Szukasz sprawdzonego wypiekacza, który sprawia, że chleb nie pęka, a skórka jest idealnie chrupka? Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy produkt? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych wypiekaczy do chleba, których najważniejsze parametry poddaliśmy analizie. Sprawdź ranking wypiekaczy do chleba w 2023 roku! Zobacz jakie urządzenie warto kupić!
- Ranking wypiekaczy do chleba Grudzień 2023
- Najlepszy wypiekacz do chleba – polecane urządzenia przez MójRanking.pl
- Wypiekacz do chleba TEFAL PF220838
- Wypiekacz do chleba ARIETE 133
- Wypiekacz do chleba SENCOR SBR 1040WH
- Wypiekacz do chleba MORPHY RICHARDS Homebake 502001
- Wypiekacz do chleba GORENJE BM1210BK
- Na co zwrócić uwagę przy zakupie wypiekacza do chleba?
- Jaką moc powinien mieć dobry wypiekacz?
- Jaka pojemność wypiekacza do chleba sprawdzi się najlepiej?
- Co możesz przygotować w wypiekaczu?
- Z czego powinien być wykonany wypiekacz do chleba?
- Jakie funkcje i dodatki ma dobre urządzenie do pieczenia chleba?
- Jaka jest cena za dobre wypiekacze do chleba?
- Z jakiej firmy kupić dobre urządzenie do pieczenia chleba?
Ranking wypiekaczy do chleba Grudzień 2023
Najlepszy wypiekacz do chleba – polecane urządzenia przez MójRanking.pl
Na co zwrócić uwagę przy zakupie wypiekacza do chleba?
Szukasz dobrego urządzenia do wypieków, jednak kompletnie nie wiesz, jak dopasować parametry? Poniżej podpowiadamy, jak wybrać dobry wypiekacz do chleba! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu, tak aby wypiekacz piekł pyszny i idealnie wypieczony chleb z doskonałą chrupiącą skórką!
Jaką moc powinien mieć dobry wypiekacz?
Podczas wyboru najlepszego wypiekacza do chleba, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc urządzenia. Im parametr ten jest większy, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą temperaturę, a to z kolei daje więcej możliwości przyrządzania pieczywa i ciast słodkich. W ofercie spotkasz się z automatami do pieczenia chleba, których moc wynosi od 500 do 1600 W. Najlepiej zdecydować się na wypiekacz do chleba o mocy co najmniej 600 W. Dzięki temu proces pieczenia chleba będzie równomierny, a sam wypiek będzie dobrze wypieczony z każdej strony. Co więcej, moc powinna być również dopasowana do częstotliwości użytkowania urządzenia do wypiekania chleba. Jeśli zamierzasz piec chleb często, to wybieraj te najwyższe parametry mocy.
Częstotliwość użytkowania | Moc wypiekacza do chleba |
---|---|
1 raz w miesiącu | 500 W |
1 raz w tygodniu | od 500 do 600 W |
2 razy w tygodniu | od 600 do 800 W |
4 razy w tygodniu | od 800 do 1200 W |
codziennie | od 850 do 1600 W |
Jaka pojemność wypiekacza do chleba sprawdzi się najlepiej?
Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest pojemność formy, która podawane jest w kg. Pojemność wskazuje na maksymalną wielkość chleba, jaki jest w stanie przygotować i upiec maszynka do chleba. Oprócz tego parametr ten może wskazywać również na wagę ciasta, które chcesz przygotować z wykorzystaniem wypiekacza. W związku z tym pojemność warto dostosować do częstotliwości użytkowania oraz do ilości osób, dla których przygotowujesz wypiek chleba i nie tylko. Im większa wielkość formy, tym więcej ciasta przygotuje urządzenie. Obecnie spotkasz się z wypiekaczami do chleba o pojemności formy od 0,45 do 1,8 kg.
Dla 1 osoby wystarczy ten najmniejszy zakres pojemności formy, czyli od 0,45 do 0,6 kg. Z kolei przygotowując wypiek dla 2 do maksymalnie 4 osób lepiej wybierać formę wypiekacza o pojemności od 0,6 do 0,8 kg. Natomiast, gdy w domu mieszka 5 lub więcej osób, wówczas lepiej zdecydować się na pojemność formy powyżej 1 kg. Oczywiście podane wartości są przybliżone i należy je również dostosować do częstotliwości wykorzystywania urządzenia i zapotrzebowania domowników.
Ilość osób | Pojemność formy w wypiekaczu do chleba |
---|---|
dla 1 osoby | od 0,45 do 0,6 kg |
od 2 do 4 osób | od 0,6 do 0,8 kg |
5 lub więcej osób | powyżej 1 kg |
Dla porównania tradycyjny chleb pszenno-żytni dostępny w większości sklepów spożywczych waży 600 g.
Co możesz przygotować w wypiekaczu?
Wypiekacz to urządzenie, w którym nie tylko przygotujesz chleb, ale również inne pieczywo czy nawet ugnieciesz ciasto. W trakcie zakupu sprawdź koniecznie, czy urządzenie posiada wiele programów, które umożliwiają przygotowanie różnych wypieków. Możesz spotkać się z wypiekaczem do chleba, który przygotuje:
- chleb,
- słodkie ciasto,
- ciasto na pizzę,
- chleb bezglutenowy,
- bagietki,
- pieczywo pełnoziarniste,
- razowe,
- bułki,
- ciasto na babeczki.
Co więcej, występują modele, które wyrobią ciasto na makaron. Oprócz tego możesz wykorzystać maszynę do pieczenia chleba w celu wykonania dżemów. Warto dodać, że najlepiej wybierać urządzenie, które jest maksymalnie funkcjonalne, a tym samym posiada dużą liczbę programów do wykonania różnego rodzaju wypieków.
Z czego powinien być wykonany wypiekacz do chleba?
W trakcie wyboru urządzenia do pieczenia domowego chleba zwróć uwagę, z czego została wykonana jego obudowa. Na rynku masz do dyspozycji kilka rodzajów:
- obudowę z tworzywa sztucznego,
- obudowę ze stali nierdzewnej,
- obudowę z stali szlachetnej oraz tworzywa sztucznego.
Wypiekacze z obudową z tworzywa sztucznego są najtańsze, jednak nie tak żywotne, jak pozostałe rodzaje. Z kolei wypiekacze z obudową ze stali nierdzewnej charakteryzują się solidnym wykonaniem i trwałością, jednak są nieco droższe niż te z tworzywa sztucznego. W przypadku maszyny do wypieku chleba z obudową stalową oraz z tworzywa sztucznego zazwyczaj w większej części wykonana jest ona ze stali szlachetnej, a jedynie wybrane elementy są wykonane z plastiku. Porównując je wszystkie, najlepiej wybierać wypiekacze ze stali nierdzewnej, jak również te wykonane ze stali szlachetnej z elementami z tworzywa sztucznego.
Jakie funkcje i dodatki ma dobre urządzenie do pieczenia chleba?
Najistotniejszą kwestią w każdym urządzeniu do pieczenia własnego chleba są zastosowane technologie oraz programy pieczenia. Im jest ich więcej, tym wypiekacz jest bardziej użyteczny. Do jednych z przydatnych funkcji zaliczamy wybór różnego rodzaju chleba z kilkunastu propozycji. Większość urządzeń umożliwia nie tylko pieczenie tradycyjnych bochenków chleba, ale również przygotowanie croissantów, słodkich bułeczek, bezglutenowego chleba, jak również możliwość wyrobienia ciasta na pizzę czy upieczenia chleba francuskiego. Co więcej, wybrane wypiekacze pozwalają wykonać przetwory domowe, takie jak dżem czy konfitury. Innym udogodnieniem jest opóźnienie startu pracy, które umożliwia przygotowanie wcześniej składników na ciasto, a następnie ustawienie dogodnej pory, tak aby świeży chleb był gotowy na rano. Kolejnymi funkcjami, które usprawniają działanie urządzenia i dają jeszcze więcej możliwości pieczenia, są:
- możliwość ustawienia wagi chleba,
- wybór wielkości chleba,
- wyświetlacz LCD z panelem sterowania,
- automatyczne miksowanie z wykorzystaniem wbudowanego mieszadła,
- automatyczne wyłączanie,
- wyrabianie ciasta,
- funkcja pauzy,
- antypoślizgowe nóżki.
Jaka jest cena za dobre wypiekacze do chleba?
Cena za urządzenie do przygotowania pysznego chleba zależna jest od pojemności, marki, mocy, zastosowanych funkcji oraz dodatków. Kwota za najtańsze wypiekacze do chleba zaczyna się od 330 zł, z kolei najlepsze wypiekacze do chleba z wieloma możliwościami wypieku kosztują maksymalnie 900 zł.
Z jakiej firmy kupić dobre urządzenie do pieczenia chleba?
Podczas wyboru najlepszego automatu do pieczenia chleba, warto wybierać produkt, który jest z polecanej i cenionej marki. Jednymi z takich producentów są: wypiekacz do chleba Tefal, wypiekacz Panasonic, jak również maszyna do chleba Ariete czy model od Sencor. Pamiętaj o tym, że kilka modeli od jednego producenta może się od siebie różnić, dlatego warto porównać specyfikację.