Ranking lodówek Multidoor - Kwiecień 2024

Zamierzasz kupić lodówkę Multidoor, która jest pojemna, funkcjonalna a przy tym zużywa całkiem niedużo prądu? Zastanawiasz się, jaką wybrać – marki Samsung, LG czy Amica? Z klasą energetyczną C, D czy E? W poniższym poradniku porównujemy 7 najlepszych lodówek Multidoor na rynku! Razem z ekspertem z MójRanking.pl zestawiamy plusy i minusy każdej z wymienionej. Sprawdź ranking lodówek Multidoor na Kwiecień 2024 roku, w którym prezentujemy modele z konkurencyjną ceną online! Na dodatek krok po kroku wskazujemy, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Sprawdźmy!

Najlepsze lodówki Multidoor w rankingu na Kwiecień 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Lodówka Multidoor WHIRLPOOL WQ9 U2L Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Lodówka Multidoor SAMSUNG RF65A967ESR EO Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Lodówka Multidoor LG GSLV50PZX Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Lodówka Multidoor BOSCH KFN96VPEA Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Lodówka Multidoor LG GSJV31DSXF Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Lodówka Multidoor WHIRLPOOL WQ9 B2L Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Lodówka Multidoor SIEMENS KF96NAXEA iQ500 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane lodówki Multidoor przez eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Lodówka Multidoor WHIRLPOOL WQ9 U2L NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Lodówka Multidoor WHIRLPOOL WQ9 U2L


Lodówka Whirlpool WQ9 U2L w kolorze Inox to urządzenie na pierwszym miejscu w rankingu modeli Multidoor. Warto wspomnieć, że jest to lodówka o minimalistycznym wyglądzie, dzięki czemu doskonale wpasuje się w każdą nowoczesną kuchnię, ale nie tylko! Dokładne wymiary tego urządzenia AGD wynoszą 187,4 x 90,9 x 69,8 cm. W tym miejscu warto również wspomnieć, o pojemności, która dla chłodziarki wynosi 388 l, z kolei dla zamrażarki jest to 206 litrów. Prezentowana lodówka wielodrzwiowa została uzupełniona o funkcję No-Frost, która zapewnia innowacyjny przepływ powietrza, dzięki czemu nie odkłada się szron oraz lód na ściankach lodówki. Co za tym idzie? Nie musisz regularnie rozmrażać chłodziarki, jak i zamrażarki, co przekłada się na bardzo dużą oszczędność czasu. Co więcej, klasa energetyczna w tej lodówce Multidoor wynosi E, tymczasem roczne zużycie prądu wynosi 338 kWh. Do atutów tego sprzętu można zaliczyć niski poziom hałasu, który wynosi 37 dB. Na dodatek producent uzupełnił Whirlpool WQ9 U2L w technologię 6-Zmysł, która odpowiada za błyskawiczne wyrównywanie temperatury powietrza, gdy otwierasz drzwi urządzenia. Na dodatek zastosowano w tej lodówce Multidoor wentylator, który rozprowadza chłodne powietrze po wszystkich komorach lodówki. Do innych przydatnych udogodnień w tej pojemnej lodówce Whirlpool WQ9 U2L zaliczamy technologię ZEN, szufladę na warzywa i owoce, funkcję szybkiego chłodzenia, Beauty Box, wyświetlacz LED z panelem sterowania, oświetlenie LED, jak również możliwość 3 ustawień temperatury, dzięki technologii Flexi Freeze. Warto wspomnieć, że w zamrażarce znajdują się 4 wysuwane i pojemne zbiorniki na produkty spożywcze.
Zalety:
 • pełny No Frost
 • aż 3 termostaty
 • technologia ZEN
 • strefa Beauty Box
 • niski poziom hałasu
 • technologia 6-Zmysł
 • kompresor inwerterowy
 • duża pojemność lodówki
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Lodówka Multidoor SAMSUNG RF65A967ESR EO NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Lodówka Multidoor SAMSUNG RF65A967ESR EO


  Kolejne miejsce w rankingu najlepszych lodówek Multidoor na zajmuje Samsung RF65A967ESR EO o minimalistycznym wzornictwie w srebrnym kolorze. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 182,5 x 91,2 x 72,3 cm. Warto wspomnieć, że jest to lodówka czterodrzwiowa, u której pojemność chłodziarki wynosi 397 l, tymczasem pojemność zamrażarki to 250 l. Warto również wspomnieć o klasie energetycznej, która w tym modelu to E, tymczasem roczne zużycie prądu oscyluje w granicach 368 kWh. Podkreślmy, że jest to model z funkcją No Frost, dzięki czemu nie musisz regularnie rozmrażać lodówki – wszystko przez zastosowanie inteligentnego obiegu powietrza. Kolejnym udogodnieniem w tym modelu jest technologia SpaceMax, dzięki której powierzchnia jest zmaksymalizowana, tym samym zmieścisz jeszcze więcej produktów. Poza tym przydatnym rozwiązaniem jest dystrybutor wody, jak również podwójna automatyczna kostkarka Dual Auto Ice Maker. Nie można zapomnieć, że producent wyposażył ten model w technologię Triple Cooling, która zapewnia jeszcze dłuższe przechowywanie produktów. Z kolei funkcja Cool Select+ umożliwia ustawienie chłodzenia poprzez 4-stopniową regulację, dzięki FlexZone – ta funkcja dotyczy prawej dolnej komory lodówki. Poza tym lodówka Multidoor Samsung RF65A967ESR uzupełniona została w przejrzysty panel sterowania, system Precise Chef Cooling, jak również kompresor Digital Inverter. Ten ostatni zapewnia cichą i wydajną pracę urządzenia, na dodatek dzięki temu podzespołowi poziom hałasu wynosi zaledwie 37dB.
  Zalety:
  • stylowy design
  • pełny No-Frost
  • funkcja Cool Select+
  • poziom hałasu 37 dB
  • system Precise Chef Cooling
  • duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
  • 10-letnia gwarancja na kompresor Digital Inverter
  Wady:
  • cena mogłaby być nieco niższa
   Miejsce 3
   Lodówka Multidoor LG GSLV50PZX NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Lodówka Multidoor LG GSLV50PZX


   Jeśli poszukujesz lodówki Multidoor, która wyróżnia się funkcjonalnością, stylowym wykonaniem, a przy tym ma konkurencyjną cenę, to zobacz LG GSLV50PZX. Jest to urządzenie, które sprawdzi się do każdej kuchni – tej nowoczesnej, jak i klasycznej. Klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi E. Warto wspomnieć o dokładnych wymiarach, które wynoszą 179 x 91,3 x 74,3 cm. Podkreślmy, że jest to pojemna lodówka Multidoor, której łączna pojemność wynosi aż 635 litrów, co przekłada się na 416 l w chłodziarce, natomiast 219 l w zamrażarce. Na dodatek prezentowana lodówka Multidoor wyróżnia się niskim poziomem hałasu, który wynosi zaledwie 36 dB. Oczywiście producent wyposażył ten sprzęt w niezawodną technologię Total No Frost, która wykorzystuje obieg powietrza, tym samym zapobiega odkładaniu się szronu i lodu na ściankach. Na dodatek prezentowany model uzupełniony został o technologię LINEARCooling, który redukuje wahania temperatury, co przekłada się na zachowanie świeżego smaku żywności nawet przez 7 dni! Kolejną zaletą w tej lodówce czterodrzwiowej jest system DoorCooling, który zapewnia szybkie oraz równomierne chłodzenie. Następnym atutem lodówki LG GSLV50PZX jest zastosowanie sprężarki LG Smart Inverter Compressor z 10-letnią gwarancją niezawodności. Poza tym urządzenie wyposażone zostało w sterowanie elektroniczne z przejrzystym wyświetlaczem, komorę świeżości, bogate wyposażenie, 2 agregaty umożliwiające ustawienie dogodnej temperatury dla chłodziarki i zamrażarki, jak również w dystrybutor i kostkarkę automatyczną.
   Zalety:
   • Total No Frost
   • sprężarka inwerterowa
   • duża łączna pojemność
   • technologia LINEARCooling
   • dobry stosunek ceny do jakości
   • wymuszona cyrkulacja powietrza MultiAirflow
   • możliwość oddzielnej regulacji temperatury dla chłodziarki i zamrażarki
   Wady:
   • nieco wysokie zużycie energii
    Miejsce 4
    Lodówka Multidoor BOSCH KFN96VPEA NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Lodówka Multidoor BOSCH KFN96VPEA


    Wśród polecanych lodówek Multidoor znalazła się ta marki Bosch KFN96VPEA, której dokładne wymiary wynoszą 183 x 91 x 73,1 cm. Jest to stylowe urządzenie z klasą energetyczną E, u którego liczba drzwi lodówki wynosi 4. Warto dodać, że łączna pojemność wynosi aż 605 litrów – 405 l dla chłodziarki, z kolei 200 l dla zamrażarki. Oczywiście lodówka Bosch KFN96VPEA wyposażona została w Pełny No-Frost, dzięki czemu nie tworzy się szron ani lód wewnątrz lodówki. Dodajmy, że prezentowany model zaliczany jest do całkiem cichych urządzeń tego typu na rynku – poziom hałasu wynosi 38 dB. Kolejnym atutem jest system MultiAirflow, który wraz z wentylatorem wymusza obieg zimnego powietrza, dzięki czemu jest ono równomiernie rozprowadzane po wnętrzu lodówki Multidoor. Świetnym rozwiązaniem jest strefa VitaFresh XXL, w której temperatura wynosi 0°C, dzięki temu możesz przechowywać w tej komorze świeżą żywność, a zwłaszcza mięso i ryby. Na dodatek producent wyposażył lodówkę Bosch KFN96VPEA w szufladę BigBox, system szybkiego chłodzenia, jak również szybkiego mrożenia. Jednak to jeszcze nie wszystko! Dużym plusem tego urządzenia jest zastosowanie technologii inwerterowej, która zmniejsza zużycie energii, jak również obniża poziom hałasu. Do innych udogodnień w tej lodówce czterodrzwiowej można zaliczyć oświetlenie LED, kompresor inwerterowy, sterowanie elektroniczne, powłokę Antifingerprints, jak również alarm otwartych drzwi.
    Zalety:
    • komora zero
    • niski poziom hałasu
    • kompresor inwerterowy
    • szybkie chłodzenie i mrożenie
    • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
    • duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
    Wady:
    • tylko jeden termostat
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Lodówka Multidoor LG GSJV31DSXF NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Lodówka Multidoor LG GSJV31DSXF


     Lodówka Multidor LG GSJV31DSXF znalazła się na następnym miejscu w naszym rankingu. Urządzenie posiada świetny stosunek ceny do jakości. Lodówka uzupełniona została w dystrybutor wody, jak również automatyczną kostkarkę. Jest to sprzęt, którego dokładne wymiary wynoszą 179 x 91,3 x 74,3 cm, z kolei pojemność to 416 l dla chłodziarki oraz 218 l dla zamrażarki. Dużym atutem jest niski poziom hałasu, który wynosi zaledwie 36 dB. Dzięki temu praca urządzenia nie wpływa na komfort osób, które znajdują się w bliskim otoczeniu. Nie można zapomnieć, że opisywana lodówka Multidoor wyposażona została w system No-Frost, który zapobiega odkładaniu się lodu oraz szronu. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Door-in-Door, system LINEARCooling, jak również możliwość przeprowadzenia diagnostyki urządzenia z użyciem LG Smart Diagnosis. Warto podkreślić, że lodówka LG GSJV31DSXF ma gwarancję nawet przez 10 lat na niezawodną sprężarkę inwerterową. Dodajmy, że jest to urządzenie w kolorze dark inox, które świetnie wkomponuje się w nowoczesne, jak również klasyczne wnętrze kuchni. Pozostałymi udogodnieniami w tej lodówce Multidoor są: oświetlenie LED, alarm niezamkniętych drzwi, sterowanie elektroniczne, 2 termostaty, dotykowy panel sterujący, jak również wymuszona cyrkulacja powietrza MultiAirflow.
     Zalety:
     • pełny No Frost
     • funkcja Door-in-Door
     • system LINEARCooling
     • duża pojemność łączna
     • kompresor inwerterowy
     • kostkarka i dystrybutor wody
     • bardzo ładne wykonanie i kolor
     • diagnostyka LG Smart Diagnosis
     • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
     • wymuszona cyrkulacja powietrza MultiAirflow
     Wady:
     • klasa energetyczna F
      Miejsce 6
      Lodówka Multidoor WHIRLPOOL WQ9 B2L NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Lodówka Multidoor WHIRLPOOL WQ9 B2L


      Następne miejsce w porównaniu najlepszych lodówek Multidoor zajmuje Whirlpool WQ9 B2L z klasą energetyczną E. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 90,9 x 187,4 x 69,8 cm. Oczywiście producent wyposażył ten model w niezawodny system No-Frost w chłodziarce, jak i zamrażarce. Poza tym pojemność dla chłodziarki w lodówce Whirlpool WQ9 B2L wynosi 388 l, tymczasem dla komory mrożącej jest to 206 l. Jest to całkiem pojemna lodówka, która doskonale sprawdzi się do każdej kuchni. Warto wspomnieć, że prezentowany model posiada 3 strefy, dla których ustawisz odmienne temperatury. Co więcej, urządzenie posiada bogate wyposażenie. Poza tym w swojej budowie posiada elektroniczne sterowanie, dzięki któremu wygodnie ustawisz działanie urządzenia. Liczba drzwi w tej lodówce wynosi 4. Co więcej, lodówka Multidoor Whirlpool WQ9 B2L wyposażona została w funkcję szybkiego chłodzenia, jak również system Multiflow. Dodajmy również, że prezentowany model posiada pozytywne opinie wśród użytkowników.
      Zalety:
      • 3 strefy chłodzenia
      • technologia 6-Zmysł
      • ładne wykonanie lodówki
      • pełny No Frost dla chłodziarki i zamrażarki
      • możliwość ustawienia 3 różnych temperatur dla wybranej strefy
      Wady:
      • brak kostkarki do lodu
      • cena mogłaby być nieco niższa
       Miejsce 7
       Lodówka Multidoor SIEMENS KF96NAXEA iQ500 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Lodówka Multidoor SIEMENS KF96NAXEA iQ500


       W rankingu lodówek Multidoor nie mogło zabraknąć Siemens KF96NAXEA iQ500. Na wstępie podkreślmy, że jest to jedna z najbardziej funkcjonalnych i stylowych lodówek wielodrzwiowych na rynku. Urządzenie wyróżnia się dużą pojemnością, która wynosi 405 litrów dla chłodziarki oraz 200 litrów dla zamrażarki. Co więcej, dokładne wymiary tej lodówki to 183 x 91 x 73,1 cm. Warto dodać, że lodówka ma bardzo ładny wygląd! Wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej w ciemnym kolorze. Na dodatek pokryta jest powłoką antiFingerprint, która zapobiega przed odciskami palców. Do przydatnych udogodnień można zaliczyć pełny No-Frost, który zapobiega przed odkładaniem się szronu i lodu we wnętrzu lodówki. Co więcej, sprzętem możesz wygodnie sterować z pozycji aplikacji mobilnej zainstalowanej na Twoim smartfonie. Kolejnym atutem lodówki Multidoor Siemens KF96NAXEA iQ500 jest szybkie chłodzenie i mrożenie, dzięki czemu pożywienie utrzymuje świeżość na jeszcze dłużej. Z kolei dzięki systemowi multiAirflow powietrze zostaje równomiernie rozprowadzone po wnętrzu urządzenia. Dodajmy, że prezentowany model został wykonany z najwyższą starannością. Poza tym świetnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrze kuchni. Producent uzupełnił lodówkę Siemens KF96NAXEA iQ500 w pojemniki na drzwiach, technologię HyperFresh, która umożliwia ustawienie dogodnej temperatury w szufladzie w zakresie 2-4˚C. Na dodatek urządzenie posiada pojemną szufladę BigBox, komorę zero, jak również sterowanie elektroniczne.
       Zalety:
       • technologia No Frost
       • system multiAirflow
       • bardzo ładne wykonanie
       • technologia HyperFresh
       • powłoka Antifingerprints
       • alarm niedomkniętych drzwi
       • możliwość sterowania przez smartfona
       • duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
       Wady:
       • tylko 1 termostat
       • brak kompresora inwerterowego

        Jaką lodówkę Multidoor wybrać?

        Lodówka Multidoor to funkcjonalne i niezwykle pojemne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, a zwłaszcza dla wieloosobowej rodziny. Nie wiesz jaką lodówkę Multidoor wybrać? Specjalnie dla ułatwienia wyboru przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku przedstawiamy, na co zwrócić koniecznie uwagę przy zakupie. Wyjaśniamy, w jaki sposób dopasować pojemność chłodziarki i zamrażarki. Naświetlamy, na którą klasę energetyczną się zdecydować. Jak również objaśniamy jaki poziom hałasu powinno mieć dobre urządzenie z tej kategorii sprzętów AGD! Przeczytaj jaką lodówkę Multidoor wybrać w 2024 roku!

        Jak dopasować pojemność lodówki Multidoor?

        Wybierając lodówkę Multidoor w pierwszym kroku zastanów się nad jej pojemnością, która podawana jest w litrach. Wartość tego parametru zależna jest od ilości użytkowników tego sprzętu AGD. Im większa pojemność, tym lodówka jest w stanie pomieścić więcej produktów spożywczych. Obecnie spotkasz się z dwoma wartościami tego parametru:

        • pojemnością chłodziarki,
        • pojemnością zamrażarki.

        Wśród wszystkich lodówek Multidoor dostępne są modele, u których pojemność chłodziarki oscyluje od 250 do 450 litrów, z kolei dla zamrażarki pojemność wynosi od 140 do 270 l. Jednak na jaką lodówkę się zdecydować? Oczywiście dobór zależny jest od ilości domowników, jak również Twoich własnych oczekiwań. Poniżej prezentujemy tabelę z orientacyjnymi wartościami, które pomogą Ci dopasować pojemność lodówki.

        Ilość domownikówPojemność komory schładzaniaPojemność komory mrożenia
        do 4 osóbdo 300 ldo 170 l
        od 5 do 6 osóbod 300 do 420 lod 170 do 240 l
        powyżej 7 osóbpowyżej 420 lpowyżej 240 l

        Jaka głośność lodówki Multidoor będzie odpowiednia?

        Ważnym parametrem w trakcie wyboru dobrej lodówki wielodrzwiowej jest poziom hałasu. Jest to atrybut podawany w specyfikacji produktu w jednostce dB (decybel). Im poziom hałasu jest mniejszy, tym urządzenie ciszej pracuje, a co za tym idzie? Większy komfort dla użytkowników, którzy przebywają w bliskim otoczeniu od tego sprzętu. Lodówki z systemem Multi, które dostępne są w sklepach, posiadają poziom hałasu od 35 do 45 dB. Jeśli zależy Ci na zakupie cichej lodówki Multidoor, wtedy zdecyduj się na taką, której poziom hałasu jest mniejszy niż 39 dB.

        Klasa energetyczna C, D czy E – jaką powinna mieć lodówka z wieloma drzwiami?

        Klasa energetyczna w lodówce Multidoor wskazuje na wydajność urządzenia, m.in. zużycie energii elektrycznej. Parametr ten podawany jest w skali, która składa się z liter ułożonych alfabetycznie oraz kolorów. Najbardziej efektywne i energooszczędne lodówki oznaczone są kolorem zielonym, z kolei najmniej wydajne, kolorem czerwonym. W przypadku lodówek Multidoor spotkasz się z klasą energetyczną:

        • C,
        • D,
        • E,
        • F.

        Miej na uwadze, że model Multidoor zaliczany jest do dużych lodówek. Co za tym idzie? Znacznie większe pobieranie energii elektrycznej wywołane koniecznością chłodzenia i zamrażania dużej powierzchni. Z kolei za tym idzie gorsza klasa energetyczna, w porównaniu do klasycznych lodówek. Jednak na jaką wartość tego parametru się zdecydować? Jeśli zależy Ci na wydajnej lodówce wielodrzwiowej, wtedy zdecyduj się na model z klasą energetyczną C, D lub co najwyżej E. Pamiętaj, że wraz z zakupem lodówki z taką klasą rośnie również cena. Jednakże patrząc w dłuższej perspektywie czasu, inwestycja zwraca się po niedługim czasie użytkowania.

        Ile termostatów ma dobre urządzenie AGD?

        W trakcie zakupu dobrej lodówki Multidoor spotkasz się z urządzeniami, które w swojej budowie posiadają 1, 2 lub 3 termostaty. Warto dodać, że liczba termostatów daje możliwość regulacji temperatury wybranych komór w lodówce. Tym samym wysokiej jakości lodówka Multidoor powinna mieć przynajmniej 2 termostaty – jeden odpowiadający za regulację temperatury w chłodziarce, z kolei drugi umożliwiający regulację temperatury w zamrażarce.

        Dostępne są również modele z 3 termostatami. W takim sprzęcie możesz regulować temperaturę w zarówno w chłodziarce i zamrażarce, jak i w komorze zero. Oczywiście wybór zależny jest od Twoich oczekiwań.

        Liczba termostatówKomora z regulacją temperatury
        1chłodziarka
        2chłodziarka, zamrażarka
        3chłodziarka, zamrażarka, szuflada „zero”

        Ile prądu zużywa lodówka Multidoor?

        W trakcie nabycia najlepszej lodówki Multidoor do swojego domu koniecznie zwróć uwagę na zużycie prądu. Obecnie do wyboru masz modele energooszczędne, jak również te, które pobierają dużo prądu. Pamiętaj, że im mniejsze roczne zużycie prądu, tym mniejsze koszty z użytkowania tego sprzętu kuchennego.

        Wśród wszystkich dostępnych w sprzedaży lodówek Multidoor spotkasz się z modelami, u których zużycie prądu waha się od 280 do 460 kWh. Jaką lodówkę Multidoor wybrać? W sytuacji, gdy zależy Ci na wyborze możliwie najoszczędniejszego urządzenia, wtedy zdecyduj się na lodówkę Multidoor, której zużycie energii wynosi do 370 kWh.

        Dystrybutor wody, kostkarka czy funkcja Wakacje – na jakie udogodnienia się skusić?

        Bardzo ważną czynnością w trakcie zakupu dobrej lodówki Multidoor jest zwrócenie uwagi na wszystkie udogodnienia, które oferuje wybrany model. Im lodówka wielodrzwiowa jest bardziej funkcjonalna, tym dłużej utrzymasz świeżość przechowywanej żywności wewnątrz lodówki. Obecnie do przydatnych udogodnień można zaliczyć:

        • system cyrkulacji powietrza No Frost,
        • komorę świeżości,
        • kostkarkę do lodu,
        • oświetlenie LED,
        • dezodoryzator węglowy z wentylatorem,
        • wyświetlacz elektroniczny z dostępem do Internetu,
        • możliwość podglądnięcia zawartości lodówki,
        • dwustopniowy filtr powietrza,
        • sygnalizację otwartych drzwi lodówki,
        • funkcję Wakacje,
        • wiele półek oraz szuflad,
        • specjalną szufladę na mięso i ryby,
        • możliwość sterowania lodówką z pomocą smartfona,
        • dedykowaną komorę na owoce i warzywa,
        • zamrażalnik z szufladami,
        • kruszenie lodu,
        • półkę na napoje i wino.

        Ile trzeba zapłacić za dobrą lodówkę?

        Cena, którą należy zainwestować na zakup lodówki Multidoor waha się od 3500 do 15000 zł. Oczywiście kwota w dużym stopniu zależna jest od:

        • marki,
        • serii produktu,
        • pojemności,
        • klasy energetycznej,
        • zużycia prądu,
        • wielkości,
        • zastosowanych funkcji i dodatków w zestawie.

        Samsung, LG, Whirlpool czy Amica – z jakiej marki wybrać lodówkę Multidoor?

        Kupując najlepszą lodówkę wielodrzwiową spotkasz się z modelami, które oferują różni producenci. Jednak na jaką markę postawić, wybierając lodówkę Multidoor? Do najlepszych zaliczamy lodówki:

        • LG,
        • Samsung,
        • Whirlpool,
        • Bosch,
        • Hisense,
        • Haier,
        • MPM,
        • Siemens.

        FAQ - najczęściej zadawane pytania

        1. Czym jest lodówka Multidoor?

         Lodówki Multidoor są to urządzenia wyposażone w 3 lub 4 drzwi. Zalicza się je do lodówek Frenchdoor, u których chłodziarka znajduje się na górze, z kolei zamrażarka na dole. Ich dużą zaletą jest możliwość zmiany chłodziarki w funkcję zamrażarki. Na dodatek lodówki Frenchdoor wyposażone są w jedną parę drzwi oraz szuflady.

        2. Czym się różni lodówka Multidoor od lodówki Side by Side?

         Lodówki Multidoor wyposażone są w trzy lub cztery drzwi. Na dodatek posiadają one chłodziarkę, która znajduje się w górnej części urządzenia, z kolei zamrażarka jest na dole. Tymczasem lodówki side by side posiadają zazwyczaj dwoje drzwi, gdzie po jednej stronie znajduje się chłodziarka, z kolei po drugiej zamrażarka.

        3. Czym się różni lodówka Multidoor od French Door?

         Lodówka Multidoor posiada 3 lub 4 drzwi. W jej konstrukcji znajduje się chłodziarka w górnej części lodówki. Natomiast zamrażarka ulokowana jest w dolnej części. Lodówki Frenchdoor to lodówki, u których górną część stanowi chłodziarka wyposażona w parę drzwi. Z kolei dolna część to zazwyczaj jedna lub dwie szuflady. W tej części znajduje się zamrażarka. Warto dodać, że często lodówki Multidoor są mylnie nazywane Frenchdoor.

        4. Czy warto kupić lodówkę z systemem No Frost?

         Tak, jeśli planujesz zakup lodówki, to zdecyduj się tylko na taką, która wyposażona została w total No Frost. Dlaczego? Funkcja ta odpowiada za inteligentną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie tworzy się szron oraz oblodzenie na ściankach chłodziarki i zamrażarki. Tym samym urządzenie nie wymusza na Tobie ciągłego rozmrażania lodówki. Dzięki systemowi No Frost znacznie zaoszczędzasz swój czas. Miej to na uwadze!

        Podsumowanie

        • Do najlepszych sprzętów można zaliczyć lodówki Multidoor Samsung, Lg, Bosch, Siemens, Hisense, MPM, jak również lodówkę Haier.
        • Cena waha się od 3500 do 15000 zł.
        • Warto zdecydować się na zakup lodówki z pełnym No Frost, który zapobiega powstawanie szronu.
        • W trakcie zakupu koniecznie zwróć uwagę na zużycie prądu oraz klasę energetyczną lodówki. Najlepiej zdecydować się na lodówkę Multidoor z klasą energetyczną C, D lub E.
        • Warto zdecydować się na zakup lodówki 4-drzwiowej, które wyposażona została w przynajmniej 2 termostaty. Dzięki temu możesz wygodnie regulować temperaturę chłodzenia w chłodziarce oraz zamrażarce.
        • Przydatną funkcją jest alarm, który włącza się po ustalonym czasie po otwarciu drzwi lodówki.
        • Jeśli zależy Ci na cichej pracy lodówki, to zdecyduj się na taką, u której poziom hałasu wynosi nie więcej niż 39 dB.
        • Do wyboru masz również lodówki wyposażone w szufladę z komorą wilgotności.
        • Energooszczędna lodówka Multidoor nie powinna zużywać więcej prądu niż 370 kWh.
        • Pamiętaj, aby dopasować pojemność chłodziarki, jak i zamrażarki do ilości użytkowników.
        • Wybierając najlepszą lodówkę Multidoor zwróć uwagę na takie parametry jak pojemność, wielkość, klasa energetyczna, ilość termostatów, zakres temperatury, markę, dodatkowe wyposażenie oraz funkcje. Oprócz tego warto sprawdzić recenzję oraz opinie o lodówkach Multidoor, które znajdziesz w sieci.
        • Wciąż zastanawiasz się nad zakupem tego idealnego modelu? Zobacz nasz najnowszy ranking najlepszych lodówek Multidoor na Kwiecień 2024 roku, w którym prezentujemy funkcjonalne produkty polecane przez wielu użytkowników w sieci. Ranking znajdziesz nieco powyżej!
        Karolina Pisarska
        Przeczytaj poradniki:

        5 1 vote
        Oceń artykuł
        Subscribe
        Powiadom o
        guest
        0 komentarzy
        Inline Feedbacks
        View all comments
        Do góry