Szlifierka kątowa akumulatorowa - Ranking Kwiecień 2024

Poszukujesz dobrej akumulatorowej szlifierki kątowej, która sprawdzi się do różnych zadań? Chcesz kupić model bezprzewodowy, który umożliwi Ci wygodne jej używanie w każdym miejscu? Poniżej razem z naszym ekspertem przygotowaliśmy zestawienie najlepszych szlifierek! Sprawdź nasz ranking szlifierek kątowych akumulatorowych w 2024 roku! Zobacz przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując solidne urządzenie!

Ranking szlifierek kątowych akumulatorowych Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Szlifierka kątowa RYOBI R18AG-0 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Szlifierka kątowa AEG BEWS 18125BL0 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Szlifierka kątowa BOSCH Professional GWX 06017B0100 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Szlifierka kątowa DEXTER 82253649 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Szlifierka kątowa MAKITA DGA504ZJ Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking szlifierek akumulatorowych kątowych wg MójRanking.pl

Miejsce 1
Szlifierka kątowa RYOBI R18AG-0 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Szlifierka kątowa RYOBI R18AG-0


Szlifierka Ryobi model R18AG-0 zasilana na akumulator o napięciu 18 V. Jej średnica tarczy wynosi 115 mm, dzięki czemu sprawdzi się do różnych prac. Producent wyposażył urządzenie w uchwyt boczny, beznarzędziową regulację osłony tarczy, dedykowaną nakrętkę, dwustopniowy wyłącznik i blokadę wrzeciona. Na dodatek sprzęt nie ma możliwości blokady w materiale. Posiada zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem narzędzia. Maksymalna prędkość obrotowa dla tego modelu wynosi 7500 obr/min.
Zalety:
 • uchwyt boczny
 • silnik bez szczotek
Wady:
 • brak akumulatora
 • bark ładowarki
 • poziom hałasu 92dB
  Miejsce 2
  Szlifierka kątowa AEG BEWS 18125BL0 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Szlifierka kątowa AEG BEWS 18125BL0


  Szlifierka kątowa AEG BEWS 18125BL0 125mm 18V 0Aku Li-Ion zasilana na akumulator o napięciu 18V, posiada tarczę 125mm. Produkt sprawdzi się do różnego rodzaju czynności — od polerowania po cięcie. Co więcej, narzędzie ma silnik bezszczotkowy i kompaktowy rozmiar, jest dobrze wyprofilowany, a tym samym umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Prezentowana szlifierka posiada zmienną prędkość, system prostej wymiany tarczy i osłony, jak również prędkość na poziomie 11000 obrotów na minutę!
  Zalety:
  • szybka wymiana tarczy
  • regulacja prędkości
  Wady:
  • brak akumulatora
   Miejsce 3
   Szlifierka kątowa BOSCH Professional GWX 06017B0100 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Szlifierka kątowa BOSCH Professional GWX 06017B0100


   Szlifierka Bosch model Professional GWX 18V-10 SC 06017B0100 zasilana na akumulator o napięciu 18V oraz prędkości 9000 obr/min. Urządzenie posiada silnik, który nie ma szczotek w swojej budowie. Szlifierka posiada aż 3 biegi, system X-Lock, który umożliwia szybką wymianę elementu tnącego. Producent zaopatrzył szlifierkę Bosch Professional GWX 18V-10 SC 06017B0100 w możliwość jej konfiguracji dzięki aplikacji mobilnej Toolbox. Urządzenie posiada dodatkową rękojeść z technologią Vibration Control.
   Zalety:
   • funkcja KickBack Control
   • funkcja Drop Control
   • bezszczotkowy silnik
   Wady:
   • brak akumulatora
   • brak walizki
   • brak regulacji obrotów
    Miejsce 4
    Szlifierka kątowa DEXTER 82253649 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Szlifierka kątowa DEXTER 82253649


    Następną propozycją w naszym rankingu jest szlifierka marki DEXTER 82253649z tarczą 125mm na akumulator 20 V. Producent udziela na ten model aż 3-letnią gwarancję. Narzędzie ma szerokie zastosowanie, posiada dwie tarcze 125mm - jedną dedykowaną do przycinania, z kolei drugą do szlifowania. Ponadto ma rękojeść, którą możesz ustawić w trzech różnych pozycjach. Średnia prędkość dla tego modelu wynosi 9000 obr/min. Szlifierka Dexter ma system płynnego startu i funkcję szybkiego mocowania osłony.
    Zalety:
    • dwie tarcze
    • płynny start
    • blokada wrzeciona
    Wady:
    • brak akumulatora
    • brak walizki
     Miejsce 5
     Szlifierka kątowa MAKITA DGA504ZJ NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Szlifierka kątowa Makita DGA504ZJ


     Szlifierka Makita model DGA504ZJ zasilana na akumulator 18V o pojemności 6 Ah oraz tarczą 125mm. W prezentowanym produkcie zastosowano system XPT i system anty-restart, który zabezpiecza przed przypadkowym załączeniem, a to z kolei zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Posiada ergonomiczną konstrukcję z wygodną rączką. Na dodatek szlifierka ma automatyczną kontrolę prędkości, blokadę wrzeciona oraz płynny start urządzenia.
     Zalety:
     • płynny start
     • bezszczotkowy silnik
     • anty-restart
     Wady:
     • brak akumulatora

      Jaką akumulatorową szlifierkę kątową kupić? Przewodnik zakupowy

      Aby szlifierka kątowa dobrze cięła i co najważniejsze służyła przez długi czas, musi posiadać dopasowane parametry. Przeczytaj, jak wybrać szlifierkę kątową akumulatorową! W poniższym poradniku podpowiadamy, jakie parametry są najważniejsze. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszego narzędzia!

      Jakie napięcie akumulatora ma dobra szlifierka?

      Akumulator oraz jego napięcie w szlifierce kątowej bezprzewodowej napędza cały mechanizm, co powoduje obracanie się tarczy tnącej. Zazwyczaj spotkasz się z wartością od 7,2 do 20 V. Warto pamiętać, że im napięcie akumulatora jest wyższe, tym mocniejsze działanie silnika, a tym szybciej obraca się tarcza. W przypadku urządzeń akumulatorowych polecamy wybierać modele, w których napięcie akumulatora jest większe niż 12 V.

      Napięcie akumulatoraPrzeznaczenie
      od 7,2 do 12 Vurządzenia elektroniczne do użytku domowego
      od 12 do 20 Vurządzenia do użytku profesjonalnego

      Jaka prędkość obrotowa bez obciążenia w szlifierce kątowej?

      Prędkość obrotowa bez obciążenia mówi o ilości obrotów, jakie jest w stanie wykonać szlifierka akumulatorowa bez tarcia. Im większa wartość tego parametru, tym urządzenie jest efektywniejsze, a szlifowanie i cięcie wykonane z lepszą precyzją. Zazwyczaj spotkasz się z elektronarzędziami do użytku domowego, których właściwość ta oscyluje od 6000 do 12000 obrotów na minutę. Występują również modele, których maksymalna prędkość wynosi powyżej 13000 obr/min lub nawet z takimi o wartości 19500 obr/min, które dedykowane są dla profesjonalistów. Warto również dodać, że prędkość obrotowa dla szlifierek kątowych z tarczą do 115 mm szerokości jest największa i wynosi od 9000 do 19500 obr/min. Z kolei dla modeli z tarczą o średnicy większej niż 125 mm parametr prędkości oscyluje od 6000 do maksymalnie 11000 obrotów na minutę.

      Jaki rodzaj silnika będzie najlepszy w szlifierce?

      W trakcie wyboru solidnej szlifierki zasilanej na akumulator warto również zwrócić uwagę na rodzaj silnika. Do wyboru masz silnik bezszczotkowy (indukcyjny) lub szczotkowy. Ten pierwszy charakteryzuje się lepszą efektywnością oraz rzadziej się psuje. Z kolei silnik szczotkowy posiada w swojej budowie szczotki, które ulegają szybkiemu zużyciu. Polecamy wybierać modele indukcyjne — są one droższe, jednak urządzenie posłuży na dłuższy czas.

      Jaki rozruch w szlifierce kątowej akumulatorowej?

      Po uruchomieniu włącznika tradycyjna szlifierka kątowa rozwija bardzo dużą prędkość w krótkim czasie. Z kolei to powoduje drgania lub charakterystyczne szarpnięcie, które może spowodować wyślizgnięcie się urządzenia z rąk, co stanowi zagrożenie dla zdrowia użytkownika. W związku z tym polecamy wybierać modele z łagodnym rozruchem, który powoduje powolne uruchamianie, dzięki czemu prędkość tarczy zwiększa się stopniowo i bezpiecznie. Funkcja ta zapewnia stabilny chwyt, a to z kolei wpływa na bezpieczeństwo.

      Jaki rozmiar tarczy w szlifierce kątowej wybrać?

      Rozmiar tarczy jest jednym z najważniejszych elementów w każdej szlifierce. Od wielkości tego podzespołu zależy, do jakich prac wykorzystasz narzędzie. Najczęściej spotkasz się z modelami o średnicy 125 mm oraz nieco mniejszymi do 115mm. W sklepach również są dostępne pojedyncze modele akumulatorowych szlifierek o średnicy tarczy 150 mm. Modele 115mm sprawdzą się dla majsterkowiczów w przydomowym warsztacie. Wykonasz nimi cięcie cienkiej stali, dobrze wypolerujesz drewno lub oszlifujesz elementy metalowe. Szlifierki o średnicy 125 mm sprawdzą się do średniej grubości stali, szlifowania betonu, polerowania drewna. Natomiast modelami 150 mm skutecznie obetniesz grubsze pręty, czy przetniesz średniej grubości beton.

      Średnica tarczyPrzeznaczenie
      do 115mmdo przydomowych prac, szlifowania i polerowania drewna i elementów metalowych
      125 mmdo cięcia cienkich prętów oraz stali, do obrabiania drewna, metalu, betonu
      150 mmdo przycinania średniej grubości prętów i innych elementów metalowych

      Jaka regulacja obrotów w szlifierce kątowej akumulatorowej?

      Regulacja obrotów w szlifierce umożliwia dostosowanie jej działania do wybranego materiału. Wraz ze zmianą trybu zmienia się liczba obrotów na minutę. Innymi słowy, tarcza kręci się wolniej lub szybciej. Bez wątpienia jest to bardzo przydatna funkcja, która umożliwia dopasowanie działania narzędzia do własnych preferencji, a dodatkowo wpływa na wysoki komfort pracy. Polecamy wybierać modele szlifierek akumulatorowych kątowych, które mają regulację obrotów. Warto kupić taki model, który ma przynajmniej dwie prędkości.

      Dodatkowe funkcje i wyposażenie szlifierki na akumulator

      Decydując się na zakup najlepszej szlifierki kątowej, wybieraj taką, która ma dodatkowe funkcje oraz wyposażenie. Do jednych z nich można zaliczyć:

      • dodatkowy akumulator w zestawie;
      • technologia, która ma za zadanie ochładzać silnik, a tym samym eliminować jego przegrzanie;
      •  hamulec przy zablokowaniu się tarczy;
      • dodatkowa boczna rękojeść;
      • ergonomiczny uchwyt;
      • system antywibracyjny;
      • bezkluczowa wymiana tarczy;
      • blokada wrzeciona;
      • osłona tarczy;
      • więcej niż jeden bieg.

      Ile kosztuje dobra szlifierka kątowa akumulatorowa?

      Kwota za akumulatorową szlifierkę kątową zależna jest m.in. od wagi szlifierki, mocy silnika, średnicy tarczy, jak i wymiaru szlifierki. Za proste modele, których średnica tarczy wynosi do 115 mm, należy przeznaczyć od 200 do 750 zł. Z kolei szlifierki kątowe powyżej 125 milimetrów zasilane na akumulator kosztują od 230 do 2000 zł.

      Średnica tarczyKwota
      do 115 mmod 200 do 750 zł
      od 125 do 150 mmod 250 do 2000 zł

      Z jakiej firmy wybrać szlifierkę kątową akumulatorową?

      Jednymi z najlepszych firm produkujących szlifierki kątowe akumulatorowe są: Bosch oraz Makita. Oprócz tego polecamy również: szlifierki kątowe Ryobi, Graphite, Stanlay, DeWalt czy Dedra. Przed wyborem polecamy porównać kilka modeli z wybranej marki i dostosować produkt do własnych potrzeb, tak aby zakup był w pełni udany.

      FAQ - najczęściej zadawane pytania

      1. Jak używać szlifierki kątowej akumulatorowej?

       Przed rozpoczęciem prac z wykorzystaniem szlifierki kątowej sprawdź, czy bateria jest w pełni naładowana. Następnie trzymając narzędzie mocno w rękach, uruchom je poprzez dedykowany przycisk znajdujący się na obudowie urządzenia.

      2. Jaka szlifierka kątowa akumulatorowa dla amatora?

       Dla amatora świetnie sprawdzi się model bezprzewodowy o napięciu akumulatora do 12 V. Oprócz tego dla początkującej osoby najlepiej wybierać szlifierkę o średnicy tarczy do 125 mm.

      3. Jak konserwować szlifierkę kątową?

       Do konserwacji urządzenia najlepiej stosować powietrze pod ciśnieniem, które oczyści cały mechanizm z brudu oraz odłamków.

      Podsumowanie

      • W trakcie wyboru szlifierki kątowej na akumulator koniecznie zwróć uwagę na: napięcie akumulatora, prędkość obrotową, wagę, ilość akumulatorów w zestawie, przekładnię, średnicę tarczy, uchwyt, dodatkowe wyposażenie, takie jak ładowarka czy osłona tarczy.
      • Warto wybierać urządzenie o kompaktowym rozmiarze, które dobrze leży w dłoniach.
      • Cena za szlifierkę akumulatorową wynosi od 200 do 2000 zł.
      • Pamiętaj, że w trakcie zakupu szlifierki lepiej wybierać urządzenie z akumulatorem w zestawie lub w razie konieczności koniecznie go dokup. Polecamy wybierać akumulator o pojemności 4 Ah.
      • Koniecznie dobierz średnicę tarczy do prac, jakie zamierzasz wykonywać z użyciem narzędzia.
      • Jeśli nadal nie wiesz jaką szlifierkę kątową wybrać, to sprawdź nas ranking najlepszych szlifierek kątowych w 2024 roku, które zasilane są akumulatorowo. Ranking 2024 oraz porównanie znajdziesz powyżej.
      Karolina Pisarska
      5 1 vote
      Oceń artykuł
      Subscribe
      Powiadom o
      guest
      0 komentarzy
      Inline Feedbacks
      View all comments
      Do góry