Dyfuzor do olejków eterycznych - Ranking Kwiecień 2024

Dyfuzor do olejków eterycznych to świetne urządzenie, które nie tylko wprowadzi niepowtarzalny klimat, ale również przyczyni się do poprawy samopoczucia. Chcesz kupić dyfuzor zapachowy? Który wybrać – bezprzewodowy czy sieciowy? Ultradźwiękowy a może parowy? W artykule wskazujemy jak dopasować moc oraz pojemność zbiornika! Przeczytaj jaki dyfuzor do olejków eterycznych kupić! Sprawdź i wybierz najlepszy produkt z rankingu dyfuzorów zapachowych do olejków eterycznych na Kwiecień 2024! 

Ranking dyfuzorów zapachowych do olejków eterycznych 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Aromatyzer CECOTEC PureAroma 500 Smart Garnet (8435484056373) Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Cecotec Aromatyzer pure aroma 150 yang 5284 Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Cecotec Aromatyzer pure aroma 300 yang 5282 (8435484052825) Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Stadler form Aromatyzer zoe czarny Producent: Stadler Form Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Cecotec Aromatyzer pure aroma 150 yin 5285 (8435484052856) Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Aromatyzer STYLIES Elara Biały DARMOWY TRANSPORT Producent: Stylies Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Aromatyzer CECOTEC Pure Aroma 300 Yin 5283 Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Aromatyzer CECOTEC PureAroma 500 Smart Sand, 5634 Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Nawilżacz z aromatyzerem Stadler Form Ben (czarny), Ben czarny Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Cecotec PureAroma 500 Smart (szary) Producent: Cecotec Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie wybranych dyfuzorów do olejków zapachowych przez MójRanking.pl

Jaki dyfuzor do olejków eterycznych do aromaterapii wybrać?

Chcesz kupić dobry dyfuzor do olejków eterycznych, jednak kompletnie nie wiesz jakie urządzenie wybrać? Poniżej przygotowaliśmy poradnik, w który wskazujemy, na co zwrócić uwagę kupując najlepszy model! Sprawdź jaki dyfuzor do olejków zapachowych wybrać, aby wprowadzał wyjątkowy nastrój, wpływał na lepsze samopoczucie czy zmniejszał stres i napięcie!

Wirnikowy, parowy czy ultradźwiękowy – jaki rodzaj dyfuzora będzie najlepszy?

Pierwszym krokiem w trakcie zakupu dyfuzora, jest wybór odpowiedniego rodzaju. Spotkasz się z dyfuzorem:

 • wirnikowym,
 • parowym,
 • ultradźwiękowym.

Dyfuzory wirnikowe to urządzenia, które posiadają w swojej budowie wirnik. Odpowiada on za rozbijanie wody na małe cząsteczki w postaci mgiełki, która następnie unosi się razem z powietrzem w pomieszczeniu. Z kolei dyfuzory parowe, inaczej zwane ewaporacyjne, podgrzewają wodę z olejkami eterycznymi, które następnie unoszą się w postaci pary. Ostatnimi są dyfuzory ultradźwiękowe, które rozbijają wodę na maleńkie cząsteczki dzięki wysokiej częstotliwości drgań. Taka zamiana na zimną mgiełkę odbywa się z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych.

Jednak, który dyfuzor wybrać? Bez wątpienia najlepszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest dyfuzor do olejków eteryczny ultradźwiękowy. W porównaniu do pozostałych modeli jest on dużo bardziej efektywny.

Jakiej mocy dyfuzor do olejków eterycznych wybrać?

Decydując się na zakup dyfuzora zapachowego, wybierz taki, który ma dopasowaną moc, która z kolei odpowiada za efektywność działania, a tym samym za skuteczne rozpraszanie delikatnej mgiełki po pomieszczeniu. Dostępne na rynku są produkty, u których parametr ten wynosi od 5 do 18 W. Przy czym najlepiej zdecydować się na taki dyfuzor do rozpylania olejków eterycznych, którego moc wynosi przynajmniej 10 W.

Jak dopasować pojemność zbiornika w dyfuzorze do aromaterapii?

Każdy dyfuzor w swojej budowie ma pojemnik na wodę, który zazwyczaj wyposażony jest w miarkę, która z kolei wskazuje maksymalny poziom wody. Warto mieć na uwadze, że pojemność zbiornika na wodę należy dopasować do pomieszczenia, jak również do częstotliwości użytkowania. W sprzedaży są dostępne urządzenia do dyfuzji olejków eterycznych ze zbiornikiem o pojemności od 50 do 1600 ml. Przy czym te mniejsze modele w przedziale od 50 do 500 ml doskonale sprawdzą się do mniejszych pokoi o powierzchni do 15 m2. Tymczasem te większe egzemplarze z pojemnikiem od 600 do 1600 ml świetnie nadadzą się w pomieszczeniach od 15 do 30 metrów kwadratowych.

Bezprzewodowy czy sieciowy – jaki rodzaj dyfuzora zasilania wybrać?

Dyfuzor, który wytwarza parę z olejkami eterycznymi, może występować w dwóch rodzajach – sieciowy lub bezprzewodowy. Dyfuzor sieciowy podłącza się do typowego gniazda zasilania o napięciu 230 V. Jego zaletą jest możliwość nieprzerwanej pracy. Oprócz tego możesz kupić również ten, który zasilany jest przez kabel USB. Z kolei drugi rodzaj dyfuzora, czyli bezprzewodowy, najczęściej zasilany jest bateryjnie lub akumulatorowo. Tego typu urządzenie możesz postawić w każdym miejscu oraz zabrać ze sobą w podróż. Minusem jest ograniczony czas działania. Warto dodać, że modele bezprzewodowe zazwyczaj funkcjonują nawet do 10 godzin ciągłej pracy. Porównując je wszystkie, najlepszym rozwiązaniem jest wybór dyfuzora bezprzewodowego, którego czas pracy wynosi przynajmniej 4 godziny.

Jaki poziom hałasu będzie odpowiedni?

Kupując aromatyzer do dyfuzowania olejków eterycznych sprawdź poziom emisji hałasu. Wybrane urządzenia są w stanie wytwarzać parę wodną z olejkami zbyt głośno, co z kolei wpływa na niski poziom komfortu, zwłaszcza w nocy. Dostępne są dyfuzory, których poziom hałasu oscyluje od 25 do 35 dB. Przy czym te najlepsze aromatyzery emitują hałas na poziomie mniejszym niż 30 dB. Dzięki temu możesz wykorzystać urządzenia za dnia, jak również w trakcie nocy.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie w urządzeniu do olejków zapachowych

Wydajny dyfuzor to taki, który posiada różne funkcje, które z kolei usprawniają jego działanie. Do jednych z przydatnych zastosowań jest timer. Dzięki niemu ustawisz czas działania, po czym urządzenie się wyłączy. Na dodatek większość dyfuzorów do odświeżania i nawilżania powietrza wyposażonych jest w światło LED, które podświetli mgiełkę lub parę, a tym samym nada niepowtarzalny klimat w trakcie relaksu. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć:

 • funkcję aromaterapii,
 • wskaźnik niskiego poziomu wody w zbiorniku,
 • zdalne sterowanie,
 • dołączony do zestawu pilot,
 • tryb nawilżacza powietrza,
 • nowoczesny design.

Ile kosztuje dyfuzor do aromaterapii?

Wybierając dyfuzor do olejków eterycznych, spotkasz się z urządzeniami, których cena waha się od 60 do 500 zł. Warto dodać, że na kwotę duży wpływ ma marka, pojemność pojemnika, wielkość urządzenia, jego wygląd, poziom hałasu, jak również moc. Oprócz tego dodatkowe wyposażenie oraz tryby również wpływają na kształtowanie się ceny za produkt.

Dyfuzor olejków eterycznych – z jakiej marki wybrać urządzenie?

Pamiętaj, aby wybierać aroma dyfuzor, który jest polecany przez innych użytkowników. Do sprawdzonych marek, które produkują wysokiej jakości dyfuzory do olejków eterycznych, zaliczamy:

 • Stadler,
 • Cecotec,
 • Air&Me,
 • Götze & Jensen,
 • Sharp.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobry dyfuzor do olejków eterycznych?

  W trakcie wyboru dyfuzora koniecznie zobacz na pojemność zbiornika, moc urządzenia, poziom hałasu, jak również na typ zasilania. Dodatkowo zobacz markę oraz tryby, które posiada wybrany model.

 2. Ile kosztuje dyfuzor do olejków eterycznych do aromaterapii?

  Większość dyfuzorów kosztuje od 60 zł. Z kolei te najdroższe modele mogą kosztować nawet 500 zł. Warto dodać, że duży wpływ na kształtowanie się ceny ma marka urządzenia, jego wielkość, pojemność zbiorniczka na wodę, moc urządzenia, jak również rodzaj zasilania.

 3. Jak działa dyfuzor do aromaterapii?

  Działanie dyfuzora do aromaterapii nieco się różni od wybranego modelu. Można spotkać się z urządzeniami, które wytwarzają parę wodną. W takich modelach dochodzi do podgrzewania wody z odpowiednio dobranym olejkiem eterycznym, po czym wytwarza się para. Inne modele dyfuzorów tworzą zimną mgiełkę, która najczęściej powstaje przez fale ultradźwiękowe.

Podsumowanie

 • Dyfuzor olejków eterycznych to urządzenie, które łączy w sobie aromatyzer z nawilżaczem powietrza.
 • Można wyróżnić trzy typy dyfuzorów: ultradźwiękowy, parowy, wirnikowy.
 • Dyfuzor działa na podobnej zasadzie jak nebulizator lub nawilżacz powietrza.
 • Aromatyzer sprawdzi się szczególnie dla osób, które mają problemy z układem oddechowym.
 • Urządzenie wytwarza doskonały aromat, który ulatnia się w powietrzu w całym pomieszczeniu.
 • Do dyfuzora możesz zastosować naturalne olejki, dzięki czemu wykonasz aromaterapię, która wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz zdrowie – zwłaszcza na drogi oddechowe.
 • Ultradźwiękowe dyfuzory, dzięki wysokiej częstotliwości drgań, rozprzestrzeniają mgiełkę po pomieszczeniu.
 • Przed zakupem zobacz na takie parametry techniczne wybranego produktu jak: moc, wydajność, pojemność pojemnika, rodzaj zasilania czy marka.
 • Najlepiej wybierać dyfuzor o mocy większej niż 10 W.
 • Do jednych z polecanych marek można zaliczyć dyfuzory Stadler, Sharp, Cecotec oraz Air&Me.
 • Cena za dobre urządzenie do olejków zapachowych waha się od 60 do 500 zł.
 • Przed zakupem poznaj opinie na temat wybranego dyfuzora do olejków. Ponadto sprawdź nasz ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry