Najlepsze klocki LEGO Friends - Ranking 2024

LEGO Friends to jeden z bestsellerów duńskiego producenta. Szukasz najlepszego zestawu z dużą liczbą klocków, ale w dobrej cenie? Pomożemy w dokonaniu wyboru!

Najlepsze LEGO Friends

LEGO Friends to seria klocków LEGO dla dziewczynek, która zadebiutowała w 2012 roku. Jej historia jest już dość pokaźna, a od tego czasu wydano (od 2012 do 20.02.2024 wg serwisu bricklink) aż 562 zestawy! Na tę robiącą wrażenie liczbę składają się także niewielkie zestawy nie tylko „kartonowe”, ale także polybag.

Które zestawy LEGO Friends są obecnie najbardziej warte polecenia do ok. 50, 100, 150 i 200 złotych?

Krótka historia LEGO Friends

To nie pierwsza próba przyciągnięcia dziewczyn do swojego produktu w historii duńskiego producenta. Chciał on raz na zawsze zerwać z powszechną opinią, że klocki – a zwłaszcza LEGO – są przeznaczone tylko dla chłopców. W przeszłości były już wydawane różne serie dedykowane dla dziewczynek, jak Paradisa (1992-1997; tylko 17 zestawów), Belville (1994-2008; 88 setów) czy Scala (1997-2001; 65 zestawów), ale nie osiągnęły one wielkiego sukcesu sprzedażowego. Tak naprawdę to w pamięci najbardziej utkwiła dość nieliczna seria Paradisa, która w 100% bazowała na LEGO System. Jej przeciwieństwem była Scala, która miała być konkurencją dla lalki Barbie. Jak widać, nic z tego nie wyszło.

Za to LEGO Friends okazał się być strzałem w dziesiątkę! Seria ta również składa się z klocków LEGO System, ale dostała sporo nowych pastelowych – i dziewczęcych – kolorów, mnóstwo nowych klocków (różnego rodzaju akcesoria, zwierzaki itp.), a przede wszystkim nowe figurki. I to właśnie one stanowiły największe ryzyko projektu, ale rynek udowodnił, że jest też miejsce na inne klockowe minifigi niż LEGO System.

Dla kogo LEGO Fiends?

Zdecydowanie są to zestawy LEGO przeznaczone dla dziewczynek. Pastelowe kolory (dominuje róż, biel, fiolet, pomarańcz, różne odcienie błękitu), a także wyspecjalizowane elementy i zupełnie inne figurki postaci wyróżniają tę serię spośród innych linii LEGO System.

Ile kosztuje LEGO Friends?

Podobnie jak to bywa z zestawami LEGO z innych serii, możesz kupić klocki LEGO Friends za mniej niż 50 złotych – to najtańsze sety w ofercie duńskiego producenta. Na drugim biegunie znajdują się flagowe zestawy LEGO Friends w cenie nawet kilkuset złotych! Zawierają one jednak nieporównywalnie więcej klocków i minifigurek.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Czy klocki LEGO Friends łączą się z innymi LEGO?

    Oczywiście! Tak naprawdę to 95% klocków występujących w zestawach LEGO Friends to klasyczne LEGO System, często jednak różniące się kolorystyką. Największą różnicą między Friends a np. City to zupełnie inne minifigurki.

  2. Czy LEGO Friends to jedyne klocki dla dziewczynek?

    Obecnie tak, ale w przeszłości LEGO oferowało zestawy dla dziewczynek z innych serii. W latach 90. XX wieku było to LEGO Paradisa (tak naprawdę to podseria dawnego LEGO Town), a na przełomie wieków oferowane były także LEGO Belville i LEGO Scala, które bardziej przypominały dzisiejsze LEGO Friends.

  3. Od kiedy LEGO oferuje zestawy z serii Friends?

    Pierwsze klocki LEGO Friends zadebiutowały w 2012 roku i od początku stały się bestsellerem duńskiego producenta.

Podsumowanie

Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry