Pralka ładowana od góry - Ranking 2024

Szukasz dobrej pralki ładowanej od góry, która jest wydajna, kompaktowa, a przy tym bardzo dobrze pierze? Zastanawiasz się, którą wybrać – tę marki Electrolux, Whirlpool czy Candy? O załadunku 6 czy 9 kg? Zobacz najnowszy ranking pralek ładowanych od góry na Maj 2024 rok, który przygotowaliśmy razem z ekspertem! Porównujemy najlepsze modele! Wskazujemy najważniejsze parametry i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrej pralki ładowanej od góry! Sprawdźmy!

Ranking pralek ładowanych od góry na Maj 2024 – wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 38TMCE 1-S Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLRB 6252BS EU/N Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW8TN3372P Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR 6241BS PL/N Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW7TN3372SP Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6040LPLN Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Pralka ładowana od góry INDESIT BTW S60400 PL/N Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Pralka ładowana od góry AMICA TWA1T610DLS Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN4261P Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie pralek ładowanych od góry przez eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 38TMCE 1-S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 38TMCE 1-S


W naszym porównaniu nie mogło zabraknąć kompaktowej pralki ładowanej od góry marki Candy CSTG 38TMCE 1-S, która zajmuje pierwszą pozycję w rankingu! Jest to urządzenie o pojemności aż 8 kg wsadu oraz maksymalnej prędkości wirowania 1300 obr/min. Dokładne wymiary tej pralki ze wsadem od góry wynoszą 60 x 41 x 86 cm. Producent zaopatrzył ten sprzęt AGD w technologię Smart Touch, jak również aplikację mobilną, która umożliwia sterowanie zdalne urządzeniem, ale nie tylko! Z poziomu smartfona możesz wykonać diagnostykę urządzenia lub sprawdzić najnowsze funkcje. Świetnym udogodnieniem w pralce Candy jest przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania, który umożliwia ustawienie najważniejszych parametrów takich jak temperatura, opcja płukania czy ustawienie jednego z wielu programów prania. Kolejną zaletą tego modelu jest regulacja prędkości wirowania, blokada panelu sterowania, jak również kontrola zamkniętych drzwiczek. Warto zwrócić uwagę, że prezentowana pralka ładowana od góry z silnikiem inwerterowym posiada klasę energetyczną B, co przekłada się na zużycie zaledwie 55 kWh na 100 cykli prania. Kolejnym udogodnieniem jest technologia Mix Power System+, która to umożliwia pranie w temperaturze 20°C, przy tym dokładnie radzi sobie z każdymi zabrudzeniami. Dzięki czemu pranie z pralki jest dokładnie umyte, świeże, pachnące i co najważniejsze tkanina pozostaje dłużej trwała, zachowując wyrazisty kolor. Na zakończenie warto wspomnieć, że producent wyposażył ten model w krótki program 59-minutowy, aż 17 programów do wyboru, program higieniczny, jak również możliwość opóźnienia startu pracy pralki.
Zalety:
 • pojemność załadunku 8 kg
 • aplikacja mobilna
 • klasa energetyczna B
 • silnik inwerterowy
 • możliwość prania grubszych tkanin
 • opcja dorzucenia prania
 • krótki program 59 min oraz szybki 30 min
 • wyświetlacz z panelem sterowania
 • maksymalna prędkość wirowania 1300 obr/min
Wady:
 • brak funkcji parowych
  Miejsce 2
  Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLRB 6252BS EU/N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLRB 6252BS EU/N


  Pralka Whirlpool TDLR B 6252BS EU/N to następny polecany model ładowany od góry, który znalazł się w naszym rankingu. Pojemność tej pralki wynosi 6 kg, dzięki czemu jest to idealna propozycja dla osób, które poszukują urządzenia dla niedużej rodziny. Co więcej, maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr./min, tym samym urządzenie poradzi sobie z dokładnym odwirowaniem tych średniej grubości ubrań. Warto dodać, że dokładne wymiary tego sprzętu wynoszą 60 x 40 x 90 cm. Największym atutem jest klasa energetyczna B. Na dodatek zużycie energii elektrycznej w tej pralce ładowanej od góry wynosi zaledwie 48 kWh na 100 cykli prania! Warto wspomnieć o wszystkich zastosowanych funkcjach. Do jednych z pomocnych można zaliczyć nowoczesną technologię silnika ZEN. Dzięki temu pralka pracuje cicho, a przy tym efektywnie. Ten system minimalizuje do maksimum głośność oraz wibrację. Tym samym możesz bez problemu prać za dnia, jak i w nocy. Kolejnym udogodnieniem jest technologia 6-Zmysł, dzięki której urządzenie po wybraniu danego programu prania, automatycznie dopasowuje parametry do wielkości oraz rodzaju odzieży. Producent wyposażył tę pralkę w technologię FreshCare, która to po zakończonym cyklu prania cyklicznie, do 6 godzin, obraca bęben, tak aby pranie znajdujące się wewnątrz było świeże po wyjęciu. Genialnym udogodnieniem jest aż 20-letnia gwarancja na silnik inwerterowy. Do innych przydatnych zastosowań w tej pralce ładowanej od góry marki Whirlpool można zaliczyć: Odkażanie 60°, program Kolory 15°, błyskawiczne pranie, jak również miękkie otwieranie drzwiczek.
  Zalety:
  • system FreshCare
  • technologia 6-Zmysł
  • klasa energetyczna B
  • silnik inwerterowy z technologią ZEN
  • 20-letnia gwarancja na silnik po rejestracji
  • cicha praca urządzenia
  • poziom hałasu zaledwie 74 dB
  • pozycjonowanie bębna
  • opcja intensywnego płukania
  • zabezpieczenie przed zalaniem
  • doskonały stosunek ceny do jakości
  Wady:
  • pojemność mogłaby być nieco większa
   Miejsce 3
   Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW8TN3372P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW8TN3372P


   Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza pralka ładowana od góry, to zobacz propozycję marki Electrolux model EW8TN3372P. Dokładne rozmiary tego urządzenia wynoszą 60 x 40 x 89 cm, z kolei prędkość wirowania to 1300 obr/min. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się do prania nawet tych grubych tkanin, jak pościel, kołdry, narzuty oraz koce. Warto również wspomnieć, że pojemność wsadu to 7 kg. Tym samym doskonale sprawdzi się dla kilkuosobowej rodziny. Pralka oferuje m.in. funkcję UltraCare, która miesza ze sobą detergent razem z płynem zmiękczającym, zanim oba dotrą do prania. Efekt? Zwiększone działanie substancji, efektywne pozbycie się plam oraz ochrona włókien odzieży! Poza tym pralka Electrolux EW8TN3372P wyposażona została w technologię UltraWash, która to umożliwia pranie w niskiej temperaturze i na dodatek urządzenie wykonuje delikatne ruchy bębna, aby nie uszkodzić odzieży – zwłaszcza tej delikatnej. Co więcej, ta mało awaryjna pralka ładowana od góry, która znalazła się w naszym rankingu modeli na bieżący rok, wyposażona została w silnik inwerterowy, który zapewnia nie tylko efektywne działanie urządzenia, ale również odpowiada za cichą pracę. Kolejnym atutem są funkcje parowe. Technologia SteamCare wprowadza parę pod koniec cyklu prania, dzięki czemu ubrania są mniej pogniecone, a przy tym zdezynfekowane. Na dodatek prezentowana pralka automatyczna dobiera parametry cyklu prania do wagi załadunku. Innymi pomocnymi funkcjami w tym urządzeniu są Eco TimeManager, program SoftPlus, możliwość opóźnienia startu pracy, jak również system SoftAccess. Ten ostatni umożliwia szybkie i miękkie otwieranie drzwiczek bębna. Klasa energetyczna pralki ładowanej od góry Electrolux EW8TN3372P wynosi C, tymczasem zużycie energii to 59 kWh na 100 cykli prania.
   Zalety:
   • pojemność 7 kg wsadu
   • wiele programów do wyboru
   • funkcje parowe
   • funkcja UltraCare
   • klasa energetyczna C
   • silnik inwerterowy
   • połowa załadunku
   • miękkie otwieranie drzwi
   • technologia Eco TimeManager
   • całkiem niskie zużycie energii elektrycznej
   • maksymalna prędkość wirowania 1300 obr./min
   Wady:
   • cena mogłaby być nieco niższa
   • brak możliwości sterowania przez aplikację mobilną
    Miejsce 4
    Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P


    Nasz ranking zawiera również funkcjonalną pralkę ładowaną od góry AEG LTN7E272P. Jest to model o załadunku 7 kg i 1200 obrotów na minutę maksymalnej prędkości obrotowej. Warto podkreślić, że pralka ma wiele pozytywnych opinii użytkowników. Została wyposażona w silnik inwerterowy, który odpowiada za efektywną i cichą pracę urządzenia. Na dodatek wydłuża żywotność tego sprzętu AGD. Poza tym pralka AEG LTN7E272P ma klasę energetyczną C, gdzie zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania wynosi zaledwie 59 kWh. Warto w tym miejscu wspomnieć o dokładnych wymiarach tego urządzenia, które wynoszą 60 x 40 x 89 cm. Co więcej, pralka wyposażona została w technologię ProSteam, która to zmniejsza liczbę zagnieceń. Na dodatek funkcje parowe skutecznie odświeżają, jak również dezynfekują tkaniny. Poza tym producent wyposażył ten model w system ProSense, który za każdym razem waży załadunek, po czym urządzenie automatycznie dopasowuje najważniejsze parametry, takie jak czas, tak aby zapewnić zadowalające efekty przy optymalnym zużyciu energii oraz wody. Na dodatek pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P ma funkcję SoftPlus, która zapewnia ochronę tkanin, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu. Pralka równomiernie rozkłada pranie po ściankach bębna i emituje płyn zmiękczający. Dzięki temu ten ostatni dociera do każdego włókna, a odzież jest miękka, świeża, przyjemna w dotyku oraz trwała. Kolejnym atutem jest miękkie otwieranie drzwiczek z użyciem przycisku, wyjmowany pojemnik na detergent, jak również blokada rodzicielska.
    Zalety:
    • klasa C
    • waga wsadu 7 kg
    • prędkość 1200 obr/min
    • funkcje parowe
    • niskie zużycie energii elektrycznej
    • technologia SoftPlus
    • miękkie otwieranie drzwiczek
    • klasa energetyczna C
    • silnik inwerterowy
    • wyjmowany pojemnik na detergent
    • automatyczne dostosowywanie parametrów prania do wagi załadunku
    Wady:
    • brak możliwości sterowania smartfonem
    • cena mogłaby być niższa
     Miejsce 5
     Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR 6241BS PL/N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR 6241BS PL/N


     Pralka ładowana od góry Whirlpool TDLR 6241BS PL/N to urządzenie o wymiarach 60 x 40 x 90 cm. Sprzęt wyróżnia się całkiem niskim zużyciem prądu, które wynosi 55 kWh na 100 cykli prania. Warto wspomnieć o klasie energetycznej, która w tym urządzeniu wynosi C. Poza tym jest to pralka ze wsadem 6 kg, która doskonale sprawdzi się dla niedużej rodziny. Co więcej, maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr/min. W swojej konstrukcji posiada silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją. Warto wspomnieć, że dzięki zastosowaniu tego podzespołu producent efektywnie obniżył zużycie energii elektrycznej oraz zwiększył żywotność urządzenia. Kolejną zaletą tej pralki jest technologia 6-Zmysł, która to automatycznie wykrywa rodzaj oraz ilość prania w bębnie, po czym dopasowuje parametry prania, tak aby cykl był maksymalnie wydajny. Poza tym pralka Whirlpool ma funkcję FreshCare, która po ukończonym cyklu jeszcze przez 6 godzin wykonuje regularne ruchy bębna, aby pranie było świeże i wygładzone. Do innych udogodnień można zaliczyć program odkażanie 60 stopni, możliwość wyboru szybkiego programu, jak również miękkie otwieranie drzwiczek. Poziom hałasu w tej pralce wynosi 79 dB.
     Zalety:
     • dobry stosunek ceny do jakości
     • technologia 6-Zmysł
     • system FreshCare
     • silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją
     • całkiem niskie zużycie energii elektrycznej
     • wiele pozytywnych opinii w Internecie
     • możliwość ustawienia szybkiego prania
     • przejrzysty wyświetlacz elektroniczny
     • miękkie otwieranie drzwiczek
     Wady:
     • bęben o załadunku 6 kg
     • poziom hałasu mógłby być niższy
      Miejsce 6
      Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW7TN3372SP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW7TN3372SP


      Poszukujesz energooszczędnej pralki ładowanej od góry? Zobacz naszą kolejną propozycję, czyli Electrolux EW7TN3372SP. Jest to urządzenie z klasą energetyczną C, u którego zużycie prądu na 100 cykli prania wynosi 59 kWh! Warto dodać, że jest to pojemna pralka ładowana od góry, której dokładne wymiary wynoszą 40 x 89 x 60 cm, z kolei bęben pomieści aż 7 kg prania. Świetnym rozwiązaniem w tym modelu jest system SteamCare, który zmniejsza ponad 30% ilość zagnieceń na praniu, co przekłada się na znacznie szybsze prasowanie. Na dodatek producent wyposażył ten model w technologię SensiCare, która waży załadunek oraz automatycznie dostosowuje działanie pralki, tak aby maksymalnie zmniejszyć czas prania, jak również zużycie wody i prądu. Na dodatek prezentowany model pralki ładowanej od góry został wyposażony w funkcję Eco TimeManager, jak również program antyalergiczny, którzy świetnie sprawdzi się dla osób z wrażliwą skórą oraz dla dzieci. Maksymalna prędkość wirowania dla tego urządzenia wynosi 1251 obr/min.
      Zalety:
      • Eco TimeManager
      • system SteamCare
      • klasa energetyczna C
      • technologia SensiCare
      • pojemność załadunku 7 kg
      Wady:
      • cena mogłaby być nieco niższa
       Miejsce 7
       Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6040LPLN NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6040LPLN


       Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych pralek ze wsadem od góry zajmuje pralka marki Whirlpool TDLR6040LPLN. Dodajmy, że dokładne rozmiary tego sprzętu piorącego wynoszą 60 x 40 x 90 cm, z kolei pojemność to 6 kg. Prędkości wirowania dla tego modelu wynosi 1000 obr/min. Pralka ma technologię 6 Zmysł, który odpowiada za automatyczne wykrywanie załadunku, rodzaju prania oraz stopnia zabrudzenia, po czym dostosowuje działanie urządzenia, tak aby maksymalnie ograniczyć zużycie prądu i wody. Na dodatek prezentowana pralka ładowana od góry oferuje program 60°, który skutecznie odkaża oraz eliminuje do 99% bakterii. Pojemnik w bardzo prosty sposób pokazuje ilość środków piorących. Urządzenie ma panel sterowania, który umożliwia ustawienie dogodnego programu i obniżenie zużycia wody oraz energii. Ponadto ta funkcjonalna pralka umożliwia wykonanie ekspresowego prania w 15 minut, wyposażona została we wskaźniki LED, jak również ergonomiczny uchwyt. Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć opóźnienie startu pracy, pranie w niskich temperaturach, jak również program jeans.
       Zalety:
       • silnik inwerterowy
       • technologia 6 Zmysł
       • klasa energetyczna C
       • program super szybki 15'
       • wiele pozytywnych opinii użytkowników
       Wady:
       • brak funkcji parowych
       • prędkość wirowania 1000 obr/min
        Miejsce 8
        Pralka ładowana od góry INDESIT BTW S60400 PL/N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Pralka ładowana od góry INDESIT BTW S60400 PL/N


        Ranking TOP pralek ładowanych od góry zawiera również tę marki Indesit BTW S60400 PL/N o dokładnych wymiarach 40 x 90 x 60 cm. Prezentowaną pralkę ładowaną od góry wyróżnia funkcjonalność oraz konkurencyjna cena. Jest to urządzenie wyposażone w bęben, który zmieści 6 kg prania. Tym samym prezentowany model sprawdzi się doskonale dla mniejszej rodziny. Dodajmy, że maksymalna prędkość wirowania dla tego modelu wynosi 1000 obr/min, dzięki czemu pralka świetnie poradzi sobie z średniej grubości tkaninami. Warto wspomnieć, że klasa energetyczna dla tego urządzenia wynosi C, dzięki czemu zalicza się do oszczędnych pralek. Producent wyposażył ten model we wskaźnik czasu, wiele programów automatycznych, dzięki którym możesz dopasować działanie pralki do rodzaju prania, jakie pierzesz. Poza tym pralka Indesit BTW S60400 PL/N wyposażona została w system kontroli piany, jak również wskaźnik czasu do końca cyklu prania. Nie można zapomnieć, że pralka zużywa 56 kWh na 100 cykli prania. Kolejną ważną informacją jest klasa wirowania, która w tym modelu wynosi C. Ta godna polecenia pralka ładowana od góry to urządzenie, które oddaje do dyspozycji najważniejsze funkcje, zużywa niedużo energii elektrycznej, a przy tym ma konkurencyjną cenę.
        Zalety:
        • klasa energetyczna C
        • system kontroli piany
        • dobry stosunek ceny do jakości
        • wiele programów automatycznych do wyboru
        • pozytywne opinie wśród zadowolonych użytkowników
        Wady:
        • załadunek 6 kg
        • raczej nie sprawdzi się do bardzo dużej rodziny
        • maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min
         Miejsce 9
         Pralka ładowana od góry AMICA TWA1T610DLS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Pralka ładowana od góry AMICA TWA1T610DLS


         Porównanie pralek ładowanych od góry zawiera model TWA1T610DLS marki Amica o pojemności 6 kg prania, prędkości wirowania 1000 obr/min. Pralka Amica wyposażona została w system generowania pary SteamPower Pro, program Sterylizacja 70°C, opcję wyświetlania informacji na temat zużycia wody i prądu, technologię OptiTime, autoczyszczenie, program łatwe prasowanie, jak również automatyczną informację na wyświetlaczu LED o maksymalnej wadze prania dla wybranego programu. Na dodatek pralka została wyposażona w pojemnik na detergent, do którego wygodnie umieścisz proszek, płyn do prania czy płyn do płukania. Na dodatek zbiorniczek wygodnie zdejmiesz i umyjesz w razie potrzeby. Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć funkcję SilentWash, czujnik poziomu wody AutoSensor, OptiTime, jak również blokadę przed dziećmi ChildLock. Podkreślmy, że pralka ładowana od góry Amica TWA1T610DLS posiada klasę energetyczną D, tym samym zaliczana jest do całkiem energooszczędnych produktów z tej kategorii sprzętu AGD! Poza tym jej dokładne wymiary wynoszą 61 x 40 x 87,5 cm. Na zakończenie dodajmy, że jest to tania pralka ładowana od góry wyposażona w przeróżne udogodnienia. Tym samym wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości.
         Zalety:
         • AutoSensor
         • klasa energetyczna D
         • program sterylizacja 70°C
         • wyjmowany pojemnik na detergent
         Wady:
         • pojemność 6 kg
         • poziom hałasu 80 dB
          Miejsce 10
          Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN4261P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN4261P


          Kolejne miejsce w naszym rankingu polecanych pralek ładowanych od góry zajmuje Electrolux EW6TN4261P z klasą energetyczną D. Jest to urządzenie, którego dokładne wymiary wynoszą 60 cm głębokości, 40 cm szerokości i 89 cm wysokości. Warto podkreślić, że mimo kompaktowych rozmiarów pralka posiada pojemność 6 kg. Co więcej, została wyposażona w bęben, który obraca się z maksymalną prędkością aż 1200 obr/min. Jeszcze to nie wszystko! Wysokiej klasy pralka ładowana od góry Electrolux wyposażona została w wiele funkcji i programów. Do jednych z najlepszych można zaliczyć system SensiCare, który inteligentnie dostosowuje działanie pralki do załadunku, dzięki temu następuje skrócenie czasu prania, tym samym oszczędzasz na zużyciu energii oraz wody. Poza tym urządzenie zostało zaopatrzone w program antyalergiczny z parą, który doskonale sprawdzi się dla osób i dzieci z wrażliwą skórą. Do innych udogodnień tego modelu zaliczamy funkcję SoftPlus, jak również opcję TimeManager. Ten ostatni dostosowuje cykl prania do Twoich indywidualnych potrzeb. Świetnym udogodnieniem jest odpinany pojemnik na proszek i detergent. Na dodatek pralka ładowana od góry Electrolux EW6TN4261P uzupełniona została o program szybki 14 min, funkcję poziomowania bębna, program Outdoor, jak również blokadę przed dziećmi.
          Zalety:
          • klasa D
          • konkurencyjna cena
          • samopoziomujący bęben
          • program antyalergiczny z parą wodną
          • przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania
          Wady:
          • silnik szczotkowy
          • brak funkcji parowych

           Jaką pralkę ładowaną od góry kupić? Poradnik zakupowy

           Pralka ładowana od góry jest funkcjonalnym urządzeniem, które polecane jest zwłaszcza do małych łazienek i niedużych pomieszczeń. Jednak, aby była ona maksymalnie wydajna, należy dopasować parametry do swoich oczekiwań. W związku z tym przygotowaliśmy poniżej poradnik zakupowy, w którym wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrej pralki. Sprawdź jaką pralkę ładowaną od góry wybrać. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby zakup był udany!

           Jaki rodzaj silnika w dobrej pralce ładowanej od góry – szczotkowy czy inwerterowy?

           Silnik w pralce jest najważniejszym elementem, który napędza cały mechanizm bębna, dzięki czemu urządzenie skutecznie pierze. Co więcej, od jego rodzaju zależy żywotność pralki, wydajność, jak również zużycie prądu i wody. Pralki ładowane od góry mają jeden z dwóch rodzajów silników: szczotkowy oraz inwerterowy, który nazywany jest również bezszczotkowym. Porównując je oba, można stwierdzić, że silnik inwerterowy jest o wiele lepszy, efektywniejszy i co najważniejsze rzadziej jest serwisowany. Nie posiada on w swojej budowie szczotek, które natomiast występują w modelach z silnikiem szczotkowym. Wspomniane szczotki wraz z użytkowaniem tego sprzętu AGD mocno się zużywają, co prowadzi do naprawy silnika lub kupna nowej pralki. Polecamy wybierać pralki z silnikiem inwerterowym — o wiele ciszej pracuje, daje lepsze rezultaty, a czas cyklu prania jest krótszy.

           Klasa A, B, C czy D – jaką klasę energetyczną wybrać w pralce?

           Klasa energetyczna w pralce ładowanej od góry wskazuje na zużycie energii przez wybrany model. Parametr ten przedstawiany jest w skali oznaczonej literami oraz kolorami. Najbardziej wydajne urządzenia, które zużywają najmniej prądu, a tym samym są energooszczędne, mają klasę A oraz kolor zielony. Z kolei najmniej wydajne egzemplarze pralek oznaczone są literą G i kolorem czerwony.

           W przypadku pralek ładowanych od góry znaczna część produktów występuje w skali od B do F. W związku z tym najlepiej jest wybierać modele oznaczone literą B, C lub maksymalnie D — te urządzenia zużywają najmniej energii, a to z kolei ma duży wpływ na wielkość rachunków za prąd elektryczny. Musisz liczyć się z tym, że modele pralek, które mają klasę blisko klasy A, będą znacznie droższe niż te z dołu skali. Jednak, mimo że początkowy zakup może wynieść nieco więcej, to z każdym miesiącem użytkowania sprzętu będziesz oszczędzać na rachunkach. Innymi słowy, w dłuższej perspektywie czasu zakup najlepiej klasyfikowanych modeli jest najbardziej opłacalny.

           Jak dopasować pojemność pralki ładowanej od góry?

           Kolejną istotną cechą jest pojemność pralki, a mianowicie wielkość załadunku podawana w kg. Im większy jest załadunek, tym więcej prania jest w stanie wyprać pralka podczas jednego cyklu. Warto dodać, że parametr ten powinien być dopasowany do osób, które korzystają z pralki. Wraz z liczbą domowników rośnie wielkość załadunku pralki z górnym wsadem. Urządzenia te występują w kilku wersjach, a zakres ładowności wynosi od 5 do 9 kg. W przypadku, gdy jesteś singlem, to wybieraj niedużą pralkę z załadunkiem 5 kg. W przypadku gdy kupujesz pralkę dla 2 lub 3 osób, wtedy wybieraj zakres od 6 kg do 7 kg. Z kolei, jeśli ilość domowników przekracza 4 lub więcej, wtedy zdecyduj się na dużą pralkę ładowaną od góry w przedziale od 7 do 9 kg ładowności.

           Ilość osóbWielkość załadunku
           1 osoba5 kg
           od 2 do 3 osób6 do 7 kg
           powyżej 4 osóbod 7 do 9 kg

           Jakie funkcje powinna mieć dobra pralka?

           Na proces prania ubrań w pralce, wpływają funkcje oraz programy prania, które producent zastosował w urządzeniu. Jednym z przydatnych trybów w niezawodnej pralce ładowanej od góry jest automatyczne dostosowanie cyklu prania do wagi oraz rodzaju tkanin. Dzięki temu pralka dopasowuje czas prania do zawartości bębna. Innym przydatnym trybem są funkcje parowe, które mają za zadanie emitować parę wodą spod bębna, która z kolei przechodzi przez tkaniny. Proces ten ma za zadanie pozbyć się drobnoustrojów, zmiękczyć tkaninę oraz ją dodatkowo odświeżyć. Kolejnymi przydatnymi funkcjami pralek ze wsadem od góry jest;

           • kontrola piany;
           • kontrola wyważenia;
           • wbudowane czujniki, które mierzą zawartość pochłoniętej wody przez ubrania, ważą, a następnie dostosowują cykl prania, tak aby zużycie energii i wody było jak najmniejsze;
           • wskaźnik wskazujący czas do końca programu;
           • blokada rodzicielska;
           • samoczynne zatrzymanie się drzwiczek bębna ku górze po zakończonym cyklu prania;
           • automatyka wagowa;
           • szybki program prania;
           • program antyalergiczny dedykowany dla małych dzieci;
           • wyjmowany pojemnik na detergenty.

           Maksymalna prędkość wirowania też jest ważna!

           Maksymalna prędkość w pralce ładowanej od góry wskazuje na liczbę obrotów bębna, które jest w stanie wykonać urządzenia w ciągu 1 minuty. W przypadku tego rodzaju pralek zakres wynosi od 1000 do 1500 obrotów na minutę. Warto dodać, że parametr ten powinien być dopasowany do rodzaju materiału, jakie planujesz prać w pralce. Jeśli posiadasz większą część odzieży zaliczających się do delikatnych tkanin, np. jedwab, to wystarczy pralka o prędkości wirowania w zakresie 1000 obr/min. Z kolei, jeśli masz pranie mieszane np. syntetyki, tkaniny delikatne, bawełniane, to warto zdecydować się na zakup pralki otwieranej od góry z prędkością wirowania od 1000 do 1200 obr/min. Za to, jeśli planujesz prać grube materiały np. grube swetry, bluzy, narzuty czy koce, to wybieraj model pralki od 1300 do 1500 obr/min.

           Ile energii zużywa najlepsza pralka ładowana od góry?

           Zużycie energii dla każdej pralki obliczane jest na podstawie 100 cykli prania w programie Eko. Zakres zużycia energii elektrycznych w modelach ładowanych od góry wynosi od 48 do 91 kWh na 100 cykli, co odpowiada około od 37 do 70 zł. Warto dodać, że zużycie energii wskazywane jest przez klasę energetyczną, którą znajdziesz na karcie informacyjnej produktu. Oczywiście najlepiej wybierać produkty, które zużywają najmniej energii w zakresie od 48 do 65 kWh, dzięki temu zużycie energii nie będzie duże, a Ty oszczędzisz na rachunkach.

           Ile wody powinna pobierać na jeden cykl prania?

           W trakcie zakupu pralki ładowanej od góry warto wybierać urządzenie posiadające najmniejsze zużycie wody. W przypadku pralek ze wsadem od góry zakres zużycia wody wynosi od 40 do 50 litrów na jeden cykl w trybie Eko. Poleca się wybierać urządzenia, w których zużycie jest na najmniejszym poziomie od 40 do 45 litrów. Dzięki temu pralka będzie maksymalnie wydajna, a przy tym energooszczędna i ekologiczna.

           Zwróć uwagę na poziom hałasu w pralce z drzwiczkami od góry!

           W trakcie zakupu pralki ładowanej od góry sprawdź poziom hałasu, jaki emituje. Cicha pralka ładowana od góry zapewnia wysoki komfort dla domowników, zwłaszcza jeśli w rodzinie są małe dzieci. Zobacz na dwa parametry:

           • poziom hałasu dla prania,
           • poziom hałasu dla wirowania.

           Dla prania poziom hałasu najlepiej, aby nie przekraczał 55 dB. Z kolei dla wirowania najlepiej, aby był mniejszy niż 78 dB.

           Na jakie dodatkowe wyposażenie się skusić?

