Jaka kosiarka spalinowa z silnikiem B&S - Ranking Czerwiec 2024

Chcesz kupić kosiarkę spalinową z niezawodnym silnikiem Briggs & Stratton, jednak nie wiesz, jaki model jest najlepszy? Zastanawiasz się jakiego producenta wybrać? Poniżej przedstawiamy porównanie przygotowane przez eksperta z MójRanking.pl, w którym znajdują się najlepsze modele spalinowych kosiarek. Sprawdź najnowszy ranking kosiarek spalinowych z silnikiem Briggs & Stratton w atrakcyjnych cenach na rynku w 2024 roku! Zobacz, jaka kosiarka spalinowa z silnikiem B&S jest najlepsza! Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Ranking kosiarek spalinowych z silnikiem Briggs & Stratton Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Kosiarka spalinowa b&s 875 nax marki Briggs&stratton Producent: Briggs&Stratton Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Nac Kosiarka spalinowa ls42-300bs-jr briggs & stratton 300 series z napędem Producent: NAC Ocena eksperta: 9.9 / 10 Szerokość koszenia: 42 cm
Pojemność kosza: 40 l
Najniższa cena online
3 Kosiarka spalinowa bez napędu 46cm briggs & stratton 125cc lp46-450e-h Producent: Nac Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Kosiarka spalinowa z napędem Briggs&Stratton 750 9w1 54cm Profesjonalna Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Kosiarka Spalinowa z napędem Briggs Stratton 775iS Nac 51cm El. rozrusznik Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Kosiarka Spalinowa Briggs Stratton 125 cm3 Nac 46cm Bez Napędu Mielenie 3w1 Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Kosiarka Spalinowa Briggs Stratton 500E 140 cm3 Nac 46 cm Mielenie Kosz 60l Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Kosiarka spalinowa z napędem Briggs 7KM 9w1 3BIEGI Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych kosiarek spalinowych z silnikiem B&S

Jaką kosiarkę spalinową z silnikiem Briggs & Stratton wybrać?

Aby kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs & Stratton była maksymalnie wydajna, a tym samym precyzyjnie kosiła każdy trawnik, to musi być dobrze dopasowana. W związku z tym, poniżej znajdziesz artykuł, w którym krok po kroku radzimy, jak dopasować parametry dobrej kosiarki spalinowej z silnikiem B&S do konkretnego ogrodu! Sprawdź, jaką kosiarkę spalinową z silnikiem Briggs & Stratton wybrać i kupić!

Jaką moc powinna mieć kosiarka spalinowa z silnikiem B&S?

Przy wyborze kosiarki z silnikiem Briggs&Stratton w pierwszej kolejności dopasuj odpowiednią moc kosiarki do Twoich preferencji. Parametr ten zależy od powierzchni, jaką masz zamiar kosić, jak również od częstotliwości użytkowania. Na ogół im większa eksploatacja kosiarki spalinowej, tym wybieraj mocniejszy silnik. Dlatego do niedużych ogrodów o powierzchni do 800 m2 najlepiej wybierać kosiarki o mocy do 2 kW. Z kolei do nieco większych działek o powierzchni od 800 do 1500 m2 najlepszym wyborem będzie moc kosiarki w zakresie od 2 do 3 kW. Za to do bardzo dużych ogrodów o powierzchni do 2000 m2 lub nawet większej polecamy wybierać te o dużej mocy powyżej 3,7kW.

Silnik dwusuwowy czy czterosuwowy – który najlepszy w kosiarce Briggs&Stratton?

W przypadku kosiarek spalinowych z wysokiej jakości silnikiem B&S spotkasz się z jego 2 rodzajami:

 • silnikiem dwusuwowym,
 • silnikiem czterosuwowym.

W skrócie porównując je oba, silniki dwusuwowe wykonują tylko dwa suwy. Co więcej, są prostsze w budowie, tym samym tańsze. Porównując do silników czterosuwowych, osiągają one większą moc. Zasilane są przez mieszankę paliwa z olejem, która dodatkowo ma za zadanie przepłukiwać silnik, przez co dochodzi do większych strat paliwa. Warto podkreślić, że ze względu na mieszankę z paliwem dwusuwy są nieekologiczne dla środowiska. Z kolei silniki czterosuwowe wykonują 4 suwy i posiadają nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję, tym samym są droższe. Jednak z ekonomicznego, jak i ekologicznego punktu widzenia, czterosuwowe są o wiele lepsze niż te dwusuwowe silniki, a co najważniejsze trwalsze. Co więcej, nie wymagają specjalnej mieszanki oleju z paliwem.

Jaka pojemność silnika w kosiarce B&S będzie najlepsza?

Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest pojemność silnika Briggs&Stratton, która podawana jest w cm3. Parametr ten określa wielkość silnika spalinowego. Im jest większy, tym większy jest silnik, a co najważniejsze może spalać więcej paliwa. Z kolei to przyczynia się do wytworzenia większego maksymalnego momentu obrotowego kosiarki. W przypadku kosiarek spalinowych z silnikiem firmy Briggs&Stratton spotkasz się z pojemnością silnika od 125 do 190 cm3. Gdy potrzebujesz urządzenia do koszenia działek o powierzchni do 1000 m2, to wybieraj modele, których pojemność silnika wynosi do 150 cm3. Z kolei do większych ogrodów z trawnikiem o powierzchni powyżej 1000 m2 lepiej wybierać spalinowe kosiarki z pojemnością silnika od 150 do 190 cm3. Pamiętaj, również o tym, że im większa pojemność, tym większy silnik, a to z kolei przekłada się na większy ciężar urządzenia!

Pojemność silnika kosiarki spalinowej B&SPowierzchnia ogrodu
od 125 do 150 cm3do 1000 m2
od 150 do 190 cm3powyżej 1000 m2

Jak dopasować szerokość koszenia w kosiarce spalinowej?

Bardzo ważną cechą w specyfikacji jest szerokość robocza kosiarki. W przypadku spalinowych kosiarek z silnikiem B&S szerokość cięcia wynosi od 42 do 57 cm. Występują również większe rozmiary, jednak są to kosiarki spalinowe rotacyjne. Parametr szerokości koszenia wskazuje na wymiar (szerokość) paska trawy, który jest w stanie skosić kosiarka spalinowa w trakcie jednego przejazdu. Warto dodać, że parametr ten wpływa znacząco na szybkość wykonywanej pracy. Na dodatek powinien być dostosowany do wielkości Twojego trawnika, jak również do Twoich preferencji.

Regulacja wysokości koszenia w kosiarce z silnikiem Briggs & Stratton

Regulacja wysokości koszenia umożliwia dostosowanie poziomu ścinania trawy. W przypadku spalinowych kosiarek z wytrzymałym silnikiem B&S spotkasz się najczęściej z centralną regulacją, która jest najwygodniejszym rozwiązaniem — dzięki niej ustawisz poziom koszenia, regulując wysokość wszystkich kół za pomocą jednej dźwigni. Co więcej, do wyboru masz modele z różnymi stopniami regulacji wysokości koszenia. Najlepiej wybierać kosiarkę spalinową B&S z 5-stopniową (lub większą), centralną regulacją.

Jak dobrać pojemność kosza na trawę do powierzchni ogrodu?

W trakcie zakupu dobrej kosiarki spalinowej z silnikiem marki Briggs & Stratton zerknij na pojemność kosza na trawę, która podawana jest w litrach. Im większa pojemność kosza, tym większa ilość skoszonej trawy zmieści się w środku. Co więcej, im większy kosz, tym rzadziej będziesz opróżniać pojemnik, co z kolei wpływa na krótszy czas wykonywania pracy. Do małych ogródków, których powierzchnia wynosi maksymalnie 1000 m2 poleca się kosiarkę z koszem o pojemności do 50 litrów. Z kolei do dużej murawy z powierzchnią do 2200 m2 lub większą, lepiej wybierać egzemplarze z koszem od 55 do 60 litrów. Tymczasem największe egzemplarze kosiarek z koszem od 60 do 75 litrów sprawdzą się do ogrodów o powierzchni większej niż 2200 m2.

Powierzchnia trawnikaPojemność kosza
do 1000 m2do 50 l
od 1000 do 2200 m2od 55 do 60 l
powyżej 2200 m2od 60 do 75 l

Funkcje i dodatkowe akcesoria kosiarki spalinowej z silnikiem Briggs & Stratton

Każda solidna spalinowa kosiarka z silnikiem B&S powinna być wyposażona w napęd na tylne koła, który jest doskonałym udogodnieniem zwłaszcza w trakcie manewrowania i pracy na nierównym terenie. Warto podkreślić, że spalinowe kosiarki bez napędu wymagają bardzo dużego wysiłku od strony użytkownika. Spowodowane jest to ciężarem silnika. Dlatego najlepszym wyborem będzie zakup kosiarki z napędem, co bez wątpienia wpłynie na komfort pracy. Oprócz tego innym udogodnieniem jest:

 • mulczowanie trawnika (funkcja mielenia),
 • wyrzut boczny i tylny,
 • wytrzymała stalowa obudowa,
 • rozrusznik do wygodnego uruchamiania kosiarki bez konieczności pociągania za linkę,
 • tylne koła nieco większe od przednich,
 • system mycia obudowy,
 • wyprofilowana i ergonomiczna rękojeść.

Ile kosztuje kosiarka z silnikiem B&S?

Kwota za spalinowe kosiarki z silnikiem Briggs & Stratton zaczyna się już od 1200 zł, a może sięgać nawet 5000 zł dla urządzeń do domowego ogródka. Warto dodać, że cena zależna jest od rodzaju silnika, jego mocy, docelowej marki urządzenia, wielkości, pojemności silnika, jak również od zastosowanych funkcji oraz dodatków, które usprawniają pracę.

Z jakiej firmy wybrać kosiarkę spalinową z silnikiem Briggs & Stratton?

W trakcie wyboru kosiarki spalinowej z silnikiem B&S koniecznie wybieraj produkt, który jest od polecanego producenta. Do najlepszych urządzeń możemy zaliczyć te od:

 • NAC,
 • Stiga,
 • NAX,
 • Hortmasz.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki silnik w kosiarce wybrać? – B&S czy Honda?

  Oba silniki są zaliczane do najlepszych podzespołów. Mają bardzo dobrą konstrukcję oraz są trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu mają dłuższą żywotność. Mimo to większa część kosiarek posiada silnik Briggs&Stratton. W związku z tym polecamy wybierać właśnie ten model, ze względu na większe możliwości dopasowania urządzenia do swoich preferencji.

 2. Ile kosztuje kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs & Stratton?

  Spalinowe kosiarki z silnikiem Briggs&Stratton kosztują od 1200 zł za podstawowe i nieduże modele. Natomiast większe kosiarki z różnymi funkcjami i dodatkami mogą kosztować nawet 5000 zł.

 3. Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę spalinową z silnikiem Briggs & Stratton?

  W trakcie zakupu spalinowej kosiarki Briggs&Stratton koniecznie zwróć uwagę na rodzaj silnika, szerokość roboczą, moc, pojemność silnika, konstrukcję i obudowę. Co więcej, wybierając tego typu kosiarkę, zobacz na dodatkowe tryby, które producent zastosował w urządzeniu, dzięki czemu koszenie jest dużo wygodniejsze.

Podsumowanie

 • Wybierając kosiarkę spalinową z silnikiem marki B&S koniecznie zwróć uwagę na rodzaj silnika, jego pojemność, moc urządzenia, szerokość roboczą, jakość wykonania obudowy, pojemność kosza, jak również na zastosowane funkcje oraz dodatki w zestawie.
 • W ofercie sklepów możesz spotkać się z silnikiem dwusuwowym oraz czterosuwowym, który jest bardziej ekonomiczny oraz bardziej przyjazny dla środowiska.
 • Szerokość koszenia powinna być dopasowana do wielkości ogrodu. Im większy parametr szerokości ścinania, tym urządzenie tnie szerszy pas zieleni. To z kolei przekłada się na szybszą pracę.
 • Kwota za dobrą kosiarkę spalinową z silnikiem B&S wynosi od 1200 do 1500 zł.
 • Polecanymi firmami kosiarek z niezawodnym silnikiem B&S są: NAX, Stiga, Hortmasz oraz NAC.
 • W porównaniu do kosiarek elektrycznych zasilanych na kabel lub ręcznych, urządzenie spalinowe daję większy komfort w przypadku koszenia dużych powierzchni powyżej 800 m2.
 • Pamiętaj, że im mniejsza pojemność silnika tym kosiarka jest lżejsza, jednak wytwarza wtedy mniejszy moment obrotowy.
 • Najlepiej wybierać spalinowe kosiarki z silnikiem Briggs&Stratton z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: wbudowany napęd, mulczowanie czy system mycia obudowy.
 • Jeśli nadal nie wiesz jaki model wybrać, to koniecznie porównaj produkty, które prezentujemy w naszym rankingu spalinowych kosiarek z silnikiem Briggs&Stratton. Wyszczególniamy wady i zalety każdego z produktów, które znalazły się w zestawieniu powyżej.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry