Ranking tabletów dla dziecka - Czerwiec 2024

Chcesz kupić dobry tablet dla dziecka do oglądania bajek, grania w gry czy nauki? Dumasz, jaki wybrać – ten marki Samsung, Lenovo czy Apple? Z pamięcią wewnętrzną 16, 32 czy 128 GB? Zobacz nasz ranking najlepszych tabletów dla dzieci na Czerwiec 2024 roku! Prezentujemy 8 polecanych urządzeń, które mają świetny stosunek ceny do jakości. Na dodatek w poradniku podpowiadamy, jakie są najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę. Przeczytaj jaki tablet dla dziecka wybrać i kupić 2024 roku! Sprawdźmy!

Ranking tabletów dla dzieci na Czerwiec 2024 – sprawdź najlepsze!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Tablet dla dziecka APPLE iPad 10.9 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Tablet dla dziecka SAMSUNG Galaxy Tab A9+ Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Tablet dla dziecka LENOVO Tab M11 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Tablet dla dziecka APPLE iPad 10.2 9 gen Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Tablet dla dziecka XIAOMI Redmi Pad Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Tablet dla dziecka SAMSUNG Galaxy Tab A8 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Tablet dla dziecka LENOVO Tab M10 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Tablet dla dziecka BLOW KidsTab 10 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane przez MójRanking.pl najlepsze tablety dla dziecka

Miejsce 1
Tablet dla dziecka APPLE iPad 10.9 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Tablet dla dziecka APPLE iPad 10.9


Pierwsze miejsce w naszym rankingu tabletów dla dzieci zajmuje Apple iPad 10.9 10 gen. Jest to jedno z najlepszych urządzeń, które doskonale sprawdzą się dla najmłodszych. Tablet posiada 10.9-calowy ekran o rozdzielczości 2360 x 1640 px co przekłada się na doskonały obraz w trakcie oglądania bajek, grania w gry, jak również w trakcie rozwiązywania zadań edukacyjnych. Warto wspomnieć, że producent zastosował w tablecie Apple iPad 10.9 ekran w technologii Liquid Retina. W tym miejscu warto wspomnieć o pamięci wewnętrznej, która w tym urządzeniu wynosi 64 GB – tym samym tablet zapewnia całkiem sporo miejsca na przeróżne aplikacje i programy dla dzieci. Poza tym Apple iPad 10.9 10 gen wyposażony został w 6-rdzeniowy procesor Apple A14 Bionic, który to zapewnia sprawne działanie urządzenia, nawet gdy dziecko otworzy kilka aplikacji w tym samym czasie. Kolejnym atutem jest funkcja True Tone, która to dopasowuje tonację obrazu do warunków otoczenia, tak aby zaprezentować doskonały obraz w trakcie oglądania bajek, czy grania w ulubione gry. Warto dodać, że tablet dla dzieci Apple iPad 10.9 10 gen. wyposażony został w dwa aparaty 12 MPX – przedni i tylny. Oba obiektywy dają możliwość nagrywania zabawnych filmików lub zdjęć. Na dodatek prezentowany model wyposażony został w WiFi 6, co zapewnia szybką łączność bezprzewodową. Świetnym udogodnieniem jest funkcja APPLE Pencil, która to daje możliwość zapisywania odręcznych notatek lub projektowania graficznego z użyciem tabletu. W tym modelu zastosowano niezawodny system operacyjny iPadOS 16 wyposażony w ochronę prywatności.
Zalety:
 • Multi-Touch
 • wbudowany mikrofon
 • aparat szerokokątny 12 MPX
 • pamięć wewnętrzna 64 GB
 • system operacyjny iPadOS 16
 • wyświetlacz Liquid Retina
 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • system zabezpieczający prywatność
 • 6-rdzeniowy procesor Apple A14 Bionic
 • doskonała propozycja do wykonywania notatek, grania w gry oraz do oglądania bajek
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Tablet dla dziecka SAMSUNG Galaxy Tab A9+ NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Tablet dla dziecka SAMSUNG Galaxy Tab A9+


  Kolejny tablet w naszym rankingu to Samsung Galaxy Tab A9+. Jest to wysokiej jakości sprzęt z wyświetlaczem 11 cali oraz rozdzielczości 1920 x 1200px. Na wstępie warto wspomnieć o pamięci. Prezentowany tablet posiada aż 128 GB pamięci wbudowanej, dzięki czemu Twój najmłodszy ma ogromną przestrzeń do zapisywania przeróżnych bajek, gier, zadań domowych, jak również zdjęć i filmików. Co więcej, wielkość pamięci RAM wynosi 8 GB, co przekłada się na sprawne działanie urządzenia, nawet gdy użytkownik otworzy w naraz wiele aplikacji. Producent wyposażył tablet Samsung Galaxy Tab A9+ w 8-rdzeniowy procesor Qualcomm SM6375, który odpowiada za błyskawiczne obliczanie danych, wydajność oraz zapewnia płynność pracy urządzenia. Tablet posiada wyświetlacz TFT, który to odpowiada za dostarczanie wysokiej jakości obrazu o doskonałych barwach. Warto również wspomnieć o częstotliwości odświeżania, która w tym tablecie wynosi aż 90 Hz. Co za tym idzie? Zapewnienie doskonałej płynności w trakcie oglądania bajek, jak również podczas grania w ulubione gry. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest możliwość podziału ekranu na 3 części, dzięki czemu dziecko może wykonywać wiele czynności naraz, np. komunikować się przez kamerkę, robić notatki oraz przeglądać zadania edukacyjne. Na zakończenie warto wspomnieć, że producent wyposażył ten model w baterię o pojemności 7040 mAh.
  Zalety:
  • procesor 8-rdzeniowy
  • pamięć operacyjna 8 GB
  • pojemna bateria 7040 mAh
  • funkcja podziału na 3 części
  • przejrzysty wyświetlacz 11 cali
  • częstotliwość odświeżania obrazu 90 Hz
  • dostęp do przeróżnych aplikacji mobilnych
  • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
  Wady:
  • dla wybranych dzieci rozmiar tabletu może być nieco duży
   Miejsce 3
   Tablet dla dziecka LENOVO Tab M11 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Tablet dla dziecka LENOVO Tab M11


   W naszym zestawieniu polecanych tabletów dla dzieci nie mogło zabraknąć Lenovo Tab M11. Przekątna ekranu w tym modelu wynosi 10,95 cala, z kolei rozdzielczość to 1920 x 1200px. W tym sprzęcie producent zastosował ekran IPS, który zapewnia emitowanie wysokiej jakości obrazu o świetnych barwach. Wielkość pamięci operacyjnej wynosi 4 GB, tymczasem pamięć wbudowana to aż 128 GB. To z kolei umożliwia przechowywanie wielu materiałów na urządzeniu, jak również instalację przeróżnych gier edukacyjnych i aplikacji. Warto wspomnieć o częstotliwości odświeżania obrazu, która w tablecie Lenovo Tab M11 wynosi aż 90 Hz. Dzięki temu Twoje dziecko może oglądać bajki, jak i grać w gry, gdzie zachowana będzie wysoka płynność, co ma bardzo duże znaczenie w trakcie korzystania z urządzenia! Poza tym prezentowany model posiada 4 głośniki stereo, technologię Dolby Atmos, jak również wydajny procesor 8-rdzeniowy MediaTek Helio G88. Ten ostatni zapewnia wydajne i szybkie działanie tabletu, nawet gdy Twoje dziecko korzysta w jednym czasie z wielu aplikacji! Warto również wspomnieć o baterii. Producent zastosował w tym modelu pojemny akumulator 7040 mAh, który to daje możliwość intensywnego korzystania z urządzenia przez cały dzień! Świetnym udogodnieniem jest funkcja dzielenia ekranu, która umożliwia podział na dwie części oraz korzystanie z 5 pływających okien. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu Twoje dziecko może w jednym czasie rozmawiać przez kamerę, jak i wykonywać notatki. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć tryb czytania, rysik, moduł GPS, Bluetooth 5.1, jak również WiFi 802.11 a/b/g/n/ac.
   Zalety:
   • rysik w zestawie
   • wydajna bateria
   • 8-rdzeniowy procesor
   • funkcja podziału ekranu
   • technologia Dolby Atmos
   • pamięć wbudowana 128 GB
   • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
   • częstotliwość odświeżania obrazu 90 Hz
   • dostęp do przeróżnych aplikacji i gier dzięki systemowi Android 13
   Wady:
   • pamięć RAM 4GB
   • nieco śliska obudowa
    Miejsce 4
    Tablet dla dziecka APPLE iPad 10.2 9 gen NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Tablet dla dziecka APPLE iPad 10.2 9 gen


    Wśród polecanych tabletów znalazł się Apple iPad 9 gen o przekątnej 10,2 cala. Już na wstępie warto podkreślić, że jest to wysokiej jakości sprzęt, który doskonale sprawdzi się do nauki, rozrywki, oglądania bajek czy też projektowania przez najmłodszych. W tym modelu zastosowano wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2160 x 1620px co zapewnia doskonałą jakość obrazu. Poza tym iPad wyposażony został w technologię True Tone, która dopasowuje obraz do warunków otoczenia. Warto wspomnieć, że jest to idealny sprzęt do wideorozmów, ale nie tylko! Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu 12 MPX oraz 8MPX obiektywu z tyłu Twoje dziecko może wykonywać wysokiej jakości zdjęcia lub filmiki. Poza tym producent wyposażył ten model w WiFi, który umożliwia błyskawiczne połączenie bezprzewodowe, co z kolei ma duże znaczenie w trakcie odrabiania zadań domowych, czy podczas zajęć zdalnych. Warto dodać, że do tabletu Apple iPad 10.2 9 gen można podłączyć klawiaturę Smart Keyboard, dzięki czemu nauka i rozrywka staje się jeszcze bardziej przyjemna i intuicyjna. Oczywiście nie można zapomnieć o informacji, że ten sprzęt wyposażony został w niezawodny system operacyjny iOS 15. Na dodatek otrzymujesz dostęp do szerokiej gamy przeróżnych aplikacji. Dla zachowania najwyższego bezpieczeństwa Apple iPad 10.2 9 gen wyposażony został w ochronę prywatności, dzięki czemu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla danych oraz Twojego dziecka!
    Zalety:
    • technologia True Tone
    • system ochrony prywatności
    • rozdzielczość 2160 x 1620px
    • wysokiej jakości wyświetlacz Retina
    • dostęp do przeróżnych aplikacji mobilnych
    • dwa wbudowane aparaty – przedni 12 Mpx, tylny 8 Mpx
    Wady:
    • cena mogłaby być nieco niższa
     Miejsce 5
     Tablet dla dziecka XIAOMI Redmi Pad NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Tablet dla dziecka XIAOMI Redmi Pad


     Xiaomi Redmi Pad o przekątnej 11 cali zajmuje kolejne miejsce w rankingu najlepszych tabletów dla dzieci. Już na wstępie warto podkreślić, że jest to wysokiej jakości urządzenie, które to ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200px emituje przejrzysty i niezwykle wyraźny obraz, co ma duże znaczenie w trakcie oglądania bajek czy grania w gry edukacyjne. Dodajmy, że ten tablet ma dużą pamięć wewnętrzną, która to wynosi aż 128 GB. Tym samym Twoje dziecko może zapisywać dużą ilość aplikacji, gier, zdjęć, filmików, jak i zadań domowych. Na dodatek tablet Redmi Pad wyposażony został w procesor 8 rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 680, który to zapewnia wydajną pracę tego sprzętu oraz daje możliwość wykonywania wielu czynności w tym samym momencie. Dodajmy, że częstotliwość odświeżania obrazu w tym tablecie wynosi 90 Hz, co przekłada się na płynność oglądania ulubionych filmów animowane oraz w trakcie grania w gry edukacyjne. Kolejnym atutem jest wbudowany tryb ochrony oczu potwierdzony certyfikatem TÜV. Dzięki temu oczy dziecka będą się mniej męczyć, jak również minimalizuje się ryzyko pojawienia wad wzroku. Na dodatek producent wyposażył ten model w dwie technologie od Dolby – Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Ta pierwsza to technologia HDR, która dodatkowo poprawia kontrast i barwę obrazu. Tymczasem Dolby Atmos emituje dźwięk przestrzenny, dzięki czemu Twoje dziecko może cieszyć się niezwykłym dźwiękiem w trakcie oglądania bajek. Następną zaletą tego tabletu jest potężna bateria o pojemności 8000 mAh, która to zapewnia ciągłe działanie nawet przez 43 dni w trybie gotowości! Do innych udogodnień tabletu Xiaomi Redmi Pad można zaliczyć wbudowany aparat, funkcję wypełniania światłem, funkcję inteligentnego centrowania portretów, 4 mikrofony kierunkowe, aparat przedni 5 MIPX, jak również dostęp do przeróżnych aplikacji i gier, dzięki systemowi operacyjnemu Android 13.
     Zalety:
     • tryb ochrony oczu
     • technologia Dolby Atmos
     • pojemna bateria 8000 mAh
     • technologia HDR Dolby Vision
     • pamięć wewnętrzna 128 GB
     • częstotliwość odświeżania 90 Hz
     • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
     • 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 680
     Wady:
     • wielkość pamięci RAM 4 GB
      Miejsce 6
      Tablet dla dziecka SAMSUNG Galaxy Tab A8 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Tablet dla dziecka SAMSUNG Galaxy Tab A8


      Nasz ranking najlepszych tabletów dla dzieci byłby niepełny bez polecanego Samsung Galaxy Tab A8! Ten wysokiej jakości sprzęt to doskonała propozycja dla najmłodszych. Urządzenie wyposażone zostało w nowoczesny wyświetlacz 10.5 cali w technologii TFT. Warto również wspomnieć o rozdzielczości, która w tym tablecie wynosi 1920 x 1200 px, a to z kolei przekłada się na wyrazisty obraz w trakcie oglądania ulubionych bajek, czy podczas grania w ulubione gry. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na pamięć urządzenia – wielkość pamięci wbudowanej to 64 GB, z kolei pamięć operacyjna to 4 GB. Ta ostatnia mogłaby być większa dla zapewnienia nieco lepszej wydajności. Poza tym producent zastosował w tym tablecie 8-rdzeniowy procesor UNISOC T618. Dodajmy, że ten model oparty jest na systemie Android 11. Na dodatek daje dostęp do wielu aplikacji, programów oraz gier. Kolejną zaletą jest pojemna bateria 7040 mAh, która umożliwia intensywne działanie tego tabletu nawet przez cały dzień! Do pozostałych udogodnień można zaliczyć moduł WiFi, Bluetooth, opcję nagrywania w rozdzielczości Full HD, dwa aparaty – przedni i tylny.
      Zalety:
      • bateria 7040 mAh
      • 8-rdzeniowy procesor
      • dwa wbudowane aparaty
      • ładowarka w zestawie
      • możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD
      Wady:
      • pamięć operacyjna 4 GB
      • pamięć wbudowana mogłaby być nieco większa
      • nieco wysoka cena w porównaniu do najnowszych serii
       Miejsce 7
       Tablet dla dziecka LENOVO Tab M10 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Tablet dla dziecka LENOVO Tab M10


       Następne miejsce w rankingu najlepszych tabletów dla dzieci zajmuje Lenovo Tab M10 3 gen. Przekątna ekranu w tym urządzeniu wynosi 10,1 cala. Warto na wstępie wspomnieć o pamięci operacyjnej, która w tym modelu wynosi 4GB, z kolei pamięć wbudowana to 64 GB. Producent zastosował w tym tablecie, który idealnie sprawdzi się dla dziecka, 8-rdzeniowy procesor UNISOC T610, który to odpowiada za wydajną pracę urządzenia. Ekran o rozdzielczości 1920 x 1200px w technologii IPS dostarcza wysokiej jakości obrazu, co ma ogromne znaczenie w trakcie oglądania ulubionych bajek, filmów dla dzieci, czy w trakcie grania w gry. Świetnym udogodnieniem jest funkcja niskiej emisji światła niebieskiego potwierdzona certyfikatem TÜV Low Blue Light, dzięki której Twoje dziecko może korzystać z tabletu bez ryzyka zmęczenia oczu. Poza tym tablet dla dziecka Lenovo Tab M10 3 gen wyposażony został w system czterech głośników, który dostarcza wysokiej jakości dźwięk w trakcie odtwarzania muzyki lub filmów. Podkreślmy, że ten model został stworzony do nauki, projektowania czy wykonywania notatek. Dzięki aplikacji Lenovo Instant Memo możesz maksymalnie zwiększyć wydajność wprowadzania danych na ekranie. Dodatkowo do obsługi możesz użyć rysika (niedołączony do zestawu). Lenovo Tab M10 3 gen wyposażony został w tryb czytania, Google Assistant, system operacyjny Android 11, jak również fabrycznie zainstalowaną aplikację Google Kids Space. Ta ostatnia to dedykowana apka dla najmłodszych, dzięki której mogą w kreatywny sposób spędzić czas, jak również uczyć się w ciekawy sposób. Oczywiście producent wyposażył ten sprzęt w kontrolę rodzicielską, która pozwala sprawdzić, co dziecko przegląda i ile czasu spędza na tablecie.
       Zalety:
       • tryb czytania
       • konkurencyjna cena
       • 8-rdzeniowy procesor
       • Lenovo Instant Memo
       • przejrzysty wyświetlacz
       • aplikacja Google Kids Space
       • system niskiej emisji światła niebieskiego
       Wady:
       • pamięć RAM 4 GB
       • bateria o pojemności 5100 mAh
       • pamięć wewnętrzna mogłaby być nieco większa
       • może nie być wydajny przy uruchomieniu kilku aplikacji w jednym czasie
        Miejsce 8
        Tablet dla dziecka BLOW KidsTab 10 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Tablet dla dziecka BLOW KidsTab 10


        Jeśli poszukujesz tabletu stworzonego z myślą o dzieciach, to zobacz kolejną propozycję w naszym rankingu! BLOW KidsTab 10 to sprzęt, który łączy w sobie rozrywkę z edukacją. Dzięki dołączonemu etui nabiera jeszcze lepszego wyrazu, który do zachęca dzieci m.in. do korzystania z urządzenia, nauki, jak i rozrywki z wykorzystaniem gier edukacyjnych. Prezentowany tablet wyposażony został w ekran o przekątnej 10,1 cala, tymczasem rozdzielczość to 1920 x 1200 px. Warto wspomnieć, że producent zastosował w tym urządzeniu 8-rdzeniowy procesor UNISOC T606, który to odpowiada za wydajną pracę urządzenia. Warto również wspomnieć o pamięci operacyjnej, która w tym tablecie dla dzieci BLOW KidsTab 10 wynosi 4 GB. Tymczasem pamięć wewnętrzna to 64 GB, co umożliwia zapisywanie całkiem sporej liczby aplikacji, zdjęć czy bajek. W tym modelu zastosowano system operacyjny Android 12, który to m.in. daje dostęp do szerokiej bazy gier, bajek, łamigłówek edukacyjnych. Pojemność akumulatora w tym tablecie wynosi 6000 mAh.
        Zalety:
        • niska cena
        • 8-rdzeniowy procesor
        • dedykowany dla dzieci
        • duża baza aplikacji i gier
        • przemyślane etui z rączką
        • ekran o rozdzielczości 1920 x 1200px
        Wady:
        • pamięć operacyjna 4 GB
        • brak funkcji aparatu
        • liczba MPX w aparacie przednim i tylnym mogłaby być większa

         Jaki tablet dla dziecka wybrać?

         Nie wiesz jaki tablet dla swojego dziecka kupić, tak aby sprawdził się do nauki, jak i rozrywki? Dumasz, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać wysokiej jakości urządzenie w akceptowalnej cenie? Zobacz, poniżej jaki tablet dla dziecka wybrać w 2024 roku! Podpowiadamy jak dobrać najważniejsze parametry w specyfikacji, takie jak pamięć wewnętrzna, pamięć RAM czy ekran. Wskazujemy, jaki tablet jest lepszy – z systemem Android czy iOS? Sprawdźmy!

         Jaki ekran powinien mieć dobry tablet dla dziecka?

         W trakcie zakupu edukacyjnego tabletu dla dziecka zwróć uwagę na ekran, a zwłaszcza na:

         • przekątną,
         • rozdzielczość,
         • technologię ekranu.

         Poniżej opisujemy krok po kroku jak dopasować najważniejsze parametry dotyczące ekranu w tablecie.

         Jaką przekątną ekranu powinien mieć dobry tablet dla dziecka?

         Przekątna informuje użytkownika o rozmiarze ekranu. Warto dodać, że ten parametr podawany jest w calach. Wybierając tablet dla dziecka, spotkasz się z urządzeniami, u których przekątna ekranu wynosi od 7 do 14″. Większość rodziców kupuje tablet dla swoich dzieci do nauki i rozrywki, np. oglądania bajek czy przeglądania aplikacji i gier. Tym samy warto zdecydować się na model, u którego ekran jest nieco większy – o przekątnej 10 cali lub większy. 

         Jaka rozdzielczość?

         Kolejnym ważnym parametrem w trakcie wyboru najlepszego tabletu dla dziecka jest rozdzielczość ekranu. Parametr ten wskazuje na liczbę pikseli ułożonych w pionie oraz poziomie. Im większa ich liczba, tym rośnie ostrość obrazu, który dostarcza tablet w trakcie przeglądania aplikacji, grania czy oglądania filmów animowane przez dzieci. Kupując tablet dla dziecka, masz do wyboru przeróżne modele o odmiennej rozdzielczości. Jaki wybrać? W przypadku tabletu dla dziecka warto zakupić, taki u którego rozdzielczość ekranu wynosi przynajmniej 1920 x 1020 pikseli (Full HD).

         Wyświetlacz Amoled czy Retina w tablecie dla dziecka?

         Ważna jest również technologia ekranu. W zależności od wybranej technologii różni się przestrzeń barw, głębia, kontrast tym samym ogólna jakość obrazu. Obecnie można wymienić ich kilka, m.in.: IPS, TFT, Retina oraz Amoled. Przy czym dwa ostatnie zaliczane są do najlepszych i najbardziej rozwiniętych technologicznie. Warto wspomnieć, że Retina jest zarezerwowana dla tabletów Apple. Z kolei z wyświetlaczami w technologii Amoled spotkasz się w najpopularniejszych tabletach Samsung.

         Jednak czy warto zainwestować nieco większy budżet w tablet oferujący ekran w technologii Amoled lub Retina – zwłaszcza kupując pierwszy tablet dla dziecka? Niekoniecznie! Dla najmłodszych w zupełności wystarczą urządzenia wyposażone w budżetowe rozwiązanie – ekran IPS lub TFT.

         Dobry tablet dla dziecka a pamięć urządzenia

         Jeśli chcesz wybrać tablet dla dziecka, to koniecznie sprawdź pamięć wewnętrzną, jak i pamięć RAM urządzenia. Od wielkości tych dwóch parametrów zależy płynność działania tego sprzętu, jak i ilość przechowywanych plików, gier i aplikacji edukacyjnych. Zobacz, jak dopasować pamięć wewnętrzną, a jak z kolei pamięć RAM wybierając idealny tablet dla najmłodszego!

         Pamięć wewnętrzna

         Wybierając dziecku tablet, zwróć uwagę na pamięć wewnętrzną urządzenia. Ta pierwsza informuje, ile pamięci można wykorzystać do zapisu plików, zdjęć, gier i aplikacji. W przypadku zakupu dobrego tabletu dla Twojego dziecka warto zdecydować się na taki, u którego pamięć wewnętrzna wynosi nie mniej niż 64 GB.

         Pamięć RAM

         Pamięć RAM to pamięć operacyjna, która odpowiada za przechowywanie krótkotrwałych danych. Warto dodać, że im większa pamięć operacyjna, tym tablet działa szybciej, a do tego dziecko może otwierać i przeglądać kilka aplikacji naraz. Obecnie do wyboru masz urządzenia z pamięcią RAM 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16 GB. Na jaką się zdecydować? Warto kupić urządzenie, którego pamięć RAM wynosi nie mniej niż 4 GB, dzięki temu tablet działa całkiem płynnie w trakcie oglądania bajek, filmów, jak również w trakcie grania w gry czy podczas rozwiązywania użytkowania aplikacji edukacyjnych.

         Zwróć uwagę na procesor!

         Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na procesor, a mianowicie na jego markę, jak również liczbę rdzeni. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć te firmy MediaTek, Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos, Apple, jak również HiSilicon Kirin. Oczywiście wybór zależny jest od konkretnej marki tabletu, jak i od Twojego budżetu. Obecnie do najlepszych zalicza się tablety wyposażone w procesory Qualcomm Snapdragon, Apple i Samsung Exynos.

         Z kolei biorąc pod uwagę ilość rdzeni, masz do wyboru tablety 4, 6, jak również 8-rdzeniowe. Warto dodać, że ten parametr odpowiada za procesy obliczeniowe urządzenia. Najprościej mówiąc, im liczba rdzeni jest większa, tym tablet dla dziecka płynniej pracuje i jest wydajniejszy. Kupując tablet do edukacji, animowanych filmów i gier, najlepiej zdecydować się na taki, u którego liczba rdzeni wynosi 6 lub 8.

         Android czy iOS – jaki system operacyjny wybrać?

         Jeśli chcesz wybrać najlepszy tablet dla dziecka, to koniecznie zobacz na system operacyjny. Obecnie większość urządzeń wyposażonych jest w system Android lub iPadOS, gdzie ten ostatni zarezerwowany jest dla tabletów marki Apple. Natomiast system Android występuje m.in. w takich urządzeniach jak Samsung, Xiaomi, Lenovo, Oppo, jak również Acer.

         Na jaki się zdecydować? Oczywiście wybór zależny jest od modelu urządzenia, które chcesz nabyć. Jednakże do bardziej intuicyjnych i prostszych w obsłudze zalicza się tablety Apple wyposażone w system iPadOS. Na dodatek urządzenia od tego producenta posiadają system zabezpieczeń, który dodatkowo chroni Twoje dziecko w trakcie korzystania z tabletu.

         Zwróć uwagę na dodatki i funkcje w tablecie dedykowanym dla dzieci!

         Na samym końcu warto zwrócić uwagę na dostępność funkcji, które dedykowane są dla dzieci. Do jednych z nich można zaliczyć przeróżne aplikacje edukacyjne, filmy i gry. Co więcej, znakomity tablet dla najmłodszych powinien wyposażony być w zabezpieczenia, które ochronią nie tylko system i zawartość urządzenia, ale także zapewniają bezpieczeństwo dziecka.

         Warto, aby tablet wyposażony był w rysik, dzięki któremu dziecko będzie mogło rozwijać zdolności plastyczne i uczyć się pisać odręcznie. Na dodatek dobry tablet dla dzieci powinien mieć wytrzymałą obudowę, etui w zestawie, pojemną baterię, funkcję kontroli rodzicielskiej, wbudowany aparat.

         Ile trzeba przeznaczyć na zakup urządzenia?

         W sklepach dostępne są tanie tablety dla dzieci, jak i modele drogie. Kwota wynosi od 200 do 5000 zł. Oczywiście cena zależna jest od najważniejszych parametrów ze specyfikacji produktu, takich jak marka, seria, pamięć wewnętrzna, pamięć RAM, system operacyjny i jego generacja, jak również od samego procesora.

         Z jakiej marki kupić dobry tablet dla dziecka – Samsung, Lenovo czy Apple?

         Na rynku masz do wyboru tablety dla dzieci od przeróżnych producentów. Do jednych z najlepszych można zaliczyć te marki Apple, np. tablet Apple iPad 10.2, jak i Apple iPad 10.9. Poza tym polecanymi urządzeniami, które świetnie sprawdzą się dla dzieci, są te marki Samsung, np. tablet Samsung Galaxy Tab A8, jak również tablet Samsung Galaxy Tab A9. Oczywiście nie można pominąć również innych producentów, którzy mają w swojej ofercie urządzenia dedykowane dla najmłodszych. Do jednych z nich można zaliczyć Lenovo np. tablet Lenovo Tab M11, Blow KidsTab 10, jak również tablet Xiaomi RedMi Pad.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Jaki pierwszy tablet dla dziecka?

          Kupując pierwszy tablet dla dziecka, warto zdecydować się na urządzenie od producenta Samsung. Dobrym przykładem jest tablet Samsung Galaxy Tab A7, A8 lub A9. Poza tym do polecanych tabletów, które świetnie sprawdzą się jako pierwsze urządzenie do oglądania bajek, grania w gry i rozwiązywania zadań przez dzieci, można zaliczyć tablety Lenovo, jak również Xiaomi. Z kolei, gdy posiadasz nieco większy budżet, to warto zastanowić się nad zakupem Apple iPad 10.9.

         2. Czym kierować się w trakcie zakupu dobrego tabletu dla dziecka?

          Wybierając dobry tablet dla dziecka, zwróć uwagę na pamięć operacyjną, jak również pamięć wewnętrzną. Oprócz tego ważnymi parametrami są: przekątna, rozdzielczość, jak i technologia ekranu. Warto również sprawdzić jaki procesor posiada urządzenie – zwłaszcza jeśli kupujesz dla swojego dziecka tablet do gier. Kolejnym ważnym parametrem jest system operacyjny, jak i dostęp do aplikacji, gier i programów, takich jak YouTube.

         3. W jakim wieku dziecko powinno korzystać z tabletu?

          Dziecko może korzystać z tabletu po ukończeniu 2 lat – zaleca się nawet jeszcze późniejszy okres 3-4 lat. Warto w tym miejscu przytoczyć decyzję WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), która jasno wskazuje, że nie zaleca się dawać do użytku tabletów i innych urządzeń dzieciom poniżej 2 lat. Wszystko przez niebieskie światło, które emitują tablety i inne sprzęty ekranowe. Podkreślmy, że wspomniane światło negatywnie wpływa na rozwój mózgu u dzieci.

         4. Jaki tablet dla 7-latka?

          Dla 7-letniego dziecka warto zdecydować się na tablet nieco bardziej rozbudowany, który oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych funkcji, aplikacji i dostęp do gier. Do jednych z polecanych można zaliczyć tablet Samsung Galaxy Tab A9, Apple iPad 10.9, Lenovo Tab M11.

         Podsumowanie

         • Do jednych z najlepszych tabletów dla dzieci można zaliczyć Apple iPad 10.9, Samsung Galaxy Tab A9, Blow KidsTab 10, Xiaomi RedMi Pad, jak również tablet Lenovo Tab M10, jak i M11.
         • Średnia cena za dobrej jakości tablet dedykowany dla dzieci, wynosi około 1500 zł.
         • Kompaktowy tablet to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych do oglądania bajek, grania w proste gry, jak również do korzystania z aplikacji edukacyjnych.
         • Ważnym parametrem w trakcie zakupu urządzenia jest pamięć wewnętrzna, jak również pamięć RAM.
         • Najlepiej zdecydować się na model, u którego pamięć wewnętrzna wynosi przynajmniej 32 GB, z kolei pamięć RAM to 4 GB.
         • W sprzedaży spotkasz się również z tabletami graficznymi, które szczególnie polecane są dla dzieci z talentem plastycznym.
         • Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na ekran urządzenia, a zwłaszcza na jego rozdzielczość, przekątną, jak również technologię wyświetlacza.
         • Najczęściej wybieranymi tabletami są te wyposażone w system Android lub iOS.
         • Każdy porządny tablet posiada solidną obudowę, która odporna jest na uszkodzenia mechaniczne.
         • Warto kupić tablet, który wyposażony został w kontrolę rodzicielską, dzięki temu ochronisz dziecko przed niebezpiecznymi stronami i aplikacjami.
         Karolina Pisarska
         0 0 votes
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry