Ranking czajników elektrycznych - najlepsze modele 2024

Każdy dobry czajnik elektryczny zagotowuje wodę mniej niż 5 minut, jest małoawaryjny, niedużo kosztuje, a przy tym zużywa mało prądu. Zastanawiasz się jaki czajnik wybrać – ten marki Electrolux, Tefal, Philips czy DeLonghi? Z mocą 1200 czy 2500 W? Wyposażony w grzałkę ukrytą czy spiralną? Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy model z rankingu czajników elektrycznych na Lipiec 2024 roku! Specjalnie w celu ułatwienia Twojego wyboru zestawiamy plusy i minusy każdego z polecanych urządzeń tego sprzętu AGD. Na dodatek razem z ekspertem z MójRanking.pl podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Przeczytaj jaki czajnik elektryczny wybrać, tak aby był energooszczędny, wytrzymały i w dobrej cenie!

Ranking czajników elektrycznych – najlepsze modele na Lipiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Czajnik elektryczny XIAOMI Mi Smart Kettle Pro Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Czajnik elektryczny TEFAL Sense KO693 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Czajnik elektryczny SMEG KLF03BLEU Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Czajnik elektryczny BOSCH TWK8613P Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Czajnik elektryczny TEFAL LOFT KO250130 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Czajnik elektryczny DELONGHI Icona KBOV2001.BG Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Czajnik elektryczny SMEG KLF03CHMEU Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Czajnik elektryczny XIAOMI Mi Electric Kettle Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Czajnik elektryczny DELONGHI KBJ2001 Brillante Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Czajnik elektryczny TEFAL KO2514 Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych czajników elektrycznych przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Czajnik elektryczny XIAOMI Mi Smart Kettle Pro NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Czajnik elektryczny XIAOMI Mi Smart Kettle Pro


Pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych czajników elektrycznych zajmuje Xiaomi Mi Smart Kettle Pro o mocy 1800 W. Jest to minimalistyczne urządzenie, które doskonale wpasuje się do każdej kuchni nowoczesnej, jak i klasycznej. Dużym atutem tego czajnika jest możliwość sterowania z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Pojemność w tym modelu wynosi 1,5 l, dzięki czemu sprawdzi się doskonale dla kilkuosobowej rodziny. Co więcej, producent wyposażył ten sprzęt w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, który wskazuje temperaturę wody. Urządzenie oddaje do dyspozycji użytkownika aż 5 trybów działania o odmiennych temperaturach. Warto również wspomnieć, że ten model zaliczany jest do cichych czajników elektrycznych. Wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Warto również wspomnieć, że zagotowanie pełnego czajnika wody wynosi zaledwie 5 minut! Poza tym czajnik elektryczny Xiaomi Mi Smart Kettle Pro posiada brytyjski termostat STRIX, dwuwarstwową konstrukcję, która izoluje od wysokiej temperatury, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia dłoni. W swojej konstrukcji posiada obrotową podstawę. Na zakończenie dodajmy, że producent wyposażył ten sprzęt w regulację temperatury, podtrzymywanie ciepła, automatyczne wyłączanie po zagotowaniu, jak również Bluetooth.
Zalety:
 • Bluetooth
 • grzałka ukryta
 • 5 trybów działania
 • minimalistyczny design
 • regulacja temperatury
 • funkcja podtrzymywania ciepła
 • możliwość sterowania aplikacją mobilną
Wady:
 • brak filtra antyosadowego
  Miejsce 2
  Czajnik elektryczny TEFAL Sense KO693 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Czajnik elektryczny TEFAL Sense KO693


  W rankingu polecanych modeli czajników elektrycznych znalazł się również ten marki Tefal model Sense KO693. Jest to czajnik polecany przez wielu zadowolonych użytkowników. Pojemność tego urządzenia wynosi 1,5 l, tymczasem moc to 1800 W. Urządzenie w swojej konstrukcji posiada grzałkę ukrytą, która błyskawicznie zagotowuje wodę do zalecanej temperatury. Dodajmy, że czajnik elektryczny Tefal Sense KO693 oddaje do dyspozycji regulację temperatury, dzięki czemu możesz zaparzać napój, jaki najbardziej lubisz. Poza tym urządzenie oddaje do wyboru 5 ustawień temperatury – 40°C, 70°C, 80°C, 90°C, 100°C. Warto dodać, że producent wyposażył ten sprzęt w cyfrowy wyświetlacz, który prezentuje aktualną temperaturę wody. Dużym atutem jest nienagrzewająca się obudowa, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia dłoni. Kolejnym przydatnym udogodnieniem jest funkcja podtrzymywania ciepła, jak również wyjmowany filtr antywapienny. Co więcej, ten model wyposażony został w obrotową podstawę, z której możesz zdjąć czajnik, który to będzie pełnił bezprzewodową funkcję. Do pozostałych, przydatnych zastosowań można zaliczyć Double Wall, schowek na przewód, automatyczne wyłączanie po osiągnięciu zalecanej temperatury, jak również antypoślizgową podstawę.
  Zalety:
  • obrotowa podstawa
  • bezpieczny w dotyku
  • regulacja temperatury
  • automatyczne wyłączanie
  • sprawdzi się dla kilkuosobowej rodziny
  • wbudowany wyświetlacz elektronicznyobrotowa podstawa
  • bezpieczny w dotyku
  • regulacja temperatury
  • automatyczne wyłączanie
  • sprawdzi się dla kilkuosobowej rodziny
  • wbudowany wyświetlacz elektroniczny
  Wady:
  • brak wskaźnika ilości wody
   Miejsce 3
   Czajnik elektryczny SMEG KLF03BLEU NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Czajnik elektryczny SMEG KLF03BLEU


   Tworząc ranking czajników elektrycznych, dodaliśmy do niego niezawodny, a przy tym stylowy czajnik Smeg KLF03BLEU. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej polecanych sprzętów z tej kategorii AGD na rynku. Urządzenie o mocy 2400 W oraz pojemności 1,7 l, to propozycja dla osób, które poszukują czajnika elektrycznego, który jest trwały, a przy tym podkreśla wygląd kuchni. Wykonany został ze stali nierdzewnej z dodatkiem tworzywa sztucznego. Warto podkreślić, że ten model w stylu Retro uzupełniony został w funkcję Soft Opening, która umożliwia niezwykle ciche otwieranie, jak i zamykanie urządzenia. Poza tym w swojej konstrukcji posiada obrotową podstawę, z której w każdej chwili możesz zdjąć główną część czajnika i wygodnie zalać napój w wybranym miejscu w kuchni. Prezentowany czajnik został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania po zdjęciu urządzenia z podstawy. Na dodatek posiada kilka rodzajów zabezpieczeń – zabezpieczenie przed przegrzaniem, przed włączeniem bez zawartości wody, jak również to przed wygotowaniem. W swojej konstrukcji posiada przejrzysty wskaźnik poziomu wody. Oprócz tego wyposażony został w chromowane elementy, płaską grzałkę, filtr antyosadowy, jak również antypoślizgową podstawę.
   Zalety:
   • bardzo ładny design
   • wysoka moc 2400 W
   • pojemność 1700 ml
   • wiele zabezpieczeń
   • wysokiej jakości wykonanie
   • automatyczne wyłączanie po zagotowaniu
   • wiele pozytywnych opinii wśród internautów
   Wady:
   • brak regulacji temperatury
   • cena mogłaby być nieco niższa
    Miejsce 4
    Czajnik elektryczny BOSCH TWK8613P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Czajnik elektryczny BOSCH TWK8613P


    Czajnik elektryczny Bosch TWK8613P to następne godne polecenia urządzenie w naszym porównaniu. Pojemność wynosi 1,5 l. Wyposażony został w grzałkę ukrytą, która szybko podgrzewa wodę do zalecanej temperatury. Czajnik elektryczny marki Bosch wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, jak również tworzywa sztucznego. Moc urządzenia wynosi aż 2400 W, co przekłada się na błyskawiczne zagotowywanie wody. Dużym udogodnieniem jest obrotowa podstawa 360°, od której możesz odpiąć górną część i zaparzyć kawę lub herbatę w wybranym miejscu w kuchni. Następnym przydatnym rozwiązaniem jest regulacja temperatury. Czajnik oddaje do wyboru aż 4 możliwości zagotowania wody w odmiennej temperaturze – 70°C, 80°C, 90°C, jak również 100°C. Poza tym producent wyposażył ten model w funkcję TemperatureControl, jak również Keep Warm Function. Ta ostatnia podtrzymuje wodę o stałej temperaturze przez określony czas. Prezentowany czajnik elektryczny Bosch TWK8613P posiada w swojej konstrukcji filtr antywapienny. Na dodatek genialnym udogodnieniem jest automatyczne wyłączanie po osiągnięciu zalecanej temperatury, uruchamianie procesu gotowania tylko po zamknięciu pokrywy. Poza tym czajnik Bosch wyposażone zostało w przejrzysty wskaźnik poziomu wody.
    Zalety:
    • ukryta grzałka
    • wysoka moc 2400 W
    • obrotowa podstawa 360°
    • funkcja TemperatureControl
    • funkcja podtrzymywania ciepła
    • technologia Keep Warm Function
    • 4-stopniowa regulacja temperatury
    Wady:
    • nagrzewająca się obudowa
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Czajnik elektryczny TEFAL LOFT KO250130 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Czajnik elektryczny TEFAL LOFT KO250130


     Następne miejsce w naszym rankingu TOP 10 czajników elektrycznych zajmuje Tefal Loft KO250130. Dużym atutem tego urządzenia jest nie tylko unikalny wygląd, ale również bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jest to czajnik elektryczny o mocy 2400 W. Taka moc przekłada się na szybkie zagotowywanie wody. Pojemność tego urządzenia wynosi 1,7 l, tym samym doskonale sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny. Poza tym w swojej konstrukcji posiada ukrytą grzałkę, która aż tak nie zachodzi kamieniem w porównaniu do grzałek spiralnych. Warto również dodać, że producent wyposażył ten czajnik w obrotową podstawę 360 stopni. Co więcej, sprzęt do zagotowywania wody uzupełniony jest w chromowane elementy, które dodatkowo podkreślają jego wygląd. Nie można zapomnieć, że urządzenie posiada w swojej konstrukcji przejrzysty wskaźnik, dzięki któremu zagotujesz tyle wody, ile potrzebujesz. Czajnik elektryczny Tefal Loft KO250130 wyposażony został w filtr antywapienny, który efektywnie wyłapuje osad. Dużym udogodnieniem jest wyprofilowany dzióbek, który minimalizuje ryzyko rozlewania się napoju w trakcie nalewania. Na dodatek producent wyposażył ten produkt w funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zalecanej temperatury.
     Zalety:
     • niska cena
     • ukryta grzałka
     • duża moc 2400 W
     • duża pojemność 1,7 l
     • obrotowa podstawa 360°
     • automatyczne wyłączanie po zagotowaniu
     Wady:
     • brak regulacji temperatury
     • wykonany z tworzywa sztucznego
     • brak funkcji podtrzymywania ciepła
      Miejsce 6
      Czajnik elektryczny DELONGHI Icona KBOV2001.BG NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Czajnik elektryczny DELONGHI Icona KBOV2001.BG


      Jeśli nadal poszukujesz najlepszego czajnika elektrycznego do swojego domu, to zobacz naszą kolejną propozycję w rankingu! DeLonghi Icona KBOV2001.BG to stylowy czajnik elektryczny o mocy 2000 W, który łączy w sobie klasykę oraz nowoczesność. Prezentowane urządzenie przystosowane zostało do zagotowywania nawet 1,7 l wody. Warto również wspomnieć o mocy, która wynosi 2000 W. Czajnik wyposażony jest w płaską grzałkę, która zapewnia bardzo szybkie zagotowywanie. Co więcej, urządzenie posiada wyprofilowaną rączkę, jak również praktyczny wskaźnik poziomu wody. Jednak to jeszcze nie wszystko! Czajnik elektryczny De'Longhi w swojej budowie ma wyjmowany filtr przeciwwapienny, który skutecznie wyłapuje osad, dzięki czemu nie trafia on bezpośrednio do filiżanki lub kubka. Dodajmy, że prezentowany model uzupełniony został w 3 różne zabezpieczenia – automatyczne wyłączanie po zagotowaniu, blokadę przed uruchomieniem, kiedy w środku nie ma wody, jak również automatyczne wyłączanie po zdjęciu z podstawy. Do plusów tego urządzenia można zaliczyć materiał wykonania – stal nierdzewną. Poza tym ten produkt oddaje do dyspozycji antypoślizgową podstawę, lampkę kontrolną, jak i schowek na przewód.
      Zalety:
      • stylowy design
      • filtr antywapienny
      • duża pojemność 1,7 l
      • 3 rodzaje zabezpieczeń
      • wyprofilowana rączka
      • moc urządzenia 2000 W
      • wykonany ze stali nierdzewnej
      Wady:
      • brak regulacji temperatury
      • brak funkcji podtrzymywania ciepła
       Miejsce 7
       Czajnik elektryczny SMEG KLF03CHMEU NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Czajnik elektryczny SMEG KLF03CHMEU


       Smeg KLF03CHMEU to czajnik elektryczny, który zajmuje następne miejsce w porównaniu polecanych urządzeń tego typu na rynku. Wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz bardzo ładnym wyglądem. Jest to model, który pomieści maksymalnie 1,7 l wody. Co więcej, moc tego czajnika elektrycznego wynosi 2400 W, co przekłada się na szybkie zagotowywanie wody. Na dodatek, jest to model zaprojektowany w stylu lat 50, jednak zachowano w nim nutkę nowoczesności, tym samym doskonale sprawdzi się do każdej kuchni. Następnym udogodnieniem w tym modelu jest system Soft Opening, który zapewnia niezwykle ciche otwieranie, jak i zamykanie czajnika. Tym samym jest to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie ciszę i komfort na najwyższym poziomie. Na dodatek prezentowany czajnik elektryczny potrafi automatycznie się wyłączyć po zagotowaniu wody. Następną zaletą jest obrotowa podstawa 360 stopni, jak również antypoślizgowy spód, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Smeg KLF03CHMEU wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, jak również tworzywa sztucznego. Posiada bardzo stylowe elementy, które nadają mu wyglądu nie do podrobienia. Na zakończenie dodajmy, że w swojej konstrukcji ma grzałkę ukrytą, filtr antyosadowy, jak również wskaźnik poziomu wody.
       Zalety:
       • stylowe wykonanie
       • wysoka moc 2400 W
       • duża pojemność czajnika
       • obrotowa podstawa 360 stopni
       • bezgłośne zamykanie i otwieranie klapy
       Wady:
       • brak regulacji temperatury
       • cena mogłaby być nieco niższa
       • brak systemu podtrzymującego temperaturę wody
        Miejsce 8
        Czajnik elektryczny XIAOMI Mi Electric Kettle NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Czajnik elektryczny XIAOMI Mi Electric Kettle


        Nasz ranking najlepszych czajników zawiera również ten marki Xiaomi Mi Electric Kettle. Na wstępie podkreślmy, że jest to minimalistyczne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Jego moc wynosi 1800 W, z kolei pojemność to 1,5 l. Wykonany został z wytrzymałego tworzywa sztucznego, jak i stali nierdzewnej. Do atutów tego urządzenia można zaliczyć ukrytą grzałkę, jak również bezpieczny dotyk. Ten ostatni umożliwia dotykanie obudowy bez ryzyka poparzenia. Wszystko przez zastosowanie przemyślanej konstrukcji, która skutecznie izoluje wysoką temperaturę. Poza tym czajnik elektryczny Xiaomi Mi Electric Kettle uzupełniony został o funkcję automatycznego wyłączania, jak również innowacyjny termostat z wbudowanym czujnikiem STRIX. Następnym plusem w tym modelu jest wyprofilowana rączka, która pozostaje chłodna, nawet gdy woda osiągnie wysoką temperaturę. To z kolei gwarantuje bezpieczne nalewanie wody. Do innych przydatnych zastosowań w czajniku Xiaomi można zaliczyć diodę LED, schowek na przewód, obrotową podstawę, jak również zabezpieczenie przed przegrzaniem.
        Zalety:
        • niska cena
        • minimalistyczny design
        • nienagrzewająca się obudowa
        • termostat z wbudowanym czujnikiem STRIX
        • automatyczne wyłączanie po zagotowaniu wody
        Wady:
        • brak regulacji temperatury
        • brak opcji podtrzymywania ciepła
         Miejsce 9
         Czajnik elektryczny DELONGHI KBJ2001 Brillante NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Czajnik elektryczny DELONGHI KBJ2001 Brillante


         Nasz ranking najlepszych czajników elektrycznych byłby niepełny bez DeLonghi Brillante KBJ2001, który dostępny jest w dwóch kolorach do wyboru. Moc tego urządzenia wynosi 2000 W, natomiast pojemność to 1,7 l. Dodajmy, że producent wyposażył ten model w grzałkę ukrytą, która zapewnia efektywne zagotowywanie wody. Podkreślmy, że największym atutem tego czajnika jest jego wygląd. Czajnik jest niezwykle elegancki i jeszcze bardziej podkreśla wygląd kuchni, w której się znajduje. Posiada wyjmowane wieczko, dzięki czemu hałaśliwość jest minimalna podczas otwierania i zamykania pokrywki. Poza tym produkt wyposażony został w obrotową podstawę 360°, jak i praktyczny wskaźnik poziomu wody. Na dodatek producent wyposażył go w wyjmowany filtr antywapienny, jak również 3 poziomy zabezpieczeń. Prezentowane urządzenie posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem, gdy wewnątrz brakuje wody. Na dodatek automatycznie się wyłącza po zdjęciu z podstawy lub po zagotowaniu wody. Na zakończenie dodajmy, że w konstrukcji posiada schowek na przewód, jak i lampkę kontrolną.
         Zalety:
         • moc 2000 W
         • pojemność 1700 ml
         • obrotowa podstawa
         • bardzo ładne wykonanie czajnika
         • automatyczne wyłączanie po zagotowaniu
         • zabezpieczenie przed uruchomieniem, gdy wewnątrz brakuje wody
         Wady:
         • nagrzewająca się obudowa
         • brak regulacji temperatury wody
         • wykonany z tworzywa sztucznego
          Miejsce 10
          Czajnik elektryczny TEFAL KO2514 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Czajnik elektryczny TEFAL KO2514


          W naszym rankingu nie mogło zabraknąć czajnika elektrycznego, który inspirowany jest brytyjską porcelaną – Tefal KO2514. Urządzenie wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz świetnym designem. Posiada wyjmowaną pokrywkę w stylu retro. Warto dodać, że w swojej konstrukcji ma ukrytą grzałkę, która w błyskawicznym tempie zagotowuje wodę. Co więcej, urządzenie posiada wskaźnik poziomu wody, jak również wyprofilowaną rączkę, co przekłada się nie tylko na wygodę, ale również na bezpieczeństwo w trakcie nalewania gorącego napoju. Czajnik elektryczny Tefal KO2514 posiada również wyjmowany filtr antywapienny, który zatrzymuje osad wewnątrz urządzenia. Warto również wspomnieć, że moc tego czajnika wynosi aż 2400 W. Z kolei pojemność to 1,7 l. Poza tym producent uzupełnił konstrukcję tego czajnika o wyprofilowany dzióbek, który umożliwia zaparzanie kawy lub herbaty bez ryzyka rozlania wody. Do pozostałych udogodnień tego modelu można zaliczyć automatyczne wyłączanie, podświetlany włącznik, jak również obrotową podstawę 360 stopni.
          Zalety:
          • niska cena
          • moc 2400 W
          • stylowe wykonanie
          • filtr antykamienny
          • duża pojemność 1,7 l
          • wskaźnik poziomu wody
          Wady:
          • nagrzewająca się obudowa
          • brak regulacji temperatury
          • wykonany z tworzywa sztucznego

           Jaki czajnik elektryczny wybrać?

           Chcesz kupić najlepszy czajnik elektryczny, jednak nie wiesz, jaki wybrać, aby był wygodny w czyszczeniu, nie psuł się, a przy tym niedużo kosztował. Zobacz poniżej poradnik zakupowy, w którym zestawiamy najważniejsze parametry w specyfikacji. Podpowiadamy jak dopasować moc czy pojemność do ilości domowników. Wskazujemy jaki czajnik elektryczny kupić – z grzałką płaską czy spiralną. Objaśniamy jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie jest pomocne. Przeczytaj jaki czajnik elektryczny kupić w 2024 roku i na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru! Podpowiadamy!

           Jak dopasować pojemność czajnika elektrycznego?

           Wybierając wysokiej jakości czajnik elektryczny, w pierwszym kroku dopasuj pojemność urządzenia. Parametr ten podawany jest najczęściej w mililitrach lub litrach. Im większa pojemność urządzenia, tym jesteś w stanie zagotować więcej wody za jednym razem. Co więcej, pojemność czajnika warto dopasować do ilości domowników, którzy mieszkają w jednym domu lub mieszkaniu. W sklepach ze sprzętem AGD spotkasz się z czajnikami elektrycznymi o pojemności od 0,4 do 2,5 l.

           Jeśli kupujesz mały czajnik dla maksymalnie dwóch osób, wtedy wystarczający będzie ten o pojemności do 1 l. Tymczasem modele o pojemności od 1,1 do 1,5 litra to propozycja dla od 3 do 4 osób. Dla większej rodziny, w której liczba wynosi 5 lub więcej, warto zakupić czajnik elektryczny o pojemności od 1,6 do 2,5 l.

           Ilość domownikówPojemność czajnika elektrycznego
           od 1 do 2do 1 l
           od 3 do 4od 1,1 do 1,5 l
           5 lub więcejod 1,6 do 2,5 l

           Stalowy, z tworzywa czy szklany – jaki czajnik kupić?

           Wybierając czajnik elektryczny do swojej kuchni, zobacz na materiał, z którego został wykonany. Podkreślmy, że od materiału, z którego stworzone zostało urządzenie, zależy jego żywotność oraz wytrwałość na uszkodzenia. Obecnie w sprzedaży spotkasz się z nowoczesnymi czajnikami elektrycznymi:

           • szklanymi,
           • ze stali nierdzewnej,
           • ceramicznymi,
           • z tworzywa sztucznego.

           Szklane czajniki najlepiej się prezentują. Na dodatek mają stosunkowo niską cenę. Jednak posiadają i swoje wady – materiał mocno się nagrzewa. Z kolei czajniki wykonane ze stali nierdzewnej to najczęściej wybierane urządzenia tego typu. Są odporne na korozję, mają konkurencyjną cenę i dobrze się komponują. Co więcej, wybrani producenci stosują w tych modelach dodatkową termoizolację obudowy, dzięki czemu zewnętrzna powierzchnia się nie nagrzewa.

           Kolejne, czyli elektryczne czajniki ceramiczne to bez wątpienia jedne z najlepszych produktów na rynku. Wyróżnia je wysokiej jakości wykonanie, woda po zagotowaniu w takim naczyniu jest najzdrowsza i ma najlepszy smak. Poza tym powierzchnia porządnego czajnika ceramicznego nie nagrzewa się zbyt mocno. Ich minusem jest wysoka cena, która może być kilkukrotnie większa niż za typowe czajniki dostępne w sklepach. Ostatnie, czajniki elektryczne wykonane z tworzywa sztucznego to najtańsza alternatywa dostępna na rynku. Na dodatek występują one w wielu kolorach. Ich minusem jest wytrącanie charakterystycznego posmaku, który może psuć smak gorącego napoju.

           Poza tym plastikowe czajniki elektryczne nie są zaliczane do ekologicznych urządzeń. Jednak jaki model wybrać? Porównując wszystkie z wymienionych urządzeń, można stwierdzić, że najlepszym i najkorzystniejszym wyborem jest zakup czajnika elektrycznego wykonanego z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a zwłaszcza stali szlachetnej.

           Ile mocy ma dobry czajnik elektryczny?

           Następnym ważnym parametrem w trakcie zakupu dobrego czajnika automatycznego jest moc urządzenia, podawana w watach (W) Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem tego parametru skraca się czas zagotowywania wody. Warto również dodać, że moc czajnika należy dopasować do jego pojemności! W ofercie sklepów ze sprzętem AGD do wyboru masz modele, u których moc wynosi od 150 do 3000 W. 

           Przyjmuje się, że dla urządzeń o pojemności do 1,2 litrów należy zdecydować się na taki, dla którego moc wynosi od 1000 do 2000 W. Tymczasem czajnik o mocy od 2100 do 2400 W powinien mieć pojemność od 1,2 do 1,5 l. Z kolei dla największych urządzeń o pojemności od 1,5 do 2 l najlepiej zdecydować się na zakup niezawodnego czajnika, którego moc oscyluje od 2500 do 3000 W.

           Moc czajnikaPojemność
           od 1000 do 2000 Wdo 1,2 l
           od 2100 do 2400 Wod 1,2 do 1,5 l
           od 2500 do 3000 Wod 1,5 do 2 l

           Grzałka spiralna czy ukryta – jaka będzie lepsza w urządzeniu do gotowania wody?

           Czajniki elektryczne dostępne na rynku wyposażone są w jedną z dwóch rodzajów grzałek – ukrytą lub spiralną. Na wstępie dodajmy, że w zależności od wybranego rodzaju różni się szybkość zagotowywania wody. Grzałka płaska znajduje się na spodzie czajnika. Tymczasem grzałka spiralna, jak sama nazwa wskazuje, przyjmuje spiralną postać. Ma ona bezpośredni kontakt z wodą. Największą wadą grzałki spiralnej jest podatność do odkładania się kamienia na jej powierzchni, co utrudnia czyszczenie tego urządzenia. Porównując oba modele, można jasno stwierdzić, że najlepszym wyborem jest zakup czajnika wyposażonego w grzałkę płaską (ukrytą).

           Czajnik z regulacją temperatury czy bez tej funkcji?

           Wybrane czajniki elektryczne dostępne na rynku posiadają funkcję, która umożliwia regulację temperatury. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla smakoszy herbaty i kawy, którym zależy na wydobyciu najlepszych walorów smakowych z naparu. Czajnik elektryczny wyposażony w regulację temperatury daje możliwość jej dopasowania do rodzaju herbaty lub kawy, którą zaparzasz w filiżance. Dzięki temu możesz delektować się najlepszym smakiem. Reasumując, jeśli jesteś miłośnikiem gorących naparów i zależy Ci na idealnie skomponowanej herbacie lub kawie, to zdecyduj się na czajnik wyposażony w regulację temperatury wody!

           Bezprzewodowy czy klasyczny – jaki czajnik elektryczny wybrać?

           W sprzedaży spotkasz się również z czajnikami bezprzewodowymi oraz klasycznymi do zagotowania wody. Bezprzewodowe czajniki to nic innego jak urządzenia wyposażone w obrotową podstawę, od której można odłączyć urządzenie i zalać swój ulubiony napój w wybranym miejscu. Z kolei klasyczne czajniki elektryczne to modele, które nie mają odpinanej podstawy wraz z kablem zasilania. Oczywiście warto wybrać najlepszy czajnik elektryczny bezprzewodowy. Po pierwsze zalewanie napoju z wykorzystaniem tego urządzenia jest dużo wygodniejsze i bezpieczne. Na dodatek takie modele są znacznie lżejsze, dzięki odpinanej podstawie.

           Na jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie się zdecydować?

           Każdy dobry czajnik elektryczny oddaje do dyspozycji dodatkowe udogodnienia, które zapewniają wygodę użytkowania, jak również skracają proces zagotowywania wody. Do jednych z przydatnych funkcji i dodatków można zaliczyć:

           • obrotową podstawę,
           • wyjmowany filtr antywapienny,
           • wskaźnik poziomu wody,
           • nienagrzewającą się obudowę,
           • termostat,
           • wbudowany termometr,
           • przycisk do komfortowego załączania,
           • podtrzymywanie ciepła,
           • przycisk umożliwiający szybkie otwieranie pokrywy,
           • antypoślizgowe nóżki,
           • możliwość sterowania przez aplikację mobilną,
           • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
           • schowek na przewód,
           • nienagrzewający się uchwyt.

           Ile kosztuje dobre urządzenie do zagotowywania wody?

           Kwota, którą należy przeznaczyć na zakup najlepszego czajnika do kuchni, zależna jest od wielkości urządzenia, tym samym jego pojemności. Na dodatek na kształtowanie się ceny ma wpływ moc, marka, rodzaj urządzenia, typ grzałki, jak również materiał wykonania. Cena za czajniki elektryczne wynosi od 35 do 1000 zł. Warto wspomnieć, że najdroższe są modele ceramiczne i szklane, z kolei najtańsze urządzenia plastikowe.

           Rodzaj czajnika elektrycznegoPrzedział cenowy
           czajnik plastikowyod 35 do 350 zł
           czajnik ze stali nierdzewnejod 40 do 900 zł
           czajnik ceramicznyod 115 do 300 zł
           czajnik szklanyod 85 do 330 zł

           Z jakiej marki warto mieć czajnik elektryczny – Russell Hobbs, Tefal czy DeLonghi?

           Kupując dobry czajnik elektryczny do gotowania wody, spotkasz się z urządzeniami od przeróżnych marek. Warto dodać, że modele różnią się designem, najważniejszymi parametrami, jak również opiniami wśród zadowolonych użytkowników. Do jednych z polecanych marek, które produkują wysokiej jakości czajniki elektryczne, zaliczamy:

           • DeLonghi,
           • Philips,
           • Xiaomi,
           • Tefal,
           • Bosch,
           • Smeg,
           • Zelmer.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Na co zwrócić uwagę wybierając czajnik elektryczny?

            W pierwszym kroku dopasuj pojemność czajnika elektrycznego. Wielkość urządzenia najlepiej dobrać do ilości użytkowników. Poza tym ważna jest moc czajnika – im jej wartość jest większa, tym urządzenie zagotuje szybciej wodę. Kolejnym ważnym elementem jest materiał wykonania – do wyboru masz czajniki  , ceramiczne, stalowe i szklane. Warto również zobaczyć na wszelkie funkcje i dodatki w zestawie. Następnym ważnym elementem jest grzałka. Najlepiej zdecydować się na czajnik wyposażony w grzałkę płaską.

           2. Jakiej firmy najlepiej kupić czajnik elektryczny?

            Wśród polecanych urządzeń można zaliczyć elektryczny czajnik DeLonghi. Modele od tego producenta wyróżniają się bardzo ładnym designem, szybko zagotowują wodę, a przy tym są funkcjonalne. Kolejnymi polecanymi produktami są czajniki elektryczne Bosch, które to wyróżnia wysoka jakość wykonania, ładny design, a na dodatek mają wiele pozytywnych opinii. Do pozostałych godnych zakupu czajników elektrycznych zaliczamy te marki Philips, Xiaomi, Zlmer, Smeg, jak również Tefal.

           3. Jaki czajnik przygotowuje najzdrowszą wodę?

            Ceramiczny czajnik elektryczny umożliwia przygotowywanie najzdrowszej wody, która ma najlepszy smak. Kolejnym polecanym modelem, który przygotowuje zdrową wodę bez wytrącania dodatkowych substancji w trakcie gotowania, jest czajnik elektryczny wykonany z wysokiej stali nierdzewnej, jak również ten stworzony ze szkła. Najmniej polecanymi są modele wykonane z plastiku.

           Podsumowanie

           • Podczas zakupu czajnika elektrycznego zwróć uwagę na pojemność, moc, rodzaj grzałki, materiał wykonania, jak również na producenta.
           • Regulacja temperatury w czajniku umożliwia zagotowanie wody o temperaturze, która jest zalecana do danego rodzaju napoju (kawy lub herbaty).
           • Dobrymi urządzeniami są elektryczne czajniki marki DeLonghi, Philips, Xiaomi, Bosch, Electrolux, Smeg, Zelmer, jak również Tefal.
           • Przedział cenowy dla tego sprzętu do kuchni wynosi od 35 do 1000 zł.
           • Miej na uwadze, że najtańsze są modele wykonane z tworzywa sztucznego. Jednak są one mało ekologiczne i wytrącają charakterystyczny posmak.
           • Warto dobrać pojemność czajnika elektrycznego do ilości użytkowników, którzy będą z niego korzystać.
           • W sprzedaży spotkasz się również z czajnikami z termometrem.
           • Do najlepszych można zaliczyć metalowe czajniki elektryczne wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
           • Wybierając cichy czajnik elektryczny, zwróć uwagę na obudowę. Najcichsze egzemplarze posiadają dodatkową izolację, która tłumi hałas w trakcie zagotowywania wody.
           • Miej na uwadze, że poziom hałasu, jaki emituje czajnik, może się zwiększać wraz z użytkowaniem tego urządzenia. Wywołane jest to m.in. przez osadzanie się kamienia na ściankach urządzenia.
           • Przydatnymi udogodnieniami w czajniku elektrycznym są: wskaźnik ilości wody, filtr antywapienny, możliwość sterowania przez smartfona, regulacja temperatury, podtrzymywanie ciepła.
           • Jeśli nadal nie jesteś pewny co do wyboru, to sprawdź nasz ranking najlepszych czajników elektrycznych na Lipiec 2024 roku, w którym zestawiamy polecane urządzenia przez wielu zadowolonych użytkowników!
           Karolina Pisarska
           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry