Kosiarka elektryczna indukcyjna - Ranking Kwiecień 2024

Szukasz dobrej kosiarki elektrycznej, jednak nie wiesz, jaką wybrać spośród wszystkich dostępnych produktów na rynku? Chcesz kupić produkt, który efektywnie ścina trawę w ogrodzie, a przy tym jest bezawaryjny? Sprawdź ranking dobrych kosiarek elektrycznych indukcyjnych. Zobacz porównanie, w którym analizujemy plusy i minusy polecanych modeli kosiarek w najlepszych cenach! Przeczytaj poradnik, w którym podpowiadamy, jaką kosiarkę elektryczną indukcyjną wybrać i kupić!

Ranking kosiarek elektrycznych indukcyjnych – zestawienie Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Nac Kosiarka le18-40-pb-s elektryczna Producent: NAC Ocena eksperta: 10 / 10 Moc: 1.8 kW
Pojemność kosza: 40 l
Szerokość koszenia: 40 cm
Najniższa cena online
2 Makita kosiarka ELM4621 1800 W, 46 cm z wózkiem, metalowa rama Producent: Makita Ocena eksperta: 9.9 / 10 Moc: 1.8 kW
Najniższa cena online
3 Kosiarka elektryczna 59g475 marki Graphite Producent: Graphite Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 2 kW
Minimalna wysokość koszenia: 20 mm
Maksymalna wysokość koszenia: 70 mm
Najniższa cena online
4 kosiarka elektryczna le16-38-pb-kc marki Nac Producent: NAC Ocena eksperta: 9.7 / 10 Moc: 1.6 kW
Pojemność kosza: 40 l
Szerokość koszenia: 38 cm
Najniższa cena online
5 Nac kosiarka elektryczna le14-34-pb-kc Producent: NAC Ocena eksperta: 9.6 / 10 Moc: 1.4 kW
Pojemność kosza: 35 l
Szerokość koszenia: 34 cm
Najniższa cena online
6 Kosiarka elektryczna Graphite 59G474, 59G474 Producent: Graphite Ocena eksperta: 9.5 / 10 Moc: 1.5 kW
Minimalna wysokość koszenia: 20 mm
Maksymalna wysokość koszenia: 50 mm
Najniższa cena online
7 Kosiarka akumulatorowa DEWALT DCMW564N (5035048690147) Producent: Dewalt Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Nac kosiarka elektryczna le12-32-pb-kc Producent: NAC Ocena eksperta: 9.3 / 10 Moc: 1.2 kW
Pojemność kosza: 30 l
Szerokość koszenia: 32 cm
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie polecanych kosiarek elektrycznych z silnikiem indukcyjnym przez MójRanking.pl

Jak powstał nasz ranking elektrycznych kosiarek indukcyjnych?

Ranking najlepszych kosiarek elektrycznych z indukcją, które przygotowaliśmy, pokazuje topowe i przetestowane modele zgodnie z naszymi ekspertami. Przy tworzeniu tego porównania, skoncentrowaliśmy się na najważniejszych aspektach dla kupującego, czyli kluczowych parametrach technicznych, bezpieczeństwie użycia, wygodzie obsługi oraz cenie. Opinie i doświadczenia użytkowników miały istotny wpływ na pozycje w naszym rankingu. Chcielibyśmy podkreślić, że naszym priorytetem podczas tworzenia tego porównania było zaprezentowanie selekcji najlepszych kosiarek indukcyjnych, aby maksymalnie zaoszczędzić Twój czas.

Jaką kosiarkę elektryczną indukcyjną wybrać? Poradnik zakupowy

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrej kosiarki elektrycznej indukcyjnej? Poniżej specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy jak wybrać dobrą kosiarkę elektryczną. Sprawdź, na jakie parametry koniecznie zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszej elektrycznej kosiarki indukcyjnej! Wskazujemy!

Jaka moc w kosiarce elektrycznej indukcyjnej jest najlepsza?

Moc silnika w każdej dobrej kosiarce elektrycznej indukcyjnej odpowiada za pracę całego mechanizmu tnącego, a to z kolei przyczynia się do skrupulatnego ścinania trawnika. Im większa wartość mocy, tym urządzenie wytwarza większą liczbę obrotów noża, a to z kolei ma wpływ na wydajność pracy. Na ogół spotkasz się z modelami elektrycznych kosiarek do trawy z silnikiem indukcyjnym o mocy od 1200 do 1600 W. 

Tymczasem nasuwa się pytanie — jaka powinna być moc dobrej kosiarki elektrycznej indukcyjnej? Warto podkreślić, że dobór tego parametru powinien być dostosowany do wielkości obszaru, na którym planujesz skosić trawę. W przypadku niedużych ogródków, których powierzchnia wynosi maksymalnie 400 m2, najlepiej sprawdzą się urządzenia z silnikiem o mocy 1200 – 1400 W. Z kolei do większych obszarów, których powierzchnia wynosi od 400 do 600 m2 lub więcej, najlepiej wybierać indukcyjne kosiarki elektryczne wyposażone w silnik o mocy od 1400 do 1600 W.

Moc silnikaObszar ogrodu
od 1200 do 1400 Wdo 400 m2
od 1400 do 1600 Wod 400 do 600 m2

Jak dopasować szerokość roboczą kosiarki indukcyjnej?

Kolejnym istotnym parametrem w takcie zakupu kosiarki elektrycznej indukcyjnej jest szerokość koszenia. Cecha ta mówi o tym, jak szeroki pas trawy jest w stanie skosić kosiarka z wykorzystaniem noża w trakcie jednego przejazdu. Można również uznać, że szerokość robocza mówi o długości mechanizmu tnącego. Im większa szerokość koszenia, tym szybciej wykonasz pracę. Dla urządzeń elektrycznych indukcyjnych zakres szerokości koszenia wynosi od 22 do 51 cm. Z reguły do małych ogródków o powierzchni do 300 m2 najlepiej wybierać te mniejsze przedziały w zakresie od 22 do 40 cm — takie produkty zaliczane są do małych kosiarek elektrycznych, które umożliwiają sprawne manewrowanie. Natomiast do ogródków większych o powierzchni od 300 do nawet 1000 m2 poleca się wybierać kosiarki z szerokością koszenia powyżej 45 cm.

Jaka pojemność kosza w kosiarce?

Następną ważną kwestią w trakcie doboru kosiarki elektrycznej indukcyjnej jest wybór odpowiedniego kosza na trawę oraz dopasowanie jego pojemności. W przypadku kosiarek elektrycznych z silnikiem bezszczotkowym spotkasz się z koszem o pojemności od 25 do 70 litrów. Oczywiście im większa pojemność, tym rzadziej musisz opróżniać pojemnik z trawy. Warto jednak pamiętać, że wielkość kosza powinna być dopasowana do wielkości ogrodu. W przypadku niedużych działek do 400 m2 sprawdzi się kosiarka z koszem o pojemności od 25 do 40 litrów. Z kolei do większych przestrzeni o powierzchni większej niż 400 m2 lepiej sprawdzą się kosiarki wyposażone w kosz na trawę o pojemności od 40 do 70 litrów.

Kosiarka indukcyjna zasilana sieciowo czy akumulatorowo – jaka będzie najlepsza?

Dostępne elektryczne kosiarki na rynku występują najczęściej w dwóch rodzajach zasilania:

 • sieciowym,
 • akumulatorowym.

Kosiarki sieciowe zasilane są z wykorzystaniem kabla, który podpina się pod gniazdka o napięciu 230 V. Z kolei kosiarki elektryczne akumulatorowe zasilane są z wykorzystaniem naładowanego akumulatora. Warto dodać, że ich działanie zależne jest od rodzaju, pojemności oraz napięcia baterii. Do małych ogródków do 400 m2 poleca się modele zasilane na kabel. Z kolei do większych ogrodów, powyżej 500 m2 lepiej wybierać bezprzewodowe kosiarki elektryczne.

Jaki zakres regulacji wysokości koszenia trawy wybrać?

Regulacja wysokości cięcia daje możliwość dopasowania ścinania trawy do takiej wysokości, jaką Ty sam preferujesz. Im większy zakres regulacji wysokości ścinania, tym większe możliwości daje urządzenie. Mianowicie, dzięki tej funkcji możesz wygodnie dostosować pracę do wielkości ścinanej trawy — w przypadku wysokiej roślinności zaleca się wyższe przedziały. Z kolei do niskiej trawy, która jest regularnie przycinana, możesz pozwolić sobie na ten mniejszy zakres. Warto podkreślić, że dopasowanie regulacji wysokości koszenia wpływa na wydajność pracy — kiedy nieodpowiednio dopasujesz ten parametr, wtedy może dość do częstego zapychania wyrzutu. Poleca się wybierać przynajmniej 5-stopniową regulację koszenia. Co więcej, wybieraj regulację centralną lub osiową, dzięki czemu błyskawicznie zmienisz poziom cięcia.

Jakie funkcje i dodatkowe wyposażenie ma dobra kosiarka elektryczna indukcyjna?

W trakcie wyboru wydajnej elektrycznej kosiarki wyposażonej w bezawaryjny silnik indukcyjny koniecznie zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie oraz zastosowane technologie w urządzeniu. Do jednych z nich zaliczamy mulczowanie trawnika. Kosiarki elektryczne z mulczowaniem mają mechanizm tnący, który bardzo precyzyjnie ścina każdą trawę w bardzo drobne kawałki, które z kolei stanowią doskonały nawóz. Inną funkcją kosiarek indukcyjnych elektrycznych jest napęd, który odciąża użytkownika, który z kolei nie musi wkładać tyle wysiłku, jak w przypadku kosiarek bez napędu. Ten system doskonale sprawdza się na wzniesieniach oraz górkach. Do pozostałych udogodnień możemy zaliczyć:

 • system mycia obudowy;
 • wyprofilowany uchwyt z wygodną rękojeścią z gumy lub pianki;
 • dodatkowy pojemnik, w którym przechowasz wodę lub inne gadżety;
 • składana konstrukcja umożliwiająca wygodne przechowywanie kosiarki;
 • zderzak.

Ile kosztuje dobra kosiarka elektryczna z silnikiem indukcyjnym?

W trakcie zakupu najlepszej kosiarki elektrycznej indukcyjnej spotkasz się z modelami kosiarek, których cena wynosi od 370 do 3500 zł. Z reguły małe kosiarki zasilane bezprzewodowo kosztują od 370 do 1000 zł. Za to cena za akumulatorowe kosiarki do trawy elektryczne wynosi od 530 do 3500 zł.

Rodzaj kosiarkiPrzedział cenowy
Sieciowe kosiarki indukcyjneod 370 do 1000 zł
Akumulatorowe kosiarki indukcyjneod 530 do 3500 zł

Z jakiej firmy wybrać dobrą elektryczną kosiarkę indukcyjną?

W trakcie wyboru koniecznie wybieraj sprawdzone modele od polecanych producentów. Jednak nasuwa się pytanie — jakiej firmy kupić kosiarkę elektryczną? Do najlepszych modeli kosiarek elektrycznych indukcyjnych możemy zaliczyć te firmy: Makita, Nac, Bosch oraz Ryobi. Pamiętaj, że każda kosiarka różni się od siebie specyfikacją. W związku z tym zdecyduj się tylko na taki model, który dopasowany jest do Twoich preferencji.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Co to jest silnik indukcyjny w kosiarce?

  W elektrycznych kosiarkach stosuje się jeden z dwóch typów silników — indukcyjny (bezszczotkowy) i silnik szczotkowy. Silnik indukcyjny w porównaniu do szczotkowego jest o wiele trwalszy, wydajniejszy, a ponadto ciszej pracuje. Co więcej, ten rodzaj bardzo rzadko się psuje.

 2. Jaka powinna być moc kosiarki elektrycznej indukcyjnej?

  Parametr mocy dopasowuje się do częstotliwości użytkowania sprzętu, jak również do wielkości ogrodu. Do małych działek o powierzchni nieprzekraczającej 400 m2 poleca się moc od 1200 do 1400 W. Z kolei do ogrodów o powierzchni od 400 do 600 m2 lepiej wybierać urządzenie z mocą od 1400 do 1600 W.

 3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki elektrycznej bezszczotkowej?

  W trakcie zakupu kosiarki elektrycznej indukcyjnej (bezszczotkowej) koniecznie sprawdź rodzaj zasilania, moc urządzenia, szerokość roboczą, regulację wysokości cięcia, jak również dodatkowe funkcje. Ponadto w przypadku, gdy planujesz koszenie na górzystym terenie, to zobacz czy w wybranym modelu zastosowano napęd.

Podsumowanie

 • W przypadku gdy szukasz kosiarki elektrycznej z silnikiem indukcyjnym, to koniecznie przed zakupem sprawdź i dopasuj parametry do Twoich preferencji.
 • Przy zakupie nowej kosiarki zobacz na moc silnika, zasilanie kosiarki, szerokość ścinania trawy, konstrukcję, regulację wysokości, jak również na dodatkowe funkcje i wyposażenie.
 • Zdecydowana większość kosiarek elektrycznych indukcyjnych występuje w formie bezprzewodowej.
 • Indukcyjna kosiarka elektryczna to urządzenie, które sprawdzi się do ogrodów o powierzchni do 600 m2.
 • Napęd umożliwia wygodne prowadzenie kosiarki, co odgrywa znaczącą rolę w trakcie koszenia trawy na wzniesieniach i zboczach.
 • W porównaniu do kosiarek spalinowych modele elektryczne są dużo lżejsze. Ponadto ich cena jest bardzo konkurencyjna.
 • Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany na konkretny model, to sprawdź nasz ranking najlepszych kosiarek elektrycznych indukcyjnych. Prezentujemy polecane modele w najlepszych cenach. Ponadto analizujemy plusy i minusy wybranych produktów!
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

4.8 4 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry