Wiertarka stołowa - Ranking Maj 2024

Szukasz dobrej wiertarki stołowej do swojego warsztatu? Nie wiesz jaki produkt wybrać, aby był maksymalnie efektywny? Sprawdź ranking wiertarek stołowych Maj 2024! Prezentujemy polecane urządzenia w zestawieniu naszego eksperta! Zobacz jaką wiertarkę stołową wybrać i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Podpowiadamy!

Zestawienie polecanych wiertarek stołowych do warsztatu – ranking 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Wiertarka stołowa BOSCH PBD 40 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Wiertarka stołowa RYOBI RDP102L Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Wiertarka stołowa DEDRA DED7708C Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Wiertarka stołowa HECHT 1055 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze wiertarki stołowe dla majsterkowiczów wg naszego eksperta

Miejsce 1
Wiertarka stołowa BOSCH PBD 40 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Wiertarka stołowa BOSCH PBD 40


Pierwszą propozycję w rankingu zajmuje wiertarka stołowa Bosch PBD 40 o mocy silnika 710 W. Urządzenie z prędkością 2500 obr/min. Posiada uchwyt szybkozaciskowy. Co więcej, wiertarka zasilana jest prądem pod napięciem 230 V. Jest to urządzenie, które sprawdzi się idealnie do wiercenia w elementach drewnianych, jak również niegrubych elementów stalowych. Doskonale nada się do użytku domowego dla majsterkowiczów. Jest to urządzenie, które posiada okrągłą dźwignię, która z kolei umożliwia wygodne regulowanie wrzeciona. Dodatkowo posiada prowadnice równoległe oraz szybkozłączkę. Co więcej, maksymalna średnica wiercenia w drewnie dla tego modelu wynosi 40mm, z kolei w stali jest to 13mm.
Zalety:
 • moc 710 W
 • wskaźnik cyfrowy
 • dwa kierunki obrotów
 • prędkość 2500 obr/min
Wady:
 • brak stołu
 • brak ogranicznika głębokości
  Miejsce 2
  Wiertarka stołowa RYOBI RDP102L NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Wiertarka stołowa RYOBI RDP102L


  Kolejną w naszym rankingu eksperta jest wiertarka Ryobi RDP102L o mocy 390 W. Posiada ona uchwyt kluczykowy, który umożliwia stabilne umocowanie wiertła. Dodatkowo prędkość tego narzędzia wynosi 2430 obr/min. Produkt dedykowany jest do użytku domowego. Posiada żeliwną podstawę, regulację prędkości w zakresie od 510 do 2430 obr/min, 5 biegów, jak również wygodne lasery, które wskazują miejsce wiercenia. Co więcej, urządzenie ma niski poziom drgań, regulowany ogranicznik głębokości, jak również wygodny regulowany stół. Warto dodać, że maksymalna średnica wiercenia dla stali i w drewnie wynosi po 13 mm. Na dodatek urządzenie zasilane jest sieciowo na prąd o napięciu 230 V. Atutem prezentowanego narzędzia są specjalne otwory, które umożliwiają przymocowanie dowolnego imadła. W wyposażeniu znajduje się: klucz imbusowy, klucz bezpieczeństwa, podstawa, kluczyk w uchwycie dodatkowym.
  Zalety:
  • stół roboczy
  • niski poziom drgań
  • 510-2430 obr/min
  Wady:
  • moc 390 W
  • nieco duża cena
   Miejsce 3
   Wiertarka stołowa DEDRA DED7708C NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Wiertarka stołowa DEDRA DED7708C


   Wiertarka stołowa Dedra DED7708C to następne urządzenie w naszym rankingu. Posiada ona uchwyt kluczykowy, który umożliwia stabilne przymocowanie wierteł. Urządzenie dedykowane do prostych prac wiertarskich w przydomowym warsztacie. Można z jej użyciem przewiercać drewno, materiały drewnopochodne, cienki metal, tworzywo sztuczne, jak również stale konstrukcyjne. Jest to wiertarka stołowa o mocy 600 W zasilana sieciowo. Co więcej, maksymalna średnica wiercenia w drewnie i stali dla tego modelu wynosi 16 mm. Prędkość obrotowa tego urządzenia wynosi 2500 obr/min. Wiertarka posiada wygodną rękojeść, która umożliwia precyzyjne wiercenie otworów, jak również dopasowanie siły nacisku do gatunku materiału, który obrabiasz.
   Zalety:
   • 2500 obr/min
   • regulowany stół
   • mocny silnik 600 W
   Wady:
   • brak dwóch kierunków obrotu
   • wykonanie mogłoby być nieco lepsze
    Miejsce 4
    Wiertarka stołowa HECHT 1055 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Wiertarka stołowa HECHT 1055


    Kolejną naszą propozycją w zestawieniu jest wiertarka stołowa Hecht 1055 o mocy 550 W. Silnik i reszta mechanizmów ulokowane są w jednej solidnej obudowie, która znajduje się w górnej części wiertarki. Prezentowane urządzenie ma prędkość obrotową w zakresie od 420 do 2700 obrotów na minutę. Ponadto posiada aż 9 biegów, dzięki czemu możesz jej pracę dopasować do rodzaju materiału, w którym chcesz nawiercać otwory. Sprawdzi się ona do drewna, niegrubego metalu, tworzyw sztucznych, jak również wszystkich materiałów drewnopochodnych. Posiada stół roboczy, który można obracać o 360°, jak również przechylać pod kątem +/- 45°. Na dodatek posiada wyłącznik, przeźroczystą osłonkę przy uchwycie wiertarskim, uchwyt kluczykowy, jak również wskaźnik głębokości wiercenia. Urządzenie zasilane sieciowo prądem o napięciu 230 V. Warto dodać, że maksymalna średnica wiercenia w elementach drewnianych wynosi 16 mm, z kolei w stali 13 mm.
    Zalety:
    • 9 biegów
    • 2700 obr/min
    • stół roboczy
    • przeźroczysta osłonka uchwytu
    Wady:
    • wykonanie wiertarki
    • konstrukcja mogłaby być lepsza

     Jaką wiertarkę stołową wybrać? Najważniejsze parametry przy wyborze

     Zastanawiasz się jaką wiertarkę stołową kupić, aby była skuteczna, efektywna i nawiercała otwory w każdym materiale? Dla ułatwienia przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku wskazujemy, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Sprawdź jaką wiertarkę stołową kupić!

     Jaką moc ma dobra wiertarka stołowa do warsztatu?

     W pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc urządzenia, która określa pracę silnika. Co więcej, od tego parametru zależna jest również prędkość obrotów narzędzia. W przypadku wiertarek stołowych spotkasz się z produktami, u których moc silnika wynosi od 350 do maksymalnie 1200 W. Z reguły im mocniejszy silnik, tym urządzenie jest w stanie wykonywać bardziej precyzyjne wiercenie. Warto również dodać, że z reguły wiertarki tego typu nie posiadają silnika o dużej mocy. Jednak mimo wszystko decydując się na zakup, warto wybierać wiertarkę stołową z silnikiem o mocy powyżej 500 W. Dzięki temu będziesz w stanie przewiercić otwór o wybranej głębokości wiercenia w każdym materiale, przy zachowaniu odpowiedniego nacisku i częstotliwości nawierceń.

     Ciągły czy przerywany – który tryb pracy w wiertarce stołowej będzie najlepszy?

     Kolejnym bardzo ważnym elementem jest tryb pracy w dobrej stołowej wiertarce. W ofercie spotkasz się z urządzeniami, które posiadają:

     • tryb pracy ciągłej,
     • tryb pracy przerywanej.

     Wiertarki stołowe z ciągłym trybem pracy są przystosowane do wykonywania otworów bez konieczności robienia przerw dla maszyny. Z kolei wiertarki stołowe z przerywanym trybem pracy nie są przystosowane do ciągłego wywiercania. W tych modelach podczas długiej pracy dochodzi do przegrzania silnika, gdzie w zestawieniu z niedużą mocą, może dojść do uszkodzenia podzespołów, zwłaszcza nawiercając w twardych materiałach. W związku z tym w takich stołowych wiertarkach należy wykonywać regularne przerwy. Porównując oba mechanizmy, najlepiej wybierać wiertarkę stołową z pracą ciągłą, dzięki temu możesz wykonać wiele nawiertów o identycznej głębokości bez ryzyka przegrzania i zepsucia silnika.

     Jaki uchwyt wiertarski wybrać?

     W trakcie zakupu dobrej wiertarki stołowej zwróć również uwagę na rodzaj uchwytu, w którym mocuje się wiertło. Masz do dyspozycji wiertarki stołowe z uchwytem wiertarskim:

     • szybkozaciskowym,
     • kluczykowym,
     • uchwytem do stożka morse’a.

     Dobór jednego z powyższych uchwytów zależny jest od materiałów, w których planujesz wiercenie, jak również wierteł, jakie planujesz wykorzystać. Do nawiercania otworów w miękkiej powierzchni, np. w drewnie, wystarczy uchwyt szybkozaciskowy lub kluczykowy. Z kolei, jeśli planujesz wiercić w metalu, w którym chcesz nawiercać większej średnicy otwory, to lepszym wyborem będzie uchwyt do stożka morse’a lub kluczykowy.

     Rodzaj powierzchniRodzaj uchwytu wiertarki stołowej
     Szybkozaciskowydrewno
     Kluczykowydrewno, metal
     Uchwyt do stożka morse’adrewno, metal, beton

     Jaką prędkość obrotową powinna mieć dobra wiertarka stołowa?

     W trakcie wyboru wiertarki stołowej zwróć uwagę na prędkość obrotową narzędzia. Parametr ten wskazuje o liczbie obrotów wrzeciona, które jest w stanie wykonać urządzenie. W przypadku wiertarek stołowych występują produkty, u których prędkość wynosi od 450 do 2800 obrotów na minutę. Zakres tego parametru należy dostosować do powierzchni, w której chcesz wiercić. Zasada jest prosta: im twardszy materiał, tym prędkość wiertarki powinna być niższa. Dlatego w przypadku nawierceń w grubym materiale, np. w betonie, należy wybierać te mniejsze zakresy od 450 do 800 obr/min. Z kolei, gdy zamierzasz wiercić w stali lepiej wybierać zakres prędkości od 800 do 2500 obr/min – w zależności od grubości. Inaczej jest nieco w powierzchniach drewnianych, tutaj za pomocą wiertarki możesz wywiercić precyzyjne otwory przy wysokich obrotach – od 1200 do 2800 obr/min. Warto dodać, że jeśli szukasz uniwersalnej wiertarki stołowej, która ma zastosowanie w różnych materiałach, wtedy wybieraj taką, która posiada szeroki zakres regulację prędkości.

     Rodzaj powierzchniPrędkość obrotowa wiertarki stołowej
     drewnood 1200 do 2800 obr/min
     metalod 800 do 2500 obr/min
     betonod 450 do 800 obr/min

     Maksymalna średnica wiercenia w wiertarce stołowej

     Maksymalna średnica wiercenia wskazuje na średnicę otworu, jaką jest w stanie nawiercić wiertarka stołowa z użyciem dedykowanego wiertła w obrabianej powierzchni. Parametr ten spotkasz w trzech wersjach. Dla maksymalnej średnicy wiercenia w drewnie spotkasz się z narzędziami, których zakres wynosi od 13 do 40 mm dla tego parametru. Z kolei dla stali maksymalna średnica wynosi od 13 do 50 mm, natomiast dla betonu spotkasz się z urządzeniami o zakresie od 13 do 16 mm. Wybór maksymalnej średnicy wiercenia jest zależny od prac, do jakich chcesz wykorzystać wiertarkę stołową, jak również od tego, w jakich materiałach będziesz wiercił. W związku z tym dopasuj ten parametr do własnych preferencji. Oczywiście im większą średnicę dla poszczególnych materiałów wybierzesz, tym masz szersze możliwości zastosowania wiertarki stołowej do innych prac. Pamiętaj o tym!

     Jakie wyposażenie powinna mieć wiertarka?

     Każda dobra stołowa wiertarka wyposażona jest w przydatne funkcje oraz akcesoria, które zwiększają precyzyjność nawiercania. Do jednych z takich udogodnień jest regulacja wysokości stołu, dzięki czemu dopasujesz prześwit pomiędzy wiertłem a stołem. Innym przydatnym trybem jest szybka wymiana wiertła. Ponadto pozostałymi dodatkami usprawniającymi funkcjonowanie sprzętu są:

     • dioda LED, która oświetla miejsce pracy;
     • wygodny uchwyt ręczny, który umożliwia silny nacisk na wiercącą powierzchnię;
     • pionowy statyw, który umożliwia stabilne położenie wiertarki stołowej;
     • laser, który wskazuje punkt wiercenia;
     • kilkustopniowa regulacja prędkości,
     • wytrzymały korpus;
     • możliwość zamocowania imadła;
     • możliwość ustawienia konkretnej głębokości wiercenia.

     Ile kosztuje dobra wiertarka stołowa?

     Cena zazwyczaj waha się od 400 do 10000 zł i zależna jest od rodzaju urządzenia, mocy, prędkości obrotowej, silnika, jak również marki. W trakcie zakupu możesz wybrać wiertarki stołowe do użytku domowego oraz te dla profesjonalnych majstrów. Cena za urządzenia dla majsterkowiczów do użytku domowego oscyluje od 400 do 2500 zł. Z kolei profesjonalne wiertarki stołowe, nazywane również przemysłowymi, to koszt od 1500 do 10000 zł lub nawet więcej.

     Wiertarka stołowa – przeznaczeniePrzedział cenowy
     Do użytku w domuod 400 do 2500 zł
     Dla profesjonalistówod 1500 do 10000 zł

     Od jakiego producenta wybrać polecaną wiertarkę stołową?

     Przy zakupie dobrej wiertarki stołowej koniecznie wybieraj produkt od sprawdzonego i polecanego producenta. Do jednych z nich możemy zaliczyć:

     • Optimum,
     • Parkside,
     • Einhell,
     • Dedra.

     FAQ - najczęściej zadawane pytania

     1. Do czego służy wiertarka stołowa?

      Wiertarka stołowa jest dedykowana dla osób, które szukają narzędzia warsztatowego do dokładnego wiercenia w różnych materiałach. Z jej użyciem wykonasz serię powtarzalnych nawierceń o takiej samej głębokości dla każdego z otworów.

     2. Na co zwracać uwagę przy zakupie wiertarki stołowej?

      W trakcie zakupu wiertarki stołowej zwróć uwagę na budowę urządzenia, moc wiertarki, prędkość obrotową, tryb pracy, maksymalną średnicę wiercenia dla wybranych materiałów, jak również na dodatkowe wyposażenie.

     3. Jaka wiertarka stołowa do metalu?

      W przypadku wyboru wiertarki do metalu zakup taką,  której moc wynosi więcej niż 500 W. Ponadto zakres prędkości obrotowej najlepiej, aby wynosił od 800 do 2500 obr/min. Dodatkowo dostosuj maksymalną średnicę nawiercania otworów.

     4. Ile kosztuje wiertarka stołowa?

      Kwota za wiertarkę stołową waha się od 400 zł za proste modele do użytku domowego, do nawet 10000 zł za funkcjonalne narzędzia dla profesjonalistów.  Dobrą wiertarkę stołową kupisz w przedziale od 600 do 2000 zł.

     Podsumowanie

     • Wiertarka stołowa sprawdzi się do wykonywania długich serii powtarzalnych nawierceń w wybranym materiale.
     • Wiertarka stołowa często zamiennie nazywana jest wiertarką kolumnową. Wszystko, dlatego, że posiada metalowe kolumny.
     • Do regulowania głębokości nawierceń służy specjalne pokrętło.
     • Głowica wiertarki składa się z  trzpienia, który wysuwa się z użyciem pokrętła.
     • W trakcie wyboru dobrej stołowej wiertarki warto zwrócić uwagę na moc narzędzia, prędkość obrotową, maksymalną średnicę otworów dla wybranych elementów, w których planujesz wiercić. Oprócz tego ważna jest marka, konstrukcja, jak również dodatkowe wyposażenie.
     • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, oscyluje od 400 do nawet 10000 zł za przemysłowe wiertarki stołowe.
     • Do przydatnego wyposażenia możemy zaliczyć: regulację wysokości stołu, na którym możesz przymocować obrabiany element do podstawy z użyciem imadła. Ponadto innymi przydatnymi gadżetami są: dioda LED, regulacja prędkości, jak również laser, który wskazuje miejsce wiercenia.
     • Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem wiertarki stołowej i nie wiesz, jaką wybrać, to sprawdź nasze porównanie polecanych narzędzi, w którym prezentujemy wady i zalety każdego z produktów.
     Karolina Pisarska
     5 2 votes
     Oceń artykuł
     Subscribe
     Powiadom o
     guest
     0 komentarzy
     Inline Feedbacks
     View all comments
     Do góry