Ranking płyt gazowych z 5 palnikami - Czerwiec 2024

Poszukujesz dużej płyty gazowej z 5 palnikami, która zapewni znacznie więcej miejsca do gotowania ulubionych potraw? Zastanawiasz się, jaką wybrać – tę marki Bosch, Electrolux a może Amica? Wykonaną ze stali nierdzewnej, emalii czy materiału ceramicznego? Sprawdź nasz ranking na Czerwiec 2024 roku, w którym prezentujemy 8 najlepszych płyt gazowych z 5 palnikami na rynku! Opisujemy każdy z produktów i zestawiamy ich plusy i minusy. Na dodatek podpowiadamy jak dobrać najważniejsze parametry, tak aby wybrać najlepszą płytę gazową 5-palnikową do swojej kuchni. Sprawdźmy!

Najlepsze płyty gazowe z 5 palnikami w Rankingu na Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Płyta gazowa z 5 palnikami WHIRLPOOL AKWL 728/NB Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Płyta gazowa z 5 palnikami BOSCH PPQ7A6B90 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Płyta gazowa z 5 palnikami ELECTROLUX KGV7539IK Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Płyta gazowa z 5 palnikami BOSCH PPS9A6B90 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Płyta gazowa z 5 palnikami AMICA PGCA7101APB Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Płyta gazowa z 5 palnikami BEKO HILL75235S  Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Płyta gazowa z 5 palnikami AMICA PGCA9101AOB Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Płyta gazowa z 5 palnikami SAMSUNG NA75J3030AS Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane przez eksperta płyty gazowe 5-palnikowe do zabudowy

Miejsce 1
Płyta gazowa z 5 palnikami WHIRLPOOL AKWL 728/NB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Płyta gazowa z 5 palnikami WHIRLPOOL AKWL 728/NB


W naszym rankingu najlepszych płyt gazowych z 5 palnikami pierwsze miejsce zajmuje Whirlpool AKWL 728/NB. Jest to sprzęt, który wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Dokładne wymiary tej płyty gazowej z 5 palnikami to 73 x 51 cm. Co więcej, wykonana została ze szklanej powierzchni, dzięki czemu estetycznie prezentuje się w każdej kuchni, a przy tym jest wygodna w trakcie czyszczenia. Producent wyposażył ten model w Multilevel flame, czyli komfortowe ustawienie płomienia z użyciem pokręteł z 9-stopniową regulacją mocy. Warto wspomnieć, że każdy z palników wyposażony został w oddzielne pokrętło z elektroniczną zapalarką. Co więcej, główny palnik wyposażony został w technologię Double Burner. Innymi słowy, emituje on podwójny płomień, dzięki innowacyjnej konstrukcji – podwójnej koronie. Dzięki temu możesz gotować jeszcze efektywniej i szybciej. Kolejnym atutem płyty gazowej 5-palnikowej Whirlpool AKWL 728/NB jest żeliwny ruszt, który szybko się nagrzewa, dobrze utrzymuje ciepło, co z kolei ma duży wpływ na cały proces gotowania. Warto dodać, że prezentowaną płytę w prosty sposób zamontujesz na równi z blatem kuchennym, dzięki czemu będzie ona się prezentowała jeszcze lepiej we wnętrzu Twojej kuchni.
Zalety:
 • żeliwny ruszt
 • funkcja Multilevel flame
 • estetyczne wykonanie
 • proste czyszczenie płyty gazowej
 • główny palnik z podwójną koroną
 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu
 • zapalarki elektryczne w pokrętłach
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Płyta gazowa z 5 palnikami BOSCH PPQ7A6B90 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Płyta gazowa z 5 palnikami BOSCH PPQ7A6B90


  Następne miejsce w rankingu zajmuje płyta gazowa Bosch PPQ7A6B90 o szerokości 75 cm. W swojej konstrukcji posiada 5 palników, których moc regulowana jest przez oddzielne pokrętła mieczykowe. Warto wspomnieć, że wykonana została ze szkła hartowanego w kolorze czarnym. Producent wyposażył tę płytę gazową 5-palnikową w funkcję FlameSelect, która to umożliwia precyzyjne dopasowanie płomienia, dzięki 9-stopniowej regulacji. Dodajmy, że płytę gazową Bosch PPQ7A6B90 możesz zabudować tradycyjnie, jak również z powierzchnią blatu. W wyposażeniu znajdują się żeliwne ruszta, które to błyskawicznie się nagrzewają i dobrze trzymają ciepło, co przekłada się na szybsze gotowanie potraw. Warto wspomnieć, że prezentowana czarna płyta gazowa wyposażona została w elektryczną zapalarkę, która to znajduje się w każdym z pokręteł. Urządzenie posiada również zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które to odcina dopływ gazu do palnika, jeśli płomień zgaśnie.
  Zalety:
  • pokrętła mieczykowe
  • technologia FlameSelect
  • duża powierzchnia grzewcza
  • zapalarka gazu w każdym z pokręteł
  • 9-stopniowa regulacja mocy palnika
  • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu
  Wady:
  • dostępność
   Miejsce 3
   Płyta gazowa z 5 palnikami ELECTROLUX KGV7539IK NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Płyta gazowa z 5 palnikami ELECTROLUX KGV7539IK


   Electrolux KGV7539IK to niezwykle stylowa płyta gazowa wyposażona w 5 palników, która doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Dokładne wymiary wynoszą 75 x 51 cm. Płyta wykonana została z wysokiej jakości szkła, dzięki czemu proces jej czyszczenia jest prosty i co najważniejsze wygodny! Warto wspomnieć, że jest to model z funkcją Hob2Hood, która to umożliwia automatyczne dopasowanie działania kompatybilnego okapu i oświetlenia do mocy palników. Kolejnym atutem tego modelu jest sterowanie dotykowe – tę płytę gazową ustawiasz tak samo, jak płytę indukcyjną! Dzięki temu płyta ma minimalistyczny wygląd. Poza tym w swojej budowie posiada duży palnik WOK o mocy aż 4 kW. Przekłada się to na równomiernie nagrzewanie naczyń, co z kolei ma duże znaczenie w trakcie gotowania potraw kuchni azjatyckiej! Na dodatek płyta Electrolux KGV7539IK wyposażona została w żeliwne ruszty, które wyróżnia trwałość, wysokiej jakości wykonanie, szybkość nagrzewania. Na dodatek dzięki przemyślanej konstrukcji zapewniają one stabilne podparcie dla małych, jak i dużych naczyń. Nie można zapomnieć, że producent wyposażył ten sprzęt w zabezpieczenie odcinające dopływ gazu w przypadku zgaszenia płomienia.
   Zalety:
   • funkcja Hob2Hood
   • dotykowe sterowanie
   • palnik WOK o mocy 4 kW
   • świetne wykonanie i wygląd
   • żeliwne ruszty o dużej powierzchni
   Wady:
   • nieco wysoka cena w porównaniu do konkurencyjnych płyt
    Miejsce 4
    Płyta gazowa z 5 palnikami BOSCH PPS9A6B90 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Płyta gazowa z 5 palnikami BOSCH PPS9A6B90


    Płyta gazowa z 5 palnikami Bosch PPS9A6B90 to następna propozycja godna zakupu, tym samym zajmuje następną pozycję w rankingu. Dokładne wymiary tego sprzętu wynoszą 91,5 x 52 cm. Płyta wykonana została z wysokiej jakości szkła hartowanego, które świetnie komponuje się w kuchni, jak i jest wygodne w trakcie czyszczenia. W tym modelu znajdziemy funkcję FlameSelect, która to umożliwia precyzyjne i wygodne dopasowanie mocy palnika dzięki 9-stopniowej regulacji. Kolejnym udogodnieniem jest palnik WOK, który to składa się z dwóch części – palnika mniejszego i palnika większego. Wspomniany palnik doskonale sprawdzi się do gotowania w dużych naczyniach. Warto wspomnieć, że płyta Bosch PPS9A6B90 posiada zaokrąglone brzegi, dzięki czemu jest jeszcze prostsza w czyszczeniu. Poza tym posiada żeliwny ruszt, który wyróżnia się trwałością i solidnym wykonaniem. Oczywiście producent wyposażył ten model w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Na zakończenie dodajmy, że każdy z palników regulowany jest przez oddzielne pokrętło wyposażone w zapalarkę.
    Zalety:
    • palnik WOK
    • żeliwny ruszt
    • technologia FlameSelect
    • zapalarka elektryczna w pokrętłach
    • płyta wykonana ze szkła hartowanego
    • 9-poziomowa regulacja mocy płomienia
    Wady:
    • cena mogłaby być nieco niższa
     Miejsce 5
     Płyta gazowa z 5 palnikami AMICA PGCA7101APB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Płyta gazowa z 5 palnikami AMICA PGCA7101APB


     Amica PGCA7101APB to następna polecana przez nas płyta gazowa 5-palnikowa, która znalazła się na kolejnym miejscu w naszym porównaniu. Urządzenie wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dokładne wymiary tej czarnej płyty wynoszą 70 x 51 cm. Wykonana została z wysokiej jakości materiału odpornego na uszkodzenia – szkła hartowanego. W swojej konstrukcji posiada palnik WOK, który umożliwia przygotowanie potraw w dużych naczyniach, jak również dedykowanych naczyniach WOK. Kolejną zaletą są elektryczne zapalarki w palnikach. Co więcej, producent wyposażył ten model w stabilne, żeliwne ruszty, które umożliwiają wygodne przesuwanie garnków z jednego palnika na drugi, po powierzchni rusztu. Warto wspomnieć, że dzięki szklanej powierzchni płyta podkreśla wygląd kuchni, a przy tym jest wygodna w trakcie codziennego czyszczenia. Nie można zapomnieć, że płyta gazowa 5-palnikowa Amica PGCA7101APB wyposażona została w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które odcina dopływ gazu, gdy płomień w palniku zgaśnie. To z kolei zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w trakcie użytkowania!
     Zalety:
     • duży palnik WOK
     • żeliwne i stabilne ruszty
     • estetyczne wykonanie płyty
     • powierzchnia ze szkła hartowanego
     • elektryczne zapalarki w pokrętłach
     Wady:
     • wymiary mogłyby być nieco większe
      Miejsce 6
      Płyta gazowa z 5 palnikami BEKO HILL75235S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Płyta gazowa z 5 palnikami BEKO HILL75235S


      Czarna płyta gazowa z 5 palnikami Beko HILL75235S to następna propozycja w naszym rankingu. Urządzenie o dokładnych wymiarach 75 x 51 cm to doskonała propozycja do nowoczesnych, jak i klasycznych kuchni. Prezentowana płyta gazowa wielopalnikowa wykonana została z wysokiej jakości szkła, dzięki czemu codzienna pielęgnacja jej powierzchni jest wygodna i szybka. Przydatnym udogodnieniem w tej płycie jest automatyczny wyłącznik, który daje możliwość zgaszenia każdego z płomieni z użyciem jednego przycisku. Poza tym Beko HILL75235S wyposażona została w żeliwne ruszty. Dzięki stabilnej, płaskiej powierzchni rusztów, możesz po nich bezpiecznie przesuwać małe, jak i duże naczynia. Oczywiście nie można pominąć informacji, że prezentowany model wyposażony został w duży palnik WOK, który to zapewnia szybkie ogrzewanie ścianek naczynia z każdej strony. Na zakończenie warto wspomnieć, że producent wyposażył płytę gazową 5-palnikową w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.
      Zalety:
      • stylowy design
      • stabilne żeliwne ruszty
      • estetyczne wykonanie płyty
      • zapalarka elektryczna w pokrętłach
      • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu
      • możliwość wyłączenia palników jednym przyciskiem
      • każdy palnik wyposażony jest w oddzielne pokrętło
      Wady:
      • powierzchnia płyty mogłaby być nieco większa
       Miejsce 7
       Płyta gazowa z 5 palnikami AMICA PGCA9101AOB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Płyta gazowa z 5 palnikami AMICA PGCA9101AOB


       Wśród polecanych płyt gazowych wyposażonych w 5 palników znalazła się Amica PGCA9101AOB. Płyta do zabudowy wykonana została z wysokiej jakości szkła hartowanego. Co za tym idzie? Nie tylko łatwe, ale błyskawiczne sprzątanie, dzięki gładkiej powierzchni. Na dodatek jej dokładne wymiary wynoszą 86 x 51 cm. W swojej budowie posiada duży palnik WOK o mocy 3 kW, który równomiernie rozprowadza ciepło po ściankach naczynia, tym samym potrawy są jeszcze lepiej przygotowane. Warto wspomnieć, że duży palnik emituje aż 3 płomienie! Kolejnym atutem tej płyty gazowej z 5 palnikami jest zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, dzięki któremu następuje odcięcie dopływu gazu, w sytuacji, gdy płomień niefortunnie zgaśnie. Poza tym producent wyposażył ten model w żeliwne ruszty, które do szybko się nagrzewają, są łatwe w czyszczeniu i przy tym dobrze podtrzymują ciepło. Oczywiście każdy z palników wyposażony został w oddzielne pokrętło z elektryczną zapalarką.
       Zalety:
       • żeliwne ruszty
       • elektryczne zapalarki w pokrętłach
       • indywidualna regulacja mocy palników
       • dobry stosunek ceny do jakości
       • duży palnik WOK emitujący 3 płomienie
       Wady:
       • brak możliwości przesuwania naczyń po ruszcie
        Miejsce 8
        Płyta gazowa z 5 palnikami SAMSUNG NA75J3030AS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Płyta gazowa z 5 palnikami SAMSUNG NA75J3030AS


        W naszym rankingu znalazła się również płyta gazowa 5-palnikowa marki Samsung NA75J3030AS. Szerokość tego modelu wynosi 75 cm, z kolei głębokość to 51 cm. Jest to płyta w kolorze srebrnym, która doskonale wpisuje się do klasycznej kuchni. W konstrukcji tego sprzętu znajdziemy 1 palnik z potrójnym płomieniem, jak również 4 palniki klasyczne. Łączna moc palników wynosi 11,8 kW. Warto podkreślić, że każdy palnik regulowany jest przez oddzielne pokrętło, które wyposażone zostało w elektryczną zapalarkę. Tym samym obsługa płyty staje się niezwykle prosta. Kolejnym atutem jest zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które odcina dopływ gazu w przypadku zagaszenia ognia. Co więcej, płyta gazowa z 5 palnikami Samsung NA75J3030AS nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania. Została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest prosta w czyszczeniu. Dzięki przemyślanej konstrukcji żeliwnego rusztu możesz wygodnie rozmieścić na jego powierzchni małe, jak i duże naczynia. Dzięki czemu gotowanie potraw staje się jeszcze bardziej przyjemne. Poza tym producent do zestawu dodał dodatkowy ruszt WOK.
        Zalety:
        • żeliwny ruszt
        • konkurencyjna cena
        • dodatkowy ruszt WOK
        • wysoka jakość wykonania
        • zapalarka w pokrętłach
        • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu
        Wady:
        • wygląd
        • powierzchnia może być podatna na rysowanie
        • należy czyścić płytę z wykorzystaniem dedykowanych akcesoriów

         Jaką płytę gazową z 5 palnikami wybrać?

         Dobra płyta gazowa z 5 palnikami nie tylko daje wiele przestrzeni do gotowania, ale również jest prosta w czyszczeniu, a przy tym ma akceptowalną cenę. Zastanawiasz się jak wybrać najlepszą płytę do swojej kuchni, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Zobacz poniższy poradnik, w którym prezentujemy 6 najważniejszych kwestii, które są ważne w trakcie wyboru. Objaśniamy jak dopasować rozmiar płyty. Naświetlamy, jaka będzie lepsza – ceramiczna, ze stali nierdzewnej, a może emaliowana? Wskazujemy jakie zabezpieczenia powinien mieć dobry produkt. Przeczytaj jaką płytę gazową z 5 palnikami wybrać w 2024 roku!

         Ceramiczna, ze stali nierdzewnej czy emaliowana – jaką płytę gazową wybrać?

         W trakcie zakupu 5-palnikowej płyty gazowej zobacz na materiał wykonania jej powierzchni. Dodajmy, że w zależności od wybranego rodzaju różni się trwałość, jak i proces czyszczenia urządzenia. Obecnie do wyboru masz gazową płytę kuchenną z 5 palnikami:

         • ceramiczną,
         • ze stali nierdzewnej,
         • emaliowaną,
         • ze szkła hartowanego,
         • ze szkła ceramicznego.

         Porównując wszystkie egzemplarze, do najlepszych można zaliczyć płyty gazowe na szkle ceramicznym, hartowanym, jak i te wykonane ze stali nierdzewnej. Oba modele wyróżniają się estetycznym i minimalistycznym wykonaniem, dzięki czemu wpasują się do każdej kuchni. Na dodatek są wygodne w czyszczeniu, trwałe i polecane przez innych użytkowników.

         Jak dopasować rozmiar płyty gazowej 5-palnikowej?

         W kolejnym kroku dopasuj rozmiar kuchenki gazowej z 5 palnikami. W tym celu należy zwrócić uwagę na szerokość płyty gazowej. Na rynku masz szeroki wybór. Do dyspozycji masz 5-palnikowe płyty gazowe do zabudowy, których szerokość wynosi od 68 do 92 cm. Oczywiście im większy rozmiar, tym więcej powierzchni do gotowania. Jednakże dobór zależny jest od szerokości szafki kuchennej, w której ma być zamontowana płyta grzewcza. Tym samym dobranie wielkości tego urządzenia powinno być dopasowane indywidualnie.

         Ruszt żeliwny czy emaliowany – na jaki się zdecydować?

         Płyty gazowe z 5 palnikami to urządzenia do gotowania, które wyposażone są w ruszt, na który umieszcza się wszelkie garnki w celu podtrzymania ich nad płomieniem. Obecnie do wyboru masz sprzęt z kategorii płyty gazowe z 5 palnikami, które wyposażone zostały w ruszt żeliwny, emaliowany lub ten wykonany ze stali nierdzewnej. Porównując wszystkie dostępne modele, można stwierdzić, że najlepszą jest 5-palnikowa płyta gazowa wyposażona w ruszt żeliwny. Dlaczego? Po pierwsze tego typu ruszt błyskawicznie się nagrzewa, dzięki czemu wydajność gotowania się zwiększa. Na dodatek żeliwny ruszt jest trwały i wytrzymały, co przekłada się na dłuższą żywotność kuchenki.

         Z palnikiem WOK czy bez – jaką kuchenną płytę wielopalnikową kupić?

         W trakcie szukania dobrej płyty gazowej oferującej 5 palniki masz do wyboru modele, które wyposażone zostały w palnik wok. Dodajmy, że jest to palnik, który emituje podwójny płomień. Przystosowany został do patelni WOK, ale nie tylko. Warto wspomnieć, że mniejszy palnik podgrzewa spód naczynia, w którym gotujesz potrawę. Z kolei większy palnik podgrzewa także boki, dzięki czemu cały proces gotowania jest maksymalnie wydajny.

         Jakie zabezpieczenia powinna mieć dobra płyta gazowa z 5 palnikami?

         Podczas zakupu dobrej płyty gazowej z 5 palnikami koniecznie zwróć uwagę na zabezpieczenia, w które wyposażony został wybrany przez Ciebie model. Tym samym zdecyduj się na urządzenie do swojego gospodarstwa domowego, które zostało wyposażone w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które odcina dopływ gazu do palnika, kiedy nieoczekiwanie zgaśnie płomień. Poza tym gazowa płyta grzewcza do zabudowy z 5 palnikami powinna posiadać blokadę rodzicielską, wyłącznik bezpieczeństwa, jak również blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.

         Zobacz na funkcje i dodatkowe wyposażenie sprzętu!

         Na samym końcu warto zobaczyć na dodatkowe akcesoria, jak również technologie, które zastosowano w wybranej przez Ciebie płycie gazowej 5-palnikowej. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć m.in.:

         • elektroniczną zapalarkę w pokrętłach dla każdego palnika,
         • technologię Preci Flame,
         • palnik WOK,
         • ergonomiczne pokrętła zlokalizowane z przodu płyty,
         • technologię FlameSelect,
         • regulację mocy w zakresie od 1 do 9.

         Dobra płyta gazowa 5-palnikowa – ile trzeba zapłacić?

         Płyty gazowe z 5 palnikami to urządzenia AGD, na których zakup należy zainwestować od 650 do nawet 6000 zł za te najdroższe modele. Warto wspomnieć, że duży wpływ na kwotę ma sama marka produktu, jak i najważniejsze parametry, takie jak: materiał wykonania, zastosowane funkcje, rodzaj rusztu, jak również dodatki w zestawie.

         Płyta gazowa Amica, Bosch czy Electrolux – jakie urządzenie AGD kupić?

         Do jednych z najlepszych płyt gazowych z 5 palnikami można zaliczyć te marki:

         • Bosch, np. Bosch PPQ7A6B90,
         • Samsung, np. Samsung NA75J3030AS,
         • Whirlpool, np. Whirlpool AKWL 728/NB,
         • Amica, np. Amica PGCA7101AOB,
         • Haier, np. Haier HAHG7W5HEB,
         • Siemens, Siemens  ER9A6SD70,
         • Beko, np. Beko HILL75235S.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Jaka jest najlepsza płyta gazowa 5-palnikowa?

          Do jednych z polecanych płyt gazowych z 5 palnikami można zaliczyć te marki Bosch np. Bosch PPQ7A6B90, jak również Bosch PPS9A6B90. Urządzenia wyróżniają się wysokiej jakości wykonaniem, stylowym wyglądem, jak również polecane są przez innych użytkowników. Kolejną polecaną płytą jest ta marki Whirlpool, np. Whirlpool AKWL 728/NB, jak również Siemens, np. Siemens ER9A6SD70.

         2. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu płyty gazowej z 5 palnikami?

          Podczas zakupu najlepszej płyty gazowej z 5 palnikami zobacz na materiał wykonania. Poza tym warto zwrócić uwagę na pokrętła, którymi możesz wygodnie sterować mocą w palnikach. Najlepiej zdecydować się na płytę gazową, która wyposażona została w pokrętła z wbudowaną zapalarką elektryczną. Na dodatek sprawdź i dopasuj wymiary płyty gazowej z 5 palnikami – a zwłaszcza jej szerokość. Pomocnym udogodnieniem jest palnik WOK, który składa się z dwóch części, dzięki czemu urządzenie dostarcza podwójny płomień. Dodatkowo sprawdź, czy wybrany przez Ciebie produkt AGD wyposażony został w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Na samym końcu porównaj opinie o płytach gazowych 5-palnikowych. Poza tym sprawdź ranking na [month] [year] roku, który znajdziesz powyżej!

         3. Co jest tańsze w użytkowaniu – płyta indukcyjna czy gazowa?

          Płyta indukcyjna do prawidłowej pracy potrzebuje dużej mocy przyłączeniowej w postaci energii elektrycznej. Z kolei płyta gazowa wykorzystuje do poprawnego działania gaz. W przybliżeniu koszt użytkowania płyty indukcyjnej wynosi około 45 zł miesięcznie. Tymczasem koszt użytkowania płyty gazowej wynosi około 70 zł miesięcznie. Tym samym tańsza w użytkowaniu jest płyta indukcyjna niż gazowa. Warto dodać, że podane ceny mogą różnić się w zależności od regionu Polski oraz stawki operatora sieci elektrycznej.

         Podsumowanie

         • Płyty gazowe 5-palnikowe to urządzenia do zabudowy, które doskonale sprawdzą się dla dużych rodzin.
         • Podczas zakupu dobrej płyty gazowej wielopalnikowej, koniecznie zwróć uwagę na materiał wykonania, rodzaj rusztu, zastosowane funkcje, zabezpieczenia, jak i na wymiar.
         • Do najlepszych gazowych płyt 5-palnikowych można zaliczyć te marki Bosch, Samsung, Whirlpool, Amica, Beko, Siemens, jak również płytę gazową Electrolux.
         • Cena, którą należy przeznaczyć na zakup, wynosi od 650 do 6000 zł.
         • Przydatnym zastosowaniem jest palnik WOK, który składa się z dwóch części – palnika małego i dużego.
         • Najlepiej zdecydować się na zakup płyty gazowej wielopalnikowej, która wykonana została ze stali nierdzewnej, szkła ceramicznego lub szkła hartowanego.
         • Każda dobra kuchenka gazowa do zabudowy powinna być wyposażona w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.
         • Miej na uwadze, że proces przygotowania potraw na płycie gazowej z 5 palnikami jest znacznie krótszy.
         • Płytę gazową montuje się na blat. Tak więc jej wymiar powinien być dopasowany do szerokości szafki kuchennej.
         • Regulacja płomienia w dobrej płycie gazowej powinna odbywać się z użyciem ergonomicznych pokręteł, które wyposażone są w elektroniczną zapalarkę.
         • Nadal zastanawiasz się nad wyborem najlepszego urządzenia do swojej klasycznej lub nowoczesnej kuchni? Sprawdź nasz aktualny ranking najlepszych płyt gazowych 5-palnikowych na Czerwiec 2024 roku! Zestawiamy urządzenia, które mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również polecane są przez innych użytkowników.
         Karolina Pisarska
         5 1 vote
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry