Lodówka side by side - Ranking Maj 2024

Najlepsze lodówki side by side mają wiele zalet, do których można zaliczyć wielki litraż, sposób otwierania drzwi czy wiele funkcji. Który model wart jest jednak szczególnego polecenia? Nasz ranking zawiera najbardziej opłacalne w zakupie lodówki typu side by side dla osób szukających najlepszych urządzeń do przechowywania produktów i żywności!

Co to jest lodówka side by side?

Klasyczną lodówkę side by side charakteryzuje pionowy podział na część mrożącą (zamrażalnik zwykle po lewej stronie) i chłodzącą znajdującą się zazwyczaj po prawej stronie. Zamrażalnik i chłodziarkę otwierasz osobno – w systemie side by side występuje najczęściej para wysokich na całe urządzenie drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz schylać się zawsze do dolnej części urządzenia w zależności od tego, czy jest to chłodziarka czy zamrażarka (zwykle ta druga).

Lodówki te nie są zwykle bardzo wysokie – nie przekraczają bowiem 180 cm wysokości – ale bardzo często są szersze od pozostałych, nierzadko licząc nawet ponad 90 cm szerokości. Wewnątrz lodówki side by side jest zazwyczaj bardzo dużo miejsca, co umożliwia przechowywać żywność (warzywa i owoce, mięso i inne) dla całkiem sporej rodziny. No właśnie – lodówka side by side sprawdzi się dla dużych rodzin w na tyle sporej kuchni, aby dało się ją sensownie ulokować (uwaga na jej znaczną szerokość!).

Do lodówek side by side czasami zalicza się też modele typu Multidoor, które posiadają aż 4 niezależne drzwiczki, a także French Door. Te ostatnie co prawda mają dwoje drzwi, jak „zwykłe” side by side, ale mają tradycyjnie rozwiązane wnętrze, a więc poziomy podział na część chłodzącą i mrożącą.

Ranking lodówek side by side 2024 – zestawienie najlepszych lodówek side by side

Oto znakomite lodówki side by side 2024 roku:

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 rf23r62e3b1 marki Samsung Producent: Samsung Ocena eksperta: 10 / 10 Klasa energetyczna: C+ 
Najniższa cena online
2 Lg gmx945mc9f Producent: LG Ocena eksperta: 9.9 / 10 Klasa energetyczna: C+ 
Najniższa cena online
3 WQ9I FO1BX Lodówka WHIRLPOOL, kolor czarny Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.8 / 10 Kolor: czarny 
Rodzaj: side by side, side by side 
Klasa energetyczna:
Najniższa cena online
4 SAMSUNG RF65A977FSG FAMILY HUB Kostkarka NoFrost, kolor czarny Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.7 / 10 Kolor: czarny 
Szerokość: 91 cm
Pojemność chłodziarki netto: 387 l
Najniższa cena online
5 Lodówka SAMSUNG RF65DG9H0EB1EO Side by Side No Frost 183cm Grafitowa stal Podajnik wody Kostkarka (8806095492360) Producent: SAMSUNG Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Lg gml945pz8f (8806091351814) Producent: LG Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Lodówka side by side LG GSLV90PZAD Producent: LG Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Candy CFQQ5T817EPS Pełny No Frost 181,5cm Inox Producent: Candy Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 GN163140ZGBN Lodówka BEKO, kolor czarny Producent: Beko Ocena eksperta: 9.2 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
10 Amica FY5079.3DFXBI, kolor czarny Producent: Amica Ocena eksperta: 9.1 / 10 Kolor: czarny, srebrny 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Polecane lodówki side by side przez eksperta mójranking.pl

Przed Tobą ranking lodówek side by side – top 5 polecanych modeli!

Miejsce 1
Lodówka SAMSUNG RS67A8810S9 EF Side by side Kostkarka, kolor srebrny NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Samsung RS67A8810S9


Ta lodówka Samsung jest nieco tańsza, kupisz ją bowiem w cenie niższej niż 5000 złotych. Jest jednak mniej energooszczędna (klasa F - roczne zużycie prądu na poziomie niecałych 400 kWh). Jest tu oczywiście pełny no frost, ale co jeszcze?
Wymiary: 178,0x 91,2x71,6 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: F
Waga: 117 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 409/225 l
Liczba półek/szuflad/balkoników w chłodziarce: 4/2/5
Liczba półek/szuflad/balkoników w zamrażarce: 4/2/2
Zużycie prądu na rok: 395 kWh
Technologie: No frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Komora zero, Dystrybutor wody
Dodatkowe: Alarm otwartych drzwi, Smart Conversion, Space Max, Tryb wakacyjny, TWIN Cooling Plus
Wielka pojemność! Chłodziarka zajmuje 409, a zamrażarka aż 225 litrów! Koreański producent zadbał - jak to w modelach Samsunga najczęściej bywa - o efektywne wykorzystanie wnętrza - balkoniki na drzwiach na różnego rodzaju mniejsze produkty (małe napoje, jajka, słoiki itp.) znajdują się licznie w obu częściach lodówki. W ten sposób wykorzystano każdą wolną przestrzeń. Brawo Samsung!
Ale ta lodówka ma jeszcze więcej zalet. Oprócz dystrybutora na wodę znajdziesz tu także kostkarkę do lodu - skorzystaj z niej raz, a nie będziesz chciał lodówki bez tej funkcji! Model ten oferuje naprawdę dużo przy (stosunkowo) niewygórowanej cenie. Jeżeli potrzebujesz naprawdę pojemną lodówkę z dużą zamrażarką, a która ma dość konkurencyjną cenę, to właśnie na taką trafiłeś!
Zalety:
 • ogromna pojemność chłodziarki i zamrażarki
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • sporo szuflad, półek i balkoników
 • niezła cena
Wady:
 • dość duże roczne zużycie prądu
 • Producent Samsung 
 • Kolor srebrny 
 • Szerokość 91 cm
 • Pojemność chłodziarki netto 409 l
 • Pojemność zamrażarki netto 225 l
Miejsce 2
Amica FY5079.3DFXBI, kolor czarny NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Amica FY5079.3DFXBI


Ten model znanej i lubianej Amici jest dowodem na to, że lodówki side by side nie muszą kosztować majątku. Za mniej niż 3000 złotych dostaniesz tu taką lodówkę, w dodatku z pełnym system No Frost i ze znacznie "mniejszym" apetytem na prąd. Nie jest ona jednak aż tak pojemna jak poprzednie w naszym rankingu lodówek dwudrzwiowych.
Wymiary: 176,3x83,9x63,7 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: E
Waga: 84 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 261/169 l
Liczba półek/szuflad/balkoników w chłodziarce: 4/1/4
Liczba półek/szuflad/balkoników w zamrażarce: 4/1/3
Zużycie prądu na rok: 285 kWh
Technologie: No Frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Dystrybutor wody
Dodatkowe: DoorShelf, Funkcja ECO, Oświetlenie LED, SafetyGlass, SensorControl
Pojemność chłodziarki/zamrażarki to odpowiednio 261 i 169 litrów. Nie jest to mało, ale w porównaniu do poprzednich kolosów nie jest to aż tak imponujący wynik. W zamian otrzymasz jednak sporo funkcji: ECO, DoorShelf, dystrybutor wody czy ręczną kostkarkę do lodu.
Mimo dość podobnych gabarytów (jedynie szerokość się wyróżnia - ta Amica jest o ok. 10 cm węższa o wielu konkurentów side by side) zachowano sporo funkcjonalności, które definiują nowoczesną lodówkę na miarę XXI wieku. Zadbano też o efektywne zagospodarowanie wnętrze, czego dowodem są liczne półki i balkoniki na obu drzwiczkach, choć akurat liczba szuflad jest tu wyraźnie mniejsza.
Zalety:
 • nieduże roczne zużycie prądu
 • bardzo atrakcyjna cena
 • sporo dodatkowych funkcji i możliwości
 • dość nieduże gabaryty (jak na side by side)
Wady:
 • stosunkowo nieduża pojemność chłodziarki i zamrażarki (jak na side by side)
 • Producent Amica 
 • Kolor czarny, srebrny 

Jaką lodówkę side by side wybrać? Przewodnik zakupowy

Jaką pojemność wybrać w lodówce side by side?

Im więcej, tym lepiej! Po to właśnie kupujesz taką lodówkę, która wyróżnia się od zwykłych lodówek przede wszystkim litrażem. Oczywiście nierzadko pojemność lodówki jest wypadkową ceny i jakości wyboru, więc często największe modele będą po prostu najdroższe.

Ale spokojnie! W dobrych cenach znajdziesz już modele side by side z pojemnością około 300/150 l (chłodziarka/zamrażarka). Zarówno takie, jak i znacznie większe (ponad 400/200 litrów!), umieściliśmy w naszym autorskim rankingu top 5 lodówek side by side!

Jaka chłodziarka w lodówce side by side?

Celuj w No Frost – bez tego systemu nie kupuj lodówki! Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta kontroluje temperaturę i poziom wilgotności, przez co nie dopuszcza do oszronienie wnętrza. Dobrze, gdy w części chłodzącej znajdują się liczne szuflady (w tym z kontrolą wilgotności), półki czy tzw. balkoniki na drzwiczki.

Jaka zamrażarka w lodówce side by side?

Podobnie jak poprzednio, tylko No Frost. Lodówki wyposażone w ten system zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, nazywane są pełnym No Frost. Fajnie, gdy chłodziarka posiada także wbudowaną automatyczną kostkarkę do lodu.

W side by side zazwyczaj (choć też nie zawsze!) zamrażarka znajduje się po lewej stronie na całej wysokości lodówki.

Jakie powinno być zużycie prądu w lodówce?

O wielkich oszczędnościach możesz pomarzyć – zwykle lodówki side by side są sporych gabarytów i mają mocne agregaty i termostaty, które odpowiadają za utrzymanie dużej pojemności w właściwych parametrach. Wiąże się to ze stosunkowo większym zapotrzebowaniem na prąd niż tradycyjne lodówki.

Lodówki side by side zazwyczaj pobierają około 350-450 kWh rocznie, co przekłada się na rachunki wynoszące ok. 280 zł wzwyż. Bardziej energooszczędne modele pobierają mniej niż 300 kWh prądu, ale mają też zazwyczaj mniejszą pojemność i/lub mniej dodatkowych funkcji.

Zapomnij o klasach energetycznych C lub D (dawna klasa A+++) – lodówki side by side zwykle mieszczą się w klasach E-F, ale istnieją też wyjątki, jak lodówka Haier, która zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu!

Jaki poziom hałasu w dobrej lodówce side by side?

Oczywiście im mniejszy, tym lepszy. Nowoczesne lodówki side by side pracują wystarczająco cicho, aby nie zauważyć ich obecności, a poziom emitowanego hałasu wynosi zazwyczaj około 35-40 dB.

Ile kosztuje dobra lodówka side by side?

Z racji swoich dość znacznych (szerokość) gabarytów, lodówki te są często bardzo pojemne, mają jednocześnie sporo funkcji, a to wszystko wpływa na dość znaczną cenę. W porównaniu do tradycyjnych lodówek, w tym przypadku ceny dobrych i polecanych modeli zaczynają się od około 3000 złotych. Najbardziej wybredni mogą skusić się nawet na lodówki side by side w cenie przekraczającej 10000 złotych!

 1. Lodówka Haier HSR5918DIPB – ok. 5500 zł
 2. Lodówka Samsung RS67A8810S9 EF – ok. 4200-5000 zł
 3. Lodówka LG GSJV90PZAF – ok. 5000 zł
 4. Lodówka Amica FY5079.3DFXBI – ok. 2800 zł
 5. Lodówka Hisense RS560N4AD1 – ok. 3000 zł

Z jakiej firmy najlepsza lodówka typu side by side?

Oczywiście marka również ma znaczenie, ale czasem świadczy nie tyle o jakości produktu, a… generuje tylko znacznie wyższą cenę. Lodówki Whirlpool, LG, Haier, Hisense, Toshiba czy marki Samsung i Amica są generalnie jak najbardziej godne polecenia.

Przed zakupem porównaj oczywiście możliwości poszczególnych modeli, aby wybrać jak najlepszą lodówkę w jak najlepszej cenie!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy lodówki side by side zawsze mają pionowy podział wnętrza?

  Nie zawsze - niektóre (frenchdoor) zachowały standardowy, a więc poziomy podział na zamrażalnik i chłodziarkę, ale posiadają dwoje drzwi.

 2. Czy lodówki side by side są zawsze bardzo szerokie?

  Zwykle przekraczają 90 cm szer., są więc znacznie szersze od tradycyjnych. Na rynku (a także w naszym powyższym rankingu) znajdziesz też bardziej kompaktowe modele, które zmieścisz w mniejszej kuchni. W ich przypadku szerokość nieznacznie przekracza 80 cm. Warto dodać, że lodówki side by side zwykle nie są wysokie i nie przekraczają 180 cm.

 3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki side by side?

  Przede wszystkim weź pod uwagę gabaryty takiej lodówki. Z jednej strony musi się ona zmieścić w Twojej kuchni (często ich szerokość przekracza 90 cm!), z drugiej musi się w niej zmieścić żywność dla całej Twojej rodziny. Przed zakupem sprawdź dokładnie zużycie prądu, gdyż niektóre mają dość spory "apetyt" na energię elektryczną. Generalnie możesz spodziewać się też wiele użytecznych funkcji, jak No Frost, kostkarkę do lodu, dystrybutor na wodę, a nawet sterowanie smartfonem i wiele innych!

Podsumowanie

Każda lodówka posiada podstawowe funkcje, jak chłodzenie i zamrażanie. Nie każda ma jednak tyle wyrachowanych opcji i możliwości, jak zaawansowana lodówka w stylu side by side. Dla wielu pionowy podział lodówki na część mrożącą i chłodzącą jest właśnie najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Charakterystyka takiego rozwiązania wymusza co prawda poszerzenie samego urządzenia, ale dzięki czemu nie musi być ono wysokie na ponad 2 metry, jak to często ma miejsce w przypadku klasycznych chłodziarko-zamrażarek. Wybierając side by side, nie zapomnij zwrócić uwagi na:
 • wielkości wnętrza i jego zagospodarowania (liczba pojemników, szuflad, półek itp.)
 • obecność systemu No Frost
 • dodatkowe opcje i możliwości, np. kostkarka do lodu
 • pobór prądu - tego typu lodówki z reguły nie należą do najbardziej oszczędnych
 • cenę - to ona i tak na końcu zweryfikuje Twoje wymagania; najważniejsze to znaleźć najlepszy model w kwocie, jaką chce się przeznaczyć na zakup nowej lodówki
Jacek Bąk
Przeczytaj poradniki:

3 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry