Wiertarka udarowa - Ranking Maj 2024

Zastanawiasz się jaką wiertarkę udarową wybrać? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy produkt? Sprawdź najnowszy ranking wiertarek udarowych, który zawiera polecane produkty w najlepszej cenie na rynku! Ponadto poniżej przedstawiamy zestawienie egzemplarzy polecanych przez eksperta z MójRanking.pl! Zobacz, jak wybrać dobrą wiertarkę udarową w 2024 roku! Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Podpowiadamy w przewodniku zakupowym!

Popularne wiertarki udarowe na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 home wiertarka udarowa tc-id 650 e marki Einhell Producent: Einhell Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj: udarowa 
Zasilanie: sieciowe 
Moc: 650 W
Najniższa cena online
2 Wiertarka udarowa easylmpact 600 marki Bosch Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
3 Yato Wiertarka udarowa dwubiegowa 1050w z łozyskowanym wałem i metalową obudową przekładni oraz uchwytem 13mm / yt-82044 / - zyskaj rabat 30 zł (5906083026652) Producent: Yato Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj: udarowa 
Moc: 1050 W
Napięcie zasilania: 230 V
Najniższa cena online
4 Wiertarka udarowa 12V POWERMAXX 601076860 METABO, 601076860 Producent: Metabo Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
5 Wiertarka udarowa 650w, uchwyt kluczykowy 13 mm, obroty 0-3000 min⁻¹, walizka marki Graphite Producent: Graphite Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
6 Wiertarka udarowa SBM 1050 E 58113 Producent: Güde Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
7 Güde Wiertarka udarowa sbm 710 e 58111 Producent: Güde Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
8 Wiertarka udarowa 850w, 0-3000obr/min 13mm, uchwyt kluczykowy, walizka 10 wierteł 58g738 marki Graphite Producent: Graphite Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
9 Wiertarka udarowa BLAUPUNKT ID8010 (5901750506376) Producent: BLAUPUNKT Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
10 Wiertarka udarowa 710w hp1630k marki Makita Producent: MAKITA Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj: udarowa 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze modele wg eksperta z MójRanking.pl

Jaką wiertarkę udarową kupić? – Przewodnik zakupowy

Aby wiertarka udarowa skutecznie wierciła nawet w twardym materiale, należy mądrze dopasować jej właściwości ze specyfikacji. Dzięki temu urządzenie będzie służyć przez wiele lat. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dobrą wiertarkę z udarem. Sprawdź, jaką wiertarkę udarową wybrać!

Jaka moc w dobrej wiertarce udarowej?

Wybierając dobrą wiertarkę z funkcją udaru, w pierwszej kolejności sprawdź parametr mocy. Warto podkreślić, że im większa wartość mocy tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową. Ponadto parametr mocy ma wpływ na energię udarów. Co z kolei oddziałuje na dokładność podczas wiercenia zwłaszcza w twardszych materiałach. W przypadku wiertarek udarowych spotkasz się z mocą od 500 do 1300 W. Gdy szukasz wiertarki udarowej do użytku domowego, wtedy najlepiej wybierać modele wiertarek udarowych z silnikiem o mocy od 600 do 850 W. Z kolei, jeśli chcesz kupić wiertarkę z udarem do użytku profesjonalnego, np. prac budowlanych lub prac remontowych, wtedy wybieraj wiertarkę udarową o mocy od 850 do 1300 W.

Przeznaczenie wiertarki udarowejMoc silnika
Wiercenie w drewnieod 600 W do 850 W
Wiercenie w ceramiceod 800 do 1000 W
Wiercenie w tworzywie sztucznymod 500 do 850 W
Wiercenie w metaluod 800 do 1000 W
Wiercenie w betonie i kamieniupowyżej 1000 W

Który silnik w wiertarce udarowej jest lepszy – szczotkowy czy bezszczotkowy?

Przy zakupie wiertarki z udarem koniecznie sprawdź rodzaj silnika. W ofercie spotkasz się z dwoma typami: bezszczotkowym i szczotkowym. Porównując oba modele i analizując ich działanie, można stwierdzić, że silnik bezszczotkowy będzie najlepszych wyborem w trakcie zakupu wiertarki udarowej. Charakteryzuje się on bardzo dużą wydajnością i większą mocą. Co więcej, dzięki zastosowanej konstrukcji jest w mniejszym stopniu podatny na zepsucie w porównaniu z silnikiem szczotkowym. Na dodatek jego żywotność jest o wiele większa, dzięki czemu posłuży przez dłuższy czas. Wszystko dzięki przemyślanemu mechanizmowi, który składa się z rotora, łożysk, magnesów neodymowych i obudowy z uzwojeniem.

Jaką prędkość obrotową powinna mieć wiertarka z udarem?

Kolejnym bardzo ważnym parametrem w trakcie wyboru wiertarki udarowej jest maksymalna prędkość obrotowa, która mówi o liczbie obrotów, jaką jest w stanie wykonać mechanizm wiertarki w ciągu jednej minuty. Im parametr ten jest większy, tym lepsza precyzja wiercenia otworów. Co z kolei ma kluczowe znaczenie w trakcie wiercenia w drewnie lub ceramice. W przypadku udarowych wiertarek zakres prędkości wynosi od 850 do 3500 obrotów na minutę. Wybór odpowiedniej prędkości zależy od konkretnego materiału, z którym chcesz pracować.

regulacja prędkości obrotowej w wiertarce z funkcją udaru

Do wiercenia z udarem w betonie lub cegle, lub gdy wymaga się dużej średnicy wiertła, najlepiej wybierać wiertarkę, której prędkość obrotowa oscyluje od 700 do 2000 obr/min. Z kolei do wiercenia otworów o niedużej średnicy w drewnie, ceramice, czy metalu najlepiej wybierać te najwyższe wartości powyżej 1500 obr/min. Warto dodać, że jeśli zależy Ci na uniwersalnym narzędziu, które wywierci otwór w każdej powierzchni, to zdecyduj się na wiertarkę z dwoma biegami — niższym zazwyczaj do 1000 W, oraz wyższym, którego wartość wynosi maksymalną prędkość, jaką podaje producent.

MateriałPrędkość obrotowa wiertarki udarowej
Betonod 700 do 2000 obr/min
Metalod 1000 do 3500 obr/min
Ceramikaod 2000 do 3500 obr/min
Drewnood 700 do 3500 obr/min

Jak dopasować maksymalną średnicę wiercenia?

Maksymalna średnica wiercenia wskazuje na średnicę otworu, jaki jest w stanie wywiercić wiertarka udarowa w danym materiale. Zazwyczaj spotkasz się z trzema rodzajami tego parametru w zależności od wybranego materiału:

 • maksymalną średnicą wiercenia w drewnie,
 • maksymalną średnicą wiercenia w betonie,
 • maksymalną średnicą wiercenia w stali.

Zakres dla maksymalnej średnicy wiercenia w drewnie oscyluje od 13 do 50 mm. Z kolei w betonie lub cegle jest to średnica od 12 do 40 mm. Oprócz tego występuje również maksymalna średnica wiercenia w stali, której zakres wynosi zazwyczaj do 13 mm. Wybór średnicy wiercenia powinien być dopasowany do Twoich potrzeb. Najlepiej wybierać te największe wartości, dzięki czemu możesz wiercić małe, jak i duże otwory.

Samozaciskowy, kluczykowy, a może szybkozaciskowy – jaki uchwyt wiertarski będzie najlepszy?

Typ uchwytu w każdej poręcznej wiertarce udarowej odpowiada za stabilne mocowanie wiertła. Wybór odpowiedniego rodzaju ma kluczowe znaczenie zwłaszcza do wierteł o dużej średnicy. W przypadku udarowych wiertarek uchwyt może występować w kilku rodzajach, m.in. spotkasz się z:

 • bezkluczykowym,
 • kluczykowym,
 • samozaciskowym,
 • szybkozaciskowym,
 • zębatym,
 • SDS+.

Bez wątpienia najwygodniejsze są te samozaciskowe oraz szybkozaciskowe, z tym że powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów np. stali. Umożliwiają one błyskawiczną wymianę. Z kolei, jeśli zależy Ci na bardzo mocnym i stabilnym mocowaniu wiertła, to najlepiej wybierać urządzenie z uchwytem wiertarki: zębatym, SDS+ lub kluczykowym.

uchwyt wiertarski kluczykowy w wiertarce udarowej

Jaką liczbę udarów powinna mieć wiertarka?

W trakcie zakupu koniecznie sprawdź jaką liczbę udarów wiertarka posiada. Ten parametr jest kluczowy, zwłaszcza gdy planujesz podkuwanie w twardszych materiałach. Warto podkreślić, że w klasycznych wiertarkach udarowych wykorzystuje się udar mechaniczny-zębatkowy lub ślimakowy. Zazwyczaj modele wiertarek z przeznaczeniem do użytku domowego mają liczbę udarów wynoszącą 48000, gdzie taka wartość jest w zupełności wystarczająca do działań, jakie oferuje produkt z tej kategorii. Pamiętaj, że elektronarzędzie w postaci wiertarki z udarem świetnie sprawdzi się do wiercenia w drewnie oraz do wykonania niedużych otworów w cegle i betonie, w których chcesz zamocować kołki i śruby. Z kolei do kucia i wykonywania dziur o dużej średnicy powyżej 15 mm w bardzo twardych materiałach, lepiej sprawdzi się młot udarowy.

Jakie funkcje i wyposażenie ma solidna wiertarka udarowa?

Udarowa wiertarka to urządzenie wielofunkcyjne, które swoje szerokie możliwości zawdzięcza wbudowanym trybom pracy. Do jednych z najbardziej użytecznych, potrzebnych funkcji i dodatków możemy zaliczyć:

 • ergonomiczny uchwyt,
 • dodatkowa rękojeść z ogumowaniem dla lepszego chwytu,
 • ogranicznik głębokości wiercenia,
 • zmiana kierunku obrotów,
 • regulacja prędkości i momentu obrotowego,
 • łagodny rozruch,
 • minimum 2 biegi,
 • walizka w zestawie,
 • dioda LED oświetlająca miejsce pracy,
 • blokada przycisku, która umożliwia pracę ciągłą urządzenia.

dodatkowe funkcje oraz wyposażenie, czyli wyprofilowany uchwyt z regulacją prędkości, kluczyk do wymiany wiertła, jak również wyprofilowana, dodatkowa rękojeść boczna

Ile kosztuje dobra wiertarka udarowa?

Kwota za wiertarki udarowe waha się od 130 do 1400 zł. Zwykłe wiertarki do użytku domowego zazwyczaj kosztują od 130 do maksymalnie 500 zł. Z kolei te bardziej rozbudowane egzemplarze kosztują od 500 do 1400 zł. Warto dodać, że na cenę ma wpływ moc, rodzaj wiertarki, zasilanie, prędkość obrotowa, rodzaj uchwytu wiertarki, jak również dodatkowe funkcje.

Z jakiej firmy kupić najlepszą wiertarkę udarową?

W trakcie zakupu wiertarki udarowej koniecznie wybieraj produkt od sprawdzonego producenta. Do jednych z polecanych marek możemy zaliczyć wiertarki Bosch, Makita, AEG, Graphite, jak również wiertarki udarowe DeWalt. Pamiętaj, aby razem z wybraniem idealnego producenta sprawdzić specyfikację konkretnego produktu. W zależności od serii, elektronarzędzia mogą znacznie różnić się od siebie, jeśli chodzi o specyfikację!

wiertarka z funkcją udaru marki DeWalt model DWD024

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jakiej mocy wiertarkę udarową wybrać?

  Moc w wiertarce udarowej powinna być dostosowana do materiału, w którym planujesz wiercenie. Najlepiej wybierać wiertarki, których moc oscyluje w granicach 850 W. Zazwyczaj taka wiertarka zapewnia precyzyjne wiercenie otworów w drewnie, metalu czy betonie.

 2. Z jakiej firmy najlepsza wiertarka udarowa?

  Do najbardziej polecanych firm produkujących udarowe wiertarki ręczne możemy zaliczyć: wiertarki udarowe Makita, Bosch, DeWalt oraz Graphite.

 3. Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarkę udarową?

  W trakcie wyboru dobrej udarowej wiertarki koniecznie zwróć uwagę na: moc silnika, prędkość obrotową, rodzaj uchwytu, liczbę udarów, rodzaj silnika, zasilanie. Oprócz tego koniecznie sprawdź jakie funkcje posiada wiertarka udarowa.

Podsumowanie

 • Wiertarka udarowa jest lekkim elektronarzędziem, które sprawdzi się niemal w każdym domu do prac remontowych.
 • W ofercie sklepów znajdziesz wiertarki o różnej specyfikacji. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na takie parametry jak: moc urządzenia, prędkość obrotowa, zasilanie, typ uchwytu, markę oraz dodatkowe wyposażenie, oraz funkcje.
 • Występują wiertarki sieciowe oraz wiertarki akumulatorowe. Te pierwsze zasilane są z użyciem kabla podłączonego do gniazda, z kolei modele bezprzewodowe zasilane są na akumulator.
 • Możesz spotkać się z wiertarkami jednobiegowymi, dwubiegowymi, jak i nawet czterobiegowymi.
 • Im więcej biegów posiada wiertarka, tym daje więcej możliwości wiercenia, które dostosujesz do wybranego materiału.
 • Za pomocą wiertarki udarowej wywiercisz otwory w drewnie, ceramice, cegle, metalu i betonie. Warto pamiętać, że wiertarka udarowa to sprzęt, dzięki któremu możesz wykonać nieduże otwory w twardszych materiałach, takich jak beton lub cegła.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup wiertarki, waha się od 130 do 1400 zł. Te tanie wiertarki udarowe sprawdzą się do niedużych prac w domu. Z kolei te mocniejsze można wykorzystać w pracach remontowo-budowlanych.
 • Do polecanych marek zaliczamy: wiertarki udarowe Bosch, Makita, AEG, DeWalt oraz Graphite.
 • Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnego produktu, to sprawdź nasz ranking najlepszych wiertarek udarowych w 2024 roku, który znajdziesz powyżej.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry