Pralko suszarka slim - Ranking Grudzień 2023

Potrzebujesz niedużego, ale solidnego urządzenia, które łączy w sobie funkcję prania i suszenia w jednym? Szukasz pralko-suszarki w rozmiarze Slim, która nie zajmie dużo miejsca, ale wypierze sporą ilość prania? Poniżej analizujemy i porównujemy najlepsze kompaktowe modele w bieżącym roku! Sprawdź nasz ranking pralko-suszarek, które polecane są przez naszego eksperta na Grudzień 2023 roku! Przeczytaj o wszystkich najważniejszych parametrach w poradniku zakupowym!

Ranking pralko-suszarek slim w 2023 — zestawienie najlepszych pralko-suszarek

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Pralko-suszarka f2dv5s8s0 slim marki Lg Producent: LG Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Pralko-suszarka SAMSUNG WD8NK52E3AW Ecobubble Slim (8806090571244) Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Haier I-Pro 5 Slim HWD80-B14959U1 i-Refresh Producent: Haier Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Beko HTV7616XW Producent: Beko Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Beko htv7716xw (8690842285769) Producent: Beko Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Samsung WD8NK52E0AW (8806090571169) Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 F2dv5s7s1e pralko-suszarka marki Lg Producent: LG Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 LG F2DV9S8H2E, F4DV710H1E Producent: LG Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 LG F2DV5S8S2TE (8806091093820) Producent: LG Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Haier I-Pro 7 HWD80-B14979 (6921081586655) Producent: Haier Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze pralko-suszarki slim wg naszego eksperta

Jaką pralko-suszarkę slim wybrać? Poradnik zakupowy

Pralko-suszarka slim to urządzenie, którego głębokość wynosi do 50 cm, a tym samym doskonale sprawdzi się do niedużych pomieszczeń. Mimo że jest kompaktowa, to może być bardzo efektywna w trakcie prania, jak i suszenia. Jednak aby to miało miejsce, powinieneś dopasować jej parametry! Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym wskazujemy krok po kroku, na co zwrócić uwagę i jak wybrać dobrą pralko-suszarkę slim dopasowaną do Twoich potrzeb! Sprawdź, jaką pralko-suszarkę slim kupić i na co koniecznie zwrócić uwagę! Podpowiadamy!

Jaka powinna być wielkość załadunku w dobrej pralko-suszarce slim?

Mimo że pralko-suszarki slim są niedużych rozmiarów, to wybrane modele mogą mieć całkiem pojemny bęben. Wielkość załadunku podawana jest w kilogramach. Mówi ona, ile prania jest w stanie urządzenie wyprać lub wysuszyć przy jednym, standardowym cyklu. Warto podkreślić, że producenci określają inną wielkość dla prania i inną dla suszenia. Zazwyczaj spotkasz się z przedziałem od 6 do 8 kg dla prania oraz od 4 do 5 kg dla suszenia. Najlepiej wybierać te największe przedziały, czyli 8 kg wsadu dla cyklu prania oraz 5 kg dla cyklu suszenia. Taki zakres parametrów idealnie sprawdzi się dla dwójki lub nawet trójki osób do małej łazienki, lub pomieszczenia gospodarczego.

Jak dopasować maksymalną prędkość wirowania w pralko-suszarce slim?

Maksymalna prędkość wirowania mówi o liczbie obrotów, które jest w stanie wykonać bęben w trakcie programu wirowania. Im maksymalna prędkość wirowania jest większa, tym ubrania po zakończonym programie będą lepiej odwirowane, a tym samym suchsze. W modelach pralko-suszarek w wersji slim spotkasz się z urządzeniami, u których maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1200 do maksymalnie 1400 obrotów na minutę. Oczywiście polecamy wybierać największe parametry w granicach 1300-1400 obr/min. Dzięki takim wartościom będziesz mógł skutecznie wyprać grube pranie, takie jak: koce, pościele, narzuty czy swetry. Pamiętaj również, że dla delikatnych tkanin zaleca się ustawienie prędkości wirowania bębna na poziomie od 800 do maksymalnie 1000 obr/min. W związku z tym przydatny jest panel z regulacją prędkości obrotów urządzenia.

Rodzaj praniaMaksymalna prędkość wirowania pralko suszarki Slim
Delikatneod 800 do 1000 obr/min
Średnio grubeod 1000 do 1200 obr/min
Grubeod 1200 do 1400 obr/min

Jaka jest najlepsza klasa energetyczna pralko-suszarki slim?

Kolejnym ważnym parametrem jest klasa energetyczna pralko-suszarki slim. Cecha ta mówi o energooszczędności urządzenia. Podawana jest w skali, która zawiera alfabetycznie poukładane litery od A do G oraz kolory od zielonego do czerwonego. Gdzie dla A odpowiada zielony kolor, natomiast każda kolejna litera alfabetu zmienia odcień aż do koloru czerwonego, który przysługuje literce G. Można się domyślić, że urządzenia z klasą energetyczną A oraz kolorem zielonym są najbardziej oszczędne pod względem zużycia energii, natomiast te na dolnej skali w odcieniu czerwonym, blisko literki G są najmniej energooszczędne. W przypadku pralko-suszarek slim spotkasz się zazwyczaj z przedziałem od D do F. Najlepiej wybierać te z literką D lub maksymalnie E. Pamiętaj, że im bliżej zielonych odcieni, tym urządzenie zużywa mniej energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędność na prądzie.

Jaki rodzaj silnika w dobrej pralko-suszarce?

Silnik w każdej pralko-suszarce slim odgrywa znaczącą rolę. Odpowiada on za wydajność urządzenia, zużycie energii, poziom hałasu, jak również za sam program prania i suszenia. W modelach slim spotkasz się z dwoma rodzajami:

 • szczotkowym,
 • inwerterowym.

Pierwszy z wymienionych posiada w swojej budowie specjalne szczotki, które sprawiają, że mała pralko-suszarka jest tańsza w produkcji, ale jakościowo dużo gorsza niż model z silnikiem inwerterowy. Ten drugi jest bez wątpienia trwalszy i cichy. Co więcej, sam czas prania i suszenia jest o wiele krótszy. Bez wątpienia najlepiej wybierać pralko-suszarki z silnikiem inwerterowym, mimo że będziesz musiał nieco więcej zapłacić przy zakupie, to w kolejnych latach użytkowania inwestycja zwróci się kilkukrotnie.

Ile wody powinna zużywać pralko-suszarka slim?

W trakcie zakupu dobrej pralko-suszarki warto zwrócić uwagę na zużycie wody. Im jest ono mniejsze, tym urządzenie jest bardziej oszczędne, a to przekłada się na niższą cenę za rachunki za wodę. Warto dodać, że parametr zużycia wody podawany jest w litrach i występuje dla:

 • cyklu prania,
 • cyklu prania i suszenia.

W większości polecanych modelach pralko-suszarek slim zużycie wody dla prania wynosi 48 litrów, z kolei zużycie wody dla prania i suszenia wynosi 80 litrów.

Ile prądu zużywa pralko suszarka slim?

Zużycie energii elektrycznej w pralko-suszarkach określane jest ze 100 cykli prania. Im zużycie prądu jest mniejsze, tym pralko-suszarka slim jest bardziej oszczędna i ekologiczna. Co więcej, niższe wartości zużycia energii przekładają się również na niższy koszt użytkowania narzędzia. W polecanych pralko-suszarkach slim zużycie prądu dla 100 cykli wynosi 63 kWh, co przekłada się na koszt około 50 zł.

Jakie funkcje ma dobra pralko-suszarka w wersji slim?

Najlepsza pralko-suszarka slim jest wyposażona w przydatne funkcje, które dają jeszcze większe możliwości wyprania i wysuszenia ubrań. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy funkcje parowe, które wytwarzają parę w bębnie, która z kolei odkaża, odświeża oraz prostuje zagniecenia tkaniny. Tym samym ubrania stają się wygładzone, dzięki czemu nie musisz ich prasować. Inną przydatną cechą jest wbudowany program antyalergiczny, który dedykowany jest dla osób i dzieci o wrażliwej skórze — program włącza dodatkowe płukanie, które umożliwia dokładne usunięcie detergentów. Na dodatek najlepsze modele mają również funkcje:

 • czyszczenia bębna,
 • aktywnej piany,
 • dedykowaną do delikatnych ubrań,
 • opóźnienia startu pracy,
 • prania w niższej temperaturze.

Oprócz tego najlepsze urządzenia suszą za pomocą pompy ciepła, która sprawia, że użytkowanie jest tańsze i bardziej ekologiczne.

Ile decybeli powinna mieć dobra pralko suszarka slim?

Kolejnym bardzo ważnym parametrem w pralko suszarkach typu slim jest poziom hałasu, który podawany jest w decybelach (dB). Im poziom hałasu jest niższy, tym urządzenie ciszej pracuje, a to przekłada się na zapewnienie komfortu dla użytkowników. Warto dodać, że w przypadku pralko-suszarek poziom emisji hałasu określany jest dla 3 cykli:

 • poziom emisji hałasu dla prania,
 • poziom emisji hałasu dla suszenia,
 • poziom emisji hałasu w fazie wirowania programu Eko.

Polecamy wybierać modele, w których poziom emisji hałasu wynosi maksymalnie 60 dB dla standardowego programu prania, 65 dB w trakcie suszenia, oraz 72 dB w przypadku programu wirowania.

Jakie dodatkowe wyposażenie ma pralko-suszarka slim?

W trakcie zakupu pralko suszarki w rozmiarze slim zobacz na dodatkowe wyposażenie. Warto wybierać model, który w swoim zestawie posiada:

 • wbudowany programator i wyświetlacz LCD,
 • przyciski lub pokrętło umożliwiające zmianę programów oraz czasu trwania cykli,
 • wąż do podłączenia wody.

Ile kosztuje dobra pralko-suszarka slim?

Pralko-suszarki slim to urządzenia, których cena waha się od 1500 do 3500 zł. Kwota zależna jest od wbudowanych funkcji, rodzaju silnika, klasy energetycznej, marki, maksymalnej prędkości wirowania, jak również od dodatkowego wyposażenia. Te proste urządzenia kosztują od 1500 do 2200 zł, z kolei za te rozbudowane z wieloma funkcjami, należy przeznaczyć od 2500 do 3500 zł.

Jakiej firmy wybrać pralko suszarkę slim?

Wybierając dobrą pralko suszarkę, warto wybierać taką od polecanych i sprawdzonych producentów. Do jednych z nich można zaliczyć: pralko-suszarki Samsung, Haier, Beko. Oprócz tego polecamy również sprawdzić pralko-suszarki slim Candy — mają one również dobre parametry oraz wiele pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Dla kogo polecana jest pralko suszarka slim?

  Pralko-suszarka w rozmiarze slim polecana jest dla singli lub maksymalnie 3-osobowej rodziny. Sprawdzi się ona do niedużych mieszkań, w których nie ma zbyt dużo miejsca na duże sprzęty AGD.

 2. Czym jest pralko-suszarka slim?

  Pralko-suszarka slim to urządzenie, które łączy 2 w 1 - pralkę i suszarkę. Ponadto jest kompaktowych rozmiarów, a jej głębokość wynosi zazwyczaj około 45 cm. Umożliwia to wygodne usytuowanie urządzenia w niedużym pomieszczeniu, dzięki temu model sprawdzi się w małych mieszkaniach lub domach.

 3. Ile prądu zużywa pralko suszarka slim?

  Większość pralko suszarek zużywa około 63 kWh. Wartość ta podawana jest dla 100 cykli prania. Warto dodać, że przeliczając tę wartość na złotówki, zgodnie ze stawką za poprzedni rok, wynosi ona około 50 zł.

 4. Jaki rodzaj pralko-suszarki wybrać?

  Do dyspozycji masz pralko-suszarki, które mają różny załadunek. Wybierz taki model, którego załadunek dla prania wynosi 8 kg, z kolei dla suszenia 5 kg lub więcej. Dzięki temu będziesz mógł prać większą ilość ubrań w trakcie jednego cyklu prania.

 5. Jaka pralko suszarka slim będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę?

  W trakcie zakupu pralko-suszarki slim warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry urządzenia. Do jednych z nich można zaliczyć klasę energetyczną, zużycie wody na 100 cykli pełnego prania i suszenia, rodzaj silnika, jak również maksymalną prędkość wirowania. Co więcej, zobacz na wbudowane funkcje i wyposażenie. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczy funkcje parowe, sterowanie z wykorzystaniem smartfona, opóźnienie startu pracy czy możliwość dołożenia prania w trakcie działania pralko suszarki. 

Podsumowanie

 • Pralko-suszarka slim to urządzenie, którego rozmiar jest kompaktowy — głębokość wynosi od 40 cm do 50 cm.
 • Wybierając pralko-suszarkę wybierz taką, której wielkość załadunku dla prania wynosi od 6 kg do 8 kg. Natomiast dla suszenia od 4 kg do 5 kg. Polecamy wybierać te najwyższe przedziały.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak: wielkość załadunku, marka, maksymalna prędkość wirowania, wbudowane funkcje, dodatkowe wyposażenie, poziom hałasu oraz na rodzaj silnika.
 • Do polecanych produktów można zaliczyć: pralko-suszarkę Samsung, Haier, pralko-suszarkę LG oraz Beko.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć za urządzenie w rozmiarze slim, waha się od 1500 do 3500 zł. Na cenę wpływa wielkość załadunku, rodzaj silnika, zastosowane funkcje, jak również dodatkowe wyposażenie.
 • Pralko suszarki slim zużywają około 63 kWh dla 100 cykli prania. Co przekłada się na koszt około 50 zł.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry