Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej - Ranking Maj 2024

Zamierzasz kupić inteligentną wagę, która nie tylko dokładnie zmierzy masę Twojego ciała, ale również dokona pomiaru tkanki tłuszczowej? Dumasz jaką wagę wybrać – tę marki Huawei, Xiaomi czy może Truelife? Wykonaną ze szkła hartowanego czy stali nierdzewnej? Poniżej podpowiadamy jak wybrać dobrą wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej! Wskazujemy najważniejsze parametry techniczne! Sprawdź i wybierz najlepszy model z rankingu wag z pomiarem tkanki tłuszczowej na Maj 2024!

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej na Maj 2024 wg MójRanking.pl

Jaką wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej wybrać?

Szukasz nowoczesnej i inteligentnej wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej w organizmie? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszego urządzenia, tak aby było doskonale precyzyjne? Sprawdź poniższy poradnik, w którym podpowiadamy jaką wagę z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej wybrać! Wskazujemy najważniejsze parametry! Sprawdźmy!

Waga szklana, drewniana czy ze stali – którą urządzenie wybrać?

Elektroniczne wagi inteligentne mogą być wykonane z różnego materiału. Do wyboru masz wagi z:

 • drewna,
 • stali,
 • szkła hartowanego.

Modele wykonane z materiału drewnianego, najczęściej bambusa, mają minimalistyczny wygląd i w porównaniu z pozostałymi modelami są najmniej popularne. Kolejne, czyli wagi z pomiarem poziomu tkanki tłuszczowej wykonane ze stali nierdzewnej to urządzenia, które mają bardzo wytrzymałą powierzchnię odporną na wszelkie uszkodzenia. Ostatnie, wagi ze szkła hartowanego to bardzo designerskie produkty, które mają minimalistyczny wygląd. Bez wątpienia szklane wagi są najczęściej wybieranymi produktami. Znajdziesz modele wag ze wskaźnikiem tkanki tłuszczowej o gładkiej powierzchni, jak również takie z przeróżnymi ozdobami. Co więcej, te produkty często mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia szklanej powierzchni jest minimalne.

Na którą wagę się zdecydować? Wybór konkretnego rodzaju zależny jest od Twojego gustu i preferencji. Do najlepszych można zaliczyć wagi wykonane ze stali oraz szkła hartowanego – ich obudowa jest trwała i odporna na uszkodzenia, ponadto charakteryzują się dużą precyzją pomiaru.

Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie wagi!

W trakcie wyboru elektronicznej wagi łazienkowej sprawdź taki parametr jak maksymalne obciążenie. Atrybut ten wskazuje, do jakiej maksymalnej wartości urządzenie wskaże wynik masy ciała. W większości przypadków spotkasz się z zakresem maksymalnego obciążenia od 150 do 200 kg. Oczywiście dobór zależy od wagi masy ciała osoby, która planuje korzystać z urządzenia. W przypadku znacznej nadwagi warto wybierać wagę z pomiarem zawartości tkanki tłuszczowej z górnym zakresem od 180 kg do 200 kg.

Jaka dokładność pomiaru wagi będzie odpowiednia?

Wybierając precyzyjne urządzenie, koniecznie sprawdź taki parametr jak dokładność pomiaru. Im jest on mniejszy, tym mniejszy margines błędu w trakcie pomiarów wagi ciała oraz tkanki tłuszczowej. Dokładność dla wag wielofunkcyjnych dostępnych na rynku wynosi od 50 do 100 g. Jednak na jaką wagę łazienkową się zdecydować? Mimo że zakres ten jest nieduży, to dla osób uprawiających zawodowo sport może być kluczowy. W związku z tym poleca się wybierać modele, dla których wartość ta wynosi jak najmniej, czyli 50 g. 

Jakie dodatkowe funkcje ma dobra waga z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Każda profesjonalna waga wyposażona jest nie tylko w funkcję pomiaru masy ciała oraz opcję obliczania procentu tkanki tłuszczowej. Te najlepsze urządzenia zaopatrzone są również w szereg innych pomiarów oraz udogodnień, które dają jeszcze więcej możliwości. Do jednych z przydatnych funkcji zaliczamy:

 • pomiar wody w organizmie,
 • możliwość sterowania przez aplikację mobilną na smartfonie,
 • Bluetooth,
 • pomiar tkanki mięśniowej,
 • pomiar tkanki kostnej,
 • Wi-Fi,
 • automatyczne wyłączanie,
 • możliwość zapisu poprzednich wyników,
 • poziom dziennego zapotrzebowania kalorycznego (BMI).

Na jakie dodatkowe wyposażenie się skusić?

Oprócz przydatnych funkcji warto sprawdzić dodatkowe wyposażenie, jakie posiada wybrany model wagi z wskaźnikiem tkanki tłuszczowej. Wysokiej jakości produkt powinien posiadać antypoślizgowe nóżki, które zagwarantują bezpieczeństwo w trakcie pomiarów. Oprócz tego warto zdecydować się na wagę, która posiada przejrzysty i czytelny wyświetlacz. Co więcej, warto wybierać urządzenie, które ma wygodne przyciski, które z kolei umożliwiają zmianę ustawień.

Ile kosztuje najlepsza waga diagnostyczna?

Cena za wagi z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej w ciele wynosi od 45 do 850 zł. Miej na uwadze, że kwota rośnie wraz z funkcjonalnością urządzenia. Oprócz tego na kształtowanie się ceny ma duży wpływ marka, materiał wykonania oraz dostępność aplikacji mobilnej. Ta ostatnia daje możliwość wygodnego kontrolowania masy ciała z pozycji urządzenia mobilnego. Wagi współpracujące z aplikacją kosztują od 65 do 850 zł. Z kolei cena za modele bez tego rozwiązania wynosi od 45 do 350 zł.

Dostępność aplikacji mobilnej w inteligentnej wadzePrzedział cenowy
waga z aplikacją na smartfonaod 65 do 850 zł
waga bez aplikacjiod 45 do 350 zł

Z jakiej marki wybrać urządzenie do pomiaru tkanki tłuszczowej?

Do jednych z polecanych wag z pomiarem tkanki tłuszczowej można zaliczyć te marki Beurer. Większość urządzeń tego producenta jest wykonanych z wytrzymałego szkła. Co więcej, wagi Beurer posiadają nie tylko możliwość pomiaru tkanki tłuszczowej, ale również wykonanie analizy swojego ciała, obliczenie zapotrzebowania na kalorie czy pomiar masy mięśniowej.

Inną polecaną firmą są wagi Xiaomi, które wyposażone są w wiele pomocnych trybów. Na dodatek posiadają aplikację mobilną, dzięki której możesz planować oraz monitorować postępy w trakcie zrzucania kilogramów, czy przyrostu mięśni. Co więcej, dużym atutem produktów Xiaomi jest atrakcyjna cena w stosunku do korzyści, jakie daje urządzenie.

Kolejną marką wartą uwagi jest waga z pomiarem tkanki tłuszczowej Huawei. Tutaj do wyboru masz kilka możliwości. Większość produktów tego producenta charakteryzuje się doskonałym wykonaniem oraz daje wiele możliwości pomiaru w tym mierzenie tkanki tłuszczowej. Co więcej, modele te wyposażone są w aplikację Huawei Zdrowie, która umożliwia śledzenia postępów w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej lub przyrostu mięśni.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej?

  W trakcie zakupu wagi diagnostycznej koniecznie zwróć uwagę na producenta. Oprócz tego sprawdź, z jaką dokładnością wybrany model waży. Co więcej, zobacz maksymalne obciążenie dla wybranego produktu. Innym ważnym elementem jest materiał wykonania. Na dodatek sprawdź jakie udogodnienia posiada wybrana waga z pomiarem tkanki tłuszczowej. Do przydatnych zastosowań można zaliczyć wskaźnik przeciążenia wagi, możliwość pomiaru masy tkanki mięśniowej, zbieranie danych, czy oznaczanie procentu wody w organizmie.

 2. Jak działa waga z pomiarem tkanki tłuszczowej?

  Do prawidłowego pomiaru, waga z funkcją wyznaczania tkanki tłuszczowej stosuje tzw. BIA, czyli bioelektryczną impedancję. W trakcie wejścia użytkownika na powierzchnię urządzenia, waga emituje nieodczuwalny sygnał elektryczny, który przechodzi przez ciało człowieka. Im dłuższy czas rozchodzenia się sygnału po ciele, tym więcej tłuszczu jest nagromadzone.

 3. Ile kosztuje inteligentna waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej?

  Kwota wag, które wyposażone są w opcję pomiaru tkanki tłuszczowej, wynosi od 45 do 850 zł. Warto dodać, że cena w dużym stopniu zależna jest od marki, jak również wszystkich zastosowanych funkcji w urządzeniu. 

Podsumowanie

 • Wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej to wielofunkcyjne urządzenia, które nie tylko ważą masę ciała i wskazują poziom tkanki tłuszczowej. Rozbudowane urządzenia wskazują poziom zawartości wody w organizmie, zapotrzebowanie BMI, jak również umożliwiają precyzyjny pomiar składu ciała.
 • Dzięki wbudowanej aplikacji mobilnej możesz z łatwością śledzić postępy w trakcie redukowania tkanki tłuszczowej lub przyrostu masy mięśni.
 • W trakcie wyboru zobacz czy waga posiada dodatkowe pomiary, takie jak: pomiar tkanki kostnej, pomiar poziomu wody w organizmie, czy analizę tkanki tłuszczowej i mięśniowej.
 • Najlepiej wybierać wagi z dokładnością pomiaru do 100 g.
 • Do polecanych producentów można zaliczyć marki: Xiaomi, Huawei, Götze & Jensen, Beurer.
 • Kwota, jaką należy zainwestować na zakup dobrej wagi z pomiarem poziomu tkanki tłuszczowej, wynosi od 45 do 850 zł.
Karolina Pisarska
4.2 5 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry