezszronowa (No Frost):tak;Bezszronowa (No Frost) do opisów:bezszronowa (No Frost);Bezszronowa (No Frost):pełny No Frost;Czas utrzymania temperatury w sytuacji braku zasilania:21 godzin;uzupełniające dane:warstwa Antifingerprints, oświetlenie ledowe, dotykowy panel sterujący;Kolor:metaliczny/szary;Dystrybutor wody:nie;Dystrybutor wody:nie;Funkcje dodatkowe:funkcja "wakacje", komora świeżości;Funkcje dopełniające:funkcja "wakacje", funkcja "eco";Funkcje dodatkowe - opis cenowy:dotykowy panel sterujący, funkcja "eco", funkcja "wakacje", komora świeżości "hyperFresh 0°", powłoka Antifingerprints;Gwarancja:24 miesiące;Klasa energetyczna:B;Klasa klimatyczna:N, SN, T, ST;Klasa zamrażarki:****;Kolor:metaliczny;Kolor / wykończenie boków:szary;Kolor / wykończen...
Zalety:
 • bardzo niewielkie roczne zużycie prądu
 • ogromna pojemność chłodziarki i zamrażarki
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • sporo szuflad, półek i balkoników
Wady:
 • cena
 • Producent Siemens 
Miejsce 2
Samsung RB34T775CB1 NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Samsung RB34T775CB1


Pierwsza z kilku propozycji południowokoreańskiego producenta. Podobnie jak pozostałe, jest to lodówka no frost z dawną klasą A+++, a dziś przypisuje się jej klasę C. Spokojnie - jest to bardzo oszczędna lodówka, gdyż zużywa tylko 163 kWh na rok. Roczna eksploatacja wynosi więc tylko około 126 złotych! Czym jeszcze może pozytywnie zaskoczyć?
Wymiary: 185,3x59,5x65,8 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: C (dawniej A+++)
Waga: 66 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 230/114 l
Liczba półek/balkoniki na drzwiach: 5/3
Liczba szuflad: 3
Zużycie prądu na rok: 163 kWh
Technologie: No Frost, Komora zero, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie
Dodatkowe: Zmiana kierunku otwierania drzwi
Lodówka posiada pełny no frost (bezszronowa technologia zarówno w chłodziarce, jak i wewnątrz zamrażalnika), spora chłodziarka, jak i zamrażalnik (odpowiednio 230 i 114 litrów pojemności), ale nie tylko. Ta dobra lodówka ma sporo szuflad i półek, gdzie będziesz mógł pomieścić wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, jak np. warzywa i owoce (osobny pojemnik). Wewnątrz urządzenia znajdziesz w sumie 3 szuflady zamrażalnika i jeszcze więcej półek i balkoników w części chłodzącej.
W przeciwieństwie do wielu innych lodówek produkcji Samsunga, ta nie jest aż tak wysoka, a mimo to pozostaje smukła, gdyż jej pozostałe wymiary również są na tyle nieduże, że pozwolą jej zmieścić się w mniejszych kuchniach. Nie zmienia to faktu, że jest to świetnie wyposażona lodówka oferują naprawdę sporo możliwości. Lodówka Samsung RB34T775CB1 No Frost 340l 60cm Chłodziarko-zamrażarka z dolnym zamrażalnikiem w klasie energetycznej C. Objętość chłodziarki wynosi 230 l, a zamrażarki 114 l. Sterowanie elektroniczne. technologia NoFrost. System All-Around Cooling. NAJWAŻNIEJSZE właściwości typ: Lodówka wolnostojąca Klasa energetyczna: C Kolor: Grafitowa stal objętość chłodziarki: 230l objętość zamrażarki: 114l Czas przechowywania bez zasilania: 9h Zdolność zamrażania: 8 kg/24h wariant chłodzenia: Mono Cooling No Frost Metal Cooling Sterownik wilgotności (tylko szuflada) Szuflada Optimal Fresh Oświetlenie wewnętrzne LED Materiał półek: Szkło hartowane Funkcja Power Cool i Power Freeze Możliwość przekładania drzwi Alarm otwartych drzwi ekran zewnętrzny Wysokość: 185,3 cm Szerokość: 59,5 cm Pojemniejsza w środku, a taka sama na zewnątrz SpaceMax™ technika SpaceMax™ umożliwiła uzyskanie obszerniejszej przestrzeni użytkowej w środku chłodziarko-zamrażarki Samsung. nieszablonowy i wysoko produktywny system ...
Zalety:
 • niewielkie roczne zużycie prądu
 • dość dużo szuflad, półek i balkoników
 • wygodne gabaryty (wysoka, niska i wąska)
 • niewielki ciężar
Wady:
 • dość wysoka cena
 • Producent Samsung 
 • Kolor czarny 
 • Klasa energetyczna C+++ 
Miejsce 3
Samsung RB36R8899SR NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Samsung Chef Collection RB36R8899SR


Kolejna lodówka no frost w naszym rankingu, tym razem produkcji południowokoreańskiego Samsunga. I ten model jest całkiem spory (ponad 200 cm wysokości), ale w przeciwieństwie do wcześniejszego Siemensa jest węższa i mniej głęboka. Producent nie zapomniał jednak o odpowiedniej pojemności - ta wynosi 246 i 122 l odpowiednio w przypadku chłodziarki i zamrażarki. Na uwagę zasługuje system Samsung Space, który jeszcze lepiej wykorzystuje dostępny litraż.
Wymiary: 201,6x59,5x59,0 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: D (dawniej A+++)
Waga: 88 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 246/122 l
Liczba półek/balkoniki na drzwiach: 3/5
Liczba szuflad: 3
Zużycie prądu na rok: 210 kW/h
Technologie: No Frost, Samsung Digital Inverter, Samsung Space Max, Samsung Twin Cooling System, Samsung Chef Zone
Dodatkowe: funkcja Wakacje
Ta lodówka no frost ma klasę energetyczną A+++, a raczej miała. Po zmianach oznaczania prądożerności urządzeń elektrycznych/elektronicznych, temu Samsungowi przypadła obecna klasa D. W rezultacie jest to wciąż stosunkowo oszczędny model, ale i tak zużywa o około połowę więcej prądu od poprzedniego Siemensa.
Samsung Chef Collection jest za to wyraźnie tańszy, a i tak ma sporo do zaoferowania, jak np. liczne autorskie systemy Samsung Digital Inverter, Samsung Space Max, Samsung Twin Cooling System, Samsung Chef Zone. Warto! nieprzeciętnie przypasowana Design Kitchen Fit ™ innowacyjne wzornictwo Kitchen Fit™ zastosowane w lodówkach Samsung powoduje, że urządzenie jest wyśmienicie dostosowane do linii frontów mebli kuchennych. To alternatywa dla lodówek do zabudowy, która oferuje także pokaźniejszą objętość. Podświetlany na niebiesko uchwyt eksponuje postępowość i elegancję. Harmonijny i stylowy design Podświetlany uchwyt w odcieniu Ice Blue oraz wnętrze w szarym odcieniu wnoszą profesjonalny styl i elegancję. trafna temperatura i wilgotność Twin Cooling Plus™ zastosowanie technice Twin Cooling Plus™ umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór zapewniają utrzymanie niskiej temperatury i słusznej wilgotności, tak żeby wszystko – choćby najmniej trwałe owoce i warzywa – mogło pozostać świeże jak najdłużej. System zapobiega też mieszaniu się zapachów.* * W oparciu o niezależne testy przeprowadzone przez Intertek w porównaniu z klasy...
Zalety:
 • bardzo dużo dodatkowych funkcji i możliwości
 • bardzo duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
 • sporo szuflad, półek i balkoników
 • wygodne gabaryty (wysoka, niska i wąska)
Wady:
 • cena
 • stosunkowo wysokie roczne zużycie prądu
 • Producent Samsung 
Miejsce 4
Beko RCNE560E60 NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Beko RCNE560E60


Następny model z A+++ (dawniej - dziś jest to klasa D) od znanego i lubianego producenta Beko. Jeżeli pierwszy w naszym rankingu Siemens był olbrzymi, to ta lodówka Beko jest już wręcz kolosalnych rozmiarów - chłodziarka ma aż 356, a zamrażarka 158 litrów pojemności! To naprawdę świetny wynik!
Wymiary: 192,0x70,0x74,5 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: D (dawniej A+++)
Waga: 105 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 356/158 l
Liczba półek/balkoniki na drzwiach: 4/4
Liczba szuflad: 3
Zużycie prądu na rok: 243 kWh
Technologie: No Frost, Komora zero, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie
Dodatkowe: Zmiana kierunku otwierania drzwi
Co ciekawe, jej gabaryty wcale nie są większe od modelu Siemensa. Wysokość niewiele przekracza 190 cm, ale pozostałe wymiary to już 70 i więcej centymetrów. W cenie cenie otrzymasz oczywiście pełny no frost i naprawdę sporo udogodnień, które pozwolą dłużej przechowywać żywność i zachowywać jej świeżość.
Wracając do dawnej klasy A+++, a więc obecnie obowiązującej - wg nowoczesnej nomenklatury - klasy D, zapewnia ona tej lodówce Beko roczne zużycie prądu na poziomie 243 kWh, a więc nieco więcej, niż powyższego Samsunga. Lodówka Beko RCNE560E60ZGBHN 70 cm No-frost 514 L Lodówka wolnostojąca o objętości całkowitej 514l, z systemem HarvestFresh dla zachowania świeżości produktów na dłużej systemem podwójnego chłodzenia NeoFrost. NAJWAŻNIEJSZE parametry rodzaj: Lodówka wolnostojąca Kolor: Czarne szkło Klasa energetyczna: D Roczne zużycie energii (kWh/rok): 243.1 Poziom hałasu (dBA): 38 dB Napięcie: 220 - 240 V Wysokość: 192 cm Szerokość: 70 cm Głębokość: 74.5 cm System chłodzenia: NeoFrost pojemność pełna (l): 514 L Możliwość zmiany kierunku otwierania się drzwi wariant sterowania: Elektroniczny, Zdalne Alarm otwartych drzwi Blokada rodzicielska HarvestFresh Inspirowana naturą, zasilana światłem Jest to postępowa technika 3 kolorów, dzięki której możemy na dłużej zachować witaminy A i C w przechowywanych warzywach i owocach. dzięki czemu nasze produkty zachowają świeżość na dłużej. W dedykowanej szufladzie HarvestFresh imitowany jest 24-godzinny cykl słońca przy pomocy światła w kolorach niebieskim, zielo...
Zalety:
 • ogromna pojemność chłodziarki i zamrażarki!
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • sporo szuflad, półek i balkoników
 • design (kwestia gustu)
Wady:
 • cena
 • stosunkowo wysokie roczne zużycie prądu
 • Producent Beko 
 • Kolor czarny 

Jeszcze większy wybór lodówek no frost znajdziesz w przypadku dawnej klasy A++, którą reprezentują świetne lodówki Haier, Whirlpool, Bosch, LG, Amica czy innych uznanych producentów w branży.

Dobra lodówka no frost z A+++ – ile kosztuje?

Ceny porządnych modeli z systemem chroniącym przed szronem z A+++ (obecnie klasy C-D) wahają się od około 2900 do około 5000 złotych. Tyle kosztują najlepsze modele wg zestawienia mojrankign.pl.

 1. Siemens KG49NAIB – ok. 5000 zł
 2. Samsung RB34T775CB1 – ok. 2900 zł
 3. Samsung RB38T775CS9 – ok. 3000 zł
 4. Samsung Chef Collection RB36R8899SR – ok. 3300-3800 zł
 5. Beko RCNE560E60 – ok. 4800 zł

Lodówka z systemem no frost – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając dla siebie najlepszą lodówkę no frost z (dawnym) A+++, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Co z A+++?

Nie każdy sklep ze sprzętem typu RTV i AGD pokazuje obok nowego systemu klas także stary, który poinformowałby o dawnej klasyfikacji danego produktu. Można jednak przyjąć, że dawna klasa A+++ została rozbita na obecną C i D, więc jeżeli zależy Ci na jak największej ekologii i niskich rachunkach, celuj co najmniej w klasę C. Co najmniej, gdyż istnieją jeszcze klasy A i B!

Jakie wymiary lodówki?

Wszystko zależy od Ciebie – jedni wolną kompaktowe urządzenie, inni bardzo duże chłodziarko-zamrażarki. Ci drudzy są jednak i tak ograniczeni miejscem w kuchni, więc nie każdy będzie sobie mógł pozwolić na bardzo dużą lodówkę.

Przy okazji warto pamiętać, żeby zostawić parę centymetrów wolnej przestrzeni między lodówką a ścianą i/lub meblami. To bardzo ważne!

Jaka pojemność lodówki?

Ta z kolei zależna jest od jej fizycznych rozmiarów, choć nie jest powiedziane, że nieco mniejszy model nie będzie miał pojemniejszego wnętrza od gabarytowo większego konkurenta. Dużo zależy od efektywnego wykorzystania przestrzeni, czym producenci prześcigają się cały czas wymyślając nowe systemy pojemników, szuflad czy wyspecjalizowanych balkoników na drzwiczkach.

Można przyjąć, że lodówka z częścią chłodzącą o pojemności ponad 200 litrów jest duża, a powyżej 300 litrów – bardzo duża.

Jakie funkcje lodówki?

Im droższe urządzenie, tym zwykle więcej oferowanych funkcji. No frost czy oświetlenie LED to standard wśród wielu nowoczesnych lodówek, ale inne opcje, jak wyświetlacz LED, sterowanie smartfonem czy kostkarkę do lodu znajdziesz najczęściej w najbardziej zaawansowanych i droższych chłodziarko-zamrażarkach.

Pytanie, czy te wszystkie funkcje potrzebujesz? Ważne, żeby Twoja przyszła lodówka bezszronowa miała wydajny i cichy kompresor oraz była energooszczędna.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Nie mogę znaleźć lodówki z A+++ - dlaczego?

  Oznaczenia typu A+, A++ czy właśnie A+++ są starymi klasami, które przestały obowiązywać od 2021 roku. Może się więc zdarzyć, że Twoja wymarzona lodówka ma tylko nowy - i obowiązujący - system oznaczania klas. Urządzenia z dawnym A+++ mają obecnie klasę C lub D.

 2. Czy każda lodówka ma no frost?

  Nie każde urządzenie zostało wyposażone w ten system, ale znakomita większość od ceny około 1500 złotych go posiada. Jeżeli chcesz właśnie taką lodówkę, to musisz się nastawić na co najmniej taki wydatek.

 3. Czy lodówka pełna gadżetów i funkcji pobiera więcej prądu?

  Nie zawsze tak jest. Przynajmniej do pewnego progu cenowego, zaawansowane urządzenia (zwłaszcza wysokie i smukłe modele bez podwójnych drzwi) są w stanie pobierać mniej energii elektrycznej od niejednej tańszej lodówki. Powód jest prosty - budżetowe modele wyposażane są np. w bardziej prądożerne kompresory, które są tańsze w produkcji, a to ma wpływ na końcową cenę produktu.

Podsumowanie

Najlepsza lodówka z no frost i A+++ (dziś klasa C-D) to taka, która spełnia Twoje wymagania zarówno pod względem oferowanych możliwości, pojemności, jak i ceny. Nieważne, czy chcesz wydać na swoją lodówkę 1500, 2000 czy 5000 złotych - musisz zrobić to z głową, a zakup musi być przemyślany. Kupujesz w końcu sprzęt AGD na lata! Jaka lodówka no frost będzie najlepsza? O czym należy pamiętać?
 • nie przywiązuj się do klasy A+++ - wg dzisiejszych standardów jest to klasa C lub D, więc jeżeli zależy Ci na jak najmniejszym poborze prądu, zwróć uwagę choćby na nową klasę B...
 • ...poza tym wiele najpopularniejszych lodówek ma dawną klasę A++ - tu wybór jest bardzo szeroki!
 • o cenie - nie zawsze droższy model jest lepszy
 • o gabarytach - to kwestia indywidualna, jedni wolą większe modele, inni mniejsze...
 • ...ale to ich wielkości zależy pojemność wnętrza - nie kupuj takiej, która nie starczy na Twoje potrzeby!
 • o liczbie balkoników na drzwiach, szuflad i innych ergonomicznych rozwiązaniach
 • o możliwych funkcjach - skoro nie będziesz z wielu z nich i tak nie korzystał, to po co przepłacać?
 • o gwarancji - standardowo jest to 2 lata, lecz zazwyczaj możesz ją rozszerzyć
Jacek Bąk
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry