Jaki grill węglowy wybrać? Ranking Maj 2024

Palisz się do zakupu dobrego grilla węglowego, dzięki któremu przyrządzisz przepyszne dania z charakterystycznym posmakiem? Analizujesz jak dopasować grill ogrodowy, aby nie tylko był wystarczająco duży, ale również solidny i w dobrej cenie? Poniżej przygotowaliśmy informator zakupowy, w którym wskazujemy czy wybrać ten mniejszy, a może większy grill, z pokrywą czy jednak bez. Sprawdź ranking grilli węglowych, w którym zestawiamy najlepsze produkty w okazyjnych cenach! Zobacz jaki grill węglowy wybrać i kupić w 2024 roku! Podpowiadamy!

Zestawienie najlepszych grilli węglowych – Ranking Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Grill LOTUSGRILL G-GE-435 XL (4260023010042) Producent: LOTUSGRILL Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
2 Grill na węgiel drzewny z pokrywą marki Costway Producent: Costway Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
3 Grill żeliwny beczkowy Master Grill&Party MG630 Producent: MASTERGRILL&PARTY Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
4 Grill g-an-600 marki Lotusgrill Producent: LOTUSGRILL Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
5 Berghoff Grill węglowy ron 2415703 Producent: BERGHOFF Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
6 Grill węglowy, gn 2/1 + gn1 / 1 (150 kg / h) / stal nierdzewna marki Diamond Producent: Diamond Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
7 GRILLMEISTER Grill kulisty na węgiel drzewny Kansas (4335633024533) Producent: GRILLMEISTER Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
8 Grill jednorazowy przenośny + węgiel marki Fire&flame Producent: FIRE&FLAME Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
9 Easy Camp Camp Statyw ogniowy Deluxe, czarny/srebrny 2023 Grille węglowe (5709388049384) Producent: Easy Camp Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
10 Mirpol grill wózek MIR418 - Odbiór w ponad 800 miastach! (5908227364644) Producent: Mirpol Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj: węglowy 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking dobrych grilli węglowych – najlepsze modele wg eksperta z MójRanking.pl

Jaki grill węglowy wybrać? Co sprawdzić przed zakupem?

Bez wątpienia grill węglowy umożliwia przygotowanie najsmaczniejszych dań z rusztu, które mają aromatyczny, grillowy posmak. Rozmyślasz nad zakupem dobrego grilla węglowego? W poniższym artykule wyszczególniliśmy wszystkie najważniejsze parametry, które warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu grilla. Zobacz jaki grill węglowy wybrać!

Ogrodowy, ogniskowy czy może kociołek – który rodzaj grilla węglowego będzie najlepszy?

Kupując węglowy grill, najczęściej spotkasz się z trzema jego rodzajami:

 • ogrodowym,
 • ogniskowym,
 • kociołkiem.

Ten pierwszy jest to grill w kształcie koła lub prostokąta, najczęściej wyposażony w pokrywę, popielnik oraz konstrukcję na kółkach. Daje on wiele możliwości przyrządzenia dań, co więcej posiada dodatkowo boczne półki. Z kolei grill węglowy ogniskowy jest w postaci trójnogu, który wyposażony jest w prosty mechanizm składający się z wytrzymałej podstawy lub paleniska, w której umieszcza się węgiel. Tymczasem kociołek jest to zazwyczaj nieduży grill, w którym przyrządzisz płynne potrawy, np. bigos. Wybór jednego z nich zależny jest od Twoich własnych preferencji. Z reguły najczęściej wybierane są węglowe grille ogrodowe, które posiadają pokrywę, dzięki której wysmażysz soczyste potrawy.

Jakie ruszty grillowe będą właściwe?

Grill na węgiel drzewny powinien być wyposażony w ruszt, który umożliwi rozłożenie kiełbasek, pieczywa, warzyw i innych pyszności. W ofercie sklepu spotkasz się z rusztem wykonanym z wytrzymałej stali lub rusztem żeliwnym. Jednak jaki wybrać, aby posiłki były nie tylko pyszne, ale i zdrowe? Najlepszym wyborem będzie zakup żeliwnego rusztu, który doskonale rozprowadza temperaturę po swojej powierzchni. Dodatkowo nie wytwarza szkodliwych substancji, które mogą za to występować w ruszcie stalowym – po kontakcie tłuszczu z materiałem. Oprócz tego dopasuj koniecznie kształt oraz powierzchnię rusztu. Dostępne są modele w prostokątnym lub okrągłym kształcie.

Powierzchnia rusztuDedykowana ilość osób
35 x 37 cmdla 4 osób
40 x 50 cmdla 6 osób
45 x 70 cmpowyżej 7 osób

Jaki grill na węgiel wybrać – z pokrywą czy bez pokrywy?

Warto również przeanalizować, czy lepszym wyborem będzie grill z pokrywą, czy też bez pokrywy. Grill węglowy z pokrywą bardzo szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje ciepło. Ponadto umożliwia przyrządzanie dań, które są soczyste i równomiernie wysmażone. Co więcej, często wyposażony jest w regulowane otwory wentylacyjne. Z kolei grille węglowe bez pokrywy umożliwiają przygotowywanie potraw, które są bardziej wysuszone. Porównując je oba, lepszym wyborem będzie zakup węglowego grilla do ogrodu, który posiada pokrywę. Taki model wyróżnia się większą funkcjonalnością i daje możliwość dostosowania wysmażenia, które jest dopasowane do Twoich kubków smakowych – jeśli chcesz kosztować aromatyczne i soczyste potrawy, to wystarczy zamknąć pokrywę, z kolei, jeśli preferujesz nieco mocniejsze grillowanie i wysmażenie, gdzie potrawy są nieco suche, wtedy wystarczy otworzyć pokrywę.

Z czego powinien być wykonany grill węglowy?

Istotnym elementem w każdym grillu węglowym jest jego wykonanie, czyli m.in. konstrukcja. Powinna być ona zrobiona z wysokiej jakości stali nierdzewnej lakierowanej proszkowo. Na dodatek koniecznie wybieraj model, który posiada komorę wykonaną z grubej blachy, która zabezpieczona jest antykorozyjnie. Dzięki temu urządzenie będzie odporne na rdzę i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na dodatek warto zdecydować się na model, który posiada w swojej konstrukcji koła, które umożliwiają wygodny transport grilla w wybrane miejsce w ogrodzie.

Na jakie wyposażenie się skusić wybierając grill ogrodowy?

Dobry grill węglowy to taki, który posiada dodatkowe akcesoria w swoim wyposażeniu. Do jednych z nich możemy zaliczyć wyjmowany popielnik z regulacją ciągu. Dzięki takiej szufladzie na popiół zachowasz czystość w trakcie smażenia, co więcej samo opróżnianie jego zawartości jest proste i bezpieczne. Na dodatek pomocne są również składane półki boczne, dzięki którym możesz pokroić czy zamarynować potrawy. Pozostałym wyposażeniem, które warto, aby posiadał grill węglowy, jest:

 • przybory do smażenia,
 • pokrowiec,
 • regulacja wysokości rusztu,
 • wieszak na akcesoria,
 • otwieracz do butelek,
 • termometr,
 • dolna półka,
 • wędzarnia,
 • możliwość mycia w zmywarce wybranych elementów,
 • ergonomiczny uchwyt do transportowania.

Ile kosztuje grill ogrodowy na węgiel?

Kwota, jaką należy zainwestować na zakup dobrego grilla węglowego, waha się od 95 do 3000 zł. Warto dodać, że cena zależna jest od rodzaju grilla, marki, wykonania, konstrukcji czy rusztów. Na dodatek na kwotę wpływają wszystkie gadżety dodane do zestawu. Ponadto cena nieco różni się w zależności od rodzaju grilla węglowego. Dla grilli ogniskowych kwota wynosi od 150 do 1000 zł. Nieco inaczej jest w przypadku węglowych grilli ogrodowych – tutaj cena oscyluje od 95 do 3000 zł.

Rodzaj grilla węglowegoCena
ogniskowyod 150 do 1000 zł
ogrodowyod 95 od do 3000 zł

Z jakiej firmy warto kupić grill węglowy?

Decydując się na zakup grilla węglowego na lata, warto wybrać taki, który jest sprawdzony i polecany przez innych użytkowników. Do jednych z najlepszych producentów zaliczamy:

 • Weber,
 • Lund,
 • Landmann,
 • Toya,
 • Activia.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki rodzaj rusztu jest lepszy – stalowy czy żeliwny?

  Grill wyposażony w ruszt żeliwny umożliwia równomierne nagrzewanie się paleniska, a to z kolei ma wpływ na cały proces smażenia potraw. Z kolei ruszt stalowy jest wykonany zazwyczaj z cieńszego materiału, dlatego, mimo że nagrzewa się szybciej, to bardzo szybko stygnie. Reasumując, lepszym wyborem będzie ruszt żeliwny.

 2. Na co zwrócić uwagę wybierając grill węglowy?

  Podczas zakupu najlepszego grilla węglowego koniecznie zwróć uwagę na rodzaj produktu. Możesz zdecydować się na grill ogrodowy, ogniskowy lub w postaci kociołka. Oprócz tego zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem będzie grill z pokrywą, czy też bez. Ponadto ważny jest również rozmiar rusztu, producent, jak również dodatkowe wyposażenie.

 3. Jaki grill – z pokrywą czy bez?

  Grill z pokrywą umożliwia wysmażenie soczystych potraw. Na dodatek utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz komory, co z kolei ma wpływ na równomierne wysmażenie posiłku. Podczas gdy grill bez pokrywy umożliwia wysmażenie kiełbasek, pieczywa czy warzyw w taki sposób, że są one bardziej suche i chrupkie. Analizując te dwie opcje, można stwierdzić, że grill z pokrywą jest lepszym rozwiązaniem – daje więcej możliwości.

Podsumowanie

 • Grill na węgiel lub brykiet jest to proste w obsłudze urządzenie, które umożliwia przygotowanie aromatycznych dań.
 • Spotkasz się z grillami węglowymi: ogniskowymi i ogrodowymi.
 • Wybierając grill węglowy, zwróć uwagę na jakość wykonania, rozmiar rusztu, rodzaj grilla, markę, jak również na markę.
 • Warto wybierać grill wyposażony w wiele przydatnych dodatków, takich jak kółka, regulacja wysokości rusztu, pokrywa czy dodatkowe półki.
 • Wiele modeli grillów posiada koła, które sprawiają, że urządzenie jest mobilne i można je wygodnie transportować w docelowe miejsce w ogrodzie.
 • Warto wybierać produkt, który został wyposażony w wyjmowany popielnik, dzięki temu bardzo szybko wyczyścisz grill i zachowasz porządek w trakcie smażenia.
 • Do polecanych marek węglowych grilli zaliczamy: Weber, Lund, Landmann, Toya, Activia.
 • Gdy nadal rozmyślasz jaki grill wybrać, to zobacz nasz ranking grilli węglowych, w którym zestawiamy najlepsze produkty na bieżący rok!
 • Cena za dobry grill węglowy oscyluje od 95 zł za niewielkie grille do 3000 zł za te rozbudowane modele.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry