Pistolet do masażu - Ranking Maj 2023

Chcesz kupić dobre urządzenie do masażu Twojego ciała, jednak nie wiesz jaki sprzęt wybrać? Szukasz pistoletu do masażu, który rozluźni spięte mięśnie i przyczyni się do ich regeneracji? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych masażerów polecanych przez naszego eksperta w 2023 roku! Sprawdź aktualny ranking pistoletów do masażu! Zobacz, jak wybrać najlepsze urządzenie!

Ranking pistoletów do masażu 2023 — zestawienie najlepszych pistoletów

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Masażer BEURER MG 185 Producent: BEURER Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
2 LAFE Pistolet do masażu GUN001 3200 RPM 1800 MAH Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
3 Beurer MG 180 (4211125644239) Producent: Beurer Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
4 Medisana Pistolet masujący mg 150 mini - 88986- zamów do 16:00, wysyłka kurierem tego samego dnia! (4015588889868) Producent: MEDISANA Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
5 PISTOLET DO MASAŻU MASAŻER CIAŁO PLECY KARK NOGI (5906453165219) Producent: Media-Tech Ocena eksperta: 9.6 / 10 Przeznaczenie: masaż pleców 
Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
6 Pistolet masujący XIAOMI YUNMAI PRO BASIC- Zamów do 16:00, wysyłka kurierem tego samego dnia! Producent: XIAOMI Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
7 Pistolet masujący MG 500 PRO Medisana - 88985- Zamów do 16:00, wysyłka kurierem tego samego dnia! Producent: MEDISANA Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj: masażer 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze pistolety do masażu wg naszego eksperta na Maj 2023

Jaki pistolet do masażu wybrać? Najważniejsze parametry

Pistolet do masażu to innowacyjne rozwiązanie, które daje doskonałe efekty. Jednak, aby seria zabiegów masujących była skuteczna, należy wybrać pistolet o dobrze dopasowanych parametrach. W związku z tym poniżej stworzyliśmy zwięzły poradnik, w którym podpowiadamy, jak krok po kroku wybrać najlepszy model spośród masy dostępnych na rynku. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę wybierając dobry pistolet do masażu!

Jaka moc masażera?

Od mocy masażera zależy siła masażu. Jej wartość wpływa na amplitudę uderzeń, która jest w stanie dotrzeć do głębokich partii mięśniowych. Zazwyczaj wartość mocy waha się pomiędzy 5 – 30 W. Im moc urządzenia jest większa, tym działanie masażera mocniejsze. W związku z tym, jeśli potrzebujesz urządzenia, które będzie skutecznie rozbijać ból zlokalizowany w głębokich partiach, to wybieraj model, którego parametr ten wynosi od 20 do 30 W. Natomiast jeśli potrzebujesz masażera w celu zapewnienia sobie relaksacji, rozgrzania mięśni, czy do zwalczania tkanki tłuszczowej, to wystarczą te słabsze modele od 5 do 20 W.

Jakie rodzaje masażu powinien mieć dobry masażer?

Rodzaje masażu w każdym solidnym pistolecie, wraz z dedykowanymi końcówkami, dają możliwość dopasowania programu masującego do konkretnego miejsca. Z kolei to przyczynia się do skutecznego rozbicia ogniska bólu, rozluźnienia wybranej partii ciała oraz regeneracji. W celu maksymalizacji skuteczności masażu polecamy wybierać urządzenie, które posiada jak najwięcej trybów pracy, m.in.:

 • ostukujący — zwany inaczej tappingiem, tryb polecany jest do rozluźnienia mięśni po treningu;
 • punktowy — dedykowany w przypadku dolegliwości bólowych;
 • wibracyjny — do neutralizowania bólów zlokalizowanych na plecach oraz karku, do zwalczania cellulitu, do poprawy krążenia, dla osób z uszkodzonymi więzadłami i mięśniami, dla osób z łokciem tenisisty;
 • relaksujący — delikatny masaż w celu zrelaksowania całego organizmu;
 • wyszczuplający — intensywny masaż mający na celu usprawnienie procesu odchudzania poprzez rozbicie tkanki podskórnej, stosowany na partie z tkanką tłuszczową, która jest nierównomiernie rozprowadzona po ciele, do zwalczania cellulitu;
 • rozgrzewający — do miejsc bólowych zlokalizowanych w miejscach słabo ukrwionych, jak również do poprawienia krążenia krwi oraz limfy;
 • antycellulitowy — do rozbijania cellulitu ma podobne właściwości jak masaż wyszczuplający.

Oczywiście dopasowanie i dobór konkretnych programów jest zależny od indywidualnych preferencji czy rodzaju napięcia w konkretnych partiach. Każdy profesjonalny pistolet do masażu musi posiadać trzy podstawowe programy pracy: ostukujący, wibracyjny i punktowy.

Jakie przeznaczenie pistoletu do masażu będzie najlepsze?

Wysokiej jakości pistolet do masażu przeznaczony jest do całego ciała, dzięki temu zapewnia on szerokie możliwości regeneracji mięśni, jak również usuwanie ognisk bólu. Co więcej, w ofertach sklepu spotkasz się ze sprzętem, który ma przeznaczenie do:

 • pleców (kręgosłupa),
 • karku,
 • brzucha,
 • łydek,
 • ud i pośladków,
 • rąk (ramion).

Wybór przeznaczenia pistoletu masującego zależy od Twoich dolegliwości, tak więc najlepiej dostosuj ten parametr do własnych preferencji.

Jakie nakładki powinien mieć w zestawie masażer?

Wymienne końcówki odgrywają znaczącą rolę w trakcie pracy urządzenia. W zestawie możesz znaleźć różnego kształtu nakładki, które przeznaczone są do masażu całego ciała, jak również wybranych jego partii. Warto wybierać modele, które w zestawie mają przynajmniej 3 wymienne głowice. Poniżej przedstawiamy, do jakich partii lub grup mięśni polecane są konkretne końcówki.

Wymienna nakładkaZastosowanie
Okrągłacałe ciało
Płaskado rozluźnienia wybranych partii, masażu mięśni na większych płaszczyznach
Stożkowado głębokich partii mięśni, miejsca w obrębie stawów
Widełkido mięśni zlokalizowanych na plecach/kręgosłupie
Groszkido delikatnych miejsc, do masażu relaksacyjnego
Softdo wrażliwych, delikatnych miejsc
Gumowapolecana do masażu relaksacyjnego, w celu absorpcji nałożonych kosmetyków w głąb ciała
Łopatkado dużych obszarów, do głębokich partii mięśni
Grzybekdo poprawienia elastyczności skóry, zmniejszenia obrzęków
Gumowa płaskapolecana do masowania dużych płaszczyzn, do masażu relaksującego
Wygiętado mięśni głębokich, w okolicach stawów, do masowania miejsc bólowych zlokalizowanych głęboko w tkankach
Chłodzącadedykowana do masażu chłodzącego, przed użyciem należy ją zamrozić, do grzejących stanów zapalnych
Grzejącapobudza krążenie dzięki intensywnej pracy, przyśpiesza transport limfy, zmniejsza obrzęk, przyśpiesza regenerację, do stanów zapalnych, do zwalczania cellulitu

Jakie dodatkowe wyposażenie w pistolecie do masażu?

Warto kupić pistolet do masażu, który posiada dodatkowe funkcje i wyposażenie. Takie dodatki usprawniają działanie sprzętu. Jednym z takich akcesoriów jest timer, który odlicza optymalny czas masażu, który będzie wystarczający dla wybranego programu. Oprócz tego przydatnym zaopatrzeniem jest dedykowane etui w postaci walizki, w którym przechowasz wszystkie elementy dołączone w zestawie. Co więcej, dzięki takiej walizce możesz zabrać ze sobą masażer pistoletowy w każde miejsce np. na siłownię czy w podróż. Kolejnym świetnym elementem jest wyświetlacz, który wskazuje wybrany program, jak również poziom naładowania baterii.

Co więcej, pistolet wibracyjny powinien mieć ergonomiczny uchwyt, jak również być lekki, dzięki temu możesz z łatwością manewrować urządzeniem, a tym samym wykonać profesjonalny masaż. Zwróć również uwagę na rodzaj zasilania urządzenia, polecamy wybierać te akumulatorowe, dzięki temu możesz wykonywać masaż ciała w każdym miejscu bez konieczności podłączania do gniazda. W przypadku wyboru modelu bezprzewodowego pamiętaj, aby sprawdzić, czy ma on dołączony kabel do ładowania.

Ile kosztuje dobry pistolet do masażu?

Cena za proste modele pistoletów do masażu mięśni wynosi od 115 do 350 zł. Z kolei te profesjonalne modele kosztują więcej, a ich kwota zaczyna się od 300 do 2200 zł. Na cenę wpływa kilka czynników, m.in. moc urządzenia, zastosowane funkcje, kształt i wyprofilowanie, przeznaczenie, jak również dołączone głowice czy wbudowane programy pracy.

Z jakiej firmy wybrać pistolet do masażu?

Wybór konkretnego modelu masażera powinien być dopasowany do przeznaczenia. Jeśli szukasz produktu do rozluźnienia mięśni, rozbicia ogniska bólu wywołanego siedzącym trybem pracy czy do innych dolegliwości, które wywołane są codziennymi aktywnościami, to polecamy wybierać pistolet do masażu Alpha lub Medivon. Z kolei dla fizjoterapeutów lub sportowców polecamy te nieco bardziej rozbudowane pistolety do masażu marki Therabody, lub Kica.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pistoletu do masażu?

  W trakcie zakupu wysokiej jakości masażera należy zwrócić uwagę na takie właściwości jak: moc urządzenia, ilość i rodzaj programów, rodzaj końcówek dołączonych do zestawu, czas pracy na jednym ładowaniu baterii, jak również na dodatkowe wyposażenie.

 2. Jak masować pistoletem do masażu?

  Pistolet do masażu, w zależności od wybranego programu i głowicy, przykłada się do miejsca, które zamierzamy masować. Sprzęt przesuwa się powoli wzdłuż masowanej partii mięśniowej. Warto pamiętać, aby celować głowicę masażera w obrębie mięśni, a nie stawów czy kości. Czas masażu powinien trwać nie więcej niż 2-5 minut.

 3. Czy pistolet do masażu rozbija cellulit?

  Tak, większość masażerów skutecznie rozbija cellulit. Jednak warto podkreślić, że przynosi on efekty tylko, gdy połączysz jego stosowanie z aktywnością fizyczną.

 4. Czym jest pistolet do masażu?

  Pistolet służy do masażu tkanek głębokich w wybranych partiach, którym doskwiera nieprzyjemne napięcie mięśni, częste skurcze czy ból. Urządzenie często posiada wiele trybów pracy, które dedykowane są na różne miejsca na ciele. Masażer poprawia krążenie, ujędrnia skórę, eliminuje bór czy rozluźnia napięte mięśnie, zwłaszcza po treningu.

Podsumowanie

 • Pistolet do masażu to poręczne urządzenie, które dedykowane jest dla sportowców i osób, którym towarzyszy spięcie mięśni oraz silny ból zlokalizowany w głębokich tkankach.
 • W trakcie użytkowania pistoletu do masażu warto dostosować odpowiedni program, który odpowiada za intensywność masażu, jak również wybrać dedykowaną końcówkę do wybranej partii na ciele lub rodzaju bólu.
 • Kupując dobrej jakości masażer, zwróć uwagę na: jego kształt, wagę, moc urządzenia, tryby masażu, ilość i rodzaj głowic dołączonych do zestawu.
 • Polecanymi markami pistoletów masujących są te producenta: Alpha, Medivon, Kica czy Therabody.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego urządzenia, waha się od 115 zł do 2200 zł.
 • Jeśli masz wątpliwości przy zakupie, to sprawdź nasz ranking najlepszych pistoletów do masażu w [year] roku, który przedstawia wysokiej jakości modele w najlepszych cenach!
Karolina Pisarska
0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
logo
2023 MojRanking.pl | All rights reserved
Do góry