Szlifierka kątowa z regulacją obrotów - Ranking Maj 2024

Potrzebujesz dobrej szlifierki kątowej, która będzie precyzyjnie cięła i szlifowała każdy materiał? Zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź poniżej nasz ranking szlifierek kątowych z regulacją obrotów! Zobacz porównanie najlepszych modeli w 2024, które poddaliśmy dogłębnej analizie! Przeczytaj poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy krok po kroku, jaką szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać!

Zestawienie szlifierek 2024— ranking szlifierek kątowych z regulacją obrotów

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Dedra ded7954 (5902628795403) Producent: Dedra Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Najniższa cena online
2 Szlifierka Kątowa Z Regulacją Obrotów 18V Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Najniższa cena online
3 Prosta Trzpieniowa Palcowa Z Regulacją Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 DEDRA mimośrodowa DED7947 Producent: Dedra Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 DEDRA taśmowa DED7949 Producent: Dedra Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 SZLIFIERKA TAŚMOWA, DEDRA DED7934 1010W, 76X533MM, 3M PRZEWÓD, REGULACJA PR. OBROTOWEJ (5902628793409) Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 DEDRA DED7952 1200 Watt + DARMOWY TRANSPORT! (5902628795250) Producent: Dedra Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj produktu: szlifierka kątowa 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze szlifierki kątowe z regulacją obrotów wg MójRanking.pl

Jak powstał nasz ranking szlifierek kątowych z regulacją obrotów?

Zestawienie najlepszych szlifierek kątowych z regulacją obrotów, które przygotowaliśmy, pokazuje topowe modele zebrane i przeanalizowane przez naszych ekspertów. Przy tworzeniu tego porównania, skoncentrowaliśmy się na kluczowych parametrach technicznych, bezpieczeństwie użycia oraz wygodzie obsługi. Opinie i doświadczenia użytkowników miały istotny wpływ na pozycje w naszym rankingu. Chcielibyśmy podkreślić, że naszym priorytetem podczas tworzenia tego porównania było zaprezentowanie selekcji najlepszych szlifierek kątowych z regulacją obrotów, aby maksymalnie zaoszczędzić Twój czas.

Pragniemy zaznaczyć, że dzięki wykorzystaniu naszego rankingu, jesteś w stanie zaoszczędzić kilka godzin, które normalnie musiałbyś poświęcić na przeszukiwanie, zapoznanie się z kluczowymi danymi technicznymi oraz na poszukiwanie wiarygodnego sprzedawcy!

Jaką szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać?

Szlifierka kątowa to przydatne urządzenie, które sprawdzi się w każdym warsztacie. Jednak jaki egzemplarz wybrać, aby skuteczność była najwyższa? Poniżej wymieniamy wszystkie najważniejsze parametry, które odgrywają kluczową rolę w trakcie zakupu! Przeczytaj jaką szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

Jaką moc powinna mieć szlifierka kątowa z regulacją obrotów?

Moc szlifierki kątowej z regulacją obrotów odgrywa znaczącą rolę. Parametr ten odpowiada za efektywność działania elektronarzędzia. Najczęściej spotkasz się z silnikiem o mocy od 480 do 1900 W. Warto wspomnieć, że im większa moc, tym urządzenie daje lepsze efekty i płynniej pracuje. Co więcej, wartość tego parametru powinna być dostosowana do obrabianych materiałów. Ponadto do szlifowania i polerowania wybieraj modele o mocy od 480 do 1000 W. Z kolei, jeśli planujesz przycinać średniej grubości stal lub beton, to wtedy wybierz mocniejszy egzemplarz, którego zakres parametru oscyluje od 1200 do 1900 W. Z reguły przy modelach z opcją regulacji obrotów polecamy wybierać te najmocniejsze produkty. Dzięki regulacji w każdej chwili możesz zmienić prędkość obracania się tarczy na mniejszą lub większą, dzięki jednemu przyciskowi.

Jaki silnik w szlifierce z regulacją obrotów będzie najlepszy?

W szlifierkach kątowych z regulacją obrotów występują modele z silnikiem szczotkowym lub indukcyjnym inaczej zwanym bezszczotkowym. W tych pierwszych podzespół w swojej budowie posiada szczotki, które wchodzą w kontakt z komutatorem. Dzięki temu wytwarzane jest pole magnetyczne, które wchodzi w reakcję z magnesami, a to prowadzi w końcowym etapie do obracania się całego mechanizmu. Z kolei silnik bezszczotkowy, jak sama nazwa wskazuje, nie posiada grafitowych szczotek, które podatne są na zużywanie, dzięki temu cały mechanizm jest prostszej budowy i zasilany stałym prądem. Polecamy wybierać modele szlifierek kątowych z silnikiem indukcyjnym. Po pierwsze są one bardziej odporne na zniszczenie, a tym samym mocniejsze. Minusem jest wyższa cena. W trakcie zakupu wybieraj modele, które posiadają silnik, który z kolei wykazuje dużą odporność na ciepło — przy pracy na niewielkich obrotach mechanizm chłodzący jest osłabiony, dlatego silnik może się przegrzewać.

Jaki rodzaj zasilania w szlifierce kątowej z regulacją prędkości?

W przypadku szlifierek kątowych z regulacją obrotów masz do dyspozycji dwa rodzaje zasilania:

 • sieciowy,
 • akumulatorowy.

Modele sieciowe zasilane są z użyciem kabla, które podpina się do gniazda. Z kolei akumulatorowe zasilane są na baterie w formie akumulatora. Modele szlifierek kątowych w wersji bezprzewodowej są bez wątpienia wygodniejsze — możesz zabrać je w każde miejsce bez konieczności bycia w pobliżu gniazdka z prądem. Osobiście polecamy oba modele. Szlifierki zasilane na kabel są zazwyczaj nieco mocniejsze, jednak te bezprzewodowe dają większy komfort użytkowania.

Jaką prędkość obrotową w szlifierce z regulacją obrotów?

Wybierając szlifierkę kątową z regulacją prędkości, zwróć uwagę na prędkość obrotową narzędzia. Zazwyczaj spotkasz się z modelami, których liczba obrotów na minutę wynosi od 2800 do 12000 W. Warto podkreślić, że im mniejsze urządzenie z mniejszą średnicą tarczy, tym prędkość jest większa. Dla narzędzia z tarczą o średnicy 115 mm prędkość obrotowa powinna wynosić około 12000 obr/min. Z kolei w egzemplarzach z tarczą 125 milimetrów parametr ten oscyluje od 2800 do 11000 obrotów na minutę. Natomiast w szlifierkach 150 mm zakres ten wynosi od 6500 obrotów na minutę do 9000 obrotów na minutę. Na dodatek, dzięki regulacji obrotów w każdej wybranej szlifierce możesz wygodnie zmieniać prędkość obrotową, tym samym dostosować ją do materiału, który obrabiasz.

Średnica tarczyPrędkość obrotowa
115 mm12000 obr/min
125 mmod 2800 do 11000 obr/min
150 mmod 6500 do 9000 obrotów na minutę

Jaki rozruch w szlifierce kątowej?

Wybierając szlifierkę kątową do  przycinania i szlifowania sprawdź, czy posiada łagodny rozruch. Dzięki łagodnemu rozruchowi tarcza zaczyna się powoli kręcić i stopniowo zwiększa swoją prędkość. Do osiągnięcia maksymalnej prędkości obrotowej trzeba od kilku do kilkunastu sekund. Warto podkreślić, że funkcja ta eliminuje zjawisko szarpnięcia, przez nagłe uruchomienie silnika, jak to się ma w tradycyjnych szlifierkach kątowych. Co więcej, to zastosowanie wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko skaleczenia ciała.

Jaką średnicę tarczy wybrać w szlifierce kątowej z regulacją obrotów?

Kupując szlifierkę z zmienną prędkością, koniecznie dobierz średnicę tarczy do prac, jakie zamierzasz z jej użyciem wykonać. W sklepach spotkasz się z 3 rozmiarami. Modele o średnicy 115 mm doskonale sprawdzą się dla amatorów oraz do prostych prac remontowych w obrębie domu. Możesz nimi szlifować czy polerować metal, jak i drewno. Natomiast szlifierki z tarczą 125 milimetrów doskonale sprawdzą się do cięcia średniej grubości metalu, drewna oraz betonu. Co więcej, z ich użyciem precyzyjnie oszlifujesz lub wypolerujesz drewno, metal oraz beton. Z kolei modele o średnicy 150 mm nadają się do cięcia grubszych elementów.

Dodatkowe akcesoria w szlifierce kątowej z regulacją obrotów

Wybierając szlifierkę kątową z regulacją obrotów, przy jej zakupie sprawdź dodatkowe akcesoria w zestawie. Dobre narzędzie ma wyprofilowany i ergonomiczny uchwyt, jak również rękojeść boczną, która daje jeszcze większą stabilizację w trakcie trzymania szlifierki. Oprócz tego przydatna jest osłona tarczy, która ochrania przed odłamkami oraz unoszącym się pyłem. W przypadku zakupu akumulatorowej szlifierki kątowej sprawdź koniecznie, czy ma w zestawie baterię — są produkty, które nie posiadają akumulatora w komplecie i należy go dokupić osobno. Innymi pomocnymi dodatkami są:

 • przycisk blokady wrzeciona,
 • kołnierz mocujący,
 • możliwość odchylenia rękojeści do 20°,
 • klucze do wymiany tarczy.

Ile kosztuje dobra szlifierka kątowa z regulacją obrotów?

Tanie szlifierki kątowe z regulacją obrotów, tym samym niedużą mocą silnika, kosztują już od 170 zł. Z kolei te najdroższe kosztują nawet 2300 zł. Warto dodać, że cena zależy od wymiaru szlifierki, a mianowicie jej tarczy. Dla narzędzi o średnicy 115 mm cena wynosi od 200 do 500 zł. Z kolei modele z tarczą 125 milimetrów kosztują od 250 do 2000 zł. Tymczasem kwota za produkty z tarczą 150 mm wynosi od 300 do 1500 zł.

Rozmiar tarczyCena
115 mmod 200 do 500 zł
125 mmod 250 do 2000 zł
150 mmod 300 do 1500 zł

Z jakiej firmy szlifierkę kątową z regulacją obrotów wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, z jakiej firmy kupić narzędzie, to do najlepszych producentów szlifierek kątowych z regulacją obrotów zaliczamy:

 • Bosch,
 • Makita,
 • DeWalt,
 • Graphite.

Wszystkie powyższe firmy posiadają w swojej ofercie szlifierki przeznaczone do szlifowania różnych materiałów. Ponadto produkty wykonane są ze solidnych podzespołów, dzięki czemu urządzenia posłużą na długi czas.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Po co regulacja obrotów w szlifierce kątowej?

  Szlifierka kątowa z regulacją obrotów pozwala dostosować szybkość obracania się tarczy (liczbę obrotów na minutę) do konkretnego materiału, który obrabiasz. Polecana jest ona w przypadku, gdy planujesz wykorzystywać narzędzie do różnych prac np. cięcia, szlifowania, polerowania, jak również do różnych materiałów np. stali, drewna czy betonu.

 2. Czy szlifierką kątową można polerować samochód?

  Nie, szlifierka kątowa nie nadaje się do szlifowania samochodu, ponieważ ma ona zbyt wysokie obroty. W przypadku polerowania samochodów poleca się dedykowane do tego urządzenie, czyli polerkę samochodową.

 3. Jak zmienić obroty w szlifierce kątowej?

  Obroty w szlifierce kątowej zmienia się przez dedykowany do tego przycisk. Dzięki temu możesz zwiększać lub zmniejszać liczbę obrotów na minutę, które ma wykonać urządzenie w trakcie szlifowania lub cięcia.

 4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki kątowej z regulacją obrotów?

  W trakcie zakupu szlifierki kątowej z regulacją prędkości koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia, liczbę obrotów na minutę, średnicę tarczy, jak również na zasilanie. Co więcej, zobacz czy szlifierka posiada poręczny uchwyt, osłonę tarczy, jak również uchwyt boczny, który ułatwia manewrowanie narzędziem.

Podsumowanie

 • Kątowa szlifierka nadaje się do różnych prac m.in. do polerowania, szlifowania oraz cięcia. Co więcej, możesz nią obrabiać elementy drewniane, metalowe, kamień, jak i beton.
 • Wybierając najlepszą szlifierkę, zwróć uwagę na jej moc, prędkość, wykonanie, jak również na średnicę tarczy. Ponadto ważne są również dodatki, takie jak ergonomiczna rękojeść czy zderzak osłaniający przed odłamkami.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup wybranego modelu, waha się od 200 do 2000 zł. Na cenę ma wpływ marka, rodzaj szlifierki, szerokość tarczy, jak również samo wykonanie.
 • Pamiętaj, aby wybierać szlifierkę o kompaktowym rozmiarze i wadzę, dzięki temu jej użytkowanie będzie wygodne.
 • Polecanymi markami szlifierek ze zmienną prędkością są: Bosch, Graphite oraz DeWalt. Oprócz tego polecamy również kupować szlifierki kątowe Makita.
 • Jeśli nie wiesz jaką szlifierkę kątową wybrać, to sprawdź nasz ranking najlepszych modeli z regulacją obrotów, który znajdziesz na początku artykułu!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry