Szlifierka taśmowa - Ranking Kwiecień 2024

Szukasz dobrej szlifierki taśmowej, jednak nie wiesz, jaką wybrać spośród wszystkich dostępnych na rynku? Zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając polecane urządzenie? Poniżej prezentujemy porównanie najlepszych szlifierek taśmowych, w którym przedstawiamy ich wady oraz największe zalety. Zobacz najnowszy ranking szlifierek taśmowych w 2024 roku! Przeczytaj, jaką szlifierkę taśmową wybrać!

Porównanie szlifierek — ranking szlifierek taśmowych 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 TAŚMOWA 59G392 Producent: GraphiteE Ocena eksperta: 10 / 10 Moc: 800 W
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
2 SZLIFIERKA TAŚMOWA EINHELL RT-BS 75 Producent: Einhell Ocena eksperta: 9.9 / 10 Moc: 850 W
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
3 Black&Decker KA88, ACT-NELBDETAS0001 Producent: Black&Decker Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 720 W
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze szlifierki taśmowe Kwiecień 2024 wg eksperta

Jaką szlifierkę taśmową wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Poszukujesz dobrej szlifierki taśmowej, która skutecznie obrabia każdy materiał, zwłaszcza ten drewniany? Aby to miało miejsce, należy wybrać urządzenie o odpowiednio dopasowanych parametrach, które z kolei wpływają na dalsze użytkowanie i żywotność narzędzia. W celu ułatwienia Twojej decyzji zakupowej, poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, na jakie właściwości zwrócić koniecznie uwagę. Sprawdź jaką szlifierkę taśmową wybrać! Przeczytaj jak kupić tę najlepszą spośród masy produktów dostępnych w ofertach sklepów!

Jaki rodzaj szlifierki taśmowej wybrać?

Na rynku spotkasz się z dwoma rodzajami szlifierek taśmowych:

 • stołową,
 • ręczną.

Ta pierwsza polecana jest do obróbki niedużych elementów najczęściej z drewna, takich jak listewki, nieduże drążki czy elementy ze sklejki. Co więcej, szlifierka taśmowa stołowa wymaga położenia na stabilnym podłożu, dlatego jest to urządzenie warsztatowe. Na dodatek ten typ często oprócz mechanizmu składającego się z obracanej taśmy, ma również tarczę szlifierską. W przypadku ręcznej szlifierki taśmowej dedykowana jest ona do szlifowania dużych powierzchni, takich jak drewniane płyty, drzwi czy skrzynki. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być dopasowany do Twoich preferencji oraz pracy, jaką planujesz wykonać z użyciem szlifierki.

Rodzaj szlifierki taśmowejPrzeznaczenie
Ręcznado dużych powierzchni np. drzwi, duże płyty drewniane
Stołowado szlifowania niedużych elementów, takich jak listewki, nieduże drążki

Jaka moc szlifierki taśmowej będzie najlepsza?

Ważną cechą jest moc każdej szlifierki, która podawana jest w Watach. Im większa moc tym urządzenie jest bardziej efektywne, a tym samym dokładnie szlifuje każdą powierzchnię. W przypadku szlifierek taśmowych spotkasz się z silnikiem o mocy od 250 do 1000 W. Gdy potrzebujesz szlifierki taśmowej do drewna, użytku domowego, jak i używania raz na czas, to wystarczą modele, których moc wynosi od 250 do 850 W. Z kolei, jeśli planujesz obróbkę materiału twardego, takiego jak metal lub chcesz często użytkować sprzęt, wówczas wybieraj egzemplarz z mocą od 500 do 1000 W.

Jaka powinna być prędkość taśmy w precyzyjnej szlifierce?

Kolejną ważną cechą jest prędkość obrotów taśmy, jakie jest w stanie wykonać mechanizm szlifierki. Prędkość przesuwu taśmy szlifierskiej z wykorzystaniem rolki prowadzącej podawana jest w metrach na minutę. Wskazuje ona o długości, jaką jest w stanie wykonać urządzenie w przeciągu jednej minuty. Im parametr ten jest większy, tym taśma w postaci papieru ściernego szybciej się obraca. Co z kolei ma wpływ na precyzyjne szlifowanie, zwłaszcza tych twardych materiałów. W przypadku szlifierek taśmowych spotkasz się z zakresem od 250 do 400 m/min. Oczywiście najlepiej wybierać szlifierki z przesuwem taśmy w zakresie od 300 do 400 metrów na minutę. Warto dodać, że w trakcie wyboru odpowiedniej szlifierki taśmowej warto zakupić tą z regulacją prędkości, dzięki czemu dostosujesz obracanie się taśmy do rodzaju obrabianego materiału.

Jaki wymiar taśmy w szlifierce?

W ofertach sklepów spotkasz się ze szlifierkami o różnych wymiarach taśmy ściernej. Wybór powierzchni taśmy zależy od materiału, który chcesz obrabiać. Mniejsze taśmy, których wymiary wynoszą mniej niż 450 x 75 mm dobrze sprawdzą się do niedużych powierzchni. Z kolei egzemplarze większe niż 530 x 75 mm lepiej wybierać do materiałów dużo większej powierzchni.

Ile powinna ważyć szlifierka taśmowa?

Innym ważnym parametrem jest waga szlifierki. W  przypadku szlifierek stołowych warto wybierać model, których waga przekracza 10 kg. Dzięki temu urządzenie będzie stabilne, a w dodatku ilość drgań taśmy będzie dużo mniejsza. Z kolei w przypadku szlifierek taśmowych ręcznych należy wybrać, taką, która będzie idealnie wyważona. Innymi słowy, nie powinna być ona zbyt ciężka, aby nie utrudniać przenoszenia, jak również zbyt lekka, co może powodować nieprzyjemne drgania całego mechanizmu w trakcie ścierania powierzchni szlifowanego materiału. Najlepszym wyborem jest zakup manualnej szlifierki taśmowej, której waga jest w zakresie od 2,5 do 3 kg.

Jakie zasilanie wybrać w szlifierce taśmowej?

Szlifierki taśmowe występują w trzech możliwościach zasilania: sieciowym, akumulatorowym oraz pneumatycznym. Najpopularniejszymi są urządzenie zasilane na prąd stały, czyli modele sieciowe. Ich zaletą jest zazwyczaj większa moc, jak również brak ograniczenia czasu pracy urządzenia. Nieco mniej popularne są szlifierki taśmowe akumulatorowe, które zasilane są przez naładowany akumulator. Ich zaletą jest brak ograniczenia w postaci konieczności podłączenia do energii elektrycznej. Tym rodzajem urządzenia możesz szlifować, gdziekolwiek zechcesz. Minusem modeli bezprzewodowych jest ograniczony czas pracy ze względu na zużycie energii i rozładowanie się akumulatora. Z kolei pneumatyczne szlifierki taśmowe wymagają podłączenia do sprzężonego powietrza. W związku z tym konieczne jest posiadanie kompresora. W trakcie wyboru odpowiedniej szlifierki polecamy wybierać modele sieciowe lub akumulatorowe. 

Dodatkowe funkcje i wyposażenie szlifierki

W trakcie zakupu sprawdź, czy szlifierka została wyposażona w dodatkowe funkcje oraz akcesoria w zestawie. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy system odprowadzania pyłu, który zbiera wszystkie powstałe drobinki do worka na pył, pojemnika lub bezpośrednio do podpiętego odkurzacza przemysłowego. Innym ważnym dodatkiem jest regulacja prędkości obrotowej, dzięki której dostosujesz szybkość poruszania się taśmy do wybranego materiału, który akurat szlifujesz. Innymi przydatnymi funkcjami i dodatkami są:

 • ergonomiczny uchwyt,
 • dodatkowa rękojeść,
 • rolki prowadzące, które zostały wykonane z trwałego aluminium,
 • blokada przycisku do pracy ciągłej,
 • dodatkowe taśmy w postaci papieru ściernego o różnej gramaturze,
 • dodatkowa tarcza w modelach stołowych,
 • automatyczny system napinania taśmy szlifierskiej.

Ile kosztuje dobra szlifierka taśmowa?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup wydajnej i wytrzymałej szlifierki taśmowej, zależna jest od rodzaju narzędzia, mocy, typu zasilania, prędkości taśmy, jak również od dodatkowych udogodnień. Proste modele do użytku domowego zazwyczaj kosztują od 200 do 700 zł. Z kolei szlifierki profesjonalne to koszt od 300 do 1100 zł. Ponadto ceną również różnią się rodzaje szlifierek. Ręczne egzemplarze kosztują od 200 do 1000 zł. Tymczasem cena za szlifierki na stół warsztatowy oscyluje od 350 do 2500 zł.

Rodzaj szlifierkiCena
Manualnaod 200 do 1000 zł
Stołowaod 350 do 2500 zł

Od jakiego producenta szlifierkę taśmową kupić?

W ofercie masz do dyspozycji różnego rodzaju produkty, jednak jaka szlifierka taśmowa okaże się najlepsza pod względem marki? Do polecanych szlifierek zaliczamy: szlifierki taśmowe Bosch, Makita, jak również Einhell. Oprócz tego dużo pozytywnych opinii mają szlifierki Graphite, ponadto są w bardzo dobrej cenie.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki silnik do szlifierki taśmowej?

  W przypadku szlifierek taśmowych warto wybierać te z silnikiem indukcyjnym, czyli bezszczotkowym. Takie modele nie posiadają w swojej budowie szczotek, które to wraz z częstym używaniem narzędzia ulegają ścieraniu. Silnik indukcyjny charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością oraz żywotnością.

 2. Jaka powinna być prędkość taśmy szlifierki taśmowej?

  W przypadku doboru odpowiedniej wartości prędkości taśmy, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad materiałem, który chcesz szlifować — do tych twardszych elementów wybieraj większą prędkość. Z reguły przyjmuje się, że najlepiej wybierać modele od 300 do 400 m/min.

 3. Do czego służy szlifierka taśmowa?

  Szlifierka taśmowa zazwyczaj służy do obróbki drewna o płaskiej powierzchni. Oprócz tego można ją zastosować do innych materiałów np. tworzyw sztucznych lub metalu, jednak na takich powierzchniach precyzja szlifowania nie koniecznie może być tak wydajna, jak w przypadku np. szlifierek oscylacyjnych lub szlifierek mimośrodowych.

 4. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu szlifierki taśmowej?

  W trakcie wyboru taśmowej szlifierki do drewna lub innych materiałów koniecznie zwróć uwagę na moc silnika, rodzaj urządzenia, prędkość taśmy, rodzaj zasilania, wagę narzędzia, jak również na funkcje zastosowane w produkcie. Oprócz tego sprawdź, w jakie dodatkowe wyposażenie została zaopatrzona szlifierka.

Podsumowanie

 • Szlifierka taśmowa dedykowana jest głównie do szlifowania drewna. Za pomocą szlifierki możesz również ścierać inne materiały np. metal.
 • W trakcie zakupu szlifierki koniecznie zwróć uwagę na rodzaj, prędkość taśmy, wymiar taśmy, wagę narzędzia, rodzaj zasilania, jak również na dodatkowe funkcje.
 • Pamiętaj, że działanie szlifierki zależne jest od mocy silnika oraz prędkości obrotowej (taśmowej) mechanizmu ścierającego.
 • Do przydatnych trybów można zaliczyć system odsysania pyłu oraz regulację prędkości.
 • Jeśli nadal zastanawiasz się jaką szlifierkę taśmową kupić, to sprawdź opinię oraz ranking najlepszych szlifierek w 2024 roku, który został przygotowany przez eksperta.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup szlifierki taśmowej, oscyluje od 200 do 2500 zł.
 • Do polecanych producentów można zaliczyć markę Bosch, Makita, Dedra oraz szlifierki taśmowe marki Graphite.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry