Odtwarzacz Blu-Ray 4k - Ranking Kwiecień 2024

Myślisz nad zakupem dobrego odtwarzacza Blu-ray 4K, który dostarczy doskonałą jakość obrazu? Zastanawiasz się, który wybrać – ten marki Panasonic czy Sony? Porównaj i wybierz najlepszy model z naszego najnowszego rankingu odtwarzaczy Blu ray 4K na Kwiecień 2024 roku! Nasz ekspert z MójRanking.pl prezentuje sprawdzony sprzęt, na który warto się zdecydować! Poza tym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać to niezawodne urządzenie! Przeczytaj jaki odtwarzacz Blu-ray UHD 4K wybrać i kupić!

Najlepsze odtwarzacze Blu-ray 4K – Ranking popularności na Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Odtwarzacz Blu-ray 4K SONY UBPX500B Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Odtwarzacz Blu-ray 4K PANASONIC DP-UB150 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Odtwarzacz Blu-ray 4K SONY UBP-X800M2 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Odtwarzacz Blu-ray 4K  PANASONIC DP-UB450EG-K Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie polecanych odtwarzaczy Blu-ray 4K UHD przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Odtwarzacz Blu-ray 4K SONY UBPX500B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Odtwarzacz Blu-ray 4K SONY UBPX500B


Nasz ranking odtwarzaczy Blu-ray 4 K rozpoczyna Sony UBPX500B. Jest to urządzenie, które obsługuje technologię HDR w rozdzielczości 4K, co przekłada się na większy zakres kolorów, a tym samym większy realizm w trakcie oglądania scen na telewizorze. Warto podkreślić, że jest to odtwarzacz 4K UHD z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos oraz DTS. Na dodatek prezentowany odtwarzacz dostarcza świetną głębię kolorów i zapewnia znacznie wyższy poziom jasności obrazu. Został przystosowany do odtwarzania różnego rodzaju płyt, m.in. CD, DVD-R/RW, Ultra HD Blu-ray, DVD+RW oraz wiele innych. Na dodatek odtwarzacz Blu-ray został przystosowany do odtwarzania większości formatów plików video. Innymi udogodnieniami prezentowanego sprzętu jest możliwość odtwarzania zdjęć 4K, skalowanie do rozdzielczości 4K, odtwarzania płyt Ultra HD Blu-ray, jak również technologia Dolby TrueHD. Posiada złącza HDMI, USB oraz Ethernet.
Zalety:
 • technologia HDR
 • obsługuje Dolby Atmos i DTS
 • skalowanie do rozdzielczości 4K
 • przystosowany do wielu formatów plików video
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Odtwarzacz Blu-ray 4K PANASONIC DP-UB150 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Odtwarzacz Blu-ray 4K PANASONIC DP-UB150


  Następną propozycją w zestawieniu jest odtwarzacz Blu-ray Panasonic DP-UB150, który obsługuje technologię HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision. Co za tym idzie? Wysokiej jakości obraz z szeroką paletą barw w rozdzielczości 4K! Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w Hybrid Log-Gamma, opcję wyświetlania zdjęć w rozdzielczości 4K, jak również obsługuje najważniejsze formaty dźwiękowe, w tym MP3, WAV, WMA, oprócz standardowych formatów odtwarza również DSD. Na dodatek odtwarzacz Blu-ray Panasonic DP-UB150 został zaopatrzony w złącze TWIN HDMI PURE AV, technologię Deep Colour, X.v.Colour, jak również możliwość odtwarzania wideo na żądanie w jakości HD.
  Zalety:
  • niska cena
  • technologia 3D
  • obsługuje HDR10+ oraz Dolby Vision
  • odtwarza formaty muzyczne MP3, DSD, WAV i inne
  Wady:
  • brak WiFi
  • brak Bluetooth
  • brak Dolby Atmos
   Miejsce 3
   Odtwarzacz Blu-ray 4K SONY UBP-X800M2 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Odtwarzacz Blu-ray 4K SONY UBP-X800M2


   Odtwarzacz Blu-ray Sony model UBP-X800 M2 to kolejny polecany przez nas produkt. To bez wątpienia jeden z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Odtwarzacz zapewnia doskonałą jakość obrazu dzięki wielkoformatowemu trybowi i funkcji interpolacji do formatu 4K. Poza tym dostarcza wysokiej jakości dźwięk. Urządzenie zostało przystosowane do obsługi Dolby Atmos, z kolei dzięki funkcji Hi-Res Audio możesz korzystać z muzyki z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości z wybranego przez Ciebie źródła. Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X800M2 posiada również Bluetooth, dzięki czemu możesz np. przesyłać dźwięk bezprzewodowo do głośników rozmieszczonych po pomieszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone w Dolby Vision, obsługę nowych przestrzeni barw BT.2020, technologię optymalizacji odtwarzania DSEE HX, możliwość podłączenia z amplitunerem STR-DN1080. Oprócz tego możesz połączyć odtwarzacz bezprzewodowo ze słuchawkami czy wykonać streaming materiałów 4K z sieci. Do dodatkowych udogodnień prezentowanego odtwarzacza można zaliczyć automatyczne wyłączanie, 24p True Cinema, Bravia Mode, jak i Quick Start.
   Zalety:
   • Bluetooth
   • funkcja Hi-Res Audio
   • Dolby Atmos i Dolby Vision
   • streaming materiałów 4K z sieci
   Wady:
   • cena mogłaby być niższa
    Miejsce 4
    Odtwarzacz Blu-ray 4K PANASONIC DP-UB450EG-K NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Odtwarzacz Blu-ray 4K PANASONIC DP-UB450EG-K


    Nasz ranking polecanych odtwarzaczy Blu-ray 4K zamyka Panasonic DP-UB450EG-K. Sprzęt obsługuje najważniejsze formaty plików multimedialnych, takie jak AVCHD, AVCHD 3D, MKV, MOV, MP4, MPEG2. Warto dodać, że został przystosowany do odtwarzania formatów muzycznych AAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, jak również WMA. Na dodatek odtwarzacz Blu-ray 4k UHD obsługuje technologię obrazu HDR10+, Dolby Vision, jak również standard Hybrid Log-Gamma. Co więcej, urządzenie zostało przystosowane do odtwarzania zdjęć w rozdzielczości 4K, posiada złącze TWIN HDMI PURE AV, DLNA, obsługuje technologię 3D. Z funkcji dodatkowych można wyróżnić BD Live, Deep Colour, X.v.Colour.
    Zalety:
    • Hybrid Log-Gamma
    • Dolby Vision i HDR10+
    • obsługuje wiele formatów plików muzycznych i video
    Wady:
    • cena mogłaby być niższa

     Jaki odtwarzacz Blu-ray UHD 4K wybrać?

     Dumasz, jaki odtwarzacz Blu-ray wybrać, aby dostarczał wysokiej jakości dźwięk i obraz w rozdzielczości 4K. Nie wiesz, jak wybrać to najlepsze urządzenia? Dla ułatwienia Twojego wyboru, poniżej prezentujemy wszystkie najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Przeczytaj jak wybrać dobry odtwarzacz Blu ray 4K do swojego domu!

     Jakie formaty wideo powinien obsługiwać najlepszy odtwarzacz Blu-ray 4K?

     Najważniejszą kwestią w trakcie wyboru dobrego odtwarzacza Blu-ray 4K jest sprawdzenie wszystkich formatów, które wybrany model jest w stanie odtworzyć. Im ich ilość jest większa, tym mniejsze szanse na niepowodzenie odczytu płyty w trakcie oglądania filmów. Obecnie można wyróżnić wiele formatów plików video, które stosowane są na Blu-ray. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć: AVCHD, MKV, BD-AV, MP4, MOV, MPEG2, XviD, AVI, TS, AVCHD 3D. Oczywiście wybór konkretnego zależny jest od płyty, z której chcesz odtwarzać film.

     Jakie formaty audio obsługuje dobry odtwarzacz?

     W kolejnym kroku warto sprawdzić formaty audio, jakie obsługuje wybrany odtwarzacz Blu ray 4K. Sytuacja ma się podobnie jak do plików wideo. Im większa liczba formatów muzycznych, jakie odtwarza wybrane urządzenie, tym większe możliwości i mniejsze prawdopodobieństwo na wystąpienia błędu odczytu. Do najczęściej stosowanych zalicza się formaty audio:

     • MP3,
     • AAC,
     • WMA,
     • ALAC,
     • DSD,
     • FLAC,
     • WAV,
     • AIFF,
     • DSF.

     Jakie złącza powinien mieć odtwarzacz Blu rey 4K?

     W następnym kroku sprawdź jakie złącza posiada wybrane przez Ciebie urządzenie. Każdy dobry odtwarzacz Blu-ray 4K powinien mieć przynajmniej po jednym złączu USB, HDMI, jak również LAN (Ethernet). Pierwsze z wymienionych, czyli cyfrowe złącze USB daje możliwość podłączenia do odtwarzacza zewnętrznego nośnika, na którym znajdują się zapisane filmy 4K UHD lub pliki audio.

     Tymczasem złącze HDMI umożliwia prawidłowe podłączenie oraz konfigurację bezpośrednio z telewizorem lub innym urządzeniem zewnętrznym. Z kolei do złącza Ethernet możesz podpiąć kabel z routera, dzięki czemu otrzymasz dostęp do sieci internetowej. Co za tym idzie? Możesz w prosty sposób aktualizować oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray, który obsługuje format 4K, jak również wygodnie odtwarzać filmy z Internetu.

     Z Wi-Fi czy bez tej funkcji – które urządzenie wybrać?

     Technologia Wi-Fi daje możliwość bezprzewodowego połączenia odtwarzacza Blu-ray 4K z siecią. Efekt? Możliwość bezprzewodowego przesyłania plików multimedialnych bezpośrednio do odtwarzacza, jak również opcja strumieniowego przesyłania filmów w jakości Full HD z interpolacją do 4K. Reasumując, w trakcie zakupu najlepszego odtwarzacza Blu-ray 4K zdecyduj się tylko na taki, który posiada technologię Wi-Fi. Dzięki temu zwiększasz możliwości działania urządzenia, co z kolei przekłada się na jeszcze lepsze wrażenia w trakcie oglądania wysokiej rozdzielczości filmów. Poza tym dostęp do sieci internetowej zapewnia błyskawiczną i systematyczną aktualizację urządzenia.

     Z technologią Dolby Atmos czy bez?

     Jeśli zależy Ci na kinowym dźwięku w trakcie oglądania fantastycznych filmów, to koniecznie zdecyduj się na odtwarzacz, który obsługuje oryginalną technologię Dolby Atmos. Funkcja gwarantuje wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, dzięki czemu możesz poczuć się jak w sali kinowej. Połączenie odtwarzacza Blu ray 4K z telewizorem, które przystosowane są do odtwarzania i wyświetlania filmów z Dolby Atmos, daje niesamowite emocje dla widza. W związku z tym, gdy zależy Ci na funkcjonalnym urządzeniu, to zdecyduj się na model oferujący przetwarzanie dźwięków z Dolby Atmos.

     Na jakie funkcje i wyposażenie się skusić wybierając dobry odtwarzacz Blu-ray UHD 4K?

     Nie można zapomnieć, że dobry odtwarzacz Blu ray to tylko taki, który wyposażony został w technologie, które usprawniają działanie urządzenia, jak również zapewniają jeszcze lepszej jakości obraz i dźwięk. W zależności od wybranego rodzaju spotkasz się z przeróżnymi rozwiązaniami.

     Jednymi, na które szczególnie warto się zdecydować, kupując odtwarzacz Blu-ray 4K, są: Miracast, obsługa technologii obrazu HDR m.in. Dolby Vision, technologia dźwięku Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, funkcja interpolacji do formatu 4K, TRILUMINOS Colour, obraz 3D, blokada rodzicielska, Screen Mirroring, bezprzewodowe łączenie się ze słuchawkami, aplikacje internetowe. Aby nieco objaśnić działanie tych wybranych, poniżej zestawiamy je razem z opisem.

     Funkcje w odtwarzaczu Blu-ray 4kOpis działania
     Miracastdaje możliwość odtwarzania plików multimedialnych, takich jak zdjęcia i filmy, które przesyłane są bezpośrednio ze smartfona
     interpolacja do formatu 4Kto skalowanie plików z rozdzielczości Full HD do rozdzielczości 4K, w wyniku czego otrzymujesz ostrzejszy i lepszej jakości obraz
     technologia HDRzapewnia lepszy kontrast oraz głębie kolorów, technologia odpowiada za lepszy realizm; spotkasz się z różnymi formatami HDR m.in. HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision
     Dolby Atmosprzestrzenny dźwięk w wysokiej jakości; technologia wraz z domowym systemem audio, np. kinem domowym, zapewnia świetne wrażenia w trakcie oglądania
     DTS HD Master Audiodostarcza oryginalną ścieżkę dźwiękową, która nie została poddana kompresji
     TRILUMINOS Colourzwiększa zakres reprodukowanych barw, dzięki czemu otrzymujesz dużo większą przestrzeń kolorystyczną
     DLNAdaje możliwość udostępniania plików multimedialnych bezprzewodowo

     Ile kosztuje najlepszy odtwarzacz płyt Blu-ray 4K?

     Cena za odtwarzacze Blu-ray 4K wynosi od 550 do 2200 zł. Warto dodać, że na kwotę duży wpływ ma marka, zastosowane formaty audio oraz video, jak również wszystkie wbudowane technologie oraz funkcje. Z reguły urządzenia wyposażone w takie udogodnienia jak system dźwięku wielokanałowego, Dolby Atmos czy Dolby Vision kosztują znacznie więcej, niż standardowe modele odtwarzaczy Blue ray 4K.

     Sony czy Panasonic – z jakiej marki odtwarzacz Blu Ray wybrać?

     Wśród odtwarzaczy Blu Ray 4K masz do wyboru urządzenia z dwóch marek: Sony lub Panasonic. Oba mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Porównując producentów, można stwierdzić, że większą funkcjonalnością wyróżniają się odtwarzacze Blu-ray 4K Panasonic. Jednak znacznie więcej pozytywnych opinii wśród zadowolonych użytkowników mają modele od Sony. Poza tym większość urządzeń od tego producenta ma konkurencyjną cenę w porównaniu do produktów Panasonic. Warto dodać, że modele Sony również posiadają przeróżne funkcje takie jak Dolby Atmos czy technologię HDR.

     FAQ - najczęściej zadawane pytania

     1. Jaki odtwarzacz Blu ray 4K  kupić?

      Do wyboru masz dwie możliwości – odtwarzacz Blu-ray 4K marki Sony lub Panasonic. Ten pierwszy charakteryzuje się znacznie niższą ceną oraz bogatym wyposażeniem w postaci technologii, takich jak Dolby Vision, Dolby Atmos, jak również technologii 3D. Z kolei Panasonic to urządzenie, które ma jeszcze większy zakres funkcji, jednak nieco wyższą cenę. Zestawiając oba lepszym wyborem będzie zakup odtwarzacza Blu-rey 4K marki Sony – porównując cenę do możliwości urządzenia.

     2. Co jest lepsze DVD czy Blu-ray?

      Płyty DVD umożliwiają zapis plików multimedialnych 720 x 576 pikseli, z kolei płyty Blu-ray przystosowane są do zapisu plików o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Większa ilość pikseli w Blu-ray przekłada się na znacznie lepszej jakości obraz. Reasumując, lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na Blu-ray.

     3. Czy na Blu-Ray 4K można odtwarzać płyty CD?

      Każdy dobry odtwarzacz Blu ray 4K daje możliwość odtwarzania każdej płyty, czy jest to Blu-ray, DVD czy CD. Miej na uwadze, że proces odtwarzania pliku multimedialnego przez urządzenie w dużym stopniu zależny jest nie od samego nośnika, ale od formatu pliku. Jeśli urządzenie jest przystosowane do odtwarzania wybranego formatu pliku video lub audio, wtedy poprawnie przetworzy każdą płytę.

     Podsumowanie

     • Odtwarzacze Blu-ray 4K to urządzenia, które przeprowadzają interpolację z rozdzielczości Full HD do rozdzielczości 4K. Efektem jest znacznie ostrzejszy obraz, co z kolei wpływa na jego wysoką jakość.
     • Wybrane odtwarzacze obsługują nowoczesne technologie, m.in. HDR, a w tym HDR10, HDR10+, jak również Dolby Vision.
     • Najlepsze urządzenia są wyposażone w odtwarzanie technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.
     • W trakcie zakupu weź pod uwagę specyfikację urządzenia. Do najważniejszych cech produktu można zaliczyć standard odtwarzania formatów audio oraz video, jak i zastosowane technologie.
     • Do wyboru masz odtwarzacze Blu rey 4K marki Sony lub Panasonic.
     • Kwota za najtańsze odtwarzacze Blu-ray 4K wynosi od 550 do 2200 zł.
     • Każde wysokiej jakości urządzenie powinno odtwarzać formaty video AVCHD, BD-AV, MP4, MKV, MPEG2, XviD, AVI, TS, AVCHD 3D, MOV. Na dodatek najlepsze modele odtwarzają pliki muzyczne DSD, MP3, AAC, WMA czy FLAC.
     • Warto zdecydować się na zakup odtwarzacza Blu-ray 4K HDR, dzięki czemu urządzenie dostarcza znacznie więcej realizmu w trakcie emitowania obrazu na ekranie telewizora.
     Karolina Pisarska
     5 1 vote
     Oceń artykuł
     Subscribe
     Powiadom o
     guest
     0 komentarzy
     Inline Feedbacks
     View all comments
     Do góry