Kosiarka elektryczna - Ranking na Czerwiec 2024

Chcesz kupić dobre urządzenie do koszenia trawy w swoim ogrodzie? Nie wiesz jaką kosiarkę elektryczną wybrać, aby była skuteczna i wytrzymała? Tę marki Bosch, Gardena czy Oleo Mac? Z mocą silnika 1200 czy 1800 W? W poniższym wpisie podpowiadamy, jaka będzie najlepsza. Zobacz nasz ranking kosiarek elektrycznych, w którym znajdziesz polecane produkty na Czerwiec2024 roku! Przeczytaj poradnik, w którym krok po kroku wskazujemy, jak dobrać solidne urządzenie! Wskazujemy najważniejsze parametry w specyfikacji, na które warto zwrócić uwagę! Zobacz, jak wybrać najlepszą kosiarkę elektryczną do swojego ogrodu!

Ranking kosiarek elektrycznych Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Cedrus Kosiarka ke34 elektryczna Producent: CEDRUS Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Kosiarka elektryczna 1400 W NAC (5902067856437) Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Kosiarka elektryczna 1800 W NAC (5902067856451) Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Ikra Kosiarka elektryczna ierm 1638 Producent: Ikra Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Ikra Kosiarka elektryczna ierm 1434 (4010951770613) Producent: Ikra Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Kosiarka elektryczna LIDER YK1300 (5903357100544) Producent: Lider Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Kosiarka elektryczna ded8703 marki Dedra Producent: Dedra Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Cedrus Kosiarka ke42 elektryczna Producent: CEDRUS Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Kosiarka elektryczna Makita ELM3720 Producent: Makita Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Makita Kosiarka elektryczna elm4121 Producent: MAKITA Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych kosiarek elektrycznych do trawy przez MójRanking.pl

Jaką kosiarkę elektryczną warto kupić? Poradnik zakupowy

W trakcie zakupu kosiarki elektrycznej miej na uwadze najważniejsze parametry, które odgrywają znaczącą rolę w dalszym użytkowaniu sprzętu. W celu ułatwienia Twojego wyboru, poniżej przygotowaliśmy przewodnik zakupowy, w którym wskazujemy jaką kosiarkę elektryczną wybrać! Sprawdź, na co zwrócić uwagę decydując się na zakup najlepszego modelu elektrycznej kosiarki, który będzie wydajny i dopasowany do Twoich potrzeb!

Jak dobrać moc kosiarki elektrycznej?

Moc kosiarki elektrycznej jest jednym z najważniejszych właściwości. Parametr ten podawany jest w jednostce wat (W) i powinien być dostosowany do obszaru koszenia. Reguła jest prosta: im większy ogród, tym należy wybierać kosiarkę o większej mocy. Na rynku spotkasz się z zakresem kosiarek z silnikiem o mocy od 1000 do 2000 W. Te słabsze egzemplarze o mocy do 1400 W poleca się do ogródków o powierzchni do 200 m2. Do średniej wielkości działek do 400 m2 lepiej wybierać modele od 1400 do 1600 W. Z kolei do ogrodów do 600 m2 wybierz model od 1600 do 2000 W.

Powierzchnia ogroduMoc elektrycznej kosiarki
do 200 m21400 W
od 200 do 400 m2od 1400 do 1600 W
od 400 do 600 m2od 1600 do 2000 W

Szczotkowy czy bezszczotkowy – jaki rodzaj silnika wybrać w kosiarce elektrycznej?

W przypadku kosiarek elektrycznych producenci najczęściej stosują jeden z dwóch typów silników:

 • indukcyjny,
 • szczotkowy.

Ten ostatni w swojej budowie posiada grafitowe szczotki, które wchodzą w kontakt z tzw. komutatorem, po czym wytwarza się pole magnetyczne. Ono z kolei wchodzi w reakcję z magnesami, obracając cały mechanizm. Ten rodzaj silnika charakteryzuje się prostszym wykonaniem i jest tańszy. Z kolei silnik indukcyjny, inaczej zwany bezszczotkowy, nie posiada szczotek oraz komutatora — tutaj podzespół zasilany jest z użyciem prądu stałego. Z kolei energia, która wprawia w ruch cały mechanizm, wytwarzana jest przez łożyska kulkowe. Porównując te dwa silniki, polecamy wybierać kosiarkę elektryczną z silnikiem indukcyjnym ze względu na większą wydajność, cichszą pracę oraz trwałość.

Jak dopasować szerokość kosiarki do ogrodu?

Chcąc dopasować szerokość koszenia w kosiarce, musisz wziąć pod uwagę metraż swojego ogrodu. Najczęściej spotkasz się z zakresem szerokości od 20 do 50 cm. Warto podkreślić, że im większa szerokość robocza, tym urządzenie jest w stanie skosić szerszy pas trawnika. W związku z tym do małych działek o powierzchni do 300 m2 wybierz małą kosiarkę o zakresie od 20 do 40 cm. Z kolei do większych ogrodów o powierzchni od 300 do 600 m2 poleca się modele od 40 do 50 cm szerokości.

Szerokość koszeniaPowierzchnia działki
od 20 do 40 cmdo 300 m2
od 40 do 50 cmod 300 do 600 m2

Jaki rodzaj zasilania w kosiarce elektrycznej jest najlepszy?

Koniecznie zwróć uwagę przy zakupie kosiarki elektrycznej na rodzaj zasilania. Do wyboru masz modele na kabel lub egzemplarze akumulatorowe. Zarówno kosiarki akumulatorowe, jak i sieciowe potrzebują prądu do prawidłowego działania. Kosiarki przewodowe, ze względu na ograniczenia i konieczność podłączenia do gniazda, lepiej sprawdzą się do niedużych ogródków o powierzchni do 400 m2. Z kolei do tych większych o powierzchni od 200 do 1000 m2 lepszym rozwiązaniem jest kosiarka na akumulator.

Jak dobrać pojemność kosza w kosiarce?

Istotnym elementem każdej kosiarki jest kosz na trawę oraz jego pojemność. Zdecydowana większość kosiarek elektrycznych posiada kosz wykonany ze sztucznego tworzywa. Oprócz tego występują również modele ze zbiornikiem wykonanym z tkaniny, który jest przez nas polecany. Pojemność kosza powinna być dopasowana do wymiarów kosiarki oraz Twojego ogródka. Przyjmuje się, że im większy rozmiar kosza, tym jest on w stanie pomieścić większą ilość skoszonej trawy — dzięki temu nie ma konieczności jego częstego opróżniania. Do małych ogródków o powierzchni do 300 m2 dobrze sprawdzi się kosz o pojemności od 30 do 40 litrów. Natomiast w przypadku większych przestrzeni, których powierzchnia jest większa niż 400 m2, lepiej wybierać pojemnik o pojemności powyżej 50 litrów.

Na jaki zakres regulacji koszenia się zdecydować?

Wybierając najlepszą kosiarkę elektryczną, zwróć uwagę na rodzaj oraz zakres regulacji koszenia. Obecnie masz do wyboru modele, które wyposażone są w regulację indywidualną, osiową, jak również centralną. Indywidualna posiada 4 systemy, dzięki którym oddzielnie ustawiasz wysokość przy każdym kole. Z kolei osiowa regulacja wysokości koszenia w kosiarce elektrycznej odbywa się przez dwa mechanizmy – przedniej osi i tylnej.

W związku z tym możesz wygodnie regulować przednie koła z użyciem jednej dźwigni, z kolei tylne koła z wykorzystaniem drugiej dźwigni. Ostatnia, czyli centralna regulacja wysokości koszenia w elektrycznej kosiarce odbywa się automatycznie dla wszystkich kół z wykorzystaniem jednej dźwigni. Porównując je wszystkie, najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest centralna regulacja wysokości koszenia w kosiarce elektrycznej.

Oprócz samego rodzaju regulacji zwróć uwagę na jej zakres oraz ilość stopni. Spotkasz się z modelami kosiarek zasilanych prądem, które posiadają regulację w zakresie od 20 do 75 mm. Jednak jaką wybrać? Każda dobra kosiarka elektryczna powinna mieć przynajmniej 3-stopniową regulację wysokości koszenia trawy w zakresie od 20 do 70 mm.

Rodzaj regulacji wysokościIlość dźwigniOpis działania
indywidualna4każde koło reguluje się oddzielną dźwignią
osiowa2posiada dwie dźwignie; jedna reguluje przednie koła, z kolei druga reguluje wysokość tylnych kół
centralna1wysokość obudowy i mechanizmu koszenia regulowany jest dla 4 kół tylko jedną dźwignią

Jakie dodatkowe wyposażenie w kosiarce elektrycznej?

Warto, aby kosiarka posiadała dodatkowe akcesoria oraz przydatne funkcje, które wpłyną na jakość i szybkość koszenia trawnika. Jednym z polecanych trybów jest napęd, który samoistnie wprawia w ruch tylne koła urządzenia, co z kolei zapewnia łatwiejsze prowadzenie kosiarki oraz odciąża użytkownika. Co więcej, kosiarka elektryczna z napędem polecana jest do dużych ogrodów z nierównościami i nachyleniami.

Inną przydatną funkcją jest mulczowanie trawnika. Kosiarka elektryczna z mulczowaniem zapewnia precyzyjne ścinanie na drobne kawałki koszonej trawy, które dodatkowo służą jako nawóz. Pozostałymi przydatnymi akcesoriami, na które polecamy zwrócić uwagę, są:

 • obudowa wykonana z trwałego materiału,
 • ergonomiczny uchwyt,
 • składana konstrukcja, umożliwiająca wygodne przetrzymywanie,
 • centralna regulacja wysokości koszenia, która umożliwia dopasowanie wysokości cięcia do wysokości roślinności oraz końcowego efektu.

Ile kosztuje dobra kosiarka elektryczna?

Większość kosiarek na rynku dostępna jest w bardzo przystępnej cenie. Najtańsze modele można kupić już od 299 zł. Natomiast te droższe, rozbudowane kosiarki elektryczne akumulatorowe mogą kosztować znacznie więcej, nawet 3000 zł. Na kwotę wpływa m.in. rodzaj silnika, wielkość kosiarki, rodzaj zasilania, moc urządzenia, jak również dodatkowe funkcje.

Bosch, Oleo Mac czy NAC – z jakiej marki kupić elektryczną kosiarkę do trawy?

W trakcie szukania kosiarki, która będzie solidna i wytrzymała, warto wybrać egzemplarz od polecanego producenta. Jednym z najlepszych modeli elektrycznych są te marki:

 • Bosch,
 • Gardena,
 • oraz Ryobi.

Oprócz tego dobrymi i tanimi kosiarkami elektrycznymi są te firmy NAC, jak również kosiarki elektryczne Makita.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę elektryczną?

  W trakcie zakupu dobrej kosiarki elektrycznej koniecznie zwróć uwagę na rodzaj i moc silnika, szerokość koszenia, regulację wysokości koszenia, rodzaj zasilania. Oprócz tego bardzo ważna jest również sama marka kosiarki elektrycznej. W związku z tym wybieraj tylko modele od polecanych producentów, takie jak kosiarki elektryczne Bosch czy Gardena. Na końcu sprawdź nasz ranking kosiarek elektrycznych, w którym znajdziesz polecane modele nawet do 15% tańsze w porównaniu do tych dostępnych stacjonarnie!

 2. Jaką moc powinna mieć kosiarka elektryczna do trawy?

  Parametr mocy silnika dostosowuje się do wielkości ogrodu oraz częstotliwości użytkowania. Urządzenie wyposażone w silnik o mocy do 1400 W poleca się kupić do małych ogródków do 200 m2. Do średniej wielkości działek warto kupić kosiarkę elektryczną o mocy od 1400 do 1600 W. Natomiast do dużych ogrodów najlepiej wybrać model kosiarki o mocy od 1600 do 2000 W.

 3. Gdzie sprawdzi się kosiarka elektryczna do koszenia trawnika?

  Kosiarka elektryczna to urządzenie, które doskonale sprawdzi się do niedużych ogródków z roślinnością, która nie wymaga bardzo mocnego sprzętu. Co więcej, kosiarki elektryczne polecane są dla niewysokich osób.

 4. Jak magazynować kosiarkę elektryczną?

  Większość kosiarek jest wyposażona w konstrukcję, którą można wygodnie złożyć. Taką kosiarkę magazynuje się w suchym miejscu, np. garażu, schowku czy innym zadaszonym pomieszczeniu.

Podsumowanie

 • Kosiarki elektryczne cieszą się dużą popularnością wśród osób, które posiadają nieduże działki. Przy wyborze kosiarki elektrycznej zwróć uwagę na najważniejsze parametry, m.in. na: moc, rodzaj silnika, markę urządzenia, szerokość roboczą, jak również na dodatkowe funkcje i akcesoria.
 • W porównaniu do kosiarek spalinowych te elektryczne są tańsze, jednak polecane do ścinania trawnika w mniejszych ogrodach.
 • Moc urządzenia dopasowuje się do wielkości powierzchni, jaką zamierzasz skosić oraz częstotliwości użytkowania.
 • Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jaka kosiarka elektryczna będzie najlepsza, to sprawdź nasz ranking najlepszych kosiarek elektrycznych 2024 roku. Ranking zawiera polecane przez nas modele, które poddaliśmy dogłębnej analizie.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup kosiarki, zaczyna się od 299 zł za proste modele i może sięgać nawet 3000 zł za bezprzewodowe kosiarki.
 • Kupując kosiarkę, zwróć uwagę na jej rozmiar oraz szerokość roboczą. Małe kosiarki elektryczne z niedużą szerokością koszenia w zakresie od 30 do 40 cm sprawdzą się do powierzchni 300 m2. Z kolei te większe egzemplarze o szerokości od 40 do 50 cm sprawdzą się w ogrodach do 600 m2.
 • Warto podkreślić, że kosiarki elektryczne potrzebują stałego dostępu do prądu, w związku z tym nie sprawdzą się one w bardzo dużych ogrodach.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry