Pralki z silnikiem inwerterowym - Ranking Czerwiec 2024

Zachodzisz w głowę, jaką pralkę z silnikiem inwerterowym wybrać – tą marki Bosch, Electrolux, Beko czy Samsung? Szukasz niezawodnej pralki, która będzie funkcjonalna, energooszczędna, cicha, a przy tym posłuży na więcej niż 10 lat? Sprawdź nasz ranking pralek z silnikiem inwerterowym na Czerwiec 2024! Porównaj najlepsze produkty w zestawieniu naszego eksperta z MójRanking.pl! Podpowiadamy, jaką pralkę z silnikiem bezszczotkowym wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ranking pralek z silnikiem inwerterowym na Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pralka z silnikiem inwerterowym SAMSUNG WW80T554DAT Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pralka z silnikiem inwerterowym ELECTROLUX MEW6F348XP Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pralka z silnikiem inwerterowym SIEMENS WM14LPHZPL Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pralka z silnikiem inwerterowym HAIER I-Pro 7 HW80-B14979-S Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Pralka z silnikiem inwerterowym BEKO PWUV7646XME Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Pralka z silnikiem inwerterowym BOSCH WAVH8E90PL Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Pralka z silnikiem inwerterowym AEG L7FNC48SP Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Pralka z silnikiem inwerterowym WHIRLPOOL W6XW845WBEE Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze pralki z silnikiem inwerterowym wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Pralka z silnikiem inwerterowym SAMSUNG WW80T554DAT NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pralka z silnikiem inwerterowym SAMSUNG WW80T554DAT


Pierwszą w naszym rankingu najlepszych pralek z silnikiem inwerterowym jest Samsung WW80T554DAT z klasą energetyczną B oraz pojemnością bębna 8 kg prania. Urządzenie o wymiarach 55 x 60 x 85 cm doskonale sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny. Zużycie energii dla tego modelu wynosi 55 kWh na 100 cykli prania, z kolei pobór prądu to 48 litrów na jeden cykl. Pralka posiada wysoką prędkość wirowania – aż 1400 obr/min. Dzięki czemu doskonale sprawdzi się do prania tych grubszych tkanin. Na dodatek została wyposażona w drzwi AddWash, panel AI Control, wyświetlacz elektroniczny, możliwość sterowania smartfonem, jak również system przeciwdziałania pienienia się detergentu. Co więcej, urządzenie posiada funkcje parowe, dzięki którym ubrania są mniej pogniecione. Na dodatek została zapatrzona w technologię Ecobubble, jak również funkcję aktywnej piany.
Zalety:
 • pojemność 8 kg
 • aplikacja mobilna
 • prędkość 1400 obr/min
 • 20-letnia gwarancja na silnik Digital Inverter
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Pralka z silnikiem inwerterowym ELECTROLUX MEW6F348XP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pralka z silnikiem inwerterowym ELECTROLUX MEW6F348XP


  Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest pralka z silnikiem inwerterowym Electrolux model MEW6F348XP z klasą efektywności energetycznej A. Prędkość wirowania dla tego modelu wynosi 1400 obrotów. Warto dodać, że urządzenie jest pojemne – wielkość załadunku wynosi 8kg. Dokładne wymiary to 60 x 60 x 85 cm, dzięki czemu warto ją kupić do większego pomieszczenia. Biorąc pod uwagę funkcje, do najbardziej przydatnych możemy zaliczyć m.in. funkcje parowe, wyświetlacz elektroniczny, blokadę rodzicielską, opcję czyszczenia bębna, możliwość zatrzymania pracy urządzenia, jak również możliwość dodania prania. Jednak to nie wszystko! Producent wyposażył urządzenie w wiele przydatnych technologii, m.in. Eco TimeManager, SensiCare, SoftPlus oraz Inwerter Permanent Magnet. Warto podkreślić, że pralka jest niezwykle oszczędna na zużyciu wody oraz prądu! Pobór dla energii elektrycznej na 100 cykli prania wynosi zaledwie 47 kWh, tymczasem zużycie wody na jeden cykl prania to 43 litry.
  Zalety:
  • klasa A
  • funkcje parowe
  • załadunek 8 kg
  • prędkość 1400 obr/min
  Wady:
  • brak możliwości sterowania smartfonem
   Miejsce 3
   Pralka z silnikiem inwerterowym SIEMENS WM14LPHZPL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pralka z silnikiem inwerterowym SIEMENS WM14LPHZPL


   Następne miejsce w naszym rankingu najlepszych pralek z silnikiem bezszczotkowym zajmuje Siemens WM14LPHZPL o załadunku 10 kg oraz klasie energetycznej C. Jest to bardzo rozbudowane urządzenie, które daje wiele możliwości prania ubrań. Prędkość wirowania dla tego modelu wynosi 1400 obr/min. Zużycie energii na 100 cykli prania wynosi 67 kWh, tymczasem pobór wody na jeden cykl to 47 litrów. Warto wspomnieć, że urządzenie zostało wyposażone w wiele dogodnych funkcji, m.in. możliwość sterowania smartfonem przez aplikację HomeConnect, automatyczne dozowanie iDOS, blokadę rodzicielską, zabezpieczenie przed zalaniem, technologię AntiVibration Design, jak również w funkcję Memory. Jednak to nie wszystko! Producent zaopatrzył prezentowany model w wiele programów piorących, opcję Start/Pauza, wskaźnik poziomu poboru energii i wody, zdalny start czy kontrolę piany. Warto dodać, że to jedynie mała część tego co daje do dyspozycji prezentowane urządzenie! Warto podkreślić, że jest to jedno z najbardziej rozbudowanych modeli wśród wszystkich pralek na rynku!
   Zalety:
   • wiele udogodnień
   • aplikacja mobilna
   • prędkość 1400 obr/min
   • AntiVibration Design
   Wady:
   • cena
    Miejsce 4
    Pralka z silnikiem inwerterowym HAIER I-Pro 7 HW80-B14979-S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pralka z silnikiem inwerterowym HAIER I-Pro 7 HW80-B14979-S


    Jeśli poszukujesz nowej pralki z silnikiem inwerterowym, która wyróżnia się bardzo dobrą ceną, funkcjonalnością, a przy tym ma wiele pozytywnych opinii, to wybierz pralkę Haier I-Pro 7 HW80-B14979-S. Już na wstępie podkreślmy, że jest to jedna z najlepszych modeli z tej kategorii sprzętów AGD. Jej największą zaletą jest cicha praca – poziom hałasu wynosi zaledwie 69 dB. Prezentowana pralka ładowana od frontu wyróżnia się niskim zużyciem prądu, które wynosi zaledwie 47 kWh, na 100 cykli prania. Urządzenie posiada klasę energetyczną A. W tym miejscu warto wspomnieć o dokładnych wymiarach, które w pralce Haier I-Pro 7 HW80-B14979-S wynoszą 46 x 60 x 85 cm. Dzięki temu zaliczana jest ona do pralek slim z silnikiem inwerterowym. Nie można zapomnieć, że producent wyposażył ten model w wiele pomocnych funkcji, programów, jak i technologii. Do jednych z nich można zaliczyć funkcje parowe, dzięki którym błyskawicznie odświeżysz pranie, pozbędziesz się zabrudzeń. Poza tym funkcja Refresh z wykorzystaniem mikropary efektywnie eliminuje kurz, nieprzyjemny zapach, bakterie, roztocza, jak i alergeny. Kolejnym udogodnieniem jest przemyślany system Smart Dual Spray, który to odpowiada za czyszczenie bębna pralki oraz kołnierza, dzięki czemu nie osadza się tam brud, pleśń oraz grzyb. Na dodatek ta innowacyjna pralka została wyposażona w silnik Direct Motion, który wydłuża działanie tego urządzenia oraz sprawia, że pralka Haier I-Pro 7 HW80-B14979-S niezwykle cicho pracuje. Na dodatek pralka z silnikiem inwerterowym marki Haier oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych programów automatycznych, wyświetlacz elektroniczny z intuicyjnym programatorem, automatykę wagową, bęben Pillow Drum, jak również funkcję i-Time. Podkreślmy, że to tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji użytkownika ta niezawodna pralka!
    Zalety:
    • cicha praca urządzenia
    • wysoka funkcjonalność
    • trwały silnik bezszczotkowy
    • doskonały stosunek ceny do jakości
    • funkcje parowe
    • funkcja Refresh
    • system antybakteryjny ABT
    • stylowy design
    • bęben Pillow Drum
    Wady:
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Pralka z silnikiem inwerterowym BEKO PWUV7646XME NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Pralka z silnikiem inwerterowym BEKO PWUV7646XME


     Beko PWUV7646XME to następna nasza propozycja w rankingu polecanych urządzeń z silnikiem inwerterowym. Pralka o bardzo ładnym wyglądzie, doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrze. Wielkość załadunku dla tego modelu wynosi 7 kg, z kolei maksymalna prędkość wirowania to 1200 obr/min. Warto również wspomnieć o klasie energetycznej, która dla tego modelu wynosi D, a zużycie energii dla 100 cykli mycia w programie Eko oscyluje w granicach 69 kWh. Oczywiście nie można zapomnieć o przydatnych trybach urządzenia. Producent wyposażył pralkę Beko w funkcje parowe, możliwość sterowania z użyciem smartfona, funkcję dla właścicieli zwierząt, jak również wyświetlacz elektroniczny. Oprócz tego przydatnym rozwiązaniem jest blokada rodzicielska, technologia AquaFusion, elektroniczny system wyważania wsadu, opcja prania ultra szybkiego, jak i system start/pauza. Na koniec warto wspomnieć o wymiarach urządzenia, które wynoszą 46,5 x 60 x 84 cm, dzięki czemu pralka Beko PWUV7646XME doskonale sprawdzi się do niedużego mieszkania.
     Zalety:
     • niski pobór energii
     • bardzo ładny design
     • klasa energetyczna A
     • wiele wbudowanych funkcji
     Wady:
     • prędkość wirowania 1200 obr/min
     • sprawdzi się dla niedużej rodziny
      Miejsce 6
      Pralka z silnikiem inwerterowym BOSCH WAVH8E90PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Pralka z silnikiem inwerterowym BOSCH WAVH8E90PL


      W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowej pralki Bosch WAVH8E90PL z silnikiem inwerterowym, która ma wiele pozytywnych opinii użytkowników. Urządzenie o wymiarach 59 x 59,8 x 84,8 cm oraz załadunku 9 kg idealnie sprawdzi się dla większej rodziny. Co więcej, prędkość wirowania dla tego modelu wynosi 1400 obr/min, dzięki temu możesz prać w niej nawet te najgrubsze materiały. Zużycie energii na 100 cykli prania w programie ekologicznym to zaledwie 48 kWh, tymczasem pobór wody wynosi 48 litrów. Poza tym prezentowana pralka Bosch posiada klasę A, co świadczy o wysokiej energooszczędności i wydajności. Warto również wspomnieć o zastosowanych funkcjach oraz technologiach. Do jednych z przydatnych trybów możemy zaliczyć możliwość sterowania smartfonem przez aplikację Home Connect, funkcję 4DWashSystem, blokadę rodzicielską, czytelny wyświetlacz elektroniczny, technologię AquaStop, elektroniczny system wyważania wsadu, jak również sensor załadunku. Warto podkreślić, że to tylko cząstka możliwości, jakie oferuje pralka Bosch WAVH8E90PL !
      Zalety:
      • klasa A
      • sterowanie smartfonem
      • wiele przeróżnych funkcji
      • prędkość wirowania 1400 obr/min
      Wady:
      • nieco wysoka cena
      • brak funkcji parowych
       Miejsce 7
       Pralka z silnikiem inwerterowym AEG L7FNC48SP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Pralka z silnikiem inwerterowym AEG L7FNC48SP


       AEG L7FNC48SP to pralka z silnikiem inwerterowym, z klasą B oraz załadunkiem 8 kg. Urządzenie o bardzo ładnym designie oddaje do dyspozycji wiele opcji prania ubrań. Prędkość wirowania dla tego modelu wynosi 1400 obr/min. Warto również wspomnieć o zużyciu energii, które wynosi 54 kWh na 100 cykli prania w programie ekologicznym. Z kolei zużycie wody na jeden cykl wynosi 53 l. Pralka AEG została wyposażona w wiele nowoczesnych i przydatnych zastosowań. Do jednych z nich można zaliczyć funkcje parowe, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania, system ProSense, technologię SoftPlus, jak również ProSteam. Poza tym urządzenie oddaje do dyspozycji wiele programów prania, dzięki czemu ustawisz działanie pralki do rodzaju oraz wielkości załadunku.
       Zalety:
       • klasa B
       • funkcje parowe
       • wiele udogodnień
       • prędkość 1400 obr/min
       Wady:
       • nieco duża cena
       • brak aplikacji mobilnej
        Miejsce 8
        Pralka z silnikiem inwerterowym WHIRLPOOL W6XW845WBEE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Pralka z silnikiem inwerterowym WHIRLPOOL W6XW845WBEE


        Ostatnią w naszym rankingu jest pralka wyposażona w silnik inwerterowy Whirlpool W6XW845WBEE o pojemności wsadu 8 kg. Na wstępie warto wskazać rozmiar urządzenia, który wynosi 60,7 x 59,9 x 84,5 cm, dlatego też urządzenie idealnie nada się dla większej rodziny. Pralka z klasą B zużywa 54 kWh prądu na 100 cykli w programie EKO. Warto również wspomnieć o poborze wody, który dla tego modelu wynosi 48 litrów na jeden cykl. Na dodatek producent wyposażył produkt w wiele pomocnych zastosowań, które usprawniają pranie ubrań. Do jednych z topowych funkcji zaliczamy technologię ZEN-cichy, opcję Steam Hygiene, funkcje parowe, blokadę rodzicielską, program antyalergiczny, funkcję FreshCare+, jak również technologię 6-Zmysł. Poza tym urządzenie oddaje wiele programów piorących do wyboru. Maksymalna prędkość wirowania dla tego modelu wynosi 1400 obr/min.
        Zalety:
        • klasa B
        • pojemność 8 kg
        • wiele programów piorących
        • prędkość wirowania 1400 obr/min
        Wady:
        • brak możliwości sterowania smartfonem

         Pralka wyposażona w silnik inwerterowy – jaką kupić?

         Rozmyślasz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszej pralki? Dla ułatwienia Twojego wyboru poniżej wskazujemy najważniejsze parametry techniczne urządzenia! Sprawdź jaką pralkę z silnikiem inwerterowym wybrać! Podpowiadamy jak dopasować pojemność bębna, klasę energetyczną czy prędkość wirowania!

         Na jaki rodzaj pralki się zdecydować – Superslim, Slim czy standardową?

         Pralki z silnikiem inwerterowym dostępne są w kilku wariantach. Pralki Superslim są to urządzenia, których głębokość wynosi maksymalnie 39 cm. Z kolei pralki typu Slim są nieco większe, ale również dedykowane do niedużych pomieszczeń – ich głębokość wynosi od 40 do 50 cm. Występują również pralki ładowane od góry, u których głębokość wynosi 60 cm. Ostatnie, czyli pralki w standardowych wymiarach, to urządzenia, u których głębokość oscyluje w zakresie od 51 do 85 cm.

         Jednak na jaką nową pralkę się zdecydować? Wybór konkretnego rodzaju zależny jest od Twojego zapotrzebowania, miejsca, w którym ma znajdować się pralka, jak również od ilości domowników. W przypadku, gdy szukasz pralki dla siebie lub maksymalnie 2 osób, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu Superslim. Natomiast pralki Slim idealnie sprawdzą się dla 3 lub maksymalnie 4 osób. Z kolei standardowe modele to pralki dla dużych rodzin, których liczba wynosi więcej niż 5 osób.

         Rodzaj pralki z silnikiem inwerterowymIlość osób
         Superslim1-2 osoby
         Slim3-4 osób
         Ładowane od góry2-5 osób
         Standardowepowyżej 5 osób

         Jak dopasować załadunek w pralce?

         Kolejnym krokiem jest prawidłowe dopasowanie załadunku, czyli pojemności pralki. Parametr ten wskazuje, ile kilogramów prania możesz zmieścić do bębna w trakcie jednego cyklu. W przypadku pralek z silnikiem inwerterowym masz do dyspozycji modele, których pojemność załadunku wynosi od 6 do 18 kg. Warto dodać, że wartość tą należy dopasować do wielkości rodziny. Tak więc dla 2 osób zdecyduj się na pralkę o ładowności do 7 kg. Tymczasem kupując pralkę dla 3 lub 4 osób, wtedy wybieraj model, którego załadunek wsadu wynosi od 8 kg do 9 kg. Te największe zakresy pojemności bębna, czyli 10 kg lub więcej, doskonale sprawdzą się dla 5-osobowej rodziny lub większej.

         Pojemność załadunku pralkiWielkość rodziny
         do 7 kgod 1 do 2 osób
         8-9 kgod 3 do 4 osób
         10 kg lub więcej5 osób lub więcej

         Jaką prędkość wirowania powinna mieć dobra pralka z silnikiem inwerterowym?

         Maksymalna prędkość wirowania wskazuje na liczbę obrotów bębna, jaką jest w stanie wykonać pralka w trakcie 1 minuty. W modelach z silnikiem inwerterowym parametr ten wynosi od 950 do 1800 obrotów na minutę. Jednak w jaki sposób dopasować ten atrybut? Dobór właściwej prędkości wirowania należy dopasować do rodzaju Twoich ubrań. Mianowicie im grubsze ubrania, tym większa prędkość wirowania. Dzięki temu urządzenie dokładnie odwiruje wodę znajdującą się w tkaninach. Warto również pamiętać, że zbyt duże parametry wirowania w trakcie prania delikatnych tkanin mogą doprowadzić do ich zniszczenia.

         W związku z tym, jeśli większość Twojej odzieży to delikatne materiały typu jedwab lub aksamit, wtedy wybieraj model pralki, w której prędkość wirowania wynosi do 1000 obr/min. Z kolei dla średniej grubości materiałów, typu bawełna, najlepiej sprawdzą się urządzenia z prędkością od 1100 do 1300 obr/min. Do grubych tkanin, takich jak wełna, zdecyduj się na zakup modelu, dla którego parametr ten wynosi od 1400 obrotów na minutę do 1500 obrotów na minutę. Te największe prędkości wirowania, powyżej 1600 obr/min, dedykowane są do bardzo grubych tkanin, takich jak narzuty czy koce.

         Prędkość wirowaniaTkaniny
         do 1000 obr/mindelikatne
         1100 do 1300 obr/minśredniej grubości
         od 1400 do 1500 obr/mingrube
         powyżej 1600 obr/minbardzo grube

         Jakie funkcje ma dobra pralka?

         Każda funkcjonalna pralka ma wiele udogodnień, programów prania oraz akcesoriów, które dają jeszcze więcej możliwości. Do jednych z przydatnych funkcji można zaliczyć: automatykę wagową, szybkie programy prania, funkcje parowe, program antyalergiczny, automatyczne dozowanie, kontrolę piany i wiele innych. Poniżej w skrócie prezentujemy te najważniejsze wraz z krótkim opisem.

         Funkcje w nowoczesnej pralceOpis
         automatyka wagowawbudowane czujniki ważą pranie i dopasowują zużycie wody, prądu oraz środka piorącego
         kontrola pianypralka automatycznie kontroluje powstawanie piany; w sytuacji, gdy jest jej zbyt dużo włącza dodatkowe płukanie
         funkcje paroweurządzenie wytwarza parę od spodu bębna, dzięki czemu ubrania nie są zagniecione
         zabezpieczenie przed dziećmiblokada przed zmianą ustawień przed dziećmi
         zabezpieczenie przed zalaniemw trakcie awarii pralka odcina dopływ wody, dzięki czemu minimalizuje ryzyko zalania pomieszczenia
         automatyczne dozowanieautomatyczne dozowanie detergentów piorących do wagi i rodzaju prania
         pranie w niskiej temperaturzemożliwość prania w niskiej temperaturze, co z kolei obniża zużycie prądu
         aktywna pianajest to połączenie detergentu, wody oraz powietrza, dzięki takiej mieszance zabrudzenia są skuteczniej eliminowane
         program antyalergicznyprogram dedykowany dla wrażliwych osób oraz dzieci; pralka włącza dodatkowe płukanie, które wypłukuje detergent oraz alergeny
         opcja dołożenia praniamożliwość dorzucenia zapomnianej odzieży w trakcie programu
         program Ekoprogram, w którym zużycie wody oraz prądu jest obniżone, dzięki czemu rachunki są niższe
         sterowanie z wykorzystaniem smartfonamożliwość sterowania za pomocą smartfona

         Ile prądu zużywa pralka z silnikiem inwerterowym?

         W trakcie zakupu pralki koniecznie zwróć uwagę na zużycie prądu, które podawane jest na 100 cykli prania w programie EKO. W przypadku pralek z silnikiem inwerterowym masz do wyboru modele, u których pobór energii elektrycznej wynosi od 34 do 83 kWh na 100 cykli prania. Co z kolei przekłada się na kwotę od 26 do 64 zł*. Jednak na jaki model się zdecydować? Dobrym wyborem będzie zakup nowoczesnej pralki z silnikiem inwerterowym, w której zużycie prądu oscyluje od 34 do 66 kWh. Dzięki temu urządzenie będzie oszczędne, co z kolei przełoży się na niższe rachunki.

         *Kwota obliczona na podstawie stawki za taryfę G11 w roku ubiegłym

         Ile wody pobiera pralka z technologią bezszczotkową na jeden cykl prania?

         Kolejnym ważnym parametrem prania w pralce jest zużycie wody. Atrybut ten podawany jest dla jednego cyklu mycia. W przypadku modeli z silnikiem inwerterowym spotkasz się z pralkami, których pobór wody wynosi od 32 do 70 litrów. Miej na uwadze, że im mniejsze zużycie wody, tym mniejszy koszt z użytkowania sprzętu. W związku z tym najlepiej wybierać pralkę, której pobór wody nie przekracza 60 litrów. Tym samym użytkowanie sprzętu będzie ekonomiczne, a rachunki za prąd niższe!

         Klasa energetyczna pralki z silnikiem inwerterowym – którą wybrać?

         Przed wyborem nowej pralki przemyśl, z jaką klasą chcesz nabyć tego rodzaju sprzęt AGD. Urządzenia wyposażone w silnik inwerterowy to z reguły energooszczędne pralki, tym samym posiadają jedną z najlepszych klas efektywności energetycznej. Warto dodać, że parametr ten wskazuje na wydajność pralki, jak również informuje, w jakim stopniu jest ona oszczędna. W przypadku pralek z silnikiem bezszczotkowym masz do wyboru modele z klasą:

         • A,
         • B,
         • C,
         • D,
         • E.

         Przy czym te z klasą A to najbardziej energooszczędne modele, tymczasem te z klasą E to najmniej oszczędne pralki. Jeśli zależy Ci na urządzeniu, które będzie wydajne, efektywne a przy tym oszczędne na rachunkach, to zdecyduj się na model z klasą A, B, lub C.

         Ile kosztuje pralka z silnikiem bezszczotkowym?

         Cena za pralki z silnikiem inwerterowym waha się od 1300 do 13000 zł. Kreowanie się kwoty zależy głównie od wybranej marki, pojemności załadunku, zużycia energii i poboru wody. Oprócz tego na cenę mają wpływ zastosowane udogodnienia, jak również klasa energetyczna. Warto dodać, że modele z najlepszą klasą A będą z reguły droższe niż te z klasą D lub E.

         Pralka LG, Bosch czy Electrolux – najlepsi producenci pralek w 2024

         W trakcie wyboru pralki koniecznie zdecyduj się na taką, która jest od sprawdzonego producenta. Do jednych z polecanych marek możemy zaliczyć pralki Whirlpool, które są nie tylko energooszczędne, ale również posiadają wiele przydatnych funkcji. Innymi godnymi uwagi produktami są pralki Bosch. W tym przypadku masz do wyboru wiele urządzeń, które dodatkowo sterowane są z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Co więcej, do pozostałych marek, które warto wziąć pod uwagę, są pralki Samsung, Beko, Electrolux, jak również te marki Siemens. Z kolei, jeśli nie masz dużych wymagań co do pralki, to koniecznie sprawdź modele od Amica, Indesit oraz pralki Gorenje.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę z wydajnym silnikiem?

          W trakcie zakupu dobrej pralki z silnikiem bezszczotkowym warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: wielkość załadunku, model pralki, markę, prędkość wirowania, dodatkowe funkcje, klasę energetyczną, jak również na zużycie wody i prądu.

         2. Jaka firma produkuje najlepsze pralki z silnikiem inwerterowym?

          Do jednych z najlepszych producentów, którzy oferują niezawodne pralki z silnikiem inwerterowym, zaliczamy: pralki Beko, Bosch, Electrolux, Samsung, Whirlpool oraz Siemens.

         3. Koszt dobrej pralki z silnikiem bezszczotkowym – ile wynosi?

          Za pralki wyposażone w niezawodny silnik inwerterowy należy przeznaczyć od 1300 do 13000 zł. Warto dodać, że urządzenia wyposażone w wiele przydatnych funkcji oraz dodatków kupisz już w przedziale od 2500 do 5000 zł.

         4. Jaka klasa energetyczna pralki jest najlepsza?

          Najlepszą klasą energetyczną pralki automatycznej jest klasa A. Oprócz tego możesz zdecydować się na klasę B oraz C – pralki z takimi oznaczeniami pobierają mniej energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

         Podsumowanie

         • Pralki z silnikiem inwerterowym charakteryzują się cichą pracą, wydajnym działaniem, jak również wyposażone są w wiele przydanych funkcji.
         • Silnik inwerterowy w pralce nie posiada w swojej budowie szczotek. Dzięki temu ten podzespół ma znacznie dłuższą żywotność w porównaniu do modeli szczotkowych. Co więcej, czas prania jest znacznie krótszy.
         • W trakcie zakupu pralki koniecznie zwróć uwagę na specyfikację produktu. Do najważniejszych parametrów można zaliczyć: prędkość wirowania, załadunek bębna, markę, rozmiar pralki, klasę energetyczną, zużycie wody i prądu.
         • Warto wybierać pralkę z silnikiem inwerterowym, która wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji.
         • Do polecanych produktów można zaliczyć m.in. pralki Electrolux, Bosch, Beko, Siemens, Samsung, jak również te marki Whirlpool.
         • Do zestawu z pralką warto dokupić suszarkę. Pralka i suszarka to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują miejscem do suszenia ubrań.
         • Można spotkać się z pralkami do zabudowy.
         • Wybrani producenci dają nawet 10 lat gwarancji na silnik inwerterowy w pralkach!
         • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, wynosi od 1300 do 13000 zł.
         • Zastanawiasz się nadal jaką pralkę kupić? Zobacz nasz ranking pralek 2024! Prezentujemy modele wyposażone w silnik inwerterowy w najlepszych cenach online!
         Karolina Pisarska
         5 2 votes
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry