Jaka zgrzewarka próżniowa? Ranking TOP 8 - 2024

Poszukujesz dobrego urządzenia do pakowania żywności, które przedłuży ich zdatność do spożycia nawet 5-krotnie? Zastanawiasz się jaką zgrzewarkę próżniową wybrać – tę marki FoodSaver czy Sam Cook? Urządzenie o mocy 80 czy 180 W? Z przepływem powietrza 3 l/min czy 15 l/min? Razem z ekspertem z MójRanking.pl wskazujemy jaką zgrzewarkę próżniową wybrać! Zestawiamy 8 najlepszych urządzeń, porównując je i prezentując plusy i minusy! Zobacz nasz ranking zgrzewarek próżniowych na Kwiecień 2024 roku, w którym znajdziesz polecane produkty w najniższych cenach online!

Ranking zgrzewarek próżniowych na Kwiecień 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS014X Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Zgrzewarka próżniowa PROFI COOK PC-VK 1080 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER V2860 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Zgrzewarka próżniowa LUND 67882 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS006X Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Zgrzewarka próżniowa BROWIN 320600 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Zgrzewarka próżniowa ISO TRADE Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Zgrzewarka próżniowa CAMRY CR 4470 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze zgrzewarki próżniowe wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS014X NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS014X


Zgrzewarka próżniowa Foodsaver FFS014X to godne zakupu urządzenie, które oddaje do dyspozycji wiele przydatnych funkcji. Pakowarka zaliczana jest do jednych z najlepszych na rynku. Wyróżnia się szybkością pakowania, jak również wysokiej jakości wykonaniem. Moc tego urządzenia wynosi 140 W. Produkt przystosowany został do zgrzewania worków lub foli o maksymalnej średnicy 28 cm. Na dodatek opisywana zgrzewarka próżniowa marki Foodsaver przystosowana została do każdego rodzaju żywności. Podkreślmy, że pakując próżniowo z wykorzystaniem tego sprzętu, możesz wydłużyć świeżość żywności nawet 5-krotnie. Jest to urządzenie bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Do pakowania należy użyć worka lub folii. Na dodatek produkt posiada nowoczesny design, jak również bogate wyposażenie w komplecie. W zestawie znajdziesz m.in. 5 worków o pojemności 940 ml, 4 worki 3780 ml, ręczne urządzenie do uszczelniania zapinanych torebek próżniowych i pojemników FoodSaver Fresh.
Zalety:
 • moc 140 W
 • intuicyjna obsługa
 • bogate wyposażenie
 • wysoka jakość wykonania
 • przystosowana do zgrzewania worków i folii o maks. szerokości 28 cm
Wady:
 • cena mogłaby być nieco niższa
  Miejsce 2
  Zgrzewarka próżniowa PROFI COOK PC-VK 1080 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Zgrzewarka próżniowa PROFI COOK PC-VK 1080


  Następne miejsce w rankingu najlepszych zgrzewarek próżniowych zajmuje Profi Cook PC-VK 1080 o mocy 120 W. Urządzenie umożliwia zgrzewanie worków nawet o szerokości 30 cm. Warto wspomnieć, że prezentowany model posiada obudowę ze stali nierdzewnej. Tym samym ta zgrzewarka próżniowa jest wytrzymała i prosta w obsłudze. Dodajmy, że doskonale sprawdzi się do pakowania przeróżnych żywności. Wyposażona została w intuicyjny panel sterowania, dzięki czemu jest to urządzenie, z którym poradzi sobie każda z osób. Warto wspomnieć, że w zestawie znajduje się łącznie 18 worków o różnej wielkości, jak i zasilacz.
  Zalety:
  • intuicyjna obsługa
  • wykonana ze stali nierdzewnej
  • w zestawie znajdują się woreczki do pakowania
  • przystosowana do zgrzewania worków o szerokości do 30 cm
  • przystosowana do pakowania próżniowego różnych produktów spożywczych
  Wady:
  • brak funkcji odsysania powietrza z pojemników próżniowych
   Miejsce 3
   Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER V2860 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER V2860


   Nasze porównanie polecanych zgrzewarek próżniowych byłoby niepełne bez Foodsaver V2860. Prezentowany sprzęt o mocy 105 W został przystosowany do pakowania próżniowego żywności. Dedykowany jest szczególnie do użytku domowego. Warto dodać, że wykonany został z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na jego jeszcze dłuższą żywotność. Z użyciem tej zgrzewarki spakujesz produkty do worków o maksymalnej średnicy do 28 cm. Poza tym produkt uzupełniony został w 3 prędkości pakowania do wyboru, dzięki czemu możesz dopasować działanie tego sprzętu do żywności, którą akurat pakujesz. Co więcej, pakowarka Foodsaver oddaje do dyspozycji funkcję pulsacyjną. Tak wiele funkcji daje Ci możliwość zachowania pełnej kontroli w trakcie pakowania produktów. Poza tym dla zachowania czystości opisywana zgrzewarka próżniowa posiada tackę ociekową. Do innych przydatnych zastosowań można zaliczyć wężyk do odsysania powietrza z pojemników FoodSaver, pojemnik do pakowania próżniowego w zestawie, komplet worków, jak i folię.
   Zalety:
   • funkcja pulsacyjna
   • 3 poziomy prędkości
   • bogate wyposażenie
   • łatwy panel sterowania
   • pojemnik do pakowania próżniowego w zestawie
   Wady:
   • moc urządzenia 105 W
    Miejsce 4
    Zgrzewarka próżniowa LUND 67882 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Zgrzewarka próżniowa LUND 67882


    Następnym polecanym produktem w naszym rankingu pakowarek próżniowych jest Lund 67882. Jest to urządzenie, którego moc wynosi 175 W. Dzięki temu zgrzewarka zapewnia bardzo szybkie hermetyczne pakowanie żywności. Maksymalna szerokość worków, jakie jest w stanie zgrzewać to urządzenie, to 28 cm. Dodajmy, że jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Wyposażona została we włącznik bezpieczeństwa, jak również lampkę kontrolną, która informuje o pracy tego urządzenia. Na zakończenie warto dodać, że produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Poza tym jest bardzo prosta w czyszczeniu.
    Zalety:
    • wysoka moc 175 W
    • prosty panel sterowania
    • maksymalna szerokość worków 28 cm
    Wady:
    • brak regulacji czasu
     Miejsce 5
     Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS006X NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS006X


     Jeśli szukasz profesjonalnej zgrzewarki próżniowej do pakowania hermetycznego, to zobacz Foodsaver FFS006X. Jest to funkcjonalne urządzenie o mocy 130 W, które zostało przystosowane do pakowania różnego rodzaju żywności. Warto wspomnieć, że pakowarka posiada zaawansowany system zgrzewania próżniowego, dzięki któremu możesz wydłużyć przydatność do spożycia produktów nawet 5-krotnie. Jednak to jeszcze nie wszystko! Prezentowane urządzenie ma automatyczny czujnik żywności, który skraca czas pakowania nawet do 50%! Na dodatek wyposażona została w diody LED, wyjmowaną tackę, którą możesz wygodnie umyć w zmywarce, jak również regulację czasu. Ten sprzęt, dzięki dodanemu do zestawu wężykowi, umożliwia odsysanie powietrza z pojemników próżniowych. Poza tym producent dodaje do zestawu wiele akcesoriów w tym woreczki, folie, jak i torebki do pakowania próżniowego.
     Zalety:
     • moc 130 W
     • regulacja czasu
     • wiele trybów pracy
     • bogate wyposażenie
     • diody LED informujące o pracy tego sprzętu
     • profesjonalne urządzenie do pakowania próżniowego
     Wady:
     • cena mogłaby być nieco niższa
      Miejsce 6
      Zgrzewarka próżniowa BROWIN 320600 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Zgrzewarka próżniowa BROWIN 320600


      Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje zgrzewarka próżniowa Browin 320600 o mocy 110 W. Jest to urządzenie polecane przez wielu zadowolonych użytkowników. Warto wspomnieć, że prezentowany model w kolorze białym wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz prostą obsługą. Maksymalna szerokość zgrzewu w tym modelu wynosi 28 cm. Co więcej, pakowarka zapewnia błyskawiczne zgrzewanie żywności. Wyposażona została w kilka trybów działania – zgrzewanie, anuluj, próżnia-zgrzewanie. To wielofunkcyjne urządzenie sprawdzi się w każdym domu. Warto wspomnieć, że zgrzewarka została przystosowana do metody sous-vide, jak również do zgrzewania woreczków. Jednak to jeszcze nie wszystko! Prezentowany sprzęt próżniowy posiada wbudowane dwie diody LED – czerwoną, która informuje o funkcji zgrzewania, z kolei zielona wskazuje na odsysanie. Na dodatek zgrzewarka Browin 320600 wyróżnia się bardzo ładnym wykonaniem oraz prostą obsługą.
      Zalety:
      • kilka trybów działania
      • kilka funkcji do wyboru
      • możliwość pakowania sous-vide
      • możliwość zgrzewania woreczków
      • wiele pozytywnych opinii wśród innych użytkowników
      Wady:
      • moc mogłaby być nieco większa
       Miejsce 7
       Zgrzewarka próżniowa ISO TRADE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Zgrzewarka próżniowa ISO TRADE


       Nasze zestawienie najlepszych zgrzewarek próżniowych byłby niepełny bez Iso Trade. Moc w tym urządzeniu wynosi 120 W. Dodajmy, że prezentowana zgrzewarka próżniowa do żywności została wykonana z trwałej stali nierdzewnej, jak i tworzywa sztucznego. Takie połączenie zapewnia wytrzymałość na uszkodzenia, co przekłada się na długi czas użytkowania. Warto wspomnieć, że pakowarka wyposażona została w funkcję wagi, jak również opcję zgrzewania zamarynowanego mięsa. Podkreślmy, że jest to łatwe w obsłudze urządzenie, z którym poradzi sobie każda osoba. W zestawie razem ze zgrzewarką próżniową ISO TRADE znajduje się 5 woreczków próżniowych, 1 rolka folii do zgrzewania, jak również wężyk do odsysania powietrza z pojemników próżniowych.
       Zalety:
       • moc 120 W
       • łatwa w obsłudze
       • wysokiej jakości wykonanie
       • oddaje do dyspozycji funkcję wagi
       • maksymalna szerokość opakowań 30 cm
       • możliwość odsysania powietrza z pojemników próżniowych
       Wady:
       • dostępność
       • czas ssania mógłby być krótszy
        Miejsce 8
        Zgrzewarka próżniowa CAMRY CR 4470 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Zgrzewarka próżniowa CAMRY CR 4470


        Polecaną pakowarką próżniową w naszym rankingu jest Camry CR 4470. Urządzenie zgrzewa folię, jak i woreczki, których szerokość wynosi do 30 cm. Co więcej, posiada prosty w obsłudze panel sterowania z wieloma funkcjami do wyboru. Zgrzewarka próżniowa marki Camry wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest proste w czyszczeniu. Warto wspomnieć, że model ten oddaje do dyspozycji dwie funkcje – zgrzewanie boków, co umożliwia hermetyczne pakowanie produktów spożywczych, jak również odsysanie powietrza, tym samym wykonanie próżni. Takie działanie wydłuża termin przydatności jedzenia nawet 5-krotnie! Na dodatek urządzenie może zapakować żywność w celu gotowania metodą Sous vide. Na zakończenie dodajmy, że zgrzewarka wyposażona została w 1 rolkę folii, 5 worków w rozmiarze 20 x 30cm, jak również w wężyk do pojemników próżniowych. Jest to zgrzewarka próżniowa do żywności o mocy 110 W.
        Zalety:
        • bogate wyposażenie
        • prosty w obsłudze panel sterowania
        • funkcja odsysania powietrza z pojemników próżniowych
        • możliwość pakowania żywności do gotowania Sous vide
        Wady:
        • nieco niska moc 110 W

         Jaką zgrzewarkę próżniową wybrać?

         Najlepsza pakowarka próżniowa umożliwia błyskawiczne hermetyczne pakowanie żywności, ma wiele funkcji, a przy tym jest kompaktowa. Chcesz kupić dobrą zgrzewarkę próżniową, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Poniżej znajdziesz przewodnik, w którym w 6 prostych krokach objaśniamy najważniejsze parametry. Wskazujemy jak dopasować moc, przepływ powietrza czy szerokość worków. Wyjaśniamy jakie funkcje i dodatkowe akcesoria są przydatne. Sprawdź jaką zgrzewarkę próżniową wybrać, tak aby była trwała i w dobrej cenie!

         Jaką moc powinna mieć dobra zgrzewarka próżniowa do żywności?

         Moc zgrzewarki próżniowej podawana jest w jednostce wat (W). Wraz ze wzrostem tego parametru rośnie wydajność oraz szybkość zgrzewania żywności w trakcie pakowania próżniowego. Obecnie do wyboru masz urządzenia, u których wartość mocy wynosi od 80 do 180 W. Jaką zgrzewarkę próżniową kupić?

         Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości zgrzewarki do żywności, to zdecyduj się na taką, u której parametr mocy wynosi nie mniej niż 120 W. Sprzęt o takich parametrach zapewni efektywny proces pakowania żywności, co przełoży się na znacznie dłuższy termin do spożycia, jak również na szybkość w trakcie pakowania produktów spożywczych.

         Dopasuj szerokość worków w zgrzewarce!

         W kolejnym kroku zwróć uwagę na szerokość worków, do których przystosowana została domowa zgrzewarka próżniowa. Warto wspomnieć, że im większa szerokość worków lub folii do pakowania, tym większe produkty spożywcze jesteś w stanie przechowywać, np. duże kawałki mięsa. Obecnie do wyboru masz próżniowe zgrzewarki do folii lub worków próżniowych o szerokości od 15 do 30 cm.

         Wybór konkretnej wielkości zależny jest od rodzaju żywności, jaką planujesz hermetycznie pakować. Poniżej dla ułatwienia prezentujemy jaki wymiar worków lub folii sprawdzi się do przykładowych produktów spożywczych.

         Szerokość worka lub foliiPrzykładowe produkty spożywcze
         15 od do 22 cmdelikatna żywność, orzechy, owoce, żywność sucha, wędliny, sosy, warzywa pokrojone w kostkę
         28 do 30 cmpakowanie żywności w formie dużych kawałków, np. kawałki mięsa, ryby, kawałki serów, przechowywanie żywności suchej i wilgotnej, większe kawałki owoców, warzywa, dania, np. bigos

         Przepływ powietrza w zgrzewarce próżniowej

         Bardzo ważnym parametrem w trakcie zakupu urządzenia do próżniowego pakowania żywności jest przepływ powietrza. Na wstępie dodajmy, że wraz ze wzrostem tego parametru rośnie efektywność pakowarki. Im większy przepływ powietrza, tym dobrej jakości zgrzewarka próżniowa szybciej i z większą precyzją odsysa powietrze. W ofertach sklepów z tego typu sprzętem spotkasz się ze zgrzewarkami do pakowania próżniowego, u których przepływ powietrza wynosi od 3 do 20 l/min.

         Jednak na jaki model się zdecydować? Warto kupić zgrzewarkę posiadającą przepływ powietrza nie mniejszy niż 4 l/min. Dzięki temu urządzenie skutecznie odsysa powietrze z każdego rodzaju żywności, przedłużając zdatność do spożycia nawet 5-krotnie!

         Jak dopasować ciśnienie w pakowarce próżniowej?

         Zgrzewarka próżniowa to urządzenie, które w swojej budowie posiada czułą pompę próżniową. Część ta odpowiada za wytwarzanie ciśnienia, które to jest potrzebne, aby efektywnie zapakować próżniowo żywność, a przy tym zachować wszystkie wartości odżywcze. Z kolei to przekłada się na zachowanie świeżości na znacznie dłuższy czas. Przyjmuje się, że dobra nowoczesna zgrzewarka próżniowa powinna działać pod ciśnieniem od -0,6 do -0,8 bar. 

         Dodatkowe wyposażenie i funkcje

         Każda dobra zgrzewarka próżniowa do folii lub worków powinna wyposażona być w dodatkowe funkcje oraz akcesoria, które dają jeszcze więcej możliwości pakowania nawet tych delikatnych produktów. Do przydatnych udogodnień można zaliczyć:

         • nóż do odcinania folii,
         • rolkę folii lub komplet worków w zestawie,
         • rurkę lub wężyk do odsysania powietrza z pojemników próżniowych,
         • możliwość regulacji czasu,
         • możliwość zgrzewania w celu gotowania metodą sous-vide,
         • adaptery przystosowane do wykonania próżni zewnętrznej,
         • tackę ociekową,
         • elektroniczny monitoring temperatury,
         • funkcję do zgrzewania suchej i wilgotnej żywności.

         Jaki model zgrzewarki próżniowej wybrać – z tworzywa czy stali nierdzewnej?

         W trakcie dokonywania zakupu urządzenia do hermetycznego pakowania żywności warto zwrócić uwagę na materiał wykonania obudowy. Im jest on trwalszy, tym urządzenie jest odporne na uszkodzenia, co przekłada się na dłuższą żywotność. Do wyboru masz pakowarki próżniowe, które wykonane zostały ze:

         • stali nierdzewnej,
         • tworzywa sztucznego.

         Porównując oba modele, bez wątpienia lepszym wyborem będzie zakup zgrzewarki próżniowej wykonanej ze stali nierdzewnej. Mimo że model ten jest nieco cięższy, to wyróżnia się znacznie lepszą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia. Warto dodać, że stal nierdzewna jest odporna na rdzewienie, wygodna w czyszczeniu, a przy tym możesz ją myć pod bieżącą wodą. Na dodatek jest tworzywem znacznie bardziej ekologicznym niż tworzywo sztuczne, co odgrywa obecnie bardzo duże znaczenie!

         Ile kosztuje pakowarka próżniowa do żywności?

         Cena zgrzewarki próżniowej z niskiej półki zaczyna się już od 120 zł. Na rynku występują też rozbudowane modele z wieloma funkcjami, których cena może wynosić 1500 zł lub więcej. Warto wspomnieć, że na kształtowanie się ceny duży wpływ ma:

         • marka,
         • rodzaj urządzenia,
         • ilość funkcji,
         • rodzaj i liczba dodatków w zestawie,
         • moc urządzenia,
         • ciśnienie,
         • przepływ powietrza.

         Z jakiej marki wybrać najlepszą zgrzewarkę próżniową – FoodSaver a może Sam Cook?

         Wśród polecanych zgrzewarek próżniowych można zaliczyć te marki  FoodSaver, np. FoodSaver FFS005X lub FoodSaver FFS014X. W ofercie producenta znajdziesz urządzenia, które wyróżniają się trwałością wykonania, funkcjonalnością, jak również oddają do dyspozycji wiele przydatnych trybów działania. Co więcej, większość urządzeń przystosowana została do zgrzewania z użyciem folii, jak również dedykowanych woreczków. Kolejną polecaną marką, która oferuje wysokiej jakości pakowarki próżniowe, jest Sam Cook. Do polecanych urządzeń od tego producenta można zaliczyć Sam Cook PSC-30. Następnym polecanym urządzeniem jest zgrzewarka próżniowa Profi Cook PC-VK 1080.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie zgrzewarki próżniowej?

          W trakcie zakupu zgrzewarki próżniowej zwróć uwagę na moc urządzenia. Najlepiej zdecydować się na taką, u której wartość tego parametru wynosi nie mniej niż 120 W. Oprócz tego zobacz na przepływ powietrza w pakowarce, który odpowiada za szybkość odsysania. Kolejnym ważnym parametrem jest ciśnienie, którego wartość powinna wynosić od -0,6 do -0,8 bar. W trakcie zakupu najlepszej zgrzewarki próżniowej warto zwrócić uwagę na funkcje, które oddaje do dyspozycji wybrany sprzęt, jak również na dodatki w zestawie. Oprócz tego warto zobaczyć na recenzję i opinie o zgrzewarkach próżniowych, które znajdziesz w sieci. Jeśli nie jesteś pewien co do wyboru, to zobacz aktualny ranking pakowarek próżniowych na [month] [year] roku, w którym znajdziesz najlepsze produkty w najniższych cenach online!

         2. Jaka powinna być moc zgrzewarki próżniowej?

          Obecnie dostępne są urządzenia do pakowania próżniowego, u których moc wynosi od 80 do 180 W. Najlepiej zdecydować się na zgrzewarkę próżniową o mocy nie mniejszej niż 120 W. Taka wartość jest wystarczająca, aby efektywnie zapakować produkty i wydłużyć świeżość żywności nawet 5-krotnie.

         3. Jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności?

          Do najlepszych można zaliczyć te marki FoodSaver, np. zgrzewarkę próżniową FoodSaver FFS005X, która wyróżnia się trwałością, funkcjonalnością, a przy tym ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. Kolejną godną polecenia jest zgrzewarka próżniowa  FoodSaver FFS014X. Poza tym inną polecaną marką, która oferuje wysokiej jakości pakowarki do żywności, jest Sam Cook.

         Podsumowanie

         • W tracie zakupu dobrej zgrzewarki do żywności zwróć uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji produktu. Do jednych z nich można zaliczyć moc, ciśnienie, jak również przepływ powietrza.
         • Dobrymi zgrzewarkami próżniowymi są te marki FoodSaver, Sam Cook, jak i Profi Cook.
         • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup, waha się od 120 do 1500 zł lub nawet więcej.
         • Zgrzewarka jest kompatybilnym urządzeniem, które sprawdzi się w każdej kuchni. Umożliwia ona pakowanie hermetyczne produktów do worków, folii lub dedykowanych pojemników próżniowych.
         • Moc urządzenia powinna wynosić nie mniej niż 120 W.
         • Większość zgrzewarek próżniowych pozwala na pakowanie produktów w celu przygotowywania ich metodą sous-vide.
         • Jeśli zależy Ci na zakupie zgrzewarki, która odsysa powietrze z pojemników hermetycznych, to zdecyduj się na model, który wyposażony został właśnie w tę funkcję. Na dodatek takie urządzenie powinno mieć w zestawie specjalny wężyk do odsysania powietrza.
         • Jeśli nie wiesz jaki produkt wybrać, to zobacz aktualny ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych na Kwiecień 2024 roku. W zestawieniu prezentujemy najbardziej polecane pakowarki, z dobrymi parametrami i konkurencyjną ceną!
         Karolina Pisarska
         5 1 vote
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry