Jaki odkurzacz przemysłowy? Ranking Maj 2024

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie, które jest niezwykle wydajne i efektywne, tym samym sprawdzi się do sprzątania tych najtrudniejszych zabrudzeń. Zastanawiasz się, który odkurzacz do zadań specjalnych wybrać – ten marki Bosch, Karcher czy Dedra? Przeczytaj poniżej, jaki odkurzacz przemysłowy kupić! Radzimy jak dopasować moc, rodzaj filtra czy wydajność urządzenia. Objaśniamy, który będzie lepszy – sieciowy czy bezprzewodowy? Wyjaśniamy jaki odkurzacz do gipsu czy popiołu kupić! Sprawdź ranking najlepszych odkurzaczy przemysłowych na Maj 2024 roku!

Ranking odkurzaczy przemysłowych na Maj 2024 – sprawdź najlepsze!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Odkurzacz ZEEGMA Zonder Pro Ash Producent: Zeegma Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 WD 3 V-17/4/20 + GRATIS ssawka szczelinowa (1000W, 17L) odkurzacz Karcher DO SAMOCHODU ✔ZAPLANUJ DOSTAWĘ ✔SKLEP SPECJALISTYCZNY ✔KARTA 0ZŁ ✔POBRANIE 0ZŁ ✔ZWROT 30DNI ✔RATY ✔GWARANCJA D2D ✔LEASING ✔WEJDŹ I KUP NAJTA ✔ZAPLANUJ DOSTAWĘ ✔SKLEP SPECJALISTYCZNY ✔KARTA 0ZŁ ✔POBRANIE 0ZŁ ✔ZWROT 30DNI ✔RATY ✔GWARANCJA D2D ✔LEASING ✔WEJDŹ I KUP NAJTANIEJ Producent: Karcher Ocena eksperta: 9.9 / 10 Zasięg pracy: 4 m
Pojemność worka/pojemnika: 17 l
Szerokość: 34 cm
Najniższa cena online
3 Odkurzacz CAMRY CR 7045- Zamów do 16:00, wysyłka kurierem tego samego dnia!, CR 7045 Producent: Camry Ocena eksperta: 9.8 / 10 Poziom hałasu: 82 dB
Kolor: srebrny 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze odkurzacze przemysłowe wg MójRanking.pl

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Najistotniejsze parametry

Dobry odkurzacz przemysłowy to sprzęt, który poradzi sobie nie tylko z kurzem! Nada się do sprzątania popiołu, gipsu, a do tego będzie idealny jako urządzenie warsztatowe. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego najlepszego odkurzacza przemysłowego? Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry, które warto sprawdzić przed zakupem. Sprawdź jaki odkurzacz przemysłowy wybrać w 2024 roku! Podpowiadamy poniżej!

Do pyłu, gipsu czy warsztatowy – jaki odkurzacz przemysłowy najlepiej kupić?

Wśród odkurzaczy przemysłowych spotkasz się z różnymi rodzajami produktów. Do wyboru masz m.in. odkurzacz przeznaczony do odsysania pyłu, popiołu, gipsu, jak i odkurzacz warsztatowy. Zobacz poniżej, jak wybrać dobry odkurzacz przemysłowy w zależności od wybranego typu urządzenia!

Odkurzacz do pyłu

Pierwszym z wymienionych jest odkurzacz do pyłu. Jest to mocne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w zakładzie przemysłowym, np. w stolarni. Posiada konstrukcję, która umożliwia podpięcie odkurzacza do wybranego elektronarzędzia np. szlifierki mimośrodowej czy taśmowej. Co więcej, te rodzaje odkurzaczy wyposażone są często we wbudowane gniazdo, dzięki czemu możesz podłączyć wybrane elektronarzędzie bezpośrednio do odkurzacza.

Odkurzacz do gipsu

Tymczasem odkurzacz do gipsu jest to urządzenie, które wyposażone zostało w układ, który umożliwia sprzątanie zabrudzeń w trakcie remontu lub prac budowlanych. Doskonale sprawdzi się do wymagającej pracy. Co więcej, model dedykowany do gipsu  zazwyczaj jest to mocny odkurzacz przemysłowy, który ma wysoką siłę ssącą, dzięki czemu jest w stanie zassać nawet większe i cięższe kawałki.

Odkurzacz warsztatowy

Odkurzacz warsztatowy często jest wyposażony w zbiornik, który umożliwia gromadzenie zanieczyszczeń, jak również wody. Wyposażony jest w pojemnik, rurę oraz wąż ssący, które umożliwiają sprzątanie na mokro i sucho. Doskonale sprawdzi się do sprzątania tapicerek, samochodów oraz pomieszczeń. Warto dodać, że dzięki funkcji czyszczenia jest w stanie odsączać zanieczyszczony detergent wcześniej naniesiony przez wbudowany spryskiwacz.

Odkurzacz do popiołu

Ostatnie, czyli odkurzacze do popiołu to urządzenia dedykowane do najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych pyłów klasy L. Tego rodzaju dobry odkurzacz przemysłowy jest wyposażony w dopasowaną rurę, wysokiej klasy silnik oraz solidną obudowę, a na dodatek wytwarza silny przepływ powietrza. Dzięki temu odkurzacz do popiołu jest w stanie skutecznie czyścić wybrane miejsce z najtrudniejszych zanieczyszczeń.

Sieciowy czy bezprzewodowy – jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

Wśród odkurzaczy przemysłowych spotkasz się z urządzeniami sieciowymi lub akumulatorowymi. Sieciowe odkurzacze przemysłowe, to wysokiej klasy urządzenia, które zasilane są z wykorzystaniem kabla, który z kolei podpina się do gniazda zasilania. Z kolei akumulatorowe odkurzacze przemysłowe to sprzęt, który zasilany jest przez naładowany akumulator. Jaki model wybrać? W sytuacji, gdy nie masz dostępu do gniazda zasilania, wtedy wybieraj odkurzacz akumulatorowy. Z kolei odkurzacze przemysłowe z przewodem zasilającym sprawdzą się w miejscu pracy, w którym jest dostęp do sieci elektrycznej. Co więcej, z reguły wyróżniają się one wysoką mocą.

Rodzaj odkurzacza przemysłowegoZaletyWady
sieciowywysoka moc, ciągła dyspozycyjność, często wyposażone są w dodatkowe gniazdo, do którego podłącza się elektronarzędziakonieczność dostępu do gniazda z prądem
akumulatorowymobilne, bezprzewodowe urządzenie, które sprawdzi się w każdym miejscu bez konieczności dostępu do energii elektrycznejodkurzacz pracuje w zależności od poziomu naładowania i ilości akumulatorów

Jak dopasować moc odkurzacza przemysłowego?

W trakcie wyboru odkurzacza przemysłowego, czy to do popiołu, gipsu czy tego do sprzątania pomieszczeń, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem mocy odkurzacza rośnie siła ssąca, a tym samym wzrasta jego wydajność i efektywność, co ma szczególne znaczenie w trudnych warunkach. W trakcie zakupu spotkasz się z urządzeniami, dla których moc wynosi od 150 do 3600 W. Dobór odpowiedniej mocy urządzenia zależny jest od przeznaczenia wybranego odkurzacza. Pamiętaj, że im większe i cięższe odpadki, tym moc odkurzacza powinna być większa. Z reguły przyjmuje się, że dobry odkurzacz przemysłowy powinien mieć moc powyżej 1000 W. Dzięki temu poradzi on sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, odpadami oraz pyłem.

Rodzaj odkurzacza przemysłowegoZalecana moc urządzenia
odkurzacz uniwersalnyod 300 do 1500 W
odkurzacz warsztatowyod 500 do 2000 W
odkurzacz do popiołuod 1000 do 3600 W
odkurzacz do gipsuod 1000 do 2500 W

Jaką klasę odkurzacza wybrać – L, M czy H?

Odkurzacze przemysłowe dzieli się na trzy klasy, które mają za zadanie określać przeznaczenie tego rodzaju sprzętu. Na rynku spotkasz się z odkurzaczami z klasą pyłów L, M i H. Zaprezentowana skala informuje o klasyfikacji pyłów według wartości MAC (Maximum Allowable Concentration) wyrażanej w mg/m³. Co więcej, MAC wskazuje na dopuszczalne, maksymalne stężenie pyłu w miejscu pracy. Dla lepszego zrozumienia poniżej prezentujemy wszystkie klasyfikacje wraz z ich opisem.

Klasa odkurzacza przemysłowegoPełna nazwaMACPrzeznaczenie
klasa LLow> 1 mg/m³usuwanie pyłu i brudu z branży stolarskiej, sprawdzą się do prac remontowych i budowlanych, dedykowane również do usuwania żwiru i piasku
klasa MMedium> 0,1 mg/m³odkurzanie pyłów z materiałów drewnianych i drewnopochodnych, usuwanie farby, lakieru, zasysanie gipsu
klasa HHigh< 0,1 mg/m³dedykowane do niebezpiecznych substancji, w tym tych rakotwórczych; doskonale sprawdzą się do usuwania azbestu, pleśni, pyłów mineralnych, sadzy, kadmu czy niklu

Odkurzacz przemysłowy z workiem czy pojemnikiem – jaki jest najlepszy?

W trakcie wyboru dobrego odkurzacza przemysłowego warto zastanowić się nad rodzajem urządzenia ze względu na zbiornik, w którym gromadzone są wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku odkurzaczy przemysłowych spotkasz się z modelami:

 • workowymi,
 • bezworkowymi.

Odkurzacze workowe wyposażone są w specjalny worek, do którego zbierany jest pył, odpady i innego typu zanieczyszczenia. Warto dodać, że zazwyczaj urządzenia wyposażone w worek magazynują znacznie więcej zanieczyszczeń, jednak nie sprawdzą się one do sprzątania mokrych, czy wilgotnych powierzchni. Z kolei przemysłowe odkurzacze bezworkowe mają wbudowany pojemnik, do którego trafiają wszelkie zanieczyszczenia. Ich największą zaletą jest brak konieczności ciągłego dokupywania worków, co przekłada się na niższy koszt w trakcie użytkowania. Co więcej, wybrane modele odkurzaczy bezworkowych są to urządzenia, które dedykowane są do pracy na sucho i mokro.

W jaki sposób dobrać pojemność odkurzacza?

Kolejnym krokiem w trakcie wyboru najlepszego odkurzacza przemysłowego jest prawidłowe dopasowanie pojemności zbiornika lub worka. Miej na uwadze, że im większa pojemność, tym zwiększa się rozmiar urządzenia. W trakcie zakupu spotkasz się z modelami odkurzaczy przemysłowych, dla których pojemność wynosi od 2 do 78 litrów. Jednak na jaki produkt się zdecydować? Dopasowanie tego parametru zależne jest od rodzaju zanieczyszczeń oraz częstotliwości odkurzania. Bez wątpienia najlepiej wybierać odkurzacz przemysłowy, u którego pojemność worka lub zbiornika jest większa niż 10 l. Co więcej, jeśli decydujesz się na model, który będzie magazynował brudną wodę, wtedy zdecyduj się na przemysłowy odkurzacz, którego pojemność zbiornika jest większa niż 15 litrów.

Falisty, kartridżowy czy tekstylny – jaki filtr w odkurzaczu przemysłowym będzie najlepszy?

Bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrego odkurzacza przemysłowego, jest rodzaj zastosowanego filtra w urządzeniu. Miej na uwadze, że filtr należy prawidłowo dopasować do rodzaju zanieczyszczeń, które planujesz zasysać z wykorzystaniem odkurzacza. W ofercie sklepów spotkasz się m.in. z filtrem kartridżowym, tekstylnym, płaskim falistym, harmonijkowym, wodnym, fizelinowym workiem filtrującym, filtrem Hepa, wstępnym, gąbkowym. Aby nieco objaśnić ich właściwości, poniżej zestawiamy każdy z wymienionych wraz z charakterystyką działania.

Filtr w odkurzaczu przemysłowymOpis
kartridżowyumożliwia odkurzanie bez konieczności wymiany filtra, można go w prosty sposób zdemontować i zamontować, doskonale zbiera kurz i pył
płaski falistyumożliwia odkurzanie nie tylko suchych zanieczyszczeń, ale również mokrych
tekstylnywykonany z fizeliny, pianki lub sztucznych włókien, należy go regularnie wymieniać na nowy, dobrze zbiera kurz
harmonijkowyjest to filtr do wielokrotnego użytkowania, dedykowany jest szczególnie do odkurzaczy przemysłowych do pracy na mokro, wymaga regularnego oczyszczania filtra
fizelinowy worek filtrującyprzyjmuje postać torebki, ten rodzaj filtra można wykorzystać wielokrotnie, można go prać w pralce
Hepajeden z najskuteczniejszych filtrów dostępnych na rynku, wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia z powietrza
wstępnyjest to filtr, który wyłapuje większe cząsteczki pyłów i zanieczyszczeń, zazwyczaj znajduje się przed docelowym filtrem np. tym Hepa
gąbkowyjest zaliczany do filtrów wodnych, dedykowany jest do odkurzaczy przemysłowych do pracy na mokro

Dodatkowe wyposażenie oraz funkcje

Każdy dobry odkurzacz przemysłowy oferuje różnego rodzaju zastosowania w postaci dodatkowego wyposażenia oraz funkcji, które zwiększają zakres pracy oraz wpływają na szybkość jej wykonania. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:

 • automatyczny otrząsacz,
 • długi wąż ssący,
 • kabel o długości nie mniejszej niż 10 metrów,
 • różnego rodzaju ssawki w zestawie,
 • możliwość pracy na mokro i sucho,
 • pojemnik na kurz oraz brudną wodę,
 • przyłącze do odsysania pyłu,
 • wbudowane gniazdo zasilania,
 • możliwość pracy bezprzewodowej.

Dobry odkurzacz przemysłowy do pyłu, gipsu i popiołu – ile kosztuje?

Cena, jaką należy zainwestować w zakup najlepszego odkurzacza przemysłowego, zaczyna się już od 200 zł. Z kolei te najdroższe modele mogą kosztować nawet 5000 zł lub więcej. Warto mieć na uwadze, że na kształtowanie się kwoty ma duże znaczenie marka urządzenia, pojemność zbiornika lub worka, rodzaj odkurzacza przemysłowego, klasa, moc, waga, rodzaj zastosowanych filtrów, jak również wszystkie zastosowane funkcje oraz wyposażenie w zestawie.

Karcher, Bosch czy Dedra – z jakiej marki odkurzacz przemysłowy kupić?

Wśród odkurzaczy przemysłowych spotkasz się z urządzeniami od przeróżnych marek. Do jednych z najlepszych produktów zaliczamy te marki Karcher. Wyróżniają się one funkcjonalnością, jak również są niezwykle wydajne. Co więcej, większość modeli wyposażona jest w przeróżne dodatki, dzięki czemu praca jest bardziej komfortowa. Inną polecaną marką jest Bosch. W tym przypadku masz do dyspozycji modele z serii Home&Garden, jak również Professional. Większość odkurzaczy przemysłowych Bosch to sprzęt, który wyróżnia się trwałością i długą żywotnością. Do innych sprawdzonych i polecanych marek odkurzaczy przemysłowych zaliczamy produkty od Dedra, Hecht, DeWalt, jak również Einhell.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie zakupu odkurzacza przemysłowego?

  W trakcie zakupu dobrego odkurzacza przemysłowego do sprzątania popiołu, gipsu lub pyłu w pierwszej kolejności zwróć uwagę na klasę pyłów. Oprócz tego bardzo ważnym parametrem jest moc urządzenia, moc ssania, waga, jak również pojemność pojemnika na zanieczyszczenia. Na dodatek sprawdź rodzaj zastosowanego filtrami, jak również markę wybranego sprzętu. Na końcu sprawdź, co producent dorzuca do zestawu.

 2. Jaką moc powinien mieć dobry przemysłowy odkurzacz?

  Moc przemysłowego odkurzacza warto dopasować do rodzaju urządzenia, częstotliwości użytkowania, jak również do wielkości pyłów. Optymalna wartość mocy dla uniwersalnego odkurzacza przemysłowego wynosi nie mniej niż 1000 W. Pamiętaj jednak, że moc w dużym stopniu zależy od wielkości cząsteczek – im są one większe, tym zaleca się większą moc urządzenia, co przekłada się na większą siłę ssącą.

 3. Jak działa odkurzacz przemysłowy?

  Odkurzacz przemysłowy działa w podobny sposób jak ten stosowany w warunkach domowych. Posiada on silnik, dzięki, któremu powietrze jest zasysane przez ssawkę oraz rurę, następnie zanieczyszczenia trafiają do worka lub pojemnika. Po czym powietrze dodatkowo przechodzi przez wbudowany filtr, po czym trafia na zewnątrz odkurzacza.

Podsumowanie

 • Odkurzacz przemysłowy to urządzenie, które ma bardzo szerokie zastosowanie. W sprzedaży spotkasz się z odkurzaczami do popiołu, pyłu, modelami warsztatowymi, jak również odkurzaczami do gipsu.
 • Urządzenia dzielą się na różne klasy. Spotkasz się z przemysłowymi odkurzaczami klasy L i M oraz H.
 • Podczas zakupu zobacz na specyfikację produktu. Najważniejszymi atrybutami produktu są: moc urządzenia, siła ssania, pojemność zbiornika, rodzaj zastosowanego filtra, klasa pyłów, obudowa, jak również wszystkie zastosowane funkcje,
 • Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość pracy nie tylko na sucho, ale również mokro. Poza tym pożytecznym elementem jest wbudowane gniazdo zasilania.
 • Przed wyborem sprawdź, ile odkurzacz waży. Pamiętaj, aby wybierać produkt, który będzie mobilny, tym samym wygodny w przenoszeniu.
 • Najczęściej konstrukcja odkurzaczy wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.
 • Jeśli nie wiesz jaki model wybrać, to sprawdź nasz najnowszy ranking odkurzaczy przemysłowych 2024! Zestawiamy sprawdzone produkty w najlepszych cenach online!
 • Dobrymi odkurzaczami przemysłowymi są te marki Bosch, Karcher, DeWalt oraz Dedra.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup odkurzacza, wynosi od 200 do 5000 zł.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry