Generator pary - Ranking Grudzień 2023

Poszukujesz dobrego generatora pary, który skutecznie wygładza oraz dezynfekuje? Chcesz kupić urządzenie, które jest bezawaryjne i posłuży na długi czas? Sprawdź ranking generatorów pary w Grudzień 2023 roku! Porównujemy polecane urządzenia od najlepszych producentów w najkorzystniejszych cenach na rynku! Wskazujemy plusy i minusy każdego z wybranych modeli! Zobacz poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy jaki dobry generator pary wybrać!

Ranking generatorów pary Grudzień 2023- zestawienie polecanych urządzeń

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Zelmer Parownica do ubrań (steamer) zgs1700 perform Producent: Zelmer Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Tefal access steam care 200 ml Producent: Tefal Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 vsi601 >> kup produkty objęte promocją z różnych kategorii i odbierz do 10% rabatu! marki Blaupunkt Producent: Blaupunkt Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 1600 W
Najniższa cena online
4 generator pary perfectcare psg8130/80 marki Philips Producent: Philips Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Parownica Producent: Philips Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Philips PerfectCare Compact Plus GC7920/20 (8710103892984) Producent: Philips Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze generatory pary na 2023 wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Tefal Ixeo Power QT2020 NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Generator pary TEFAL Ixeo Power QT2020


Pierwszym produktem w naszym rankingu najlepszych generatorów pary jest TEFAL Ixeo Power QT2020 o mocy 2170 W oraz ciśnieniu 5,8 bar. Urządzenie generuje parę o wartości 90 g/min, z kolei dodatkowe uderzenie pary 200 g/min. Generator został wyposażony w wygodną deskę, którą możesz ustawić pod różnym kątem, tym samym zapewnić sobie największy komfort w trakcie prasowania. Ponadto urządzenie nagrzewa się w 70 sekund, w zestawie ma dodatkową nasadkę w formie szczotki, posiada system antywapienny, jak również wygodny i wyjmowany zbiornik na wodę. Innymi udogodnieniami prezentowanego generatora pary jest pionowy wyrzut, automatyczne wyłączenie stopy, blokada kapania wody, jak również regulacja strumienia pary wodnej. Na dodatek stopa żelazka jest kompaktowych wymiarów w trójkątnym kształcie, dzięki czemu możesz prasować każdą tkaninę. Generator pary Tefal QT2020 IXEO Power typ żelazka: parowe Moc: 2170 W automatyczne wyłączanie Blokada kapania samoczynny dobór temperatury Prasowanie w pionie Funkcja pary Tefal IXEO Power to innowacyjne rozwiązanie będące połączeniem generatora pary z postępową deską do prasowania. Urządzenie generuje parę jak generator pary. Zastrzeżona deska z możliwością ustawienia w jednej z trzech wygodnych pozycji zapewnia szybkie i komfortowe prasowanie choćby na ostatnią chwilę. Tefal IXEO Power przenosi pielęgnację ciuchów na zupełnie nowy poziom! krótki czas nagrzewania (70 sekund) i para wyprodukowana pod wysokim ciśnieniem powodują, że wyprasujesz swoje koszule dwa razy szybciej niż zwykłym żelazkiem i to bez konieczności rozkładania deski do prasowania. zaimplementowana deska Smart Board wyjątkowo komfortowa deska o zwiększonej ergonomii umożliwia łatwiejsze i efektywniejsze prasowanie w trzech położeniach w pionie i pod kątem, co oznacza,klasyczna deska do prasowania nie jest już koni...
Zalety:
 • nagrzewanie w 70 sek.
 • deska do prasowania
 • funkcja samoczyszczenia
 • pionowy wyrzut pary wodnej
Wady:
 • strumień stały 90 g/min
 • mała powierzchnia stopy
 • dodatkowe uderzenie 200 g/min
 • Producent Tefal 
Miejsce 3
generator pary perfectcare psg8130/80 marki Philips NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Generator pary PHILIPS PerfectCare 8000 PSG8130/80


Następną naszą propozycją w rankingu jest generator pary model Philips PerfectCare 8000 PSG8130/80. Jego moc wynosi aż 2700 W, z kolei ciśnienie 8,5 bara. Warto dodać, że urządzenie ma silny strumień pary o wartości 170 g/min. Natomiast dodatkowy wyrzut pary wodnej wynosi 700 g/min. Prezentowany generator pary został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, m.in. automatyczne dostosowanie ilości pary do szybkości prasowania, automatyczny dobór temperatury, automatyczne czyszczenie, system automatycznego odkamieniania Easy De-Calc Plus czy automatyczne wyłączanie żelazka. Co więcej, urządzeniem możesz prasować w pionie. Ponadto ma system antywapienny, stopę SteamGlide Elite i blokadę kapania. Pojemnik na wodę dla opisywanego modelu wynosi 1,8 l. Poza tym generator można stosować do prasowania na sucho, jak i mokro. Odwapnianie i czyszczenieTakSystem antywapienny Anti-CalcTakCiągły strumień pary170 g/min, TakStopa żelazkaStopa SteamGlide ElitePionowy strumień pary umożliwia prasowanie wiszących dzianinTakCzas ogrzewania2 minBezpieczne dla wszelkich dzianinTakNapełnianie w dowolnej chwiliTakSilne uderzenie pary700 g/minWyjmowany zbiornik wodyTakKolor towaruZłoty, CzarnyMaksymalne ciśnienie pary8,5 barZamykanieTakŻelazko jest dostosowane do wody z kranuTakFunkcja pary pod ciśnieniemTakautomatyczne wyłączanie zasilaniaTakZmienna para wodnaTakpojemność zbiornika na wodę1,8 lMoc żelazka2700 WNapięcie wejściowe AC220-240 VWysokość towaru288 mmWaga artykułu4,9 kgGłębokość artykułu229 mmSzerokość towaru475 mmWaga żelazna850 gWaga wraz z opakowaniem7,4 kgGłębokość opakowania327 mmSzerokość opakowania567 mmWysokość opakowania350 mmDługość przewodu1,8 m, 1,8 mSchowek na wążTakSchowek na kabel sieciowyTakMoc2700 WWskaźnik trafnej temperaturyTakLampka kontrolnaTakWskaźnik zakamienieniaTakWskaźnik poziomu wodyT...
Zalety:
 • moc 2700 W
 • zbiornik 1,8 l
 • stały strumień 170 g/min
 • dodatkowy wyrzut pary 700 g/min
Wady:
 • nieco głośno pracuje
 • czas nagrzewania 2 minuty
 • Producent Philips 

Jaki generator pary wybrać? Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru?

Wybierając dobry generator pary, warto zobaczyć na jego specyfikację. Dobór odpowiednich parametrów gwarantuje efektywną pracę urządzenia, jak również długą żywotność. Dla ułatwienia Twojej decyzji zakupowej przygotowaliśmy artykuł, w którym po kolei wskazujemy te najważniejsze parametry. Sprawdź jaki generator pary wybrać i na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Podpowiadamy!

Jaką moc ma solidny generator pary?

Moc w generatorze pary odpowiada za efektywne działanie urządzenia. Im jest większa, tym generator jest w stanie wytworzyć większą temperaturę pary, ma większe ciśnienie, urządzenie szybciej się nagrzewa, jak również wytwarza większą ilość samej pary wodnej. W przypadku stacji parowych spotkasz się z urządzeniami, u których moc wynosi od 2100 do 3200 W. W trakcie zakupu najlepiej wybierać generator pary, którego moc wynosi przynajmniej 2400 W, dzięki temu urządzenie będzie efektywnie prasowało, dezynfekowało, generowało parę o mocnym wyrzucie, jak również wygładzało nawet te największe zagniecenia. Co więcej, moc generatora pary warto dostosować do ilości domowników. Im większa liczba osób mieszkających w domu, a tym samym odzieży do prasowania, tym mocniejsze urządzenie wybieraj.

Moc generatora paryLiczba osób
od 2100 do 2200 Wprasowanie ubrań dla 2 osób
od 2200 do 2400 Wprasowanie ubrań dla 3-4 osób
od 2400 do 2600 Wprasowanie odzieży dla 5-6 osób
powyżej 2600 Wcodzienne prasowanie dla dużej rodziny powyżej 7 osób.

Jakie ciśnienie pary w generatorze?

Ciśnienie pary w generatorze odpowiada za mocny wyrzut pary wodnej. Ponadto im ten parametr jest większy, tym urządzenie prasuje wydajniej przy każdym rodzaju tkanin. W generatorach pary spotkasz się z ciśnieniem od 3,5 do 10 barów. Jednak jaką wartość wybrać, aby była zadowalająca? Zaleca się modele, u których ciśnienie pary wynosi przynajmniej 5 barów. Dzięki temu dobry generator będzie wytwarzał parę, która poradzi sobie z każdego rodzaju materiałem.

Jaką stopę w generatorze pary wybrać?

Bardzo ważnym elementem w każdym parowym generatorze jest stopa, a mianowicie jej kształt oraz powłoka. Stopa powinna być na tyle duża, aby jednocześnie dokładnie i szybko prasowała, a przy tym była wygodna w trakcie manewrowania. Spotkasz się z urządzeniami, u których stopa jest ze stali, pokryta ceramiczną, tytanową lub teflonową powłoką. Stopa stalowa bardzo szybko się nagrzewa, jednak podatna jest na różnego rodzaju zarysowania. Podobnie jest z powłoką teflonową. Z kolei powłoka ceramiczna bardzo dobrze przewodzi ciepło, co więcej jest bardziej odporna na zarysowania niż modele stalowe. Najtrwalsza stopa to ta pokryta tytanową powłoką – błyskawicznie się nagrzewa i jest odporna na wszelkie zarysowania. Reasumując, najlepszym wyborem jest generator pary z powłoką tytanową lub ceramiczną. 

Jaki czas nagrzewania w generatorze pary?

Istotnym parametrem w każdej dobrej stacji parowania jest czas nagrzewania się stopy żelazka. Im jest on krótszy, tym szybciej przystąpisz do prasowania. Czas nagrzewania się urządzenia odgrywa znaczącą rolę zwłaszcza dla osób, którym zależy na szybkim prasowaniu, np. chcą błyskawicznie wygładzić ubranie przed pójściem do pracy. W związku z tym najlepiej wybierać generator pary, którego czas nagrzewania wynosi maksymalnie 2 minuty.

Jaki wyrzut pary w dobrym generatorze?

Żelazka z generatorem pary posiadają dwa rodzaje wyrzutu, które najczęściej są o różnych wartościach. Zobacz poniżej, jak mocny powinien być stały i dodatkowy wyrzut pary wodnej w dobrym generatorze pary!

Jaki stały wyrzut pary w generatorze?

Stały wyrzut w stacji pary wskazuje na ilość pary, którą urządzenie wytwarza w trybie ciągłym. Parametr ten podawany jest w gramach na minutę. W zależności od wybranego modelu stały strumień pary oscyluje od 60 do 200 g/min. Warto mieć na uwadze, że w trakcie wyboru solidnego generatora pary należy zdecydować się na produkt, dla którego stały wyrzut pary wodnej wynosi przynajmniej 120 g/min. Taka wartość zapewni sprawne i skuteczne prasowanie różnych tkanin, jak również ich precyzyjną dezynfekcję.

Jaki dodatkowy wyrzut pary w solidnym generatorze?

Dodatkowy wyrzut pary to z kolei silne uderzenie pary, które generator wytwarza najczęściej po wcześniejszym uruchomieniu funkcji. W sklepach dostępne są modele stacji, u których dodatkowy wyrzut pary wynosi od 140 do 750 g/min. Jeśli zależy Ci na generatorze parowym, który skutecznie i szybko wygładzi najtrudniejsze zagniecenia, to najlepiej wybierać mocne uderzenie pary wodnej o wartości większej niż 400 g/min.

Jaką pojemność zbiornika na wodę wybrać w generatorze pary?

W trakcie zakupu najlepszej stacji parowej koniecznie zobacz na pojemność zbiornika na wodę. Im pojemność jest większa, tym dłużej będziesz prasować bez konieczności ciągłego uzupełniania generatora wodą. Warto mieć na uwadzę,  że pojemność powinna być, tak dopasowana, aby wystarczała na kilkugodzinne prasowanie. Spotkasz się z generatorami pary, u których pojemność zbiornika na wodę wynosi od 1 do 2,5 litrów.

W przypadku, gdy prasujesz tkaniny tylko dla siebie, wtedy wybieraj pojemność wynoszącą od 1 do 1,5 litra. Z kolei, jeśli masz nieco więcej ubrań do prasowania, a w gospodarstwie domowym mieszka od 2 do 4 osób, wtedy wybieraj pojemność od 1,5 do 2 l. Tymczasem gdy Twoja rodzina składa się z 5 lub więcej osób, wtedy najlepszym wyborem będzie zakup stacji parowej z pojemnikiem od 2 do 2,5 litra.

Ilość osób w gospodarstwie domowymPojemność zbiornika generatora pary
dla singlaod 1 do 1,5 l
od 2 do 4 osóbod 1,5 do 2 l
5 lub więcej osóbod 2 do 2,5 l

Jakie funkcje ma polecany generator pary?

W trakcie zakupu generatora pary zobacz czy urządzenie posiada dodatkowe funkcje oraz wyposażenie. Do jednych z przydatnych udogodnień zaliczamy silny strumień pary, dzięki któremu szybko wygładzisz te najtrudniejsze zagniecenia. Kolejnym ciekawym trybem jest automatyczny sygnalizator, który wskazuje o braku wody w zbiorniku. Co więcej, kolejnymi udogodnieniami są:

 • pionowy wyrzut, który umożliwia prasowanie w pionie;
 • system antywapienny z automatycznym sygnalizatorem, który wskazuje na konieczność odkamieniania;
 • automatyczne wyłączanie urządzenia co minimalizuje ryzyko przypalenia ubrań;
 • regulacja strumienia ciągle wytwarzanej pary;
 • deska do prasowania w zestawie.

Ile kosztuje dobry generator pary?

Kwota, którą należy przeznaczyć na zakup sprawdzonego generatora pary, zależna jest od strumienia pary wodnej, mocy urządzenia, dodatkowego uderzenia pary, ciśnienia, czasu nagrzewania, jak również od wbudowanych funkcji. Klasyczne żelazka w postaci generatora kosztują już od 220 zł, z kolei cena za te najbardziej rozbudowane modele może sięgać nawet 3200 zł.

Z jakiej firmy wybrać generator pary do prasowania?

Decydując się na zakup generatora pary do wygładzania oraz dezynfekcji różnego rodzaju tkanin, wybieraj tylko taki produkt, który jest polecany przez innych użytkowników, a tym samym jest od sprawdzonego producenta. Jednymi z polecanych firm są:

 • generator pary Philips,
 • generator pary Tefal,
 • generator pary Braun,
 • generator pary LauraStar,
 • generator pary Zelmer.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje generator pary?

  Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup, oscyluje od 220 do 3200 zł. Kwota za parowy generator zależna jest od marki, pojemności zbiornika, mocy, ciśnienia, mocy wyrzutu pary, rodzaju stopy, czasu nagrzewania, jak również od zastosowanych systemów. 

 2. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu solidnego generatora pary wodnej?

  W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na producenta, moc generatora, ciśnienie, stopę, wartość wyrzutu pary, czas nagrzewania stopy, pojemność zbiornika. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia.

 3. Do czego sprawdzi się generator pary?

  Generator pary znajduje zastosowanie w gospodarstwie domowym do prasowania ubrań, ale nie tylko! Możesz go wykorzystać do prasowania firanek, dezynfekcji, odświeżania pościeli czy łóżka, jak również do innych tkanin, które wymagają wygładzenia oraz odświeżenia.

Podsumowanie

 • Z użyciem generatora pary szybko wyprasujesz oraz zdezynfekujesz różnego rodzaju tkaniny w swoim domu.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów, takich jak moc generatora, czas nagrzewania, ciśnienie, kształt oraz powłoka stopy, pojemność zbiornika na wodę, moc strumienia wyrzutu stałego, moc maksymalnego wyrzutu pary, wbudowane funkcje, markę oraz wyposażenie.
 • Przydatną funkcją w generatorze jest możliwość prasowania w pionie, jak również system odkamieniania, który automatycznie poinformuje Cię o konieczności czyszczenia urządzenia.
 • Cena za stacje parowe zaczyna się już od 220 zł, a może sięgać nawet 3200 zł.
 • Do polecanych marek zaliczamy generator parowy Tefal, Philips, Braun, LauraStar oraz Zelmer.
 • Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem dobrego parowego generatora, to sprawdź nasz ranking stacji parowych. Ranking generatorów pary pokazuje polecane urządzenia w okazyjnych cenach na rynku!
Karolina Pisarska
0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry