Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - Ranking Maj 2023

Stoisz przed wyborem wiertarko-wkrętarki akumulatorowej? Nie wiesz, jakie narzędzie będzie najlepsze? Aby ułatwić Twój wybór, poniżej przygotowaliśmy porównanie najlepszych modeli bezprzewodowych dostępnych w 2023 roku! Sprawdź ranking wiertarko wkrętarek akumulatorowych! Zobacz, na co zwrócić uwagę kupując dobre urządzenie!

Ranking wiertarko-wkrętarek akumulatorowych — zestawienie Maj 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Graphite Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem energy+ 18v li-ion uchwyt 2-13mm 0-1250min-1 58g010 Producent: Graphite Ocena eksperta: 10 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Maksymalny moment obrotowy: 55 Nm
Waga: 1.3 kg
Najniższa cena online
2 Dewalt Wiertarko-wkrętarka aku 18v 1,5ah bezszczot dcd777s2t - odbiór w 2000 punktach - salony, paczkomaty, stacje orlen Producent: DeWalt Ocena eksperta: 9.9 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Maksymalna prędkość obrotowa: 1750 obr/min
Waga: 1.50 kg
Najniższa cena online
3 Bs 18 li wiertarko-wkręt. akum 18 v 2x3,0 ah marki Metabo Producent: Metabo Ocena eksperta: 9.8 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Pojemność akumulatora: 3 Ah
Maksymalna prędkość obrotowa: 1650 obr/min
Najniższa cena online
4 Einhell Wiertarka akumulatorowa TE-CD 18 Li Brushless - Solo, czerwona (4006825611366) Producent: Einhell Ocena eksperta: 9.7 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Maksymalna prędkość obrotowa: 1800 obr/min
Waga: 1.25 kg
Najniższa cena online
5 Einhell TC-SD 3,6 Li Producent: Einhell Ocena eksperta: 9.6 / 10 Napięcie zasilania: 3.6 V
Maksymalna prędkość obrotowa: 200 obr/min
Waga: 0.38 kg
Najniższa cena online
6 Dewalt Wiertarko-wkrętarka aku 18v/1.5ah dcd778s2t-qw - odbiór w 2000 punktach - salony, paczkomaty, stacje orlen (5035048664971) Producent: DeWalt Ocena eksperta: 9.5 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Pojemność akumulatora: 1.5 Ah
Maksymalna prędkość obrotowa: 1750 obr/min
Najniższa cena online
7 Wiertarko-wkrętarka gsb 180-li, 06019f8300 marki Bosch Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.4 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Maksymalna prędkość obrotowa: 1700 obr/min
Najniższa cena online
8 Dewalt Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa bezszczotkowa dcd790d2-qw 2 x 2,0 ah kolor żółty (5035048410622) Producent: DeWalt Ocena eksperta: 9.3 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Maksymalna prędkość obrotowa: 2000 obr/min
Waga: 1.62 kg
Najniższa cena online
9 Bosch Wiertarko-wkrętarka aku 2x1,5ah gsr 120-li Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.2 / 10 Napięcie zasilania: 12 V
Maksymalna prędkość obrotowa: 1300 obr/min
Waga: 1.00 kg
Najniższa cena online
10 Makita dhp485z akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa 18v (solo) Producent: Makita Ocena eksperta: 9.1 / 10 Napięcie zasilania: 18 V
Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking wkrętarko wiertarek akumulatorowych wg MójRanking.pl

Jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową kupić? Poradnik zakupowy

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka to przydatne urządzenie do przydomowych prac. Jednak, aby była ona skuteczna, należy wybrać produkt o dopasowanych cechach. Zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszej wiertarko wkrętarki akumulatorowej? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze właściwości, jak również wskazówki, które ułatwią wybór najlepszego urządzenia. Zobacz, jak wybrać najlepszą wiertarko-wkrętarkę akumulatorową! Przeczytaj poradnik zakupowy!

Jaki akumulator w wiertarko-wkrętarce?

Akumulator w wiertarko wkrętarce odgrywa bardzo ważną rolę. Od niego zależy praca urządzenia oraz wydajność. Zobacz poniżej, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego produktu!

Jaki typ akumulatora w wkrętarko wiertarce?

W trakcie wyboru dobrej wiertarko-wkrętarki jednym z najważniejszych elementów jest bateria. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rodzaj. Najlepszymi modelami są te z typem ogniw akumulatora Li-Ion. Są one bez wątpienia najtrwalsze i najbardziej wydajne.

Jaka pojemność akumulatora w wiertarko-wkrętarce?

Sprawdź również pojemność akumulatora, która podawana jest w amperogodzinach. Mówi ona, ile elektrycznego ładunku może dany akumulator zmagazynować. Ponadto właściwość ta określa, ile godzin jest w stanie urządzenie nieprzerwanie pracować przy poborze prądu na poziomie 1 A. Polecamy wybierać modele, których pojemność akumulatora wynosi przynajmniej 2 Ah, co umożliwi ciągłą pracę przez 2 godziny.

Jakie napięcie akumulatora w dobrej wkrętarko-wiertarce?

Kolejnym ważnym elementem w wiertarko-wkrętarce akumulatorowej jest napięcie akumulatora. Zazwyczaj spotkasz się modelami, u których parametr ten wynosi od 10,8 do 36 V. W modelach dedykowanych do użytku domowego poleca się napięcie akumulatora w zakresie od 10,8 do 12 V. Z kolei, jeśli chcesz wykorzystywać narzędzie do wiercenia w twardych powierzchniach, to wybieraj modele wiertarko-wkrętarek, których parametr ten wynosi powyżej 18V.

Napięcie akumulatoraPrzeznaczenie
od 10,8 do 12 Vdo użytku domowego, miękkiego drewna, przykręcania szafek, listew, skręcania mebli
od 14,4 do 36 Vdo wiercenia i wkręcania elementów w bardzo twardych powierzchniach np. beton, kamień, metal

Jaki maksymalny moment obrotowy w wiertarko-wkrętarce na akumulator?

Moment obrotowy jest jednym z najważniejszych parametrów w każdej wiertarko-wkrętarce bezprzewodowej. Mówi on o wydajności urządzenia i podawany jest w Niutonometrach. Im maksymalny moment dokręcania jest większy, tym mocniejsze jest urządzenie. W kategorii wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, parametr ten oscyluje od 10 do nawet 150 Nm. W przypadku zwykłych wkrętarek z akumulatorem do użytku domowego, do wiercenia lub przykręcania wkrętów w różnych powierzchniach, takich jak miękkie drewno, najlepiej wybierać modele o maksymalnym momencie obrotowym od 10 do 20 Nm. Z kolei, jeśli planujesz wiercenie w betonie, metalu, kamieniu lub innym typie powierzchni, która wyróżnia się szczególną twardością, to wybieraj elektronarzędzia z maksymalnym momentem dokręcania od 20 do 50 Nm. Tymczasem do celów budowlanych najlepiej wybierać egzemplarze, których opisywany parametr oscyluje od 30 do 150 Nm.

Maksymalny moment obrotowyPrzeznaczenie
od 10 do 15 Nmdo użytku domowego, miękkich elementów, takich jak drewno, przykręcanie listew, czy składanie mebli
od 20 do 50 Nmdo twardych powierzchni takich jak stal, beton, kamień, płyty ceramiczne
od 30 do 150 Nmdo profesjonalnych prac budowlanych

Jaka prędkość obrotowa w wiertarko-wkrętarce?

Kolejną istotną kwestią w trakcie zakupu wiertarko-wkrętarki na akumulator jest prędkość obrotowa. Wskazuje ona na maksymalną liczbę obrotów, którą jest w stanie wykonać wkrętarko-wiertarka w ciągu minuty. Warto pamiętać, że im większa prędkość obrotowa, tym szybciej obraca się cały mechanizm, a to z kolei wpływa na szybkie wkręcanie wkrętów, wykręcanie i wiercenie. W przypadku wiertarko-wkrętarek zasilanych na akumulator parametr ten oscyluje zazwyczaj od 500 do 5000 obrotów na minutę. Jeśli potrzebujesz urządzenia do niewielkich prac domowych, np. do skręcania mebli czy wkręcania śrub w trudno dostępnych miejscach, to wystarczy model w przedziale od 500 do 1000 obr/min. Z kolei, jeśli planujesz wiercenie i wkręcanie w twardych materiałach, to polecamy wybierać urządzenie, którego parametr prędkości obrotowej wynosi od 1000 do przynajmniej 2000 obr/min lub więcej.

Jaki silnik powinna mieć dobra wiertarko-wkrętarka?

W przypadku wiertarko wkrętarek zasilanych akumulatorowo występują dwa rodzaje silnika. Spotkasz się najczęściej z modelem:

 • szczotkowym,
 • bezszczotkowym, inaczej nazywanym indukcyjnym.

Ten pierwszy w swojej budowie posiada szczotki. Jest bez wątpienia tańszy w produkcji, ale szybciej się zużywa. Z kolei model indukcyjny w wiertarko-wkrętarce charakteryzuje się wydajniejszą pracą, rzadziej jest serwisowany, ale za to jest droższy. Poleca się wybierać model indukcyjny, który nie zawiera szczotek. Mimo że będziesz musiał przeznaczyć na zakup nieco więcej pieniędzy to akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z silnikiem indukcyjnym posłuży znacznie dłużej.

Do jakiego przeznaczenia wybrać wiertarko-wkrętarkę akumulatorową?

Przy zakupie wkrętarko wiertarki zastanów się, do jakiego przeznaczenia potrzebujesz tego elektronarzędzia. W ofercie sklepów znajdziesz modele do użytku domowego oraz takie, które dedykowane są do profesjonalnego wykorzystania. W przypadku wyboru wiertarko-wkrętarek do użytku domowego modele są kompaktowych rozmiarów, a przy ich użyciu skręcisz szafki, wykonasz otwory w miękkich powierzchniach, przykręcisz listwy czy inne elementy. Z kolei urządzenia do użytku profesjonalnego dedykowane są do wkręcania i wiercenia w powierzchniach metalowych, betonowych, płytkach ceramicznych czy kamieniu.

Ile biegów ma dobra akumulatorowa wiertarko-wkrętarka?

Na rynku spotkasz się z modelami wiertarko-wkrętarek, które mają 1, 2 lub 3 biegi. Dobra wiertarko-wkrętarka powinna mieć przynajmniej 2 biegi. Wraz z ich zmianą zwiększa się lub zmniejsza prędkość obrotów na minutę. Zazwyczaj pierwszy bieg jest najwolniejszy, a prędkość obrotowa wynosi od 0 do 500 obr/min. Z kolei drugi bieg jest w maksymalnym zakresie prędkości urządzenia, np. 0-2500 obr/min. Funkcja ta umożliwia dostosowanie szybkości obracania się wiertła do wykonywanych prac. Warto dodać, że w przypadku modeli udarowych wraz ze zmianą biegu zmienia się również zakres udarów na minutę.

Jakie dodatkowe wyposażenie ma solidna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa?

Dobra wiertarko-wkrętarka wyposażona jest w ergonomiczną rękojeść, która umożliwia stabilne trzymanie urządzenia. Oprócz tego warto wybierać egzemplarz posiadający diodę LED, która po włączeniu przycisku automatycznie się uruchamia i podświetla miejsce pracy. Warto dodać, że ten nieduży element bardzo wpływa na komfort pracy. Co więcej, przydatnym akcesorium jest:

 • magnetyczny uchwyt mocujący
 • funkcja udaru,
 • regulacja momentu obrotowego,
 • walizka do przechowywania,
 • dołączone wiertła i bity w zestawie,
 • dwa kierunki obrotów,
 • ładowarka,
 • więcej niż 1 akumulator w zestawie,
 • sprzęgło.

Na dodatek w urządzeniach bardzo mocnych o maksymalnym momencie obrotowym w przedziale od 50 do 150 Nm warto zdecydować się na model z poręczną, dodatkową rączką, która umożliwia jeszcze większą stabilizację.

Ile kosztuje dobra wiertarko wkrętarka na akumulator?

Cena dobrych wiertarko-wkrętarek zależy od kilku najważniejszych parametrów, m.in. od napięcia i pojemności akumulatora, przeznaczenia urządzenia, maksymalnego momentu obrotowego, marki, rodzaju silnika, jak również od samego wyposażenia. Wiertarko wkrętarki akumulatorowe, których napięcie akumulatora wynosi od 10,8 do 12 V, kosztują od 50 do 1550 zł. Z kolei cena za modele w zakresie od 14,4 do 18 V lub więcej wynosi od 120 do 6150 zł.

Rodzaj wiertarki wg napięcia akumulatoraCena
od 10,8 do 12 Vod 50 do 1550 zł
od 14,4 do 18 Vod 120 do 2800 zł
20 V lub więcejod 250 do 6150 zł

Z jakiej firmy najlepsza wiertarko-wkrętarka na akumulator?

Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest najlepsza firma wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Do najlepszych producentów elektronarzędzi z tej kategorii możemy zaliczyć firmę:

 • Bosch,
 • Stanley,
 • DeWalt,
 • Makita.

Oprócz tego polecane są również wiertarko wkrętarki akumulatorowe marki Graphite oraz Einhell.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka wkrętarko wiertarka do użytku domowego?

  Do użytku domowego najlepiej wybierać urządzenie, którego napięcie akumulatora wynosi od 10,8 do 12 V. Z kolei maksymalny moment obrotowy wynosi od 5 do 15 Nm. Warto również wybierać modele z ergonomiczną rączką o kompaktowym rozmiarze.

 2. Jaka jest najlepsza firma wiertarko-wkrętarek akumulatorowych?

  Do jednych z najlepszych produktów zalicza się te marki Bosch, Stanley oraz DeWalt. Oprócz tego dobrymi i nieco tańszymi modelami wkrętarko-wiertarek akumulatorowych są te od Graphite oraz Makita.

 3. Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarko-wkrętarkę akumulatorową?

  W trakcie wyboru dobrej akumulatorowej wiertarko-wkrętarki koniecznie zwróć uwagę na maksymalny moment obrotowy, maksymalną prędkość obrotową, na akumulator w zestawie — jego napięcie oraz pojemność. Co więcej, zobacz jakie wyposażenie oraz dodatkowe funkcje ma wybrany egzemplarz.

Podsumowanie

 • W trakcie zakupu wiertarko wkrętarki akumulatorowej koniecznie zwróć uwagę na takie parametry jak: maksymalny moment obrotowy, napięcie i pojemność akumulatora, wielkość, markę, jak również inne akcesoria w zestawie.
 • Polecanymi produktami są te marki Bosch, DeWalt, Stanley. Z nieco tańszych można wyróżnić producenta Makita oraz Graphite.
 • Dwubiegowa wiertarko-wkrętarka daje możliwość zmiany szybkości obracania się mechanizmu, dzięki czemu możesz dostosować szybkość wkręcania do rodzaju wykonywanych czynności.
 • Pamiętaj, że rozmiar urządzenia powinien być optymalny — narzędzie powinno dobrze leżeć w dłoniach.
 • Dobra wiertarko wkrętarka posiada dodatkowe funkcje i wyposażenie, takie jak wiercenie z udarem, diodę LED, dodatkową rękojeść, jak również dodatkowe akumulatory.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
logo
2023 MojRanking.pl | All rights reserved
Do góry