Szlifierka kątowa akumulatorowa - Ranking Grudzień 2023

Poszukujesz dobrej akumulatorowej szlifierki kątowej, która sprawdzi się do różnych zadań? Chcesz kupić model bezprzewodowy, który umożliwi Ci wygodne jej używanie w każdym miejscu? Poniżej razem z naszym ekspertem przygotowaliśmy zestawienie najlepszych szlifierek! Sprawdź nasz ranking szlifierek kątowych akumulatorowych w 2023 roku! Zobacz przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując solidne urządzenie!

Ranking szlifierek kątowych akumulatorowych Grudzień 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 akumulatorowa 18V Li-lon tarcza 125 Energy+ 58G026, 58G026 Producent: Graphite Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Napięcie zasilania: 18 V
Najniższa cena online
2 18v bez aku i ładowaki dcg412n marki Dewalt Producent: DeWalt Ocena eksperta: 9.9 / 10 Maksymalna prędkość obrotowa: 7000 obr/min
Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Napięcie zasilania: 18 V
Najniższa cena online
3 gws 18v-10 06019j4002 marki Bosch Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Napięcie zasilania: 18 V
Najniższa cena online
4 Einhell TE-AG 18 Li (4006825610345) Producent: Einhell Ocena eksperta: 9.7 / 10 Maksymalna prędkość obrotowa: 8500 obr/min
Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Napięcie zasilania: 18 V
Najniższa cena online
5 Makita bezprzewodowa 125mm 18v dga504zj Producent: Makita Ocena eksperta: 9.6 / 10 Maksymalna prędkość obrotowa: 8500 obr/min
Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Napięcie zasilania: 18 V
Najniższa cena online
6 Dewalt szlifierka kątowa dcg412m2 Producent: Dewalt Ocena eksperta: 9.5 / 10 Średnica tarczy: 125 mm
Maksymalna prędkość obrotowa: 7000 obr/min
Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Najniższa cena online
7 Dewalt dcg405n-xj 125mm, 18v- natychmiastowa wysyłka, ponad 4000 punktów odbioru! (5035048665503) Producent: DeWalt Ocena eksperta: 9.4 / 10 Maksymalna prędkość obrotowa: 9000 obr/min
Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Napięcie zasilania: 18 V
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking szlifierek akumulatorowych kątowych wg MójRanking.pl

Jaką akumulatorową szlifierkę kątową kupić? Przewodnik zakupowy

Aby szlifierka kątowa dobrze cięła i co najważniejsze służyła przez długi czas, musi posiadać dopasowane parametry. Przeczytaj, jak wybrać szlifierkę kątową akumulatorową! W poniższym poradniku podpowiadamy, jakie parametry są najważniejsze. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszego narzędzia!

Jakie napięcie akumulatora ma dobra szlifierka?

Akumulator oraz jego napięcie w szlifierce kątowej bezprzewodowej napędza cały mechanizm, co powoduje obracanie się tarczy tnącej. Zazwyczaj spotkasz się z wartością od 7,2 do 20 V. Warto pamiętać, że im napięcie akumulatora jest wyższe, tym mocniejsze działanie silnika, a tym szybciej obraca się tarcza. W przypadku urządzeń akumulatorowych polecamy wybierać modele, w których napięcie akumulatora jest większe niż 12 V.

Napięcie akumulatoraPrzeznaczenie
od 7,2 do 12 Vurządzenia elektroniczne do użytku domowego
od 12 do 20 Vurządzenia do użytku profesjonalnego

Jaka prędkość obrotowa bez obciążenia w szlifierce kątowej?

Prędkość obrotowa bez obciążenia mówi o ilości obrotów, jakie jest w stanie wykonać szlifierka akumulatorowa bez tarcia. Im większa wartość tego parametru, tym urządzenie jest efektywniejsze, a szlifowanie i cięcie wykonane z lepszą precyzją. Zazwyczaj spotkasz się z elektronarzędziami do użytku domowego, których właściwość ta oscyluje od 6000 do 12000 obrotów na minutę. Występują również modele, których maksymalna prędkość wynosi powyżej 13000 obr/min lub nawet z takimi o wartości 19500 obr/min, które dedykowane są dla profesjonalistów. Warto również dodać, że prędkość obrotowa dla szlifierek kątowych z tarczą do 115 mm szerokości jest największa i wynosi od 9000 do 19500 obr/min. Z kolei dla modeli z tarczą o średnicy większej niż 125 mm parametr prędkości oscyluje od 6000 do maksymalnie 11000 obrotów na minutę.

Jaki rodzaj silnika będzie najlepszy w szlifierce?

W trakcie wyboru solidnej szlifierki zasilanej na akumulator warto również zwrócić uwagę na rodzaj silnika. Do wyboru masz silnik bezszczotkowy (indukcyjny) lub szczotkowy. Ten pierwszy charakteryzuje się lepszą efektywnością oraz rzadziej się psuje. Z kolei silnik szczotkowy posiada w swojej budowie szczotki, które ulegają szybkiemu zużyciu. Polecamy wybierać modele indukcyjne — są one droższe, jednak urządzenie posłuży na dłuższy czas.

Jaki rozruch w szlifierce kątowej akumulatorowej?

Po uruchomieniu włącznika tradycyjna szlifierka kątowa rozwija bardzo dużą prędkość w krótkim czasie. Z kolei to powoduje drgania lub charakterystyczne szarpnięcie, które może spowodować wyślizgnięcie się urządzenia z rąk, co stanowi zagrożenie dla zdrowia użytkownika. W związku z tym polecamy wybierać modele z łagodnym rozruchem, który powoduje powolne uruchamianie, dzięki czemu prędkość tarczy zwiększa się stopniowo i bezpiecznie. Funkcja ta zapewnia stabilny chwyt, a to z kolei wpływa na bezpieczeństwo.

Jaki rozmiar tarczy w szlifierce kątowej wybrać?

Rozmiar tarczy jest jednym z najważniejszych elementów w każdej szlifierce. Od wielkości tego podzespołu zależy, do jakich prac wykorzystasz narzędzie. Najczęściej spotkasz się z modelami o średnicy 125 mm oraz nieco mniejszymi do 115mm. W sklepach również są dostępne pojedyncze modele akumulatorowych szlifierek o średnicy tarczy 150 mm. Modele 115mm sprawdzą się dla majsterkowiczów w przydomowym warsztacie. Wykonasz nimi cięcie cienkiej stali, dobrze wypolerujesz drewno lub oszlifujesz elementy metalowe. Szlifierki o średnicy 125 mm sprawdzą się do średniej grubości stali, szlifowania betonu, polerowania drewna. Natomiast modelami 150 mm skutecznie obetniesz grubsze pręty, czy przetniesz średniej grubości beton.

Średnica tarczyPrzeznaczenie
do 115mmdo przydomowych prac, szlifowania i polerowania drewna i elementów metalowych
125 mmdo cięcia cienkich prętów oraz stali, do obrabiania drewna, metalu, betonu
150 mmdo przycinania średniej grubości prętów i innych elementów metalowych

Jaka regulacja obrotów w szlifierce kątowej akumulatorowej?

Regulacja obrotów w szlifierce umożliwia dostosowanie jej działania do wybranego materiału. Wraz ze zmianą trybu zmienia się liczba obrotów na minutę. Innymi słowy, tarcza kręci się wolniej lub szybciej. Bez wątpienia jest to bardzo przydatna funkcja, która umożliwia dopasowanie działania narzędzia do własnych preferencji, a dodatkowo wpływa na wysoki komfort pracy. Polecamy wybierać modele szlifierek akumulatorowych kątowych, które mają regulację obrotów. Warto kupić taki model, który ma przynajmniej dwie prędkości.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie szlifierki na akumulator

Decydując się na zakup najlepszej szlifierki kątowej, wybieraj taką, która ma dodatkowe funkcje oraz wyposażenie. Do jednych z nich można zaliczyć:

 • dodatkowy akumulator w zestawie;
 • technologia, która ma za zadanie ochładzać silnik, a tym samym eliminować jego przegrzanie;
 •  hamulec przy zablokowaniu się tarczy;
 • dodatkowa boczna rękojeść;
 • ergonomiczny uchwyt;
 • system antywibracyjny;
 • bezkluczowa wymiana tarczy;
 • blokada wrzeciona;
 • osłona tarczy;
 • więcej niż jeden bieg.

Ile kosztuje dobra szlifierka kątowa akumulatorowa?

Kwota za akumulatorową szlifierkę kątową zależna jest m.in. od wagi szlifierki, mocy silnika, średnicy tarczy, jak i wymiaru szlifierki. Za proste modele, których średnica tarczy wynosi do 115 mm, należy przeznaczyć od 200 do 750 zł. Z kolei szlifierki kątowe powyżej 125 milimetrów zasilane na akumulator kosztują od 230 do 2000 zł.

Średnica tarczyKwota
do 115 mmod 200 do 750 zł
od 125 do 150 mmod 250 do 2000 zł

Z jakiej firmy wybrać szlifierkę kątową akumulatorową?

Jednymi z najlepszych firm produkujących szlifierki kątowe akumulatorowe są: Bosch oraz Makita. Oprócz tego polecamy również: szlifierki kątowe Ryobi, Graphite, Stanlay, DeWalt czy Dedra. Przed wyborem polecamy porównać kilka modeli z wybranej marki i dostosować produkt do własnych potrzeb, tak aby zakup był w pełni udany.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jak używać szlifierki kątowej akumulatorowej?

  Przed rozpoczęciem prac z wykorzystaniem szlifierki kątowej sprawdź, czy bateria jest w pełni naładowana. Następnie trzymając narzędzie mocno w rękach, uruchom je poprzez dedykowany przycisk znajdujący się na obudowie urządzenia.

 2. Jaka szlifierka kątowa akumulatorowa dla amatora?

  Dla amatora świetnie sprawdzi się model bezprzewodowy o napięciu akumulatora do 12 V. Oprócz tego dla początkującej osoby najlepiej wybierać szlifierkę o średnicy tarczy do 125 mm.

 3. Jak konserwować szlifierkę kątową?

  Do konserwacji urządzenia najlepiej stosować powietrze pod ciśnieniem, które oczyści cały mechanizm z brudu oraz odłamków.

Podsumowanie

 • W trakcie wyboru szlifierki kątowej na akumulator koniecznie zwróć uwagę na: napięcie akumulatora, prędkość obrotową, wagę, ilość akumulatorów w zestawie, przekładnię, średnicę tarczy, uchwyt, dodatkowe wyposażenie, takie jak ładowarka czy osłona tarczy.
 • Warto wybierać urządzenie o kompaktowym rozmiarze, które dobrze leży w dłoniach.
 • Cena za szlifierkę akumulatorową wynosi od 200 do 2000 zł.
 • Pamiętaj, że w trakcie zakupu szlifierki lepiej wybierać urządzenie z akumulatorem w zestawie lub w razie konieczności koniecznie go dokup. Polecamy wybierać akumulator o pojemności 4 Ah.
 • Koniecznie dobierz średnicę tarczy do prac, jakie zamierzasz wykonywać z użyciem narzędzia.
 • Jeśli nadal nie wiesz jaką szlifierkę kątową wybrać, to sprawdź nas ranking najlepszych szlifierek kątowych w 2023 roku, które zasilane są akumulatorowo. Ranking 2023 oraz porównanie znajdziesz powyżej.
Karolina Pisarska
0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry