Pralko suszarka - Ranking Maj 2024

Szukasz solidnej i funkcjonalnej pralko-suszarki w najlepszej cenie? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając ten najlepszy model spośród masy produktów dostępnych na rynku? Zobacz najnowszy ranking pralko-suszarek na Maj 2024 roku! W poniższym artykule razem z naszym ekspertem z MójRanking.pl przygotowaliśmy porównanie polecanych modeli! Poza tym w poradniku wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze! Objaśniamy, którą wybrać – tę marki Electrolux, Bosch czy Whirlpool? Z pompą ciepła czy bez tej opcji? Z klasą energetyczną A, C czy może E? Przeczytaj poniżej, jaką pralko suszarkę wybrać i kupić w 2024 roku! Podpowiadamy!

Ranking pralko-suszarek na Maj 2024 roku – sprawdź najlepsze!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW7P361XP Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pralko-suszarka ELECTROLUX EW9W161BC Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pralko-suszarka HAIER I-Pro 7 HWD80-B14979-S Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Pralko-suszarka WHIRLPOOL FWDG 961483 SBSV PL N Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Pralko-suszarka GORENJE WD2A854ADS/PL Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Pralko-suszarka WHIRLPOOL FFWDB 964369 SV EE Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Pralko-suszarka HAIER I-Pro 5 HWD80-B14959S8U1S Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Pralko-suszarka WHIRLPOOL FFWDB 864349 BV EE Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Pralko-suszarka BEKO HTV8732XAW Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze pralko-suszarki wg MójRanking.pl – TOP 10 urządzeń!

Miejsce 1
Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW7P361XP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW7P361XP


Szukasz pralko-suszarki, która jest funkcjonalna, niezwykle oszczędna na zużyciu energii, a przy tym w konkurencyjnej cenie? Sprawdź pierwszą pozycję w naszym rankingu najlepszych pralko suszarek na bieżący rok! Electrolux MEW7P361XP to niezwykle polecany i wydajny sprzęt, którego dokładne wymiary wynoszą 63,6 x 59,7 x 84,7 cm. Warto dodać, że jest to wydajna pralko-suszarka z klasą energetyczną A, tym samym można zaliczyć ją do najbardziej energooszczędnych sprzętów z tej kategorii AGD. Warto również wspomnieć o pojemności tej pralko-suszarki, która wynosi aż 10 kg dla prania oraz 6 kg dla suszenia. Co za tym idzie? Ta nowa pralko-suszarka doskonale sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny. Produkt został wyposażony w niezawodny silnik inwerterowy, który to obniża poziom hałasu, jak również jeszcze bardziej zwiększa wydajność urządzenia. Electrolux MEW7P361XP zaliczany jest do modeli pralko-suszarek wyposażonych w funkcje parowe, które to sprawiają, że pranie ma znacznie mniej zagnieceń, jest świeże, odkażone. Świetnym zastosowaniem jest technologia DualCare, dzięki której urządzenie wykrywa ciężar oraz rodzaj tkanin, po czym dostosowuje temperaturę i ruchy bębna, tak aby zapewnić najlepszą pielęgnację, w jak najkrótszym czasie. Dodajmy, że prezentowana pralko-suszarka w naszym rankingu została uzupełniona o takie funkcje jak FreshScent, jak i SensiCare. Poza tym producent wyposażył ten model w funkcję Anti-Allergy, która to emituje delikatną parę wodną, która z kolei eliminuje wszelkie bakterie oraz alergeny. Tym samym jest to świetna propozycja dla rodzin z małymi dziećmi oraz domownikami z wrażliwą skórą! Maksymalna prędkość wirowania w tym modelu wynosi aż 1600 obr/min. Na dodatek urządzenie posiada opóźnienie startu pracy, zabezpieczenie przed zalaniem, system kontroli piany, jak również przejrzysty wyświetlacz elektroniczny.
Zalety:
 • klasa energetyczna A
 • duży załadunek bębna
 • przystosowana do prania delikatnych, jak i grubych tkanin
 • maksymalna prędkość wirowania 1600 obrotów na minutę
 • funkcje parowe
 • niezawodny silnik inwerterowy
 • technologia DualCare
 • dobry stosunek ceny do jakości
Wady:
 • brak możliwości sterowania smartfonem
 • brak autodozowania
  Miejsce 2
  Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC


  AEG L9WBAN61BC to jedna z niewielu pralko-suszarek z pompą ciepła. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 63,6 x 59,7 x 87 cm, tymczasem klasa energetyczna to C. To z kolei przekłada się na całkiem niskie zużycie prądu, które oscyluje w granicach 252 kWh na 100 cykli prania i suszenia, a to z kolei przekłada się na około 195 zł. Poza tym pojemność pralko-suszarki wynosi aż 10 kg dla prania oraz 6 kg dla cyklu suszenia. Jednak to jeszcze nie wszystko! Ten sprzęt AGD został wyposażony w silnik inwerterowy, który zapewnia efektywną pracę urządzenia. Na dodatek oddaje do dyspozycji funkcje parowe, które to zapewniają redukcję zagnieceń, odświeżanie odzieży czy też skuteczną dezynfekcję. Poza tym maksymalna prędkość wirowania w pralko-suszarce marki AEG wynosi aż 1600 obrotów na minutę, co przekłada się na niezwykle precyzyjne odwirowywanie wody z tkanin. Kolejnym atutem tego urządzenia jest innowacyjny system ÖKOKombi z technologią SensiDry, który dostosowuje działanie sprzętu do rodzaju tkanin. Świetnym rozwiązaniem jest wbudowana aplikacja mobilna MY AEG CARE, dzięki której możesz wygodnie sterować urządzeniem z pozycji smartfona. Warto również wspomnieć o technologii ProSense, która to automatycznie dostosowuje czas prania i suszenia do wielkości załadunku. Poza tym producent wyposażył pralko-suszarkę AEG w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, opóźnienie startu pracy, system kontroli piany, zabezpieczenie przed zalaniem, jak również wiele programów do wyboru.
  Zalety:
  • funkcje parowe
  • klasa energetyczna C
  • pompa ciepła
  • aplikacja mobilna MY AEG CARE
  • duża pojemność dla prania i suszenia
  • maksymalna prędkość wirowania 1600 obr/min
  Wady:
  • cena mogłaby być nieco niższa
   Miejsce 3
   Pralko-suszarka ELECTROLUX EW9W161BC NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pralko-suszarka ELECTROLUX EW9W161BC


   Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych pralko-suszarek zajmuje Electrolux EW9W161BC o dokładnych wymiarach 63,6 x 59,7 x 87 cm. Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej wydajnych, energooszczędnych oraz pojemnych urządzeń z tej kategorii sprzętu AGD. Ta nowoczesna pralko-suszarka posiada pojemność 10 kg dla prania oraz 6 kg dla suszenia. Na dodatek klasa energetyczna tego produktu to C, dzięki czemu zużywa zaledwie 252 kWh na 100 cykli prania i suszenia, co przekłada się na około 194,04 zł. Poza tym maksymalna prędkość wirowania w tym modelu wynosi aż 1600 obrotów na minutę, dzięki czemu możesz prać w niej różnego rodzaju tkaniny – te delikatne oraz bardzo grube. Warto również wspomnieć, że jest to pralko-suszarka zaliczana do modeli z pompą ciepła. Co za tym idzie? Technologia ta znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej, na dodatek oddaje do dyspozycji funkcje parowe, które dodatkowo sprawiają, że odzież jest zdezynfekowana i ma prawie 30% mniej zagnieceń. Kolejnym atutem tego modelu jest system DelicateCare, dzięki któremu możesz prać i suszyć najdelikatniejszą odzież, taką jak jedwab czy aksamit. Z kolei funkcja UltraCare miesza detergent z płynem zmiękczającym jeszcze przed aplikacją do bębna, dzięki czemu dociera do każdej struktury włókna. Na dodatek producent wyposażył ten model w system SteamCare, jak również SensiCare. Dużą zaletą jest silnik inwerterowy, który obniża zużycie energii i sprawia, że pralko suszarka ciszej pracuje. Następnym świetnym rozwiązaniem jest opóźnienie startu pracy, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, funkcja dodatkowego płukania, technologia FreshScent, jak również regulacja prędkości wirowania. Warto dodać, że to tylko cząstka udogodnień, jakie oferuje ten model!
   Zalety:
   • pompa ciepła
   • funkcje parowe
   • silnik inwerterowy
   • dodatkowe płukanie
   • maksymalna prędkość wirowania 1600 obr/min
   Wady:
   • cena mogłaby być nieco niższa
    Miejsce 4
    Pralko-suszarka HAIER I-Pro 7 HWD80-B14979-S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pralko-suszarka HAIER I-Pro 7 HWD80-B14979-S


    Jeśli nadal zastanawiasz się jaka pralko-suszarka jest najlepsza, to zobacz naszą kolejną propozycję w rankingu! Haier I-Pro 7 HWD80-B14979-S to jedno z tych urządzeń, które wyróżnia świetny stosunek ceny do jakości. Klasa efektywności energetycznej dla tej pralko suszarki wynosi D, co przekłada się na całkiem niskie zużycie prądu, które wynosi 266 kWh na 100 cykli prania i suszenia, co z kolei przekłada się na około 205 zł. Warto również wspomnieć o pojemności załadunku, które dla prania wynosi 8 kg, z kolei dla suszenia to 5 kg. Tym samym jest to doskonała propozycja dla większej rodziny. Dodajmy, że urządzenie zostało wyposażone w silnik inwerterowy, który jest mało awaryjny i cicho pracuje, co przekłada się na jeszcze większą wygodę dla domowników. Kolejnym atutem pralko-suszarki Haier I-Pro 7 HWD80-B14979-S są funkcje parowe, dzięki którym emitowana jest do wnętrza bębna para, która to eliminuje zagniecenia oraz sprawia, że odzież jest zdezynfekowana. Co więcej, producent uzupełnił ten model w funkcję i-Refresh, która to odpowiada za skuteczne odświeżanie delikatnych ubrań, garniturów, eleganckich sukienek itp. Kolejnym udogodnieniem jest system antybakteryjny ABT, funkcja Smart Dual Spray, która odpowiada za automatyczne czyszczenie bębna po każdym cyklu prania i suszenia. Warto również dodać, że ten model pralko suszarki posiada bęben Pillow Drum, którego kształt przypomina niewielkie poduszki, dzięki czemu pranie nie ulega uszkodzeniu i roztarganiu. Do pozostałych udogodnień pralko suszarki Haier I-Pro 7 HWD80-B14979-S można zaliczyć automatykę wagową, oświetlenie bębna, sterowanie dotykowe, świetny design, 3 stopnie suszenia, jak również wiele programów do wyboru. Dokładny rozmiar tego modelu to 46 x 60 x 85 cm, tym samym jest to pralko-suszarka slim. Co za tym idzie? Zmieści się nawet do najmniejszego pomieszczenia!
    Zalety:
    • niska cena
    • funkcje parowe
    • gwarancja 15 lat na silnik
    • silnik inwerterowy Direct Motion
    • duża pojemność dla prania i suszenia
    Wady:
    • brak pompy ciepła
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Pralko-suszarka WHIRLPOOL FWDG 961483 SBSV PL N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Pralko-suszarka WHIRLPOOL FWDG 961483 SBSV PL N


     Kolejna pralko-suszarka w naszym rankingu najpopularniejszych urządzeń tego typu jest Whirlpool FWDG 961483 SBSV PL N z klasą energetyczną D. Wymiary tego urządzenia to 54 x 59,5 x 85 cm. Jest to sprzęt o pojemności dla prania aż 9 kg, tymczasem dla suszenia to 6 kg prania. Warto dodać, że ta pojemna pralko-suszarka została wyposażona w silnik bezszczotkowy. Nowoczesny silnik inwerterowy zapewnia w tym modelu cichą i wydajną pracę, co przekłada się na komfort dla domowników. Na dodatek maksymalna prędkość wirowania w tym urządzeniu wynosi 1400 obr./min, dzięki czemu sprzęt umożliwia skuteczne odwirowanie wody z tych najgrubszych tkanin. Kolejną zaletą pralko suszarki Whirlpool FWDG 961483 SBSV PL N są funkcje parowe, które zapewniają skuteczną dezynfekcję, jak również mniejszą liczbę zagnieceń. Na dodatek urządzenie oddaje do dyspozycji m.in. technologię 6-Zmysł, która dostosowuje automatycznie parametry prania i suszenia do wielkości oraz rodzaju załadunku. Kolejnym atutem jest system FreshCare+, dzięki technologii pary wodnej oraz cyklicznym obrotom bębna wygładza tkaniny, tak aby po wyjęciu miały mniejszą ilość zagnieceń. Nie można zapomnieć, że prezentowany model pralko suszarki oddaje do dyspozycji wiele programów prania i suszenia, m.in. pranie i suszenie 45 minut, kolor 15°C, wełna, syntetyki, bawełna, białe i wiele innych! Na dodatek prezentowana pralko-suszarka umożliwia ustawienie cyklu dla prania i suszenia, np. Pranie & suszenie w 45 min, Pranie & suszenie w 90 min. Do innych udogodnień można zaliczyć opóźnienie startu pracy, odświeżanie parowe, jak również technologię SoftMove. Zużycie prądu na 100 cykli prania w programie ECO to 307 kWh, co przekłada się na około 236,39 zł. Z kolei poziom emisji hałasu to 81 dB.
     Zalety:
     • silnik bezszczotkowy
     • wiele programów do wyboru
     • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
     • funkcje parowe
     • odświeżanie ubrań
     • technologia FreshCare+
     • automatyczne dopasowanie parametrów prania do wielkości i rodzaju załadunku
     Wady:
     • poziom hałasu 81 dB
     • zużycie energii mogłoby być nieco niższe
      Miejsce 6
      Pralko-suszarka GORENJE WD2A854ADS/PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Pralko-suszarka GORENJE WD2A854ADS/PL


      Następną pralko-suszarką w rankingu jest Gorenje WD2A854ADS/PL z klasą energetyczną D. Już na wstępie podkreślmy, że jest to sprzęt, który wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Po pierwsze pralko-suszarka posiada mocny i wytrzymały silnik inwerterowy PowerDrive, który odpowiada za cichą pracę urządzenia oraz mniejsze zużycie energii elektrycznej. Producent wyposażył ten sprzęt w unikalny bęben, który nie podrażnia tkanin, zapewnia delikatne, ale skuteczne pranie, a przy tym zapewnia dokładne suszenie odzieży bez zagnieceń. Warto wspomnieć, że prezentowane urządzenie łączące w sobie pralkę i suszarkę w jednym wyróżnia się dużym załadunkiem – dla cyklu prania jest to 8 kg, z kolei dla cyklu suszenia to 5 kg. Tym samym warto kupić pralko suszarkę Gorenje WD2A854ADS/PL, zwłaszcza gdy poszukujesz wydajnego sprzętu dla wieloosobowej rodziny. W tym miejscu warto wspomnieć o dokładnych wymiarach tego urządzenia, które wynoszą 60 x 85 x 46 cm. Tym samym można zaliczyć ten model do pralko-suszarek slim! Nie można zapomnieć o maksymalnej prędkości wirowania, która w Gorenje WD2A854ADS/PL wynosi 1400 obrotów na minutę. Zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania i suszenia wynosi 266 kWh, co z kolei przekłada się na około 205 zł. Do innych udogodnień można zaliczyć łącznie 15 programów do wyboru, a w tym Mix, program Syntetyki, Bawełna, program szybki Quick, AllergyCare, bawełna standard, odświeżanie parą, AllergyCare, Auto dry, jak również szybkie pranie 15min.
      Zalety:
      • 15 programów do wyboru
      • doskonały stosunek ceny do jakości
      • nieduże wymiary, dzięki czemu zmieści się w małym mieszkaniu
      • całkiem spora pojemność
      • silnik inwerterowy PowerDrive
      • maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min
      Wady:
      • zużycie energii mogłoby być nieco niższe
      • brak zabezpieczenia przed zalaniem
      • dostępność
       Miejsce 7
       Pralko-suszarka WHIRLPOOL FFWDB 964369 SV EE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Pralko-suszarka WHIRLPOOL FFWDB 964369 SV EE


       Kolejna najlepsza pralko-suszarka w rankingu to Whirlpool FFWDB 964369 SV EE. Jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się dla osób, którzy poszukują pralko-suszarki z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dokładne wymiary wynoszą 59,5 x 85 x 54 cm. Warto również wspomnieć o klasie energetycznej, która w tym urządzeniu wynosi D, tymczasem zużycie prądu na 100 cykli prania w programie prania i suszenia to 307 kWh, a to przekłada się na około 236 zł kosztów z użytkowania. Podkreślmy, że w tej pralko suszarce zastosowano niezawodny silnik inwerterowy, na który producent udziela aż 10-letniej gwarancji. Kolejnym atutem tego urządzenia jest wiele pomocnych funkcji, technologii oraz programów piorących i suszących. Do jednych z nich można zaliczyć technologię FreshCare+, która łączy w sobie cykliczne emitowanie pary wodnej z cyklicznymi ruchami bębna, dzięki czemu pranie będzie idealnie gładkie nawet do 6 godzin od zakończenia cyklu. Tym samym możesz bez obaw wrócić z pracy i wyjąć wyprane i wysuszone pranie bez zagnieceń. Nie można pominąć informacji, że pralko-suszarka Whirlpool FFWDB 964369 SV EE ma funkcję 6-Zmysł. Odpowiada ona za automatyczne dopasowanie najważniejszych parametrów prania i suszenia, tak aby cykl był maksymalnie wydajny i oszczędny, przy zachowaniu doskonale czystego prania. Na dodatek prezentowane urządzenie oddaje do dyspozycji funkcję Steam Refresh, SoftMove, samoczyszczący się filtr, aż 14 programów automatycznych do wyboru, a w tym szybkie programy prania i suszenia. Załadunek w tym urządzeniu wynosi 9 kg dla prania, z kolei dla suszenia jest to 6 kg. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę.
       Zalety:
       • cicho pracuje
       • spory załadunek dla prania i suszenia
       • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
       • funkcje parowe
       • technologia FreshCare+
       • funkcja Steam Refresh
       • silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją
       Wady:
       • dostępność
       • zużycie energii dla prania i suszenia mogłoby być nieco niższe
        Miejsce 8
        Pralko-suszarka HAIER I-Pro 5 HWD80-B14959S8U1S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Pralko-suszarka HAIER I-Pro 5 HWD80-B14959S8U1S


        Na liście najlepszych pralko-suszarek znalazła się Haier I-Pro 5 HWD80-B14959S8U1S o stylowym wyglądzie. Jest to produkt polecany przez wielu zadowolonych użytkowników. Prezentowana pralko-suszarka w kolorze grafitowym wyposażona została w przejrzysty wyświetlacz z programatorem. Dzięki temu wygodnie dopasujesz program prania i suszenia w dosłownie kilka sekund. Dokładne wymiary tej pralko-suszarki wynoszą 46 x 59,5 x 85 cm. Dodajmy, że klasa energetyczna tej pralko-suszarki slim wynosi D, dzięki czemu można zaliczyć ją do całkiem energooszczędnych sprzętów AGD. Pobór energii elektrycznej na 100 cykli prania oraz suszenia wynosi 266 kWh, co z kolei przekłada się na koszt około 205 zł. W tym miejscu warto wspomnieć o pojemności bębna, który pomieści 8 kg odzieży dla prania oraz 5 kg dla suszenia. Dodajmy, że urządzeniem możesz wygodnie sterować przez aplikację mobilną hOn. Do przydatnych technologii można zaliczyć system antybakteryjny ABT, funkcję Smart Dual Spray, jak również możliwość wyboru jednego z 3 stopni wysuszenia. Warto wspomnieć, że pralko-suszarka Haier I-Pro 5 HWD80-B14959S8U1S posiada w swojej budowie silnik inwerterowy Direct Motion, który sprawia, że urządzenie pracuje niezwykle cicho – co jest największym atutem tego sprzętu! Do innych, pomocnych zastosowań można zaliczyć automatykę wagową, bęben Pillow Drum, jak również wiele przeróżnych programów prania i suszenia. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1300 obrotów na minutę.
        Zalety:
        • cicha praca
        • kompaktowe wymiary
        • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
        • bęben Pillow Drum
        • silnik inwerterowy
        • funkcja Smart Dual Spray
        • systemem antybakteryjnym ABT
        • możliwość sterowania przez aplikację hOn
        Wady:
        • mało intuicyjny panel sterowania
        • brak czytelnej instrukcji obsługi
        • długi cykl prania i suszenia
         Miejsce 9
         Pralko-suszarka WHIRLPOOL FFWDB 864349 BV EE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Pralko-suszarka WHIRLPOOL FFWDB 864349 BV EE


         Poszukujesz pojemnej pralko-suszarki, która przy tym jest energooszczędna i w dobrej cenie? Zobacz kolejną propozycję w naszym porównaniu, czyli Whirlpool FFWDB 864349 BV EE! Na początku warto wspomnieć o klasie energetycznej, która dla tego modelu wynosi D. Z kolei zużycie prądu na 100 cykli prania i suszenia wynosi 307 kWh, co przekłada się na około 236 zł. Pojemność bębna dla cyklu prania to 8 kg, z kolei dla cyklu suszenia 6 kg. Na dodatek pralko-suszarka Whirlpool została wyposażona w program Steam Refresh – który to w zaledwie 20 minut odświeży ubrania z wykorzystaniem pary wodnej. Genialnym rozwiązaniem jest silnik inwerterowy, wyróżniający się dłuższą żywotnością oraz cichszą pracą. Co więcej, producent udziela aż 10-letniej gwarancji na ten podzespół. Warto również dodać, że urządzenie zostało uzupełnione o system SoftMove, dzięki któremu pralko suszarka oddaje do dyspozycji 6 różnych ruchów bębna, które to dostosowane są do różnego rodzaju tkanin. Kolejnym udogodnieniem tego produktu jest technologia 6-Zmysł, która to automatycznie dopasowuje parametry prania i suszenia do załadunku, który znajduje się w bębnie. Jednak to jeszcze nie wszystko! Pralko-suszarka marki Whirlpool posiada nowoczesny design, zintegrowany uchwyt do drzwiczek, czytelny wyświetlacz, jak również aż 14 programów do wyboru. Na zakończenie podkreślmy, że ta pralko-suszarka posiada świetny stosunek ceny do jakości!
         Zalety:
         • niska cena
         • technologia 6-Zmysł
         • duża pojemność załadunku
         • silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją
         • maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min
         Wady:
         • brak pompy ciepła
         • brak aplikacji mobilnej
          Miejsce 10
          Pralko-suszarka BEKO HTV8732XAW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Pralko-suszarka BEKO HTV8732XAW


          W naszym rankingu nie mogło zabraknąć pralko-suszarki Beko HTV8732XAW o wymiarach 55,9 x 60 x 84 cm. Prędkość maksymalna podczas wirowania w tym modelu wynosi 1400 obr/min, z kolei pojemność załadunku to 8 kg dla prania i 5 kg dla suszenia. Pralko-suszarka zapewnia optymalną i cichą pracę dzięki silnikowi bezszczotkowemu. Urządzenie posiada technologię SteamCure, która to emituje parę wodną w trakcie cyklu prania. Dzięki temu plamy są skuteczniej usuwane, tkanina dogłębnie zdezynfekowana, a przy tym wygładzona. Kolejnym atutem jest opcja sterowania smartfonem przez aplikację HomeWhiz, dzięki czemu możesz zdalnie zarządzać tą pralko-suszarką z każdego położenia w Twoim domu. Poza tym producent wyposażył ten model w funkcję Fresh Therapy. Co to jest? Pralko-suszarka po zakończonym cyklu jeszcze przed 8 godzin, co jakiś czas, porusza bęben. Wszystko po to, aby zachować świeże i wygładzone pranie! Na dodatek Beko HTV8732XAW ma program 28-minutowy, bęben AquaWave, szerokie drzwiczki, technologię AquaFusion, jak również program Self Clean. Dużym plusem jest klasa energetyczna D, tym samym zużycie prądu wynosi 264 kWh na 100 cykli prania i suszenia – przeliczając koszty z użytkowania wyniosą one około 203 zł. Pralko-suszarka Beko HTV8732XAW umożliwia wydajną pracę oraz ogrom możliwości. Na dodatek producent wyposażył ten model w możliwość dodania prania w trakcie działania pralko suszarki. Kolejnym atutem jest silnik inwerterowy ProSmart, który gwarantuje niezawodną pracę, ciche działanie pralko-suszarki, jak i obniżone zużycie energii elektrycznej!
          Zalety:
          • konkurencyjna cena
          • szybkie programy prania i suszenia
          • silnik inwerterowy ProSmart
          • technologia Fresh Therapy
          • bęben AquaWave
          • program czyszczący bęben
          • wiele programów do wyboru
          • maksymalna prędkość wirowania 1400 obrotów na minutę
          • możliwość sterowania przez aplikację mobilną
          Wady:
          • dostępność
          • zużycie energii elektrycznej mogłoby być nieco niższe

           Jaką pralko suszarkę wybrać?

           Najlepsza pralko-suszarka to taka, która jest cicha, zużywa mało wody i energii, a co najważniejsze dobrze pierze oraz suszy. Jednak, aby to miało miejsce, należy dopasować odpowiednie parametry. Poniżej znajdziesz przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy i wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie dobrego urządzenia! Sprawdź, jaką pralko suszarkę wybrać w 2024 roku!

           Jaka wielkość załadunku w pralko-suszarce?

           Wielkość załadunku dla cyklu prania i cyklu suszenia zależna jest od wielkości gospodarstwa domowego. Parametr ten podawany jest w kilogramach (kg). Jeśli jesteś członkiem dużej rodziny, wówczas wielkość załadunku będzie większa. Z kolei, jeśli jesteś singlem, wybieraj mniejszą pojemność bębna. Pamiętaj, że w przypadku pralko-suszarek parametr załadunku występuje w dwóch formach:

           • wielkość załadunku dla prania,
           • wielkość załadunku dla suszenia.

           Dla osób mieszkających w pojedynkę polecamy wybierać załadunek w zakresie od 6 do 7 kg dla prania oraz 4 do 5 kg dla suszenia. Z kolei dla średniej 3-osobowej rodziny, doskonale sprawdzą się modele w zakresie od 6 do 8 kg dla prania i od 5 do 6 kg dla suszenia ubrań. Tymczasem dla dużej rodziny powyżej 5 osób polecamy wybierać pralko-suszarki powyżej 8 kg dla prania oraz dla suszenia powyżej 7 kg. Pamiętaj, że dopasowanie wielkości załadunku dla prania i suszenia sprawia, że zużywasz mniej wody i energii elektrycznej!

           Ilość osóbWaga załadunku — pranieWaga załadunku — suszenie
           singielod 6 do 7 kgod 4 do 5 kg
           od 2 do 4 osóbod 6 do 8 kgod 5 do 6 kg
           powyżej 5 osóbpowyżej 8 kgpowyżej 7 kg

           Maksymalna prędkość wirowania urządzenia też jest ważna!

           Kolejnym bardzo ważnym parametrem w każdej pralko-suszarce jest maksymalna prędkość wirowania. Parametr ten wskazuje, ile obrotów jest w stanie wykonać bęben w ciągu jednej minuty w trakcie odwirowywania ubrań. Warto podkreślić, że im większa jest maksymalna prędkość, tym pranie w końcowym etapie będzie suchsze. W ofercie sklepów spotkasz się najczęściej z pralko-suszarkami, które prędkość wirowania wynosi od 1200 do 1600 obrotów na minutę. Poleca się wybierać modele w tych górnych granicach od 1300 do 1600 obr/min. Duża wartość tego parametru ma znaczenie w przypadku prania grubych tkanin, np. koców, narzut czy ręczników. Co więcej, pamiętaj również, że dla delikatnych materiałów zaleca się mniejszą prędkość wirowania. W związku z tym wybieraj model, który ma wbudowaną regulację obrotów, dzięki temu dostosujesz program prania do odpowiedniej tkaniny.

           Prędkość wirowaniaRodzaj prania
           do 800 obr/mindelikatne tkaniny np. len lub jedwab
           od 1000 do 1200 obr/mintkaniny bawełniane, syntetyczne, przy końcowym etapie mogą wystąpić zagniecenia
           od 1400 obr/min do 1600 obr/mindedykowane dla grubych i ciężkich tkanin, takich jak ręczniki, koce, narzuty, należy liczyć się z dużymi zagnieceniami

           Pralko suszarka z klasą energetyczną A, B, D czy E – jaką wybrać?

           Klasa energetyczna prania i suszenia wskazuje na zużycie prądu przez pralko-suszarkę. Parametr ten występuje na skali, która zawiera literki od A do G oraz kolory od zielonego do czerwonego. Co więcej, klasa energetyczna również wskazuje energooszczędność pralko-suszarki oraz jej ekologiczność. Przyjmuje się, że klasa efektywności energetycznej A w kolorze zielonym wskazuje o największej energooszczędności produktu, z kolei klasa G mówi, że sprzęt jest mało oszczędny. Oczywiście najporządniejsze modele są te klasy A, B oraz C, jednak należy się liczyć z ich większą ceną. Polecamy wybierać modele w przedziale od A do maksymalnie D, dzięki temu zużycie energii będzie mniejsze, co przyczyni się na mniejsze rachunki za prąd.

           Na jakie funkcje się zdecydować?

           Dobra pralko-suszarka powinna mieć wbudowane przydatne funkcje i technologie, które usprawniają pranie, wpływają na mniejsze zużycie wody i energii, jak również dają dużo więcej możliwości doboru parametrów prania do konkretnej tkaniny. Do przydatnych trybów możemy zaliczyć:

           • funkcje parowe, które dezynfekują, odświeżą pranie z nieprzyjemnego zapachu, jak również wygładzają zagniecenia w trakcie suszenia, dzięki czemu nie musisz prasować ubrań;
           • opóźnienie startu pracy, który umożliwia ustawienie urządzenia o konkretnej godzinie, dzięki temu możesz załączyć sprzęt w godzinach, kiedy obejmuje tańsza taryfa za prąd;
           • wyświetlacz elektroniczny, który wskazuje wybrane programy oraz tryby działania urządzenia, dzięki niemu możesz zatrzymać sprzęt, aby dołożyć pranie, załączyć blokadę rodzicielską czy ustawić dedykowany zakres wirowania do konkretnego rodzaju ubrań;
           • blokada przed dziećmi umożliwiająca zablokowanie wybranego programu, w taki sposób, aby nie został zmieniony;
           • płukanie zapobiegające powstawaniu piany;
           • pranie w niskich temperaturach, które ogranicza zużywanie energii;
           • system pompy ciepła, który również zapewnia zużycie o połowę mniej energii elektrycznej;
           • czyszczenie bębna,
           • dedykowana aplikacja mobilna, która umożliwia sterowanie oraz sprawdzenie kondycji urządzenia i w razie konieczności naprawienie usterki.

           Zwróć uwagę na czas trwania cykli prania i suszenia w urządzeniu!

           Im czas trwania wybranego cyklu w pralko-suszarce jest krótszy, tym szybciej pranie będzie gotowe do użytku. Urządzenia dostępne w sprzedaży posiadają dwa rodzaje tego parametru:

           • czas trwania cyklu prania,
           • czas trwania cyklu prania i suszenia.

           Polecamy zwrócić uwagę na oba atrybuty. Czas cyklu prania topowych pralko-suszarek oscyluje od 200 do 240 min. Z kolei czas trwania cyklu prania i suszenia waha się od 410 do 670 min. Dla wygody użytkownika oczywiście polecamy wybierać najkrótsze parametry dla obu cykli, czyli około 210 dla prania oraz maksymalnie 500 dla prania i suszenia.

           Jaki silnik w pralko-suszarce – szczotkowy czy inwerterowy?

           Pralko-suszarki na rynku są dostępne z silnikiem szczotkowym oraz inwerterowym. Lepszym wyborem będzie ten drugi. Silnik inwerterowy jest o wiele wydajniejszy, mocniejszy, a przy tym rzadziej się psuje. Wszystko dzięki jego budowie, w której nie zastosowano szczotek. Ponadto pralko-suszarka z silnikiem inwerterowym pracuje cicho, a czas cyklów prania oraz prania i suszenia jest o kilkadziesiąt minut krótszy. Oczywiście polecamy wybierać egzemplarze właśnie z tym podzespołem.

           Ile prądu i wody zużywa dobra pralko suszarka?

           Zużycie prądu, jak i wody w pralko-suszarce powinno być jak najmniejsze. Najczęściej spotkasz się ze sprzętem AGD, którego zużycie prądu dla 100 cykli wynosi od 40 do 100 kWh. Warto dodać, że zużycie energii elektrycznej zależne jest od rodzaju silnika, klasy energetycznej oraz czasu trwania dla wybranych cykli.

           Natomiast zużycie ilości wody w dobrych pralko suszarkach, dla jednego cyklu prania i suszenia, oscyluje od 50 do 90 litrów. Najlepiej wybierać modele o najmniejszych wartościach tego parametru — dla zużycia prądu maksymalnie 60 kWh na 100 cykli prania, z kolei dla zużycia wody maksymalnie 70 litrów na jeden cykl prania i suszenia. Dzięki temu urządzenie będzie oszczędne, a zarazem ekologiczne.

           Dodatkowe wyposażenie

           Nowoczesne pralko-suszarki posiadają wyposażenie oraz dodatkowe funkcje, które wpływają na samo użytkowanie sprzętu. Do jednych z przydatnych akcesoriów można zaliczyć system wypłukiwania i zbierania kłaczków. Co więcej, koniecznie sprawdź, czy pralko-suszarka posiada:

           • wiele programów prania, które umożliwiają dostosowanie działania do wybranej tkaniny,
           • wąż do podłączenia i odprowadzania wody,
           • wyświetlacz elektroniczny,
           • gwarancję,
           • automatykę wagową, dzięki której pralka waży wsad i dostosowuje parametry do ciężkości prania.

           Ile kosztuje dobra pralko-suszarka?

           Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup najlepszego urządzenia, oscyluje od 1500 do prawie 11000 zł. Z reguły małe pralko-suszarki w rozmiarze Slim kosztują od 1500 do 3000 zł. Z kolei średniej wielkości urządzenia o głębokości od 50 do 60 cm kosztują od 1700 do 4500 zł. Tymczasem największe egzemplarze powyżej 60 cm głębokości, które umożliwiają pranie i suszenie dużej ilości ubrań, nawet do 10 kg, kosztują od 2100 do 11000 zł.

           Rozmiar (głębokość) pralko-suszarkiCena
           od 40 do 50 cm1500 do 3000 zł
           od 50 do 60 cm1700 do 4500 zł
           powyżej 60 cm2100 do 11000 zł

           Samsung, Electrolux czy Haier – jacy są najlepsi producenci pralko-suszarek?

           W trakcie wyboru dobrej pralko-suszarki koniecznie zwróć uwagę na markę oraz polecenia od zadowolonych użytkowników. Bez wątpienia najlepsi producenci pralko-suszarek to:

           • Samsung,
           • Whirlpool,
           • Electrolux,
           • Miele,
           • Siemens.

           Oprócz tego polecanymi modelami są również pralko-suszarki LG, jak również Bosch.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Czy warto kupić pralko suszarkę?

            Urządzenie jest polecane dla osób, które szukają pralki i suszarki w jednym. Pralko-suszarka daje wiele korzyści. Po pierwsze jest tańszym rozwiązaniem niż zakup dwóch oddzielnych sprzętów. Po drugie masz więcej wolnej przestrzeni, co jest ważne dla osób mieszkających w mieszkaniu. Na dodatek narzędzie daje bardzo wysoką efektywność prania oraz suszenia.

           2. Ile prądu zużywa pralko suszarka?

            Zużycie prądu w pralko-suszarce zależne jest od wielkości urządzenia, załadunku, jak również od programów prania i suszenia. Zakres zużycia prądu wśród pralko-suszarek wynosi od 40 do 100 kWh dla 100 cykli prania i suszenia.

           3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralko-suszarki?

            W trakcie zakupu pralko suszarki koniecznie zwróć uwagę na: rodzaj urządzenia, wielkość, maksymalną prędkość wirowania, czas cykli dla prania oraz prania i suszenia, na silnik, jak również zużycie prądu i wody. W dodatku zobacz na wbudowane programy, technologie i funkcje.

           4. Jaka jest najlepsza klasa energetyczna pralko-suszarki?

            Najlepszą klasą energetyczną w pralko-suszarce jest klasa A oznaczona kolorem zielonym. Wskazuje ona o najwyższej energooszczędności urządzenia.

           Podsumowanie

           • Pralko-suszarka to urządzenie, które łączy funkcję prania oraz funkcję suszenia w jednym.
           • Jeśli poszukujesz pralko-suszarki, to przed zakupem zapoznaj się z najważniejszymi parametrami, które powinny być dopasowane do Twoich preferencji.
           • Najważniejszymi parametrami są: rozmiar pralko-suszarki, jej rodzaj, maksymalna waga ubrań, jaką jest w stanie przyjąć wsad bębna, maksymalna prędkość wirowania, zużycie energii, zużycie wody, jak również tryby, takie jak funkcje pary czy aktywna piana.
           • Każda pralko-suszarka w zestawie powinna mieć dopasowany wąż do podłączenia wody, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.
           • Występują różne rodzaje pralko-suszarek, m.in. urządzenie w rozmiarze Slim czy duże pralko suszarki na 10 kg prania.
           • Posiadanie pralko-suszarki daje wiele korzyści z jej używania. Na pewno zmniejszasz czas oczekiwania na gotowe pranie, które możesz od razu założyć na siebie.
           • Dobrymi pralko-suszarkami są te marki Samsung, Electrolux, AEG, Haier, Beko oraz Bosch.
           • Cena za tego typu sprzęt wynosi od 1500 do 11000 zł.
           • Jeśli nie wiesz jakie urządzenie wybrać, to zobacz nasz ranking 2024, w którym prezentujemy ponad 10 najlepszych pralko-suszarek na rynku!
           Karolina Pisarska
           5 1 vote
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry