Pralko suszarka slim - Ranking Czerwiec 2024

Potrzebujesz niedużego, ale solidnego urządzenia, które łączy w sobie funkcję prania i suszenia w jednym? Szukasz pralko-suszarki w rozmiarze Slim, która nie zajmie dużo miejsca, ale wypierze sporą ilość prania? Poniżej analizujemy i porównujemy najlepsze kompaktowe modele w bieżącym roku! Sprawdź nasz ranking pralko-suszarek, które polecane są przez naszego eksperta na Czerwiec 2024 roku! Przeczytaj o wszystkich najważniejszych parametrach w poradniku zakupowym!

Ranking pralko-suszarek slim na Czerwiec 2024 – TOP 10 najlepszych!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pralko-suszarka slim HAIER I-Pro 7 HWD80-B14979 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pralko-suszarka slim HISENSE WDQA8014EVJMT PL Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pralko-suszarka slim BEKO HTV7736SHT Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pralko-suszarka slim HAIER I-Pro 5 HWD80B14959S8U1S Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Pralko-suszarka slim LG F2DV5S8S2TE Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Pralko-suszarka slim BEKO HTV7716XW Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Pralko-suszarka slim LG F2DV5S8S1 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Pralko-suszarka slim SAMSUNG WD8NK52E0AW Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Pralko-suszarka slim LG F2DV5S7S0E Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Pralko-suszarka slim SAMSUNG WD8NK52E3AW Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze pralko-suszarki slim wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Pralko-suszarka slim HAIER I-Pro 7 HWD80-B14979 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pralko-suszarka slim HAIER I-Pro 7 HWD80-B14979


W naszym rankingu nie mogło zabraknąć pralko-suszarki Haier I-Pro 7 HWD80-B14979. Jest to bez wątpienia najlepsza pralko-suszarka slim na rynku. Jej pełne wymiary to 46 cm głębokości, 60 cm szerokości oraz 85 cm wysokości. Bez wątpienia jest to jedno z najlepszych urządzeń z kategorii pralko-suszarek slim na rynku. Dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenie zmieści się do najmniejszego pomieszczenia w Twoim domu lub mieszkaniu. Załadunek dla tego modelu wynosi 8 kg w przypadku prania oraz 5 kg w przypadku suszenia. Pralko-suszarka Haier została wyposażona w silnik inwerterowy Direct Motion, który zapewnia efektywną, a przy tym cichą pracę. Poza tym dzięki zastosowaniu bezszczotkowej technologii urządzenie cicho pracuje. Dodajmy, że producent wyposażył ten model w system ABT, który to zabezpiecza przed powstawaniem pleśni, bakterii, wirusów i zabrudzeń w takich miejscach jak szuflada na detergent czy uszczelka od bębna. Kolejną przydatną funkcją jest Smart Dual Spray, która to odpowiada za automatyczne czyszczenie bębna oraz kołnierza po każdym cyklu prania. Na dodatek prezentowany sprzęt oddaje do dyspozycji funkcję iRefresh, jak również wyświetlacz elektroniczny z intuicyjnym programatorem, dzięki któremu wybierzesz jeden z wielu dostępnych programów. Warto dodać, że sprzęt ma bardzo ładny wygląd, tym samym doskonale wpasuje się w nowoczesne, jak i klasyczne wnętrze. Poza tym klasa energetyczna prezentowanego produktu wynosi D, tymczasem zużycie energii elektrycznej to 266 kWh, z kolei pobór wody w trakcie prania i suszenia to 68 litrów. Dodatkowo urządzenie zostało uzupełnione o funkcje parowe, opóźnienie startu pracy, oświetlenie bębna, sterowanie dotykowe, jak również bęben Pillow Drum. Maksymalna prędkość wirowania dla tej pralko suszarki wynosi 1400 obr/min.
Zalety:
 • duży załadunek przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów
 • świetny design
 • wiele programów do wyboru
 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • system ABT
 • maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min
 • oświetlenie bębna
 • silnik bezszczotkowy Direct Motion
 • 3 stopnie suszenia do wyboru
 • automatyka wagowa
Wady:
 • brak możliwości sterowania smartfonem
  Miejsce 2
  Pralko-suszarka slim HISENSE WDQA8014EVJMT PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pralko-suszarka slim HISENSE WDQA8014EVJMT PL


  Jeśli szukasz pralko suszarki slim, która jest innowacyjna, stylowa a przy tym w konkurencyjnej cenie, to sprawdź kolejną propozycję w rankingu. Pralko-suszarka Hisense WDQA8014EVJMT PL to nowy produkt na rynku, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami prania przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Załadunek w tym modelu wynosi aż 8 kg dla prania oraz 5 kg w przypadku suszenia. W urządzeniu zastosowano silnik inwerterowy, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania oraz autodiagnostykę. Jednak to nie wszystko! Pełne wymiary urządzenia wynoszą 46 x 59,5 x 84,5 cm, dzięki temu doskonale wpasuje się w najmniejsze pomieszczenie. Co więcej, pralko-suszarka slim Hisense WDQA8014EVJMT PL posiada funkcje Pure Jet, który odpowiada za emitowanie silnego strumienia wody, który to rozpuszcza detergent, po czym plamy są efektywniej usuwane. Kolejnym udogodnieniem jest technologia Pure Steam. Odpowiada ona za emitowanie pary wodnej, która to wspiera usuwanie zabrudzeń, wygładza ubrania oraz je dezynfekuje. Warto dodać, że jest to model kondensacyjny z klasą energetyczną D. Zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania i suszenia to 266 kWh, a to daje około 205 zł kosztów.
  Zalety:
  • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
  • pojemny bęben
  • kompaktowe rozmiary
  • świetny design
  • wiele przydatnych funkcji
  • silnik inwerterowy
  • funkcje parowe
  • 4 opcje suszenia prania
  • maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min
  Wady:
  • brak opóźnienia startu pracy
  • brak możliwości sterowania smartfonem
   Miejsce 3
   Pralko-suszarka slim BEKO HTV7736SHT NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pralko-suszarka slim BEKO HTV7736SHT


   Następną propozycją w rankingu jest pralko-suszarka od Beko model HTV7736SHT. Jest to prawdopodobnie najmniejsza pralko-suszarka slim dostępna na rynku o głębokości 45 cm, szerokości 60 cm oraz wysokości 84 cm. Została wyposażona w bęben, który pomieści 7 kg w przypadku prania oraz 4 kg w przypadku cyklu suszenia. Jednak to jeszcze nie wszystko! Urządzenie posiada klasę energetyczną D, z kolei zużycie prądu dla prania i suszenia wynosi 216 kWh. Maksymalna prędkość wirowania dla tego modelu to 1400 obrotów na minutę, dzięki czemu skutecznie odwiruje wodę nawet z tych najgrubszych tkanin. Co więcej, ta doskonała pralko-suszarka slim Beko HTV7736SHT została wyposażona w wyświetlacz elektroniczny, automatyczny dobór wody do załadunku, regulację temperatury, jak również wiele programów do wyboru w tym antyalergiczny. Ma wiele przeróżnych funkcji dodatkowych, takich jak AquaFusio, możliwość dodania prania w trakcie programu, sterowanie przez aplikację HomeWhiz, opcję czyszczenia bębna, jak również silnik inwerterowy. Warto dodać, że to tylko cząstka udogodnień, które oferuje prezentowany model!
   Zalety:
   • silnik inwerterowy
   • aplikacja mobilna
   • maks. prędkość obrotowa 1400 obr/min
   • dobry stosunek ceny do jakości
   • program Wash & Wear
   Wady:
   • raczej sprawdzi się dla małej rodziny
   • pojemność mogłaby być nieco większa
    Miejsce 4
    Pralko-suszarka slim HAIER I-Pro 5 HWD80B14959S8U1S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pralko-suszarka slim HAIER I-Pro 5 HWD80B14959S8U1S


    Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu pralko-suszarek slim jest Haier I-Pro 5 HWD80B14959S8U1S. W porównaniu do modeli o szerokości 60 cm ten model jest kompaktowy, a zarazem pojemny — załadunek wynosi 8 kg prania i 5 kg dla suszenia. Warto podkreślić, że jest to jedna z najlepszych pralko suszarek slim dostępnych na rynku. Po pierwsze oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych funkcji, ma kompaktowe wymiary, a przy tym stylowo wygląda. Maksymalna prędkość obrotowa to 1300 obr/min. Co więcej, uzupełniona została o regulację prędkości wirowania, dzięki czemu możesz wygodnie prać czy suszyć te delikatne, jak i grube tkaniny. Dodajmy, że prezentowana pralko-suszarka to urządzenie, którego dokładne wymiary wynoszą 46 x 59,5 x 85 cm. Nie można pominąć informacji o klasie energetycznej, która w tym modelu wynosi D, z kolei zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania i suszenia to 266 kWh. To z kolei przekłada się na koszt około 205 zł. W tym miejscu warto wspomnieć o wszystkich zastosowanych funkcjach. Pierwszą zaletą pralko-suszarki slim HAIER I-Pro 5 HWD80-B14959S8U1S jest niezawodny silnik bezszczotkowy Direct Motion, który obniża zużycie energii elektrycznej, zapewnia ciche działanie urządzenia oraz wydłuża jego żywotność. Warto dodać, że ta wysokiej jakości pralko-suszarka slim ma opcję sterowania z użyciem aplikacji mobilnej hOn. Kolejnym udogodnieniem jest systemem antybakteryjnym ABT oraz funkcja Smart Dual Spray, które dbają o to, aby za każdym razem pranie było maksymalnie higieniczne. Oczywiście nie można zapomnieć, że ta pojemna pralko-suszarka slim wyposażona została w wyświetlacz elektroniczny z programatorem. Z jego użyciem dobierzesz jeden w wielu dostępnych programów do wyboru. Poza tym pralko-suszarka Haier I-Pro 5 HWD80B14959S8U1S oddaje do dyspozycji użytkownika funkcje parowe, dzięki którym urządzenie odświeży Twoje pranie, zdezynfekuje, a przy tym wygładzi. Dzięki temu prasowanie będzie szybsze i wygodniejsze. Do innych pomocnych udogodnień można zaliczyć automatykę wagową, 3 stopnie wysuszenia do wyboru, możliwość dostosowania czasu prania i temperatury z pozycji smartfona, jak również certyfikat Woolmark.
    Zalety:
    • sterowanie przez aplikację mobilną hOn
    • system ABT
    • funkcja Smart Dual Spray
    • funkcje parowe
    • stylowy design
    • duża pojemność przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru
    • silnik inwerterowy Direct Motion
    Wady:
    • cena mogłaby być nieco niższa
     Miejsce 5
     Pralko-suszarka slim LG F2DV5S8S2TE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Pralko-suszarka slim LG F2DV5S8S2TE


     Ranking pralko suszarek slim zawiera również LG F2DV5S8S2TE w kolorze srebrnym. Dodajmy, że jest to urządzenie o stylowym wyglądzie, które oddaje do dyspozycji użytkownika wiele przydatnych funkcji. Wymiary tej pralko-suszarki wynoszą 47,5 x 60 x 85 cm. Jest to urządzenie 2w1, dzięki któremu wykonasz pranie i suszenie odzieży. Wyposażone zostało w pojemny bęben, który pomieści aż 8,5 kg odzieży w trakcie cyklu prania. Z kolei w trakcie cyklu suszenia załadunek wynosi 5 kg. Prezentowany model możesz wygodnie sterować z użyciem smartfona. Pralko-suszarka marki LG oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych programów prania i suszenia, dzięki czemu wygodnie dopasujesz działanie pralki do odzieży, którą chcesz prać i suszyć. Wyposażona została w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, który uzupełniony został o programator. Świetnym udogodnieniem jest funkcja AI DD, dzięki której pralko suszarka LG automatycznie dobiera parametry prania oraz ruchy bębna do wielkości oraz rodzaju załadunku. Poza tym producent wyposażył LG F2DV5S8S2TE w technologię TurboWash, dzięki której możesz błyskawicznie wyprać pranie w zaledwie 59 minut! Nie można zapomnieć informacji, że właśnie ten model został uzupełniony o silnik inwerterowy, który to obniża zużycie energii, jak również wydłuża żywotność urządzenia. Następnym atutem są funkcje parowe. Dzięki emitowaniu ciepłego powietrza (pary wodnej), ta pralko-suszarka efektywnie dezynfekuje, wygładza oraz usuwa wszelkie zanieczyszczenia na tkaninach. Klasa energetyczna w tej kondensacyjnej pralko suszarce LG F2DV5S8S2TE to E. Tymczasem zużycie energii wynosi 326 kWh na 100 cykli prania i suszenia.
     Zalety:
     • silnik inwerterowy
     • funkcje parowe
     • krótkie programy prania
     • przejrzysty wyświetlacz z programatorem
     • sterowanie z użyciem aplikacji ThinQ
     • funkcja AI DD
     • kompaktowe rozmiary przy zachowaniu sporej pojemności bębna
     Wady:
     • klasa energetyczna E
     • zużycie prądu mogłoby być niższe
     • brak autodozowania
      Miejsce 6
      Pralko-suszarka slim BEKO HTV7716XW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Pralko-suszarka slim BEKO HTV7716XW


      W rankingu najlepszych pralko-suszarek Slim nie mogło zabraknąć modelu Beko HTV7716XW . Jest to urządzenie o pojemności 7 kg dla prania oraz 4 kg dla suszenia. Maksymalna prędkość wirowania to aż 1400 obr/min. Warto dodać, że jest to pralko-suszarka slim o głębokości 47,4 cm, szerokości 60 cm oraz wysokości 84 cm. Tym samym doskonale wpasuje się do niedużego pomieszczenia. Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji. Do jednych z nich można zaliczyć technologię Steam Cure, która to emituje parę wodną w trakcie cyklu prania. Takie działanie skuteczniej usuwa plamy, dezynfekuje, a przy tym wygładza powierzchnię odzieży, która z kolei jest prostsza w trakcie prasowania. Kolejnym udogodnieniem tej pralko suszarki slim jest niezawodny silnik inwerterowy ProSmart, w którym zastosowano bezszczotkową konstrukcję. Dzięki temu ta pralko-suszarka slim nowej generacji zużywa mniej prądu, cicho pracuje i posiada wydłużoną żywotność. Poza tym producent wyposażył ten model w zdalne sterowanie przy użyciu aplikacji HomeWhiz, opcję dodania ubrań w trakcie trwania cyklu. Na dodatek ta niewielkich rozmiarów pralko-suszarka oddaje do dyspozycji użytkownika program Wash & Wear, który umożliwia wypranie i wysuszenie prania w zaledwie 1 godzinę! Co więcej, ma wiele innych przydatnych programów, których łącznie jest aż 15! Klasa energetyczna pralko-suszarki slim Beko HTV7716XW to D.
      Zalety:
      • niezawodny silnik inwerterowy ProSmart
      • kompaktowy rozmiar
      • maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min
      • wiele programów prania i suszenia
      • sterowanie przez aplikację HomeWhiz
      • program Wash & Wear
      • program czyszczenia bębna+
      Wady:
      • zużycie energii mogłoby być nieco mniejsze
       Miejsce 7
       Pralko-suszarka slim LG F2DV5S8S1 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Pralko-suszarka slim LG F2DV5S8S1


       W naszym rankingu najlepszych pralko-suszarek slim znalazła się również ta marki LG F2DV5S8S1. Urządzenie ma wymiary 47,5 x 60 x 85 cm, tym samym jest to idealna pralko-suszarka do małej łazienki. Załadunek dla tego modelu wynosi 7 kg dla prania oraz 5 kg dla suszenia. Pralko-suszarka LG w rozmiarze slim została wyposażona w funkcję AI DD, Allergy Care, silnik inwerterowy, jak również Smart Diagnosis. Technologia AI DD odpowiada za automatyczne dopasowanie najważniejszych parametrów prania do wielkości załadunku. Warto zwrócić uwagę na silnik inwerterowy, który znacznie obniża zużycie energii elektrycznej w tej pralko-suszarce slim od LG. Dodatkowo zapewnia ciche i znacznie dłuższe działanie urządzenia. Warto dodać, że zużycie wody dla cyklu prania w tej niedużej pralko suszarce wynosi 45 litrów. Z kolei na cykl prania i suszenia to 80 litrów. Warto również wspomnieć o klasie energetycznej, która wynosi E, z kolei zużycie energii elektrycznej na 100 cykli wynosi 326 kWh. Dodatkowo urządzenie posiada wytrzymały bęben, który może osiągnąć maksymalną prędkość wirowania na poziomie 1200 obr/min. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć: funkcję Smart Diagnosis, TurboWash, opcję dołożenia ubrań w trakcie prania, przejrzysty i intuicyjny wyświetlacz z panelem sterowania, jak również opóźnienie startu pracy.
       Zalety:
       • Smart Diagnosis
       • silnik inwerterowy
       • wiele pozytywnych opinii w internecie
       • automatyczne dopasowanie parametrów prania do wagi załadunku
       • funkcja Smart Diagnosis
       • przejrzysty wyświetlacz z programatorem
       Wady:
       • klasa E
       • nieco duże zużycie prądu
       • dostępność
        Miejsce 8
        Pralko-suszarka slim SAMSUNG WD8NK52E0AW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Pralko-suszarka slim SAMSUNG WD8NK52E0AW


        Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych pralko-suszarek slim zajmuje Samsung WD8NK52E0AW o wsadzie 8 kg dla prania oraz 5 kg dla suszenia ubrań. Jest to model z klasą energetyczną F. Z kolei maksymalna prędkość wirowania to 1200 obr/min. Warto również wspomnieć o zużyciu wody, które dla cyklu prania i suszenia wynosi 80 litrów. Co więcej, pralko suszarka slim Samsung została wyposażona w silnik inwerterowy, który to zwiększa efektywność działania urządzenia. Co więcej, prezentowany sprzęt oddaje do dyspozycji użytkownika funkcję opóźnienia startu pracy, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, jak również funkcje parowe, które sprawiają, że pranie jest idealnie wygładzone i higienicznie czyste. Na dodatek producent zaopatrzył urządzenie w funkcję AddWash, dzięki której możesz wygodnie dorzucić pranie w trakcie działania urządzenia. Z kolei technologia Eco Bubble zapewnia efektywne pranie nawet w niskich temperaturach. Do innych udogodnień można zaliczyć system aktywnej piany, jak również Smart Check. Na dodatek prezentowana pralko suszarka slim ma wymiary 46 x 60 x 85 cm, dzięki temu jest to doskonała propozycja dla osób, które szukają kompaktowego urządzenia do swojej niedużej łazienki lub pomieszczenia gospodarczego.
        Zalety:
        • duża pojemność
        • silnik inwerterowy
        • kompaktowe wymiary
        • 20 lat gwarancji na silnik
        • 14 programów prania i suszenia do wyboru w tym pranie szybkie 15 minut
        • technologia Eco Bubble
        • technologia AirWash
        • funkcje parowe
        • technologia VRT Plus
        Wady:
        • klasa energetyczna E
        • brak opcji sterowania smartfonem
        • zużycie energii elektrycznej mogłoby być nieco niższe
         Miejsce 9
         Pralko-suszarka slim LG F2DV5S7S0E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Pralko-suszarka slim LG F2DV5S7S0E


         Jeśli zależy Ci na zakupie pralko-suszarki slim, która z jednej strony jest funkcjonalna, a z drugiej strony ma wiele pozytywnych opinii, to sprawdź kolejny model w naszym rankingu! LG F2DV5S7S0E to urządzenie, którego dokładne wymiary wynoszą 47,5 x 60 x 85 cm. Co więcej, pojemność bębna dla prania to 7 kg, z kolei dla suszenia to 5 kg. Prezentowane urządzenie wyposażone zostało w technologię AI DD, która to odpowiada za dopasowanie ruchów piorących do wagi oraz rodzaju załadunku. Na dodatek pralko-suszarka LG wyposażona została w technologię TurboWash, która to skraca cykl do 59-minut. Poza tym ten model oddaje do dyspozycji funkcje parowe, a w tym program Allergy Care z certyfikatem BAF. Dzięki takiemu zestawieniu urządzenie jest w stanie usunąć nawet 99,99% bakterii, wirusów i innych zarazków z powierzchni ubrań. Na dodatek prezentowana pralko-suszarka LG F2DV5S7S0E automatycznie dobiera ilość wody do wielkości załadunku. Do innych przydatnych funkcji można zaliczyć regulację temperatury, regulację prędkości wirowania, sterowanie z użyciem smartfona dzięki aplikacji Smart ThinQ, pranie wstępne, dodatkowe płukanie, wiele programów do wyboru, jak również blokadę panelu sterowania. Klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi E, tymczasem zużycie energii dla 100 cykli prania i suszenia to 326 kWh.
         Zalety:
         • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
         • możliwość sterowania przez aplikację mobilną
         • idealna propozycja dla alergików
         • funkcje parowe
         • technologia AI DD
         • program Allergy Care
         • Smart Diagnosis
         Wady:
         • klasa energetyczna E
         • nieco duże zużycie prądu
         • dostępność
          Miejsce 10
          Pralko-suszarka slim SAMSUNG WD8NK52E3AW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Pralko-suszarka slim SAMSUNG WD8NK52E3AW


          Pralko-suszarka Samsung WD8NK52E3AW z Ecobubble umożliwia wytwarzanie aktywnej piany i pranie w niskiej temperaturze. Na wstępie warto dodać, że jest to jedna z najbardziej kompaktowych pralko-suszarek na rynku – jej dokładne wymiary wynoszą 45,6 x 60 x 85 cm. W tym miejscu warto przejść do pojemności załadunku, która dla prania to 8 kg, z kolei dla suszenia to 5 kg. Dzięki takim parametrom Samsung WD8NK52E3AW zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a przy tym jest w stanie pomieścić sporą ilość prania. Ta wąska pralko-suszarka wyposażona została w wiele przydatnych technologii. Jedną z nich jest technologia EcoBubble, która to tworzy aktywną pianę, która efektywnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni ubrań, nawet piorąc w niskich temperaturach. Dodajmy, że maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr/min. Producent wyposażył ten model w regulację prędkości, dzięki czemu możesz prać i suszyć delikatne, jak i grube tkaniny. Na dodatek pralko-suszarka Samsung WD8NK52E3AW została wyposażona w funkcje parowe. Higieniczna para, która emitowana jest w trakcie trwania programu, zmiękcza zabrudzenia, wygładza tkaniny, a przy tym dezynfekuje. Innym udogodnieniem jest technologia Air Wash. Dzięki temu zastosowaniu efektywnie odświeżysz ubrania bez konieczności ich prania. Do innych udogodnień można zaliczyć opóźnienie startu, szybki 59-minutowy program, wygodny panel sterowania, 14 programów, czyszczenie bębna, jak również technologię VRT Plus. Pobór wody dla cyklu suszenia i prania wynosi 80 litrów.
          Zalety:
          • kompaktowy rozmiar przy zachowaniu dużej pojemności bębna
          • funkcje parowe
          • opcja odświeżania ubrań dzięki Air Wash
          • technologia EcoBubble
          • wiele programów prania i suszenia do wyboru
          • niezawodny silnik inwerterowy
          • krótkie programy prania
          • technologia VRT Plus
          • opóźnienie startu pracy
          Wady:
          • klasa energetyczna F
          • zużycie wody i energii elektrycznej mogłoby być niższe
          • brak możliwości sterowania smartfonem
          • poziom hałasu dla wirowania 75 dB

           Jaką pralko-suszarkę slim wybrać? Poradnik zakupowy

           Pralko-suszarka slim to urządzenie, którego głębokość wynosi do 50 cm, a tym samym doskonale sprawdzi się do niedużych pomieszczeń. Mimo że jest kompaktowa, to może być bardzo efektywna w trakcie prania, jak i suszenia. Jednak aby to miało miejsce, powinieneś dopasować jej parametry! Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym wskazujemy krok po kroku, na co zwrócić uwagę i jak wybrać dobrą pralko-suszarkę slim dopasowaną do Twoich potrzeb! Sprawdź, jaką pralko-suszarkę slim kupić i na co koniecznie zwrócić uwagę! Podpowiadamy!

           Jak dopasować wielkość załadunku wybierając pralko-suszarkę slim?

           Mimo że pralko-suszarki slim są niedużych rozmiarów, to wybrane modele mogą mieć całkiem pojemny bęben. Wielkość załadunku podawana jest w kilogramach. Mówi ona, ile prania jest w stanie urządzenie wyprać lub wysuszyć przy jednym, standardowym cyklu. Warto podkreślić, że producenci określają inną wielkość dla prania i inną dla suszenia. Zazwyczaj spotkasz się z przedziałem od 6 do 8 kg dla prania oraz od 4 do 5 kg dla suszenia. Najlepiej wybierać te największe przedziały, czyli 8 kg wsadu dla cyklu prania oraz 5 kg dla cyklu suszenia. Taki zakres parametrów idealnie sprawdzi się dla dwójki lub nawet trójki osób do małej łazienki, lub pomieszczenia gospodarczego.

           Maksymalna prędkość wirowania też jest ważna!

           Maksymalna prędkość wirowania mówi o liczbie obrotów, które jest w stanie wykonać bęben w trakcie programu wirowania. Im maksymalna prędkość wirowania jest większa, tym ubrania po zakończonym programie będą lepiej odwirowane, a tym samym suchsze. W modelach pralko-suszarek w wersji slim spotkasz się z urządzeniami, u których maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1200 do maksymalnie 1400 obrotów na minutę. Oczywiście polecamy wybierać największe parametry w granicach 1300-1400 obr/min. Dzięki takim wartościom będziesz mógł skutecznie wyprać grube pranie, takie jak: koce, pościele, narzuty czy swetry. Pamiętaj również, że dla delikatnych tkanin zaleca się ustawienie prędkości wirowania bębna na poziomie od 800 do maksymalnie 1000 obr/min. W związku z tym przydatny jest panel z regulacją prędkości obrotów urządzenia.

           Rodzaj praniaMaksymalna prędkość wirowania pralko suszarki Slim
           Delikatneod 800 do 1000 obr/min
           Średnio grubeod 1000 do 1200 obr/min
           Grubeod 1200 do 1400 obr/min

           Klasa energetyczna A, B, C czy D – jaką wybrać w kompaktowej pralko-suszarce?

           Kolejnym ważnym parametrem jest klasa energetyczna pralko-suszarki slim. Cecha ta mówi o energooszczędności urządzenia. Podawana jest w skali, która zawiera alfabetycznie poukładane litery od A do G oraz kolory od zielonego do czerwonego. Gdzie dla A odpowiada zielony kolor, natomiast każda kolejna litera alfabetu zmienia odcień aż do koloru czerwonego, który przysługuje literce G. Można się domyślić, że urządzenia z klasą energetyczną A oraz kolorem zielonym są najbardziej oszczędne pod względem zużycia energii, natomiast te na dolnej skali w odcieniu czerwonym, blisko literki G są najmniej energooszczędne. W przypadku pralko-suszarek slim spotkasz się zazwyczaj z przedziałem od D do F. Najlepiej wybierać te z literką D lub maksymalnie E. Pamiętaj, że im bliżej zielonych odcieni, tym urządzenie zużywa mniej energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędność na prądzie.

           Silnik inwerterowy czy bezszczotkowy – jaki jest lepszy w pralko-suszarce?

           Silnik w każdej pralko-suszarce slim odgrywa znaczącą rolę. Odpowiada on za wydajność urządzenia, zużycie energii, poziom hałasu, jak również za sam program prania i suszenia. W modelach slim spotkasz się z dwoma rodzajami:

           • szczotkowym,
           • inwerterowym.

           Pierwszy z wymienionych posiada w swojej budowie specjalne szczotki, które sprawiają, że mała pralko-suszarka jest tańsza w produkcji, ale jakościowo dużo gorsza niż model z silnikiem inwerterowy. Ten drugi jest bez wątpienia trwalszy i cichy. Co więcej, sam czas prania i suszenia jest o wiele krótszy. Bez wątpienia najlepiej wybierać pralko-suszarki z silnikiem inwerterowym, mimo że będziesz musiał nieco więcej zapłacić przy zakupie, to w kolejnych latach użytkowania inwestycja zwróci się kilkukrotnie.

           Ile wody powinna zużywać pralko-suszarka slim?

           W trakcie zakupu dobrej pralko-suszarki warto zwrócić uwagę na zużycie wody. Im jest ono mniejsze, tym urządzenie jest bardziej oszczędne, a to przekłada się na niższą cenę za rachunki za wodę. Warto dodać, że parametr zużycia wody podawany jest w litrach i występuje dla:

           • cyklu prania,
           • cyklu prania i suszenia.

           W większości polecanych modelach pralko-suszarek slim zużycie wody dla prania wynosi 48 litrów, z kolei zużycie wody dla prania i suszenia wynosi 80 litrów.

           Ile prądu pobiera na 100 cykli?

           Zużycie energii elektrycznej w pralko-suszarkach określane jest ze 100 cykli prania. Im zużycie prądu jest mniejsze, tym pralko-suszarka slim jest bardziej oszczędna i ekologiczna. Co więcej, niższe wartości zużycia energii przekładają się również na niższy koszt użytkowania narzędzia. W polecanych pralko-suszarkach slim zużycie prądu dla 100 cykli prania i suszenia wynosi nie więcej niż 270 kWh, co przekłada się na koszt około 208 zł.

           Jakie funkcje ma dobra pralko-suszarka w wersji slim?

           Najlepsza pralko-suszarka slim jest wyposażona w przydatne funkcje, które dają jeszcze większe możliwości wyprania i wysuszenia ubrań. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy funkcje parowe, które wytwarzają parę w bębnie, która z kolei odkaża, odświeża oraz prostuje zagniecenia tkaniny. Tym samym ubrania stają się wygładzone, dzięki czemu nie musisz ich prasować. Inną przydatną cechą jest wbudowany program antyalergiczny, który dedykowany jest dla osób i dzieci o wrażliwej skórze — program włącza dodatkowe płukanie, które umożliwia dokładne usunięcie detergentów. Na dodatek najlepsze modele mają również funkcje:

           • czyszczenia bębna,
           • aktywnej piany,
           • dedykowaną do delikatnych ubrań,
           • opóźnienia startu pracy,
           • prania w niższej temperaturze.

           Oprócz tego najlepsze urządzenia suszą za pomocą pompy ciepła, która sprawia, że użytkowanie jest tańsze i bardziej ekologiczne.

           Jaki poziom hałasu będzie najlepszy?

           Kolejnym bardzo ważnym parametrem w pralko suszarkach typu slim jest poziom hałasu, który podawany jest w decybelach (dB). Im poziom hałasu jest niższy, tym urządzenie ciszej pracuje, a to przekłada się na zapewnienie komfortu dla użytkowników. Warto dodać, że w przypadku pralko-suszarek poziom emisji hałasu określany jest dla 3 cykli:

           • poziom emisji hałasu dla prania,
           • poziom emisji hałasu dla suszenia,
           • poziom emisji hałasu w fazie wirowania programu Eko.

           Polecamy wybierać modele, w których poziom emisji hałasu wynosi maksymalnie 60 dB dla standardowego programu prania, 65 dB w trakcie suszenia, oraz 72 dB w przypadku programu wirowania.

           Dodatkowe wyposażenie

           W trakcie zakupu pralko suszarki w rozmiarze slim zobacz na dodatkowe wyposażenie. Warto wybierać model, który w swoim zestawie posiada:

           • wbudowany programator i wyświetlacz LCD,
           • przyciski lub pokrętło umożliwiające zmianę programów oraz czasu trwania cykli,
           • wąż do podłączenia wody.

           Ile kosztuje dobra pralko-suszarka slim?

           Pralko-suszarki slim to urządzenia, których cena waha się od 1500 do 3500 zł. Kwota zależna jest od wbudowanych funkcji, rodzaju silnika, klasy energetycznej, marki, maksymalnej prędkości wirowania, jak również od dodatkowego wyposażenia. Te proste urządzenia kosztują od 1500 do 2200 zł, z kolei za te rozbudowane z wieloma funkcjami, należy przeznaczyć od 2500 do 3500 zł.

           Pralko-suszarka Haier, Samsung czy Beko – z jakiej marki wybrać urządzenie?

           Wybierając dobrą pralko suszarkę, warto wybierać taką od polecanych i sprawdzonych producentów. Do jednych z nich można zaliczyć: pralko-suszarki:

           • Haier,
           • Beko,
           • Hisense,
           • LG,
           • Samsung

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Dla kogo polecana jest pralko suszarka slim?

            Pralko-suszarka w rozmiarze slim polecana jest dla singli lub maksymalnie 3-osobowej rodziny. Sprawdzi się ona do niedużych mieszkań, w których nie ma zbyt dużo miejsca na duże sprzęty AGD.

           2. Czym jest pralko-suszarka slim?

            Pralko-suszarka slim to urządzenie, które łączy 2 w 1 - pralkę i suszarkę. Ponadto jest kompaktowych rozmiarów, a jej głębokość wynosi zazwyczaj około 45 cm. Umożliwia to wygodne usytuowanie urządzenia w niedużym pomieszczeniu, dzięki temu model sprawdzi się w małych mieszkaniach lub domach.

           3. Ile prądu zużywa pralko suszarka slim?

            Większość pralko suszarek zużywa około 63 kWh. Wartość ta podawana jest dla 100 cykli prania. Warto dodać, że przeliczając tę wartość na złotówki, zgodnie ze stawką za poprzedni rok, wynosi ona około 50 zł.

           4. Jaki rodzaj pralko-suszarki wybrać?

            Do dyspozycji masz pralko-suszarki, które mają różny załadunek. Wybierz taki model, którego załadunek dla prania wynosi 8 kg, z kolei dla suszenia 5 kg lub więcej. Dzięki temu będziesz mógł prać większą ilość ubrań w trakcie jednego cyklu prania.

           5. Jaka pralko suszarka slim będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę?

            W trakcie zakupu pralko-suszarki slim warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry urządzenia. Do jednych z nich można zaliczyć klasę energetyczną, zużycie wody na 100 cykli pełnego prania i suszenia, rodzaj silnika, jak również maksymalną prędkość wirowania. Co więcej, zobacz na wbudowane funkcje i wyposażenie. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć funkcje parowe, sterowanie z wykorzystaniem smartfona, opóźnienie startu pracy czy możliwość dołożenia prania w trakcie działania pralko suszarki. 

           Podsumowanie

           • Pralko-suszarka slim to urządzenie, którego rozmiar jest kompaktowy — głębokość wynosi od 40 cm do 50 cm.
           • Wybierając pralko-suszarkę wybierz taką, której wielkość załadunku dla prania wynosi od 6 kg do 8 kg. Natomiast dla suszenia od 4 kg do 5 kg. Polecamy wybierać te najwyższe przedziały.
           • W trakcie zakupu zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak: wielkość załadunku, marka, maksymalna prędkość wirowania, wbudowane funkcje, dodatkowe wyposażenie, poziom hałasu oraz na rodzaj silnika.
           • Najlepszymi pralko-suszarkami slim są te marki Haier, Hisense, Samsung, LG oraz Beko
           • Kwota, jaką należy przeznaczyć za urządzenie w rozmiarze slim, waha się od 1500 do 3500 zł. Na cenę wpływa wielkość załadunku, rodzaj silnika, zastosowane funkcje, jak również dodatkowe wyposażenie.
           • Pralko suszarki slim zużywają około 63 kWh dla 100 cykli prania. Co przekłada się na koszt około 50 zł.
           Karolina Pisarska
           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry