Szlifierka oscylacyjna - Ranking Sierpień 2024

Nie wiesz jaką dobrą szlifierkę oscylacyjną kupić? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru? W poniższym artykule przedstawiamy porównanie najlepszych szlifierek oscylacyjnych na rynku! Pokazujemy wady oraz zalety polecanych produktów. Sprawdź ranking szlifierek oscylacyjnych w 2024 roku! Ponadto dla ułatwienia Twojego wyboru podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę! Zobacz jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać i kupić! Sprawdźmy!

Ranking szlifierek oscylacyjnych Sierpień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Szlifierka oscylacyjna DEWALT DWE6411-QS Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Szlifierka oscylacyjna RYOBI RMS180-S Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Szlifierka oscylacyjna DEDRA DED7063 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Szlifierka oscylacyjna EINHELL TH-OS 1520 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Szlifierka oscylacyjna BOSCH GSS 23 A Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane szlifierki oscylacyjne wg naszego eksperta

Miejsce 1
Szlifierka oscylacyjna DEWALT DWE6411-QS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Szlifierka oscylacyjna DEWALT DWE6411-QS


Pierwszą propozycją w naszym rankingu jest szlifierka oscylacyjna DeWatl DWE6411-QS o mocy 230 W. Średnica oscylacji dla tego urządzenia wynosi 1,6 mm. Szlifierka zasilana jest sieciowo, a jej waga wynosi 1,28 kg. Silnik umożliwia wytwarzanie nawet 14000 drgań na minutę, co przyczynia się do skutecznej obróbki materiału podczas pracy szlifierki. Przy użyciu szlifierki obrobisz każdy drewniany materiał i nie tylko. Mocowanie papieru ściernego odbywa się na rzep lub na zatrzask. Co więcej, szlifierka oscylacyjna DeWatl została wyposażona w chwyt antypoślizgowy, jak i płytoszczelne łożyska kulkowe. Na dodatek producent wyposażył elektronarzędzie w worek do zbierania pyłów i resztek. Wymiary tarczy wynoszą 108 x 115 mm. Ponadto urządzenie posiada redukcję wibracji.
Zalety:
  • duża powierzchnia tarczy
  • uchwyt antywibracyjny
  • pojemny woreczek na pył
Wady:
  • 14000 drgań na minutę
  • brak regulacji obrotów
    Miejsce 2
    Szlifierka oscylacyjna RYOBI RMS180-S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Szlifierka oscylacyjna RYOBI RMS180-S


    Następną propozycją w naszym porównaniu jest szlifierka Ryobi RMS180-S, której moc wynosi 180 W, z kolei średnica oscylacji to 2 mm. Urządzenie zasilane jest sieciowo i posiada nieduże rozmiary – wymiary płyty szlifierskiej to 100 x 176 mm. Dzięki trójkątnemu kształtu szlifierka ma możliwość obrabiania powierzchni w narożnikach, jak również na przestrzeniach płaskich. Posiada regulację prędkości w zakresie od 6000 do 12000 oscylacji/min. Dodatkowo urządzenie waży 2 kg. Ponadto posiada cyklonowy zbiornik na pył, 5 sztuk papieru ściernego do narożników, 5 papierów ściernych 1/3, jak również 5 papierów ściernych do nakładki palcowej.
    Zalety:
    • trójkątny kształt
    • zbiornik na pył
    • regulacja prędkości
    • 15 papierów ściernych
    Wady:
    • waga 2 kg
    • silnik szczotkowy
      Miejsce 3
      Szlifierka oscylacyjna DEDRA DED7063 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Szlifierka oscylacyjna DEDRA DED7063


      Szlifierka oscylacyjna Dedra DED7063 to kolejny polecany produkt. Posiada silnik szczotkowy i zasilana jest na akumulator o napięciu 18 V. Ma ergonomiczny kształt oraz uchwyt pokryty specjalną powłoką gumową, co gwarantuje stabilny chwyt. Co więcej, urządzenie posiada płytę oscylacyjną w trójkątnym kształcie, której wymiary mają 140 x 93 mm. Prędkość szlifierki wynosi 12000 oscylacji/min. Urządzenie waży zaledwie 1 kg, dzięki temu jest bardzo prosta w obsłudze i manewrowaniu. W zestawie dołączono 2 papiery ścierne. Warto dodać, że prezentowana szlifierka oscylacyjna przyda się doskonale do użytku domowego.
      Zalety:
      • waga 1 kg
      • ergonomiczna konstrukcja
      • prędkość 12000 oscylacji/min
      Wady:
      • brak ładowarki
      • silnik szczotkowy
      • brak regulacji obrotów
      • brak akumulatora w zestawie
        Miejsce 4
        Szlifierka oscylacyjna EINHELL TH-OS 1520 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Szlifierka oscylacyjna EINHELL TH-OS 1520


        Kolejną szlifierką w naszym zestawieniu jest ta marki Einhell TH-OS 1520, której moc silnika wynosi 150 W, z kolei średnica oscylacji 2 mm. Natomiast prędkość wynosi 11500 oscylacji na minutę. Warto dodać, że narzędzie zasilane jest sieciowo i jego waga wynosi 1,5 kg. Szlifierka posiada ergonomiczną konstrukcję, która umożliwia sprawne manewrowanie urządzeniem. Sprawdzi się do szlifowania drewna, materiałów gipsowych, metali czy sztucznych tworzyw. Udogodnieniem prezentowanego modelu jest możliwość mocowania papieru ściernego na zatrzask lub na rzep. Dodatkowo producent wyposażył to elektronarzędzie w możliwość podłączenia do odkurzacza, dzięki czemu cały pył będzie skutecznie zbierany do zewnętrznego urządzenia. Wymiary stopy oscylacyjnej wynoszą 187 x 93 mm. W zestawie znajdziesz adapter oraz 3 arkusze ściernego papieru.
        Zalety:
        • waga 1,5 kg
        • regulacja obrotów
        • atrakcyjna cena
        Wady:
        • silnik szczotkowy
          Miejsce 5
          Szlifierka oscylacyjna BOSCH GSS 23 A NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Szlifierka oscylacyjna BOSCH GSS 23 A


          W naszym rankingu nie mogło zabraknąć szlifierki oscylacyjnej firmy Bosch, której moc wynosi 190 W, a średnica oscylacji 2 mm. Warto dodać, że urządzenie jest kompaktowe i waży zaledwie 1,7 kg. Prezentowane elektronarzędzie doskonale sprawdzi się do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Posiada rękojeść Softgrip, mechanizm szybkiej wymiany papieru w postaci zatrzasków. Co więcej, prędkość dla tego urządzenia wynosi 24000 oscylacji na minutę. Dodatkowo do zestawu dodano specjalny zbiornik na pył oraz papier ścierny.
          Zalety:
          • waga 1,7 kg
          • rękojeść Softgrip
          • prędkość 24000 oscylacji/min
          Wady:
          • silnik szczotkowy
          • brak regulacji obrotów

            Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać? Najważniejsze parametry

            Wybór dobrej szlifierki oscylacyjnej do szlifowania powierzchni płaskich może być nieco problematyczny. Aby wybrać solidne urządzenie, należy odpowiednio dopasować najważniejsze parametry. W związku z tym razem z ekspertem przygotowaliśmy poradnik, w którym wskazujemy, krok po kroku, na jakie cechy produktu zwrócić uwagę. Sprawdź, jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać w 2024 roku!

            Jaką moc powinna mieć szlifierka oscylacyjna?

            W pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc urządzenia, która odpowiada za wydajność pracy. Im wartość mocy jest większa, tym szlifierka oscylacyjna wytworzy większą prędkość obrotową, a to z kolei wpływa na dokładność w trakcie szlifowania płaskich powierzchni oraz szybkość wykonanej obróbki. Zazwyczaj spotkasz się ze szlifierkami oscylacyjnymi z silnikiem o mocy od 65 do 480 W. Do użytku domowego poleca się modele, których moc wynosi od 65 do 250 W. Z kolei mocniejsze urządzenia do profesjonalnego szlifowania mają moc w zakresie od 250 do 480 W. Przy użyciu takiej szlifierki szybko obrobisz powierzchnię z drewna, ale nie tylko! Świetnie sprawdzą się również do płaskich powierzchni metalowych, gipsowych, tworzyw sztucznych czy wykonanych z betonu. W przypadku, gdy zależy Ci na precyzyjnym szlifowaniu w jak najkrótszym czasie, to najlepiej wybierać model o mocy większej niż 250 W.

            Przeznaczenie szlifierki oscylacyjnejMoc
            Do użytku domowegood 65 do 250 W
            Do użytku profesjonalnegood 250 do 480 W

            Jaki silnik w szlifierce oscylacyjnej będzie najlepszy?

            W szlifierkach oscylacyjnych stosuje się jeden z dwóch rodzajów silników:

            • szczotkowy,
            • bezszczotkowy.

            Ten pierwszy charakteryzuje się tańszym wykonaniem, jednak krótszą żywotnością. Ze względu na swoją budowę, w której zastosowano system składający się z komutatora oraz szczotek, które z kolei podatne są na ścieranie, zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu szlifierki. Z kolei silnik bezszczotkowy posiada zazwyczaj w swojej budowie magnesy neodymowe, rotor, łożyska, jak również uzwojenie, które zapobiega przed dostawaniem się drobinek pyłu oraz kurzu. Warto podkreślić, że szlifierki oscylacyjne z silnikiem bezszczotkowym są z reguły droższe, jednak cała budowa podzespołu sprawia, że są trwalsze i bardziej wydajne. Reasumując, najlepiej wybierać modele oscylacyjnych szlifierek z silnikiem bezszczotkowym.

            Jaka stopa w szlifierce jest odpowiednia?

            Rozmiar stopy szlifierki jest zależny od materiału, który zamierzasz obrabiać i polerować. W przypadku dużych powierzchni wybieraj stopę szlifierską w największych rozmiarach powyżej 150 x 150 mm. Z kolei małe stopy w granicach 100 x 100 mm lub mniejsze sprawdzą się do niedużych elementów. Co więcej, zwróć również uwagę na kształt stopy. Spotkasz się z modelami, na które mocuje się papier ścierny w formie kwadratu, prostokąta lub trójkąta. Do dużych powierzchni sprawdzą się egzemplarze kwadratowe oraz prostokątne, z kolei do miejsc trudnodostępnych najlepiej wybierać szlifierki, na które zamocujesz papier ścierny w kształcie trójkąta. Warto również wspomnieć, że duża część szlifierek oscylacyjnych posiada dwa systemy mocowania papieru ściernego. Pierwszy to mocowanie na rzep, z kolei drugi umożliwia mocowanie na zacisk.

            Rodzaj stopyPrzeznaczenieMocowanie
            Trójkątne zakończeniedo trudnodostępnych powierzchnirzep
            Prostokątnado prostych i dużych powierzchnirzep, zatrzask
            Kwadratowado prostych i dużych powierzchnirzep, zatrzask

            Ile powinna wynosić prędkość oscylacyjna w szlifierce?

            Kolejnym ważnym parametrem w szlifierce jest prędkość oscylacyjna, która wskazuje o liczbie ruchów (drgań) w przód i tył, które jest w stanie wykonać urządzenie w ciągu minuty. Zazwyczaj spotkasz się z wartością tego parametru od 10000 do 26000 oscylacji na minutę. Do użytku domowego wystarczą egzemplarze w zakresie od 6000 do 18000 oscylacji na minutę. Z kolei, jeśli zależy Ci na bardzo wydajnej pracy, to wybieraj szlifierkę, której prędkość oscylacyjna wynosi od 18000 do 26000 oscylacji/min. Warto dodać, że właściwość tą warto dopasować do materiału, który zamierzasz obrabiać. Jeśli szukasz urządzenia do różnych powierzchni, to zdecyduj się na szlifierkę z największą liczbą oscylacji, jak również regulacją obrotów.

            Częstotliwość oscylacjiPrzeznaczenie (materiał)
            od 6000 do 15000 oscylacji/minbeton
            od 18000 do 25000 oscylacji/mingips
            od 10000 do 20000 oscylacji/minmetal
            od 20000 do 26000 oscylacji/mindrewno

            Dopasuj średnicę oscylacyjną szlifierki!

            Średnica oscylacyjna podawana jest w milimetrach i wskazuje ona o zakresie ruchów oscylacyjnych stopy szlifierki, która porusza się w przód oraz tył. Dobre szlifierki posiadają amplitudę oscylacji w zakresie od 1 do 2,5 mm. Taka wartość gwarantuje skuteczne polerowanie, wygładzanie i obróbkę drewna, jak i innych materiałów.

            Sieciowa czy bezprzewodowa?

            W trakcie zakupu solidnej oscylacyjnej szlifierki spotkasz się z jej różnymi rodzajami, do których zaliczamy:

            • sieciowe,
            • akumulatorowe,
            • pneumatyczne.

            Znaczna większość oferowanych produktów jest szlifierkami sieciowymi, które zasilane są z użyciem kabla podłączonego do gniazdka. Innymi polecanymi modelami są te bezprzewodowe zasilane na akumulator. Z kolei szlifierki pneumatyczne do prawidłowego działania potrzebują sprzężonego powietrza, które pochodzi najczęściej z sprężarki. Jednak jaka szlifierka oscylacyjna będzie najlepsza? Do najlepszych urządzeń można zaliczyć szlifierki sieciowe i akumulatorowe. Te pierwsze są zazwyczaj nieco mocniejsze. Z kolei akumulatorowe są o tyle wygodne, że możesz zabrać je w każde miejsce pracy bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej.

            Dodatkowe funkcje i wyposażenie w szlifierce

            W trakcie wyboru szlifierki oscylacyjnej koniecznie zwróć uwagę na zastosowane funkcje i wyposażenie, które wpływają na komfort pracy. Do jednych z przydatnych możliwości zaliczamy regulację obrotów, dzięki czemu dostosujesz pracę do obrabianego materiału. Kolejną przydatną funkcją jest system odsysania pyłu, dzięki któremu przymocujesz dedykowany pojemnik, worek na pył, jak również podłączysz odkurzacz. Dzięki temu zachowasz czystość w miejscu pracy. Innymi przydatnymi udogodnieniami w każdej nowoczesnej szlifierce oscylacyjnej są:

            • ergonomiczny kształt,
            • dodatkowy uchwyt,
            • zbiornik lub worek na zbierający się pył,
            • dodatkowe papiery ścierne w zestawie,
            • walizka do przechowywania.

            Ile kosztuje dobra szlifierka oscylacyjna?

            Na rynku spotkasz się z różnymi modelami szlifierek oscylacyjnych, których cena zależy od wielkości płyty, rodzaju urządzenia, mocy, rodzaju silnika, prędkości obrotowej, częstotliwości oscylacji, jak również od wbudowanych funkcji oraz dodatków w komplecie. Najtańsze urządzenia do użytku domowego kosztują od 100 do 550 zł. Z kolei te profesjonalne kosztują od 200 do 1700 zł.

            Przeznaczenie szlifierki oscylacyjnejCena
            Szlifierka do użytku domowegood 100 do 550 zł
            Profesjonalne szlifierki oscylacyjneod 200 do 1700 zł

            Z jakiej firmy kupić szlifierkę oscylacyjną?

            W trakcie wyboru dobrej oscylacyjnej szlifierki warto wybierać, taką, która jest polecana i sprawdzona. Do najlepszych produktów zaliczamy:

            • Bosch,
            • Makita,
            • Graphite,
            • DeWalt,
            • WORX,
            • Metabo.

            FAQ - najczęściej zadawane pytania

            1. Jaka jest różnica między szlifierką oscylacyjną a mimośrodową?

              Pierwszą różnicą szlifierki mimośrodowej a oscylacyjnej jest kształt obu urządzeń. U tej pierwszej, mechanizm szlifujący jest okrągły, z kolei w szlifierce oscylacyjnej najczęściej przybiera formę prostokąta. Po drugie szlifierka oscylacyjna sprawdzi się tylko do polerowania płaskich powierzchni, z kolei mimośrodową można używać i do przestrzeni płaskich, wklęsłych, jak i wypukłych. Z kolej najważniejszą różnicą jest praca obu urządzeń — w szlifierce oscylacyjnej występuje ruch oscylacyjny (w górę i w dół), z kolei w mimośrodowej szlifierce występuje ruch oscylacyjny i obrotowy.

            2. Jaka szlifierka oscylacyjna do drewna?

              Do obróbki drewna sprawdzi się model, którego prędkość oscylacji wynosi od 6000 do 15000 oscylacji na minutę. Co więcej, warto wybrać urządzenie z regulacją obrotów. Dzięki tej funkcji dostosujesz prędkość do polerowanego drewna i efektu, jaki chcesz uzyskać.

            3. Jaka szlifierka oscylacyjna dla amatora?

              Dla amatora świetnie sprawdzi się szlifierka oscylacyjna, której moc wynosi około 250 W, z kolei częstotliwość oscylacji jest w granicach od 12000 do 20000 drgań na minutę.

            Podsumowanie

            • Szlifierka oscylacyjna sprawdzi się zarówno do dużych, jak i małych powierzchni. Dedykowana jest do szlifowania na płaskich elementów.
            • Za pomocą szlifierki wypolerujesz drewno, tworzywo sztuczne, metal, beton czy gips.
            • W trakcie zakupu szlifierki oscylacyjnej koniecznie zwróć uwagę na stopę, rodzaj silnika, moc urządzenia, rodzaj zasilania, średnicę oscylacyjną, częstotliwość oscylacji na minutę oraz prędkość obrotową.
            • Przydatną funkcją jest system odprowadzania pyłu, dzięki któremu istnieje możliwość połączenia szlifierki z odkurzaczem lub przymocowania dołączonego worka, lub pojemnika.
            • W szlifierkach oscylacyjnych występują dwa rodzaje wymiany papieru – na rzep oraz zatrzask.
            • W przypadku, gdy nie wiesz jaką szlifierkę kupić, to sprawdź ranking najlepszych szlifierek oscylacyjnych w 2024 roku, który przygotowany został przez eksperta z MójRanking.pl
            • Cena za szlifierki waha się od 100 do 1700 zł.
            • Polecanymi producentami szlifierek oscylacyjnych są: Makita, Graphite, Bosch, DeWalt, Metabo.
            Karolina Pisarska
            5 2 votes
            Oceń artykuł
            Subscribe
            Powiadom o
            guest
            0 komentarzy
            Inline Feedbacks
            View all comments
            Do góry