Dobre pompy do wody - Ranking Maj 2024

Stoisz przed wyborem dobrej pompy, która błyskawicznie wypompuje wodę z przepełnionego zbiornika? Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać to najlepsze urządzenie? Poniżej podpowiadamy jaką pompę do wody wybrać! Radzimy jak dopasować rodzaj, moc pompy czy jej wydajność! Sprawdź najnowszy ranking pomp do wody, w którym znajdziesz najlepsze modele na rynku w atrakcyjnych cenach! Ponadto razem z naszym ekspertem z MójRanking.pl porównujemy te sprawdzone, wybrane urządzenia na Maj 2024!

Ranking dobrych pomp do wody na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pompa do wody VERTO 52G441 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pompa do wody KARCHER SP 3 Dirt 1.645-502.0 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pompa do wody GARDENA 09044-20 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pompa do wody GRAPHITE 59G449 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Pompa do wody EUROTEC GERMANY PU206 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Pompa do wody EINBACH DE-X 3310 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych, wybranych pomp wodnych przez eksperta

Miejsce 1
Pompa do wody VERTO 52G441 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pompa do wody VERTO 52G441


Nasz ranking rozpoczyna pompa do wody Verto 52G441 o mocy 400 oraz maksymalnej wydajności 7500 l/h. Jest to pompa zanurzeniowa wyposażona w pływak. Maksymalna głębokość zanurzenia dla tego modelu wynosi 5 metrów. Urządzenie posiada wytrzymałą obudowę, wyprofilowany uchwyt, jak również przewód o długości 10 metrów. Warto podkreślić, że nie tylko sprawdzi się ona do wody czystej! Jest to również pompa zanurzeniowa do wody brudnej, dzięki czemu jest to urządzenie wielozadaniowe. Poza tym posiada stopień ochrony IPX8, opcję automatycznego włączania oraz wyłączania, jak również certyfikat CE. Korpus pompy został wykonany z trwałego tworzywa sztucznego. W wyposażeniu znajdziemy złącze, króciec, zaślepkę.
Zalety:
 • stopień ochrony IPX8
 • do czystej i brudnej wody
 • długi przewód zasilający
Wady:
 • brak rozdrabniacza
  Miejsce 2
  Pompa do wody KARCHER SP 3 Dirt 1.645-502.0 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pompa do wody KARCHER SP 3 Dirt 1.645-502.0


  Jeśli potrzebujesz pompy do pompowania brudnej wody ze zbiorników, to zobacz kolejną propozycję w naszym porównaniu! Pompa do wody Karcher SP 3 Dirt 1.645-502.0 o mocy 350 W to wydajne urządzenie, które sprawdzi się do zanieczyszczonej, jak również czystej wody. Maksymalna wydajność dla tego urządzenia wynosi 7500 l/h. Co więcej, obudowa pompy została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Produkt został wyposażony w wygodny uchwyt do przenoszenia, nierdzewny filtr wstępny, jak również pływak. Maksymalna głębokość, w której można zanurzyć pompę to 7 metrów. Oprócz tego prezentowana niezawodna pompa Karcher posiada szybkozłącze Quick Connect oraz przewód o długości 10 m. Warto dodać, że posiada opcję regulacji wysokości pływaka.
  Zalety:
  • filtr wstępny
  • regulacja wysokości
  • długi przewód zasilający
  Wady:
  • moc 350 W
  • korpus z tworzywa sztucznego
   Miejsce 3
   Pompa do wody GARDENA 09044-20 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pompa do wody GARDENA 09044-20


   Następną propozycją jest pompa do wody Gardena 09044-20 wykonana z trwałego materiału. Ma wydajność na poziomie 20000 l/h. Co więcej, sprawdzi się do pompowania wody zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w ogrodzie. Posiada silnik o mocy 750 W. Maksymalne ciśnienie dla tego modelu wynosi 0,9 barów. Na dodatek została wyposażona w ergonomiczny uchwyt do transportowania, przewód zasilający o długości 10 metrów, jak również konstrukcję wykonaną z tworzywa oraz wysokiej jakości stali. Wysokość podnoszenia dla tego modelu wynosi 9 m, Jest to wydajna pompa dedykowana do zanieczyszczonej wody o cząsteczkach do 35 mm. W związku z tym idealnie sprawdzi się do przepompowywania wody ze zbiorników, oczek wodnych, piwnic, czy zalanych wykopów. Na dodatek posiada czujnik Aquasensor, funkcję minutnika oraz klasę zabezpieczenia IPX8.
   Zalety:
   • funkcja Aquasensor
   • wydajność 20000 l/h
   • długi przewód zasilający 10 m
   • dedykowana do zanieczyszczonej i czystej wody
   Wady:
   • brak pływaka
   • brak regulacji wysokości pływaka
    Miejsce 4
    Pompa do wody GRAPHITE 59G449 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pompa do wody GRAPHITE 59G449


    Nasz ranking kończy pompa do wody marki Graphite 59G449 o mocy 900 W. Maksymalna wydajność dla tego urządzenia wynosi 17000 l/h, tymczasem maksymalna wysokość zanurzenia to 8 metrów. Pompa posiada 10-metrowy przewód zasilający, ergonomiczny kształt, rączkę do transportowania, opcję automatycznego włączania oraz wyłączania, 2 korki zaślepki, króciec, jak również złącze. Warto dodać, że urządzenie dedykowane jest do pompowania czystej, jak i zanieczyszczonej wody o cząsteczkach do 20 mm. Pompa posiada stopień ochrony IP68, jak również regulację wysokości pływaka.
    Zalety:
    • wytrzymała konstrukcja
    • długi przewód zasilający
    • regulacja wysokości pływaka
    • automatyczne włączanie i wyłączanie
    Wady:
    • brak rozdrabniacza
     Miejsce 5
     Pompa do wody EUROTEC GERMANY PU206 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Pompa do wody EUROTEC GERMANY PU206


     Następne miejsce w rankingu najlepszych pomp do wody zajmuje Eurotec Germany PU206. Jest to pompa zatapialna, która wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Moc silnika w tym narzędziu wynosi 2600 W, co z kolei zapewnia efektywne odpompowywanie wody. Warto również wspomnieć o maksymalnej wydajności pompy, która to wynosi 10000 l/h. Prezentowany sprzęt posiada średnicę końca do przewodu wodnego 1”. Podkreślmy, że ten model został przystosowany do odpompowywania wody czystej, jak i brudnej. W swojej konstrukcji posiada wyłącznik termiczny, który to zapobiega przed przegrzaniem silnika. Maksymalna robocza głębokość zanurzenia w pompie do wody Eurotec Germany PU206 to 5 m. Z kolei maksymalna wysokość słupa wody wynosi 13 m. Warto wspomnieć, że wraz z pompą w zestawie znajduje się również dopasowany wąż 20 m o średnicy 1”.
     Zalety:
     • trwałe wykonanie
     • moc silnika 2500 W
     • wydajność 10000 l/h
     • uniwersalne zastosowanie
     • w zestawie znajduje się dopasowany wąż 20-metrowy
     Wady:
     • może się zatykać w trakcie pompowania brudnej wody np. z oczek
      Miejsce 6
      Pompa do wody EINBACH DE-X 3310 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Pompa do wody EINBACH DE-X 3310


      Pompa do wody Einbach DE-X 3310 to następny produkt polecany w naszym zestawieniu. Warto podkreślić, że zapewnia ona wydajne odpompowywanie wody 6000 litrów na godzinę. Co więcej, moc maksymalna tego sprzętu wynosi 1350 W. Przystosowana została do odpompowywania wody m.in. z zalanych piwnic, akwenów, oczek wodnych, studni itp. Świetnym udogodnieniem jest wbudowane sito, które zapobiega zatykanie pompy. Poza tym Einbach DE-X 3310 wyposażona została w pływak. Maksymalna wysokość podnoszenia wody w tym modelu wynosi 16 m. W swojej konstrukcji posiada króciec o średnicy 1”. Dodajmy, że producent uzupełnił ten model w zabezpieczenie termiczne, które chroni silnik przed przegrzaniem. Pompa ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników.
      Zalety:
      • wydajność 6000 l/h
      • wbudowany pływak
      • sito ochronne w konstrukcji
      • zabezpieczenie przed przegrzaniem
      • sprawdzi się do pompowania wody z różnych zbiorników
      Wady:
      • sitko może się zapychać przy dużym zanieczyszczeniu zbiornika

       Jaką pompę do wody wybrać? Jakie są najistotniejsze parametry?

       Pompa to bardzo przydatne urządzenie w każdym gospodarstwie domowym. Doskonale sprawdzi się do wypompowywania wody z przepełnionego zbiornika, piwnicy czy do podlewania ogrodu. Zastanawiasz się, jaka pompa do wody będzie najlepsza? Poniżej wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu tego solidnego urządzenia! Sprawdź, jak dopasować najważniejsze parametry, tak aby wybrać dobrą pompę do wody! Podpowiadamy!

       Jaki rodzaj pompy wybrać?

       Pierwszym krokiem w trakcie wyboru dobrej pompy do wody jest wybór jej rodzaju. Wyróżniamy kilka typów. Zobacz, która z nich będzie najlepsza! Wskazujemy poniżej, czym się różni pompa zanurzeniowa, powierzchniowa oraz ta głębinowa!

       Pompa zanurzeniowa

       Pompa zanurzeniowa do wody, inaczej zwana zatapialna lub odwadniająca, to urządzenie, które zatapia się bezpośrednio do wody, która znajduje się w studni, zalanej piwnicy, szambie czy oczku wodnym. W tym przypadku przepompowywanie wody odbywa się w pierwszej kolejności przez mechanizm pompy, która następnie tłoczy wodę pod ciśnieniem do węża.

       Pompa napowierzchniowa

       Z kolei pompy napowierzchniowe, inaczej zwane nawadniające lub powierzchniowe, nie zatapia się bezpośrednio do wody. Ich działanie jest nieco odmienne. Mianowicie w tym przypadku pompa zasysa wodę, która prowadzona jest przez wąż bezpośrednio do gwintu wlotowego. Po czym przechodzi przez mechanizm pompy i wypompowywana jest przez gwint wylotowy do kolejnego węża.

       Pompa głębinowa

       Tymczasem pompa głębinowa to urządzenie, które ma nieco odmienną budowę. Przeznaczona jest do pompowania dużej ilości wody ze zbiorników wodnych na znacznych głębokościach. W związku z tym ten rodzaj dedykowany jest najczęściej do wypompowywania wody czystej (wody pitnej) ze studni, wydobywanie pitnej wody z ujęć głębinowych lub zbiorników wolnostojących.

       Dobór wybranego rodzaju pompy wody zależny jest od czynności, do których ma ona posłużyć. W związku z tym dobierz typ urządzenia do własnych preferencji.

       Pompa do wody brudnej czy wody czystej – którą wybrać?

       Masz do wyboru dwa rodzaje pompy, dzieląc je pod względem typu wody. Mianowicie spotkasz się z pompą do czystej lub brudnej wody. Pierwsza dedykowana jest do pompowania wody czystej, czyli takiej, w której nie ma żadnych stałych elementów, takich jak piasek, kamyczki, liście czy ścieki. Ten rodzaj urządzenia zazwyczaj wykonany jest z materiału z tworzywa sztucznego.

       Natomiast pompy do brudnej wody są to urządzenia, które możesz wykorzystać do wypompowywania wody zanieczyszczonej, np. ścieków, wody z piaskiem czy mułem. Co więcej, ten rodzaj wykonany jest najczęściej ze stali odpornej na korozję. Dodatkowo wyposażony jest w specjalny rozdrabniacz.

       Oprócz tego możesz spotkać się również z pompami do wody czystej i brudnej. Tą ostatnią najbardziej polecamy! Pompa do czystej i brudnej wody daje najwięcej możliwości i jest najbardziej funkcjonalnym urządzeniem!

       Jaka moc pompy do wody będzie najlepsza?

       W trakcie wyboru pompy do wody spotkasz się z urządzeniami, które mają różną wartość mocy. Warto dodać, że parametr ten odpowiada za wydajność pompy. Im większa moc pompy, tym urządzenie jest w stanie wypompować więcej litrów wody. Co więcej, spotkasz się z urządzeniami, których moc silnika wynosi od 200 do 7500 W. Jednak jaka pompa wodna będzie najlepsza? Najlepiej wybierać taką, której moc jest większa niż 400 W.

       Jaka wydajność pompy będzie najlepsza?

       Istotnym parametrem technicznym jest maksymalna wydajność pompy do wody. Wskazuje ona na maksymalną ilość litrów wody, jaką jest w stanie wypompować urządzenie w trakcie jednej godziny. Obecnie do wyboru są pompy, których wydajność wynosi od 2000 do 20000 l/h. Tak naprawdę parametr ten należy dopasować do własnych preferencji. Mianowicie, jeśli zależy Ci na bardzo szybkim wypompowywaniu wody, wtedy zdecyduj się na model, którego wydajność wynosi od 10000 do 20000 l/h. Z kolei, jeśli chcesz wykorzystać pompę do podlewania roślin w ogrodzie, wtedy wystarczające będą modele z wydajnością do 9000 l/h.

       Maksymalna wysokość podnoszenia

       Maksymalna wysokość podnoszenia (H) wskazuje maksymalną wysokość, w której pompa może przetłoczyć wodę (podnieść ciecz) w trakcie swojej pracy. Mianowicie parametr ten wskazuje sumę oporów, które musi pokonać woda w trakcie pompowania. Atrybut ten podawany jest w metrach lub stopach. Warto mieć na uwadze, że wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia maleje wydajność pompy i na odwrót. Parametr ten jest niezależny od rodzaju cieczy – mianowicie podnoszenie wody będzie na takiej samej wysokości jak podnoszenie innej cieczy czy osadu. Dobór wysokości podnoszenia wody zależny jest od zapotrzebowania.

       Jak dopasować maksymalną głębokość zanurzenia?

       Kolejną ważną cechą pompy do wody jest maksymalna głębokość zanurzenia, która wskazuje, na jaką maksymalnie głębokość można zanurzyć urządzenie, aby jego działanie było prawidłowe. Spotkasz się z modelami pomp wodnych, których parametr ten wynosi od 5 do 30 m. Warto podkreślić, że głębokość zanurzenia należy dopasować do głębokości studni, zbiornika czy pomieszczenia, z którego zamierzasz pompować wodę.

       Jak kształtuje się cena za pompę ogrodową?

       W przypadku pomp do wody cena zależna jest od kilku najważniejszych parametrów. Do jednych z nich można zaliczyć rodzaj pompy, budowę korpusu, moc urządzenia, maksymalną wysokość tłoczenia, jak również maksymalną głębokość zanurzenia. Najtańsze egzemplarze kosztują już 50 zł. Z kolei za te najlepsze pompy należy przeznaczyć nawet 20000 zł. Przy czym pompy zatapialne kosztują od 50 do 20000 zł. Tymczasem modele napowierzchniowe to koszt od 200 do 10000 zł. Ostatnie, czyli pompy głębinowe mogą kosztować od 100 do 10000 zł.

       Rodzaj pompyZakres cenowy
       zatapialnaod 50 do 20000 zł
       powierzchniowaod 200 do 10000 zł
       głębinowaod 100 do 10000 zł

       Ogrodowa pompa do wody Gardena, Inox czy Karcher – jaką wybrać?

       W trakcie wyboru dobrej pompy do wody warto wybierać taką ze sprawdzonej i polecanej firmy. Do jednych z najlepszych marek można zaliczyć pompy:

       • Gardena,
       • Karcher,
       • Rato,
       • Hecht,
       • Inox.

       Porównując je wszystkie, najwięcej pozytywnych opinii wśród użytkowników mają pompy Gardena oraz Karcher.

       FAQ - najczęściej zadawane pytania

       1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą pompę do wody?

        W trakcie wyboru pompy do wody koniecznie sprawdź specyfikację wybranego produktu. Do najważniejszych właściwości można zaliczyć: wydajność pompy, moc, markę, maksymalną wysokość podnoszenia wody, maksymalną głębokość zanurzenia pompy.

       2. Z jakiej firmy wybrać pompę ogrodową?

        Do jednych z polecanych firm, które produkują bardzo dobrej jakości pompy, można zaliczyć te marki: Karcher, Gardena, Rato, Inox, Hecht.

       3. Ile kosztuje pompa do wody?

        Cena za pompę zależy od rodzaju urządzenia, mocy, przeznaczenia, maksymalnej wysokości podnoszenia, jak również od maksymalnej głębokości zanurzenia. Oprócz tego na cenę wpływa wydajność. W związku z tym kwota za pompy do wody waha się od 50, za najprostsze modele, do 20000 zł za te najlepsze urządzenia.

       Podsumowanie

       • Pompa do wody to urządzenie, które sprawdzi się do wypompowywania wody z pomieszczeń, pompowania deszczówki, jak również do nawadniania ogrodu.
       • Można wyróżnić pompę zatapialną, powierzchniową oraz głębinową.
       • Zakup pompy powinien być poprzedzony dokładną analizą specyfikacji urządzenia.
       • W trakcie wyboru koniecznie sprawdź rodzaj pompy, jej wydajność, moc, maksymalną wysokość podnoszenia wody, jak również na maksymalną głębokość zanurzenia.
       • W ofercie sklepów występują również pompy spalinowe oraz pompy hydroforowe.
       • Pompa zatapialna idealnie sprawdzi się do pompowania wody ze studni.
       • Można wyróżnić pompy do czystej lub brudnej wody.
       • Do pompowania szamba warto kupić pompę do wody brudnej.
       • Kwota, którą należy przeznaczyć na zakup, wynosi od 50 do 20000 zł. Dobrą pompę kupisz już za 250 zł.
       Karolina Pisarska
       5 2 votes
       Oceń artykuł
       Subscribe
       Powiadom o
       guest
       0 komentarzy
       Inline Feedbacks
       View all comments
       Do góry