           Do dodatkowego wyposażenia w dobrych pralkach otwieranych od góry możemy zaliczyć:

           • wbudowany wyświetlacz oraz programator, który umożliwia sprawne sterowanie urządzeniem;
           • drzwiczki bębna otwierane przez dedykowany przycisk;
           • regulowane nóżki;
           • wskaźnik czasu do końca wybranego programu;
           • blokada przedwczesnego otwarcia drzwi.

           Ile kosztuje najlepsza pralka ładowana od góry?

           Pralki ładowane od góry kosztują mniej niż pralki ładowane od przodu. Cena pralek z drzwiczkami do góry waha się od 1200 do 3500 zł. Te bardziej rozbudowane modele kosztują nieco więcej, mają lepszą klasę energetyczną i więcej przydatnych funkcji. Natomiast tanie modele są to zazwyczaj małe pralki, które mają mniejszą ładowność i zużywają więcej energii oraz wody. Różnica ceny nie jest aż tak znacząca, tak więc polecamy wybierać, te lepsze i nieco droższe produkty, które są oszczędne i ekologiczne.

           Z jakiej firmy kupić pralkę ładowaną od góry – Electrolux, Whirlpool czy Candy?

           Zastanawiasz się, z jakiej firmy pralkę ładowaną od góry kupić? Do najlepszych producentów tego typu urządzeń zaliczamy:

           • Whirlpool,
           • Amica,
           • Candy,
           • Electrolux,
           • AEG.

           Wyróżniają się one największą wydajnością, są energooszczędne, a w dodatku mają dobre opinie od zadowolonych klientów.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Dla kogo polecana jest pralka ładowana od góry?

            Pralki ładowane od góry polecane są szczególnie do małych łazienek, niedużych pomieszczeń gospodarczych, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do zagospodarowania przestrzeni dla pralki ładowanej od frontu. Oprócz tego ten rodzaj pralki polecany jest dla singli lub 2 osób.

           2. Na co zwrócić uwagę kupując pralkę ładowaną od góry?

            W trakcie zakupu pralki z drzwiczkami od góry koniecznie zwróć uwagę na rodzaj silnika, maksymalną prędkość wirowania, klasę energetyczną, zużycie prądu, zużycie wody, jak również na markę. Co więcej, bardzo ważne są również funkcje oraz dodatkowe wyposażenie.

           3. Co zrobić, żeby pralka nie rdzewiała?

            Aby pralka nie rdzewiała, należy zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Warto również po każdym praniu dokładnie wytrzeć środek bębna. Oprócz tego, jeśli zauważysz rdze na pralce, to zastosuj specjalistyczne środki odrdzewiające, po czym dokładnie wyczyść pralkę czystą wodą i wytrzyj do sucha.

           Podsumowanie

           • Pralka ładowana od góry to urządzenie o kompaktowym rozmiarze, dzięki czemu sprawdzi się do mieszkań i niedużych pomieszczeń.
           • W trakcie zakupu pralki koniecznie sprawdź najważniejsze jej cechy, takie jak: rodzaj silnika, ładowność, wbudowane funkcje, klasa energetyczna, zużycie wody i prądu, jak również na dodatkowe akcesoria.
           • Urządzenie RTV i AGD z tej kategorii zużywa od 48 do 91 kWh energii elektrycznej na 100 cykli prania.
           • Kwota za pralki z drzwiczkami do góry zaczyna się od 1200 zł, a może sięgać 3500 zł.
           • Polecanymi producentami są firmy AEG, Electrolux, Candy, Amica i Whirlpool.
           • Przed wyborem pralki ze wsadem od góry sprawdź na poziom hałasu. Najlepiej wybierać taką, dla której parametr ten wynosi mniej niż 78 dB.
           • W trakcie wyboru pralki ładowanej od góry zobacz na opinie oraz recenzję zadowolonych użytkowników.
           • Przydatnymi funkcjami są dodatkowe płukanie, sterowanie przez aplikację mobilną, samopoziomujący bęben, funkcje parowe, jak również autodozowanie.
           • Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to sprawdź nasze porównanie pralek ładowanych od góry, które przygotowaliśmy razem z naszym ekspertem, analizując cechy każdego z przedstawionych wyżej modeli.
           Karolina Pisarska
           4.1 7 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry