Bieżnia elektryczna - Ranking na Kwiecień 2024

Poszukujesz dobrej bieżni elektrycznej, która umożliwi spalanie kalorii z efektem po 2 tygodniach, a to wszystko wykonując w domu, np. przed telewizorem? Rozmyślasz, na co zwrócić uwagę, aby wybrać bieżnię z wieloma funkcjami i programami, a przy tym w niezwykle konkurencyjnej cenie? Sprawdź nasz ranking bieżni elektrycznych na Kwiecień 2024 roku! Razem z ekspertem zestawiamy wybrane, najlepsze urządzenia, u których prezentujemy wady i zalety! Co więcej, podpowiadamy jaką elektryczną bieżnię wybrać! Wskazujemy jak dopasować pas, kąt nachylenia czy maksymalną prędkość. Objaśniamy, na jakie funkcje się skusić. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej bieżni elektrycznej!

Ranking bieżni elektrycznych na Kwiecień 2024 – wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Bieżnia elektryczna Horizon Fitness T202 150kg (4713375357650) Producent: Horizon Fitness Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Kingsmith Bieżnia elektryczna walkingpad x21 (6970492713662) Producent: KINGSMITH Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Bieżnia elektryczna sg-5.1 vivo bluetooth fitshow marki Sapphire Producent: Sapphire Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Bieżnia elektryczna Sapphire SG-6.1 Maxim Bluetooth FitSHOW (5903228928420) Producent: Sapphire Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Bieżnia elektryczna YORK FITNESS T700 (0014961511390) Producent: YORK FITNESS Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Trexo Bieżnia elektryczna x200 czarna | Producent: TREXO Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Hms Bieżnia elektryczna premium be 5856 (5907695536058) Producent: HMS Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Bieżnia elektryczna etr5.0 marki Horizon fitness Producent: Horizon Fitness Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Hms premium Be1862 bieżnia elektryczna semi comercial Producent: HMS PREMIUM Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Urbogym Bieżnia elektryczna v520m | (5904906085039) Producent: URBOGYM Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wytypowane, najlepsze bieżnie elektryczne wg eksperta z MójRanking.pl

Jaką bieżnię elektryczną kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Bieżnia elektryczna to niezwykle przydatne urządzenie, które sprawdzi się dla osoby chcącej szybko zrzucić kalorię, dla sportowców na redukcji tkanki tłuszczowej, jak również dla osób, które chcą polepszyć swoją wydolność. Nie wiesz jaką bieżnię elektryczną wybrać? Sprawdź poniższy poradnik, w którym objaśniamy jak dopasować dobrą, elektryczną bieżnię! Podpowiadamy, jaka moc silnika będzie właściwa! Radzimy, na jakie programy treningowe się zdecydować. Zobacz jaką bieżnię elektryczną wybrać i kupić w 2024 roku!

Jaką moc powinna mieć dobra bieżnia elektryczna?

Decydując się na zakup dobrej elektrycznej bieżni, zwróć uwagę na moc silnika. Warto dodać, że od wartości mocy zależne jest działanie urządzenia. Mianowicie im większa moc, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową. Co za tym idzie? Większa prędkość poruszania się pasa biegowego. Na wstępie warto dodać, że większość producentów podaje dwa rodzaje mocy:

  • moc znamionową bieżni,
  • moc maksymalną.

Czym się różnią te dwa parametry od siebie? Moc znamionowa bieżni treningowej wskazuje na moc w trakcie pracy ciągłej. Z kolei moc maksymalna informuje o mocy, jaką jest w stanie wytworzyć silnik bieżni elektrycznej, jeśli ustawimy zakres prędkości na maksimum. Warto dodać, że ważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc znamionowa (inaczej zwana ciągła). Dlaczego? To właśnie ona wskazuje, z jaką mocą silnik jest w stanie pracować przez dłuższy czas w trakcie wykonywania treningu.

W ofertach sklepów spotkasz się z bieżniami sieciowymi, dla których moc ciągła wynosi od  350 do 4500 W. Jeśli chcesz kupić bieżnię do domu, która osiągnie prędkość do 15 km/h, wtedy zdecyduj się na model bieżni, dla którego moc silnika wynosi do 1500 W. Tymczasem, gdy zależy Ci na egzemplarzu, który umożliwi bieganie z prędkością od 15 do 20 km/h, wtedy zdecyduj się na zakup bieżni elektrycznej, dla której moc wynosi od 1600 do 4500 W.

Silnik szczotkowy czy bezszczotkowy w elektrycznej bieżni – jaki lepszy?

W następnym kroku sprawdź jaki silnik bieżnia posiada. Na rynku dostępne są urządzenia, które mają w swojej budowie silnik szczotkowy lub bezszczotkowy. Porównując oba, lepszym rozwiązaniem będzie zakup elektrycznej bieżni z silnikiem bezszczotkowym. Dlaczego? Modele te wyróżniają się cichą pracą, dłuższą żywotnością, jak również rzadziej są serwisowane.

Wszystko dzięki wyeliminowaniu grafitowych szczotek, które to występują w bieżniach z silnikiem szczotkowym. Ta część urządzenia wraz z użytkowaniem się wyciera, co prowadzi do wymiany tego podzespołu lub zakupu nowego modelu. Jedynym minusem bieżni treningowych z silnikiem bezszczotkowym jest cena, która jest większa w porównaniu do urządzeń wyposażonych w silnik szczotkowy.

Rodzaj silnika w bieżni elektrycznejZaletyWady
szczotkowytańszy w produkcji, co przekłada się na tańszy zakup bieżniczęściej się psuje, pobiera więcej prądu, głośniej pracuje
bezszczotkowywyróżnia się dłuższą żywotnością, rzadziej się psuje, ciszej pracuje, jest wydajny i ekonomicznydroższy w produkcji, co przekłada się na droższy zakup bieżni elektrycznej

Jak dopasować prędkość poruszania się pasa w bieżni?

Maksymalna prędkość podawana jest najczęściej w km/h. Warto dodać, że parametr ten w dużym stopniu zależny jest od pracy silnika, tym samym od jego mocy. Decydując się na zakup elektrycznej bieżni domowej, masz do wyboru urządzenia, dla których maksymalna prędkość poruszania się pasa wynosi od 6 do 24 km/h. Jednak na jaką bieżnię się skusić? W sytuacji, gdy szukasz urządzenia do chodzenia lub truchtu, to wystarczająca będzie bieżnia, dla której prędkość wynosi do 9 km/h.

Z kolei, gdy zależy Ci na wykonaniu nieco bardziej intensywnego planu treningowego, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie zakup bieżni elektrycznej z prędkością od 0 do 20 km/h. Z kolei dla osób szukających nowoczesnej bieżni do domowych warunków, która umożliwi intensywny trening lub wykonywanie interwałów, to w takiej sytuacji najlepiej wybierać model z prędkością od 0 do 24 km/h

Jaki kąt nachylenia bieżni będzie wystarczający?

Kupując najlepszą bieżnię do domu zasilaną sieciowo, zastanów się, czy chcesz nabyć urządzenie z możliwością regulacji kąta nachylenia. Funkcja ta daje możliwość zwiększenia trudności, tym samym intensywności wykonywania treningów biegowych. Im większy kąt nachylenia platformy, tym mocniejsze zaangażowanie kończyn dolnych, a zwłaszcza pośladków, łydek oraz ud, co z kolei przekłada się na większą liczbę spalonych kalorii. Kupując elektryczną bieżnię do wyboru masz modele, dla których kąt nachylenia wynosi od 0 do 22%.

Oczywiście im większy zakres kąta nachylenia, tym więcej możliwości na wykonywanie różnego rodzaju treningów – tych mniej, jak i bardziej intensywnych. W przypadku, gdy szukasz urządzenia dla osoby początkującej, wtedy idealną bieżnią będzie ta, dla której kąt nachylenia wynosi od 0 do 4%. Tymczasem, jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie treningowym, który zaangażuje głębokie partie mięśniowe, to wybieraj elektryczną bieżnię do użytku domowego z kątem nachylenia powyżej 5%.

Jak dopasować wymiary pasa biegowego?

Bardzo ważną czynnością w trakcie zakupu bieżni jest dopasowanie pasa, po którym biegasz, do wzrostu użytkownika. W sklepach sportowych spotkasz się z dużymi, jak i kompaktowymi bieżniami. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na szerokość pasa do biegania. Do wyboru masz modele o szerokości od 35 do 60 cm. W drugim kroku sprawdź długość. W tym przypadku zakres wynosi od 110 do 165 cm. Przyjmuje się, że dla niewielkich osób ze wzrostem do 160 cm idealna będzie bieżnia z pasem o szerokości do 40 cm oraz długości do 135 cm.

Inaczej jest w przypadku nieco większych osób, których wzrost wynosi od 161 do 170 cm. W tym przypadku lepiej zdecydować się na model elektrycznego urządzenia do biegania w domu z pasem o szerokości od 41 do 50 cm oraz długości od 136 do 140 cm. Z kolei dla wysokich osób, które mierzą więcej niż 171 cm, poleca się zakup dużej bieżni z pasem o szerokości powyżej 51 cm oraz długości 141 cm lub więcej.

Wzrost użytkownikaSzerokość bieżni elektrycznejDługość bieżni elektrycznej
do 160 cmdo 40 cmdo 135 cm
od 161 do 170 cmod 41 do 50 cmod 136 do 140 cm
powyżej 171 cmpowyżej 51 cmpowyżej 141 cm

Bieżnia elektryczna z pomiarem pulsu czy bez?

Kupując elektryczną bieżnię komercyjną, masz do wyboru modele, które zostały wyposażone w pomiar pulsu, jak również takie, które tej opcji nie mają. Warto dodać, że dzięki tej funkcji jesteś w stanie monitorować pracę swojego serca. Miej na uwadze, że inna wartość tętna jest zalecana w trakcie odchudzania, a jeszcze inna w trakcie poprawiania wydolności organizmu.

W związku z tym, jeśli zależy Ci na świadomym wykonywaniu planu treningowego, to wybieraj elektryczną bieżnię posiadającą funkcję pomiaru pulsu. Dzięki temu będziesz mógł dopasować tempo biegu do celu, jaki chcesz osiągnąć poprzez wykonywanie planu treningowego – czy jest to odchudzanie, czy zwiększenie siły oraz wytrzymałości.

Zwróć uwagę na zalecaną wagę użytkownika!

Kolejnym ważnym parametrem jest maksymalna waga użytkownika, podawana w kilogramach. Pamiętaj, że wraz z wzrostem tego parametru rośnie jakość wykonania bieżni elektrycznej. Mianowicie im większa maksymalna waga użytkownika w specyfikacji, tym producent zastosował lepszej jakości części, które są trwałe i odporne na uszkodzenia. Tym samym im mniejsza wartość tego parametru, tym bieżnia szybciej się zużywa.

Na dodatek parametr ten ma wpływ na zastosowanie lepszej jakości elastomerów, które z kolei wpływają na poziom amortyzacji pasa biegowego. Obecnie spotkasz się z elektrycznymi bieżniami do domowego zaciszu, u których zalecana, maksymalna waga wynosi od 90 do 200 kg. Najlepiej wybierać bieżnię, u której wartość tego parametru jest większa niż 130 kg. Inną metodą wyboru jest zdecydowanie się na model elektrycznej bieżni, której maksymalna waga użytkownika wynosi 20 kg więcej od biegacza.

Jakie funkcje i wyposażenie w dobrej bieżni elektrycznej?

Dobra bieżnia elektryczna powinna być wyposażona w funkcje oraz dodatki, które dają jeszcze więcej możliwości wykonania intensywnego treningu, jak również sprawia, że korzystanie z bieżni jest prostsze i przyjemniejsze. Do jednych z przydanych udogodnień można zaliczyć:

  • składaną konstrukcję;
  •  wyprofilowany uchwyt, który daje możliwość wsparcia w trakcie utraty równowagi;
  • przejrzysty wyświetlacz razem z panelem sterowania;
  • wbudowany głośnik;
  • regulację kąta nachylenia;
  • regulacje prędkości obracania się pasa bieżni;
  • Bluetooth;
  • system amortyzacji, dzięki czemu redukuje on obciążenie, które oddziałuje na stawy;
  • wyświetlacz dotykowy lub z wbudowanymi przyciskami manualnymi;
  • pomiar pulsu;
  • solidny stelaż;
  • rolki transportowe;
  • HRC;
  • wskaźnik spalonych kalorii.

Ile trzeba przeznaczyć na zakup dobrej elektrycznej bieżni?

Cena za elektryczną bieżnię do biegania waha się od 1200 do 13000 zł. Wpływ na kształtowanie się kwoty mają najważniejsze parametry oraz części, jakie zastosowano w trakcie produkcji. Warto dodać, że cena zależna jest od marki, zastosowanych funkcji i technologii, rozmiaru bieżni, mocy silnika, zakresu prędkości, jak również od dodatkowego wyposażenia.

Najlepsi producenci bieżni elektrycznych – na którego się zdecydować?

W sklepach sportowych dostępne są profesjonalne bieżnie elektryczne, jak również te o nieskomplikowanej konstrukcji oraz obsłudze. Bez względu, jaki model wybierasz, zwróć uwagę na markę urządzenia. Do jednych z najlepszych bieżni elektrycznych można zaliczyć te marki:

  • Spokey,
  • Hertz Fitness,
  • Proform,
  • Hiton Polska,
  • York Fitness,
  • HMS.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą bieżnię elektryczną?

    W trakcie zakupu najlepszej bieżni elektrycznej zwróć uwagę na rodzaj silnika – do wyboru masz modele szczotkowe lub bezszczotkowe. Oprócz tego ważna jest moc bieżni, prędkość poruszania się pasa, jak również maksymalna, zalecana waga użytkownika. Na dodatek zobacz jakie funkcje oraz udogodnienia posiada wybrany model. Sprawdź także markę oraz opinie o produkcie, jaki chcesz nabyć.

  2. Jaka moc silnika w bieżni będzie najlepsza?

    Spotkasz się z dwoma rodzajami mocy silnika podawanymi w specyfikacji bieżni elektrycznej. Można wyróżnić moc znamionową oraz moc maksymalną. Porównując obie ważniejszą, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc znamionowa, czyli ciągła. W sytuacji, gdy poszukujesz sprzętu do chodzenia lub mało intensywnych treningów biegowych, wtedy zdecyduj się na model z mocą znamionową do 1500 W. Z kolei dla osób szukających mocniejszego urządzenia, które wytworzy znacznie większą prędkość, poleca się wybierać bieżnie elektryczne z mocą ciągłą od 1600 do 4500 W.

  3. Czy bieżnia elektryczna pobiera dużo prądu?

    Pobór energii elektrycznej przez bieżnię zależny jest od zastosowanego silnika, jego mocy, od kąta nachylenia oraz prędkości poruszania się pasa biegowego. Przy średniej prędkości 8 km/h oraz zerowym kącie nachylenia, pobór prądu wynosi około 700 W.

Podsumowanie

  • Bieżnia elektryczna zasilana jest sieciowo. Dzięki swojej budowie daje możliwość wykonywania przeróżnych programów treningowych.
  • Wybierając dobrą bieżnię elektryczną, zwróć uwagę na moc silnika, który powinien być dopasowany do Twoich oczekiwań.
  • Jeśli bieżnia będzie używana tylko do chodzenia lub do mało intensywnego biegu, to wystarczający będzie model, którego moc wynosi do 1500 W. Z kolei, jeśli zależy Ci na solidnej bieżni, która osiągnie prędkość pasa nawet powyżej 20 km/h, wtedy zdecyduj się na taką, dla której moc silnika wynosi powyżej 1600 W.
  • W sprzedaży dostępne są również składane bieżnie, które możesz złożyć i przechowywać w dowolnym miejscu.
  • Do polecanych urządzeń zaliczamy bieżnię York Fitness, HMS, Proform, Spokey, jak również Hertz Fitness.
  • Zakres cenowy za elektryczne bieżnie wynosi od 1200 do 13000 zł.
  • Aby bieżnia była stabilna, powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału. Jednym z kryterium oceny jakości wykonania może być maksymalna waga użytkownika. Im jest ona większa, tym producent wykorzystał lepszej jakości podzespoły.
  • Wciąż zastanawiasz się za najlepszą bieżnią elektryczną, która umożliwi bieganie bez względu na warunki atmosferyczne, jakie występują na zewnątrz? Sprawdź nasz ranking najlepszych bieżni domowych na Kwiecień 2024 roku! Zestawienie najlepszych bieżni zawiera modele sprawdzone i polecane przez sportowców.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry