Lodówka side by side - Ranking Grudzień 2023

Najlepsze lodówki side by side mają wiele zalet, do których można zaliczyć wielki litraż, sposób otwierania drzwi czy wiele funkcji. Który model wart jest jednak szczególnego polecenia? Nasz ranking zawiera najbardziej opłacalne w zakupie lodówki typu side by side dla osób szukających najlepszych urządzeń do przechowywania produktów i żywności!

Co to jest lodówka side by side?

Klasyczną lodówkę side by side charakteryzuje pionowy podział na część mrożącą (zamrażalnik zwykle po lewej stronie) i chłodzącą znajdującą się zazwyczaj po prawej stronie. Zamrażalnik i chłodziarkę otwierasz osobno – w systemie side by side występuje najczęściej para wysokich na całe urządzenie drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz schylać się zawsze do dolnej części urządzenia w zależności od tego, czy jest to chłodziarka czy zamrażarka (zwykle ta druga).

Lodówki te nie są zwykle bardzo wysokie – nie przekraczają bowiem 180 cm wysokości – ale bardzo często są szersze od pozostałych, nierzadko licząc nawet ponad 90 cm szerokości. Wewnątrz lodówki side by side jest zazwyczaj bardzo dużo miejsca, co umożliwia przechowywać żywność (warzywa i owoce, mięso i inne) dla całkiem sporej rodziny. No właśnie – lodówka side by side sprawdzi się dla dużych rodzin w na tyle sporej kuchni, aby dało się ją sensownie ulokować (uwaga na jej znaczną szerokość!).

Do lodówek side by side czasami zalicza się też modele typu Multidoor, które posiadają aż 4 niezależne drzwiczki, a także French Door. Te ostatnie co prawda mają dwoje drzwi, jak „zwykłe” side by side, ale mają tradycyjnie rozwiązane wnętrze, a więc poziomy podział na część chłodzącą i mrożącą.

Ranking lodówek side by side 2023 – zestawienie najlepszych lodówek side by side

Oto znakomite lodówki side by side 2023 roku:

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Hisense RQ758N Producent: Hisense Ocena eksperta: 10 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
2 LG GSJV31WBXF Producent: LG Ocena eksperta: 9.9 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
3 Haier HTF-456 Producent: Haier Ocena eksperta: 9.8 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
4 Hisense RQ563N Producent: Hisense Ocena eksperta: 9.7 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
5 Hisense RQ760N4IFE Producent: Hisense Ocena eksperta: 9.6 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
6 Hisense RS650N4AF2 Producent: Hisense Ocena eksperta: 9.5 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
7 Hisense RF750N Producent: Hisense Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Samsung RF65A967ESR Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Samsung RF65A977FSG Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.2 / 10 Kolor: czarny 
Szerokość: 91 cm
Pojemność chłodziarki netto: 387 l
Najniższa cena online
10 Bosch KAD93VB Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.1 / 10 Kolor: czarny 
Szerokość: 91 cm
Klasa energetyczna:
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane lodówki side by side przez eksperta mójranking.pl

Przed Tobą ranking lodówek side by side – top 5 polecanych modeli!

Miejsce 1
Haier HSR5918DIPB NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Haier HSR5918DIPB


Ta lodówka marki Haier może pochwalić się klasą energetyczną D, co jak na gabaryty i możliwości lodówki jest jak najbardziej do godne polecenia. Pojemność części chłodzącej wynosi 333 l, a zamrażarki niemal 180 litrów! To naprawdę bardzo dużo i jak na side by side przystało, po lewej stronie mieści się zamrażalnik, a po prawej chłodziarka. Haier zapewnił tutaj pełny no frost dla całego wnętrza lodówki.
Wymiary: 177,5x90,8x65,9 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: D
Waga: 122 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 333/178 l
Liczba półek/szuflad/balkoników w chłodziarce: 4/2/3
Liczba półek/szuflad/balkoników w zamrażarce: 4/2/0
Zużycie prądu na rok: 253 kWh
Technologie: No Frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Komora zero, Dystrybutor wody
Dodatkowe: Elektroniczna regulacja temperatury, Funkcja wakacje, Oświetlenie LED, System Multiflow, Wewnętrzny wentylator
Jest tu też sporo dodatkowych funkcji i pojemników. Model Haier HSR5918DIPB zapewnia aż 4 półki i 2 szuflady w zamrażalniku! To nieporównywalnie więcej niż w przypadku klasycznej lodówki, gdzie część chłodząca zajmuje zdecydowaną większość pojemności. Co warte podkreślenia, lodówka nie jest wysoka - liczy niecałe 180 cm wys., ale (jak na lodówkę side by side przystało) jest szeroka i dość głęboka.
Haier HSR5918DIPB zapewni utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz do 5 godzin w przypadku braku zasilania. Z pewnością docenisz obecność dystrybutora na wodę, funkcji wakacje czy oświetlenia LED. Lodówka ta nie jest tania - kosztuje obecnie najczęściej około 5500 złotych - ale doskonale sprawdzi się w praktyce! W swojej kategorii cenowej jest to zdecydowanie wyróżniający się model side by side. Lodówka Side-by-Side oferuje dużą objętość, gwarantując przystępny dostęp do przestrzeni jednocześnie chłodziarki, jak i zamrażarki. Posiada wewnętrzny ekran elektroniczny, funkcję szybkiego chłodzenia i prędkiego zamrażania, dystrybutor wody, a także kostkarkę do lodu. Zaopatrzona w wewnętrzny wentylator.......
Zalety:
 • stosunkowo bardzo nieduże roczne zużycie prądu
 • ogromna pojemność chłodziarki i zamrażarki
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • sporo szuflad, półek i balkoników
Wady:
 • cena
 • Producent Haier 
 • Kolor czarny 
Miejsce 2
Samsung RS67A8810S9 NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Samsung RS67A8810S9


Ta lodówka Samsung jest nieco tańsza, kupisz ją bowiem w cenie niższej niż 5000 złotych. Jest jednak mniej energooszczędna (klasa F - roczne zużycie prądu na poziomie niecałych 400 kWh). Jest tu oczywiście pełny no frost, ale co jeszcze?
Wymiary: 178,0x 91,2x71,6 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: F
Waga: 117 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 409/225 l
Liczba półek/szuflad/balkoników w chłodziarce: 4/2/5
Liczba półek/szuflad/balkoników w zamrażarce: 4/2/2
Zużycie prądu na rok: 395 kWh
Technologie: No frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Komora zero, Dystrybutor wody
Dodatkowe: Alarm otwartych drzwi, Smart Conversion, Space Max, Tryb wakacyjny, TWIN Cooling Plus
Wielka pojemność! Chłodziarka zajmuje 409, a zamrażarka aż 225 litrów! Koreański producent zadbał - jak to w modelach Samsunga najczęściej bywa - o efektywne wykorzystanie wnętrza - balkoniki na drzwiach na różnego rodzaju mniejsze produkty (małe napoje, jajka, słoiki itp.) znajdują się licznie w obu częściach lodówki. W ten sposób wykorzystano każdą wolną przestrzeń. Brawo Samsung!
Ale ta lodówka ma jeszcze więcej zalet. Oprócz dystrybutora na wodę znajdziesz tu także kostkarkę do lodu - skorzystaj z niej raz, a nie będziesz chciał lodówki bez tej funkcji! Model ten oferuje naprawdę dużo przy (stosunkowo) niewygórowanej cenie. Jeżeli potrzebujesz naprawdę pojemną lodówkę z dużą zamrażarką, a która ma dość konkurencyjną cenę, to właśnie na taką trafiłeś! Lodówka Side by Side Samsung RS 67A8810S9 634LLodówka Side żeby Side Samsung RS 67A8810S9 o pojemności 634l, w odcieniu szczotkowana stal nierdzewna, z technologią Twin Cooling Plus i SpaceMax. NAJWAŻNIEJSZE PARAMEMETYRY:objętość brutto: 634 l ‎Zamrażarka brutto: 225 l ‎Chłodziarka brutto: 409 l ‎Szerokość netto: 912 mmWysokość obudowy z zawiasem netto: 1780 mmGłębokość z uchwytem drzwi netto: 716 mmNo FrostTyp chłodzenia: Twin Cooling Plus™Dozownik z filtrem wodyKolor: Szczotkowana stal nierdzewnaAutomatyczna kostkarkaKlasa produktywności energetycznej dla standardowego zakresu dynamicznego (SDR): FPoziom hałasu: 36 dBAZdolność zamrażania: 15kg / 24godz. ‎Roczne zużycie energii: 395 kWh/rok ‎Tryb wakacyjny Pojemniejsza wewnątrz, a taka sama na zewnątrzTechnologia SpaceMax™Przechowuj więcej jedzenia w nad wyraz przestronnym wnętrzu o objętości 634 litrów*. nieszablonowa technika SpaceMax™ wykorzystuje specjalną, bogatą w uretan izolację, dzięki której ścianki urządzenia mogą być istotn...
Zalety:
 • ogromna pojemność chłodziarki i zamrażarki
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • sporo szuflad, półek i balkoników
 • niezła cena
Wady:
 • dość duże roczne zużycie prądu
 • Producent Samsung 
 • Kolor srebrny 
 • Szerokość 91 cm
 • Pojemność chłodziarki netto 409 l
 • Pojemność zamrażarki netto 225 l
Miejsce 3
LG GSJV90PZAF NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka LG GSJV90PZAF


W nieco wyższej cenie kupisz także lodówkę innego południowokoreańskiego producenta, a więc LG. Jego model GSJV90PZAF jest tylko o kilka litrów mniejszy, a zapewnia równie dużo, choć z jeszcze nieco wyższym zużyciem prądu na rok, które przekracza granicę 400 kWh.
Wymiary: 179,0x91,3x73,5
Klasa energetyczna: zakres A-G: F
Waga: 141 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 416/219 l
Liczba półek/szuflad/balkoników w chłodziarce: 4/2/5
Liczba półek/szuflad/balkoników w zamrażarce: 4/2/2
Zużycie prądu na rok: 437 kWh
Technologie: No Frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Sterowanie smartfonem, Dystrybutor wody
Dodatkowe: Dodatkowe drzwi Door in Door, DoorCooling, Fresh Balancer, LINEARCooling, Metal Fresh, Smart ThinQ, Sterylizacja UVNano, System Multi Airflow, Utility Box
Pojemność tej lodówki LG side by side wynosi 416 i 219 litrów odpowiednio dla chłodziarki i zamrażarki. Naturalnie nie mogło zabraknąć pełnego No Frost, kostkarki do lodu (wymaga podłączenia do bieżącej wody), a także dystrybutora na wodę. Producent zadbał też o dodatkowe drzwi lodówki - system Door in Door.
Ta lodówka jest inteligenta! Możesz nią sterować za pomocą smartfona. Co ważne, produkty spożywcze wewnątrz wytrzymają nawet do 12 godzin w razie ewentualnej awarii prądu w Twojej okolicy. Nie ma się więc o co martwić! Podobnie jak wcześniejsza lodówka Samsung, także i LG świetnie zagospodarował wnętrze wyposażając ją w liczne półki, szuflady i balkoniki na obu drzwiczkach. System samoczynnego odszraniania chłodziarki:tak;Bezpieczeństwo:alarm (wskaźnik) niedomkniętych drzwi, blokada panelu sterowania;System No Frost:tak;Bezszronowa (No Frost) do opisów:bezszronowa (No Frost);Bezszronowa (No Frost):pełny No Frost;Zdolność przechowywania w razie awarii:2 godz.;dodatkowe informacje:podłączenie do bieżącej wody, oświetlenie ledowe, dotykowy panel sterujący;Kolor:srebrny/szary;Dystrybutor wody:tak;Dystrybutor wody:tak (wymaga podłączenia do bieżącej wody);Funkcje uzupełniające:komora świeżości, zdalne sterowanie;Funkcje uzupełniające:kruszenie lodu, zdalne sterowanie;dopełniające opcje:dotykowy panel sterujący, dystrybutor wody, kompresor z inwerterem, kruszenie lodu, oświetlenie ledowe, podłączenie do bieżącej wody, szuflada z kontrolą wilgotności, wymuszona cyrkulacja powietrza (system MultiAirflow);Gwarancja producenta:24 miesiące, 10 lat na silnik;Zgodność z aplikacją:LG ThinQ;Kompatybilność aplikacji:Android od wersji 7.0, iOS od wersji 12.0;Interoperacyj...
Zalety:
 • ogromna pojemność chłodziarki i zamrażarki
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • bardzo dużo szuflad, półek i balkoników
 • sterowanie smartfonem
Wady:
 • stosunkowo duże roczne zużycie prądu
 • Producent LG 
 • Kolor srebrny 
Miejsce 4
Amica FY5079.3 NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Amica FY5079.3DFXBI


Ten model znanej i lubianej Amici jest dowodem na to, że lodówki side by side nie muszą kosztować majątku. Za mniej niż 3000 złotych dostaniesz tu taką lodówkę, w dodatku z pełnym system No Frost i ze znacznie "mniejszym" apetytem na prąd. Nie jest ona jednak aż tak pojemna jak poprzednie w naszym rankingu lodówek dwudrzwiowych.
Wymiary: 176,3x83,9x63,7 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: E
Waga: 84 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 261/169 l
Liczba półek/szuflad/balkoników w chłodziarce: 4/1/4
Liczba półek/szuflad/balkoników w zamrażarce: 4/1/3
Zużycie prądu na rok: 285 kWh
Technologie: No Frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Dystrybutor wody
Dodatkowe: DoorShelf, Funkcja ECO, Oświetlenie LED, SafetyGlass, SensorControl
Pojemność chłodziarki/zamrażarki to odpowiednio 261 i 169 litrów. Nie jest to mało, ale w porównaniu do poprzednich kolosów nie jest to aż tak imponujący wynik. W zamian otrzymasz jednak sporo funkcji: ECO, DoorShelf, dystrybutor wody czy ręczną kostkarkę do lodu.
Mimo dość podobnych gabarytów (jedynie szerokość się wyróżnia - ta Amica jest o ok. 10 cm węższa o wielu konkurentów side by side) zachowano sporo funkcjonalności, które definiują nowoczesną lodówkę na miarę XXI wieku. Zadbano też o efektywne zagospodarowanie wnętrze, czego dowodem są liczne półki i balkoniki na obu drzwiczkach, choć akurat liczba szuflad jest tu wyraźnie mniejsza. Lodówka side aby side Amica FY5079.3DFXBI NoFrost Dyspenser wody IceMaker Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca Amica w kolorze Inox o obszerności całkowitej 430 l NAJWAŻNIEJSZE właściwości Kolor: Inox Wysokość: 1763 mm pojemność pełna: 430l Total NoFrost Dyspenser wody IceMaker Funkcja Eco Funkcja Super chłodzenie Funkcja Super zamrażanie Oświetlenie LED Sterowanie: Sensorowe Total NoFrost uwielbiasz rozmrażać lodówkę? Jeśli nie, już nigdy nie będziesz musiał tego robić! technologia Total NoFrost zagwarantuje stałą kontrolę poziomu wilgotności równocześnie w chłodziarce jak i zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. A brak szronu to brak zapotrzebowania rozmrażania! ale NoFrost topokaźniejsza higiena i dłuższa świeżość Twoich produktów, bo stała temperatura w całej lodówce ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. Nie musisz nic robić, a wygodnie oszczędzasz! Dyspenser wody Wiesz, iż powinniśmy pić minimum 2 litry wody dziennie? Dyspenser wody w lodówkach Amica zapewnia Ci do ni...
Zalety:
 • nieduże roczne zużycie prądu
 • bardzo atrakcyjna cena
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • dość nieduże gabaryty (jak na side by side)
Wady:
 • stosunkowo nieduża pojemność chłodziarki i zamrażarki (jak na side by side)
 • Producent Amica 
 • Kolor czarny, srebrny 

Jaką lodówkę side by side wybrać? Przewodnik zakupowy

Jaką pojemność wybrać w lodówce side by side?

Im więcej, tym lepiej! Po to właśnie kupujesz taką lodówkę, która wyróżnia się od zwykłych lodówek przede wszystkim litrażem. Oczywiście nierzadko pojemność lodówki jest wypadkową ceny i jakości wyboru, więc często największe modele będą po prostu najdroższe.

Ale spokojnie! W dobrych cenach znajdziesz już modele side by side z pojemnością około 300/150 l (chłodziarka/zamrażarka). Zarówno takie, jak i znacznie większe (ponad 400/200 litrów!), umieściliśmy w naszym autorskim rankingu top 5 lodówek side by side!

Jaka chłodziarka w lodówce side by side?

Celuj w No Frost – bez tego systemu nie kupuj lodówki! Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta kontroluje temperaturę i poziom wilgotności, przez co nie dopuszcza do oszronienie wnętrza. Dobrze, gdy w części chłodzącej znajdują się liczne szuflady (w tym z kontrolą wilgotności), półki czy tzw. balkoniki na drzwiczki.

Jaka zamrażarka w lodówce side by side?

Podobnie jak poprzednio, tylko No Frost. Lodówki wyposażone w ten system zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, nazywane są pełnym No Frost. Fajnie, gdy chłodziarka posiada także wbudowaną automatyczną kostkarkę do lodu.

W side by side zazwyczaj (choć też nie zawsze!) zamrażarka znajduje się po lewej stronie na całej wysokości lodówki.

Jakie powinno być zużycie prądu w lodówce?

O wielkich oszczędnościach możesz pomarzyć – zwykle lodówki side by side są sporych gabarytów i mają mocne agregaty i termostaty, które odpowiadają za utrzymanie dużej pojemności w właściwych parametrach. Wiąże się to ze stosunkowo większym zapotrzebowaniem na prąd niż tradycyjne lodówki.

Lodówki side by side zazwyczaj pobierają około 350-450 kWh rocznie, co przekłada się na rachunki wynoszące ok. 280 zł wzwyż. Bardziej energooszczędne modele pobierają mniej niż 300 kWh prądu, ale mają też zazwyczaj mniejszą pojemność i/lub mniej dodatkowych funkcji.

Zapomnij o klasach energetycznych C lub D (dawna klasa A+++) – lodówki side by side zwykle mieszczą się w klasach E-F, ale istnieją też wyjątki, jak lodówka Haier, która zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu!

Jaki poziom hałasu w dobrej lodówce side by side?

Oczywiście im mniejszy, tym lepszy. Nowoczesne lodówki side by side pracują wystarczająco cicho, aby nie zauważyć ich obecności, a poziom emitowanego hałasu wynosi zazwyczaj około 35-40 dB.

Ile kosztuje dobra lodówka side by side?

Z racji swoich dość znacznych (szerokość) gabarytów, lodówki te są często bardzo pojemne, mają jednocześnie sporo funkcji, a to wszystko wpływa na dość znaczną cenę. W porównaniu do tradycyjnych lodówek, w tym przypadku ceny dobrych i polecanych modeli zaczynają się od około 3000 złotych. Najbardziej wybredni mogą skusić się nawet na lodówki side by side w cenie przekraczającej 10000 złotych!

 1. Lodówka Haier HSR5918DIPB – ok. 5500 zł
 2. Lodówka Samsung RS67A8810S9 EF – ok. 4200-5000 zł
 3. Lodówka LG GSJV90PZAF – ok. 5000 zł
 4. Lodówka Amica FY5079.3DFXBI – ok. 2800 zł
 5. Lodówka Hisense RS560N4AD1 – ok. 3000 zł

Z jakiej firmy najlepsza lodówka typu side by side?

Oczywiście marka również ma znaczenie, ale czasem świadczy nie tyle o jakości produktu, a… generuje tylko znacznie wyższą cenę. Lodówki Whirlpool, LG, Haier, Hisense, Toshiba czy marki Samsung i Amica są generalnie jak najbardziej godne polecenia.

Przed zakupem porównaj oczywiście możliwości poszczególnych modeli, aby wybrać jak najlepszą lodówkę w jak najlepszej cenie!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy lodówki side by side zawsze mają pionowy podział wnętrza?

  Nie zawsze - niektóre (frenchdoor) zachowały standardowy, a więc poziomy podział na zamrażalnik i chłodziarkę, ale posiadają dwoje drzwi.

 2. Czy lodówki side by side są zawsze bardzo szerokie?

  Zwykle przekraczają 90 cm szer., są więc znacznie szersze od tradycyjnych. Na rynku (a także w naszym powyższym rankingu) znajdziesz też bardziej kompaktowe modele, które zmieścisz w mniejszej kuchni. W ich przypadku szerokość nieznacznie przekracza 80 cm. Warto dodać, że lodówki side by side zwykle nie są wysokie i nie przekraczają 180 cm.

 3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki side by side?

  Przede wszystkim weź pod uwagę gabaryty takiej lodówki. Z jednej strony musi się ona zmieścić w Twojej kuchni (często ich szerokość przekracza 90 cm!), z drugiej musi się w niej zmieścić żywność dla całej Twojej rodziny. Przed zakupem sprawdź dokładnie zużycie prądu, gdyż niektóre mają dość spory "apetyt" na energię elektryczną. Generalnie możesz spodziewać się też wiele użytecznych funkcji, jak No Frost, kostkarkę do lodu, dystrybutor na wodę, a nawet sterowanie smartfonem i wiele innych!

Podsumowanie

Każda lodówka posiada podstawowe funkcje, jak chłodzenie i zamrażanie. Nie każda ma jednak tyle wyrachowanych opcji i możliwości, jak zaawansowana lodówka w stylu side by side. Dla wielu pionowy podział lodówki na część mrożącą i chłodzącą jest właśnie najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Charakterystyka takiego rozwiązania wymusza co prawda poszerzenie samego urządzenia, ale dzięki czemu nie musi być ono wysokie na ponad 2 metry, jak to często ma miejsce w przypadku klasycznych chłodziarko-zamrażarek. Wybierając side by side, nie zapomnij zwrócić uwagi na:
 • wielkości wnętrza i jego zagospodarowania (liczba pojemników, szuflad, półek itp.)
 • obecność systemu No Frost
 • dodatkowe opcje i możliwości, np. kostkarka do lodu
 • pobór prądu - tego typu lodówki z reguły nie należą do najbardziej oszczędnych
 • cenę - to ona i tak na końcu zweryfikuje Twoje wymagania; najważniejsze to znaleźć najlepszy model w kwocie, jaką chce się przeznaczyć na zakup nowej lodówki
Jacek Bąk
Przeczytaj poradniki:

3 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry