Jaka bieżnia do domu? Ranking na Czerwiec 2024

Planujesz zakup najlepszej bieżni do domu, dzięki której już po 2 tygodniach regularnych ćwiczeń zauważysz namacalne efekty w postaci szczuplejszej sylwetki? Zastanawiasz się, jaką wybrać – tą marki Hertz Fitness, Spokey czy HMS? Zobacz, jaką bieżnię do domu wybrać, tak aby dawała wiele możliwości treningu, a przy tym była w dobrej cenie. Podpowiadamy jak dopasować kąt nachylenia, pas biegowy czy moc silnika. Wskazujemy, jaka prędkość maksymalna będzie odpowiednia. Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy model z rankingu bieżni do domu na Czerwiec 2024 roku!

Ranking bieżni do domu na Czerwiec 2024  – wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Bieżnia elektryczna Horizon Fitness T202 150kg (4713375357650) Producent: Horizon Fitness Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Hms Bieżnia elektryczna premium be8510-i (5907695500905) Producent: HMS Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Bieżnia elektryczna składana domowa pod łóżko 1-12 km/h Exile Trex Sport Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Kingsmith Bieżnia elektryczna walkingpad x21 (6970492713662) Producent: KINGSMITH Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Bieżnia elektryczna YORK FITNESS T700 (0014961511390) Producent: YORK FITNESS Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Costway Składana bieżnia domowa biała Producent: Costway Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Bieżnia elektryczna YORK FITNESS T451 G Producent: YORK FITNESS Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Bieżnia UrboGym V450, 5904906085480 Producent: URBOGYM Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Bieżnia elektryczna składana 12 km/h marki Costway Producent: Costway Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 składana bieżnia elektryczna z podwójnym wyświetlaczem Producent: Costway Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze bieżnie domowe wg eksperta z MójRanking.pl

Jaką bieżnię do domu wybrać? Najważniejsze parametry

Dobra bieżnia domowa to urządzenie, które daje możliwość ustawienia przeróżnych programów treningowych, które wpływają na szybsze zrzucanie kalorii, jak również zwiększenie wydolności organizmu. Planujesz zakup najlepszej bieżni, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Zobacz poniższy poradnik zakupowy, w którym krok po kroku wskazujemy jaką bieżnię do domu kupić! Objaśniamy jak dopasować najważniejsze parametry takie jak rodzaj bieżni czy prędkość przesuwania się pasa. Radzimy jak dobrać pas biegowy do wzrostu użytkownika. Wskazujemy, jaką kupić – z pomiarem pulsu czy bez tej opcji? Przeczytaj, jak wybrać najlepszą bieżnię domową w 2024 roku!

Na jaki typ bieżni do domu się zdecydować?

Bieżnie do domu mogą występować w różnej postaci. W zależności od wybranego typu różni się system napędzania pasa biegowego, jak również obsługa urządzenia. Obecnie do wyboru masz dwa modele bieżni do domu:

 • mechaniczną,
 • elektryczną.

Mechaniczna bieżnia do biegania, często nazywana także magnetyczną, to urządzenie, u którego pas biegowy zasilany jest mechanicznie. Mianowicie modele te nie posiadają silnika, który wprawiają w ruch wałki odpowiadające za napędzanie pasa. W tym przypadku pas napędzany jest w trakcie biegania na bieżni, przez siłę mięśni nóg. Posiadają one magnesy, które odpowiadają za stawianie oporu w trakcie poruszania. Tymczasem bieżnia elektryczna do domu to urządzenie wyposażone w silnik elektryczny oraz wałki, które napędzają pas bieżni. Ustawienie prędkości zazwyczaj odbywa się przez wbudowany wyświetlacz.

Jednak jaką bieżnię wybrać do domu? Bez wątpienia warto kupić elektryczną bieżnię do ćwiczeń w domu. Jest to funkcjonalne urządzenie wyposażone najczęściej w wiele programów treningowych, dzięki czemu efekty z biegania w domowych warunkach są znacznie większe i widoczne po krótszym czasie. Co więcej, bieżnia elektryczna oddaje do dyspozycji m.in. pomiar pulsu, możliwość ustawienia kąta nachylenia, liczenie spalonych kalorii, jak również wskazuje dystans, który udało Ci się pokonać.

Jaka moc bieżni do domu będzie najlepsza?

Moc bieżni to jeden z najważniejszych parametrów w specyfikacji produktu. Miej na uwadze, że wartość tego parametru oddziałuje na prędkość poruszania się pasa biegowego – im większa moc, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą maksymalną prędkość, a to ma wpływ na efektywność wykonywanego treningu w domu. Obecnie w trakcie zakupu bieżni spotkasz się z dwoma parametrami mocy, które podawane są w specyfikacji tego rodzaju sprzętu treningowego. Spotkasz się z mocą ciągłą oraz mocą maksymalną.

Pierwsza, czyli moc ciągła (moc znamionowa) wskazuje jaką wartość mocy urządzenie wykorzystuje, aby działać w trybie pracy ciągłej. Z kolei moc maksymalna informuje, jaką moc jest w stanie wytworzyć silnik bieżni przy maksymalnej prędkości, z jaką porusza się pas bieżni. Można uznać, że najważniejszą jest moc ciągła. Obecnie do wyboru masz bieżnie do użytku domowego, dla których moc znamionowa wynosi od 0,45 do 6 KM. Jednak jaka bieżnia w domu sprawdzi się najlepiej? W sytuacji, gdy szukasz sprzętu do truchtu lub jako bieżnię do chodzenia w domu, wtedy zdecyduj się na taką, dla której moc znamionowa wynosi od 0,75 do 2 KM.

Tymczasem, gdy szukasz profesjonalnej bieżni do domu, której pas do biegania porusza się z prędkością większą niż 15 km/h, wtedy zdecyduj się na bieżnię, u której moc ciągła wynosi od 2 do 6 KM. Warto również dodać, że parametr mocy może być podawany w kilku jednostkach, m.in. koniach mechanicznych (KM), watach (W), koniach parowych (HP).

Moc ciągła bieżniZakres prędkościDla kogo?
od 0,45 do 2 KMdo 15 km/hpoczątkujące osoby, które chcą kupć sprzęt do chodzenia w domu lub biegania truchtem
od 2 do 4 KMod 15 do 20 km/hśredniozaawansowani biegacze
od 4 do 6 KMod 18 do 24 km/hprofesjonaliści i regularnie trenujące osoby

Zwróć uwagę na maksymalną prędkość bieżni!

Wybierając bieżnię do domu, sprawdź taki parametr jak maksymalna prędkość, z jaką jest w stanie poruszać się pas urządzenia. Im większa wartość tego atrybutu w specyfikacji urządzenia, tym będziesz w stanie biec z większą prędkością. Co więcej, większy zakres prędkości daje możliwość wykonywania większej ilości programów treningowych. Kupując bieżnię do domu, spotkasz się z urządzeniami, dla których maksymalna prędkość wynosi od 6 do 24 km/h.

Jaka bieżnia będzie najlepsza? Dopasowanie tego parametru zależny jest od Twojej kondycji, jak również oczekiwań co do tego sprzętu treningowego. Jeśli szukasz bieżni do chodzenia w domu, wtedy wystarczająca będzie taka, dla której prędkość maksymalna wynosi do 9 km/h. Tymczasem, gdy zależy Ci na nieco bardziej rozbudowanym urządzeniu, wtedy wybieraj taką, dla której zakres prędkości wynosi od 0 do 20 km/h. Dla osób chcących kupić bieżnię do domu, na której wykonają intensywny trening, powinny zdecydować się na model z maksymalną prędkością powyżej 20 km/h.

Zakres prędkościTempo
od 0 do 9 km/hchodzenie, trucht
od 0 do 20 km/hchodzenie, trucht, wolny bieg, bieganie o średniej prędkości
od 0 do 24 km/hchodzenie, trucht, wolny bieg, bieganie o średniej prędkości, intensywny bieg

Jaki kąt nachylenia będzie najlepszy?

Kąt nachylenia w bieżni do domu daje możliwość zwiększenia trudności w trakcie biegu. Mianowicie, wraz ze wzrostem stopnia nachylenia zwiększa się zaangażowanie mięśni, a zwłaszcza łydek i czworogłowych ud. Co za tym idzie? Dużo lepsze efekty, większy wzrost masy mięśniowej w krótszym czasie, jak również znacznie lepsza wydolność. W przypadku bieżni do domu spotkasz się z urządzeniami, dla których kąt nachylenia wynosi od 0 do 22%.

Jeśli chcesz wybrać bieżnię do domu dla osoby początkującej, to wystarczająca będzie taka z regulacją kąta nachylenia od 0 do 4%. Tymczasem, gdy zależy Ci na intensywnym treningu w trakcie biegania w domu, to wybieraj bieżnię, dla której kąt nachylenia wynosi od 5 do 22 %. Miej na uwadze, że dopasowanie odpowiedniej wartości kąta nachylenia zależny jest od Twojej kondycji i sprawności.

Jak dopasować wymiary pasa do biegania w bieżni?

Przed wyborem bieżni do domu sprawdź rozmiar pasa biegowego, który powinien być dopasowany do Twojego wzrostu. Dla ułatwienia poniżej podpowiadamy jak prawidłowo go dopasować. Zobacz, w jaki sposób dobrać długość i szerokość pasa biegowego!

Na jaką szerokość pasa się zdecydować?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na szerokość pasa. Im jest on szerszy, tym większa wygoda w trakcie chodzenia lub biegania. Wartość tego parametru warto dopasować do konkretnego użytkownika. Wśród urządzeń dostępnych na rynku spotkasz się z małymi bieżniami treningowymi, jak również tymi dużymi bieżniami. Zakres szerokości pasa biegowego dla wszystkich wynosi od 35 do 60 cm.

Jednak jaką bieżnię kupić do domu? W sytuacji, gdy Twój wzrost wynosi do 160 cm, wtedy wystarczająca będzie bieżnia, której szerokość pasa wynosi do 40 cm. Z kolei dla osób, które mierzą od 161 do 170 cm, lepiej sprawdzi się model z pasem od 41 do 50 cm. Natomiast osoby wysokie, których wzrost jest większy niż 171 cm, powinny zdecydować się na zakup bieżni do domu z pasem powyżej 51 cm.

Wzrost użytkownikaSzerokość pasa biegowego
do 160 cmdo 40 cm
od 161 do 170 cmod 41 do 50 cm
powyżej 171 cmpowyżej 51 cm

Jak dopasować długość pasa w bieżni do domu?

W następnym kroku dopasuj długość pasa biegowego. Jego wartość zależna jest również od wzrostu, a zwłaszcza od długości nóg biegacza. W sprzedaży dostępne są modele, dla których długość pasa wynosi od 110 do 165 cm. Jeśli jesteś niedużą osobą, a Twój wzrost sięga do 160 cm, wtedy warto kupić bieżnię do domu z pasem o długości do 135 cm.

Tymczasem dla osoby, której wzrost wynosi od 161 do 170 cm, poleca się wybierać model, w którym pas biegowy wynosi od 136 do 140 cm. Dla osób wysokich, których wzrost wynosi 171 cm lub więcej, najlepiej sprawdzi się bieżnia do domu lub mieszkania, dla której długość pasa wynosi powyżej 141 cm.

Wzrost użytkownikaSzerokość pasa biegowego
do 160 cmdo 135 cm
od 161 do 170 cmod 136 do 140 cm
powyżej 171 cmpowyżej 141 cm

Jaki silnik w bieżni będzie najlepszy – szczotkowy czy bezszczotkowy?

Praktycznie każda bieżnia posiada silnik, który napędza wałki, które to odpowiedzialne są za poruszanie pasa biegowego. Dostępne na rynku są bieżnie do domu wyposażone w:

 • silnik szczotkowy,
 • silnik bezszczotkowy.

Silnik szczotkowy jest prostszej budowy, co przekłada się na niższą cenę. Co więcej, posiada on szczotki grafitowe w swojej budowie. Tymczasem silnik bezszczotkowy w bieżni nie posiada wspomnianych szczotek, jednak w zamian za to posiada magnesy neodymowe, elektrycznie sterowany komutator, co z kolei przekłada się na większą cenę. Jednak, którą bieżnię wybrać – z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym? Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości urządzeniu, wtedy zdecyduj się na bieżnię domową z silnikiem bezszczotkowym. Wyróżnia się on kilkukrotnie efektywniejszym działaniem, cicho pracuje i co najważniejsze jego żywotność jest znacznie dłuższa.

Maksymalna waga biegacza też jest ważna!

Następnym ważnym parametrem w trakcie wyboru bieżni domowej jest maksymalna waga użytkownika. W zależności od wybranego modelu różni się zalecany tonaż, jaki jest w stanie przyjąć bieżnia. Miej na uwadze, że im większa maksymalna waga użytkownika, tym producent wykorzystał do produkcji lepsze i trwalsze części, a to z kolei przekłada się na lepsze działanie i dłuższą żywotność.

Na dodatek im większe maksymalne obciążenie, tym lepszej jakości elastomery, a to przekłada się na znacznie lepszą amortyzację, która odgrywa bardzo ważną rolę dla stawów biegacza. W związku z tym najlepiej zdecydować się na zakup bieżni do domu, dla której maksymalna waga użytkownika wynosi 130 kg lub jest ona większa o przynajmniej 20 kg od użytkownika, który regularnie trenuje na bieżni.

Dodatkowe wyposażenie bieżni do domu

Ostatnim etapem jest zwrócenie uwagi, jakie bieżnia ma wyposażenie oraz wbudowane funkcje. Warto dodać, że im bardziej rozbudowane urządzenie, tym bieżnia do domu daje więcej możliwości na wykonanie efektywnego treningu. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:

 • pomiar pulsu;
 • Bluetooth, dzięki czemu połączysz bieżnię z aplikacją mobilną;
 • regulację kąta nachylenia;
 • regulację prędkości poruszania się pasa;
 • możliwość wygodnego składania i rozkładania bieżni;
 • wyświetlacz z wbudowanym panelem sterowania;
 • technologię HRC;
 • rolki transportowe,
 • pomiar dystansu;
 • wbudowane głośniki;
 • technologię, która eliminuje drgania;
 • pomiar spalonych kalorii.

Ile kosztuje bieżnia treningowa do domu?

Wśród wszystkich bieżni dostępnych na rynku spotkasz się z tanimi, jak i drogimi modelami. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej bieżni do domu, wynosi od 800 do 13000 zł. Warto dodać, że cena zależna jest od rodzaju bieżni, marki, zastosowanych funkcji i technologii, rozmiaru, rodzaju silnika, zastosowanych części, jak również od dodatkowych udogodnień. Zazwyczaj cena za typową bieżnię do domu wynosi przynajmniej 3000 zł. Bieżnie w tej cenie nie tylko są trwałe, ale również wyróżniają się funkcjonalnością.

Marka Hertz Fitness, Kettler, czy Spokey – jaką bieżnię wybrać?

Decydując się na zakup najlepszej bieżni domowej, warto wybierać taką, która jest od sprawdzonego producenta. Jednym z polecanych marek jest bieżnia Hertz Fitness. W ofercie tej firmy znajdziesz różnego rodzaju modele, które dedykowane są dla początkujących, jak również zaawansowanych osób. Inną bieżnią, której zakup warto rozważyć jest ta marki Spokey. Tutaj również masz bardzo szeroką ofertę, którą dopasujesz do swojego budżetu, jak również do swoich oczekiwań. Pozostałymi markami, z których warto kupić bieżnię do domu, są: HMS, Kingsmith, York Fitness, Hiton Polska, jak również bieżnia Proform.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje bieżnia domowa?

  Kwota za bieżnię do użytku w domu zależna jest od rodzaju urządzenia, zastosowanych części, mocy silnika, rozmiaru urządzenia, kąta nachylenia, jak również od dodatkowych udogodnień. Zakres cenowy wynosi od 800 do 1300 zł. Przy czym za dobrą bieżnię do domu należy przeznaczyć około 3000 zł.

 2. Na co zwrócić uwagę kupując bieżnię do swojego domu?

  W trakcie zakupu dobrej bieżni zwróć uwagę na moc silnika oraz jego rodzaj. Oprócz tego zobacz na model bieżni – masz do wyboru elektryczne oraz mechaniczne. Na dodatek warto sprawdzić maksymalną prędkość oraz kąt nachylenia urządzenia. Innym parametrem, który warto sprawdzić, jest maksymalna waga użytkownika, jak również wszystkie zastosowane wyposażenie oraz technologie.

 3. Czy warto kupić bieżnię do domu?

  Bieżnia do domu idealnie sprawdzi się dla osób, które poszukują rozwiązania na chłodne pory roku. Oprócz tego jest to idealny sprzęt dla biegaczy, którzy nie mogą zmobilizować się do biegania na zewnątrz. Co więcej, domowa bieżnia to świetne rozwiązanie dla osób po przebytej kontuzji.

 4. Czym się różni bieżnia magnetyczna od elektrycznej?

  Bieżnia magnetyczna nie posiada silnika, a zasilana jest z wykorzystaniem siły mechanicznej, czyli przez mięśnie nóg użytkownika, który napędza pas w trakcie biegu. Często wyposażona jest w dodatkowe magnesy, które mają stawiać opór. Z kolei bieżnia elektryczna jest wyposażona w silnik, który napędza pas biegowy. Poza tym modele te wyposażone są w wiele udogodnień, które zwiększają zakres treningu, co przekłada się na lepsze efekty.

Podsumowanie

 • Kupując bieżnię, dopasuj jej rozmiar do miejsca w domu.
 • Wśród wszystkich dostępnych na rynku bieżni spotkasz się z modelami mechanicznymi oraz elektrycznymi.
 • Lepszym wyborem jest zakup modeli elektrycznych.
 • Bieżnia o dużej mocy doskonale sprawdzi się dla doświadczonych biegaczy.
 • Najlepszą do mieszkania bieżnią jest ta o niedużym rozmiarze.
 • Warto zdecydować się na zakup urządzenia, które wyposażone jest w silnik bezszczotkowy.
 • W trakcie zakupu dobrej bieżni zwróć uwagę na rozmiar pasa biegowego, moc silnika, rodzaj bieżni, kąt nachylenia, wbudowane funkcje, jak również na maksymalną wagę użytkownika.
 • Do polecanych bieżni domowych można zaliczyć te marki Spokey, Hertz Fitness, Proform, jak również Kingsmith.
 • Zakres cenowy za tego rodzaju sprzęt treningowy do domu wynosi od 800 do 13000 zł.
 • Nadal zastanawiasz się nad wyborem tej najlepszej z wieloma programami treningowymi? Sprawdź nasz aktualny ranking bieżni do domu 2024, w którym zestawiamy sprawdzone i polecane urządzenia!
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry