Robot do mycia okien - Ranking na Maj 2024

Robot do mycia okien to niezwykle innowacyjne urządzenie, które myje okna bez najmniejszej ingerencji człowieka. Chcesz kupić inteligentny robot do mycia okien, jednak nie wiesz, na jaki się zdecydować? Zastanawiasz się, jaki wybrać – ten marki Hobot, Cobbo czy Mamibot? Model akumulatorowy czy sieciowy? Sprawdź zestawienie najlepszych robotów do mycia okien przygotowane przez naszego eksperta z MójRanking.pl. Porównujemy polecane modele, które wyróżniają się funkcjonalnością, precyzją w trakcie czyszczenia, a dodatkowo mają konkurencyjną cenę. Co więcej, podpowiadamy w artykule, na co zwrócić uwagę przy wyborze! Porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu robotów do mycia okien na Maj 2024 roku!

Ranking robotów do mycia okien na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Webber robot do mycia okien WM169, WM169 Producent: Webber Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Robot do mycia okien HOBOT R3 Producent: HOBOT Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Robot czyszczący szyby Hobot 2S, HOBOT 2S Producent: Hobot Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 298 robot do mycia okien + 6 ściereczek + profesjonalny płyn gratis! sprawdź naszą ofertę! marki Hobot Producent: Hobot Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Webber WM170 (5907265018885) Producent: Webber Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Cobbo Robot do mycia okien e6 slim (5904463378759) Producent: COBBO Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych robotów do mycia okien przez MójRanking.pl

Miejsce 2
298 robot do mycia okien + 6 ściereczek + profesjonalny płyn gratis! sprawdź naszą ofertę! marki Hobot NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Robot do mycia okien HOBOT 298


W naszym zestawieniu robotów do mycia okien znalazł się Hobot 298, który jest zaliczany do jednych z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Robot o wydajności 30 m2 został wyposażony w ultradźwiękowy rozpylacz wody, który skutecznie rozprowadza detergent na powierzchni okna, tym samym rozpuszczając kurz. Sprzęt czyści szyby bez pozostawienia zbędnych smug. Warto dodać, że dzięki dużej szerokości ssawek o wymiarach 240 mm, robot do mycia okien błyskawicznie poleruje każdą powierzchnię, dzięki przymocowanej ściereczce. Warto dodać, że robot nadaje się nie tylko do domu! Doskonale sprawdzi się w restauracji, biurze, hotelu i innych miejscach, gdzie wymagana jest czystość na najwyższym poziomie. Dodatkowo urządzenie posiada wymienny zbiornik na wodę o pojemności 40 ml, pneumatyczne poduszki, dzięki którym robot automatycznie przyłączy się do okna i rozpocznie czyszczenie. Na dodatek produkt został wyposażony w aplikację mobilną, dzięki której możesz wygodnie sterować jego działaniem. Czas ładowania baterii wynosi 5 godzin, z kolei czas działania to 20 minut. W zestawie znajduje się m.in. linka zabezpieczająca, pilot, przewód zasilający AC i DC, jak również 3 ściereczki z mikrofibry.
Zalety:
 • ultradźwiękowy rozpylacz
 • sprawdzi się do dużych okien
 • możliwość pracy bezprzewodowej i przewodowej
Wady:
 • ładowanie baterii 5 h
 • 20 min działania w trybie bezprzewodowym
 • Producent Hobot 

Na co zwrócić uwagę wybierając robot myjący szyby?

Nie wiesz, jak wybrać dobry robot myjący okna? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym objaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Podpowiadamy jak dopasować wydajność urządzenia. Wskazujemy, jaki czas pracy powinien mieć najlepszy robot do mycia okien. Radzimy, który będzie lepszy – sieciowy czy akumulatorowy? Przeczytaj poniżej, jaki robot do mycia okien wybrać i kupić w 2024 roku! Podpowiadamy!

Jaką wydajność powinien mieć dobry robot do mycia okien?

Pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu automatycznego robota do mycia okien, jest wydajność urządzenia. Atrybut ten podawany jest w m2 i wskazuje na powierzchnię, jaką jest w stanie wyczyścić robot do okien na pełnej baterii. W sklepach ze sprzętem AGD spotkasz się z robotami automatami do mycia okien, z wydajnością od 5 do 80 m2.

Oczywiście dopasowanie zależy od Twoich oczekiwań. W przypadku małych okien wystarczający będzie automatyczny robot czyszczący szyby o wydajności od 5 do 20 m2. Z kolei, gdy potrzebujesz robota do mycia dużych okien, to zdecyduj się na model, którego wydajność wynosi od 20 do 80 m2.

Robot sieciowy czy bezprzewodowy – jaki będzie najlepszy?

Podczas zakupu robota do mycia okien spotkasz się z urządzeniami przewodowymi oraz bezprzewodowymi. Automatyczny robot myjący okna w formie przewodowej jest to urządzenie wyposażone w kabel, które z kolei podłącza się do gniazda zasilania. Z kolei bezprzewodowy robot do mycia okien to urządzenie zasilane akumulatorowo, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania go pod gniazdo zasilania.

Na jaki się zdecydować? Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest bezprzewodowe urządzenie do mycia okien z możliwością podłączenia do kabla zasilającego i zmiany na model sieciowy – jego obsługa jest znacznie prostsza, nie potrzebuje dostępu do gniazdka zasilania, w dodatku daje on bardzo zadowalający efekt czyszczenia. Jedynym minusem egzemplarzy bezprzewodowych jest ograniczony czas pracy robota.

Rodzaj robota do mycia okienZaletyWady
przewodowyzapewnia pracę ciągłą, bez przerw na ładowanie urządzeniakonieczność dostępu do tradycyjnego gniazdka zasilania
bezprzewodowymożesz używać go w każdym miejscu, nie wymaga dostępu do gniazda zasilaniaograniczony czas pracy, konieczność wykonywania przerw po każdym rozładowaniu baterii

Jak dopasować czas pracy robota myjącego szyby?

Gdy zdecydujesz się na zakup dobrego robota czyszczącego okna, to koniecznie sprawdź na czas pracy urządzenia. Im wartość tego parametru jest większa, tym dłużej działa robot, co z kolei przekłada się na szybkość mycia szyb. Najlepiej kupić robota do mycia okien, którego czas działania wynosi więcej niż 20 minut. Dzięki temu urządzenie będzie sprawnie myło okna bez konieczności ciągłego ładowania baterii, co z kolei wpłynie na komfort i mniejsze zaangażowanie użytkownika.

Jak dopasować szerokość ssawek w robocie myjącym okna?

Bardzo ważnym parametrem w trakcie zakupu dobrej jakości robota do mycia szyb jest szerokość ssawek. Dopasowanie tego parametru zależne jest od wielkości okien, jakie planujesz myć z użyciem robota. Miej na uwadze, że im większa szerokość ssawek, tym urządzenie szybciej umyje okna, płytki czy oranżerię. Do wyboru masz urządzenia, które zostały wyposażone w ssawki o szerokości od 135 do 350 mm.

W przypadku okien małych wystarczający będzie robot do czyszczenia okien o szerokości ssawek do 250 mm. Tymczasem, gdy szukasz automatu do mycia wysokich okien, których powierzchnia jest znacznie większa, wtedy lepszym wyborem będzie zakup robota czyszczącego szyby z ssawkami o szerokości od 250 do 350 mm.

Zwróć uwagę na pojemność zbiornika na brudną wodę!

W kolejnym kroku zwróć uwagę na zbiornik przeznaczony na brudną wodę. W przypadku robota do mycia okien należy tak dopasować zbiornik na wodę, aby z jednej strony był pojemny, a z drugiej nie obciążał urządzenia. Obecnie dostępne są roboty myjące okna z pojemnikiem na brudną wodę od 30 do 100 ml. Przy czym najlepiej wybierać urządzenie, które pomieści 40-50 ml zanieczyszczonej wody. Warto dodać, że większość robotów do okien nie posiada tego elementu. Z kolei brudna woda jest wycierana ściereczkami z mikrofibry.

Na jakie wyposażenie i funkcje się skusić wybierając robot do mycia okien?

Każdy dobry robot posiada dodatkowe wyposażenie oraz wbudowane funkcje, które wpływają na jeszcze większą precyzję w trakcie mycia okien. Poza tym przyczyniają się do zminimalizowania konieczności obsługi urządzenia przez użytkownika do minimum. Do jednych z przydatnych udogodnień, które posiada najlepszy robot do mycia okien, zaliczamy:

 • obsługę przez pilot zdalnego sterowania lub aplikację mobilną na smartfonie;
 • przystosowanie zarówno do mycia okien, jak i płytek czy czyszczenia okien dachowych lub oranżerii;
 • ściereczkę do mycia na mokro, która umożliwia dotarcie w głąb narożników okien;
 • silnik bezszczotkowy;
 • czujniki informujący o nieszczelności w przypadku znalezienia się na uszczelkach lub przy krawędziach okien bezramowych;
 • sygnalizację dźwiękową;
 • możliwość sterowania głosowego;
 • płyn do mycia okien, który aplikuje się do zbiornika na wodę;
 • dozownik detergentu;
 • silnik próżniowy.

Ile trzeba zainwestować w dobry robot myjący okna?

Wybierając dobry robot do mycia okien, masz do wyboru modele w przeróżnej cenie. Na jej kształtowanie ma wpływ rozmiar ssawek, marka, wydajność urządzenia, rodzaj, jak również zastosowane funkcje oraz wyposażenie. Kwota za tanie roboty czyszczące okna wynosi już od 750 zł. Z kolei te najdroższe egzemplarze mogą kosztować nawet 2000 zł lub więcej.

Z jakiej firmy wybrać robot do mycia szyb?

Do najlepszych, automatycznych urządzeń myjących okna zaliczamy roboty czyszczące Hobot. Bez wątpienia oferta tego producenta jest najbardziej rozbudowana na rynek polski. W sprzedaży spotkasz się z urządzeniami dedykowanymi do zdalnego czyszczenia małych, jak i dużych okien. Co więcej, automatycznie sterowany robot myjący okna marki Hobot to sprzęt, którym możesz sterować głosowo, z wykorzystaniem dołączonego pilota lub przez aplikację na smartfonie. Inną polecaną marką jest robot do mycia okien Mamibot, Cobbo, Ecovacs oraz Tesla.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Co lepsze robot myjący czy automatyczna myjka do okien?

  Robot myjący to urządzenie dedykowane dla osób, które nie lubią myć okien. Co więcej, sprawdzi się tylko w przypadku regularnego mycia szyb. Miej na uwadze, że może nie poradzić sobie z bardzo zanieczyszczonymi oknami. Z kolei myjka do okien wymaga zaangażowania użytkownika, co jest jej bez wątpienia wadą. Jednak zapewnia ona dużo lepszy rezultat w trakcie mycia tych bardzo zabrudzonych powierzchni.

 2. Jaki płyn do robota myjącego?

  Do robota myjącego warto stosować detergent dedykowany przez producenta, ale nie jest to konieczne. Dobrym rozwiązaniem będzie uzupełnienie zbiornika o płyn do szyb dostępny w każdym sklepie ze środkami chemicznymi. Pamiętaj, że najlepiej wybierać taki detergent, który w swoim składzie ma udział alkoholu. Dzięki temu robot w trakcie mycia okien nie będzie pozostawiał smug.

 3. Na co zwrócić uwagę wybierając robot do mycia okien?

  W trakcie zakupu najlepszego robota do mycia okien sprawdź na wydajność urządzenia, która podawana jest w m2. Oprócz tego warto zobaczyć i dopasować szerokość ssawek. Poza tym zdecyduj jaki robot chcesz kupić – przewodowy czy bezprzewodowy? Na końcu sprawdź, w jaki sposób obsługiwane jest urządzenie oraz jakie funkcje zastosował producent w wybranym przez Ciebie modelu.

Podsumowanie

 • Robot myjący szkło to idealna propozycja dla osób, które nie przepadają za myciem okien. Robot ma system, który za pomocą ssawek, umożliwia przytwierdzenie do okna, dzięki czemu urządzenie może myć szyby bez udziału użytkownika.
 • Większość robotów może być sterowanych przez pilot, urządzenie mobilne, jak również głosowo.
 • Podczas zakupu robota przeznaczonego do mycia okien sprawdź na najważniejsze parametry w specyfikacji. Do jednych z nich można zaliczyć wydajność urządzenia, typ zasilania, rodzaj robota, długość ssawek, jak również zastosowane funkcje.
 • Pamiętaj, że robot jest to urządzenie dedykowane do rutynowego mycia okien. Mianowicie, może on nie poradzić sobie z bardzo zanieczyszczonymi szybami, jednak przy regularnym myciu sprawdza się idealnie.
 • Większość robotów posiada silnik próżniowy, który umożliwia przyssanie powierzchni urządzenia do okna.
 • Lepszym wyborem jest zakup robota bezprzewodowego do czyszczenia okien z możliwością zmiany trybu na sieciowy.
 • Dobrymi robotami myjącymi okna są te marki Hobot, Hutt, Mamibot, Ecovacs, jak również Cobbo.
 • Kwota, jaką należy zainwestować w zakup dobrego urządzenia do mycia okien, wynosi od 750 do 2000 zł.
 • Zachodzisz w głowę, jaki robot do mycia okien wybrać, tak aby był prosty w obsłudze, miał dobrą cenę, a przy tym precyzyjnie mył okna? Sprawdź nasz ranking robotów myjących okna na Maj 2024 roku i wybierz to najlepsze urządzenie spośród wszystkich dostępnych w zestawieniu!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry