Jaka zmywarka do zabudowy? Ranking Maj 2024

Szukasz funkcjonalnej zmywarki do zabudowy, która skutecznie czyści nawet mocno zabrudzone naczynia, a przy tym jest oszczędna na zużyciu wody i prądu? Nie wiesz, jak dopasować zmywarkę do swoich preferencji? Poniżej prezentujemy zestawienie przygotowane przez eksperta z MójRanking.pl, w którym znajdziesz najlepsze zmywarki w 2024 roku! Sprawdź ranking zmywarek do zabudowy w atrakcyjnych cenach na rynku! Ponadto przeczytaj jak wybrać zmywarkę do zabudowy i na co zwrócić uwagę!

Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Zmywarka do zabudowy SAMSUNG DW60A8070BB Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Zmywarka do zabudowy BOSCH SPV6EMX11E Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WKCIO 3T133 PFE Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Zmywarka do zabudowy AMICA DIM64D7EBOQH Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Zmywarka do zabudowy BOSCH SPV6ZMX23E Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WSIP 4O33 PFE Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Zmywarka do zabudowy SAMSUNG DW60A6092IB Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Zmywarka do zabudowy AEG FSE73727P Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Zmywarka do zabudowy ELECTROLUX EEG48300L Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WBC 3C34 PF X Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane zmywarki do zabudowy przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Zmywarka do zabudowy SAMSUNG DW60A8070BB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Zmywarka do zabudowy SAMSUNG DW60A8070BB


Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka jest najlepsza zmywarka do zabudowy, to sprawdź Samsung DW60A8070BB! Dużą zaletą tego sprzętu AGD jest wysoka energooszczędność. Klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi B, z kolei zużycie energii elektrycznej na 100 cykli mycia to 64 kWh. Warto również wspomnieć o zużyciu wody na jeden cykl, które wynosi 8,5 l. To z kolei przekłada się na koszt około 50 zł. Warto wspomnieć, że jest to zmywarka 60 cm do zabudowy – dokładne wymiary wynoszą 60 x 82 x 55 cm. Dzięki dużym wymiarom, Samsung DW60A8070BB jest w stanie pomieścić aż 14 kompletów naczyń. Tym samym doskonale sprawdzi się dla większej rodziny. Urządzenie wyposażone zostało w moduł WiFi, dzięki czemu możesz wygodnie sterować tą zmywarką do zabudowy z każdego miejsca w Twoim domu. Do jednych z plusów tego sprzętu AGD pod zabudowę kuchenną można zaliczyć automatyczne otwieranie drzwi po zakończonym cyklu zmywania. Dzięki temu proces suszenia naczyń przebiega równomiernie i naturalnie, a to przekłada się na powierzchnię pozbawioną nieestetycznych zacieków i smug. Producent wyposażył ten model w szufladę na sztućce, dolny, jak również górny kosz. Warto dodać, że ten ostatni posiada wygodną regulację w zakresie 5 cm. Kolejnym udogodnieniem jest oświetlenie wnętrza zmywarki, funkcja dezynfekcji, jak również połowa załadunku. Dodajmy, że zmywarka do zabudowy Samsung DW60A8070BB oddaje do dyspozycji 7 podstawowych programów myjących oraz 4 dodatkowe, które wgrasz z użyciem aplikacji mobilnej. Tym samym możesz wybierać spośród takich programów myjących jak: Automatyczny 45-65°C, 60 minut 60°C, Intensywny 65°C, Eco 50°C, Zmywanie wstępne, Delikatny 50°C, Samoczyszczenie. Tymczasem z programów dodatkowych można wyróżnić: Extra Cichy, Baby Care, Garnki i patelnie, jak również Naczynia plastikowe. Poza tym urządzenie wyposażone zostało w funkcję Speed Booster, która umożliwia skrócenie czasu do zakończenia cyklu mycia.
Zalety:
 • 7+4 programów automatycznych
 • kosze z technologią Flex Load
 • klasa energetyczna B
 • niskie zużycie prądu i wody
 • sterowanie zdalne z każdego miejsca w Twoim domu
 • zabezpieczenie przed dziećmi
 • dodatkowa szuflada na sztućce
 • do dyspozycji program cichy
 • połowa załadunku
 • opóźnienie startu pracy
 • zabezpieczenie przed zalaniem w przypadku awarii
 • wnętrze ze stali nierdzewnej
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Zmywarka do zabudowy BOSCH SPV6EMX11E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Zmywarka do zabudowy BOSCH SPV6EMX11E


  Następne miejsce w rankingu najlepszych zmywarek do zabudowy zajmuje Bosch SPV6EMX11E z klasą energetyczną D. Zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania wynosi 67 kWh, co przekłada się na koszt 52 zł. Warto również wspomnieć o zużyciu wody, które wynosi 9,5 l na jeden cykl prania. Zmywarka Bosch SPV6EMX11E o wymiarach 44,8 x 81,5 x 55 cm posiada pojemność 10 kompletów naczyń. Jest to kompaktowy model, który świetnie sprawdzi się do niedużej kuchni. Warto wspomnieć, że urządzenie wyróżnia się funkcjonalnością. Do jednych z pomocnych funkcji można zaliczyć sterowanie z użyciem smartfona przez aplikację Home Connect. Pozwala ona na zdalne kontrolowanie urządzenia, diagnostykę, jak również wyciszenie poszczególnych programów. Kolejnym atutem jest technologia ActiveWater, która zapewnia wysoką wydajność zmywania, przy zachowaniu optymalnego zużycia energii i wody. Poza tym prezentowana zmywarka Bosch oddaje do dyspozycji 6 programów myjących: Szybki 65°C, Automatyczny 45-65°C, Eco 50°C, Intensywny 70°C, Machine Care, jak również Cichy 50°C. Świetnym udogodnieniem jest automatyczne otwieranie drzwi EfficientDry, które zapewnia optymalne suszenie naczyń, które są bez smug i zacieków. Na dodatek w wyposażeniu tej zmywarki do zabudowy znajdziesz czujnik AquaSensor, który automatycznie kontroluje zużycie wody do poziomu zabrudzenia, tak aby zapewnić maksymalnie wydajne i oszczędne zmywanie. Poza tym Bosch SPV6EMX11E wyposażona została w rozbudowany system zraszania DuoPower, który to zapewnia niezwykle dokładne mycie – woda dociera do każdego zakamarka w zmywarce. Warto wspomnieć, że prezentowane urządzenie wyposażone zostało w silnik inwerterowy EcoSilence Drive, który to zapewnia efektywną pracę przy niskim zużyciu prądu. Poza tym sprawia, że zmywarka cicho pracuje – poziom hałasu w tym modelu wynosi 44 dB. Do innych udogodnień można zaliczyć technologię Glass Perfect, oświetlenie wnętrza, automatykę rozpoznawania detergentów, wskaźnik świetlny na podłodze, zabezpieczenie przed zalaniem AquaStop, jak również specjalny program czyszczący zmywarkę Machine Care.
  Zalety:
  • silnik bezszczotkowy EfficientDry
  • program czyszczący wnętrze zmywarki Machine Care
  • system zraszania DuoPower
  • uchwyty na kieliszki
  • cicha praca zmywarki
  • technologia Glass Perfect
  • regulowana wysokość górnego kosza
  • szuflada na sztućce
  • sterowanie zdalne przez smartfona
  • automatyczne otwieranie drzwiczek EfficientDry
  • technologia ActiveWater
  Wady:
  • cena mogłaby być nieco niższa
   Miejsce 3
   Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WKCIO 3T133 PFE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WKCIO 3T133 PFE


   Whirlpool WKCIO 3T133 PFE zajmuje następne miejsce w naszym porównaniu najlepszych zmywarek do zabudowy na rynku. Wymiary wynoszą 60 x 82 x 56 cm, tym samym jest to sprzęt, który pomieści aż 14 kpl. naczyń. Zmywarka do zabudowy Whirlpool WKCIO 3T133 PFE oddaje do dyspozycji wiele funkcji, do których można zaliczyć połowę załadunku, jak również automatyczne otwieranie drzwiczek. Ta ostatnia technologia umożliwia naturalne suszenie naczyń po procesie ich mycia. Tym samym są one pozbawione nieestetycznych zacieków. Dużym plusem tego modelu jest a 10 programów automatycznych takich jak: 6th Sense, Cichy 50°C, Eco 50°C, Intensywny 65°C, Dezynfekcja, Kryształy, Mycie wstępne, Szybkie mycie i suszenie, Samoczyszczenie 65°C, Szybki 30 min. Na dodatek producent wyposażył ten model w elektroniczny panel sterowania (ukryty) ze wskaźnikiem czasu pozostałego do końca programu. Poza tym zmywarka do zabudowy oddaje do użytku opóźnienie startu pracy, wskaźnik braku soli, jak również wskaźnik braku nabłyszczacza. Wnętrze w urządzeniu zostało wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu odporna jest na korozję. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć zabezpieczenie przed zalaniem, funkcję Turbo, regulację przednich nóżek, jak również dodatkową szufladę na sztućce. Dodajmy, że klasa energetyczna w tej zmywarce do zabudowy wynosi D, tymczasem zużycie prądu oscyluje w granicach 85 kWh na 100 cykli mycia w programie EKO, z kolei zużycie wody to 9,5 l na jeden cykl mycia w programie EKO. Prezentowany model posiada opcję Power Clean, która doskonale sprawdzi się do bardzo mocno zabrudzonych i zaschniętych naczyń. Po włączeniu tej funkcji emitowany jest mocny strumień wody przez dodatkowe dysze zlokalizowane przy dolnym koszu zmywarki do zabudowy.
   Zalety:
   • połowa załadunku
   • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
   • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
   • aż 10 programów myjących
   • opóźnienie startu pracy
   • automatyczne otwieranie drzwi
   • technologia 6-Zmysł
   • wnętrze ze stali nierdzewnej
   • technologia Multizone
   • funkcja Power Clean
   • zabezpieczenie przed zalaniem
   • regulowana wysokość górnego kosza
   Wady:
   • brak możliwości sterowania smartfonem
    Miejsce 4
    Zmywarka do zabudowy AMICA DIM64D7EBOQH NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Zmywarka do zabudowy AMICA DIM64D7EBOQH


    Kolejne miejsce w porównaniu najlepszych zmywarek do zabudowy zajmuje Amica DIM64D7EBOQH. Jest to duże urządzenie, które pomieści aż 14 kpl naczyń. Warto wspomnieć, że klasa energetyczna w tym sprzęcie AGD wynosi D, tymczasem zużycie prądu na 100 cykli zmywania to 84,9 kWh, natomiast zużycie wody oscyluje w granicach 10 l na 1 cykl w programie EKO. Warto wspomnieć o wymiarach tej zmywarki do zabudowy, które wynoszą 59,8 x 55 x 81,5 cm. Do jednych z przydatnych funkcji można zaliczyć ZoneWash, czyli zmywanie strefowe. Dzięki niemu nie musisz czekać, aż zmywarka będzie pełna. Wystarczy włączyć funkcję i umyć niedużą ilość naczyń, przy tym oszczędzając energię i wodę. Producent wyposażył ten model w automatycznie otwierane drzwiczki OpenDry, dzięki czemu naczynia są dosuszone i pozbawione smug. Poza tym do przydatnych udogodnień można zaliczyć EcoBar – jest to wskaźnik informujący o przybliżonym zużyciu prądu dla wybranego programu myjącego. Na dodatek zmywarka do zabudowy Amica DIM64D7EBOQH oddaje do dyspozycji system Extra Suszenie. Na dodatek w swojej budowie posiada kosze modułowe, 3-częściowy układ filtrów, składane elementy w koszach, wyświetlacz LED. Na dodatek komora zmywarki została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co przekłada się na jej dłuższą żywotność i chroni przed korozją. Bardzo pomocnym rozwiązaniem jest zabezpieczenie przed zalaniem AntiFlood, które zabezpiecza mieszkanie na wypadek awarii. W zmywarce pod zabudowę Amica DIM64D7EBOQH zastosowano silnik SilentDrive 2, który wydłuża żywotność urządzenia, zmniejsza poziom hałasu, jak i zmniejsza zużycie prądu. Urządzenie ma takie programy myjące jak: Auto, Autoczyszczenie, Eco, Pełny 60', Higiena+, Cichy, Namaczanie.
    Zalety:
    • dobry stosunek ceny do jakości
    • zabezpieczenie przed zalaniem AntiFlood
    • system EcoBar
    • automatyczne otwieranie drzwiczek OpenDry
    • wyświetlacz LED
    • składane elementy w górnym i dolnym koszu
    • Extra Suszenie
    • duża pojemność 14 kompletów naczyń
    • zmywanie strefowe ZoneWash
    • dodatkowa szuflada na sztućce
    Wady:
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Zmywarka do zabudowy BOSCH SPV6ZMX23E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Zmywarka do zabudowy BOSCH SPV6ZMX23E


     Pierwszą w naszym rankingu jest zmywarka do zabudowy Bosch SPV6ZMX23E o rozmiarze 44,8 x 81,5 x 55 cm oraz pojemności 10 kpl. Urządzenie sterowane jest przez panel sterowania znajdujący się na górnym kancie drzwiczek lub przez aplikację Home Connect. Zmywarka Bosch posiada wiele przydatnych funkcji, m.in. PerfectDry. Warto podkreślić, że ta technologia sprawia, że naczynia są dokładne dosuszone, a przy tym pozbawione smug i zacieków. Poza tym prezentowany model posiada dodatkową trzecią szufladę Vario3, dzięki której zmieścisz jeszcze więcej naczyń do wnętrza tej zmywarki. Przydatnym rozwiązaniem jest technologia ActiveWater, dzięki temu zmywarka zużywa mniej prądu oraz wody. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w funkcję umożliwiającą skrócenie czasu pracy SpeedPerfect Plus, asystenta dozowania, automatykę sensorową AquaSensor oraz AquaStop, która chroni pomieszczenie przed zalaniem, jeśli doszłoby do awarii. Warto na chwilę przystanąć przy funkcji sterowania zdalnego przez aplikację mobilną Home Connect. Dzięki niej możesz wygodnie sterować zmywarką do zabudowy Bosch SPV6ZMX23E z każdego miejsca w Twoim domu. Poza tym dzięki tej funkcji wykonasz zdalną diagnostykę, wyciszysz pracę zmywarki, jak również wykonasz konfigurację ustawień. Bardzo dużym plusem w tej zmywarce pod zabudowę kuchenną jest niezawodny silnik inwerterowy EcoSilence Drive, który obniża zużycie energii elektrycznej, zmniejsza głośność pracy urządzenia, jak i wydłuża żywotność tej zmywarki. W dodatku zmywarka Bosch ma program mycia Machine Care, dzięki któremu urządzenie dokładnie umyje wnętrze. Na dodatek prezentowany sprzęt AGD do zabudowy oddaje do wyboru 6 programów myjących, takich jak Automatyczny 45-65°C, Cichy 50°C, Przyśpieszony 60°C, Eco 50°C, Favourite, Garnki 70°C. Na zakończenie warto zaprezentować zużycie wody i energii elektrycznej. W trakcie pracy zmywarka Bosch SPV6ZMX23E zużywa 9,5 l wody na jeden cykl. Z kolei zużycie prądu wynosi 59 kWh na 100 cykli prania w programie EKO, co przekłada się na koszt około 46 zł. Klasa energetyczna w tej zmywarce do zabudowy to C, tym samym urządzenie zaliczane jest do jednych z energooszczędnych modeli na rynku.
     Zalety:
     • klasa energetyczna C
     • niskie zużycie prądu
     • silnik bezszczotkowy EcoSilence Drive
     • technologia energooszczędnego suszenia
     • dodatkowa szuflada Vario3Pro
     • technologia ActiveWater
     • sterowanie zdalne przez aplikację Home Connect
     • możliwość zapisania swoich ulubionych ustawień, dzięki funkcji Favourite
     Wady:
     • raczej nie polecana dla bardzo dużej rodziny
     • brak połowy załadunku
     • brak automatycznego otwierania drzwi
      Miejsce 6
      Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WSIP 4O33 PFE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WSIP 4O33 PFE


      Zmywarka Whirlpool WSIO WSIP 4O33 PFE o pojemności 10 kpl to kolejne urządzenie w naszym rankingu zmywarek do zabudowy. Jest to urządzenie z klasą energetyczną D, u którego zużycie prądu na 100 cykli prania w programie EKO wynosi 67 kWh. W przeliczeniu na złotówki, koszt z użytkowania wyniesie około 52 zł na 100 cykli. Warto wspomnieć o dokładnych wymiarach tego urządzenia, które wynoszą 44,5 x 82 x 55,5 cm. Dodajmy, że prezentowana zmywarka wyposażona została w wiele pomocnych funkcji. Do jednych z nich można zaliczyć technologię PowerClean Pro. Po uruchomieniu tej funkcji, zmywarka rozpoczyna intensywne zmywanie z użyciem dodatkowych dysz, które zlokalizowane są w dolnym koszu. Dzięki temu możliwe jest domycie nawet bardzo zabrudzonych patelni, naczyń i garnków. Poza tym producent wyposażył ten sprzęt w technologię 6-Zmysł, która to automatycznie dobiera takie parametry jak temperatura, czas i moc, w taki sposób, aby zmywanie było maksymalnie wydajne. Warto dodać, że po zakończonym cyklu, drzwi zmywarki automatycznie się otwierają – wszystko dzięki technologii NaturalDry System. To umożliwia dokładne wysuszenie naczyń bez zacieków i smug. Ta zmywarka do zabudowy posiada w swojej konstrukcji diodę LED, która informuje o pracy urządzenia. Nie można pominąć informacji, że zmywarka pracuje w różnych trybach. Mianowicie możliwe jest zmywanie strefowe, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko koszt, ale i czas. Dużym atutem jest silnik inwerterowy, który odpowiada za efektywną pracę zmywarki do zabudowy Whirlpool WSIO WSIP 4O33 PFE. Do pozostałych udogodnień w tym produkcie można zaliczyć opóźnienie startu pracy, połowę załadunku, zabezpieczenie przed zalaniem Aquastop, dodatkową szufladę na sztućce, składane półki, podnoszone wsporniki, półki na filiżanki, składane kolce w koszu, jak również regulowaną wysokość górnego kosza. Co więcej, zmywarka marki Whirlpool posiada wbudowanych aż 9 programów myjących, do których zaliczamy: 6th Sense, Cichy, Mycie wstępne, Codzienny, Eco 50°C, Intensywny 65°C, Kryształy, Samoczyszczenie 65°C, jak i Krótki.
      Zalety:
      • wiele programów myjących do wyboru
      • połowa załadunku
      • automatyczne otwieranie drzwi po zakończonym cyklu mycia
      • automatyczny dobór parametrów dzięki technologii 6-Zmysł
      • dodatkowe dysze myjące i funkcja PowerClean Pro
      • zmywanie strefowe
      • silnik inwerterowy
      • regulowany górny kosz
      • możliwość personalizacji górnego i dolnego kosza
      • system samoczyszczący
      • wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej
      • wyświetlacz elektroniczny
      • szuflada na sztućce
      Wady:
      • brak opcji sterowania przez smartfona
      • raczej nie sprawdzi się dla bardzo dużej rodziny
       Miejsce 7
       Zmywarka do zabudowy SAMSUNG DW60A6092IB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Zmywarka do zabudowy SAMSUNG DW60A6092IB


       Zmywarka do zabudowy Samsung DW60A6092IB to kolejne polecane przez nas urządzenie, które znalazło się w najnowszym porównaniu. Wymiary wynoszą 59,8 x 81,5 x 55 cm, z kolei załadunek to 14 kompletów naczyń. Tym samym jest to propozycja dla większej liczby osób. Prezentowana zmywarka pod zabudowę kuchenną zaliczana jest do tych z funkcjonalnych sprzętów AGD. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć samoczynne otwieranie drzwi po zakończonym cyklu mycia, dzięki czemu naczynia są dokładnie wysuszone i pozbawione wszelkich zacieków. Na dodatek Samsung DW60A6092IB posiada dodatkową szufladę na sztućce, dzięki czemu zmieścisz jeszcze więcej naczyń. Warto dodać, że klasa energetyczna w tej zmywarce to D, tymczasem zużycie energii na 100 cykli mycia wynosi 85 kWh, to z kolei w przeliczeniu na złotówki daje koszt około 66 zł. Urządzenie ma dodatkową funkcję – połowę załadunku. Dzięki niej nie musisz czekać do zapełnienia całego wnętrza zmywarki naczyniami. Włączając ten tryb, urządzenie rozpocznie zmywanie niepełnej zmywarki, a przy tym ograniczy zużycie wody i prądu, tak aby mycie było maksymalnie wydajne. Warto wspomnieć o programach myjących. Prezentowana zmywarka oddaje do dyspozycji m.in. program Automatyczny 45-65°C, Samoczyszczenie 70°C, Intensywny 65°C, Delikatny 50°C, Ekspresowy 40°C, Eco 50°C oraz 60 min 55°C. Kolejnym plusem są zawiasy ślizgowe, regulacja wysokości górnego kosza, jak również funkcja dezynfekcji. Wybierając tą ostatnią, otrzymasz higienicznie czyste naczynia. Na dodatek zmywarka do zabudowy Samsung DW60A6092IB posiada półki na filiżanki, system zabezpieczający przed zalaniem, wnętrze ze stali nierdzewnej, jak również opóźnienie startu pracy. Poziom hałasu w tej zmywarce do zabudowy wynosi 44 dB.
       Zalety:
       • automatyczne otwieranie drzwiczek
       • wnętrze ze stali nierdzewnej
       • 7 programów do wyboru
       • funkcja dezynfekcji
       • połowa załadunku
       • duża pojemność 14 kpl naczyń
       • zawiasy ślizgowe
       • dodatkowa szuflada na sztućce
       Wady:
       • brak opcji sterowania smartfonem
       • brak programu cichego
       • zużycie wody mogłoby być niższe
        Miejsce 8
        Zmywarka do zabudowy AEG FSE73727P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Zmywarka do zabudowy AEG FSE73727P


        Ranking najlepszych zmywarek pod zabudowę zawiera także AEG FSE73727P. Warto wspomnieć, że urządzenie zalicza się do tych bardzo pojemnych – załadunek wynosi aż 15 kompletów naczyń. Tym samym zmywarka do zabudowy AEG FSE73727P doskonale sprawdzi się do domu dużej rodziny. Warto wspomnieć o dokładnych wymiarach, które wynoszą 59,6 x 81,8 x 55 cm. Zmywarka zaliczana jest do sprzętów z klasą energetyczną D. Zużycie energii elektrycznej na 100 cykli zmywania wynosi 86 kWh, a to przekłada się na koszt około 67 zł. Warto również wspomnieć o zużyciu wody na jeden cykl, które to wynosi 11 litrów. Urządzenie wyposażone zostało w innowacyjne sterowanie QuickSelect. Dzięki tej funkcji wystarczy, że wybierzesz czas trwania mycia naczyń, a zmywarka AEG FSE73727P automatycznie dobierze najważniejsze parametry. Prezentowany model posiada automatycznie otwierane drzwiczki, które umożliwiają naturalne suszenie naczyń bez smug i zacieków. Kolejnym udogodnieniem jest połowa załadunku, dzięki której nie musisz czekać, aż zapełnisz całą zmywarkę, aby ją uruchomić. Warto wspomnieć, że prezentowany model oddaje do dyspozycji użytkownika 7 programów myjących takich jak 1 godzina, 160 minut, 90 minut, Auto Sense, Ekonomiczny, Machine Care, Szybki 30 minut. Poza tym zmywarka do zabudowy AEG FSE73727P wyposażona została w sygnalizację pracy LED Beam on Floor, automatyczne wyłączanie, jak również program GlassCare. Ten ostatni został stworzony, aby chronić delikatne naczynia takie jak kieliszki. Dużym plusem jest satelitarne ramię SatelliteClean, które to zapewnia 3 razy lepsze efekty pracy. Na dodatek producent wyposażył ten model w regulację górnego kosza, stabilizator Soft spikes, uchwyty na kieliszki, jak również opóźnienie startu pracy.
        Zalety:
        • sterowanie QuickSelect
        • automatyczne otwieranie drzwi
        • ramię satelitarne SatelliteClean
        • możliwość personalizacji koszy
        • opóźnienie startu pracy
        • wskaźnik czasu pozostałego do końca pracy
        • funkcja cichej pracy
        • połowa załadunku
        • specjalny program do delikatnych naczyń GlassCare
        Wady:
        • zużycie wody mogłoby być mniejsze
        • brak możliwości sterowania smartfonem
         Miejsce 9
         Zmywarka do zabudowy ELECTROLUX EEG48300L NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Zmywarka do zabudowy ELECTROLUX EEG48300L


         Kolejną propozycją w zestawieniu jest zmywarka do zabudowy Electrolux EEG48300L, która pomieści 14 kompletów naczyń. Urządzenie o wymiarach 59,6 x 81,8 x 55 cm doskonale sprawdzi się do większej kuchni. Warto wspomnieć, że jest to sprzęt z klasą energetyczną D, w którym zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania wynosi 85 kWh, a to przekłada się na koszt 66 zł. Z kolei zużycie wody na 1 cykl wynosi 10,5 l. Co więcej, zmywarka Electrolux EEG48300L wyposażona została w technologię QuickSelect. W tym przypadku wystarczy, że wybierzesz czas, w jakim chcesz, aby zmywarka pracowała, jak również dodatkowe opcje. Po czym urządzenie samo dopasuje cykl pracy i najważniejsze parametry. Świetnym rozwiązaniem jest trzeci kosz na sztućce MaxiFlex, który w porównaniu z modelami innych marek jest znacznie głębszy, a to daje znacznie więcej możliwości załadunku wnętrza zmywarki. Na dodatek producent wyposażył ten model w technologię AirDry, która to automatycznie otwiera drzwi zmywarki po zakończonym cyklu mycia. Dzięki temu możliwe jest dokładne wysuszenie naczyń, które pozbawione są smug i zacieków. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest ramię satelitarne FlexiSpray, które to gwarantuje efektywne zmywanie nawet bardzo zabrudzonych naczyń, garnków i patelni. Poza tym zmywarka do zabudowy Electrolux EEG48300L wyposażona została w Sensor Control. Jest to specjalny czujnik, który kontroluje stopień zabrudzenia i dopasowuje tak zużycie wody, aby zmywanie było efektywne, a przy tym oszczędne. Warto również wspomnieć o programach automatycznych, które posiada prezentowana zmywarka pod zabudowę kuchenną. Wliczamy do nich program: 1 godzina, 160 minut, Auto Sense, Ekonomiczny, 90 minut, Machine Care (czyszczący wnętrze zmywarki), Płukanie i wstrzymanie, jak również Szybki 30 min. Wnętrze Electrolux EEG48300L wykonane jest ze stali nierdzewnej.
         Zalety:
         • ramię satelitarne FlexiSpray
         • wiele programów do wyboru
         • wnętrze ze stali nierdzewnej
         • technologia QuickSelect umożliwiająca dobór czasu
         • czujnik Sensor Control kontrolujący stopień zabrudzenia i zużycie wody
         • automatyczne otwieranie drzwiczek AirDry
         • dioda Beam on floor informująca o pracy urządzenia
         • duża pojemność 14 kompletów naczyń
         • regulacja górnego kosza FlexiLift
         • dobry stosunek ceny do jakości
         Wady:
         • brak połowy załadunku
         • brak możliwości sterowania smartfonem
         • nieco wysokie zużycie wody na 1 cykl mycia
          Miejsce 10
          Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WBC 3C34 PF X NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL WBC 3C34 PF X


          Do najlepszych zmywarek do zabudowy dołącza Whirlpool WBC 3C34 PF X. Urządzenie zaliczane jest do modeli o szerokości 60 cm. Dokładne wymiary wynoszą 59,8 x 82 x 55 cm. Warto wspomnieć, że prezentowany sprzęt uzupełniony został o technologię 6-Zmysł, która to za pomocą specjalnych czujników rozpoznaje załadunek oraz poziom zabrudzenia, po czym dopasowuje najważniejsze parametry zmywania takie jak czas, temperatura oraz moc. Dzięki temu zapewnia wydajne zmywanie przy zachowaniu niskiego zużycia energii i wody. Dodajmy, że klasa energetyczna w tej zmywarce pod zabudowę wynosi D, a zużycie energii na 100 cykli mycia w programie EKO to 85 kWh. Chcąc przeliczyć to na złotówki, koszt z użytkowania wyniesie 66 zł. Kolejnym atutem tego urządzenia jest połowa załadunku, jak również funkcja automatycznego otwierania drzwiczek zmywarki. Dzięki tej ostatniej naczynia są dokładnie dosuszone, a przy tym pozbawione zacieków i smug. Zmywarka do zabudowy Whirlpool WBC 3C34 PF X posiada do wyboru 8 programów automatycznych, takich jak: 6th Sense, Intensywny 65°C, Cichy, Mycie wstępne, Eco 50°C, Kryształy, Szybki 30 min., jak i Szybkie mycie i suszenie. Poza tym producent wyposażył ten model w technologię Multizone, która umożliwia zmywanie strefowe. Co to znaczy? Na panelu sterowania masz do wyboru możliwość wyboru przestrzeni, którą ma zmywać zmywarka – górną lub dolną. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest funkcja PowerClean, która to emituje mocny strumień wody przez dodatkowe dysze znajdujące się w pobliżu dolnego kosza. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie nawet najcięższych zabrudzeń z garnków i patelni. Na zakończenie warto wspomnieć, że górny i dolny kosz posiadają składane półki, tym samym możesz dopasować przestrzeń w tej zmywarce do zabudowy wg własnej koncepcji.
          Zalety:
          • połowa załadunku i funkcja Multizone
          • technologia 6-Zmysł
          • dodatkowe dysze zraszające
          • funkcja PowerClean Pro
          • dodatkowa szuflada na sztućce
          • aż 8 programów do wyboru
          • składane półki w koszu górnym i dolnym
          • filtr samoczyszczący
          • duży załadunek 14 kompletów naczyń
          Wady:
          • brak funkcji sterowania smartfonem
          • zużycie energii mogłoby być niższe

           Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

           W trakcie zakupu najlepszej zmywarki do zabudowy warto wybierać taką, która jest jednocześnie efektywna, a zarazem pobiera niedużo wody oraz prądu. Aby to miało miejsce, należy dopasować parametry zmywarki do swoich oczekiwań i wielkości gospodarstwa domowego. W celu ułatwienia Twojego wyboru poniżej ukazujemy poradnik, w którym znajdują się najważniejsze parametry zmywarki do zabudowy. Sprawdź, jaką zmywarkę do zabudowy wybrać! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu polecanego urządzenia!

           Jaka wielkość zmywarki do zabudowy będzie najlepsza – 45 czy 60 cm?

           W trakcie zakupu zmywarki do zabudowy, w pierwszej kolejności zastanów się jaki rozmiar urządzenia potrzebujesz do swojej kuchni. W ofertach sklepów spotkasz się ze zmywarkami do zabudowy o szerokości:

           • 45 cm.
           • 60 cm.

           Z reguły dla niedużego gospodarstwa domowego, w którym mieszkają maksymalnie 3 osoby, poleca się wybierać zmywarki do zabudowy 45 cm. Za to dla większej rodziny, której liczba domowników przekracza 4 osoby lub więcej, lepiej wybierać te większe rozmiary, czyli zmywarki do zabudowy 60 cm. W ofercie sklepów możesz spotkać się również z nietypowym rozmiarem zmywarek 55 cm. Są to modele niedużej wysokości. Ponadto zmywarki tego typu sprawdzą się dla singla lub maksymalnie 2 osób.

           Wielkość zmywarki do zabudowyDedykowana ilość osób
           45 cmod 1 do 3 osób
           55 cmod 1 do 2 osób
           60 cmpowyżej 4 osób

           Jak dopasować pojemność zmywarki?

           Kolejnym ważnym parametrem jest pojemność zmywarki podawana w kompletach naczyń. W przypadku zmywarek pod zabudowę spotkasz się z pojemnością załadunku w zakresie od 8 do 15 kpl. Wybór odpowiedniej wartości zależy od ilości domowników. Dla jednej osoby lub maksymalnie 3 osób poleca się zakres od 6 do 10 kpl. Z kolei dla większej ilości domowników, powyżej 4 osób, najlepszym wyborem będzie zmywarka do zabudowy z załadunkiem  od 10 do 16 kompletów naczyń.

            PojemnośćIlość osób
           od 6 do 10 kplod 1 do 3 osób
           od 10 do 16 kplpowyżej 4 osób

           Funkcje i dodatkowe wyposażenie

           Najważniejszą kwestią w każdej zmywarce są zastosowane funkcje, które wpływają na jeszcze większą skuteczność zmywania naczyń. Do jednych z przydatnych trybów można zaliczyć automatyczne dopasowanie zużycia wody, prądu, jak również detergentu do wielkości załadunku. Kolejną funkcją, która wpływa na końcowy efekt podczas suszenia naczyń, jest automatyczne otwieranie drzwi zmywarki. Dzięki temu naczynia nie mają smug oraz zacieków. Oprócz tego innymi udogodnieniami w nowoczesnych zmywarkach do zabudowy są:

           • trzecia szuflada na sztućce, która znajduje się w górnej części komory zmywarki;
           • automatyczne zabezpieczenie przed zalaniem w trakcie awarii;
           • sterowanie z wykorzystaniem panelu sterowania, jak również aplikacji mobilnej;
           • wyświetlacz elektroniczny;
           • funkcja połowy załadunku;
           • mycie naczyń w niskiej temperaturze;
           • dodatkowy koszyk na sztućce;
           • opóźnienie startu pracy;
           • program Eko, który umożliwia zmniejszenie poboru wody oraz energii elektrycznej.

           Klasa energetyczna A, C, D czy F – jaką wybrać w urządzeniu?

           W trakcie zakupu zmywarki do zabudowy spotkasz się z modelami o różnej klasie energetycznej. Parametr ten określa energooszczędność urządzenia i prezentowany jest w formie liter oraz kolorów. Skala zawiera litery alfabetu od A do G. Gdzie najbardziej efektywne i oszczędne zmywarki mają klasę A oraz kolor zielony, z kolei najmniej oszczędne określane są klasą G i kolorem czerwony. Wśród zmywarek do zabudowy spotkasz się z przedziałem od A do F. Mimo wszystko najlepiej wybierać egzemplarze z klasą A, B, C oraz D. Zużywają one najmniej energii w przedziale od 50 do 86 kWh na 100 cykli prania w programie Eko, co w przeliczeniu na złotówki wynosi od 39 do 66 zł*.

           * przeliczone na podstawie stawki za ubiegły rok z taryfy G11.

           Ile wody zużywa dobra zmywarka do zabudowy?

           Kolejną kwestią jest zużycie wody, które przeliczane jest na jeden cykl mycia. Parametr ten podawany jest w litrach. Wybierając dobrą zmywarkę do zabudowy, spotkasz się z produktami, u których zużycie wody wynosi od 7 do 11 litrów. Polecamy wybierać modele, których zużycie wody wynosi od 8 do 10 l na cykl zmywania.

           Poziom hałasu również jest ważny!

           W trakcie wyboru zwróć uwagę na poziom hałasu. Im jest on niższy, tym urządzenie zapewnia większy komfort dla domowników. W zmywarkach do zabudowy spotkasz się z egzemplarzami, u których poziom hałasu wynosi od 43 do 50 dB. Aby zapewnić sobie i innym domownikom wygodę, to warto wybrać dobrą zmywarkę do zabudowy, której poziom hałasu wynosi maksymalnie 45 dB.

           Ile kosztuje dobra zmywarka do zabudowy?

           Koszt zmywarki do dolnej zabudowy różni się od wybranego modelu, marki, jak również kilku innych parametrów. Większość zmywarek do zabudowy dostępnych na rynku jest w cenie od 1200 do 5000 zł. Te najlepsze egzemplarze z klasą A, niskim zużyciem mediów, jak również z wieloma programami i funkcjami mogą kosztować nawet od 5000 do 9000 zł. Warto dodać, że ceną różnią się również zmywarki do zabudowy pod względem wielkości. Modele o szerokości 60 cm kosztują od 1500 do 9000 zł. Z kolei cena za zmywarki do zabudowy 45 cm waha się od 1200 do 5500 zł.

           Wielkość zmywarki do zabudowyPrzedział cenowy
           Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cmod 1200 do 5500 zł
           Zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cmod 1500 do 9000 zł

           Z jakiej firmy kupić zmywarkę do zabudowy?

           W trakcie szukania zmywarki koniecznie wybieraj taką, która jest sprawdzona i polecana. Jednak jaką zmywarkę wybrać spośród wszystkich dostępnych produktów na rynku? Bez wątpienia do najbardziej polecanych producentów zmywarek do zabudowy zaliczamy te marki:

           • Samsung,
           • Whirlpool,
           • Bosch,
           • Electrolux,
           • Amica.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Czy opłaca się naprawiać 10-letnią zmywarkę do zabudowy?

            Wszystko zależy od poziomu jej zepsucia. Jeśli koszty naprawy przerastają lub są zbliżone do zakupu nowej zmywarki, to nie opłaca się naprawiać 10-letniej zmywarki do zabudowy. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej.

           2. Na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę do zabudowy?

            W trakcie zakupu dobrej zmywarki do zabudowy koniecznie zwróć uwagę na: szerokość urządzenia, wielkość załadunku, pobór energii, zużycie wody, klasę energetyczną, poziom hałasu, wbudowane systemy oraz dołączone do zestawu dodatki.

           3. Jaką klasę w zmywarce do zabudowy wybrać?

            Najlepiej wybierać najlepsze klasy w zmywarce do zabudowy, czyli A, B, C oraz maksymalnie D. Im lepsza klasa, czyli bliska klasie A, tym mniejsze zużycie prądu, co z kolei przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną. W związku z tym inwestycja w pralkę zwraca się z każdym miesiącem jej użytkowania.

           Podsumowanie

           • Zmywarka to pomocny sprzęt AGD, który usprawnia mycie naczyń w gospodarstwie domowym.
           • W trakcie zakupu dobrej zmywarki do zabudowy w pierwszej kolejności wybierz odpowiedni rozmiar. Masz do dyspozycji modele 45cm, jak również zmywarki do zabudowy 60 cm.
           • Innymi ważnymi parametrami w trakcie zakupu zmywarki do zabudowy są: pojemność załadunku, klasa energetyczna, marka, poziom hałasu, pobór wody i energii elektrycznej, wbudowane technologie, jak również dodatkowe wyposażenie.
           • Pojemność zmywarki do zabudowy powinna być dopasowana do ilości domowników mieszkających w budynku.
           • Do najlepszych modeli zaliczamy zmywarki do zabudowy Bosch, Whirlpool, Samsung, Electrolux, Amica, jak również AEG.
           • Cena za zmywarki do zabudowy waha się od 1200 do 9000 zł.
           • W porównaniu do zmywarek wolnostojących, zmywarki do zabudowy posiadają ukryty panel sterujący, który znajduje się we wnętrzu zmywarki — na górnej krawędzi drzwiczek.
           • Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem zmywarki, to sprawdź nasz ranking najlepszych zmywarek do zabudowy, w którym znajdują się polecane egzemplarze w atrakcyjnych cenach.
           Karolina Pisarska
           5 1 vote
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry