Profesjonalna suszarka do włosów - Ranking Maj 2024

Szukasz profesjonalnej suszarki, która zapewni maksymalną ochronę Twoich włosów, będzie cicha, jak również lekka? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając fryzjerską suszarkę, która daje wiele możliwości suszenia i układania włosów? Dla ułatwienia Twojego wyboru poniżej podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając sprawdzoną suszarkę jak z salonu fryzjerskiego! Sprawdź ranking profesjonalnych suszarek do włosów w najlepszych cenach!

Ranking profesjonalnych suszarek do włosów 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Panasonic EH-NA0J suszarka do włosów z technologią nanoe™ MOISTURE+ i Mineral (1600 W, 4 tryby temperatury, dysza koncentrująca, dyfuzor), czarna (5025232945238) Producent: PANASONIC Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 swiss steel master black chrome suszarka do włosów 2200w marki Valera Producent: VALERA Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 hair dryer eh-na67pn825 black gold marki Panasonic Producent: Panasonic Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Kiepe duo mini travel hairdryer suszarka podróżna do włosów Producent: Kiepe Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Valera excel 1800 profesjonalna suszarka do włosów z jonizacją Producent: Valera Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Valera hotello 832.01/rt 1200w 1 prędkość nadmuchu 1 poziom temperatury Producent: Valera Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 swiss steel master sm 588.02 rc bl jonizacja zimny nawiew 2100w 2 prędkości nadmuchu 3 poziomy temperatury marki Valera Producent: Valera Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Valera swiss steel master chrome Suszarka do włosów 2100W, 1966_20230523164107 Producent: VALERA Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Valera swiss steel master light gold Suszarka do włosów 2100W, 1966_20230524100823 Producent: VALERA Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 valera vanity comfort hot pink, suszarka do włosów, 2000w Producent: Valera Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych fryzjerskich suszarek do włosów przez MójRanking.pl

Jaką profesjonalną suszarkę do włosów wybrać?

Aby zapewnić maksymalną pielęgnację włosów, należy wybierać suszarkę, która nie przesusza ich struktury, a tym samym dostosowuje swoje działanie do kondycji włosów. W trakcie zakupu profesjonalnej suszarki najważniejsze są parametry w specyfikacji produktu, które należy dostosować do struktury swoich włosów. Poniżej znajdziesz poradnik zakupowy, w którym po kolei podpowiadamy jaką profesjonalną suszarkę do włosów wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ile mocy ma fryzjerska suszarka do włosów?

W trakcie zakupu profesjonalnej suszarki do włosów zwróć uwagę na moc suszarki. W modelach fryzjerskich spotkasz się z zakresem tego parametru od 1000 do 2700 W. Parametr ten wskazuje na działanie silnika. Im większa moc, tym suszarka wytworzy wyższą prędkość nawiewu, a to z kolei wpływa na krótszy czas suszenia włosów. Co więcej, im większa moc, tym więcej możliwości modelowania włosów W przypadku profesjonalnych suszarek do włosów poleca się wybierać urządzenia, których moc jest większa niż 1500 W. 

Funkcje w profesjonalnej suszarce

Profesjonalne suszarki do włosów są wyposażone w różnego rodzaju technologie, które dają wiele możliwości w trakcie stylizowania. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy jonizację, która zapobiega elektryzowaniu się włosów oraz eliminuje nadmierne puszenie. Oprócz tego każda profesjonalna suszarka powinna być wyposażona w regulację temperatury oraz nawiewu — najlepiej w 3-stopniowej skali. Dzięki temu dostosujesz parametry do struktury włosów oraz efektu, który chcesz uzyskać. Innymi przydatnymi funkcjami są:

 • zimny nawiew, który zamyka łuski włosa, ponadto jest idealny do końcowej stylizacji włosów;
 • nienagrzewająca się dysza,
 • obrotowy kabel zasilania,
 • wyświetlacz elektroniczny,
 • cyfrowe sterowanie,
 • wymienny filtry powietrza,
 • czujnik nawilżenia włosów, który bada temperaturę włosów, po czym dostosowuje idealne parametry działania suszarki.

Jaki silnik w suszarce fryzjerskiej wybrać?

W trakcie zakupu suszarki do włosów spotkasz się z 3 rodzajami silnika:

 • DC,
 • AC,
 • EC/BLDC.

Suszarki z silnikiem DC są zasilane prądem, którego napięcie wynosi od 18 do 36 V. Tutaj silnik jest dużo mniejszy i lżejszy niż w pozostałych modelach. Co więcej, w swojej budowie posiadają krótkie szczotki węglowe, które wycierają się w trakcie użytkowania, dlatego ich żywotność wynosi zazwyczaj od 150 do 250 godzin. Suszarki z silnikiem AC, które zasilane są prądem o napięciu 230 V, są cięższe i większe. Ponadto posiadają w budowie silnika dłuższe szczotki węglowe, dzięki czemu ich żywotność wynosi od 700 do 1000 godzin. Warto dodać, że są one zazwyczaj wydajniejsze i mają większą moc.

Ostatnimi są suszarki profesjonalne do włosów z silnikiem EC/BLDC. Te z kolei zasilane są prądem stałym, którego napięcie wynosi 230 V. Jest to model bezszczotkowy silnika, a jego budowa jest nieco odmienna niż wcześniej wymienionych – nie posiadają szczotek węglowych. Dzięki temu są one szybsze od AC, jak również mają dłuższą żywotność, która wynosi nawet 10000 h! Porównując je wszystkie, najlepszymi są profesjonalne suszarki do włosów AC oraz EC/BLDC.

Ile waży profesjonalna suszarka do włosów?

Jednym z najważniejszych czynników jest waga suszarki. Pamiętaj, aby wybierać lekką suszarkę do włosów, dzięki temu nie obciążysz nadgarstka, co jest kluczowe, zwłaszcza gdy chcesz wysuszyć włosy gęste i długie. Waga profesjonalnych suszarek na rynku waha się od 200 g do 1500 g. Im mniejsza wartość tego parametru, tym większa wygoda w trakcie codziennej pielęgnacji włosów. Dlatego dla zachowania najwyższego komfortu poleca się wybierać suszarki, które ważą od 200 do 650 g. 

Jaki powinien być poziom hałasu w suszarce do włosów?

Polecane suszarki do włosów z kategorii sprzętów fryzjerskich zaliczane są do najcichszych suszarek. Jednak głośność urządzenia może znacząco się od siebie różnić w zależności od wybranego modelu, dlatego koniecznie sprawdź poziom hałasu. Zazwyczaj spotkasz się z urządzeniami, u których parametr ten oscyluje od 65 do 85 dB. Jeśli zależy Ci na cichej suszarce do włosów, to najlepiej wybierać taką, u której poziom hałasu wynosi od 65 do 75 dB. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort w trakcie pracy suszarki, a co ważne nie będzie ona uciążliwa również dla osób w Twoim najbliższym otoczeniu — zwłaszcza małych dzieci.

Dodatkowe wyposażenie profesjonalnej suszarki

Przy wyborze profesjonalnej suszarki do suszenia i modelowania włosów koniecznie zobacz, co producent dorzuca do zestawu. Do jednych z przydatnych akcesoriów można zaliczyć:

 • dyfuzor zwiększający objętość, zwłaszcza włosów kręconych;
 • koncentrator, który umożliwia skierowanie nawiewu powietrza w konkretne pasmo włosów;
 • masażer,
 • pokrowiec w zestawie,
 • ergonomiczną i składaną rączkę,
 • specjalny uchwyt do zawieszania urządzenia,
 • kilkumetrowy przewód zasilający.

Ile kosztuje profesjonalna suszarka do włosów?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup wysokiej jakości suszarki profesjonalnej, waha się od 100 do 2500 zł. Oczywiście te najtańsze modele są to z reguły suszarki do użytku domowego z podobnymi właściwościami jak produkty dostępne w większości sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Warto podkreślić, że suszarki do użytku profesjonalnego, które posiadają wiele udogodnień, kosztują zazwyczaj od 400 do 2500 zł. Są to urządzenia, które zachowują wysoki poziom nawilżenia włosów podczas suszenia. Co więcej, dzięki wielu trybom pracy możesz dostosować ich działanie do potrzeb włosów.

Z jakiej firmy wybrać profesjonalną suszarkę do suszenia włosów?

Kupując profesjonalną suszarkę do różnego rodzaju włosów, warto wybierać egzemplarz od najlepszych producentów, którzy specjalizują się w produkowaniu sprzętu fryzjerskiego. Do jednych z takich firm można zaliczyć:

 • Babyliss Pro,
 • Valera,
 • Fox,
 • GA.MA,
 • Gamma Piu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jakich suszarek używają fryzjerzy?

  W salonach fryzjerskich używa się suszarek do włosów o dużej mocy — przynajmniej 1500 W. Zapewniają one błyskawiczne suszenie, jak również umożliwiają perfekcyjną stylizację włosów. Do polecanych suszarek fryzjerskich zaliczamy te marki Fox, GA.MA, Valera oraz Babyliss Pro.

 2. Jaka jest najlepsza marka suszarek do włosów?

  Do salonów fryzjerskich poleca się wybierać suszarki do włosów od producentów, którzy specjalizują się w wykonywaniu sprzętu fryzjerskiego. Do polecanych marek można zaliczyć: Fox, Valera, Babyliss Pro i GA.MA.

 3. Ile kosztuje suszarka fryzjerska?

  Zazwyczaj profesjonalne suszarki do włosów kosztują od 200 do 2500 zł. Cena zależna jest od marki, zastosowanych funkcji, regulacji temperatury, mocy urządzenia, prędkości nawiewu, poziomu hałasu, jak również od dodatkowego wyposażenia.

Podsumowanie

 • Suszarka profesjonalna to urządzenie do włosów o dużej mocy, dzięki czemu skraca czas suszenia włosów. Dodatkowo posiada wiele wbudowanych technologii, które zapobiegają przed uszkodzeniem włosów, jak również przyczyniają się do zachowania lśniących włosów.
 • W trakcie wyboru dobrej suszarki, przed zakupem zobacz na moc urządzenia, regulację temperatury i nawiewu, wagę urządzenia, rodzaj silnika, jak również na funkcje i wyposażenie.
 • Warto zdecydować się na zakup suszarki do włosów z jonizacją, która zapobiega przed elektryzowaniem.
 • Inną pomocną funkcją jest zimny nawiew, który zapobiega przed zniszczeniem włosów od działania wysokiej temperatury.
 • Inteligentna suszarka posiada czujniki nawilżenia, które automatycznie dostosowują parametry działania, co z kolei nie niszczy włosów.
 • Profesjonalna suszarka sprawdzi się do każdego rodzaju włosów — tych cienkich, jak i gęstych włosów.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup fryzjerskiej suszarki do włosów, waha się zazwyczaj od 200 do 2500 zł.
 • Do najlepszych producentów suszarek profesjonalnych możemy zaliczyć: Babyliss Pro, Valera, GA.MA oraz Fox.
 • Jeśli nadal szukasz suszarki profesjonalnej, to sprawdź nasz ranking suszarek do włosów, w którym znajdziesz najlepsze produkty w okazyjnej cenie.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry