Szlifierka taśmowa - Ranking Grudzień 2023

Szukasz dobrej szlifierki taśmowej, jednak nie wiesz, jaką wybrać spośród wszystkich dostępnych na rynku? Zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając polecane urządzenie? Poniżej prezentujemy porównanie najlepszych szlifierek taśmowych, w którym przedstawiamy ich wady oraz największe zalety. Zobacz najnowszy ranking szlifierek taśmowych w 2023 roku! Przeczytaj, jaką szlifierkę taśmową wybrać!

Porównanie szlifierek — ranking szlifierek taśmowych 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 BLACK&DECKER Szlifierka taśmowa 720 W KA86 (produkt wysyłamy w 24h) Producent: Black&Decker Ocena eksperta: 10 / 10 Moc: 720 W
Średnica tarczy: 170 mm
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Najniższa cena online
2 Black&Decker KA88, ACT-NELBDETAS0001 Producent: Black&Decker Ocena eksperta: 9.9 / 10 Moc: 720 W
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
3 TAŚMOWA 59G392 Producent: GraphiteE Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 800 W
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
4 9910 szlifierka taśmowa marki Makita Producent: Makita Ocena eksperta: 9.7 / 10 Moc: 650 W
Maksymalna prędkość obrotowa: 270 obr/min
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Najniższa cena online
5 SZLIFIERKA TAŚMOWA EINHELL RT-BS 75 Producent: Einhell Ocena eksperta: 9.6 / 10 Moc: 850 W
Rodzaj produktu: szlifierka taśmowa 
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze szlifierki taśmowe Grudzień 2023 wg eksperta

Miejsce 1
Stanley taśmowa 1010w fmew204k (5035048705780) NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Szlifierka taśmowa STANLEY FMEW204K


Nasz ranking 2023 rozpoczyna szlifierka taśmowa Stanley FMEW204K, której moc wynosi 1010 W. Urządzenie zasilane sieciowo o wadze 3,5 kg, doskonale sprawdzi się do szlifowania powierzchni płaskich wykonanych z drewna. Ma funkcję automatycznego prowadzenia taśmy, system umożliwiający odsysanie pyłu, wytrzymały i pojemny worek. Dodatkowo cała konstrukcja jest kompaktowa, dzięki czemu manewrowanie jest proste i zręczne. Dodatkowo producent do zestawu dodaje walizkę transportową i pas ścierny. Szlifierka taśmowa Stanley FatMax FMEW204K 1010WCechy produktu:System automatycznego prowadzenia taśmy pozwala na słuszne wykorzystanie szlifierkiWytrzymały silnik o mocy 1010 W zagwarantuje prędkie i efektywne eliminowanie materiału w zróżnicowanych zastosowaniachSkuteczne odsysanie pyłu - wielki worek na pył zmniejsza konieczność częstego opróżnianiaMożliwość wyboru szybkości i przypasowania jej do szlifowanych powierzchniKompaktowa i lekka budowa z dwoma uchwytami oraz ogumowanie zapewniające komfortową pracę poprzez tłumienie wibracjiPosiada tryb pracy ciągłejSpecyfikacja technologiczna:Obroty (m/min²)190-380Długość (mm)330Wysokość (mm)160Głębokość (mm)140Moc pobierana (W)1010Napięcie zasilania (V)230Wielkość stopy (mm)533x76Długość przewodu zasilającego (m)4Waga (kg)3.5Wyposażenie typowe:Szlifierka FMEW204K Kufer transportowyWorek na pyłPas o granulacji 80Sprawdź całkowitą ofertę na PASY BEZKOŃCOWE......
Zalety:
 • moc 1010 W
 • worek na pył
 • automatyczne prowadzenie taśmy
Wady:
 • waga 3,5 kg
 • Producent Stanley 
 • Moc 1010 W
Miejsce 2
Ryobi ebs800v NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Szlifierka taśmowa RYOBI EBS800


Kolejną szlifierką w naszym zestawieniu jest Ryobi EBS800, której moc wynosi 800 W, z kolei wymiary taśmy 76 x 150 mm. Urządzenie o wadze 3,3 kg doskonale nada się do użytku domowego. Warto dodać, że taśma szlifierska może osiągnąć prędkość nawet do 320 m/min, co umożliwia precyzyjne szlifowanie. Szlifierka posiada technologię odpylania Cyclonic, dzięki czemu pył trafia do dedykowanego pojemnika. Dodatkowo urządzenie ma regulowany uchwyt w 3 pozycjach, beznarzędziową wymianę taśmy, funkcję Livetool Indicator, jak również antypoślizgową rękojeść, która umożliwia sprawne manewrowanie szlifierką. W zestawie znajdują się 3 taśmy szlifierskie o różnej gradacji. SZLIFIERKA TAŚMOWA 800W RYOBI EBS800 Szlifierka taśmowa EBS800 producenta Ryobi to narzędzie przeznaczone do szlifowania zgrubnego większych powierzchni. Pasuje do prac o lekkim obciążeniu, np. Usuwania lakieru. Za sprawą nad wyraz skutecznego silnika o zmiennej prędkości urządzenie perfekcyjnie nadaje się do szybkiego szlifowania. Szlifierka wyposażona jest w system szybkiej zmiany taśmy ściernej, aby wydajnie ułatwić pracę użytkownikowi. Narzędzie ma opcję odsysania pyłu w nowej technologii Cyclonic, dzięki temu użytkowanie szlifierki będzie organiczne. Charakterystyka artykułu: Szlifierka ma rękojeść dostosowywaną w 4 pozycjach, co istotnie upraszcza prowadzenie narzędzia Livetool Indicator™ - niebieska dioda demonstruje operatorowi, kiedy maszyna jest pod napięciem, co jest gwarancją bezpieczeństwa pakiet gromadzi taśmy szlifierskie gradacja: 1x60, 1x100 i 1x120, dzięki czemu można je użytkować od razu po zakupie Urządzenie samoczynny system nadzoru biegu taśmy z ręcznym doregulo...
Zalety:
 • regulowana rękojeść
 • prędkość 320 m/min
 • 3 taśmy szlifierskie w zestawie
Wady:
 • brak regulacji obrotów
 • Producent Ryobi 
 • Moc 800 W
Miejsce 3
taśmowa DEDRA DED6901 NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Szlifierka taśmowa DEDRA DED6901


Szlifierka taśmowa Dedra DED6901 w wersji akumulatorowej to doskonałe narzędzie do prac przydomowych. Szlifierka zasilana na akumulator 18 V. Wymiary taśmy w tym modelu wynoszą 457 x 76 mm. Co więcej, urządzenie waży zaledwie 2,9 kg, co przekłada się na sprawne manewrowanie. Można ją wykorzystać do szlifowania drewna, stali lub innych podobnych powierzchni. Prędkość taśmy jest regulowana i wynosi od 120 do 350 m/min. Na dodatek urządzenie zostało wyposażone w beznarzędziową wymianę taśmy. Ponadto posiada worek na pył, ergonomiczny i ogumowany uchwyt. Szlifierka taśmowa akumulatorowa DED6901 jest asygnowana do szlifowania drewna, tworzyw drewnopochodnych, metalu lub materiałów nienaturalnych. Urządzenie świetnie stanie na wysokości zadania głownie w trakcie obróbki wielkich powierzchni. Szlifierka ma regulację szybkości obrotowej w zakresie 120-350 m/min., dzięki czemu precyzyjnie dobierzemy szybkość pracy do rodzaju materiału jaki szlifujemy. Urządzenie ma beznarzędziowy system podmiany papierów ściernych. Szlifierka taśmowa akumulatorowa wyposażona jest materiałowy worek na pył, do którego zbierany jest cały urobek, powstały podczas szlifowania. Podgumowane, a także korzystnie wyprofilowane uchwyty polepszają komfort pracy oraz dobry chwyt. Szlifierka taśmowa tzw. Czołg wykorzystuje papier ścierny w postaci pasów bezkońcowych o wymiarach 76 x 457 mm.......
Zalety:
 • waga 2,9 kg
 • regulacja prędkości
 • prędkość maksymalna 350 m/min
Wady:
 • brak akumulatora
 • Producent Dedra 

Jaką szlifierkę taśmową wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Poszukujesz dobrej szlifierki taśmowej, która skutecznie obrabia każdy materiał, zwłaszcza ten drewniany? Aby to miało miejsce, należy wybrać urządzenie o odpowiednio dopasowanych parametrach, które z kolei wpływają na dalsze użytkowanie i żywotność narzędzia. W celu ułatwienia Twojej decyzji zakupowej, poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, na jakie właściwości zwrócić koniecznie uwagę. Sprawdź jaką szlifierkę taśmową wybrać! Przeczytaj jak kupić tę najlepszą spośród masy produktów dostępnych w ofertach sklepów!

Jaki rodzaj szlifierki taśmowej wybrać?

Na rynku spotkasz się z dwoma rodzajami szlifierek taśmowych:

 • stołową,
 • ręczną.

Ta pierwsza polecana jest do obróbki niedużych elementów najczęściej z drewna, takich jak listewki, nieduże drążki czy elementy ze sklejki. Co więcej, szlifierka taśmowa stołowa wymaga położenia na stabilnym podłożu, dlatego jest to urządzenie warsztatowe. Na dodatek ten typ często oprócz mechanizmu składającego się z obracanej taśmy, ma również tarczę szlifierską. W przypadku ręcznej szlifierki taśmowej dedykowana jest ona do szlifowania dużych powierzchni, takich jak drewniane płyty, drzwi czy skrzynki. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być dopasowany do Twoich preferencji oraz pracy, jaką planujesz wykonać z użyciem szlifierki.

Rodzaj szlifierki taśmowejPrzeznaczenie
Ręcznado dużych powierzchni np. drzwi, duże płyty drewniane
Stołowado szlifowania niedużych elementów, takich jak listewki, nieduże drążki

Jaka moc szlifierki taśmowej będzie najlepsza?

Ważną cechą jest moc każdej szlifierki, która podawana jest w Watach. Im większa moc tym urządzenie jest bardziej efektywne, a tym samym dokładnie szlifuje każdą powierzchnię. W przypadku szlifierek taśmowych spotkasz się z silnikiem o mocy od 250 do 1000 W. Gdy potrzebujesz szlifierki taśmowej do drewna, użytku domowego, jak i używania raz na czas, to wystarczą modele, których moc wynosi od 250 do 850 W. Z kolei, jeśli planujesz obróbkę materiału twardego, takiego jak metal lub chcesz często użytkować sprzęt, wówczas wybieraj egzemplarz z mocą od 500 do 1000 W.

Jaka powinna być prędkość taśmy w precyzyjnej szlifierce?

Kolejną ważną cechą jest prędkość obrotów taśmy, jakie jest w stanie wykonać mechanizm szlifierki. Prędkość przesuwu taśmy szlifierskiej z wykorzystaniem rolki prowadzącej podawana jest w metrach na minutę. Wskazuje ona o długości, jaką jest w stanie wykonać urządzenie w przeciągu jednej minuty. Im parametr ten jest większy, tym taśma w postaci papieru ściernego szybciej się obraca. Co z kolei ma wpływ na precyzyjne szlifowanie, zwłaszcza tych twardych materiałów. W przypadku szlifierek taśmowych spotkasz się z zakresem od 250 do 400 m/min. Oczywiście najlepiej wybierać szlifierki z przesuwem taśmy w zakresie od 300 do 400 metrów na minutę. Warto dodać, że w trakcie wyboru odpowiedniej szlifierki taśmowej warto zakupić tą z regulacją prędkości, dzięki czemu dostosujesz obracanie się taśmy do rodzaju obrabianego materiału.

Jaki wymiar taśmy w szlifierce?

W ofertach sklepów spotkasz się ze szlifierkami o różnych wymiarach taśmy ściernej. Wybór powierzchni taśmy zależy od materiału, który chcesz obrabiać. Mniejsze taśmy, których wymiary wynoszą mniej niż 450 x 75 mm dobrze sprawdzą się do niedużych powierzchni. Z kolei egzemplarze większe niż 530 x 75 mm lepiej wybierać do materiałów dużo większej powierzchni.

Ile powinna ważyć szlifierka taśmowa?

Innym ważnym parametrem jest waga szlifierki. W  przypadku szlifierek stołowych warto wybierać model, których waga przekracza 10 kg. Dzięki temu urządzenie będzie stabilne, a w dodatku ilość drgań taśmy będzie dużo mniejsza. Z kolei w przypadku szlifierek taśmowych ręcznych należy wybrać, taką, która będzie idealnie wyważona. Innymi słowy, nie powinna być ona zbyt ciężka, aby nie utrudniać przenoszenia, jak również zbyt lekka, co może powodować nieprzyjemne drgania całego mechanizmu w trakcie ścierania powierzchni szlifowanego materiału. Najlepszym wyborem jest zakup manualnej szlifierki taśmowej, której waga jest w zakresie od 2,5 do 3 kg.

Jakie zasilanie wybrać w szlifierce taśmowej?

Szlifierki taśmowe występują w trzech możliwościach zasilania: sieciowym, akumulatorowym oraz pneumatycznym. Najpopularniejszymi są urządzenie zasilane na prąd stały, czyli modele sieciowe. Ich zaletą jest zazwyczaj większa moc, jak również brak ograniczenia czasu pracy urządzenia. Nieco mniej popularne są szlifierki taśmowe akumulatorowe, które zasilane są przez naładowany akumulator. Ich zaletą jest brak ograniczenia w postaci konieczności podłączenia do energii elektrycznej. Tym rodzajem urządzenia możesz szlifować, gdziekolwiek zechcesz. Minusem modeli bezprzewodowych jest ograniczony czas pracy ze względu na zużycie energii i rozładowanie się akumulatora. Z kolei pneumatyczne szlifierki taśmowe wymagają podłączenia do sprzężonego powietrza. W związku z tym konieczne jest posiadanie kompresora. W trakcie wyboru odpowiedniej szlifierki polecamy wybierać modele sieciowe lub akumulatorowe. 

Dodatkowe funkcje i wyposażenie szlifierki

W trakcie zakupu sprawdź, czy szlifierka została wyposażona w dodatkowe funkcje oraz akcesoria w zestawie. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy system odprowadzania pyłu, który zbiera wszystkie powstałe drobinki do worka na pył, pojemnika lub bezpośrednio do podpiętego odkurzacza przemysłowego. Innym ważnym dodatkiem jest regulacja prędkości obrotowej, dzięki której dostosujesz szybkość poruszania się taśmy do wybranego materiału, który akurat szlifujesz. Innymi przydatnymi funkcjami i dodatkami są:

 • ergonomiczny uchwyt,
 • dodatkowa rękojeść,
 • rolki prowadzące, które zostały wykonane z trwałego aluminium,
 • blokada przycisku do pracy ciągłej,
 • dodatkowe taśmy w postaci papieru ściernego o różnej gramaturze,
 • dodatkowa tarcza w modelach stołowych,
 • automatyczny system napinania taśmy szlifierskiej.

Ile kosztuje dobra szlifierka taśmowa?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup wydajnej i wytrzymałej szlifierki taśmowej, zależna jest od rodzaju narzędzia, mocy, typu zasilania, prędkości taśmy, jak również od dodatkowych udogodnień. Proste modele do użytku domowego zazwyczaj kosztują od 200 do 700 zł. Z kolei szlifierki profesjonalne to koszt od 300 do 1100 zł. Ponadto ceną również różnią się rodzaje szlifierek. Ręczne egzemplarze kosztują od 200 do 1000 zł. Tymczasem cena za szlifierki na stół warsztatowy oscyluje od 350 do 2500 zł.

Rodzaj szlifierkiCena
Manualnaod 200 do 1000 zł
Stołowaod 350 do 2500 zł

Od jakiego producenta szlifierkę taśmową kupić?

W ofercie masz do dyspozycji różnego rodzaju produkty, jednak jaka szlifierka taśmowa okaże się najlepsza pod względem marki? Do polecanych szlifierek zaliczamy: szlifierki taśmowe Bosch, Makita, jak również Einhell. Oprócz tego dużo pozytywnych opinii mają szlifierki Graphite, ponadto są w bardzo dobrej cenie.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki silnik do szlifierki taśmowej?

  W przypadku szlifierek taśmowych warto wybierać te z silnikiem indukcyjnym, czyli bezszczotkowym. Takie modele nie posiadają w swojej budowie szczotek, które to wraz z częstym używaniem narzędzia ulegają ścieraniu. Silnik indukcyjny charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością oraz żywotnością.

 2. Jaka powinna być prędkość taśmy szlifierki taśmowej?

  W przypadku doboru odpowiedniej wartości prędkości taśmy, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad materiałem, który chcesz szlifować — do tych twardszych elementów wybieraj większą prędkość. Z reguły przyjmuje się, że najlepiej wybierać modele od 300 do 400 m/min.

 3. Do czego służy szlifierka taśmowa?

  Szlifierka taśmowa zazwyczaj służy do obróbki drewna o płaskiej powierzchni. Oprócz tego można ją zastosować do innych materiałów np. tworzyw sztucznych lub metalu, jednak na takich powierzchniach precyzja szlifowania nie koniecznie może być tak wydajna, jak w przypadku np. szlifierek oscylacyjnych lub szlifierek mimośrodowych.

 4. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu szlifierki taśmowej?

  W trakcie wyboru taśmowej szlifierki do drewna lub innych materiałów koniecznie zwróć uwagę na moc silnika, rodzaj urządzenia, prędkość taśmy, rodzaj zasilania, wagę narzędzia, jak również na funkcje zastosowane w produkcie. Oprócz tego sprawdź, w jakie dodatkowe wyposażenie została zaopatrzona szlifierka.

Podsumowanie

 • Szlifierka taśmowa dedykowana jest głównie do szlifowania drewna. Za pomocą szlifierki możesz również ścierać inne materiały np. metal.
 • W trakcie zakupu szlifierki koniecznie zwróć uwagę na rodzaj, prędkość taśmy, wymiar taśmy, wagę narzędzia, rodzaj zasilania, jak również na dodatkowe funkcje.
 • Pamiętaj, że działanie szlifierki zależne jest od mocy silnika oraz prędkości obrotowej (taśmowej) mechanizmu ścierającego.
 • Do przydatnych trybów można zaliczyć system odsysania pyłu oraz regulację prędkości.
 • Jeśli nadal zastanawiasz się jaką szlifierkę taśmową kupić, to sprawdź opinię oraz ranking najlepszych szlifierek w [year] roku, który został przygotowany przez eksperta.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup szlifierki taśmowej, oscyluje od 200 do 2500 zł.
 • Do polecanych producentów można zaliczyć markę Bosch, Makita, Dedra oraz szlifierki taśmowe marki Graphite.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry