Wypiekacz do chleba - Ranking Kwiecień 2024

Szukasz sprawdzonego wypiekacza, który sprawia, że chleb nie pęka, a skórka jest idealnie chrupka? Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy produkt? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych wypiekaczy do chleba, których najważniejsze parametry poddaliśmy analizie. Sprawdź ranking wypiekaczy do chleba w 2024 roku! Zobacz jakie urządzenie warto kupić!

Ranking wypiekaczy do chleba Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Gorenje Wypiekacz do chleba bm1210bk Producent: GORENJE Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Automat do wypiekania chleba Black+Decker BXBM600E Producent: BLACK+DECKER Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Automat do pieczenia chleba ADLER AD 6019 AD 6019 - odbiór w 2000 punktach - Salony, Paczkomaty, Stacje Orlen (5908256839755) Producent: Adler Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Tefal Home Bread Baguette PF610138 (3045385782995) Producent: Tefal Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Gorenje wypiekacz do chleba BMW1600WG, BM1600WG Producent: Gorenje Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Panasonic SD-B2510, SDB2510WXE Producent: Panasonic Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Panasonic Wypiekacz do chleba sd-r2530kxe (5025232915415) Producent: PANASONIC Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Mpm Wypiekacz muc-01 Producent: MPM Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepszy wypiekacz do chleba – polecane urządzenia przez MójRanking.pl

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wypiekacza do chleba?

Szukasz dobrego urządzenia do wypieków, jednak kompletnie nie wiesz, jak dopasować parametry? Poniżej podpowiadamy, jak wybrać dobry wypiekacz do chleba! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu, tak aby wypiekacz piekł pyszny i idealnie wypieczony chleb z doskonałą chrupiącą skórką!

Jaką moc powinien mieć dobry wypiekacz?

Podczas wyboru najlepszego wypiekacza do chleba, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc urządzenia. Im parametr ten jest większy, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą temperaturę, a to z kolei daje więcej możliwości przyrządzania pieczywa i ciast słodkich. W ofercie spotkasz się z automatami do pieczenia chleba, których moc wynosi od 500 do 1600 W. Najlepiej zdecydować się na wypiekacz do chleba o mocy co najmniej 600 W. Dzięki temu proces pieczenia chleba będzie równomierny, a sam wypiek będzie dobrze wypieczony z każdej strony. Co więcej, moc powinna być również dopasowana do częstotliwości użytkowania urządzenia do wypiekania chleba. Jeśli zamierzasz piec chleb często, to wybieraj te najwyższe parametry mocy.

Częstotliwość użytkowaniaMoc wypiekacza do chleba
1 raz w miesiącu500 W
1 raz w tygodniuod 500 do 600 W
2 razy w tygodniuod 600 do 800 W
4 razy w tygodniuod 800 do 1200 W
codziennieod 850 do 1600 W

Jaka pojemność wypiekacza do chleba sprawdzi się najlepiej?

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest pojemność formy, która podawane jest w kg. Pojemność wskazuje na maksymalną wielkość chleba, jaki jest w stanie przygotować i upiec maszynka do chleba. Oprócz tego parametr ten może wskazywać również na wagę ciasta, które chcesz przygotować z wykorzystaniem wypiekacza. W związku z tym pojemność warto dostosować do częstotliwości użytkowania oraz do ilości osób, dla których przygotowujesz wypiek chleba i nie tylko. Im większa wielkość formy, tym więcej ciasta przygotuje urządzenie. Obecnie spotkasz się z wypiekaczami do chleba o pojemności formy od 0,45 do 1,8 kg.

Dla 1 osoby wystarczy ten najmniejszy zakres pojemności formy, czyli od 0,45 do 0,6 kg. Z kolei przygotowując wypiek dla 2 do maksymalnie 4 osób lepiej wybierać formę wypiekacza o pojemności od 0,6 do 0,8 kg. Natomiast, gdy w domu mieszka 5 lub więcej osób, wówczas lepiej zdecydować się na pojemność formy powyżej 1 kg. Oczywiście podane wartości są przybliżone i należy je również dostosować do częstotliwości wykorzystywania urządzenia i zapotrzebowania domowników.

Ilość osóbPojemność formy w wypiekaczu do chleba
dla 1 osobyod 0,45 do 0,6 kg
od 2 do 4 osóbod 0,6 do 0,8 kg
5 lub więcej osóbpowyżej 1 kg

Dla porównania tradycyjny chleb pszenno-żytni dostępny w większości sklepów spożywczych waży 600 g.

Co możesz przygotować w wypiekaczu?

Wypiekacz to urządzenie, w którym nie tylko przygotujesz chleb, ale również inne pieczywo czy nawet ugnieciesz ciasto. W trakcie zakupu sprawdź koniecznie, czy urządzenie posiada wiele programów, które umożliwiają przygotowanie różnych wypieków. Możesz spotkać się z wypiekaczem do chleba, który przygotuje:

 • chleb,
 • słodkie ciasto,
 • ciasto na pizzę,
 • chleb bezglutenowy,
 • bagietki,
 • pieczywo pełnoziarniste,
 • razowe,
 • bułki,
 • ciasto na babeczki.

Co więcej, występują modele, które wyrobią ciasto na makaron. Oprócz tego możesz wykorzystać maszynę do pieczenia chleba w celu wykonania dżemów. Warto dodać, że najlepiej wybierać urządzenie, które jest maksymalnie funkcjonalne, a tym samym posiada dużą liczbę programów do wykonania różnego rodzaju wypieków.

Z czego powinien być wykonany wypiekacz do chleba?

W trakcie wyboru urządzenia do pieczenia domowego chleba zwróć uwagę, z czego została wykonana jego obudowa. Na rynku masz do dyspozycji kilka rodzajów:

 • obudowę z tworzywa sztucznego,
 • obudowę ze stali nierdzewnej,
 • obudowę z stali szlachetnej oraz tworzywa sztucznego.

Wypiekacze z obudową z tworzywa sztucznego są najtańsze, jednak nie tak żywotne, jak pozostałe rodzaje. Z kolei wypiekacze z obudową ze stali nierdzewnej charakteryzują się solidnym wykonaniem i trwałością, jednak są nieco droższe niż te z tworzywa sztucznego. W przypadku maszyny do wypieku chleba z obudową stalową oraz z tworzywa sztucznego zazwyczaj w większej części wykonana jest ona ze stali szlachetnej, a jedynie wybrane elementy są wykonane z plastiku. Porównując je wszystkie, najlepiej wybierać wypiekacze ze stali nierdzewnej, jak również te wykonane ze stali szlachetnej z elementami z tworzywa sztucznego.

Jakie funkcje i dodatki ma dobre urządzenie do pieczenia chleba?

Najistotniejszą kwestią w każdym urządzeniu do pieczenia własnego chleba są zastosowane technologie oraz programy pieczenia. Im jest ich więcej, tym wypiekacz jest bardziej użyteczny. Do jednych z przydatnych funkcji zaliczamy wybór różnego rodzaju chleba z kilkunastu propozycji. Większość urządzeń umożliwia nie tylko pieczenie tradycyjnych bochenków chleba, ale również przygotowanie croissantów, słodkich bułeczek, bezglutenowego chleba, jak również możliwość wyrobienia ciasta na pizzę czy upieczenia chleba francuskiego. Co więcej, wybrane wypiekacze pozwalają wykonać przetwory domowe, takie jak dżem czy konfitury. Innym udogodnieniem jest opóźnienie startu pracy, które umożliwia przygotowanie wcześniej składników na ciasto, a następnie ustawienie dogodnej pory, tak aby świeży chleb był gotowy na rano. Kolejnymi funkcjami, które usprawniają działanie urządzenia i dają jeszcze więcej możliwości pieczenia, są:

 • możliwość ustawienia wagi chleba,
 • wybór wielkości chleba,
 • wyświetlacz LCD z panelem sterowania,
 • automatyczne miksowanie z wykorzystaniem wbudowanego mieszadła,
 • automatyczne wyłączanie,
 • wyrabianie ciasta,
 • funkcja pauzy,
 • antypoślizgowe nóżki.

Jaka jest cena za dobre wypiekacze do chleba?

Cena za urządzenie do przygotowania pysznego chleba zależna jest od pojemności, marki, mocy, zastosowanych funkcji oraz dodatków. Kwota za najtańsze wypiekacze do chleba zaczyna się od 330 zł, z kolei najlepsze wypiekacze do chleba z wieloma możliwościami wypieku kosztują maksymalnie 900 zł.

Z jakiej firmy kupić dobre urządzenie do pieczenia chleba?

Podczas wyboru najlepszego automatu do pieczenia chleba, warto wybierać produkt, który jest z polecanej i cenionej marki. Jednymi z takich producentów są: wypiekacz do chleba Tefal, wypiekacz Panasonic, jak również maszyna do chleba Ariete czy model od Sencor. Pamiętaj o tym, że kilka modeli od jednego producenta może się od siebie różnić, dlatego warto porównać specyfikację.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje urządzenie do pieczenia chleba?

  Cena za wypiekacz do chleba zaczyna się już od 330 zł, a może sięgać nawet 900 zł. Warto podkreślić, że kwota zależna jest od marki, pojemności formy, mocy urządzenia, jak również od zastosowanych funkcji.

 2. Jaki wypiekacz do chleba wybrać?

  Urządzenie należy dostosować do własnych preferencji. Inny wypiekacz wybierzesz dla jednej osoby, natomiast inny dla kilkuosobowej rodziny. W związku z tym należy dopasować pojemność formy, jak również moc. Dodajmy, że poleca się wybierać automat do pieczenia chleba o mocy nie mniejszej niż 600 W.

 3. Jaka moc wypiekacza do chleba?

  Moc należy dostosować do wielkości wypieku, częstotliwości użytkowania sprzętu, jak również ilości osób. Najlepiej wybierać wypiekacz do chleba o mocy nie mniejszej niż 600 W.

 4. Czy wypiekacz do chleba miesza ciasto?

  Tak, wybrane wypiekacze do pieczywa mieszają ciasto. W większości przypadków są to w pełni zautomatyzowane urządzenia, do których wystarczy dodać składniki w dopasowanych proporcjach i ustawić odpowiedni program. Po czym sprzęt przygotuje wypiek od mieszania, wyrabiania ciasta do jego wypieku. 

Podsumowanie

 • W trakcie zakupu wypiekacza do chleba należy zwrócić uwagę na moc urządzenia, pojemność formy, ilość programów pieczenia, markę oraz funkcje.
 • Najlepiej wybrać wypiekacz, którego moc wynosi co najmniej 600 W.
 • Wybrane modele automatów mają nawet 19 programów pieczenia.
 • Cena za dobre wypiekacze zaczyna się od 330 zł, a może sięgać nawet 900 zł.
 • Do topowych wypiekaczy zaliczamy te od producenta: Tefal, Panasonic, Ariete oraz Sencor.
 • Jeśli nie wiesz, jak wybrać najlepszy wypiekacz do chleba, to sprawdź nasz ranking najpopularniejszych urządzeń do pieczenia prawdziwego chleba, w którym prezentujemy najpopularniejsze modele w atrakcyjnych cenach.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry