Najlepsze klocki LEGO Ninjago - Ranking 2024

LEGO Ninjago to jeden z hitów sprzedażowych duńskiego producenta klocków. Być może dzisiejsi trzydziesto i czterdziestolatkowie zastanawiają się, skąd taki zachwyt nad Ninjago wśród ich dzieci, skoro sami pamiętają takie klasyki, jak LEGO Pirates czy niezliczone frakcje z Castle i Space. Czym się więc zachwycać w Ninjago? Już wyjaśniamy – wśród setek byle jakich zestawów LEGO Ninjago są i takie, które mogą spodobać się nawet przeciwnikowi tej serii. O jakich modelach mowa? Już wyjaśniamy!

Najlepsze LEGO Ninjago

Które LEGO Ninjago jest najlepsze? Trudno porównać zestaw za 50 złotych z innym wartym dziesięciokrotnie więcej, dlatego też postanowiliśmy wyróżnić najbardziej opłacalne sety z serii Ninjago w różnych przedziałach cenowych. Wpierw przypomnijmy sobie jednak początki LEGO Ninjago.

Historia LEGO Ninjago

LEGO Ninjago zadebiutowało w katalogach duńskiego producenta w 2011 roku i praktycznie z miejsca stało się wielkim hitem sprzedażowym! W przeciwieństwie do takich serii, jak LEGO Star Wars, Minecraft czy Harry Potter, w tym przypadku Duńczycy nie płacą za licencję, za którą… i tak ostatecznie zapłaci klient, gdyż włodarze LEGO podwyższą ceny takich zestawów. W przypadku Ninjago nic takiego nie ma miejsca, a więc możesz mieć nadzieję, że cena jednostkowa za pojedynczy klocek będzie tu nieco niższa.

Można powiedzieć, że Ninjago nawiązuje nieco do pierwotnej serii Ninja, która należała do frakcji Castle. W latach 1998-1999 wydano naprawdę sporo zestawów spod jej szyldu, ale nic nie może pobić popularności obecnej odsłony. Od 2011 roku to dzisiaj (stan na 17.05.2024 r.) LEGO wydało przeszło 520 zestawów z serii LEGO Ninjago! Liczba ta systematycznie rośnie i nic nie zapowiada o jej zakończeniu, choć podobnie „szalone” serie, jak Nexo Knights i Legend of Chima wydawane były tylko przez 3 lata. LEGO Ninjago liczy już kilkanaście lat!

I przez te lata powstawały nie tylko kolejne zestawy LEGO Ninjago, ale i gry komputerowe, seriale i filmy pełnometrażowe! Mało która seria LEGO Group może pochwalić się takim medialnym zainteresowaniem. A jeżeli wciąż tęsknisz za legendarnymi piratami, rycerzami i astronautami LEGO sprzed 30 i więcej lat, to zauważ, że poniekąd Ninjago przejął i wchłonął ich elementy, ale nie w wydaniu steampunk, a w bardziej orientalnym (momentami bliski Anime czy Mandze) stylu.

Dla kogo LEGO Ninjago

Większość zestawów LEGO Ninjago przeznaczonych jest dla chłopców w wieku 7-9 lat, ale nie brakuje też nieco zjunioryzowanych setów 5+.

W przeciwieństwie do wielu innych serii LEGO, tym razem brak dedykowanych zestawów LEGO dla dorosłych (18+), Ninjago nie ma też takiego potencjału kolekcjonerskiego, jak Star Wars czy Harry Potter. Mimo tego niektóre unikatowe figurki Ninjago potrafią sporo kosztować na aukcjach internetowych!

Ile kosztuje LEGO Ninjago

Najmniejsze i najtańsze zestawy kosztują kilkadziesiąt złotych, a już za kilkanaście możesz dokonywać systematycznej prenumeraty licznych gazetek LEGO z Ninjago! Najczęściej zawierają one pojedynczą figurkę i akcesoria.

Kolekcję zestawów powiększysz też licznymi zestawami średniej wielkości, a za najdroższe przyjdzie Ci zapłacić około 500-800 złotych, choć co jakiś czas pojawiają się wielkie zestawy za ok. 1500 złotych! Te ostatnie przeznaczone są dla starszych nastolatków.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym charakteryzuje się seria LEGO Ninjago?

  LEGO Ninjago nie przedstawiają historycznych wojowników ninja rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, lecz luźno nawiązują do tej tematyki. Pełno tu też odniesień do mitów i legend z Dalekiego Wschodu, ale i motywów z cyber punka. Wszystko to i wiele innych elementów daje nam miks bardzo oryginalnej, choć dla wielu dość kontrowersyjnej serii duńskiego producenta. Nie zmienia to faktu, że LEGO trafiło w przysłowiową dziesiątkę, bo zestawy LEGO Ninjago są rynkowym bestsellerem!

 2. Które zestawy LEGO Ninjago są najlepsze?

  Najlepsze - a na pewno najbardziej dojrzałe, tj. podobające się nie tylko fanom serii LEGO Ninjago - to największe miasta, świątynie, wartownie i inne budowle. Wśród nich można wymienić np. zestaw 71799 Ninjago City Markets, a więc ogromny zestaw przedstawiający rynek miasta Ninjago. Także mniejsze zestawy mają swój urok i są bardzo bawialne, a wśród setów średniej wielkości (za około 300-600 złotych) należy wymienić fantastycznie prezentujące się mechy!

 3. Ile kosztują zestawy LEGO Ninjago?

  Najtańsze zestawy z serii LEGO Ninjago kosztują tylko kilkadziesiąt złotych, ale za największe przyjdzie Ci zapłacić o wiele więcej. Ich ceny mogą dochodzić w niektórych przypadkach nawet do 2000 złotych, ale w zamian otrzymasz nawet 6000 i więcej klocków!

Podsumowanie

LEGO Ninjago można kochać lub nienawidzić. Dzieci raczej kochają tę serię klocków LEGO, a w końcu to dla nich jest ona stworzona. Na przestrzeni lat projektanci duńskiego producenta coraz śmielej tworzą bardzo rozbudowane zestawy LEGO Ninjago, które są odpowiednie dla dzieci 10+. Nie oznacza to, że  i kilkulatkowie będą mieli nie lada zabawę z klockami Ninjago! Mnóstwo czadowych figurek, klocków, kolorów, no i całych zestawów sprawia, że trudno się im oprzeć! LEGO Ninjago jest dla dzisiejszego pokolenia dzieci tym, czym było dawne LEGO Pirates i LEGO Castle dla dzieciaków z lat 80. i 90. XX wieku. Zalety LEGO Minecraft:
 • bardzo duża liczba zestawów,
 • bardzo bawialne zestawy,
 • ciekawe elementy i dobór kolorów (kwestia gustu),
 • LEGO nie szczędzi na liczbie figurek w zestawach...
 • ...które często są dość unikatowe,
 • stosunkowo tańsze zestawy LEGO (brak zewnętrznej licencji).
Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry