Ranking zmywarek na Maj 2024

Nie wiesz jaką zmywarkę kupić, aby dokładnie myła naczynia, a przy tym była bezawaryjna? Szukasz sprawdzonego modelu, który posłuży przez lata? Zobacz nasz ranking zmywarek na Maj 2024 rok, w którym znajdziesz polecane urządzenia przez naszego eksperta! Porównujemy modele w zestawieniu i prezentujemy najlepsze zmywarki na bieżący rok! Dodatkowo w poniższym artykule znajdziesz przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując urządzenie! Przeczytaj, jak wybrać dobrą zmywarkę do swojej kuchni!

Ranking zmywarek na Maj 2024 – najlepsze modele!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Zmywarka BOSCH SPV6ZMX23E Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Zmywarka SAMSUNG DW60A8070BB Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Zmywarka BOSCH SMS4ETI14E Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Zmywarka AMICA DFM46C8EOiBH Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Zmywarka WHIRLPOOL WSIP 4O33 PFE Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Zmywarka BOSCH SPV6EMX11E Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Zmywarka WHIRLPOOL WFO 3T133 PF X Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Zmywarka AMICA DFM62D7TOQID Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Zmywarka BEKO DIN28431 Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane zmywarki przez eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Zmywarka BOSCH SPV6ZMX23E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Zmywarka BOSCH SPV6ZMX23E


Pierwszą polecaną zmywarką w rankingu jest Bosch SPV6ZMX23E. Zmywarka pomieści 10 kpl naczyń. Podkreślmy, że jest to energooszczędne urządzenie z klasą energetyczną C, które to zużywa zaledwie 59 kWh na 100 cykli mycia. W przeliczeniu na złotówki, cena z użytkowania wynosi około 45 zł. Zmywarka Bosch SPV6ZMX23E zaliczana jest do urządzeń do zabudowy o szerokości 45 cm. Dokładne wymiary wynoszą 44,8 x 81,5 x 55 cm. Warto również wspomnieć o zużyciu wody, które dla tego modelu wynosi 9,5 l na jeden cykl. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć intuicyjny panel sterowania, dzięki któremu możesz ustawić jeden z 6 programów automatycznych, m.in. Cichy 50°C, Automatyczny 45-65°C, Eco 50°C, Przyśpieszony 60°C, jak również Favourite, Garnki 70°C. Podkreślmy, że tą zmywarką możesz wygodnie sterować z pozycji smartfona przez aplikację mobilną Home Connect. Kolejnym udogodnieniem jest technologia ActiveWater, która to zapewnia maksymalnie wydajne mycie naczyń przy zachowaniu niskiego zużycia prądu i wody. Warto wspomnieć, że prezentowany sprzęt został wyposażony w asystenta dozowania, który to odpowiada za optymalne zużycie detergentu. Warto wspomnieć, że producent wyposażył ten model w program MachineCare, który odpowiada za usuwanie osadów i zabrudzenia, tym samym czyszczenie wnętrza bez załadunku. Poza tym urządzenie posiada opcję regulacji górnego kosza, w którym znajdują się 3 składane półki i składana przestrzeń na filiżanki. Z kolei dolny kosz posiada składane przegrody, specjalny uchwyt na kieliszki, jak również półkę na filiżanki. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest funkcja AquaStop, która odcina dopływ wody w przypadku awarii, dzięki temu Twoja kuchnia i pozostałe pomieszczenie nie zostaną nieoczekiwanie zalane w razie zepsucia. Nie można pominąć informacji, że urządzenie posiada w swojej budowie bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive, który to obniża hałas, jak również zużycie wody i prądu. Do pozostałych udogodnień zmywarki Bosch SPV6ZMX23E można zaliczyć PerfectDry, TimeLight, oświetlenie wnętrza, jak również system podwójnego zraszania DuoPower.
Zalety:
 • wiele wbudowanych funkcji
 • system podwójnego zraszania DuoPower
 • bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive
 • system AquaStop
 • niskie zużycie energii elektrycznej
 • oświetlenie wnętrza
 • szuflada Vario3Pro
 • sterowanie z użyciem aplikacji Home Connect
 • program Machinecare do czyszczenia zmywarki
 • zapewnia dokładne mycie
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Zmywarka SAMSUNG DW60A8070BB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8070BB


  Jeśli poszukujesz energooszczędnej zmywarki, która przy tym jest funkcjonalna, to zobacz Samsung DW60A8070BB. Klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi B. Co więcej, zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania to jedynie 64 kWh, a to przekłada się na koszt około 50 zł. Warto wspomnieć o zużyciu wody – zmywarka Samsung DW60A8070BB pobiera zaledwie 8,5 litrów na jeden cykl. Co więcej, jest to model pod zabudowę o szerokości 60 cm – dokładne wymiary wynoszą 60 x 82 x 55 cm. Na dodatek zmywarka wyposażona została w system automatycznego otwierania drzwiczek po zakończonym cyklu mycia. Ta funkcja zapewnia równomierne suszenie naczyń, dzięki czemu eliminowane są wszelkie smugi i zacieki. Genialnym udogodnieniem jest moduł Wi-Fi, który daje możliwość zdalnego połączenia się ze zmywarką przez smartfona – wystarczy użyć w tym celu aplikacji mobilnej SmartThings. Ta zmywarka oddaje do dyspozycji użytkowników 7+4 programów automatycznych – 7 programów podstawowych i 4 programy automatyczne, które wgrasz za pomocą aplikacji mobilnej. Producent wyposażył zmywarkę Samsung DW60A8070BB w trzecią szufladę na sztućce, dzięki której pomieścisz jeszcze więcej naczyń. Poza tym górny kosz w zmywarce jest regulowany w zakresie 50 mm. Nie można pominąć informacji, że jest to pojemne urządzenie, do którego zmieścisz aż 14 kompletów naczyń. Dlatego ta zmywarka marki Samsung doskonale sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny. Do innych przydatnych rozwiązań można zaliczyć oświetlenie bębna, InfoLight, jak również funkcję Speed Booster. Ta ostatnia daje możliwość skrócenia cyklu mycia, dzięki czemu otrzymasz krystalicznie czyste naczynia znacznie szybciej! Poza tym prezentowane urządzenie posiada uchwyt na kieliszki, funkcję Flex Load, jak również intuicyjny panel sterowania.
  Zalety:
  • klasa energetyczna B
  • łącznie 11 programów automatycznych do wyboru
  • poziom hałasu 43 dB
  • możliwość sterowania ręcznego i zdalnego przez aplikację
  • technologia Speed Booster
  • niskie zużycie wody 8,5 l
  • wykonanie ze stali nierdzewnej
  • automatyczne otwieranie drzwiczek
  • zabezpieczenie przed zalaniem
  • silnik inwerterowy
  • oświetlenie wnętrza
  • podłączenie do ciepłej wody
  • trzypoziomowa regulacja kosza
  • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
  Wady:
  • brak
   Miejsce 3
   Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB


   Do najlepszych zmywarek w naszym rankingu dołącza Samsung DW60A8050FB. Jest to urządzenie zaliczane do zmywarek 60 cm szerokości. Warto podkreślić, że Samsung DW60A8050FB łączy w sobie świetny design, funkcjonalność oraz energooszczędność. Dodajmy, że jest to model wolnostojący. Klasa energetyczna w tej zmywarce Samsung wynosi C, z kolei zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania to zaledwie 75 kWh. To z kolei przekłada się na koszt około 58 zł. Tym samym wolnostojącą zmywarkę marki Samsung można zaliczyć do energooszczędnych modeli. Prezentowane urządzenie o wymiarach 60 x 85 x 60 cm pomieści aż 14 kompletów naczyń – tym samym powinny wybrać ją osoby poszukujące sprzętu dla wieloosobowej rodziny. Świetnym udogodnieniem jest moduł WiFi, który to pozwala łączyć się ze zmywarką zdalnie – przez aplikację mobilną SmartThings. Na dodatek po ukończeniu cyklu drzwi zmywarki automatycznie się otwierają, to zapobiega pojawieniu się zacieków oraz eliminuje konieczność wycierania niedosuszonych naczyń. Nie można pominąć informacji, że producent wyposażył ten model w dodatkowy kosz (szufladę na sztućce) zlokalizowany w górnej jej części. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada kolor matowej, grafitowej stali, dzięki czemu doskonale prezentuje się we wnętrzu kuchni. Warto wspomnieć, że na swojej powierzchni posiada przejrzysty, ale minimalistyczny panel sterowania z błękitnym wyświetlaczem LED. Urządzenie oddaje do dyspozycji 7 programów myjących w zakresie temperatury 40-70°C, do których zaliczamy: Automatyczny 45-65°C, Intensywny 65°C, Eco 50°C, Szybki 60 min, 60°C, Zmywanie wstępne, Delikatny 40°C, Czyszczenie zmywarki. Poza tym, dzięki możliwości połączenia się z aplikacją mobilną, możesz dodatkowo wgrać 4 dodatkowe programy: Extra Cichy, Baby Care, Naczynia plastikowe, jak również Garnki i patelnie. Poza tym urządzenie oddaje do dyspozycji takie udogodnienia jak: regulacja górnego kosza, funkcję skracającą czas pracy Speed Booster, funkcję połowy załadunku, jak również funkcję dezynfekcji. Ta ostatnia podnosi temperaturę do 70°C podczas ostatniego płukania, dzięki czemu jest możliwe usunięcie do 99,99% bakterii, wirusów, pleśni i innych zarazków. Przydatnym rozwiązaniem jest również uchwyt do kieliszków, technologia Flex Load, jak i Multitab. Na zakończenie dodajmy, że dno zmywarki jest wykonane ze stali nierdzewnej.
   Zalety:
   • wykonanie ze stali nierdzewnej
   • stylowy design
   • wiele programów i funkcji do wyboru
   • 4 programy dodatkowe
   • krystalicznie czyste naczynia
   • automatycznie otwierane drzwiczki
   • program higieniczny
   • dotykowy panel sterowania
   • możliwość zdalnego sterowania przez aplikację mobilną SmartThings
   • duża pojemność 14 kpl
   • Multitab
   • klasa energetyczna C
   Wady:
   • brak
    Miejsce 4
    Zmywarka BOSCH SMS4ETI14E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Zmywarka BOSCH SMS4ETI14E


    Wśród najlepszych zmywarek znalazła się ta Bosch SMS4ETI14E w wersji wolnostojącej. Dużym plusem tego modelu jest klasa energetyczna C, dzięki czemu urządzenie zaliczane jest do ekonomicznych sprzętów AGD. Warto wspomnieć, że zużycie energii elektrycznej na 100 cykli mycia w programie ECO wynosi jedynie 73 kWh. Natomiast pobór wody na jeden cykl to 9,5 l. Zmywarka zaliczana jest do urządzeń o szerokości 60 cm, pomieści aż 12 kompletów naczyń. Co więcej, wyposażona została w funkcję EfficientDry, która odpowiada za automatyczne otwieranie drzwi po zakończonym cyklu. Tym samym powierzchnia naczyń pozbawiona jest smug, zacieków oraz pozostałości wody. Poza tym posiada kosze VarioFlex, które wyposażone zostały w specjalny system regulacji. Dzięki temu dopasujesz przestrzeń w zmywarce do własnych preferencji. Na dodatek dzięki funkcji Rackmatic możesz wygodnie regulować wysokość górnego kosza. Jednak to jeszcze nie wszystko! Genialnym rozwiązaniem jest opcja sterowania głosowego z wykorzystaniem Alexa lub Google Asystent – dzięki temu wystarczy powiedzieć polecenie. Poza tym zmywarka Bosch SMS4ETI14E wyposażona została w technologię Silence Plus, która zapewnia ciche działanie tego sprzętu myjącego – poziom hałasu wynosi 44 dB. Oczywiście nie można pominąć informacji, że urządzeniem możesz sterować zdalnie lub ręcznie. Zmywarka została uzupełniona o aplikację Home Connect. Na dodatek dzięki funkcji Favourite możesz wygodnie spersonalizować i zapisać swoje ulubione kombinacje programów. Zmywarka marki Bosch oddaje do dyspozycji użytkownika takie programy jak: Auto 45-65°C, Eco, Garnki, Cichy 50°C, Godzinny, Ulubiony.
    Zalety:
    • opcja sterowania głosowego
    • ciche działanie
    • sterowanie zdalne przez aplikację mobilną
    • ekonomiczne działanie
    • klasa energetyczna C
    • funkcja EfficientDry
    • regulacja górnego kosza Rackmatic
    • niskie zużycie energii elektrycznej
    • zabezpieczenie przed zalaniem
    • automatyczne otwieranie drzwiczek
    Wady:
    • dostępność
     Miejsce 5
     Zmywarka AMICA DFM46C8EOiBH NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Zmywarka AMICA DFM46C8EOiBH


     Następne miejsce w rankingu najlepszych zmywarek zajmuje Amica DFM46C8EOiBH w kolorze czarnym. Jest to stylowe urządzenie, które doskonale sprawdzi się do nowoczesnej kuchni. Warto wspomnieć, że jest to model wolnostojący z klasą energetyczną C. Jednym z największych atutów tego sprzętu AGD do kuchni jest niezawodny silnik bezszczotkowy SilentDrive 3.0, dzięki któremu zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, wydłuża żywotność urządzenia, a przy tym obniża poziom hałasu – wynosi on zaledwie 44 dB. Dokładne wymiary zmywarki Amica DFM46C8EOiBH wynoszą 44,8 x 60 x 84,5 cm. Co więcej, mimo niedużego rozmiaru, zmywarka pomieści aż 10 kompletów naczyń. Co więcej, to kompaktowe urządzenie zaliczane do zmywarek 45 cm szerokości zostało wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Do jednych z nich można zaliczyć funkcję OpenDry, która to automatycznie uchyla drzwi zmywarki. Dzięki temu wyjmowane ze zmywarki naczynia są doskonale suche i błyszczące – pozbawione zacieków i mokrych powierzchni. Producent wyposażył ten model w technologię SteamPower, która to emituje gorącą parę wodną w trakcie pracy zmywarki – na końcowym etapie. Dzięki temu uzyskasz higienicznie czyste naczynia. Następnym świetnym udogodnieniem jest funkcja AquaStop, która to w razie awarii lub nieoczekiwanej usterki, automatycznie odetnie dopływ wody. To z kolei uniemożliwia wyciek i zalanie mieszkania. Na dodatek zmywarka posiada trzeci górny kosz na sztućce, AntiBacteria Filter, czyli specjalnie zaprojektowany filtr antybakteryjny. Na dodatek oddaje do dyspozycji użytkownika opóźnienie startu pracy, 3 ramiona natryskowe. Warto wspomnieć, że urządzenie oddaje do dyspozycji użytkownika aż 8 programów do wyboru: Szybki 30', Auto, Autoczyszczenie, Delikatny, Eco, Pełny 58', Higiena+, Intensywny.
     Zalety:
     • kompaktowy rozmiar
     • silnik bezszczotkowy SilentDrive 3.0
     • niskie zużycie energii elektrycznej
     • bardzo ciche działanie
     • matowy front, dzięki czemu nie odciskają się palce
     • świetny stosunek jakości do ceny
     • wiele przydatnych funkcji
     • automatyczne otwieranie drzwi zmywarki po zakończonym cyklu zmywania
     Wady:
     • nieco długie programy zmywania
      Miejsce 6
      Zmywarka WHIRLPOOL WSIP 4O33 PFE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Zmywarka WHIRLPOOL WSIP 4O33 PFE


      Do najlepszych urządzeń w rankingu TOP 10 najlepszych zmywarek dołącza Whirlpool WSIP 4O33 PFE. Sprzęt przystosowany został do niedużej kuchni – jego wymiary to 44,5 x 82 x 55,5 cm. Dodajmy, że zmywarka pomieści 10 kompletów naczyń. Co więcej, posiada klasę energetyczną D, a zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania to 67 kWh. Tymczasem zużycie wody wynosi 9 litrów na jeden cykl zmywania. Urządzenie wyposażone zostało w technologię 6-Zmysł, która to automatycznie wykrywa załadunek i poziom zabrudzenia, po czym dopasowuje takie parametry jak temperatura, czas i moc, tak aby uzyskać precyzyjnie wyczyszczone naczynia przy niskim zużyciu prądu i wody. Wewnątrz zmywarki znajdują się dodatkowe dysze PowerClean Pro, które po włączeniu dedykowanej funkcji uaktywniają dodatkowy strumień wody. Doskonale sprawdzą się do mocno zabrudzonych patelni i garnków. Na dodatek producent wyposażył ten model w technologię NaturalDry oraz automatyczne otwieranie drzwiczek zmywarki. Takie działanie przekłada się na dokładne wysuszenie naczyń bez zacieków, smug oraz mokrych powierzchni. Dzęki technologii Multizone możliwe jest zmywanie strefowe (połowa załadunku). Jednym z największych atutów zmywarki Whirlpool WSIP 4O33 PFE jest niezawodny silnik bezszczotkowy, który to obniża hałas w trakcie pracy, zmniejsza zużycie prądu, jak również wydłuża żywotność urządzenia. Dodatkowo prezentowany model oddaje do dyspozycji opóźnienie startu pracy, system Aquastop, regulowany górny kosz, jak również system samoczyszczący.
      Zalety:
      • silnik inwerterowy
      • automatycznie otwierane drzwiczki NaturalDry
      • połowa załadunku
      • mycie strefowe
      • technologia 6-Zmysł
      • funkcja Aqua Stop
      • technologia PowerClean Pro
      • wykonanie ze stali nierdzewnej
      Wady:
      • brak możliwości sterowania przez aplikację
       Miejsce 7
       Zmywarka BOSCH SPV6EMX11E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Zmywarka BOSCH SPV6EMX11E


       Do naszego rankingu najlepszych zmywarek dołącza Bosch SPV6EMX11E w wersji do zabudowy. Jest to kompaktowa, ale przy tym funkcjonalna zmywarka, która zapewni dokładne mycie naczyń. Wymiary tego urządzenia wynoszą 44,8 x 81,5 x 55 cm, tymczasem pojemność to 10 kompletów naczyń. Co więcej, jest to zmywarka z klasą energetyczną D, która zużywa na 100 cykli zmywania w programie ECO 67 kWh. Przeliczając, koszt z użytkowania wyniesie około 52 zł. Na dodatek urządzenie zostało wyposażone w wiele przydatnych udogodnień. Do jednych z nich można zaliczyć możliwość sterowania z użyciem aplikacji mobilnej Home Connect. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zaprogramować działanie zmywarki, wykonać zdalną diagnostykę, konfigurować ustawienia, jak i wyciszyć programy mycia. Kolejną zaletą jest technologia ActiveWater, jak również asystent dozowania. Ten ostatni umożliwia optymalne zużycie detergentu, który trafia do specjalnie przygotowanego kosza. Poza tym producent przygotował dla użytkowników zmywarki funkcję Favourite, która to daje możliwość zapisania swoich ulubionych ustawień i błyskawicznego ich odtworzenia. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest program czyszczący wnętrze zmywarki MachineCare. Warto wspomnieć, że górny, jak i dolny kosz posiada wiele przestrzeni, które możesz indywidualnie dostosowywać do wielkości i ilości naczyń. Kolejnym atutem jest uchwyt na kieliszki, zabezpieczenie przed zalaniem AquaStop. Nie można pominąć informacji, że jednym z największych zalet zmywarki Bosch jest zastosowanie bezszczotkowego silnika EcoSilence Drive, który to zapewnia nie tylko cichą pracę. Dodatkowo obniża zużycie prądu, jak i wydłuża żywotność tej zmywarki. Producent wyposażył ten model w funkcję EfficientDry, która otwiera drzwiczki zmywarki automatycznie – po zakończonym programie mycia. Na zakończenie warto wspomnieć, że Bosch SPV6EMX11E posiada prosty w obsłudze panel sterowania, dzięki któremu wybierzesz program do rodzaju naczyń i zabrudzenia.
       Zalety:
       • bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive
       • program Favourite
       • podwójne zraszanie DuoPower
       • program czyszczący zmywarkę MachineCare
       • zabezpieczenie przed zalaniem AquaStop
       • intuicyjny panel sterowania
       • oświetlenie wnętrza
       • program intensywny
       • sterowanie smartfonem
       • drzwi automatycznie otwierają się po zakończonym cyklu
       Wady:
       • brak połowy załadunku
       • brak autodozowania
        Miejsce 8
        Zmywarka WHIRLPOOL WFO 3T133 PF X NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Zmywarka WHIRLPOOL WFO 3T133 PF X


        Whirlpool WFO 3T133 PF X to kolejna propozycja w naszym rankingu najpopularniejszych produktów z kategorii zmywarki. Urządzenie z klasą energetyczną D zużywa 85 kWh prądu na 100 cykli mycia. Przeliczając na złotówki, koszt wynosi około 66 zł. Natomiast zużycie wody wynosi 9,5 l na cykl. Co więcej, dokładne wymiary tej zmywarki wynoszą 60 x 85 x 59 cm. W tym miejscu warto wspomnieć o pojemności, która dla tego modelu wynosi 14 kompletów naczyń. Jest to idealna zmywarka dla dużej rodziny. Producent wyposażył ten sprzęt AGD do kuchni w takie udogodnienia jak technologia 6-Zmysł. Co to jest? Inteligentny czujnik znajdujący się w zmywarce Whirlpool automatycznie dopasowuje moc, czas i temperaturę zmywania. To z kolei przekłada się na uzyskanie wydajnego mycia przy niskim zużyciu wody i energii. Na dodatek producent wyposażył ten sprzęt w technologię Power Clean Pro. Odpowiada ona za aktywację dodatkowego strumienia wody z dodatkowych dysz. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń i przypaleń z garnków i patelni. Na dodatek zmywarka Whirlpool WFO 3T133 PF X posiada nowoczesny system NaturalDry, który to emituje powietrze z zewnątrz, dzięki czemu uzyskasz krystalicznie czyste naczynia pozbawione smug i zacieków. Innymi pomocnymi zastosowaniami są Multizone, intuicyjny wyświetlacz cyfrowy, jak również funkcja automatycznie otwieranych drzwi po zakończonym cyklu mycia naczyń. Warto wspomnieć, że technologia Multizone daje możliwość wyboru połowy załadunku, dzięki czemu zachowasz optymalne parametry mycia bez straty wody i prądu. Dużym plusem jest aż 10 programów do wyboru w zakresie od 45 do 65°C, do których zaliczamy: 6th Sense 50-60°C, Cichy 50, Eco 50°C, Intensywny 65°C, Kryształy 45°C, Dezynfekujący 65°C, Samoczyszczenie 65, Mycie wstępne, Szybki 30 min. 50C, Szybkie mycie i suszenie 50°C. Innym udogodnieniem jest szuflada na sztućce, zabezpieczenie przed zalaniem Aqua Stop, ExtraSpace, jak również Flexi Space. Ta ostatnia funkcja umożliwia dopasowanie przestrzeni wewnątrz zmywarki do własnych preferencji.
        Zalety:
        • aż 10 programów do wyboru
        • technologia 6-Zmysł
        • bardzo dobrze domywa naczynia (nawet te mocno zabrudzone)
        • funkcja PowerClean Pro
        • wykonanie ze stali nierdzewnej
        • duża pojemność
        • połowa załadunku z Multizone
        • cicha praca urządzenia
        Wady:
        • panel sterowania po zewnętrznej części
        • brak możliwości sterowania smartfonem
         Miejsce 9
         Zmywarka AMICA DFM62D7TOQID NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Zmywarka AMICA DFM62D7TOQID


         Jedną z najczęściej kupowanych zmywarek na rynku sprzętów AGD jest bez wątpienia Amica DFM62D7TOQID. Dodajmy, że jest to urządzenie z klasą energetyczną D. Zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania wynosi zaledwie 85 kWh, z kolei zużycie wody na 1 cykl to 10 litrów. Nie można pominąć informacji, że w tym modelu zastosowano niezawodny silnik bezszczotkowy SilentDrive2.0, który to zapewnia cichszą pracę zmywarki i mniejsze zużycie energii elektrycznej. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 59.8 x 84.5 x 60 cm. Zmywarka Amica jest w stanie zmieścić aż 14 kompletów naczyń, tym samym świetnie sprawdzi się dla większej rodziny. Jednym z przydatnych zastosowań w tym sprzęcie jest funkcja OpenDry, która to automatycznie otwiera drzwiczki zmywarki na końcowym etapie mycia. Dzięki temu naczynia są krystalicznie czyste, a przy tym pozbawione zacieków. Na dodatek producent zastosował w tym modelu system SteamPower, który to generuje pod koniec cyklu zmywania parę wodną, dzięki czemu nawet mocno zabrudzone naczynia są higienicznie czyste. Do innych udogodnień można zaliczyć sygnalizację dźwiękową, która poinformuje Cię o zakończonym programie. Poza tym ten model oddaje do dyspozycji użytkownika opóźnienie startu pracy, jak również czujnik braku nabłyszczacza. Na dodatek urządzenie posiada przesuwaną tackę na sztućce i filiżanki w technologii SmartTray, system chroniący przed zalaniem AntiFlood, antybakteryjny filtr AntiBacteria Filter, regulowany kosz górny, jak również funkcję ZoneWash, która daje możliwość mycia strefowego. Urządzenie posiada 7 programów automatycznych: Delikatny, Automatyczny, Ekonomiczny, Intensywny, Higiena+, Pełny 60 minut, Szybki 30 minut. Na zakończenie podkreślmy, że Amica DFM62D7TOQID zaliczana jest do tanich zmywarek wolnostojących. Poza tym urządzenie wyróżnia się cichym działaniem.
         Zalety:
         • pojemny dolny i górny kosz
         • bezszczotkowy silnik SilentDrive2.0
         • świetny stosunek ceny do jakości
         • niski poziom hałasu
         • duża pojemność 14 kpl
         • technologia OpenDry
         • trzecia szuflada
         • połowa załadunku
         • generowanie higienicznej pary SteamPower
         Wady:
         • brak możliwości sterowania smartfonem
         • brak autodozowania
          Miejsce 10
          Zmywarka BEKO DIN28431 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Zmywarka BEKO DIN28431


          Beko DIN28431 dołącza do najlepszych zmywarek w naszym zestawieniu. Warto wspomnieć, że jest to urządzenie przystosowane do zabudowy kuchennej. Dokładne wymiary tej zmywarki wynoszą 59,8 x 81,8 x 55 cm. Klasa efektywności energetycznej w tej zmywarce wynosi D. Na dodatek zużyciu energii, które wynosi 85 kWh na 100 cykli w programie Eko. Przeliczając to na złotówki, koszt z użytkowania wyniesie około 66 zł. Beko DIN28431 wyróżnia się cichą pracą – poziom hałasu w tym modelu wynosi 42 dB. Co więcej, urządzenie na jeden cykl zmywania zużywa 9,5 l wody. Do jednych z atutów tej zmywarki można zaliczyć nowoczesne ramię myjące AquaIntense, dzięki któremu mycie jest 5 razy dokładniejsze, a to przekłada się na krystalicznie czyste naczynia! Poza tym producent wyposażył ten model w dodatkową trzecią szufladę na sztućce. Z kolei program Quick&Shine 58' umożliwia szybkie mycie naczyń w zaledwie 58 minut. We wnętrzu zmywarki Beko DIN28431 znajduje się oświetlenie. Na dodatek producent wyposażył ten model w trzypoziomowy system Acrobat. Co to jest? Umożliwia on regulację poszczególnych koszy, tak aby dopasować wnętrze do własnych preferencji. Tymczasem dzięki technologii GlassShield, która to została skonstruowana z myślą o szklanych naczyniach. Oczywiście nie można pominąć informacji, że prezentowany sprzęt posiada system odcinający dopływ wody w razie awarii WaterStop. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć: SteamGloss, połowę załadunku, uchwyt TrayWash, jak również wskaźnik LED wskazujący o pracy urządzenia. Na zakończenie dodajmy, że prezentowana zmywarka Beko DIN28431 posiada niezawodny silnik inwerterowy, który wydłuża żywotność urządzenia, zmniejsza zużycie energii elektrycznej, jak i obniża poziom hałasu. Sprzęt oddaje do dyspozycji 8 programów zmywania: AquaFlex, Automatyczny, Eco 50°C, Mini, Mycie wstępne, Quick & Shine, GlassCare 40°C, jak również Intensywny 70°C.
          Zalety:
          • szybkie programy myjące
          • silnik inwerterowy
          • pojemność 14 kpl naczyń
          • zapewnia cichą pracę
          • połowa załadunku
          • system WaterStop
          • technologia GlassShield
          • ramię myjące AquaIntense
          Wady:
          • brak możliwości sterowania smartfonem

           Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

           Zastanawiasz się, co odgrywa największą rolę w trakcie wyboru dobrej zmywarki? Aby urządzenie było wydajne, dobrze zmywało, było energooszczędne i nie psuło się, należy dopasować jego właściwości. Dla ułatwienia przygotowaliśmy przewodnik zakupowy, w którym po kolei wskazujemy najistotniejsze parametry. Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując najlepszą zmywarkę! Zobacz jaką zmywarkę wybrać, aby zakup był udany! Podpowiadamy!

           Jaki rodzaj zmywarki do kuchni wybrać – wolnostojącą czy do zabudowy?

           Wybierając zmywarkę do kuchni, zastanów się jaki rodzaj urządzenia chcesz kupić. W sklepach dostępne są:

           • zmywarki do zabudowy,
           • zmywarki wolnostojące.

           Zmywarka do zabudowy jest przystosowana do zabudowania meblami kuchennymi, czyli okrycia jej zewnętrznej strony blatem, panelami bocznymi oraz panelem frontowym. W ofercie sklepów spotkasz się najczęściej ze zmywarkami do zabudowy 45 cm oraz modelami 60 cm do zabudowy. Ponadto taka zmywarka posiada ukryty panel sterowania, który znajduje się na górnej krawędzi drzwiczek zmywarki.

           Z kolei zmywarka wolnostojąca jest to urządzenie, które nie jest przystosowane do zabudowy, ale cały design jest tak wykonany, że wkomponowuje się w stylistykę mebli kuchennych. Ta natomiast posiada panel do ustawiania programów na zewnętrznej stronie drzwiczek — na górnej części frontu. Wybór jednego z rodzajów zmywarki zależy m.in. od Twoich preferencji. Jeśli dbasz o każdy szczegół i chcesz, aby urządzenie nie rzucało się w oczy, wtedy wybieraj nowoczesną zmywarkę do zabudowy. Ponadto sprawdzi się ona również, kiedy w domu są małe dzieci i chcesz w sprytny sposób ukryć panel do zarządzania. W innym przypadku doskonale sprawdzi się zmywarka wolnostojąca. Co więcej, jej zaletą jest to, że masz łatwy dostęp do podłączenia wody i prądu, możesz ją przesunąć, a w razie naprawy w prosty sposób przetransportować.

           Szerokość 45 czy 60 cm – jaki rozmiar zmywarki będzie najlepszy?

           Kolejną ważną kwestią w trakcie zakupu zmywarki jest jej rozmiar. Im większa zmywarka, tym ma większą pojemność, a to z kolei umożliwia mycie większej ilości naczyń za jednym cyklem. Wśród zmywarek spotkasz się z urządzeniami o szerokości 45 i 60 cm. Wielkość powinna być dostosowana do powierzchni Twojej kuchni, jak również do ilości domowników. W przypadku, gdy Twoja rodzina liczy maksymalnie 3 osoby, to zdecyduj się na zmywarkę 45 cm. Z kolei zmywarka o szerokości 60 cm świetnie sprawdzi się do gospodarstwa domowego, gdzie mieszka więcej niż 4 osoby. Występują również zmywarki 55 cm, gdzie są one dedykowane do montażu na podobnej wysokości jak piekarnik. Modele te, ze względu na okrojoną wysokość, nie są pojemne i sprawdzą się maksymalnie dla 2 osób.

           Jak dopasować pojemność?

           Pojemność w każdej zmywarce podawana jest na podstawie kompletów naczyń (kpl). Im pojemność jest większa, tym więcej naczyń jest w stanie wymyć urządzenie. Warto dodać, że jeden komplet naczyń stanowi:

           • 1 talerz płaski,
           • 1 talerz głęboki,
           • 1 deserowy,
           • 1 kubek,
           • 1 komplet sztućców, czyli łyżka, łyżeczka, widelec i nóż.

           W zależności od rozmiaru zmywarki spotkasz się z zakresem dla tego parametru od 6 do 15 kompletów naczyń. W zmywarkach o szerokości 45cm zazwyczaj mieści się od 8 do 10 kompletów naczyń. Z kolei modele o szerokości 60 cm pomieszczą od 12 do 16 kompletów. Natomiast niestandardowe zmywarki 55 cm umyją maksymalnie 6 kompletów naczyń.

           zmywarka wyposażona w wiele elementów oraz koszy, które pomieszczą 10 kompletów naczyń

           Wielkość zmywarkiPojemnośćIlość osób
           zmywarka 45 cmod 8 do 10 kplod 2 do 3 osób
           zmywarka 55 cm*do 6 kplod 1 do 2 osób
           zmywarka 60 cmod 10 do 16 kplpowyżej 4 osób

           *zmywarki 55 cm mają niestandardową wysokość — są niższe niż typowe modele zmywarek 45 i 60 cm.

           Jaka klasa energetyczna będzie najlepsza – A, D czy E?

           Klasa energetyczna w zmywarce mówi o ilości zużytej energii dla 100 cykli mycia naczyń. Im lepsza klasa energetyczna, tym zmywarka jest bardziej oszczędna, a to ma z kolei wpływ na niższe rachunki za prąd. Parametr ten przedstawiany jest w skali, na której znajdują się litery oraz kolory. Najbardziej wydajne zmywarki określa się literą A oraz kolorem zielonym, z kolei najmniej wydajne urządzenie literką F oraz kolorem czerwonym. Najczęściej spotkasz się ze zmywarkami z klasą w zakresie od A do E. Poleca się wybierać urządzenia z klasą A, B, C i co najwyżej D. Pierwsze trzy litery alfabetu są najbardziej efektywne i pobierają najmniej prądu. Warto również dodać, że urządzenia bliżej najlepszej klasy A są zazwyczaj droższe. Jednak warto pamiętać, że kupując taki produkt, oszczędzasz z każdym miesiącem jego użytkowania.

           Dno z Polinoxu czy stalowe – jakie będzie lepsze w zmywarce?

           W zmywarkach spotkasz się z dwoma typami dna. W zależności od jego wyboru może zmienić się zakres temperatury, w jakiej są zaprogramowane tryby mycia. Na rynku występują modele, w których wnętrze zmywarki posiada dno plastikowe (Polinox) lub stalowe. Te pierwsze nie są narażone na korozję, jednak ze względu na ryzyko uszkodzenia materiału, programy mycia mają obniżone temperatury. Co z kolei może wpływać na słabą dezynfekcję oraz stopień zabrudzenia naczyń. Natomiast zmywarki z dnem stalowym odporne są na wysoką temperaturę, jednak potrzebują detergentów, które uniemożliwią korozję. Ze względu na większe możliwości i zapewnienie najwyższego stopnia pielęgnacji naczyń najlepiej wybierać zmywarki z dnem stalowym (stal nierdzewną).

           stalowe dno zmywarki

           Zwróć uwagę na poziom emisji hałasu!

           Ważnym parametrem w każdej zmywarce jest poziom emitowanego hałasu w trakcie zmywania naczyń. Niski poziom hałasu świadczy o cichej pracy urządzenia, a to wpływa na zapewnienie komfortu dla domowników. Parametr ten dla polecanych zmywarek na rynku wynosi od 41 do 51 dB. Kupując nową zmywarkę najlepiej wybierać taką, której poziom hałasu wynosi maksymalnie 45 dB.

           Jakie funkcje powinna mieć dobra zmywarka?

           Wbudowane funkcje w każdej zmywarce usprawniają działanie, umożliwiają dostosowanie programu do rodzaju naczyń czy ułatwiają obsługę urządzenia. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy automatyczne dozowanie detergentu myjącego, dzięki któremu urządzenie dopasowuje zużycie środka czyszczącego do wielkości załadunku oraz programu. Oprócz tego bardzo przydatny jest wbudowany timer, który umożliwia ustawienie startu pracy zmywarki o konkretnej godzinie, np. w trakcie taryfy nocnej, kiedy prąd jest tańszy. Co więcej, kolejnym polecanym trybem jest funkcja połowy załadunku, gdzie urządzenie myje tylko wybrane kosze zmywarki — górny kosz zmywarki, albo dolny. Na dodatek w trakcie włączenia tej funkcji obniża się zużycie wody, prądu oraz wykorzystanie detergentu. W dodatku do innych przydatnych zastosowań zaliczamy:

           • ekstra suszenie;
           • dodatkowy system filtrów, które uniemożliwiają przedostawanie się drobinek jedzenia, a tym samym zapchanie odpływu;
           • wymiennik ciepła, który umożliwia delikatne mycie kieliszków lub porcelany, na dodatek wymiennik umożliwia wykorzystanie podgrzanej wody do kolejnych etapów w trakcie zmywania;
           • wskaźnik czasu do zakończenia programu;
           • mocny program myjący z wykorzystaniem dodatkowych dysz, który polecany jest do mycia garnków czy patelni;
           • uruchamianie z użyciem aplikacji mobilnej;
           • zabezpieczenie przed dziećmi;
           • automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu programu;
           • trzecią szufladę, czyli dodatkowa szuflada na sztućce zlokalizowana w najwyższym punkcie zmywarki.

           trzecia szuflada zmywarki na sztućce wyposażona w wyjmowane elementy

           Ile energii zużywa zmywarka?

           Zużycie prądu w zmywarkach podawane jest w kilowatogodzinach. Warto dodać, że przeliczane jest ze 100 cykli prania. Najczęściej zużycie energii w zmywarkach wynosi od 54 do 105 kWh, gdzie najmniej prądu pobierają zmywarki klasy A, z kolei najwięcej urządzenia klasy F. Oczywiście im zużycie jest większe, tym większe koszty za rachunki. W związku z tym najlepiej wybierać urządzenia o tej najniższej wartości w przedziale od 54 do maksymalnie 85 kWh zużycia energii, co przekłada się na zaokrąglony koszt od 42 do 65 zł za 100 cykli prania.

           Ile wody pobiera?

           Zużycie wody jest obliczane na jeden cykli mycia naczyń w programie Eko i podawane jest w litrach. Parametr ten zależny jest od wielkości urządzenia, zastosowanych technologii, programu i pojemności. Zużycie wody na cykl w zmywarkach wynosi od 6,5 do 13 litrów. Najlepiej wybierać te najniższe przedziały, czyli maksymalnie 9 litrów. Dzięki temu urządzenie będzie wydajne, a zarazem ekologiczne dla środowiska.

           Dodatkowe wyposażenie w solidnej zmywarce

           W solidnych zmywarkach znajdziesz również dodatkowe wyposażenie. Do jednych z przydatnych akcesoriów można zaliczyć:

           • wyświetlacz LCD,
           • dodatkowy kosz na sztućce,
           • składane podpórki na talerze,
           • wbudowany pojemnik na detergenty,
           • dodatkowe filtry.

           dodatkowe wyposażenie zmywarki, m.in. wbudowany filtr, dodatkowe dysze myjące, wygodny dozownik na detergent, sól i nabłyszczacz

           Ile kosztuje dobra zmywarka do domu?

           Cena za zmywarki oscyluje od 1500 do 8500 zł. Kwota, zależna jest od wielkości zmywarki, pojemności, marki, programów zmywania oraz od zastosowanych technologii. Warto również pamiętać, że duże znaczenie w kreowaniu ceny ma klasa energetyczna. Im urządzenie mniej zużywa prądu oraz wody, tym jest droższe. Jednak w perspektywie czasu zmywarki tego typu są bardziej opłacalne, a inwestycja zwraca się po niedługim czasie.

           Z jakiej marki najlepiej kupić zmywarkę – Bosch, Whirlpool czy Beko?

           Polecane zmywarki są efektywne, a przy tym nie psują się przez lata użytkowania. Z jakiej firmy najlepiej kupić zmywarkę? Do najlepszych marek zaliczamy:

           • Bosch,
           • Whirlpool,
           • Electrolux,
           • Beko,
           • Amica.

           pojemna zmywarka marki Whirlpool

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Co oznacza klasa energetyczna F zmywarki?

            Klasa energetyczna F w zmywarce określa urządzenia, które na 100 cykli prania zużywają najwięcej energii — około 85 kWh. Klasa ta oznaczona jest kolorem czerwonym i w porównaniu do modeli z nieco lepszych klas jest ona najmniej energooszczędna.

           2. Na co zwrócić uwagę kupując zmywarkę?

            W trakcie zakupu zmywarki koniecznie zwróć uwagę na jej specyfikację. Do najważniejszych parametrów tego urządzenia zaliczamy: pojemność, wielkość zmywarki, markę, wbudowane technologie, programy, funkcje, klasę energetyczną i poziom hałasu. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to zobacz nasz ranking [year], w którym prezentujemy zmywarki w najniższej cenie online!

           3. Ile kosztuje zmywarka?

            Kwota zależna jest od wielkości, pojemności, rodzaju zmywarki, marki oraz klasy energooszczędności. Cena za zmywarki wolnostojące zaczyna się od 1500 do 8000 zł. Z kolei dobre zmywarki do zabudowy kosztują od 1500 do 8500 zł. Miej również na uwadze, że sprzęt AGD do zabudowy najczęściej niesie ze sobą większe koszty związane z montażem.

           Podsumowanie

           • Wybierając zmywarkę, zastanów się nad rodzajem i wielkością urządzenia, które chcesz w swojej kuchni — czy ma być to zmywarka do zabudowy 60 cm, czy może model o szerokości 45 cm. Masz również do wyboru zmywarki wolnostojące 45 cm lub 60 cm.
           • Najlepsza zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm to doskonała propozycja dla wieloosobowej rodziny, która pragnie w dyskretny sposób ukryć urządzenie w zabudowie kuchennej.
           • Dla wieloosobowej rodziny warto zdecydować się na zmywarkę, która pomieści 14 kompletów naczyń.
           • Zmywarki do zabudowy są przystosowane do zabudowania ich boków blatem.
           • Wybierając zmywarkę, zwróć uwagę na jej pojemność, szerokość, rodzaj, zużycie prądu, zużycie wody. Ważne są również wbudowane technologie oraz programy.
           • Cena za zmywarki zaczyna się od 1500 do 8500 zł. Porządne urządzenie, które posłuży na lata, możesz już kupić od 2000 do 4500 zł.
           • Najlepszymi zmywarkami są te marki: Bosch, Whirlpool, Beko, Electrolux, Samsung, jak również Amica.
           • Zmywarka zużywa zazwyczaj od 54 do 105 kWh, co przekłada się na koszt od 42 do 81 zł na 100 cykli prania.
           • Większość producentów oferuje zmywarki pod zabudowę, jak i te wolnostojące.
           • Urządzenia z kategorii zmywarki do zabudowy wymagają najczęściej większych kosztów, które wynikają z konieczności montażu.
           • Jeśli nadal szukasz zmywarki, to sprawdź porównanie oraz ranking najlepszych zmywarek 2024, który znajdziesz powyżej.
           Karolina Pisarska
           4.3 6 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry