Odkurzacz do liści - Ranking Czerwiec 2024

Szukasz dobrego odkurzacza ogrodowego, który precyzyjnie zbiera liście? Zastanawiasz się, jaki odkurzacz wybrać – ten elektryczny czy spalinowy? Poniżej w poradniku podpowiadamy jak dopasować moc, wydajność i rodzaj silnika. Zobacz, jak wybrać najlepszy odkurzacz! Ponadto sprawdź i wybierz najlepszy model z rankingu odkurzaczy do liści na Czerwiec 2024!

Ranking najlepszych odkurzaczy ogrodowych do liści w 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 WEIBANG WBLV50KL PROFI PROFESJONALNY ODKURZACZ SPALINOWY DO LIŚCI BURTOWY NABURTOWY KOMUNALNY OGRODOWY Kohler XT775 - AUTORYZOWANY DEALER WEIBANG Producent: WEIBANG Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
2 Handy Odkurzacz do liści prime gto 3001 Producent: HANDY Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
3 Bezprzewodowy odkurzacz do liści LS 36-302-30 Producent: Güde Ocena eksperta: 9.8 / 10 Pojemność worka/pojemnika: 45 l
Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
4 Odkurzacz do liści DEDRA DED7194V (5902628719454) Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
5 Güde Spalinowy odkurzacz liściowy gbls 7500-26.1 Producent: Güde Ocena eksperta: 9.6 / 10 Pojemność worka/pojemnika: 40 l
Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
6 Odkurzacz warsztatowy do odkurzania na sucho i mokro dedra ded6600 1400w, 30l metalowy zbiornik marki Dedra polska Producent: DEDRA Polska Ocena eksperta: 9.5 / 10 Moc: 1400 W
Pojemność worka/pojemnika: 30 l
Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
7 Nac Odkurzacz liści 3000w vbe300-as-g Producent: Nac Ocena eksperta: 9.4 / 10 Moc: 3000 W
Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
8 #17 wirnik do odkurzacza przenośnego pansam a140202 marki Dedra Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
9 Odkurzacz liści spalinowy 1,1km Producent: Vertex Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
10 Odkurzacz liści 3500w vbe350-as-dw Producent: Nac Ocena eksperta: 9.1 / 10 Moc: 3500 W
Rodzaj: odkurzacz 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, polecane urządzenia do liści wg eksperta z MójRanking.pl

Jaki ogrodowy odkurzacz do liści wybrać? Najważniejsze parametry

Zastanawiasz się jak dobrać ten najlepszy odkurzacz ogrodowy? Zobacz poniżej, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego odkurzacza do liści! Wskazujemy, na jakie funkcje się zdecydować. Podpowiadamy jak dobrać moc urządzenia i nie tylko! Sprawdźmy!

Jak wydajny odkurzacz do liści wybrać?

Wydajność odkurzacza do liści jest to jeden z najważniejszych parametrów, który określa efektywność pracy urządzenia. Im wydajność jest większa, tym odkurzacz jest w stanie zasysać liście mokre i większe, jak również cięższe przedmioty, takie jak np. gałązki. Warto dodać, że wydajność podawana jest w metrach sześciennych na minutę i dla odkurzaczy do liści oscyluje od 1,7 do 800 m3/min. Parametr ten należy dopasować do wielkości i ciężkości odpadków, które chcesz zbierać.

Jeśli planujesz odkurzać ogród z suchej trawy czy niedużych liści, wtedy idealnie sprawdzi się model od 5 do 10 m3/min. Z kolei, jeśli zależy Ci na sprzątaniu większych odpadków, wtedy lepszym wyborem będzie odkurzacz ogrodowy z wydajnością od 11 do 14 m3/min. Modele o tej największej wydajności doskonale sprawdzą się do zasysania większych przedmiotów, takich jak gałązki.

Wydajność odkurzacza do liściRodzaj odpadków
od 1,7 do 10 m3/minsucha trawa, małe liście
od 11 do 14 m3/minśredniej wielkości liście
powyżej od 15 do 800 m3/minduże liście, gałązki, mokre liście

Jaka prędkość wydmuchu w odkurzaczu będzie odpowiednia?

Kolejnym parametrem jest prędkość wydmuchu, która wskazuje na prędkość dmuchawy odkurzacza. Im parametr ten jest większy, tym urządzenie jest w stanie z większą siłą zdmuchiwać, a tym samym usuwać nawet mokre odpady ogrodowe. W odkurzaczach spotkasz się z modelami, które mają prędkość wydmuchu na poziomie od 150 do 350 km/h. Przy czym prędkość przepływu powietrza o wartości do 200 km/h świetnie sprawdzi się do usuwania liści lekkich i tych o niedużych rozmiarach. Co więcej, takie odkurzacze do liści są najlepsze do zdmuchiwania suchej trawy.

W przypadku nieco większych i wilgotnych odpadków, jak również niedużych gałązek, świetnie sprawdzi się urządzenie z funkcją dmuchawy od 200 do 300 km/h. Natomiast do wydmuchiwania większych gałązek i innych pozostałości lepiej zdecydować się na mocny odkurzacz z prędkością wydmuchu powyżej 300 km/h. Co więcej, dla jeszcze większej wygody warto wybierać odkurzacz posiadający regulację prędkości wydmuchu, dzięki temu dostosujesz tryb działania do wykonywanych prac porządkowych w ogrodzie.

Jaką moc powinien mieć odkurzacz ogrodowy?

Moc silnika odkurzacza do liści opowiada za precyzję odkurzania. Im moc silnika jest większa, tym jest on w stanie wytworzyć większą prędkość, co z kolei wpływa na większą wydajność dmuchawy oraz systemu ssącego. Warto dodać, że możesz spotkać się z mocą silnika elektrycznego podawaną w watach (W). Jak również z mocą nominalną odkurzacza z silnikiem spalinowym, podawaną w kilowatach (kW) lub koniach mechanicznych (KM).

W przypadku odkurzaczy elektrycznych moc oscyluje od 2000 do 3500 W. Tymczasem w odkurzaczach spalinowych spotkasz się z modelami o mocy silnika od 0,7 do 3,5 kW. Jednak jaką wartość wybrać decydując się na urządzenie elektryczne, a jaką przy zakupie urządzenia spalinowego? W przypadku zakupu odkurzacza spalinowego zdecyduj się na taki, którego moc nominalna wynosi powyżej 0,75 kW. Z kolei decydując się na zakup elektrycznego odkurzacza do Twojego ogrodu, wtedy wybieraj urządzenie z mocą silnika większą niż 2500 W.

Rozdrabnianie, odkurzanie czy zdmuchiwanie – na jakie funkcje się skusić?

Wybierając dany odkurzacz do liści, spotkasz się z urządzeniami, które mają różne funkcje. Do jednych z przydatnych zastosowań zaliczamy rozdrabnianie liści. Jest to mechanizm, który ścina na drobne kawałeczki zasysane odpadki, dzięki czemu worek jest w stanie pomieścić większą ilość liści. Co więcej, funkcja ta sprawia, że porządki w ogrodzie są wykonane szybciej. Innym przydatnym zastosowaniem jest zmiana z trybu odkurzacza na dmuchawę. Funkcja ta nie zasysa, ale zdmuchuje zalegające liście. Oprócz tego świetnym dodatkiem jest pojemny worek, do którego odkurzacz transportuje daną ilość liści, które możesz wygodnie opróżnić. Innymi udogodnieniami są również:

 • dodatkowy uchwyt, który zapewnia komfort w trakcie pracy;
 • możliwość mocowania szelek;
 • system antywibracyjny;
 • regulacja prędkości wydmuchu;
 • akumulator w przypadku zakupu odkurzacza akumulatorowego.

Odkurzacz do liści sieciowy czy bezprzewodowy – który wybrać?

W trakcie wyboru najlepszego odkurzacza do liści spotkasz się z urządzeniami spalinowymi, elektrycznymi oraz akumulatorowymi. Odkurzacze elektryczne zasilane są przez kabel podpięty do gniazdka z prądem o wartości 230 V. Z kolei odkurzacze spalinowe mają silnik, który zasilany jest paliwem. Tymczasem odkurzacze do liści akumulatorowe pozyskują prąd do prawidłowego działania z akumulatora. W przypadku gdy posiadasz niewielki ogródek, którego powierzchnia wynosi do 400 m2 to wystarczające będą modele sieciowe. Z kolei do większych obszarów powyżej 450 m2 lepszym rozwiązaniem będzie odkurzacz spalinowy lub akumulatorowy.

Jaki silnik będzie najlepszy w dobrym odkurzaczu?

W zależności od wybranego zasilania odkurzacza ogrodowego może się różnić silnik. Zobacz, poniżej jaki silnik wybrać w przypadku zakupu odkurzacza spalinowego, a jak w przypadku odkurzacza elektrycznego!

Silnik spalinowy

W modelach spalinowych spotkasz się z odkurzaczem do liści z dwusuwowym lub czterosuwowym silnikiem. Gdzie dla tego pierwszego wymaga się użycia mieszanki paliwa z olejem. Z kolei silnik czterosuwowy jest zasilany benzyną. Jednak, który odkurzacz wybrać – z silnikiem 2-suwowym czy 4-suwowym? Porównując oba modele, lepszym wyborem będzie odkurzacz ogrodowy z silnikiem czterosuwowym. Mimo że wytwarza on nieco mniejszą moc, to jest dużo bardziej ekonomiczny oraz przyjazny dla środowiska.

Silnik elektryczny

W modelach odkurzaczy do liści elektrycznych spotkasz się z silnikiem szczotkowym lub bezszczotkowym. Ten pierwszy posiada w swojej budowie grafitowe szczotki, które w trakcie korzystania z urządzenia się ścierają. W związku z tym, po pewnym czasie, występuje konieczność wymiany tej części lub zakup nowego odkurzacza. Z kolei narzędzie ogrodowe w postaci odkurzacza do liści z silnikiem bezszczotkowym nie posiada w swojej budowie szczotek. Dzięki temu są dużo trwalsze, ciszej działają, jak również ich żywotność jest dłuższa. Porównując oba modele, lepszym wyborem będzie zakup odkurzacza do liści z silnikiem bezszczotkowym.

Dobry odkurzacz do liści – ile kosztuje?

Kupując odkurzacz ogrodowy, spotkasz się z modelami w różnej cenie, która zależy od mocy urządzenia, wydajności, marki, rodzaju silnika, rodzaju urządzenia, jak również wyposażenia czy zastosowanych funkcji. Kwota za dobre odkurzacze do liści zaczyna się już od 190 zł, a może sięgać nawet 1500 zł za bardziej rozbudowane modele. Warto również dodać, że cena znacznie różni się od wybranego zasilania. Dla odkurzaczy elektrycznych zasilanych sieciowo cena waha się od 190 do 700 zł. Natomiast odkurzacze spalinowe kosztują od 500 do 900 zł. W przypadku akumulatorowych urządzeń kwota oscyluje od 230 do 1500 zł.

Rodzaj odkurzacza do zbierania liściZakres cenowy
siecioweod 190 do 700 zł
spalinoweod 500 do 900 zł
akumulatoroweod 230 do 1500 zł

Z jakiej marki wybrać odkurzacz ogrodowy z funkcją zbierania liści?

Spotkasz się z różnymi markami odkurzaczy do liści. Miej na uwadze, że lepiej wybierać sprawdzone urządzenia, które polecane są przez innych użytkowników. Do jednych z najlepszych firm, które produkują wydajne odkurzacze do liści, zaliczamy: NAC, Dedra, Karcher, Bosch, Gardena, Faworyt, jak również Ryobi.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz do liści?

  W trakcie zakupu odkurzacza koniecznie wybierz rodzaj urządzenia. Spotkasz się z modelami spalinowymi, sieciowymi lub akumulatorowymi. Warto również sprawdzić, czy odkurzacz posiada również funkcję dmuchawy do liści. Na dodatek, bardzo ważnymi parametrami są moc, wydajność oraz rodzaj silnika.

 2. Czym się różni odkurzacz od dmuchawy do liści?

  Odkurzacz ogrodowy ma funkcję zasysania, gdzie urządzenie rozdrabnia liście, które trafiają do specjalnego worka, co gwarantuje pracę przez długi czas. Z kolei dmuchawa posiada system, który wydmuchuje powietrze z dużą prędkością, dzięki czemu możesz bardzo szybko zamiatać liście.

 3. Ile kosztuje dobry odkurzacz ogrodowy do zbierania liści?

  Cena za odkurzacze do sprzątania liści jest różna i zależna od wybranego modelu, jego mocy, wydajności, silnika, jak również od wbudowanych funkcji. Najprostsze modele kosztują już od 190 zł, z kolei te najdroższe odkurzacze mogą kosztować nawet 1500 zł.

Podsumowanie

 • Odkurzacz jest doskonałym narzędziem, które zastępuje grabie do liści.
 • Większość odkurzaczy łączy w swojej budowie dwa urządzenia – dmuchawę i odkurzacz do liści.
 • Odkurzacz zbiera odpadki do dedykowanego worka, który umożliwia zgromadzenie, a następnie pozbycie się liści w błyskawiczny sposób.
 • W przypadku odkurzania liści urządzenie rozdrabnia je dzięki specjalnemu mechanizmowi. Z kolei funkcja dmuchawy emituje powietrze z urządzenia na zewnątrz, tym samym zdmuchując liście w wybranym kierunku.
 • Decydując się na zakup odkurzacza akumulatorowego, pamiętaj, aby wybierać zestaw z akumulatorem i szybką ładowarką.
 • Przed zakupem dobrego odkurzacza do liści sprawdź takie parametry jak: moc urządzenia, wydajność, rodzaj zasilania, silnik, markę, jak również wbudowane funkcje.
 • Decydując się na zakup odkurzacza elektrycznego do liści, wybieraj taki z silnikiem o mocy większej niż 2500 W. Z kolei w modelach spalinowych warto wybierać egzemplarz z silnikiem o mocy przynajmniej 0,75 kW.
 • Oprócz odkurzacza występuje również w sprzedaży dmuchawa do liści (dmuchawy akumulatorowe, sieciowe oraz dmuchawy spalinowe).
 • Cena za dobry odkurzacz do liści wynosi od 190 do 1500 zł.
 • Do najlepszych marek, które produkują dobre odkurzacze można zaliczyć firmę NAC, Dedra, Ryobi, Gardena, Bosch oraz Karcher.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry