Ranking mikrofalówek Czerwiec 2024

Myślisz nad zakupem najlepszej mikrofalówki, która błyskawicznie podgrzeje potrawy, nie tracąc ich smaku oraz chrupkości? Zastanawiasz się jakie urządzenie wybrać, aby z jednej strony było funkcjonalne, a z drugiej miało konkurencyjną cenę? Zobacz nasz ranking najlepszych mikrofalówek na Czerwiec 2024 roku! Razem z ekspertem z MójRanking.pl prezentujemy opis wybranych, topowych mikrofalówek dodając do tego plusy i minusy wybranych urządzeń. Podpowiadamy, jaka będzie najlepsza – ta z wnętrzem stalowym, z blachy czy emaliowanym? Wyposażona w grill czy bez tej funkcji? Przeczytaj poniżej, jaką mikrofalówkę wybrać i kupić w 2024 roku! Sprawdźmy!

Ranking mikrofalówek wg popularności na Czerwiec 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Samsung mg23f301eas (8806085600270) Producent: Samsung Ocena eksperta: 10 / 10 Ilość poziomów mocy:
Pojemność: 23 l
Średnica talerza obrotowego: 28.8 cm
Najniższa cena online
2 Panasonic NE-3240 kuchenka mikrofalowa klasy gourmet 3200W (4 poziomy mocy, 4 magnetrony, przestrzeń grzejna 44l, gotowanie na parze, rozmrażanie), NE-3240EYG Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Panasonic NN-J19KSM kuchenka mikrofalowa z grillem (800W, 20l, grill kwarcowy 1000W, 9 programów automatycznych, szybki start 30s), srebrna, NN-J19KSMEPG Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Kuchenka mikrofalowa Bosch bfl 550mb0 Producent: Komfort Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Toshiba mw2-mm23pf (bk) Producent: Toshiba Ocena eksperta: 9.6 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
6 Whirlpool MWP 101 SB (8003437861741) Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.5 / 10 Pojemność: 20 l
Średnica talerza obrotowego: 24.5 cm
Wysokość: 26 cm
Najniższa cena online
7 Kuchenka mikrofalowa Panasonic NN DF 385 MEPG Darmowy odbiór w 20 miastach! (5025232817771) Producent: Panasonic Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Kuchenka mikrofalowa nn-e20jwmepg marki Panasonic Producent: PANASONIC Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Komfort Kuchenka mikrofalowa amica ammb 25e5sgvb studio Producent: Komfort Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Kuchenka mikrofalowa BEKO BMGB25333BG, BMGB25333BG Producent: Beko Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wytypowane, najlepsze kuchenki mikrofalowe wg MójRanking.pl

Jaką kuchenkę mikrofalową wybrać? Najważniejsze parametry

Chcesz kupić dobrą mikrofalówkę, jednak nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Poniżej prezentujemy poradnik zakupowy, w którym objaśniamy jakie parametry ze specyfikacji odgrywają najważniejszą rolę w trakcie zakupu! Wskazujemy jak dopasować moc urządzenia. Objaśniamy, jaka pojemność będzie wystarczająca. Na dodatek radzimy jaką mikrofalówkę wybrać – z funkcją grilla czy bez tej opcji? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą mikrofalówkę do podgrzewania potraw!

Ile mocy powinna mieć mikrofalówka?

Najważniejszym parametrem technicznym jest moc mikrofalówki. Podawana jest ona w watach (W). Wraz ze wzrostem mocy mikrofalówki zmniejsza się czas podgrzewania posiłków oraz napojów. Obecnie w sprzedaży są dostępne modele mikrofalówek o mocy od 600 do 1100 W. Polecamy wybierać urządzenie, u którego wartość tego parametru wynosi przynajmniej 700 W. Dzięki temu kuchenka mikrofalowa umożliwi nie tylko podgrzewanie, ale również błyskawiczne rozmrażanie produktów.

Na jaką pojemność mikrofalówki się zdecydować?

W kolejnym kroku sprawdź pojemność mikrofalówki, która wyrażana jest w litrach. Im pojemność kuchenki mikrofalowej jest większa, tym większą ilość posiłku podgrzejesz za jednym razem. Tym samym parametr ten jest ważny, gdy planujesz podgrzewać jedzenie o dużych rozmiarach, np. spory kawałek mięsa czy kawałek pizzy. Wśród wszystkich mikrofalówek, które są dostępne na rynku, spotkasz się z urządzeniami z komorą główną o pojemności od 15 do 35 litrów.

Jednak na jaką kuchenkę się zdecydować? Jeśli planujesz zakup urządzenia dla maksymalnie 3 osób, wtedy zdecyduj się na mikrofalówkę o pojemności do 20 litrów. Tymczasem modele od 20 do 35 litrów sprawdzą się doskonale dla wieloosobowej rodziny, gdzie liczba domowników wynosi więcej niż 4 osoby. Dzięki takiej pojemności np. błyskawicznie rozmrozisz duży kawałek mięsa do przygotowania obiadu.

Sterowanie mechaniczne czy elektroniczne – jakie jest lepsze w kuchence mikrofalowej?

W trakcie wyboru dobrej kuchenki mikrofalowej sprawdź również na rodzaj sterowania. Obecnie do wyboru masz mikrofalówki ze sterowaniem:

 • mechanicznym,
 • elektronicznym.

Mikrofalówka ze sterowaniem mechanicznym wyposażona jest w pokrętła, którymi ustawiasz programy gotowania oraz czas. Z kolei nowoczesne kuchenki mikrofalowe ze sterowaniem elektronicznym, oprócz pokrętła, wyposażone są również w przyciski. Jaką mikrofalę wybrać? Najlepiej zdecydować się na kuchenkę ze sterowaniem elektronicznym. Urządzenia tego typu mają znacznie więcej automatycznych programów, dzięki czemu możesz podgrzewać, rozmrażać, grillować, dopasowywać programy, moc i czas do rodzaju potrawy.

Mikrofalówka wolnostojąca czy do zabudowy – jaką kupić?

W sprzedaży spotkasz się z kuchenką mikrofalową wolnostojącą i do zabudowy. Wolnostojące kuchenki mikrofalowe możesz postawić w każdym miejscu – na blacie czy na półce. Tymczasem mikrofalówki do zabudowy przystosowane są do zabudowy kuchennej. Na dodatek większość modeli tego typu posiada drzwiczki otwierane do dołu – podobnie jak piekarniki do zabudowy. Wybór konkretnego rodzaju kuchenki mikrofalowej zależny jest od Ciebie. Jeśli zależy Ci na estetyce i wyglądzie, a przy tym posiadasz dedykowane miejsce pod kuchenkę mikrofalową, wtedy zdecyduj się na model do zabudowy. Tymczasem najlepsza mikrofalówka wolnostojąca sprawdzi się dla osób, które poszukują tego sprzętu AGD na blat kuchenny.

Z funkcją grilla czy bez?

Funkcja grilla w mikrofalówce daje możliwość przygotowywania jedzenia, wykorzystując w tym celu trzy technologie. Urządzenie emituje ciepło do wnętrza kuchenki mikrofalowej, następnie jest ono odbijane, po czym odbywa się jego cyrkulacja. Tym samym tryb grill daje możliwość równomiernego podgrzewania – jedzenie w środku jest dobrze wypieczone, z kolei z zewnątrz podsmażone. Co więcej, funkcja ta doskonale sprawdzi się do roztapiania sera, podgrzewania pizzy, warzyw, kiełbasek i innych potraw. Reasumując, każda polecana kuchenka mikrofalowa powinna być wyposażona w funkcję grillowania.

Wnętrze z blachy stalowej, emalii czy stali nierdzewnej – jaką mikrofalówkę wybrać?

Decydując się na zakup kuchenki mikrofalowej, sprawdź, z czego zostało wykonane wnętrze urządzenia. Pamiętaj, że rodzaj materiału lub powłoki, które znajdują się w komorze kuchenki mikrofalowej, wpływa na czas podgrzewania potraw, trwałość, jak również na proces czyszczenia. Obecnie do wyboru masz mikrofalówki, z wnętrzem wykonanym z:

 • blachy,
 • emalii,
 • stali nierdzewnej,
 • emalii ceramicznej,
 • szkła.

Porównując je wszystkie, najlepsza okazuje się kuchenka mikrofalowa z wnętrzem wykonanym ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Po pierwsze wyróżnia się trwałością w porównaniu do pozostałych modeli. Co więcej, posiada gładką powierzchnię, dzięki czemu wspiera rozprowadzanie się mikrofal. Na dodatek jest prosta w czyszczeniu, tym samym zachowasz ją w czystości. Poza tym jest odporna na uszkodzenia. Jedyną jej wadą jest cena, która jest wyższa w porównaniu do pozostałych modeli.

Wnętrze mikrofalówkiOpis
blachajest to najtańsza opcja ze wszystkich, wyróżnia się średnią trwałością, może być podatna na wyginanie
emaliajest gładka, dzięki czemu szybko ją umyjesz i wyczyścić, jednak może być podatna na uszkodzenia, dlatego warto pielęgnować emaliowaną powłokę dedykowanymi środkami czystości
stal nierdzewnato najbardziej polecane rozwiązanie, wyróżnia się trwałością, jest prosta w czyszczeniu i odporna na zarysowania, bardzo dobrze rozprowadza mikrofale po wnętrzu kuchenki
emalia ceramicznajest to powłoka wykonana z ceramiki, wyróżnia się trwałością, jest prosta w czyszczeniu, dobrze odbija ciepło, tym samym wspiera jego rozprowadzanie po całej komorze, wybrane modele posiadają właściwości antybakteryjne
szkłoma wygładzoną powierzchnię, dzięki czemu dobrze rozprowadza mikrofale; kuchenki mikrofalowe z wnętrzem ze szkła wyróżniają się świetnym designem, dzięki temu sprawdzą się zwłaszcza dla osób, którym zależy na estetyce

Z obrotowym talerzem czy bez – jaka kuchenka mikrofalowa jest najlepsza?

W sprzedaży spotkasz się z kuchenkami mikrofalowymi z talerzem obrotowym lub bez. Modele wyposażone w talerz dają możliwość równomiernego podgrzewania potraw. Dzięki obracaniu się jedzenia wewnątrz mikrofalówki następuje równomierne rozprowadzanie ciepła, tym samym jest ono bardzo dobrze wysmażone wewnątrz, jak i na zewnątrz. Tymczasem kuchenki mikrofalowe bez talerza nie posiadają mechanizmu, który obraca potrawę. Jednak wykorzystują one nieco inny system podgrzewania – emitują mikro fale z każdej strony.

Ich zaletą jest większa przestrzeń robocza, tym samym możesz podgrzewać znacznie większą porcję jedzenia za jednym razem. Na dodatek są dużo prostsze w czyszczeniu. Na jaką się zdecydować – mikrofalówkę z opcją bez talerza czy tą wyposażoną obracający się talerz? Wybór zależny jest od Twoich własnych oczekiwań. Jeśli zależy Ci na błyskawicznym podgrzewaniu potraw, które będą ciepłe z każdej strony, to wybieraj kuchenkę mikrofalową z talerzem. Z kolei, jeśli zależy Ci na większej przestrzeni, to lepszym wyborem będzie mikrofalówka bez talerza.

Dodatkowe funkcje, technologie oraz dodatki

Każda dobra kuchenka mikrofalowa powinna być wyposażona w wiele programów gotowania, regulację poziomu mocy czy dodatkowe funkcje, które wpływają na czas oraz komfort w trakcie podgrzewania posiłków. Przydatnym rozwiązaniem w każdej nowoczesnej kuchence mikrofalowej jest:

 • przejrzysty wyświetlacz z prostym panelem sterowania;
 • funkcja rozmrażania czasowego;
 • rozmrażanie wagowe;
 • oświetlenie wewnątrz mikrofalówki;
 • timer;
 • program Eco;
 • gotowanie na parze;
 • blokada rodzicielska;
 • zabezpieczenie drzwiczek przed otwarciem w trakcie pracy;
 • sygnał końca pracy;
 • grill kwarcowy, który zmniejsza zużycie prądu, dzięki czemu urządzenie staje się energooszczędne;
 • wiele automatycznych programów.

Ile kosztuje dobre urządzenie?

Na zakup kuchenki mikrofalowej należy przeznaczyć od 240 do 7000 zł. Ponadto na cenę duży wpływ ma:

 • moc urządzenia,
 • pojemność,
 • ilość programów automatycznych,
 • sposób sterowania,
 • wykonanie wnętrza.

Na dodatek ceną różnią się mikrofalówki w zależności od typu urządzenia. Kwota za kuchenki mikrofalowe wolnostojące waha się od 240 do 3000 zł. Z kolei dla urządzeń do zabudowy cena oscyluje od 700 do 7000 zł.

Typ mikrofalówkiZakres cenowy
wolnostojącaod 240 do 3000 zł
do zabudowyod 700 do 7000 zł

Samsung, Amica czy Sharp – najlepsi producenci kuchenek mikrofalowych.

Wśród wszystkich kuchenek mikrofalowych do wyboru masz modele od przeróżnych marek. Jednak jaką kuchenkę mikrofalową wybrać? Do najlepszych urządzeń można zaliczyć kuchenki mikrofalowe Samsung, np. Samsung GE83X. Większość produktów od producenta Samsung wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem, funkcjonalnością. Na dodatek wybrane modele mają bardzo konkurencyjną cenę.

Kolejnym polecanym produktem jest kuchenka mikrofalowa Amica, np. Amica AMGF23E1GB. Urządzenia tej marki posiadają wiele przydatnych funkcji, mają ładny design, a przy tym konkurencyjną cenę. Kolejną polecaną firmą jest Whirlpool, np. Whirlpool MWP 201 SB. Do pozostałych godnych zakupu produktów można zaliczyć kuchenkę mikrofalową:

 • Hisense,
 • Sharp,
 • Toshiba,
 • Gorenje.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając mikrofalówkę?

  W trakcie zakupu dobrej kuchenki mikrofalowej koniecznie zwróć uwagę na jej moc, która powinna wynosić przynajmniej 700 W. Poza tym dopasuj pojemność urządzenia – im wartość tego parametru jest większa, tym więcej posiłku podgrzejesz za jednym razem. Na dodatek bardzo ważne są tryby działania, funkcje oraz zastosowane technologie. Poza tym zastanów się jaką mikrofalówkę do domu chcesz kupić – wolnostojącą czy do zabudowy? Na końcu porównaj opinie i recenzję o wybranym produkcie. Dla ułatwienia możesz zobaczyć nasz ranking mikrofalówek [year], w którym prezentujemy modele polecane przez ekspertów!

 2. Jakiej firmy są najlepsze mikrofalówki?

  Do jednych z najlepszych kuchenek mikrofalowych zaliczamy te marki Samsung. W ofercie producenta znajdziesz modele wolnostojące, jak również do zabudowy. Co więcej, urządzenia Samsung wyróżniają się funkcjonalnością, ładnym wyglądem, jak również posiadają wiele pozytywnych opinii. Innymi polecanymi firmami, które produkują wysokiej jakości mikrofalówki, są: Amica, Whirlpool, Sharp oraz Hisense.

 3. Jaka jest najlepsza moc kuchenki mikrofalowej?

  Wybierając najlepszą mikrofalówkę do swojej kuchni, spotkasz się z urządzeniami o mocy od 600 do 1100 W. Przy czym najlepiej zdecydować się na model o mocy przynajmniej 700 W. Dzięki takiej wartości błyskawicznie podgrzejesz potrawy, zachowując ich smak. 

Podsumowanie

 • Mikrofalówka jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Ten sprzęt AGD umożliwia błyskawiczne podgrzanie różnego rodzaju posiłków.
 • Dobra kuchenka mikrofalowa powinna być wyposażona w wiele funkcji, które usprawniają jej działanie. Do jednych z przydatnych można zaliczyć: funkcję grill, timer, sygnalizację dźwiękową, wiele programów automatycznych, pokrętło z przyciskami do ustawienia mocy oraz czasu, funkcję rozmrażania.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na takie parametry jak moc, pojemność mikrofalówki, rodzaj, zastosowane funkcje i technologie, markę.
 • W sklepach spotkasz się z modelami kuchenek mikrofalowych z funkcją gotowania na parze.
 • Dobrymi mikrofalówkami są te marki Samsung, Whirlpool, Sharp, Amica oraz Hisense.
 • Cena za ten sprzęt kuchenny wynosi od 240 do 7000 zł.
 • Do wyboru masz kuchenki mikrofalowe do zabudowy oraz modele wolnostojące.
 • Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem najlepszej mikrofalówki do swojej kuchni, to sprawdź nasz ranking kuchenek mikrofalowych na Czerwiec 2024 roku! Prezentujemy modele, które wyróżniają się funkcjonalnością, prostą obsługą, wygodnym czyszczeniem, a w dodatku mają najniższą cenę online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry