Rolki damskie - Ranking na Kwiecień 2024

Dobre rolki nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również umożliwiają szybką, ale bezpieczną jazdę! Rozmyślasz jakie rolki damskie wybrać, tak aby były niezwykle wygodne, dopasowywały się do stopy, a przy tym ich cena była niezwykle atrakcyjna? Zobacz nasz ranking rolek damskich na Kwiecień 2024 roku! Razem z ekspertem z MójRanking.pl zestawiamy polecane modele, które rozkładamy na czynniki pierwsze! Pokazujemy plusy i minusy wybranych, najlepszych damskich rolek na rynku! Poza tym specjalnie dla Ciebie poniżej prezentujemy poradnik! Przeczytaj jakie rolki damskie wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie! Podpowiadamy!

Ranking rolek damskich – sprawdź najlepsze na Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Łyżworolki SPOKEY Prime (roz. 40) + DARMOWY TRANSPORT!, 926972 Producent: Spokey Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 crivit Rolki damskie (39) Producent: crivit Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Rolki damskie Roces Warp Thread TIF black/light pink | Producent: Roces Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Tempish Rolki damskie wox lady turkusowe | Producent: Tempish Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Rolki damskie Bladerunner by Rollerblade Advantage Pro XT black/pink | Producent: Bladerunner Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Crivit rolki damskie (38) (4055334586207) Producent: CRIVIT Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Łyżworolki Roces Helium II W Tif 400872 00001 (8020187918662) Producent: Roces Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Coolslide , łyżworolki damskie, lady roma, rozmiar 37 Producent: Coolslide Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 CRIVIT Rolki damskie (41) (4055334586238) Producent: CRIVIT Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Rolki damskie K2 Freedom Alu 80 W | Producent: K2 Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane, najlepsze damskie rolki wg eksperta z MójRanking.pl

Jakie rolki damskie wybrać? Jak prawidłowo dopasować?

Zachodzisz w głowę jak wybrać te najlepsze damskie rolki? W poniższym poradniku objaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Podpowiadamy, na jakie się zdecydować – damskie rolki fitness, rekreacyjne czy agresywne? Wskazujemy jakie koła, klasę łożysk czy płozy powinny mieć dobre rolki dla kobiet. Wyjaśniamy, z czego powinny być wykonane! Przeczytaj jakie rolki damskie wybrać, tak aby zapewniały ogromną frajdę, a przy tym bezpieczeństwo w trakcie jazdy!

Fitness, rekreacyjne, agresywne czy freestyle – jakie rolki damskie wybrać?

Wybierając damskie rolki, w pierwszej kolejności zastanów się jaki model chcesz kupić. Do wyboru masz kilka modeli, m.in. rolki rekreacyjne, fitness, agresywne, freestyle, szybkościowe, hokejowe. W zależności od wybranego typu różni się ich budowa, szybkość jazdy, jak również komfort w trakcie użytkowania. W celu głębszego zapoznania się z różnicami poszczególnych rodzajów rolek damskich, poniżej zestawiamy te najczęściej spotykane razem z opisem.

Rodzaje rolek damskichOpis
rolki rekreacyjneprzeznaczone do jazdy rekreacyjnej, sprawdzą się do jazdy po twardej i wygładzonej nawierzchni, rekreacyjne rolki dedykowane są dla kobiet początkujących
rolki fitnessich przeznaczenie jest podobne jak rolek do rekreacyjnej jazdy, doskonałe do codziennych treningów, wyposażone w but z bardzo dobrą wentylacją
rolki szybkościowesą to bardzo dobre jakościowo rolki damskie; dedykowane są dla kobiet, którym zależy na szybkiej jeździe; posiadają wytrzymałą i trwałą konstrukcję; wyposażone są w duże i twarde koła; ten typ rolek jest lekki, ale wytrzymały, z kolei but może być niski dla zaawansowanych użytkowniczek, jak i wysoki – ten z kolei sprawdzi się dla osoby początkującej
rolki agresywnewykonane są z wysokiej jakości materiałów; charakteryzują się niedużymi, ale twardymi kołami, dzięki czemu są zwrotne; są one dużo bardziej sztywne niż pozostałe modele; agresywne rolki przeznaczone są do jazdy w skateparkach; dedykowane są do wykonywania przeróżnych ślizgów, skoków czy innych kombinacji
rolki hokejowerolki te przeznaczone są do gry w hokeja, wyróżniają się dużą zwrotnością, cała konstrukcja razem z butem jest stabilna i sztywna, najczęściej pozbawione są hamulca zwłaszcza modele dla profesjonalistów

Jakie koła powinny mieć dobre rolki damskie?

Wybierając rolki damskie, zwróć uwagę na koła, które odpowiadają nie tylko za rozwijanie mniejszych, jak i większych prędkości, ale również zapewniają amortyzację oraz bezpieczeństwo jazdy. Przeczytaj poniżej jak dopasować materiał, twardość, jak również średnicę kół w damskich rolkach!

Z jakiego materiału powinny być wykonane koła w rolkach?

Kupując dobrej jakości rolki damskie, sprawdź, z jakiego materiału zostały wykonane kółka. Do wyboru masz najczęściej 3 warianty:

 • koła do rolek gumowe,
 • koła do rolek plastikowe,
 • koła do rolek poliuretanowe.

Kółka gumowe bardzo dobrze amortyzują, tym samym zapewniają niezwykle komfortową jazdę. Poza tym tłumią drgania, a przy tym noga się nie męczy. Co więcej, w trakcie jazdy są niezwykle ciche. Ich minusem jest znacznie wysoka cena. Kółka plastikowe wykonane są z tworzywa sztucznego. Ten rodzaj kółek nie zapewni wygody w trakcie jazdy. Najczęściej stosowane są w tanich rolkach damskich.

Ostatnie, czyli kółka do rolek poliuretanowe wykonane są z poliuretanu, czyli sztucznego kauczuku. Wyróżniają się one bardzo dobrą przyczepnością oraz trwałością. Jednak na jaki model rolek damskich się zdecydować? Do najczęściej stosowanych i polecanych zalicza się damskie rolki wyposażone w kółka kauczukowe.

Jakiej twardości kółka w damskich rolkach wybrać?

Decydując się na zakup damskich rolek do jazdy, warto zwrócić uwagę na twardość kół. Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem twardości kół maleje przyczepność, ale rośnie zdolność do szybkiej jazdy na rolkach. Tymczasem im miększe koła, tym lepsza przyczepność i bezpieczeństwo. Jednak nie sprawdzą się do szybszej jazdy. Kupując rolki damskie, spotkasz się z kółkami o różnym oznaczeniu twardości. Jest on określany od 0A do 100A. Przy czym skala 0A informuje o najmiększych kołach, z kolei 100A wskazuje na najtwardsze.

Na jakie się zdecydować? Oczywiście wybór konkretnej twardości zależny jest od Twoich preferencji, jak również umiejętności. Dla kobiet początkujących lub szukających rolek do jazdy rekreacyjnej lub jazdy fitness, najlepiej wybierać modele z kołami, których twardość  wynosi od 75 do 84A. Tymczasem najlepsze rolki damskie dla profesjonalistek oraz osób chcących rozwijać duże prędkości, powinny posiadać koła o twardoci w przedziale od 85 do 100A.

Jaka średnica kół będzie najlepsza?

Podczas zakupu rolek zastanów się również nad średnicą kół. Pamiętaj, że wraz ze wzrostem kół rośnie zdolność do szybkiej jazdy, jednak maleje stabilność. Z kolei im mniejsze koła, tym lepsza zwrotność i zwinność, jednak nie osiągnie się na nich zawrotnych prędkości. Na rynku znajdziesz rolki damskie, które wyposażone zostały w koła w rozmiarze od 45 do 125 mm. 

Jednak jakie wybrać dla początkujących, a jakie dla zaawansowanych kobiet? W przypadku, gdy szukasz rolek dla osoby, która rozpoczyna swoją przygodę z tym sportem, to wybieraj model wyposażony w koła o średnicy do 80 mm. Z kolei, jeśli rolki mają posłużyć dla osoby średniozaawansowanej do jazdy rekreacyjnej lub fitness, ale przy tym do osiągania nieco większych prędkości, wtedy wybieraj modele z kołami, których średnica wynosi od 70 do 85 mm. Tymczasem jeśli jesteś miłośnikiem szybkiej jazdy, to idealnym rozwiązaniem będzie zakup rolek posiadających kółka o średnicy od 86 do 125 mm.

Kółka małeKółka duże
Rozmiarod 45 do 80 mmod 81 do 125 mm
Prędkośćdo 20 km/hnawet 30 km/h lub więcej
Zwrotnośćdużaniewielka
Stabilizacjawysokaniska

Płozy z kompozytu, aluminium czy plastiku – jakie rolki damskie kupić?

Ważnym elementem w każdych łyżworolkach damskich są płozy, czyli część, która łączy ze sobą but oraz koła. Dlaczego są one tak istotne? Od danego rodzaju płoz zależy komfort jazdy. Mianowicie w zależności od wybranego typu różni się amortyzacja oraz trwałość rolek damskich. Obecnie dostępne na rynku są szyny wykonane z:

 • tworzywa sztucznego (kompozytu),
 • aluminium,
 • włókien karbonowych.

Płozy z tworzywa sztucznego lub włókien karbonowych zapewniają bardzo dobrą amortyzację w trakcie jazdy na rolkach. Tymczasem szyny aluminiowe charakteryzują się lekkością, dlatego poruszanie nogami jest niezwykle płynne. Poza tym są one stabilniejsze. W sytuacji, gdy wybierasz rolki rekreacyjne damskie lub takie do wykonywania przeróżnych zwrotów, wtedy wybieraj płozy wykonane z kompozytu lub włókien karbonowych. Natomiast damskie rolki wyposażone aluminiowe płozy doskonale sprawdzą się dla kobiet, które pragną rozwijać duże prędkości.

Na jakie łożyska w rolkach się zdecydować?

W następnym kroku koniecznie sprawdź jakie łożyska zastosowano w wybranych przez Ciebie rolkach. Miej na uwadze, że od rodzaju tych części zależy jakość oraz szybkość jazdy na rolkach. Zobacz, poniżej jaką klasę oraz rozmiar łożysk wybrać kupując dobre rolki damskie!

Jaką klasę łożysk wybrać?

W następnym kroku sprawdź, w jakie łożyska kulkowe rolki zostały wyposażone. Odpowiadają one za sprawne kręcenie się kółek w trakcie jazdy. Duża część dobrych damskich rolek ma łożyska konkretnego typu, którego nazwa składa się z dwóch członów – pierwszy to oznaczenie w postaci liter, który informuje o rodzaju łożysk, z kolei drugi człon to jedna z sześciu nieparzystych cyfr (1, 3, 5, 7, 9 lub 11), która informuje o efektywności, wydajności i szybkości poruszania się łożysk (im większa liczba, tym szybciej kręcą się kółka).

Większa część rolek dostępnych na rynku ma łożyska kulkowe oznaczone skrótem ABEC, po którym występuje cyfra, np. ABEC-7. Oprócz tego mogą występować również łożyska kulkowe SG lub ILQ. Są to oznaczenia stosowane przez wybranych producentów, które różnią się tylko mankamentami, które mają przyczynić się do lepszej jazdy.

Rodzaj łożysk w rolkach damskichOpisIlość kulekSmarowanie
ABECogólna nazwa, która informują o łożyskach kulkowych7smar
SGsą to identyczne łożyska jak ABEC, smarowane są żelem silikonowym7żel silikonowy
ILQposiadają mniejszą ilość kulek, co wpływa na mniejszy ich ciężar6smar

Jednak jak prawidłowo wybrać rolki damskie? Oczywiście dobór zależny jest od Twoich własnych oczekiwań. W przypadku rolek rekreacyjnych wystarczające będą rolki z łożyskami ABEC-5 lub ABEC-7. Natomiast do szybkiej i dynamicznej jazdy lepiej zdecydować się na damskie rolki ABEC-9 lub 11.

Jaki rozmiar łożysk w damskich rolkach będzie najlepszy?

W trakcie dopasowywania łożysk zwróć również uwagę na ich rozmiar. Najczęściej spotkasz się z modelami, które wyposażone zostały w łożyska kulkowe w rozmiarze 608, 688 oraz 698. Przyjmuje się, że standardowym wymiarem są łożyska 608, które idealnie sprawdzą się w dobrych rolkach damskich do jazdy rekreacyjnej lub fitness. Z kolei modele 688 oraz 698 dedykowane są szczególnie dla osób ceniących sobie prędkość.

Zwróć uwagę na but w rolkach dla kobiet!

Każde dobre damskie rolki powinny posiadać wygodny but, który odpowiada za zwinne poruszanie się, stabilizację kostki, jak również za amortyzację. Na dodatek but wyposażony jest w sztywną skorupę rolek wykonaną z wysokiej jakości tworzywa, która usztywnia stopę, dzięki czemu zapobiega przed urazami. W ofercie sklepów sportowych spotkasz się z rolkami dla kobiet, które posiadają but z kompozytową cholewką, który może być sznurowany lub regulowany przez dedykowane zapięcia. Najlepszymi i najczęściej wybieranymi są damskie rolki z regulowanym zapięciem, rzepem oraz sznurowadłami. Dzięki takiemu zestawieniu możesz dobrze dopasować but do własnej stopy.

Ile kosztują wygodne rolki damskie?

Kwota za damskie rolki zależna jest od rodzaju produktu, przeznaczenia, wielkości i twardości kółek, jak również od rodzaju zastosowanych szyn. Najtańsze rolki dla kobiet kosztują już od 100 zł. Tymczasem cena za te najdroższe, tym samym najbardziej polecane rolki damskie może wynosić nawet 1500 zł lub więcej. Pamiętaj również, że kwota w dużym stopniu zależna jest od wybranej marki, jak również od kółek!

Z jakiej firmy wybrać dobre damskie rolki?

Wśród najpopularniejszych modeli rolek damskich można zaliczyć te marki Rollerblade, które charakteryzują się świetnym wykonaniem oraz bardzo ładnym designem. W ofercie producenta spotkasz się z modelami dedykowanymi dla osób początkujących, jak również dla tych zaawansowanych. Inną polecaną marką, która oferuje produkty w przystępnej cenie, jest marka K2. Poza tym do innych cenionych producentów rolek damskich można zaliczyć: Roces, Powerslide czy Razors. Te ostatnie dedykowane są zwłaszcza do jazdy agresywnej w skate parkach.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobre rolki damskie?

  W trakcie wyboru dobrych rolek dla kobiet zwróć uwagę na koła. Mianowicie na ich rozmiar, materiał wykonania, jak również na twardość. Co więcej, ważnym elementem są również łożyska, jak i budowa buta. Poza tym warto zastanowić się nad konkretną marką. Na dodatek zdecyduj jaki rodzaj rolek chcesz kupić – do jazdy rekreacyjnej, agresywnej czy te szybkościowe?

 2. Ile należy zapłacić za dobre rolki damskie?

  Jeśli zależy Ci na zakupie dobrych rolek damskich, to na ich zakup musisz przeznaczyć minimum 300 zł. Modele tańsze mają zazwyczaj gorszej jakości wykonanie, jak również koła, które szybciej się zużywają. Co więcej, w lepszych, tym samym nieco droższych modelach stosuje się dużo lepsze łożyska, które możesz w razie konieczności wygodnie wyczyścić. Zakres cenowy za dobre rolki wynosi od 350 do 1500 zł.

 3. Jakie koła w damskich rolkach do jazdy rekreacyjnej?

  Kupując damskie rolki do jazdy rekreacyjnej lub fitness wystarczające będą koła o średnicy od 70 do 85 mm. Co więcej, warto wybierać takie, których twardość wynosi od 75A do 84A. Poza tym zwróć uwagę na materiał wykonania. Dobre kółka w rolkach damskich powinny wykonane być ze sztucznego kauczuku, który gwarantuje stabilną jazdę.

Podsumowanie

 • Rolki damskie mogą występować w różnych rodzajach. Do najczęściej wybieranych można zaliczyć rolki do jazdy rekreacyjnej, fitness, do jazdy agresywnej, jak również damskie rolki szybkościowe.
 • W trakcie zakupu dobrych rolek damskich zwróć uwagę na koła, but, markę, płozy, jak również na rodzaj produktu.
 • Do jednych z najlepszych rolek damskich można zaliczyć te marki K2, Roces, Powerslide, jak również topowe Rollerblade.
 • Zakres cenowy za rolki damskie wynosi od 100 do 1500 zł.
 • Podczas zakupu zwróć szczególną uwagę na koła, a zwłaszcza na twardość, materiał wykonania, jak i na średnicę.
 • Pamiętaj, że wraz ze wzrostem rozmiaru kół rośnie szybkość poruszania się, jednak maleje przyczepność.
 • Rolki damskie o niedużych kołach polecane są dla osób początkujących lub dla tych, którym zależy na zwinności w trakcie jazdy.
 • Bardzo ważnym elementem w trakcie zakupu najlepszych rolek damskich są łożyska kulkowe.
 • Chcesz kupić rolki damskie, dzięki którym świetnie spędzisz czas, a przy tym zrzucisz zbędne kalorie? Zobacz nasz najnowszy ranking rolek damskich w 2024 roku! Zestawiamy najlepsze, wybrane produkty na rynku, które mają konkurencyjną cenę!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry