Nożyce do żywopłotu elektryczne - Ranking Czerwiec 2024

Poszukujesz wysokiej jakości elektrycznych nożyc do żywopłotu? Nie wiesz jaki model wybrać, aby dobrze ciął, a przy tym był sprawny przez wiele lat? Sprawdź aktualny ranking nożyc do żywopłotu elektrycznych od polecanych producentów! Poniżej przygotowaliśmy porównanie najlepszych egzemplarzy w konkurencyjnych cenach! Przeczytaj poradnik i zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dobry sprzęt!

Ranking najlepszych nożyc do żywopłotu elektrycznych na Czerwiec 2024

Jakie nożyce do żywopłotu elektryczne wybrać?

W celu ułatwienia Twojego wyboru przygotowaliśmy poniżej poradnik, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zakupu dobrych nożyc! Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując dobre nożyce do żywopłotu elektryczne! Zobacz, jakie nożyce wybrać, aby dokładnie przycinały żywopłot, a przy tym służyły przez wiele lat!

Jak dopasować rozmiar nożyc elektrycznych?

Wybierając nożyce, dostosuj ich rozmiar do wielkości żywopłotu w Twoim ogrodzie. Ważne jest, aby wybrać taki produkt, który jest poręczny i można nim swobodnie manewrować. Dlatego do niedużych żywopłotów o wysokości od 30 cm do 50 cm wybieraj urządzenie, którego ostrze ma długość do 30 cm. W nieco większych żywopłotach i krzewach, których wysokość sięga od 50 cm do 100 cm, polecamy zakupić model, którego długość listwy tnącej wynosi od 40 cm do 50 cm. Z kolei do dużych żywopłotów o wysokości powyżej 110 cm, lepiej wybrać te największe modele, których rozmiar ostrza wynosi od 50 do powyżej 60 cm.

Wysokość żywopłotuDługość listwy tnącej
Mały żywopłot do 50 cmdo 30 cm
Średni żywopłot do 100 cmod 40 do 50 cm
Duży żywopłot powyżej 110 cmod 50 do 60 cm

nożyce do żywopłotu z ostrzem o długości 45 cm

Ile powinny ważyć elektryczne nożyce?

Wybierając profesjonalne elektryczne nożyce do żywopłotu, koniecznie kupuj takie, które będą miały jak najmniejszą wagę. Dobre urządzenie powinno ważyć nie więcej niż 2,8 kg. Ponadto ważne jest również wypoziomowanie urządzenia. Waga ostrzy, nie powinna być cięższa niż waga rękojeści i silnika — to gwarantuje swobodne operowanie urządzeniem.

Jak dobrać moc wybierając nożyce?

Moc silnika w nożycach do żywopłotu wpływa na płynność pracy oraz precyzję cięcia, a tym samym na końcowy efekt. Parametr ten należy dostosować do częstotliwości używania nożyc oraz do rodzaju roślinności. Zazwyczaj spotkasz się z produktami, których moc wynosi od 400 do 700 W. Słabsze nożyce elektryczne, których parametr mocy silnika wynosi od 400 do 500 W, polecamy do przycinania trawy, niedużych krzewów i żywopłotów o cienkich gałązkach. Z kolei mocniejsze egzemplarze, których moc wynosi powyżej 550 W, warto wykorzystać do żywopłotów o grubych i zdrewniałych pędach, do niedużych gałęzi czy do ogrodu z bogatą roślinnością, która wymaga regularnych cięć.

MocRodzaj roślinności
od 400 do 500 Wdo niedużych krzewów, żywopłotów o cienkich pędach, trawy
powyżej 550 Wdo cięcia roślinności o grubych i zdrewniałych pędach, niedużych gałęzi czy do ogrodu z bogatą roślinnością

Maksymalny moment obrotowy też jest ważny!

Moment obrotowy w dobrych elektrycznych nożycach ogrodowych odpowiada za szybkość poruszania się ostrzy. Im parametr ten jest wyższy, tym urządzenie wydajniej pracuje i dokładnie przycina każdą gałązkę. W związku z tym wybieraj model dobrych elektrycznych nożyc do żywopłotu, których moment obrotowy wynosi od 50 do 80 niutonometrów (Nm).

Jakie ostrze w nożycach elektrycznych wybrać – jednostronne czy dwustronne?

Ostrze w nożycach elektrycznych może występować w kilku wariantach. Możesz spotkać się z modelami jednostronnymi lub dwustronnymi. Najlepszym wyborem są te dwustronne nożyce elektryczne do przycinania żywopłotu. Takie ostrza umożliwiają cięcie w obie strony, co umożliwia ścinanie po liniach półokręgu — tam i z powrotem. Co z kolei znacznie skraca czas pracy w ogrodzie.

dwustronne ostrze w nożycach elektrycznych umożliwia przycinanie żywopłotu w dwie strony

Jaki poziom hałasu będzie najlepszy?

Poziom hałasu wpływa na komfort w trakcie wykonywania pracy, dlatego warto zwrócić uwagę, jak działa silnik i jaki hałas wydaje. Warto wybierać modele, których poziom hałasu nie przekracza maksymalnego natężenia dźwięku, który wynosi 85 dB. Praca z urządzeniem do ścinania żywopłotu, które przekracza wspomniany zakres, może być uciążliwa. Dlatego, jeśli planujesz zakup elektrycznych nożyc do cięcia żywopłotu o dużej mocy, a tym samym dużym poziomie hałasu, wtedy koniecznie zaopatrz się w dopasowane nauszniki wygłuszające.

Na jakie dodatkowe wyposażenie się skusić?

Decydując się na zakup elektrycznych nożyc do podcinania żywopłotu, wybieraj takie, które mają dodatkowe wyposażenie. Do jednych z pomocnych akcesoriów można zaliczyć wysięgnik. Elektryczne nożyce na wysięgniku umożliwiają podcinanie żywopłotu na dużych wysokościach. Oprócz tego koniecznym elementem jest ergonomiczny uchwyt, który dobrze leży w dłoni. Wraz z niedużą wagą dopasowana rękojeść umożliwia sprawne manewrowanie urządzeniem. Ponadto warto, aby kupowane nożyce miały w wyposażeniu:

 • wygodny przycisk do uruchamiania,
 • sprzęgło,
 • zderzak zabezpieczający przed odłamkami przycinanej roślinności.

dodatkowe wyposażenie i funkcje elektrycznych nożyc, czyli wyprofilowany uchwyt ze sprzęgłem, osłonka zabezpieczająca ostrze, zderzak chroniący przed odpadkami

Ile kosztują dobre nożyce elektryczne do żywopłotu?

Koszt za porządne nożyce do żywopłotu elektryczne waha się od 150 zł do 900 zł. Za mniejsze modele, których wymiar ostrza wynosi do 30 cm, do których zaliczamy nożyce do trawy, należy przeznaczyć około 200 zł. Natomiast te modele ze średniej długości ostrzem od 40 do 50 cm kosztują od 200 do 600 zł. Te największe produkty z ostrzem o długości powyżej 50 cm lub egzemplarze elektrycznych nożyc do żywopłotu na wysięgniku kosztują od 300 do 900 zł.

Rozmiar mechanizmu tnącegoCena
do 30 cmdo 200 zł
od 40 do 50 cmod 200 do 600 zł
powyżej 50 cmod 300 do 900 zł

Jakiej firmy kupić nożyce elektryczne – Bosch, NAC czy Gardena?

Decydując się na zakup specjalnych nożyc do przycinania żywopłotu, polecamy wybierać te marki Bosch.

nożyce do żywopłotu elektryczne firmy Bosch model EasyHedgecut 45

Oprócz tego solidnymi modelami są również:

 • nożyce Gardena,
 • nożyce do żywopłotu NAC,
 • nożyce do cięcia żywopłotów Makita.

Każda z powyżej wymienionych marek ma w swojej ofercie różnego rodzaju produkty, które dopasujesz do roślinności w swoim ogrodzie. Przeglądając oferty, można stwierdzić, że najbardziej wydajne, a zarazem innowacyjne produkty oferuje Bosch oraz Makita.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jak konserwować elektryczne nożyce do żywopłotu?

  Pod koniec sezonu każde nożyce do żywopłotu zasilane elektrycznie powinny być dokładnie wyczyszczone. Ponadto należy zadbać o smarowanie listwy tnącej specjalnym olejem konserwującym. Pamiętaj, aby przechowywać urządzenie w suchym miejscu.

 2. Czym smarować elektryczne nożyce do żywopłotu?

  Nożyce elektryczne do przycinania żywopłotu smaruje się dedykowanym olejem konserwującym. Czynność tą powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku.

 3. Jakie nożyce do cięcia TUI?

  Do przycinania tui poleca się nożyce do żywopłotu elektryczne zasilane na kabel. Oprócz tego sprawdzą się również modele akumulatorowe. Kupując te bezprzewodowe koniecznie, zwróć uwagę na napięcie i pojemność akumulatora.

 4. Jaki typ nożyc do żywopłotu wybrać?

  W ofercie sklepów znajdziesz nożyce ręczne, elektryczne, nożyce spalinowe, jak również nożyce akumulatorowe. Jeśli zależy Ci na wysokiej precyzji cięcia, to wybieraj te mechaniczne, czyli elektryczne, spalinowe lub akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Dają one najlepszy efekt w trakcie prac porządkowych w ogrodzie.

Podsumowanie

 • Nożyce elektryczne do żywopłotu to alternatywa do zwykłego sekatora.
 • Kupując elektryczne nożyce do żywopłotu, zwróć uwagę na moc silnika, długość noża, moment obrotowy, producenta, jakość wykonania, cenę oraz dodatkowe wyposażenie.
 • Moc dobrych nożyc powinna wynosić powyżej 500 W.
 • Wybierając odpowiednie nożyce elektryczne, dopasuj długość ich ostrzy do wysokości roślinności.
 • Cena za proste modele zaczyna się od 150 zł. Z kolei bardziej rozbudowane i większe nożyce kosztują od 200 do 900 zł.
 • Przed zakupem konkretnego modelu zachęcamy do sprawdzenia rankingu i opinii o produkcie.
 • Polecanymi produktami są nożyce do żywopłotu Bosch, Makita czy nożyce do żywopłotu Gardena.
 • W przypadku wątpliwości sprawdź nasz ranking elektrycznych nożyc do żywopłotu, gdzie znajdziesz modele w najlepszych cenach.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry