Rozglądasz się za dobrą odśnieżarką spalinową, która odśnieży podjazd w zaledwie 15 minut? Zastanawiasz się jakie urządzenie wybrać – tą z silnikiem dwusuwowym czy czterosuwowym? Odśnieżarkę jednostopniową czy dwustopniową? Sprawdź nasz najnowszy ranking odśnieżarek spalinowych do śniegu i wybierz najlepszy model na Wrzesień 2024! Zobacz, jaką odśnieżarkę spalinową kupić! Wskazujemy, na jakie parametry zwrócić uwagę!
- Najlepsze modele odśnieżarek spalinowych – Ranking Wrzesień 2024
- Wybrane i polecane przez MójRanking.pl odśnieżarki do śniegu
- Na co zwrócić uwagę wybierając odśnieżarkę spalinową? Jaką wybrać?
- Jaki silnik powinna mieć dobra odśnieżarka spalinowa?
- Jaka marka silnika będzie najlepsza w odśnieżarce?
- Jak dopasować moc silnika w spalinowej odśnieżarce?
- Jaka pojemność będzie odpowiednia w urządzeniu do odśnieżania?
- Odśnieżarka jednostopniowa czy dwustopniowa – jaką wybrać?
- Jaką szerokość roboczą pługu śnieżnego wybrać?
- Odśnieżarka spalinowa z napędem czy bez?
- Dodatkowe funkcje oraz wyposażenie
- Ile kosztuje najlepsza odśnieżarka z silnikiem spalinowym?
- Z jakiej marki wybrać odśnieżarkę spalinową do śniegu?
Najlepsze modele odśnieżarek spalinowych – Ranking Wrzesień 2024
Wybrane i polecane przez MójRanking.pl odśnieżarki do śniegu
Na co zwrócić uwagę wybierając odśnieżarkę spalinową? Jaką wybrać?
Nie wiesz jaką odśnieżarkę wybrać? W poniższym artykule podpowiadamy jak dopasować silnik, szerokość roboczą czy rodzaj urządzenia! Przeczytaj, na co zwrócić uwagę wybierając dobrą odśnieżarkę spalinową! Sprawdź, jaka będzie najlepsza w 2024 roku! Podpowiadamy poniżej!
Jaki silnik powinna mieć dobra odśnieżarka spalinowa?
Pierwszym krokiem w wyborze dobrej odśnieżarki spalinowej jest właściwy dobór silnika. Zobacz, poniżej jaką odśnieżarkę spalinową wybrać – z silnikiem Honda, Stiga czy Briggs&Stratton? Przeczytaj jak dopasować moc oraz pojemność silnika!
Jaka marka silnika będzie najlepsza w odśnieżarce?
Odśnieżarki spalinowe zazwyczaj wyposażone są w silnik czterosuwowy zasilany czystym paliwem. W ofercie są dostępne modele, które posiadają ten podzespół od różnego producenta. Najczęściej spotkasz się z odśnieżarkami z silnikiem:
- Briggs&Stratton,
- Honda,
- Stiga,
- Loncin.
Na który się zdecydować, aby urządzenie było maksymalnie wydajne? Bez wątpienia najlepiej wybrać odśnieżarkę, która została wyposażona w silnik Honda lub Briggs&Stratton. Podobnie jak w kosiarkach spalinowych, są to dwie najlepsze marki silników, które zapewniają wydajne działanie urządzenia spalinowego, co ma bezpośredni wpływ na szybkość oraz precyzję odśnieżania śniegu z posesji, parkingów oraz chodników.
Jak dopasować moc silnika w spalinowej odśnieżarce?
Ważnym parametrem technicznym w trakcie wyboru odśnieżarki benzynowej jest dobór odpowiedniej wartości mocy znamionowej. Parametr ten wskazuje o wydajności urządzenia i podawany jest w kilowatach (kW) lub koniach mechanicznych (KM)*. Im moc jest większa, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową mechanizmu, który wyrzuca śnieg. Co z kolei przekłada się na precyzję oraz szybkość wyrzutu.
Co więcej, spotkasz się z odśnieżarkami z silnikiem o mocy od 4 kW do 9,5 kW. Warto podkreślić, że atrybut ten należy dopasować do częstotliwości użytkowania sprzętu oraz powierzchni, jaką planujesz odśnieżać. Mianowicie im większa przestrzeń do odśnieżania, tym należy kupować odśnieżarkę z mocniejszym silnikiem.
Moc znamionowa silnika odśnieżarki spalinowej | Powierzchnia |
---|---|
od 4 do 6 kW | małe i średnie podjazdy |
od 6,5 do 9,5 kW | duże podjazdy, parkingi, chodniki |
*1 kW = 1,36 KM
Jaka pojemność będzie odpowiednia w urządzeniu do odśnieżania?
Kupując sprzęt do odśnieżania, sprawdź na pojemność skokową silnika benzynowego. Właściwość ta podawana jest w metrach sześciennych (m3). Warto mieć na uwadze, że im większa pojemność silnika odśnieżarki, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większy moment obrotowy. Co więcej, miej na uwadze, że im większy silnik, tym również większe spalanie paliwa.
W spalinowych odśnieżarkach spotkasz się z modelami, których pojemność silnika wynosi zazwyczaj od 195 do 450 cm3. Warto dodać, że parametr ten należy dopasować do powierzchni, jaką planujesz odśnieżać. Dlatego modele od 195 do 300 m3 doskonale sprawdzą się do małych i średnich podjazdów. Z kolei silniki w przedziale od 315 do 450 m3 nadają się do większych powierzchni.
Odśnieżarka jednostopniowa czy dwustopniowa – jaką wybrać?
Na rynku spotkasz się z spalinowymi odśnieżarkami dwustopniowymi oraz jednostopniowymi. Różnica obu urządzeń dotyczy budowy mechanizmu, który usuwa warstwę śnieżną. Mianowicie, w odśnieżarkach jednostopniowych wirnik odpowiada za zbieranie oraz wyrzucanie śniegu przez komin. Z kolei w odśnieżarkach dwustopniowych wirnik odpowiada za zbieranie warstwy śniegu, tymczasem turbina wydmuchuje go przez wbudowany wylot (komin).
Przyjmuje się, że model jednostopniowy warto kupić do utwardzonych powierzchni, takich jak asfalt, chodnik czy betonowy podjazd. Natomiast odśnieżarki spalinowe dwustopniowe sprawdzą się na terenach utwardzonych i nieutwardzonych, np. takich pokrytych żwirem, piaskiem czy ziemią. Warto dodać, że modele jednostopniowe dokładnie zbierają całą pokrywę śnieżną, z kolei modele dwustopniowe pozostawiają od 1 do 2 cm śniegu na powierzchni.
Rodzaj odśnieżarki | Zalety | Wady |
---|---|---|
jednostopniowa | nadaje się do utwardzonych powierzchni, mniej kosztuje, nieduża waga, lepsze prowadzenie, łatwiejsza w obsłudze | nie sprawdzi się na nieutwardzonych nawierzchniach np. kamienistych drogach dojazdowych |
dwustopniowa | sprawdzi się na twardej oraz miękkiej nawierzchni, duża odległość wyrzutu śniegu, poradzi sobie w trakcie dużego opadu śniegu, ma duży zakres szerokości roboczej | droższe w produkcji, cięższe, większa cena, gorsze manewrowanie, większy rozmiar urządzenia |
Jaką szerokość roboczą pługu śnieżnego wybrać?
Jeśli szukasz odśnieżarki spalinowej do usuwania śniegu z dużego obszaru, to koniecznie dopasuj szerokość roboczą pługu. Większa szerokość odśnieżania zapewnia szybkie i skuteczne odśnieżanie terenu. Obecnie na rynku występują odśnieżarki, których szerokość robocza wynosi od 53 do 90 cm. Te najmniejsze urządzenia z szerokością roboczą od 53 do 65 cm idealnie sprawdzą się do małych metraży czy do odśnieżania przydomowych podjazdów. Z kolei te większe egzemplarze o szerokości pługu do śniegu od 66 do 90 cm sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym, który posiada długi podjazd do domu, jak również do odśnieżania dużych powierzchni, takich jak parkingi czy chodniki uliczne.
Odśnieżarka spalinowa z napędem czy bez?
Bardzo ważną funkcją w każdej solidnej odśnieżarce spalinowej jest napęd. Odpowiada on za samoistne wprawianie w ruch kół odśnieżarki, dzięki czemu maszyna sama się porusza bez konieczności pchania jej przez użytkownika. Ze względu na bardzo duże gabaryty oraz wagę urządzenia, warto kupić odśnieżarkę spalinową wyposażoną w napęd. Dzięki temu odśnieżanie nie będzie wymuszać na Tobie użycia dodatkowej siły. Ponadto cała praca będzie wykonana dużo szybciej.
Dodatkowe funkcje oraz wyposażenie
W ofercie sklepów spotkasz się z różnymi odśnieżarkami – tymi, które posiadają przeróżne dodatki oraz funkcje, jak również urządzeniami bardzo prostymi w budowie. Bez wątpienia do jednych z przydatnych zastosowań w każdej odśnieżarce spalinowej można zaliczyć:
- rozrusznik elektryczny,
- nowoczesny panel sterowania,
- kilka biegów w przód oraz 2 biegi w tył,
- regulacja ustawienia kierunku wyrzutu śniegu w zakresie 180°,
- podgrzewane rączki (manetki),
- przednie światła LED,
- odległość wyrzutu od 10 do 15 m.
Ile kosztuje najlepsza odśnieżarka z silnikiem spalinowym?
Cena za odśnieżarki spalinowe wynosi od 2000 do 20000 zł. Warto podkreślić, że kwota zależna jest od rodzaju odśnieżarki, silnika, dodatkowych funkcji, jak również od szerokości roboczej. Co więcej, na cenę ma również sama marka urządzenia.
Z jakiej marki wybrać odśnieżarkę spalinową do śniegu?
Decydując się na zakup urządzenia do odśnieżania śniegu, warto wybierać takie, które jest od sprawdzonego producenta. Do jednych z najlepszych odśnieżarek spalinowych zaliczamy te marki:
- Stiga,
- Nac,
- AL-KO,
- Hecht,
- Oleo Mac.