Jaki telewizor do Xbox Series X lub S? Ranking Kwiecień 2024

Polujesz na najlepszy telewizor, który zapewni płynny obraz, co dostarczy niesamowitych wrażeń w trakcie grania na topowej konsoli Xbox Series X? Dumasz, który TV najlepiej obsługuje wszystkie udogodnienia, które oddaje Xbox Series X, takie jak 4K, Dolby Vision, Dolby Atmos czy 8K HDR? Przeczytaj jaki telewizor do Xbox Series X wybrać! Razem z ekspertem prezentujemy wybrane, najlepsze telewizory na rynku, które dostarczą wszystkie udogodnienia, które niesie ze sobą konsola! Sprawdź aktualny ranking telewizorów do Xbox Series X na Kwiecień 2024 roku, w którym znajdziesz polecane modele w konkurencyjnej cenie!

Najlepsze telewizory do Xbox Series X lub S – Ranking Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Telewizor do Xbox Series X PHILIPS 65OLED707 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Telewizor do Xbox Series X SONY XR-65X90L Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Telewizor do Xbox Series X HISENSE 65U7KQ Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Telewizor do Xbox Series X SONY XR-55A80 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Telewizor do Xbox Series X SAMSUNG QE55S90C Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Telewizor do Xbox Series X PHILIPS 65PUS8818 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Telewizor do Xbox Series X HISENSE 65A85H Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Telewizor do Xbox Series X SAMSUNG QE55Q77B Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Telewizor do Xbox Series X PANASONIC TX-55LZ1000E Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Telewizor do Xbox Series X LG 55C21LA EVO Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie telewizorów do konsoli Xbox Series X lub S przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Telewizor do Xbox Series X PHILIPS 65OLED707 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Telewizor do Xbox Series X PHILIPS 65OLED707


Nasz ranking najlepszych telewizorów do Xbox Series X rozpoczyna Philips 65OLED707 z technologią ekranu OLED. Jest to 65-caloty TV z rozdzielczością 4K, który gwarantuje genialną jakość obrazu w trakcie rozgrywek na konsoli. Urządzenie z częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz zapewnia doskonale płynny obraz w trakcie najbardziej dynamicznych akcji. Efekt? Gra na najwyższym poziomie z mnóstwem wrażeń. Na dodatek telewizor Philips 65OLED707 został wyposażony w technologię HDR, m.in. Dolby Vision czy HDR10, co dostarcza jeszcze szerszej palety barw i piękne przejścia pomiędzy tonacjami jasnymi i ciemnymi. Warto dodać, że urządzenie zostało wyposażone w 3-stronny Ambilight, 4 złącza HDMI, w tym HDMI 2.1, jak i 3 złącza USB. Ponadto TV posiada Procesor Philips P5 z technologią AI, technologię Dolby Atmos, cienką obudowę, DTS Play-Fi, jak również HDMI z obsługą technologii VRR!
Zalety:
 • VRR
 • matryca OLED
 • przekątna 65 cali
 • Dolby Vision i Dolby Atmos
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Telewizor do Xbox Series X SONY XR-65X90L NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Telewizor do Xbox Series X SONY XR-65X90L


  Kolejny warty uwagi telewizor pod Xbox Series X lub S jest Sony XR-65X90L o przekątnej 65 cali. Jest to innowacyjny sprzęt zaprojektowany m.in. z myślą o graczach. Dodajmy, że TV wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Warto wspomnieć o matrycy. W tym modelu zastosowano podświetlenie LED z technologią Full Array, która daje zbliżony efekt do modeli z matrycą QLED. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w pełne HDMI 2.1, dzięki czemu zapewnia 120 FPS. Co więcej, częstotliwość odświeżania obrazu w tym modelu to 120 Hz. Kolejnym udogodnieniem jest technologia Dolby Vision, która w połączeniu z HDR10 daje niezwykłą przestrzeń barw, głęboką czerń i nieskończony kontrast, co przekłada się na niezwykły realizm w trakcie grania na konsoli Xbox. Następnym udogodnieniem jest technologia dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, procesor Cognitive Processor XR, jak również funkcja XR Contrast Booster 10. Warto również wspomnieć, że producent uzupełnił ten TV pod Xbox Series X w technologię XR Motion Clarity, która wykorzystuje przetwarzanie ruchu dla szybko poruszających się obiektów. Poza tym zastosowano w tym modelu zmienną częstotliwość odświeżania VRR w HDMI 2.1.
  Zalety:
  • eARC
  • HDMI 2.1 z VRR
  • Auto Low Latency
  • technologia Full Array
  • technologia Dolby Vision
  • dźwięk przestrzenny dzięki Dolby Atmos
  • odtwarzanie obrazu 4K 120 klatek na sek.
  • technologia odświeżania XR Motion Clarity
  Wady:
  • podświetlenie LED
   Miejsce 3
   Telewizor do Xbox Series X HISENSE 65U7KQ NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Telewizor do Xbox Series X HISENSE 65U7KQ


   Następne miejsce w rankingu telewizorów do Xbox Series X zajmuje Hisense 65U7KQ z podświetleniem MiniLED oraz rozdzielczością ekranu 4K Ultra HD. Warto dodać, że jest to urządzenie, które oddaje wiele rozmaitych udogodnień dla graczy, do których można zaliczyć technologię Dolby Atmos, jak również Dolby Vision. Co więcej, jest to TV z częstotliwością odświeżania 144 Hz, co zapewnia doskonałą płynność w trakcie rozgrywek. Urządzenie wyposażone zostało w system operacyjny VIDAA oraz Smart TV. Oczywiście producent zaopatrzył ten model w HDMI 2.1, które umożliwia przesyłanie obrazu i dźwięku z konsoli praktycznie bez opóźnienia. Na dodatek prezentowane urządzenie posiada aż 384 stref podświetlenia, co przekłada się na perfekcyjny kontrast. Jednak to jeszcze nie wszystko! Telewizor do Xbox Series X marki Hisense 65U7KQ posiada tryb Game Mode Pro, automatyczną redukcję opóźnienia ALLM, jak również VRR, czyli zmienną częstotliwość odświeżania obrazu. Poza tym innymi udogodnieniami w opisywanym TV 65-calowym jest funkcja AMD Freesync Premium, Game Bar, jak również procesor Hi-View Engine. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie marki Hisense stosuje zaawansowane mechanizmy sztucznej inteligencji, które optymalizują każdą klatkę, tak aby obraz był najwyższej jakości.
   Zalety:
   • ALLM
   • Dolby Atmos
   • HDMI 2.1 VRR
   • tryb Game Mode Pro
   • podświetlenie MiniLED
   • technologia Dolby Vision
   • częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz
   • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
   Wady:
   • brak
    Miejsce 4
    Telewizor do Xbox Series X SONY XR-55A80 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Telewizor do Xbox Series X SONY XR-55A80


    Kolejne miejsce w porównaniu zajmuje telewizor marki Sony model XR-55A80. Prezentowany produkt o przekątnej ekranu 55 cali oraz z matrycą OLED z XR OLED Contrast Pro umożliwia długogodzinne granie w ulubione gry na konsoli Xbox Series X. Warto dodać, że jest to model z częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz w 4K. Sony XR-55A80 został wyposażony w HDMI 2.1, procesor XR, XR Triluminous Pro, jak również w technologię Acoustic Surface Audio +. Jednak to nie wszystko! Produkt posiada system Dolby Atmos, który dostarcza niezwykły, przestrzenny dźwięk audio. Na dodatek telewizor Sony XR-55A80 ma system Auto HDR Tone Mapping, HDMI z VRR, Motion Blur Reduction, jak również Black Equalizer. Warto dodać, że to tylko część udogodnień, jakie niesie prezentowany model od Sony!
    Zalety:
    • procesor XR
    • HDMI z VRR
    • Dolby Atmos i Dolby Vision
    Wady:
    • cena mogłaby być niższa
     Miejsce 5
     Telewizor do Xbox Series X SAMSUNG QE55S90C NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Telewizor do Xbox Series X SAMSUNG QE55S90C


     Wśród najlepszych modeli telewizorów do Xbox Series X lub S można zaliczyć Samsung QE55S90C o przekątnej ekranu 55 cali oraz rozdzielczości 4K Ultra HD. Dodajmy, że jest to model z matrycą OLED, dzięki której TV emituje niesamowitą jakość obrazu, co przekłada się na jeszcze większe emocje w trakcie gry na konsoli. Co więcej, częstotliwość odświeżania obrazu w tym sprzęcie wynosi aż 144 Hz, co przekłada się na ekstra płynny obraz, co odgrywa bardzo duże znaczenie w trakcie rozgrywek. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w jeden z najszybszych systemów operacyjnych – Tizen TV. Warto również wspomnieć o technologii HDR. W tym modelu zastosowano HDR10+ oraz HLG. Oczywiście producent wyposażył ten model w HDMI 2.1, eARC, jak i ARC. Dzięki temu możesz wyciągnąć maksimum możliwości m.in. w postaci 120 klatek na sekundę z konsoli Xbox Series X! Jednak to jeszcze nie wszystko! Innymi udogodnieniami, które doskonale sprawdzą się dla miłośników tej konsoli, jest system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, Game Motion Plus, Zaawansowane Funkcje dla graczy, powłoka antyrefleksyjna, jak również autentyczne kolory PANTONE potwierdzone certyfikatem. Bez wątpienia jest to jeden z tych telewizorów do Xbox Series X, który emituje niezwykle żywe kolory, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozrywkę na konsoli!
     Zalety:
     • eARC
     • ARC
     • matryca OLED
     • port HDMI 2.1
     • niski Input Lag
     • Game Motion Plus
     • technologia HDR10+
     • technologia Dolby Atmos
     • dźwięk podążający za obiektem Lite
     • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
     • częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz
     Wady:
     • brak Dolby Vision
      Miejsce 6
      Telewizor do Xbox Series X PHILIPS 65PUS8818 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Telewizor do Xbox Series X PHILIPS 65PUS8818


      Jeśli interesuje Cię telewizor do Xbox Series X, który ma bardzo dobre parametry, a przy tym niezwykle konkurencyjną cenę, to zobacz produkt na kolejnym miejscu w naszym rankingu! Philips 65PUS8818 o przekątnej ekranu 65 cali, to model, który oddaje do dyspozycji wiele udogodnień! Do jednych z plusów można zaliczyć port HDMI 2.1, dzięki któremu urządzenie emituje w błyskawiczny sposób sygnał z konsoli Xbox Series X lub S. Dzięki temu możesz wyciągnąć maksimum możliwości z tego sprzętu! Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w matrycę LED o rozdzielczości 4 K UHD. Kolejnym udogodnieniem są technologie od Dolby, m.in. Dolby Atmos, jak również Dolby Vision. Ta pierwsza dostarcza przestrzenny dźwięk, z kolei dzięki Dolby Vision, TV emituje obraz z nieskończonym kontrastem i doskonałą głębią kolorów, to z kolei wpływa na jeszcze większy realizm w trakcie rozgrywek. Oprócz tego prezentowany model uzupełniony został o HDR10, HDR10+, HLG. W celu zapewnienia jeszcze większych wrażeń w trakcie oglądania producent uzupełnił ten TV do Xbox Series X lub S w 3-stronny Ambilight. Innymi pomocnymi udogodnieniami, które sprawdzą się dla miłośników grania na konsoli Xbox, są: procesor P5, funkcja Micro Dimming Pro, minimalistyczny design, Perfect Natural Motion, eARC, tryb gier.
      Zalety:
      • tryb gier
      • procesor P5
      • pełne HDMI 2.1
      • rozdzielczość 4K
      • 3-stronny Ambilight
      • technologia Dolby Atmos
      • funkcja HDR Dolby Vision
      • dobry stosunek ceny do jakości
      Wady:
      • podświetlenie LED
       Miejsce 7
       Telewizor do Xbox Series X HISENSE 65A85H NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Telewizor do Xbox Series X HISENSE 65A85H


       Kolejną propozycją w porównaniu jest telewizor do Xbox Series X Hisense 65A85H o przekątnej ekranu 65 cali w technologii OLED. Rozdzielczość ekranu dla tego modelu wynosi 4K UHD, co więcej TV posiada częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz. Idealnie sprawdzi się dla osób, które szukają budżetowego telewizora do konsoli Xbox Series X. Prezentowane urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w złącze HDMI 2.1, technologię dźwięku Dolby Atmos, jak również technologię HDR Dolby Vision. Warto dodać, że prezentowany sprzęt został uzupełniony o system Game Mode Pro, HDMI z VRR, jak również HDR 10+. Poza tym dla zapewnienia jeszcze większej wygody ma obrotową podstawę, którą możesz obracać w zakresie 50 stopni. Na dodatek producent wyposażył urządzenie w funkcję Ultra Motion, DTS Virtual:X, szeroki kąt widzenia, ALLM, eARC, jak również w AMD Freesync. Warto dodać, że posiada wbudowane technologie Wi-Fi i Bluetooth.
       Zalety:
       • VRR i eARC
       • szeroki kąt widzenia
       • Dolby Vision i Dolby Atmos
       • częstotliwość odświeżania 120 Hz
       Wady:
       • brak
        Miejsce 8
        Telewizor do Xbox Series X SAMSUNG QE55Q77B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Telewizor do Xbox Series X SAMSUNG QE55Q77B


        Samsung QE55Q77B to następna propozycja w naszym zestawieniu na bieżący rok. Urządzenie o przekątnej ekranu 55 cali oraz z matrycą QLED, świetnie sprawdzi się do rozgrywek na Xbox Series X. Warto dodać, że telewizor posiada bardzo przyjazną cenę. Co więcej, został uzupełniony o technologię HDR, m.in. HDR10, Procesor AI Quantum 4K, jak również w zaawansowane funkcje dla graczy. Poza tym posiada Upłynniacz Ruchów, funkcję FreeSync Premium Pro, głębie kolorów Quantum HDR, jak również system do optymalizacji dźwięku. Na dodatek telewizor ma smukły wygląd, dlatego świetnie wpasuje się do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń. Oczywiście został wyposażony w złącze HDMI 2.1, Tryb gry, ARC, jak również WiFi. Na dodatek producent uzupełnił urządzenie w Bluetooth. Częstotliwość odświeżania obrazu dla prezentowanego modelu wynosi 120 Hz.
        Zalety:
        • Tryb gry
        • niska cena
        • matryca QLED
        • częstotliwość odświeżania 120 Hz
        Wady:
        • brak VRR
        • brak eARC
        • tylko HDR10
         Miejsce 9
         Telewizor do Xbox Series X PANASONIC TX-55LZ1000E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Telewizor do Xbox Series X PANASONIC TX-55LZ1000E


         W naszym rankingu telewizorów do konsoli Xbox Series X uwzględniliśmy również model marki Panasonic TX-55LZ1000E. Prezentowany TV z przekątną 55 cali, rozdzielczością 4K oraz technologią ekranu OLED, to urządzenie, które szczególnie dedykowane jest dla graczy. Częstotliwość odświeżania obrazu dla tego produktu wynosi 120 Hz. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w technologię Dolby Atmos, jak również technologię HDR Dolby Vision. W połączeniu z matrycą OELD telewizor gwarantuje niezwykły obraz z doskonałą głębią i nieskończonym kontrastem, a to wszystko w całkiem przyjemnej cenie. Warto dodać, że producent wyposażył sprzęt w port HDMI 2.1, HDR10+, Panasonic Smooth Motion Drive Pro, eARC, Hybrid Log Gamma, Game Mode Extreme, AMD FreeSync Premium, jak również w funkcję Game Control Board.
         Zalety:
         • VRR
         • przystępna cena
         • technologia OLED
         • Dolby Vision i Dolby Atmos
         Wady:
         • przekątna mogłaby być większa
          Miejsce 10
          Telewizor do Xbox Series X LG 55C21LA EVO NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Telewizor do Xbox Series X LG 55C21LA EVO


          Ostatnią naszą propozycją w rankingu jest telewizor LG 55C21LA EVO o przekątnej 55 cali oraz rozdzielczości 4K UHD. Prezentowany model został wyposażony w topową technologię dźwięku Dolby Atmos. Warto dodać, że jest to TV z matrycą OLED oraz częstotliwością odświeżania ekranu 120 Hz. Dzięki temu doskonale sprawdzi się dla pasjonatów konsoli Xbox Series X. Co więcej, produkt posiada Brightness Booster, procesor α9 Gen5 AI, Dynamic Tone Mapping Pro, jak również HDR10. To wszystko zapewnia doskonały, wyrazisty obraz w trakcie najlepszych rozgrywek. Co więcej, telewizor LG 55C21LA EVO przetwarza dźwięk 2 kanałowy na 7.1.2-kanałowy, tym samym zapewnia on niesamowite doznania słuchowe w trakcie grania. Na dodatek posiada funkcje dedykowane dla graczy, takie jak: Dolby Vision Gaming 4K, G-SYNC, VRR, ALLM i eARC. Poza tym znajdziesz również AMD FreeSync.
          Zalety:
          • VRR
          • Dolby Atmos
          • ALLM i eARC
          • Dolby Vision Gaming 4K
          Wady:
          • brak Dolby Vision

           Jaki telewizor do Xbox kupić? Najważniejsze parametry techniczne

           Aby granie na konsoli Xbox Series X było pełne wrażeń i dostarczało ekscytujących przeżyć, należy prawidłowo dopasować TV do urządzenia. Dzięki temu sprzęt dostarczy Ci maksimum możliwości, jakie oferuje! Nie wiesz, jaki telewizor do Xbox Series X kupić? W poniższym poradniku specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym objaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszego telewizora! Przeczytaj jak wybrać dobry TV do konsoli Xbox Series X! Podpowiadamy!

           Jaka technologia ekranu będzie najlepsza w TV do Xbox Series X – LED, QLED czy OLED?

           Kupując odpowiedni telewizor do Xbox Series X, należy wybrać taki model, który zapewni wysoką jakość obrazu, tym samym doskonały kontrast oraz niezwykłą głębię. To z kolei przekłada się na idealne odwzorowanie kolorów animacji. Do dyspozycji masz modele LED, OLED i QLED. Telewizory LED są to najstarsze technologicznie urządzenia, które posiadają diody LED, gdzie każda z nich oddzielnie dostarcza światło.

           Z kolei modele QLED to nowatorskie rozwiązanie od Samsung. W tym przypadku zastosowano tzw. kropki kwantowe, które wytwarzają monochromatyczne światło. W porównaniu do LED oraz OLED emitują one najjaśniejszy obraz, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do mocno naświetlonych pomieszczeń. Z kolei telewizory z technologią ekranu OLED to najnowocześniejsze rozwiązanie, w którym zastosowano diody w postaci związków organicznych – polimerów. Co więcej, w zależności od akcji wspomniane diody gaszą się lub zaświecają, tym samym dostarczają jeszcze większych wrażeń w trakcie grania na konsoli Microsoft Xbox Series X.

           Jednak na jaki telewizor pod Xbox Series X się zdecydować? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telewizora do Xbox Series X z matrycą QLED lub OLED – a zwłaszcza to drugie rozwiązanie. Telewizory OLED dostarczają genialny kontrast oraz doskonałą głębię kolorów, co wraz z technologią HDR, np. Dolby Vision, daje fantastyczny obraz wypełniony szeroką paletą barw w jasnych i głębokich tonach. Poza tym modele te mają szeroki kąt widzenia, dzięki czemu nie ma konieczności grania bezpośrednio przed telewizorem.

           60 czy 120 Hz – jaką częstotliwość odświeżania obrazu w telewizorze wybrać?

           Częstotliwość odświeżania wskazuje na liczbę klatek, jakie jest w stanie wyświetlić obraz telewizora w trakcie jednej sekundy. Warto dodać, że im większa wartość tego parametru, tym lepsza dynamika w trakcie gry. W przypadku zakupu TV do konsoli Xbox Series X spotkasz się najczęściej z modelami o częstotliwości odświeżania obrazu 60 Hz lub 120 Hz. Przy wyborze telewizora do konsoli nowej generacji Xbox Series X należy wybierać taki z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Dzięki temu urządzenie przetworzy obiecane przez producenta konsoli 120 klatek na sekundę. To z kolei wpłynie na doskonałą płynność oraz wysokiej jakości obraz w trakcie rozgrywki!

           Jaka rozdzielczość telewizora do Xbox Series X/S będzie najlepsza?

           Decydując się na zakup najlepszego telewizora dla graczy, warto dopasować rozdzielczość ekranu. Parametr ten wskazuje na ilość pikseli, które rozmieszczone są w pionie oraz poziomie telewizora. Im większa ich liczba, tym ostrzejszy obraz i znacznie więcej szczegółów w trakcie grania. Wśród TV przystosowanych do konsol typu PS5 i Xbox Series X spotkasz się z obrazem w rozdzielczości:

           • Full HD – wyświetla obraz 1920 x 1080 pikseli;
           • 4K – obraz 3840 x 2160 pikseli;
           • 8K – wyświetla obraz 7680 x 4320 pikseli.

           Zestawiając i porównując wszystkie z wymienionych najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telewizora pod Xbox Series X o rozdzielczości 4K UHD lub 8K. Jednak w chwili obecnej warto zainwestować w telewizor 4K niż 8K, zwłaszcza gdy masz ograniczony budżet. Dlaczego? Zdecydowanie się na model o rozdzielczości 8K niesie ze sobą ograniczenie pewnych funkcji, np. technologii HDR lub rodzaju matrycy. Poza tym konsola Xbox Series X przystosowana jest do rozdzielczości 4K.

           Zwróć uwagę na input lag!

           Każdy najlepszy telewizor przystosowany do Xbox Series X powinien posiadać niski input lag. Co to takiego jest? Input lag to czas, jaki jest potrzebny do wyświetlenia określonych reakcji bezpośrednio na wyświetlaczu telewizora, wynikających z naciśnięcia określonych przycisków na padzie. Im krótszy czas reakcji, tym mniejsze opóźnienie, co z kolei przekłada się na lepszą rozgrywkę i mniejszą frustrację od strony gracza. Warto dodać, że input lag podawany jest w milisekundach (ms).

           Jednak jaka wartość tego parametru będzie najlepsza? Poleca się wybierać telewizor do Xbox Series X, dla którego input lag nie przekracza 25 ms. Co więcej, zazwyczaj producenci nie podają wartości tego parametru w specyfikacji telewizora. Dlatego też, gdy już wybierzesz kilka modeli telewizorów, które chcesz potencjalnie kupić, to poszperaj w Internecie za informacjami o input lag – najczęściej takie wyniki z testów znajdziesz na stronach zagranicznych, które umieszczone są przez graczy.

           Na jaki system operacyjny się zdecydować wybierając telewizor do Xbox Series X lub S?

           Wybierając telewizor pod Xbox Series X, Playstation 5 i Xbox Series S warto zwrócić uwagę na system operacyjny, który obsługuje wybrany model TV. Oczywiście dopasowanie odpowiedniego zależny jest w dużym stopniu od marki telewizora. Warto dodać, że oprogramowanie odpowiada za całą obsługę Smart TV oraz samego telewizora, dlatego jest ono bardzo istotne. Wśród telewizorów dedykowanych do konsoli Xbox Series X spotkasz się z systemem operacyjnym:

           • Android TV – obsługiwany przez Philips, Sony;
           • Goolge TV – wykorzystywany przez takie marki jak Sony, Panasonic, TCL;
           • WebOS – obsługiwany przez LG;
           • Tizen TV – autorski system w telewizorach Samsung.

           Do jednych z najlepszych można zaliczyć webOS oraz Tizen TV. Oba wyróżniają się szybkością działania oraz prostotą obsługi, dzięki czemu w prosty sposób możesz dostosowywać np. ustawienia obrazu.

           Jakie złącza?

           Podczas zakupu warto zadbać, aby wybrany przez Ciebie telewizor do Xbox Series X wyposażony był w złącze HDMI 2.1. Telewizor z HDMI 2.1 umożliwia przesyłanie do 120 FPS w rozdzielczości 4K UHD. Oprócz tego wyposażony w protokół eARC daje możliwość przesyłania i odtwarzania przestrzennego dźwięku Dolby Atmos. Na dodatek obsługuje automatyczny Tryb Gry, co w przypadku konsoli Xbox Series X jest bardzo istotne. Dodatkowo obsługuje VRR, który odpowiada za dostrajanie częstotliwości odświeżania do liczby klatek na sekundę. Na dodatek dobry TV do Xbox Series X powinien posiadać przynajmniej po 2 złącza USB oraz HDMI 2.0.

           Dolby Vision czy HDR10+ – na jaką technologię HDR w TV do Xbox Series X/S się zdecydować?

           W przypadku Xbox Series X istotne jest również dopasowanie technologi HDR, czyli High Dynamic Range. Funkcja odpowiada za dostarczanie szerokiej przestrzeni barw, co wpływa na jeszcze lepszy realizm w trakcie rozgrywek na konsoli. Warto dodać, że w trakcie zakupu TV spotkasz się z urządzeniami, które obsługują różne standardy. Wśród najpopularniejszych można zaliczyć HDR10, HDR10+, jak również Dolby Vision. Który z nich wybrać? Do konsoli Xbox Series X warto wybierać telewizor obsługujący Dolby Vision. Licencjonowane rozwiązanie od Dolby dostarcza nawet 68 miliardów barw, 12-bitową głębie kolorów, wykorzystuje dynamiczne metadane, jak również posiada mastering na 10000 nitów. Poza tym technologia jest zaliczana do najlepszego rozwiązania HDR na rynku.

           Jak dopasować przekątną w telewizorze?

           Telewizory przystosowane do konsoli Xbox Series X występują w różnych rozmiarach. Warto podkreślić, że wielkość przekątnej ekranu zależna jest od rozdzielczości, jak również od odległości, jaka wynosi od miejsca gracza do miejsca, w którym ma znajdować się telewizor. Do konsoli Xbox Series X, najlepiej wybierać model z rozdzielczością 4K, w związku z tym na tych egzemplarzach się skupimy. Aby prawidłowo określić przekątną:

           1. Zmierz odległość od miejsca, w którym ma znaleźć się telewizor do miejsca, w którym znajduje się gracz.
           2. Otrzymany wynik podziel przez dzielnik 2,1 cm.
           3. Wynik dzielenia jest to zalecana przekątna telewizora, na którą najlepiej się zdecydować.

           Dla ułatwienia poniżej prezentujemy tabelę, w której znajdziesz przekątną ekranu wraz z zalecaną odległością.

           Przekątna TV do Xbox Series XZalecana odległość
           50 caliod 1,05 do 2,10 m
           55 caliod 1,16 do 2,31 m
           60 caliod 1,26 do 2,52 m
           65 caliod 1,37 do 2,73 m
           70 caliod 1,47 do 2,94 m
           75 caliod 1,58 do 3,15 m
           80 caliod 1,68 do 3,36 m
           85 caliod 1,79 do 3,57 m
           90 caliod 1,89 do 3,78 m
           95 caliod 2,00 do 3,99 m

           Dodatkowe funkcje i wyposażenie w TV do konsoli Xbox Series X lub S

           Jeśli zależy Ci na zakupie nowoczesnego urządzenia do konsoli Xbox, to wybieraj tylko taki telewizor, który wyposażony został w dodatkowe udogodnienia. Do jednych z nich można zaliczyć:

           • technologię dźwięku Dolby Atmos,
           • protokół eARC;
           • Tryb Gry,
           • VRR;
           • Ambilight;
           • Wi-Fi;
           • Bluetooth.

           Ile trzeba zapłacić za dobry telewizor do konsoli Xbox?

           Cena za telewizory przystosowane do konsoli Xbox Series X wynosi od 3000 wzwyż. Najdroższe, a tym samym najbardziej rozwinięte technologicznie modele mogą kosztować nawet ponad 20000 zł. Warto dodać, że kwota w dużym stopniu zależna jest od marki, rozdzielczości ekranu, technologii obrazu, jak również od zastosowanych funkcji.

           Rodzaj TV do Xbox Series XZakres cenowy
           QLEDod 3000 do 10000 zł
           OLEDod 4600 do 20000 zł

           Samsung, Sony czy Philips – na jakiego producenta się zdecydować?

           Do najlepszej firmy telewizorów, która produkuje sprzęt przystosowany do Xbox Series X, jest Samsung. Producent oferuje różnego rodzaju telewizory wyposażone w najważniejsze technologie, takie jak HDMI 2.1, Dolby Atmos, Dolby Vision, technologia ekranu QLED oraz OLED. Na dodatek telewizory Samsung obsługiwane są przez system Tizen TV.

           Oprócz tego inną polecaną i sprawdzoną marką jest Sony. W tym przypadku masz do dyspozycji modele o różnej przekątnej. Produkty wyposażone są w złącze HDMI 2.1, częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz, Dolby Vision czy Dolby Atmos. Na dodatek wśród polecanych telewizorów do Xbox Series X można wyróżnić te marki Philips, LG, jak również budżetowe modele od TCL i Hisense.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Co lepsze do Xbox Series X – telewizor Full HD czy 4K UHD?

            Porównując Full HD oraz 4K UHD lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na to drugie rozwiązanie. Rozdzielczość 4K UHD dostarcza dwa razy więcej pikseli rozmieszczonych w pionie i poziomie ekranu w porównaniu do Full HD. Co za tym idzie? Znacznie lepszy i ostrzejszy obraz. Co więcej, decydując się na to rozwiązanie, możesz w bliższej odległości grać na konsoli, co daje jeszcze większą wygodę w trakcie rozgrywek!

           2. Jakie rozdzielczości obsługuje Xbox Series X?

            Xbox Series X przystosowany jest to odtwarzania w technologii 4K. Wspomniane rozwiązanie dostarcza obraz o rozmiarze 3840 x 2160 pikseli. W porównaniu do starszych wersji jest to kilkukrotnie większa liczba, co przekłada się na lepszą jakość obrazu.

           3. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu TV do konsoli Xbox Series X?

            Każdy dobry telewizor przystosowany do konsoli Xbox Series X powinien być wyposażony w złącze HDMI 2.1, które daje szerokie możliwości odtwarzania obrazu, jak i dźwięku. Oprócz tego urządzenie powinno być wyposażone w Tryb Gry, VRR, eARC, jak również dodatkowe funkcje. Warto zdecydować się na model z rozdzielczością 4K. Poza tym do zapewnienia sobie jeszcze większych wrażeń wybieraj telewizor, który obsługuje Dolby Atmos oraz Dolby Vision!

           Podsumowanie

           • Decydując się na zakup telewizora dopasowanego do konsoli Xbox Series X, zwróć uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji. Do jednych z nich można zaliczyć technologię obrazu, rozdzielczość ekranu, markę, niski input lag, system operacyjny, jak również dostępność HDMI 2.1.
           • Jeśli chcesz kupić budżetowy telewizor do konsoli, to sprawdź propozycję od TCL oraz Hisense.
           • Warto zdecydować się na zakup urządzenia, które obsługuje Dolby Atmos oraz Dolby Vision.
           • Cena za dobre TV do Xbox Series X wynosi od 3000 do 20000 zł.
           • Jeśli zależy Ci na porządnym telewizorze, to sprawdź nasz najnowszy ranking na Kwiecień 2024, w którym znajdziesz wybrane, najlepsze telewizory pod Xbox Series X.
           • Warto mieć telewizor do Xbox Series X z matrycą QLED lub OLED.
           • Matryce QLED wyróżniają się dużo większą jasnością, dzięki czemu dedykowane są do mocno naświetlonych pomieszczeń.
           • Na rynku pojawia się coraz więcej marek, które oferują telewizory do konsoli Xbox Series X. Do najlepszych TV do Xbox Series X zaliczamy te marki Samsung, Sony, Philips, jak również LG.
           Karolina Pisarska
           5 1 vote
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry