Zastanawiasz się, jaką wiertarko-wkrętarkę z udarem wybrać? Szukasz sprawdzonego produktu, który jest skuteczny i wytrzymały? Poniżej znajdziesz porównanie najlepszych modeli wiertarko-wkrętarek udarowych polecanych przez naszego eksperta. Sprawdź nasz ranking wiertarko-wkrętarek z udarem na 2023 rok! Ponadto w poradniku zakupowym podpowiadamy, jakie parametry odgrywają najważniejszą rolę! Zobacz, jaką wiertarko-wkrętarkę z udarem wybrać i kupić! Sprawdźmy!
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Najlepsze wiertarko-wkrętarki z udarem wg eksperta z MójRanking.pl
Jaką wiertarko wkrętarkę udarową wybrać? Najważniejsze parametry
Nie wiesz, jaką wiertarko-wkrętarkę udarową wybrać? Poniżej znajdziesz przewodnik zakupowy, w którym wskazujemy najważniejsze parametry! Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając dobrą wiertarko-wkrętarkę z udarem! Przeczytaj, jaka wiertarko-wkrętarka jest najlepsza! Podpowiadamy!
Silnik szczotkowy, a może bezszczotkowy – który będzie najlepszy w wiertarko-wkrętarce?
W trakcie wyboru wiertarko-wkrętarki z udarem spotkasz się z egzemplarzami, w których zastosowano jeden z dwóch rodzajów silników:
silnik szczotkowy,
silnik bezszczotkowy.
Pierwszy z wymienionych z listy jest tańszym rozwiązaniem, jednak bardziej awaryjnym. Wszystko przez grafitowe szczotki, które wraz z działaniem urządzenia mocno się wycierają. Co z kolei wymusza wymianę tego podzespołu lub zakup nowej wiertarko wkrętarki udarowej. Z kolei bezszczotkowa technologia budowy silnika zapewnia dłuższą żywotność, jak również wydajniejszą pracę. Mimo że wiertarko-wkrętarki z silnikiem bezszczotkowym są droższe, to posłużą na znacznie dłuższy czas w porównaniu do tych szczotkowych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór wiertarko-wkrętarki z funkcją udaru, która została wyposażona w silnik bezszczotkowy.
Jaką prędkość obrotową w wiertarko-wkrętarce z udarem wybrać?
Kolejnym istotnym parametrem jest maksymalna prędkość obrotowa wiertarko-wkrętarki z udarem. Im prędkość obrotowa elektronarzędzia jest większa, tym wiertło lub bit porusza się szybciej, a to zapewnia precyzyjną pracę w wielu materiałach, takich jak drewno czy metal. Co więcej, wysoka prędkość obrotowa konieczna jest do wkręcania śrub, jak również w trakcie wiercenia dopasowanych otworów o niedużej średnicy. W przypadku wiertarko-wkrętarek z udarem spotkasz się z modelami, których prędkość obrotowa oscyluje od 1200 do 2000 obrotów na minutę. Jeśli zależy Ci na wysokiej precyzji wkręcania i wykręcania, to wybieraj urządzenie, którego parametr ten wynosi przynajmniej 1500 obr/min.
Maksymalny moment obrotowy w wiertarko-wkrętarce udarowej
Spotkasz się również z maksymalnym momentem obrotowym wyrażonym w Niutonometrach. Parametr ten wskazuje o sile, z jaką dokręca lub wierci wiertarko wkrętarka z udarem. Ta właściwość odgrywa znaczącą rolę, zwłaszcza gdy potrzebujesz urządzenia do wiercenia dużych otworów lub wkręcania pokaźnych śrub. W ofercie sklepów spotkasz się z modelami wiertarko wkrętarek z udarem, których moment obrotowy wynosi od 24 do 150 Nm. Tak naprawdę, wybór zależny jest od prac, jakie chcesz wykonać oraz od materiału, w którym chcesz wiercić lub wkręcać wkręty.
W tym miejscu warto również dodać, że im większa prędkość obrotowa tym moment obrotowy w wiertarko-wkrętarce z udarem jest mniejszy. Dlatego, jeśli zależy Ci na urządzeniu, które dokręci każdy wkręt lub wywierci dużej szerokości dziurę, wtedy wybieraj produkt, który posiada regulację momentu obrotowego (przynajmniej dwa biegi) — pierwszy z niższą prędkością obrotową, ale wyższym momentem obrotowym oraz drugi bieg z większą prędkością, ale niższym momentem obrotowym.
Maksymalny moment obrotowy
Przeznaczenie
od 24 do 40 Nm
do wiercenia niedużej średnicy otworów, do wkręcania śrub i wkrętów w miękkie materiały np. drewno, ceramika
od 40 do 60 Nm
do wiercenia otworów i wkręcania elementów do metalu i betonu
od 60 do 150 Nm
do wiercenia dużych i szerokich dziur w drewnie, metalu, do wkręcania wkrętów i ślub o dużej szerokości
Jaka wiertarko-wkrętarka będzie lepsza – sieciowa czy bezprzewodowa?
Z reguły większość wiertarko -wkrętarek z funkcją wiercenia udarowego zalicza się do narzędzi akumulatorowych. W związku z tym należy zwrócić uwagę na pojemność, napięcie oraz rodzaj baterii. Spotkasz się z napięciem akumulatora od 10,8 do 36 V. Oprócz tego koniecznie sprawdź pojemność akumulatora wyrażaną w amperogodzinach, której zakres dla narzędzi z kategorii wiertarko-wkrętarki akumulatorowe z udarem wynosi od 1,3 do 9 Ah. Wybierając najlepszą wiertarko-wkrętarkę udarową wybieraj taką, która zasilana jest przez akumulator Li-lon o pojemności minimum 2 Ah oraz napięciu większym niż 18 V. Na dodatek koniecznie sprawdź, czy akumulator jest dodany do zestawu. Znaczna liczba wiertarko wkrętarek dostępna na rynku nie posiada w komplecie akumulatora, dlatego należy go dokupić oddzielnie!
Jaki uchwyt wiertarski wybrać?
Podczas wyboru najlepszego produktu sprawdź, jaki uchwyt wiertarko wkrętarka posiada. Spotkasz się z kilkoma rodzajami mocowania wierteł, m.in. uchwytem magnetycznym, 1/2 cala, 1/4 cala, 13 mm, SDS+, jak również z uchwytem szybkozaciskowym. Dobór wybranego rodzaju zależy od wierteł, jakie planujesz zastosować do wiercenia i wkręcania. Najwygodniejsze w trakcie wymiany wierteł są magnetyczne oraz samozaciskowe uchwyty. Z kolei, jeśli zależy Ci na zakupie kompaktowej wiertarko-wkrętarki, która posłuży głównie do wiercenia z udarem, to najlepszym wyborem będzie uchwyt SDS+, którego średnica wynosi 10 mm.
Funkcje i dodatkowe wyposażenie polecanej wkrętarko-wiertarki
W trakcie zakupu sprawdź, czy udarowa wiertarko-wkrętarka wyposażona została w dodatkowe udogodnienia. Do jednych z nich zaliczamy:
diodę LED, która oświetla miejsce pracy, co ma znaczenie zwłaszcza w trakcie wiercenia w trudno dostępnych miejscach;
regulację momentu obrotowego,
wyprofilowany uchwyt, który zapewnia jeszcze lepszy komfort pracy;
ogumowaną obudowę;
dodatkową rękojeść, zwłaszcza do wkrętarki z funkcją udaru o dużej sile dokręcania;
przynajmniej jeden akumulator w zestawie oraz ładowarkę.
Ile kosztuje wiertarko-wkrętarka udarowa?
W sklepach spotkasz się z narzędziami w różnej cenie. Na jej kształtowanie ma wpływ m.in. moc urządzenia, maksymalny moment obrotowy, rodzaj uchwytu, prędkość obrotowa, typ silnika, jak również zastosowane funkcje i dodatki. Kwota za wiertarko-wkrętarki z udarem waha się od 170 do 2000 zł.
Przeznaczenie wiertarko-wkrętarki z udarem
Przedział cenowy
Do wykorzystania w domu
od 170 do 1300 zł
Profesjonalne urządzenie
od 250 do 2000 zł
Z jakiej firmy wybrać dobrą wiertarko wkrętarkę z udarem?
Do najlepszych wkrętarko wiertarek z udarem możemy zaliczyć te marki: