Ranking kamer internetowych - Czerwiec 2024

Szukasz dobrej kamery internetowej, która zapewni transmisję wysokiej jakości obrazu, ma wbudowany mikrofon, a przy tym jest w konkurencyjnej cenie? Nie wiesz, jaką wybrać – o rozdzielczości Full HD czy 4K? Marki Logitech czy Creative? Porównaj 7 najlepszych kamer internetowych i wybierz polecany model z rankingu na Czerwiec 2024 roku! Zestawiamy najlepszy sprzęt na rynku, który ma świetne parametry, a przy tym konkurencyjną cenę. Na dodatek, aby nieco ułatwić Twój wybór, nasz ekspert opisuje najważniejsze parametry w specyfikacji. Przeczytaj jaką kamerkę internetową wybrać i kupić w 2024 roku!

Ranking kamer internetowych Czerwiec 2024 – sprawdź i wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Kamera internetowa LOGITECH BRIO 4K Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Kamera internetowa CREATIVE Live! Cam Sync 1080p V2 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Kamera internetowa LOGITECH HD Pro C920 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Kamera internetowa TRACER FHD WEB007 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Kamera internetowa LOGITECH HD Pro C922 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Kamera internetowa RAZER Kiyo RZ19-02320100-R3M1 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Kamera internetowa IMILAB CMSXJ22A Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze kamery internetowe wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Kamera internetowa LOGITECH BRIO 4K NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Kamera internetowa LOGITECH BRIO 4K


W rankingu najlepszych kamer internetowych pierwsze miejsce należy się dla Logitech BRIO 4K, która daje możliwość streamowania i nagrywania krystalicznie czystego obrazu. Warto dodać, że prezentowany model jest w stanie nagrywać w rozdzielczości 4K Ultra HD, zachowując przy tym szybkość 30 klatek na sekundę. Poza tym model przystosowany został do nagrywania 60 klatek na sekundę, dzięki czemu możesz streamować niezwykle płynne wideo. Doskonale sprawdzi się do wideorozmów, jak i nagrywania webinarów, tutoriali i innych filmów na media społecznościowe. Kamerka wyposażona została w technologię Right Light 3, która to poprawia parametry obrazu, nawet gdy transmitujesz w słabym oświetleniu. Świetnym udogodnieniem jest funkcja rozpoznawania twarzy, która to umożliwia korzystanie z funkcji Windows Hello. Dzięki temu urządzenie po rozpoznaniu Twojej twarzy automatycznie zaloguje się do systemu bez konieczności wpisywania hasła. Warto wspomnieć, że kamera internetowa Logitech BRIO 4K oddaje do wyboru 3 możliwości ustawienia pola widzenia – 68-, 78- lub 90 stopni. Tym samym możesz wybrać zakres przestrzeni, którą ma nagrywać kamera w trakcie rozmów wideo czy nagrań. Poza tym kamera BRIO wyposażona został w funkcję aparatu cyfrowego, możliwość wykonania wideokonferencji, focus, jak również we wbudowany mikrofon.
Zalety:
 • focus
 • wbudowany mikrofon
 • funkcja wideokonferencji
 • technologia Right Light 3
 • funkcja rozpoznawania twarzy
 • kamera internetowa 4K Ultra HD
 • możliwość ustawienia 3 różnych pól widzenia
 • możliwość nagrywania z płynnością 30 i 60 FPS
Wady:
 • cena mogłaby być nieco niższa
  Miejsce 2
  Kamera internetowa CREATIVE Live! Cam Sync 1080p V2 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Kamera internetowa CREATIVE Live! Cam Sync 1080p V2


  Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync1080p V2 to urządzenie, które zapewnia nagrywanie w rozdzielczości Full HD. Podkreślmy, że prezentowany model łączy w sobie funkcjonalność i niską cenę. Doskonale sprawdzi się dla osób, które poszukują urządzenia, które dostarczy wysokiej jakości obraz w trakcie wideorozmów. W swojej konstrukcji posiada wygodny uchwyt, który umożliwia przymocowanie kamery bezpośrednio do monitora. Warto wspomnieć, że kamera wyposażona została w mikrofon, co zmniejsza koszty zakupu dodatkowego sprzętu. Poza tym kamera Creative Live! Cam Sync1080p V2 ma minimalistyczny, ale elegancki wygląd. Świetnym udogodnieniem jest wbudowana osłona obiektywu, którą możesz zasłonić urządzenie, kiedy z niego nie korzystasz. To z kolei wpływa na jeszcze większe bezpieczeństwo. Nie można zapomnieć, że prezentowana kamera umożliwia nagrywanie 30 klatek na sekundę. Warto wspomnieć, że kamerkę można wygodnie obracać w zakresie 360 stopni w poziomie, jak również możesz ją pochylić 30 stopni w pionie. Dodajmy, że podczas instalacji kamery Creative Live! Cam Sync1080p V2 nie musisz pobierać dodatkowych sterowników i oprogramowania – wystarczy podłączyć urządzenie z użyciem kabla USB-A i błyskawicznie rozpocząć rozmowę wideo lub nagrywanie.
  Zalety:
  • focus
  • niska cena
  • osłona na obiektyw
  • rozdzielczość Full HD
  • kompaktowy rozmiar
  • wbudowany mikrofon
  • funkcja wideokonferencji
  • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
  • kamera jest gotowa natychmiast do użycia
  • uchwyt umożliwiający obrót kamery 360 stopni w poziomie
  Wady:
  • brak funkcji aparatu
  • brak informacji o kącie widzenia
   Miejsce 3
   Kamera internetowa LOGITECH HD Pro C920 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Kamera internetowa LOGITECH HD Pro C920


   Następne miejsce w naszym rankingu zajmuje kamera internetowa Logitech HD Pro C920, której rozdzielczość wynosi 1920 x 1080 (Full HD). Prezentowana kamera umożliwia transmitowanie, jak i nagrywanie wysokiej jakości wideo. W tym modelu zastosowano kompresję H.264, która to m.in. daje możliwość nagrywania obrazu, na którym oglądający zauważy nawet najmniejsze detale. Jest to idealny sprzęt dla osób, które poszukują kamerki internetowej do wideorozmów. W swojej konstrukcji urządzenie posiada dwa mikrofony, które umożliwiają nagrywanie wysokiej jakości głosu. Warto dodać, że Logitech HD Pro C920 ma funkcję automatycznego dostosowywania ostrości, dzięki czemu nie musisz za każdym razem zmieniać ustawienia focusa, kiedy obiekt przed kamerą zmieni miejsce. Następnym udogodnieniem jest automatyczna korekcja ekspozycji, która dostosowuje obraz tak, aby zachować jego wysoką jakość nawet przy słabym oświetleniu. Poza tym kamera internetowa Logitech HD Pro C920 wyposażona została w takie funkcje jak wideokonferencje oraz funkcję aparatu cyfrowego. Zasilana jest przez port USB.
   Zalety:
   • rozdzielczość Full HD
   • funkcja wideokonferencji
   • dwa wbudowane mikrofony
   • automatyczna korekcja ekspozycji
   • automatyczne dostosowywanie ostrości
   • wiele pozytywnych ocen wśród użytkowników
   Wady:
   • brak focusa
   • brak informacji o polu widzenia
    Miejsce 4
    Kamera internetowa TRACER FHD WEB007 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Kamera internetowa TRACER FHD WEB007


    Kamera internetowa Tracer FHD WEB007 to kolejny polecany przez nas sprzęt, który doskonale sprawdzi się do nagrywania wysokiej jakości nagrań, jak i wideorozmów. Kamera wyposażona została w interfejs USB, który to umożliwia szybkie podłączenie urządzenia do laptopa lub PC. Warto podkreślić, że Tracer FHD WEB007 to kamerka internetowa, która świetnie sprawdzi się do videorozmów, jak i wideokonferencji. Dzięki innowacyjnemu obiektywowi szerokokątnemu jest w stanie nagrywać obraz w wysokiej rozdzielczości Full HD. W swojej konstrukcji posiada klips, który umożliwia wygodne zamocowanie kamery bezpośrednio do monitora. Poza tym urządzenie możesz zamocować na statywie lub położyć bezpośrednio na biurku. Kolejnym atutem tej kamery internetowej jest pole widzenia w zakresie 120 stopni, co umożliwia zaprezentowanie znacznie większej przestrzeni, jak i wykonanie wideokonferencji. W swojej konstrukcji posiada matrycę CMOS, która to doskonale odwzorowuje rzeczywiste barwy. Poza tym producent zastosował w tym sprzęcie czujnik korekcji światła, dzięki któremu kamera doświetla obraz, tak aby obiekt znajdujący się bezpośrednio przed obiektywem był dobrze widoczny nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Na zakończenie dodajmy, że Tracer FHD WEB007 posiada wbudowany mikrofon.
    Zalety:
    • niska cena
    • matryca CMOS
    • klips do mocowania
    • kąt widzenia 120 stopni
    • funkcja aparatu cyfrowego
    • możliwość dopasowania ostrości
    • możliwość wykonania wideokonferencji
    • kamera jest gotowa do użytku od razu po podłączeniu
    • nagrywanie w rozdzielczości Full HD przy 30 klatek na sek.
    Wady:
    • brak focusa
     Miejsce 5
     Kamera internetowa LOGITECH HD Pro C922 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Kamera internetowa LOGITECH HD Pro C922


     Następne miejsce w rankingu kamerek internetowych zajmuje Logitech HD Pro C922. To innowacyjne urządzenie, które wyposażone zostało w szerokokątny obiektyw, który daje możliwość nagrywania wysokiej jakości obrazu o kącie widzenia 78 stopni. Kamera jest w stanie nagrywać oraz przesyłać obraz w rozdzielczości Full HD 1080px przy zachowaniu 30 klatek na sekundę. Poza tym prezentowane urządzenie wyposażone zostało w opcję nagrywania z prędkością 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 720p. Jednak to jeszcze nie wszystko! Kamera internetowa Logitech HD Pro C922 posiada automatyczne ustawianie ostrości HD, dzięki czemu osoba znajdująca się w centralnym kadrze będzie doskonale widoczna. Nie można pominąć informacji, że Logitech HD Pro C922 posiada w swojej budowie dwa mikrofony, które umożliwiają przechwytywanie niezwykle realistycznego dźwięku. Wraz z kamerą internetową Logitech HD Pro C922 otrzymasz oprogramowanie Logitech Capture, które umożliwia nagrywanie wideo o doskonałej jakości natychmiast po włączeniu kamerki. Poza tym prezentowany model wyposażony został w funkcję aparatu cyfrowego, kompresję wideo H.264, jak również funkcję przeprowadzania wideokonferencji.
     Zalety:
     • rozdzielczość Full HD
     • dwa wbudowane mikrofony
     • funkcja aparatu cyfrowego
     • automatyczne ustawianie ostrości
     • oprogramowanie Logitech Capture
     • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
     • możliwość nagrywania przy prędkości 30 FPS lub 60 FPS
     Wady:
     • brak focusa
      Miejsce 6
      Kamera internetowa RAZER Kiyo RZ19-02320100-R3M1 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Kamera internetowa RAZER Kiyo RZ19-02320100-R3M1


      Wśród polecanych kamer internetowych znajduje się również Razem Kiyo. Jest to kompaktowe urządzenie, które świetnie sprawdzi się jako pomocnik do rozmów przez internet. Kamera zapewnia wysokiej jakości obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy płynności 30 klatek na sekundę. To daje możliwość emitowania bardzo dobrego, wyrazistego obrazu. Poza tym urządzenie wyposażone zostało także w możliwość nagrywania filmów z prędkością 60 FPS przy rozdzielczości 720p. W tym modelu zastosowano szerokokątny obiektyw, który umożliwia nagrywanie obrazu, obejmując szeroką przestrzeń w trakcie streamowania. Dodatkowo producent wyposażył tę kamerkę internetową w pierścień z diodami LED, które to stanowią dodatkowe oświetlenie, dzięki czemu Razem Kiyo dostarcza wysokiej jakości obrazu nawet w warunkach ze słabym oświetleniem. Nie można zapomnieć o informacji, że kamera posiada wbudowany mikrofon, funkcję aparatu cyfrowego, jak również możliwość wideokonferencji. Razem Kiyo wyposażony został w złącze USB, dzięki któremu błyskawicznie połączysz się z komputerem.
      Zalety:
      • niska cena
      • rozdzielczość Full HD
      • szerokokątny obiektyw
      • dodatkowe oświetlenie LED
      • wbudowany mikrofon stereo
      • dobry stosunek ceny do jakości
      • możliwość nagrywania 30 FPS lub 60 FPS
      Wady:
      • wygląd
       Miejsce 7
       Kamera internetowa IMILAB CMSXJ22A NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Kamera internetowa IMILAB CMSXJ22A


       Jeśli poszukujesz kamerki internetowej, która wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości, to zobacz kolejną propozycję w naszym zestawieniu. Imilab CMSXJ22A to kompaktowe urządzenie, które wyposażone zostało w obiektyw szerokokątny, dzięki czemu daje możliwość nagrywania całkiem sporej przestrzeni. Co więcej, prezentowany sprzęt został przystosowany do nagrywania w rozdzielczości Full HD 1080p, dzięki czemu obraz jest wyraźny i przejrzysty. Świetnym zastosowaniem jest technologia Plug and Play, dzięki której kamera jest gotowa do użytku po jej podłączeniu do komputera. Kąt widzenia w tej kamerze wynosi 85 stopni, dzięki czemu osoba znajdująca się w kadrze jest dobrze widoczna. Warto wspomnieć, że Imilab CMSXJ22A wyposażona została w algorytm, który inteligentnie podkręca najważniejsze parametry, tak aby dostarczyć najwyższej jakości obraz nawet przy słabym oświetleniu. W swojej budowie posiada zintegrowany uchwyt, który umożliwia prosty montaż urządzenia do monitora komputera. Na dodatek producent wyposażył ten model w cyfrowy mikrofon, który wzbogacony został o technologię redukującą szumy. Oprócz tego prezentowana kamera internetowa ma funkcję wideokonferencji, tripod, jak również uchwyt z klipsem.
       Zalety:
       • niska cena
       • kompaktowy rozmiar
       • kąt widzenia 85 stopni
       • wbudowany mikrofon
       • automatyczne poprawianie obrazu
       • prosty montaż kamery do monitora
       • nagrywanie w rozdzielczości Full HD
       Wady:
       • kompresja wideo MJPEG
       • brak funkcji aparatu cyfrowego

        Jaką kamerę internetową wybrać? Najważniejsze parametry

        Dobra kamera internetowa umożliwia streaming wyraźnego obrazu, a przy tym jest banalna w konfiguracji. Zastanawiasz się, na jakie parametry zobaczyć przed zakupem? Poniższy przewodnik przeprowadza przez 6 najważniejszych punktów, które musisz wiedzieć przed zakupem dobrego urządzenia. Wskazujemy jaką kamerę internetową wybrać – o rozdzielczości 4 K czy Full HD? Z wbudowanym mikrofonem czy bez? Z focusem czy bez tego udogodnienia. Przeczytaj jak wybrać najlepszą kamerkę internetową, tak aby kupić bardzo dobry sprzęt, a przy tym nie przepłacić!

        Jaką rozdzielczość powinna mieć dobra kamera internetowa – 4K czy Full HD?

        Przy wyborze kamery internetowej w pierwszym kroku zwróć uwagę na rozdzielczość urządzenia. Parametr ten wskazuje na liczbę pikseli ułożonych w pionie oraz poziomie. Dodajmy, że im większa liczba pikseli, tym urządzenie jest w stanie nagrywać ostry obraz. Obecnie modele kamer internetowych, które dostępne są w ofercie sklepów, mają rozdzielczość:

        • 640 x 480 px,
        • 1280 x 720 px,
        • 1920 x 1080 px (Full HD),
        • 2560 x 1440 px
        • 3840 x 2160 px (Ultra HD),
        • 4096 x 2160 (4K).

        W zależności od wybranego modelu różni się ostrość emitowanego obrazu. Jednak jaką kamerę internetową kupić? Wybór zależny jest od Twoich oczekiwań i zapotrzebowania. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości obrazie do wideorozmów, wtedy wystarczająca będzie kamerka o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 px. Z kolei do nagrywania filmików do mediów społecznościowych, takich jak np. YouTube, warto zainwestować w nieco lepszy sprzęt.

        W tym przypadku zdecyduj się na zakup nowoczesnej kamery internetowej oferującej obraz o rozdzielczości 4K lub Ultra HD. Miej na uwadze, że im lepsza rozdzielczość, tym osoby oglądające dostrzegą obraz doskonale ostry, z wyraźnymi detalami nawet w słabym oświetleniu. To z kolei przekłada się na ogólny przekaz, tym samym na zwiększenie popularności kanału.

        Kamera internetowa z mikrofonem czy bez – na jaką się zdecydować?

        W trakcie zakupu dobrej kamery internetowej warto zastanowić się nad obecnością wbudowanego mikrofonu. Wybór danego urządzenia zależny jest ponownie od zapotrzebowania. W sytuacji, gdy chcesz zakupić urządzenie tylko do wideo rozmowy, wtedy warto zdecydować się na kamerę wyposażoną w mikrofon. Takie rozwiązanie będzie w zupełności wystarczające.

        Z kolei, gdy zależy Ci na wysokiej jakości kamerze internetowej do Tworzenia materiałów wideo do sieci w celu np. tworzenia tutoriali, kursów czy rozmów z ekspertami na media społecznościowe, wtedy lepiej zdecydować się na dwa oddzielne urządzenia – profesjonalną kamerę do streamowania oraz mikrofon.

        Zwróć uwagę na kąt widzenia!

        Szukając kamery internetowej, warto sprawdzić na kąt widzenia. Dobór zależny jest od tego, co chcesz zaprezentować swoim widzom. Miej na uwadze, że im większy kąt widzenia kamera posiada, tym większy zakres obrazu dostarczasz w trakcie nagrywania. W ofercie znajdziesz modele kamer klasycznych, jak i wyposażonych w szerokokątny obiektyw.

        Jeśli szukasz kamery do streamowania tylko swojej osoby, wtedy istotne jest skupienie uwagi na centralnym punkcie – czyli na Tobie. W takiej sytuacji zdecyduj się na kamerę zapewniającą kąt widzenia od 65 do 85 stopni. Z kolei, gdy chcesz zaprezentować znacznie szerszy kadr dla swoich widzów, np. prezentując przestrzeń, w której się znajdujesz, wtedy zdecyduj się na zakup wysokiej jakości kamerki internetowej o polu widzenia większym niż 90 stopni.

        Ile klatek na sekundę powinna mieć dobra kamera do streamowania?

        Kupując dobrą kamerkę internetową, warto zwrócić uwagę na liczbę klatek na sekundę (FPS). Im liczba jest większa, tym lepsza płynność obrazu, co z kolei przekłada się na jeszcze lepszą jakość, realizm oraz redukcję szumów. Wśród najlepszych modeli spotkasz się z kamerkami internetowymi, które nagrywają nagranie z płynnością:

        • 30 FPS,
        • 60 FPS.

        Na jaką się zdecydować? Kamery internetowe do streamowania nagrywające 30 klatek na sekundę doskonale sprawdzą się dla osób, które poszukują dobrej jakości urządzenia do wideorozmów. Z kolei, jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym obrazie, masz na celu używanie kamery do nagrań na media społecznościowe, to lepszym wyborem będzie zakup kamery internetowej zapewniającej nagrywanie z 60 klatek na sekundę.

        Interfejs USB, Bluetooth czy WiFi – jaki wybrać w kamerce internetowej?

        W następnym kroku zwróć uwagę na złącza oraz moduły, w które wyposażone zostało urządzenie. Każda polecana kamera internetowa powinna wyposażona być w złącze USB – jest to must have! Dzięki temu możesz podłączyć urządzenie do laptopa, przy tym błyskawicznie instalując sterowniki. Oprócz tego wybrane modele wyposażone są w m.in. łącze internetowe WiFi lub Bluetooth.

        Tego typu produkty umożliwiają bezprzewodowe połączenie z urządzeniem zewnętrznym. Dzięki temu nie musisz przebywać tylko w jednym miejscu w trakcie nagrywania lub wideokonferencji. Korzystając z kamerki internetowej z Bluetooth, możesz chodzić po mieszkaniu czy też wykonywać różne czynności w trakcie streamingu. Oczywiście musisz pamiętać, że taka metoda nagrywania może pogorszyć jakość obrazu.

        Kamerka z funkcją autofocus, focus free czy manualną regulacją ostrości – jaka jest lepsza?

        Na rynku spotkasz się z kamerami internetowymi, które wyposażone zostały w jedną z trzech dostępnych regulacji ostrości:

        • manualną,
        • autofocus,
        • focus free.

        Auto focus to funkcja w kamerce, która automatycznie ustawia ostrość na twarz osoby, która znajduje się przed urządzeniem. Dodajmy, że ostrość jest regulowana w trybie ciągłym. Obiektyw kamery wyposażony w ten tryb, mimo że zapewnia nieco mniejszą ostrość obrazu, zwłaszcza w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, to świetnie nada się do wideorozmów. Kolejnym rozwiązaniem jest kamera internetowa wyposażona w manualną regulację ostrości. W tym przypadku należy przed nagrywaniem ustawić ostrość w docelowym punkcie.

        Plusem tego zastosowania jest najwyższej jakości obraz, z kolei minusem jest konieczność przebywania w jednym obszarze – jeśli osoba przybliży się lub oddali od obiektywu kamery, wtedy konieczna jest zmiana ustawienia ostrości. Kamery wyposażone w manualną regulację ostrości dedykowane są dla osób, którym zależy na nagrywaniu wysokiej jakości nagrań. Ostatnia, czyli kamerka internetowa z funkcją focus free zapewnia utrzymanie stałej ostrości, która ustawiona jest na obiekty znajdujące się w średniej i dalekiej odległości od obiektywu. Z kolei obiekty znajdujące się blisko kamerki będą rozmazane.

        Dodatkowe funkcje i wyposażenie

        Każda wszechstronna kamera internetowa powinna być wyposażona w dodatkowe funkcje i dodatki, które nie tylko wpływają na jeszcze lepszą jakość obrazu, ale również dają większe możliwości na nagrywanie ciekawych nagrań. Poniżej prezentujemy przydatne udogodnienia, które producenci stosują w najwyższej jakości kamerkach internetowych.

        Funkcje kamery internetowejOpis
        funkcja aparatu cyfrowegoten tryb umożliwia wykonywanie zdjęć z użyciem obiektywu kamerki internetowej, najczęściej urządzenia wyposażone są w dedykowany przycisk lub możliwość wykonania zdjęcia bezpośrednio z programu zainstalowanego na komputerze
        wbudowane oświetleniewybrane kamerki posiadają w swojej konstrukcji diody LED, które dodatkowo oświetlają obiekt znajdujący się w centralnym punkcie; ta funkcja doskonale sprawdzi się do nagrywania w słabych warunkach oświetleniowych
        funkcja wideokonferencjisą to urządzenia, u których kąt widzenia wynosi od 90 do nawet 360°, tym samym urządzenie jest w stanie objąć większą przestrzeń pomieszczenia; dzięki temu możliwe jest nagrywanie większej liczby osób z pozycji jednego urządzenia
        rejestracja w podczerwienirejestracja podczerwieni daje możliwość streamowania w ciemności; takie urządzenia są w stanie nagrywać ostry obraz w ciemności w odległości do 2 metrów od obiektywu
        osłona obiektywuosłona kamery to dodatek zapewniający prywatność; umożliwia efektywne zakrycie obiektywu; osłona chroni użytkownika, który znajduje się przed kamerką przed niechcianym podglądaniem przez osoby trzecie (np. hackerów); taka sytuacja może wystąpić przez złe zabezpieczenie komputera
        logowanie twarzą Windows Hellojest to przydatna funkcja, dzięki której możesz wygodnie logować się przez rejestrację Twojej twarzy; tym samym nie musisz wpisywać kodu PIN co znacznie oszczędza czas
        dyktafondyktafon umożliwia nagrywanie głosowe; ten tryb znajduje się w kamerkach internetowych, które wyposażone są w mikrofon
        Green screenumożliwia wycięcie tła, które znajduje się za obiektem (osobą) przed obiektywem kamery; w formie tła możesz wstawić zdjęcie lub kolor; ta funkcja uniemożliwia rejestrację obrazu, która znajduje się za Tobą w trakcie streamingu
        uchwyt z klipsemuchwyt umożliwia wygodne przypięcie kamery – najczęściej do ekranu monitora

        Dobra kamerka internetowa – ile kosztuje?

        Zakres cenowy dla dobrych kamerek internetowych waha się od 30 do nawet 5000 zł. Dodajmy, że kreowanie się kwoty zależne jest od kilku bardzo ważnych czynników, m.in. od:

        • rozdzielczości,
        • obiektywu (kąta widzenia),
        • marki,
        • ilości FPS,
        • wszystkich dodatkowych gadżetów w zestawie i funkcji.

        Logitech czy Creative Live – z jakiej firmy wybrać kamerkę?

        Wśród wszystkich kamer internetowych spotkasz się z urządzeniami od przeróżnych producentów. Jednak jakie wybrać, aby nie tylko streamowało świetny obraz, ale było w dobrej cenie? Jednym z najlepszych producentów jest marka Logitech, np. Logitech Brio Webcam lub kamera internetowa Logitech Brio 4K Stream. Są to urządzenia, które mają doskonały stosunek ceny do jakości.

        Sprzęt z tej marki mają wiele pozytywnych opinii oraz recenzji. Warto podkreślić, że firma Logitech jest zaliczana do jednych z topowych producentów z tej branży. Do innych polecanych producentów można zaliczyć kamery internetowe Creative Live, Razer, Imilab.

        FAQ - najczęściej zadawane pytania

        1. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu kamery internetowej?

         Podczas zakupu dobrej kamery internetowej zwróć uwagę na rozdzielczość obrazu. Parametr ten wskazuje na liczbę pikseli rozmieszczonych w pionie i poziomie. Im większa rozdzielczość, tym lepsza ostrość. Kolejnym ważnym parametrem jest liczba klatek na sekundę. Najlepiej wybierać kamerkę, która zapewnia nagrywanie przynajmniej w 30 klatkach na sekundę. Poza tym zobacz na pole widzenia, rodzaj ostrości, jak również wszystkie wbudowane funkcje. Na końcu koniecznie porównaj wybrany sprzęt pod względem opinii i recenzji. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to zobacz najnowszy ranking polecanych kamer internetowych w [year] roku, który znajdziesz powyżej!

        2. Co to jest CMOS w kamerze internetowej?

         CMOS jest to Complementary Metal Oxide Semiconductor, czyli jest to pewien rodzaj matrycy stosowanej m.in. w kamerkach internetowych. Składa się ona z milionów mikroskopijnych fotodiod, które mają za zadanie rejestrować światło, które to pada na powierzchnię matrycy.

        3. Jaka kamerka do pracy zdalnej?

         Jeśli poszukujesz dobrej kamerki do pracy zdalnej w celu nagrywania dobrej jakości wideorozmów, to wystarczający będzie model o rozdzielczości Full HD przy 30 klatkach na sekundę z polem widzenia do 90 stopni. Na dodatek warto zdecydować się na model wyposażony w mikrofon i auto focus. Taka kamera pozwala na nagrywanie bardzo dobrej jakości obrazu, a przy tym nie jest kosztowna. Dobrym przykładem tego typu sprzętu do pracy zdalnej jest kamera Logitech Brio 500, Logitech HD Pro C920, jak również Creative Live! Cam Sync1080p V2.

        Podsumowanie

        • Najlepszymi kamerami internetowymi na rynku są te marki  Logitech. Oprócz tego polecanymi są również kamery Creative Live.
        • Na rynku dostępne są tanie kamery internetowe, jaki urządzenia bardzo drogie. Cena za tego typu sprzęt wynosi od 30 do 5000 zł.
        • Kwota za kamerę internetową zależy od marki, rozdzielczości, ilości klatek na sekundę, pola widzenia oraz zastosowanych funkcji.
        • Podczas zakupu urządzenia zastanów się nad rozdzielczością. Absolutnym minimum jest wybór kamery internetowej o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 px. Takie urządzenie doskonale sprawdzi się do wideorozmów.
        • Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości obrazie, to warto przeznaczyć nieco większy budżet i zakupić kamerę o rozdzielczości UHD lub 4K.
        • Ważnym parametrem jest liczba klatek na sekundę. Kamery internetowe z 30 FPS to świetna propozycja dla osób do wideorozmowy. Z kolei nieco lepsze urządzenia nagrywające w 60 klatkach na sek. Doskonale sprawdzą się do nagrywania tutoriali, nagrań na YouTube, w trakcie streamowania gier, jak i do nagrywania na media społecznościowe.
        • Podczas zakupu zwróć uwagę na kąt widzenia. Im jest on większy, tym urządzenie jest w stanie nagrać większą przestrzeń.
        • Nie wiesz jaką kompaktową kamerę internetową wybrać? Porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu na Czerwiec 2024 roku! Zestawiamy kamerki internetowe, które nagrywają doskonały obraz, mają przystępną cenę i wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników i ekspertów.
        Karolina Pisarska
        5 1 vote
        Oceń artykuł
        Subscribe
        Powiadom o
        guest
        0 komentarzy
        Inline Feedbacks
        View all comments
        Do góry