Wiertarko-wkrętarka z udarem - Ranking Kwiecień 2024

Zastanawiasz się, jaką wiertarko-wkrętarkę z udarem wybrać? Szukasz sprawdzonego produktu, który jest skuteczny i wytrzymały? Poniżej znajdziesz porównanie najlepszych modeli wiertarko-wkrętarek udarowych polecanych przez naszego eksperta. Sprawdź nasz ranking wiertarko-wkrętarek z udarem na 2024 rok! Ponadto w poradniku zakupowym podpowiadamy, jakie parametry odgrywają najważniejszą rolę! Zobacz, jaką wiertarko-wkrętarkę z udarem wybrać i kupić! Sprawdźmy!

Ranking wiertarko-wkrętarek z udarem w 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Wiertarko-wkrętarka DEWALT DCD996P2 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Wiertarko-wkrętarka STANLEY FMC625D2 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Wiertarko-wkrętarka BOSCH Professional GSB 185-LI 06019K3100 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Wiertarko-wkrętarka DEDRA DED7142 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Wiertarko-wkrętarka RYOBI R18PD7-0 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze wiertarko-wkrętarki z udarem wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Wiertarko-wkrętarka DEWALT DCD996P2 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Wiertarko-wkrętarka DEWALT DCD996P2


Pierwszą propozycją w porównaniu jest wiertarko-wkrętarka DeWalt DCD996P2. Jest to wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem o napięciu akumulatora 18 V oraz pojemności 5 Ah. Częstotliwość udarów wynosi 38250, z kolei maksymalny moment obrotowy to 95 Nm. Ta kompaktowa wiertarko-wkrętarka XR 18 V została wyposażona w diodę LED, która oświetla miejsce pracy. Ponadto ma 3 poziomy prędkości, które umożliwiają dostosowanie wiercenia do wybranego materiału. Poza tym jest to wiertarko wkrętarka bezszczotkowa, która została wyposażona w sprzęgło, które z kolei umożliwia ustawienie 11 wartości momentu obrotowego. Posiada uchwyt wiertarski magnetyczny szybkozaciskowy. W zestawie znajdują się dwa akumulatory, walizka, zaczep do paska oraz rękojeść boczna.
Zalety:
  • 2 akumulatory
  • bezszczotkowy silnik
  • moment obrotowy 95 Nm
  • wysoka częstotliwość udarów
Wady:
  • nieco wysoka cena
    Miejsce 2
    Wiertarko-wkrętarka STANLEY FMC625D2 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Wiertarko-wkrętarka STANLEY FMC625D2


    Kolejną propozycją w rankingu jest kompaktowa wkrętarko wiertarka z udarem Stanley FMC625D2 z zasilaniem akumulatorowym o napięciu 18 V oraz pojemności akumulatora 2 Ah. Urządzenie z częstotliwością udarów wynoszącą 27200 na minutę. Producent wyposażył tą akumulatorową wiertarko-wkrętarkę z udarem we wbudowaną lampkę LED oraz uchwyt szybkomocujący. Produkt jest lekki i wygodny w użytkowaniu, doskonale sprawdzi się do wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu, tworzywie sztucznym oraz materiałach murarskich. Waży zaledwie 1,8 kg, ponadto ma ogumowany uchwyt, automatyczną blokadę wrzeciona, dwa biegi, które umożliwiają zmianę częstotliwości udarów o wartości 6800 i 27 200 uderzeń na minutę. Ponadto regulacja momentu obrotowego pozwala na ustawienie jednej z 22 pozycji. W zestawie znajdują się 2 akumulatory o pojemności 2 Ah, ładowarka, zaczep do paska, walizka, jak również dwa uchwyty magnetyczne na bity.
    Zalety:
    • atrakcyjna cena
    • 2 akumulatory w zestawie
    • regulacja momentu obrotowego
    Wady:
    • silnik szczotkowy
      Miejsce 3
      Wiertarko-wkrętarka BOSCH Professional GSB 185-LI 06019K3100 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Wiertarko-wkrętarka BOSCH Professional GSB 185-LI 06019K3100


      Następnym produktem w rankingu najpopularniejszych wiertarko-wkrętarek udarowych jest Bosch Professional GSB 185-LI o pojemności akumulatora 2 Ah oraz napięciu 18 V. Narzędzie posiada uchwyt samozaciskowy i bezszczotkowy silnik umożliwiający wydajną pracę. Poza tym wiertarko wkrętarka Bosch jest lekka i poręczna, waży 0,99 kg, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w miejscach trudnodostępnych. Świetnie nada się do metali, drewna oraz materiałów murarskich. Prędkość obrotowa tego modelu wynosi 1900 obr/min z kolei liczba udarów to 27000. Maksymalny moment obrotowy dla prezentowanej wiertarko-wkrętarki wynosi 50 Nm. Producent wyposażył urządzenie w 2 biegi. Z kolei w zestawie znajdziesz 2 akumulatory GBA 18V 2.0 Ah i ładowarkę GAL 18V-20 oraz walizkę,
      Zalety:
      • ładowarka
      • waga 0,99 kg
      • silnik bezszczotkowy
      • 2 akumulatory w zestawie
      Wady:
      • brak oświetlenia LED
        Miejsce 4
        Wiertarko-wkrętarka DEDRA DED7142 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Wiertarko-wkrętarka DEDRA DED7142


        W rankingu popularnych modeli wkrętarko-wiertarek z udarem nie mogło zabraknąć Dedra DED7142 o napięciu akumulatora 18 V, która została wyposażona w trwały silnik bezszczotkowy. Jej moment obrotowy wynosi 50 Nm, dzięki czemu nada się do powierzchni drewnianych, metalowych, jak również betonowych. Posiada obudowę, która została wykonana z nylonu. Co więcej, ma ergonomiczny uchwyt z ogumowaniem, jak i oświetlenie LED. Wiertarko wkrętarka z udarem marki Dedra została wyposażona w sprzęgło, 2 biegi oraz jest w stanie wytworzyć 32400 udarów na minutę. Posiada uchwyt samozaciskowy, dwa kierunki obrotów, natomiast jej waga wynosi 2,35 kg.
        Zalety:
        • 2 biegi
        • sprzęgło
        • oświetlenie LED
        Wady:
        • waga 2,35 kg
        • brak ładowarki w zestawie
        • brak akumulatora w zestawie
          Miejsce 5
          Wiertarko-wkrętarka RYOBI R18PD7-0 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Wiertarko-wkrętarka RYOBI R18PD7-0


          Ostatnią propozycją w porównaniu udarowych wiertarko-wkrętarek jest ta marki Ryobi R18PD7-0. Jest to wiertarko-wkrętarka zasilana akumulatorem o napięciu 18 V. Ponadto producent wyposażył urządzenie w uchwyt bezkluczykowy, jak również silnik bezszczotkowy, który zapewnia efektywne wkręcanie i wykręcanie. Co więcej, urządzenie jest przystosowane do wiercenia w drewnie, stali oraz materiałach murowanych. Jego waga wynosi 1,7 kg, z kolei poziom hałasu to 99 dB. Maksymalna prędkość obrotowa prezentowanego modelu wynosi 1800 obr/min, z kolei liczba udarów, które jest w stanie wytworzyć urządzenie, wynosi 23400. Ponadto narzędzie posiada wysoki moment obrotowy o wartości 85 Nm oraz 24 możliwości jego ustawienia. Na dodatek posiada 2-biegową przekładnie, ergonomiczny ogumowany uchwyt, wbudowaną lampkę, dwa kierunki obrotów.
          Zalety:
          • dwa kierunki obrotów
          • bezszczotkowy silnik
          • moment obrotowy 85 Nm
          Wady:
          • brak ładowarki w zestawie
          • brak akumulatora w zestawie

            Jaką wiertarko wkrętarkę udarową wybrać? Najważniejsze parametry

            Nie wiesz, jaką wiertarko-wkrętarkę udarową wybrać? Poniżej znajdziesz przewodnik zakupowy, w którym wskazujemy najważniejsze parametry! Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając dobrą wiertarko-wkrętarkę z udarem! Przeczytaj, jaka wiertarko-wkrętarka jest najlepsza! Podpowiadamy!

            Silnik szczotkowy, a może bezszczotkowy – który będzie najlepszy w wiertarko-wkrętarce?

            W trakcie wyboru wiertarko-wkrętarki z udarem spotkasz się z egzemplarzami, w których zastosowano jeden z dwóch rodzajów silników:

            • silnik szczotkowy,
            • silnik bezszczotkowy.

            Pierwszy z wymienionych z listy jest tańszym rozwiązaniem, jednak bardziej awaryjnym. Wszystko przez grafitowe szczotki, które wraz z działaniem urządzenia mocno się wycierają. Co z kolei wymusza wymianę tego podzespołu lub zakup nowej wiertarko wkrętarki udarowej. Z kolei bezszczotkowa technologia budowy silnika zapewnia dłuższą żywotność, jak również wydajniejszą pracę. Mimo że wiertarko-wkrętarki z silnikiem bezszczotkowym są droższe, to posłużą na znacznie dłuższy czas w porównaniu do tych szczotkowych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór wiertarko-wkrętarki z funkcją udaru, która została wyposażona w silnik bezszczotkowy.

            Jaką prędkość obrotową w wiertarko-wkrętarce z udarem wybrać?

            Kolejnym istotnym parametrem jest maksymalna prędkość obrotowa wiertarko-wkrętarki z udarem. Im prędkość obrotowa elektronarzędzia jest większa, tym wiertło lub bit porusza się szybciej, a to zapewnia precyzyjną pracę w wielu materiałach, takich jak drewno czy metal. Co więcej, wysoka prędkość obrotowa konieczna jest do wkręcania śrub, jak również w trakcie wiercenia dopasowanych otworów o niedużej średnicy. W przypadku wiertarko-wkrętarek z udarem spotkasz się z modelami, których prędkość obrotowa oscyluje od 1200 do 2000 obrotów na minutę. Jeśli zależy Ci na wysokiej precyzji wkręcania i wykręcania, to wybieraj urządzenie, którego parametr ten wynosi przynajmniej 1500 obr/min.

            Maksymalny moment obrotowy w wiertarko-wkrętarce udarowej

            Spotkasz się również z maksymalnym momentem obrotowym wyrażonym w Niutonometrach. Parametr ten wskazuje o sile, z jaką dokręca lub wierci wiertarko wkrętarka z udarem. Ta właściwość odgrywa znaczącą rolę, zwłaszcza gdy potrzebujesz urządzenia do wiercenia dużych otworów lub wkręcania pokaźnych śrub. W ofercie sklepów spotkasz się z modelami wiertarko wkrętarek z udarem, których moment obrotowy wynosi od 24 do 150 Nm. Tak naprawdę, wybór zależny jest od prac, jakie chcesz wykonać oraz od materiału, w którym chcesz wiercić lub wkręcać wkręty.

            W tym miejscu warto również dodać, że im większa prędkość obrotowa tym moment obrotowy w wiertarko-wkrętarce z udarem jest mniejszy. Dlatego, jeśli zależy Ci na urządzeniu, które dokręci każdy wkręt lub wywierci dużej szerokości dziurę, wtedy wybieraj produkt, który posiada regulację momentu obrotowego (przynajmniej dwa biegi) — pierwszy z niższą prędkością obrotową, ale wyższym momentem obrotowym oraz drugi bieg z większą prędkością, ale niższym momentem obrotowym.

            Maksymalny moment obrotowyPrzeznaczenie
            od 24 do 40 Nmdo wiercenia niedużej średnicy otworów, do wkręcania śrub i wkrętów w miękkie materiały np. drewno, ceramika
            od 40 do 60 Nmdo wiercenia otworów i wkręcania elementów do metalu i betonu
            od 60 do 150 Nmdo wiercenia dużych i szerokich dziur w drewnie, metalu, do wkręcania wkrętów i ślub o dużej szerokości

            Jaka wiertarko-wkrętarka będzie lepsza – sieciowa czy bezprzewodowa?

            Z reguły większość wiertarko -wkrętarek z funkcją wiercenia udarowego zalicza się do narzędzi akumulatorowych. W związku z tym należy zwrócić uwagę na pojemność, napięcie oraz rodzaj baterii. Spotkasz się z napięciem akumulatora od 10,8 do 36 V. Oprócz tego koniecznie sprawdź pojemność akumulatora wyrażaną w amperogodzinach, której zakres dla narzędzi z kategorii wiertarko-wkrętarki akumulatorowe z udarem wynosi od 1,3 do 9 Ah. Wybierając najlepszą wiertarko-wkrętarkę udarową wybieraj taką, która zasilana jest przez akumulator Li-lon o pojemności minimum 2 Ah oraz napięciu większym niż 18 V. Na dodatek koniecznie sprawdź, czy akumulator jest dodany do zestawu. Znaczna liczba wiertarko wkrętarek dostępna na rynku nie posiada w komplecie akumulatora, dlatego należy go dokupić oddzielnie!

            Jaki uchwyt wiertarski wybrać?

            Podczas wyboru najlepszego produktu sprawdź, jaki uchwyt wiertarko wkrętarka posiada. Spotkasz się z kilkoma rodzajami mocowania wierteł, m.in. uchwytem magnetycznym, 1/2 cala, 1/4 cala, 13 mm, SDS+, jak również z uchwytem szybkozaciskowym. Dobór wybranego rodzaju zależy od wierteł, jakie planujesz zastosować do wiercenia i wkręcania. Najwygodniejsze w trakcie wymiany wierteł są magnetyczne oraz samozaciskowe uchwyty. Z kolei, jeśli zależy Ci na zakupie kompaktowej wiertarko-wkrętarki, która posłuży głównie do wiercenia z udarem, to najlepszym wyborem będzie uchwyt SDS+, którego średnica wynosi 10 mm.

            Funkcje i dodatkowe wyposażenie polecanej wkrętarko-wiertarki

            W trakcie zakupu sprawdź, czy udarowa wiertarko-wkrętarka wyposażona została w dodatkowe udogodnienia. Do jednych z nich zaliczamy:

            • diodę LED, która oświetla miejsce pracy, co ma znaczenie zwłaszcza w trakcie wiercenia w trudno dostępnych miejscach;
            • regulację momentu obrotowego,
            • wyprofilowany uchwyt, który zapewnia jeszcze lepszy komfort pracy;
            • ogumowaną obudowę;
            • dodatkową rękojeść, zwłaszcza do wkrętarki z funkcją udaru o dużej sile dokręcania;
            • przynajmniej jeden akumulator w zestawie oraz ładowarkę.

            Ile kosztuje wiertarko-wkrętarka udarowa?

            W sklepach spotkasz się z narzędziami w różnej cenie. Na jej kształtowanie ma wpływ m.in. moc urządzenia, maksymalny moment obrotowy, rodzaj uchwytu, prędkość obrotowa, typ silnika, jak również zastosowane funkcje i dodatki. Kwota za wiertarko-wkrętarki z udarem waha się od 170 do 2000 zł.

            Przeznaczenie wiertarko-wkrętarki z udaremPrzedział cenowy
            Do wykorzystania w domuod 170 do 1300 zł
            Profesjonalne urządzenieod 250 do 2000 zł

            Z jakiej firmy wybrać dobrą wiertarko wkrętarkę z udarem?

            Do najlepszych wkrętarko wiertarek z udarem możemy zaliczyć te marki:

            • DeWatl,
            • Bosch,
            • Makita,
            • Graphite,
            • Stanley.

            FAQ - najczęściej zadawane pytania

            1. Czy warto kupić wiertarko wkrętarkę z udarem?

              Udarowa wiertarko-wkrętarka jest świetnym wyborem do wiercenia i wkręcania w średniej twardości materiale, takim jak drewno, tworzywo sztuczne, ceramika czy metal. Ponadto można z jej użyciem wywiercić nieduże otwory w betonie. Jednak do kucia lepszym wyborem będzie młot udarowy pneumatyczny.

            2. Czym się różni wiertarko-wkrętarka z udarem od klucza udarowego?

              Wiertarko wkrętarka posiada udar ślimakowy lub mechaniczno-zębatkowy, który sprawdza się do niedużych prac remontowo-budowlanych oraz wiercenia w takim materiale jak: drewno, powierzchnia murarska czy metal. Z kolei klucz udarowy dedykowany jest do mocnego dokręcania oraz odkręcania śrub. 

            3. Na co zwrócić uwagę kupując wiertarko-wkrętarkę z udarem?

              W trakcie zakupu wiertarko-wkrętarki z udarem koniecznie zwróć uwagę na: moment obrotowy, prędkość i liczbę obrotów na minutę, rodzaj silnika, zasilanie oraz mechanizm trzymający wiertło. Ponadto koniecznie sprawdź dodatkowe udogodnienia, które wpływają na użytkowanie i skracają czas pracy z narzędziem.

            4. Ile kosztuje dobra wiertarko-wkrętarka udarowa?

              Kwota zależna jest od najważniejszych właściwości, m.in. od momentu obrotowego, prędkości urządzenia, rodzaju silnika, rodzaju uchwytu, jak również od zastosowanych systemów. Cena za dobrą wiertarko-wkrętarkę z udarem waha się od 170 do 2000 zł.

            Podsumowanie

            • Wiertarko - wkrętarki wyposażone są zazwyczaj w udar mechaniczno-zębatkowy lub ślimakowy, który doskonale sprawdzi się do niedużego wiercenia i podkuwania w betonie (do użytku amatorskiego).
            • W przypadku wiertarko wkrętarek z udarem wymagana jest większa siła docisku urządzenia w trakcie wiercenia.
            • Warto podkreślić, że wiertarko-wkrętarka to urządzenie, które głównie sprawdzi się wiercenia w drewnie, metalu i co najwyżej do wykonywania niedużych przewierceń w betonie.
            • Wiertarko-wkrętarka z udarem oprócz ruchu obrotowego wykorzystuje również ruch posuwisto zwrotny, który umożliwia przekuwanie się wiertła w twardszych materiałach.
            • W trakcie zakupu dobrej udarowej wiertarko wkrętarki koniecznie zwróć uwagę na zasilanie, moment obrotowy, prędkość, rodzaj silnika, liczbę biegów, markę oraz zastosowane technologie. Oprócz tego bardzo przydatne są dodatkowe udogodnienia, takie jak oświetlenie LED czy dwubiegowa przekładnia.
            • Kompaktowa wiertarko-wkrętarka kosztuje od 170 do 2000 zł. Cena zależna jest od cech produktów.
            • Polecanymi modelami są wiertarko wkrętarki marki: Bosch, DeWalt, Stanley, Graphite, Makita.
            • Jeśli nadal zastanawiasz się, jaką wkrętarko wiertarkę udarową wybrać, to koniecznie sprawdź ranking wkrętarko wiertarek z udarem, który znajdziesz powyżej.
            Karolina Pisarska
            5 2 votes
            Oceń artykuł
            Subscribe
            Powiadom o
            guest
            0 komentarzy
            Inline Feedbacks
            View all comments
            Do góry