Piekarnik do zabudowy - Ranking Kwiecień 2024

Chcesz kupić niezawodny piekarnik do zabudowy, który daje wiele możliwości pieczenia oraz przygotowania pysznych dań? Nie wiesz, jak dopasować parametry, aby urządzenie było w pełni wydajne, a zarazem oszczędne? Sprawdź ranking piekarników do zabudowy w 2024 roku, w którym znajdziesz najlepsze modele w okazyjnych cenach na rynku! Ponadto prezentujemy poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy jaki piekarnik do zabudowy wybrać! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego urządzenia!

Popularne piekarniki do zabudowy – zestawienie na Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Piekarnik do zabudowy bos67371cli marki Gorenje Producent: Gorenje Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Beko Piekarnik do zabudowy BBIM12400XPS Producent: Beko Ocena eksperta: 9.9 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
3 Beko Piekarnik do zabudowy bim 22303 m Producent: Beko Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Piekarnik do zabudowy ed06206b fine marki Amica Producent: AMICA Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Piekarnik do zabudowy hba534bw0 marki Bosch Producent: BOSCH Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Gorenje Piekarnik do zabudowy bos67371clb (3838782613760) Producent: Gorenje Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Piekarnik do zabudowy hbg636lb1 marki Bosch Producent: BOSCH Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Whirlpool Piekarnik do zabudowy AKZ9 7940 NB Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.3 / 10 Wysokość: 59 cm
Szerokość: 59 cm
Najniższa cena online
9 Zestaw do zabudowy bbse17300b marki Beko Producent: Beko Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Beko Piekarnik do zabudowy bbis13400xddse (8690842470301) Producent: BEKO Ocena eksperta: 9.1 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze piekarniki do zabudowy wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 3
Bosch hbg634bb1 - bezpłatny odbiór własny warszawa. sklep partnerski.tel: 22 8461107. (4242002788609) NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Piekarnik do zabudowy BOSCH HBG634BB1


Następnym produktem jest elektroniczny piekarnik pod zabudowę Bosch HBG634BB1 o pojemności 71 litrów. Urządzenie o wymiarach 59,5 x 59,5 x 54,8 cm. Posiada wnętrze wykonane z emalii oraz sterowanie elektryczne. W dodatku piekarnik został wyposażony w termoobieg 4D oraz opcję pieczenia Grill. Jego klasa energetyczna to A+, dzięki temu nie zużywa on dużo energii elektrycznej. Na dodatek piekarnik Bosch HBG634BB1 ma funkcję szybkiego nagrzewania, automatyczne czyszczenie, panele frontowe ColorGlass, które są wykonane ze szkła, tym samym trwałe i proste w czyszczeniu. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz TFT, zabezpieczenie przed dziećmi, które chroni przed zmianą programu, włączeniem oraz wyłączeniem piekarnika przez najmłodszych. Drzwi piekarnika z funkcją SoftClose zapewniają delikatne domykanie. Producent wyposażył również piekarnik do zabudowy w automatyczne dopasowanie czasu pieczenia do danej potrawy oraz oświetlenie halogenowe.
Zalety:
  • klasa A+
  • funkcją SoftClose
  • 13 funkcji piekarnika
Wady:
  • brak termosondy
  • prowadnice drabinkowe
  • Producent Bosch 
  • Kolor czarny 
  • Rodzaj piekarnika elektryczny 
  • Wysokość 59 cm
  • Szerokość 59 cm
  • Głębokość 54 cm
  • Klasa energetyczna A+ 
  • Pojemność 71 l
  • Rożen obrotowy nie 
  • Wymuszony obieg powietrza tak 
  • Chłodzenie obudowy tak 
  • Termosonda nie 
  • Prowadnice drabinkowe 

Na co zwrócić uwagę kupując piekarnik do zabudowy?

Zastanawiasz się jaki funkcjonalny piekarnik do zabudowy wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania? Żeby miało to miejsce, przed zakupem dopasuj parametry urządzenia do swoich preferencji. Dla ułatwienia Twojego wyboru, poniżej przygotowaliśmy artykuł, w którym w prosty sposób tłumaczymy, jak wybrać najlepszy piekarnik do zabudowy.  Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego piekarnika!

Ile mocy powinien mieć piekarnik w zabudowie?

W trakcie zakupu piekarnika do zabudowy w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc przyłączeniową, która podawana jest w watach lub kilowatach. Informuje ona o mocy, jakie potrzebuje urządzenie do prawidłowego działania w trakcie jednej godziny przy ciągłej pracy. Na ten parametr należy koniecznie zwrócić uwagę, kiedy w domu posiadasz słabe zasilanie lub bardzo dużą liczbę elektronarzędzi, które mogą spowodować przeciążenie, a tym samym wyłączenie bezpieczników. Parametr mocy w piekarniku do zabudowy należy traktować jako wartość informacyjną i dostosować ją do zasilania oraz urządzeń elektrycznych, które posiadasz w domu. W przypadku słabej instalacji lub dużej ilości elektronarzędzi w domu lepiej wybierać słabszy piekarnik.

Jak dopasować pojemność piekarnika?

Kolejnym wart uwagi parametrem jest pojemność piekarnika do zabudowy, która powinna być tak dopasowana, aby dawała maksimum możliwości. Pojemność piekarnika należy dostosować do częstotliwości używania sprzętu oraz do liczby domowników. Im częściej pieczesz potrawy z wykorzystaniem piekarnika dla wielu osób, tym pojemność powinna być większa. W przypadku piekarników do zabudowy spotkasz się z pojemnością od 34 do 82 litrów. Gdy mieszkasz w pojedynkę, to wybieraj te najniższe wartości, czyli w przedziale od 34 do 45 litrów. Z kolei dla 2 lub maksymalnie 4 osób poleca się wybierać piekarnik do zabudowy o pojemności od 46 do 65 litrów. Natomiast, gdy regularnie przygotowujesz obiady dla rodziny składającej się z 5 lub więcej osób, wówczas wybieraj największe przedziały od 65 do 82 litrów.

Pojemność piekarnika do zabudowyIlość osób
dla 1 osobyod 34 do 45 litrów
od 2 do 4 osóbod 46 do 65 litrów
powyżej 5 osóbod 65 do 82 litrów

Pamiętaj o tym, że nieprawidłowe dopasowanie pojemności piekarnika pod zabudowę zwiększy twoje koszty za energię elektryczną.

Wnętrze z emalii, stali nierdzewnej czy może katalityczne? – które wybrać?

Wnętrze piekarnika powinno być odporne na zarysowania i wysokie temperatury pieczenia. Co więcej, powinno być wyposażone w przydatne elementy, które usprawniają pieczenie. Najważniejsza jest powłoka komory piekarnika. Spotkasz się z piekarnikami z wnętrzem:

  • z powłoką z emalii,
  • z powłoką z emalii ceramicznej,
  • metalowym malowanym,
  • z powłoką katalityczną,
  • z wkładami katalitycznymi,
  • ze stali nierdzewnej.

Wybór danego wnętrza jest powiązany również z procesem czyszczenia piekarnika. Jeśli chcesz wybrać czyszczenie katalityczne, wówczas wnętrze musi być wykonane z powłoki katalitycznej lub posiadać wkłady katalityczne. W przypadku pyrolizy lepiej wybierać piekarniki z wnętrzem pokrytym emalią, dzięki temu czyszczenie z wykorzystaniem tej funkcji będzie błyskawiczne. Warto dodać, że do najlepszych zalicza się piekarniki do zabudowy z wnętrzem pokrytym emalią lub emalią ceramiczną. 

Jaki zakres temperatury powinien mieć piekarnik do zabudowy?

Podczas zakupu warto również uwzględnić zakres temperatury piekarnika do zabudowy. Mianowicie zakres ten powinien być dopasowany do Twoich oczekiwań — innymi słowy, potraw, które chcesz przyrządzać. Z pewnością wiesz, że każde danie wymaga innych parametrów pieczenia — inną wartość temperatury wewnątrz piekarnika ustawisz do pieczenia ciasta, inną do przysmażania kurczaka, a jeszcze inną do upieczenia smacznej pizzy. Z reguły przyjmuje się, że im większy zakres temperatury, tym piekarnik do zabudowy daje więcej możliwości. W związku z tym najlepiej wybierać modele, które mają maksymalną rozpiętość od 30 do 500°C. Gdzie największe parametry 400-500°C stosuje się zazwyczaj do czyszczenia wnętrza piekarnika z wykorzystaniem pyrolizy. Pamiętaj, również o tym, że im więcej stopni, tym urządzenie potrzebuje więcej mocy.

Wybrane rodzaje potrawZakres temperatury w piekarniku do zabudowy
sernik180°C
grillowany kurczak170°C
żeberka180°C
pizza300°C
frytki200°C
zapiekanka180°C
ryba z warzywami190°C

Jaki rodzaj piekarnika wybrać?

Piekarniki do zabudowy dostępne są w różnych rodzajach. Wybór jednego z nich powinien być dostosowany do Twoich własnych oczekiwań. W ofertach sklepów znajdziesz nowoczesne piekarniki do zabudowy w jednym z poniższych typów:

  • gazowy,
  • elektryczny,
  • elektryczny z mikrofalą,
  • elektryczny parowy.

Pierwszy z wymienionych, czyli piekarnik gazowy z pewnością jest najbardziej oszczędny, jednak zapewnia niestabilne nagrzewanie wnętrza piekarnika. Natomiast piekarniki elektryczne cieszą się największą popularnością. Dają one szereg funkcji oraz możliwości pieczenia różnych potraw. Z kolei modele elektrycznych piekarników parowych działają na tej samej zasadzie co typowe piekarniki do zabudowy elektryczne, z tym że posiadają system parowy, który daje wiele programów pieczenia z wykorzystaniem pary. Pozostaje jeszcze piekarnik do zabudowy elektryczny z mikrofalą, który łączy w sobie dwie funkcje w jednym — piekarnik oraz mikrofalę.

Rodzaj piekarnika do zabudowyOpis działania
Gazowyzaliczany do najbardziej oszczędnych, zasilany z użyciem butli gazowej lub poprzez podłączenie do sieci gazowej, jego minusem jest nierównomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz komory.
Elektrycznynajbardziej popularny model piekarników do zabudowy, posiada wiele funkcji oraz programów automatycznych, które dają możliwość przygotowania różnego rodzaju dań.
Elektryczno parowyjest to model elektryczny jednak wyposażony w dodatkowe programy parowe, które umożliwiają przygotowanie soczystego jedzenia z chrupiącą skórką, jak również możliwość gotowania na parze.
Elektryczny z mikrofaląw tym modelu są połączone dwie funkcje — piekarnika i mikrofali.

Jakie prowadnice w piekarniku – drabinkowe czy teleskopowe?

Istotną kwestią są prowadnice. Obecnie w sprzedaży występują piekarniki do zabudowy z prowadnicami:

  • drabinkowymi,
  • drabinkowymi i teleskopowymi,
  • teleskopowymi,
  • 2 teleskopowymi,
  • wytłaczanymi.

Porównując je wszystkie, najlepszym rozwiązaniem są prowadnice teleskopowe, które umożliwiają płynne przesuwanie, a dodatkowo gwarantują bezpieczeństwo oraz stabilność. Ponadto mocując na nich blachę z jedzeniem, minimalizujesz ryzyko porysowania powłoki znajdującej się wewnątrz piekarnika, co z kolei bardzo często występuje w prowadnicach drabinowych.

Najlepsza klasa energetyczna piekarnika do zabudowy

Bardzo ważnym parametrem jest klasa energetyczna piekarnika do zabudowy, która mówi o zużyciu energii na jeden cykl przy grzaniu konwencjonalnym, jak również przy grzaniu wymuszonego obiegu powietrza. W przypadku piekarników do zabudowy klasa energetyczna określana jest w skali od A++ do A. Najbardziej energooszczędnymi piekarnikami do zabudowy są te z klasą A++, z kolei najmniej oszczędne są te z klasą A. Najlepiej wybierać piekarnik do zabudowy z klasą A++ lub co najwyżej A+, dzięki temu oszczędzasz energię elektryczną, a tym samym zmniejszasz miesięczne koszty za prąd.

Na jakie sterowanie w piekarniku się zdecydować?

Piekarniki do zabudowy posiadają jedno z dwóch rodzajów sterowania: elektroniczne lub manualne. Sterowanie elektroniczne odbywa się z wykorzystaniem panelu sterowania oraz wyświetlacza LCD. Co więcej, może również występować w formie wyświetlacza dotykowego. Z kolei sterowanie mechaniczne w piekarniku do zabudowy odbywa się z wykorzystaniem pokrętła. Poleca się wybierać modele piekarników ze sterowaniem elektronicznym — umożliwia ono o wiele więcej funkcji oraz możliwości ustawienia przeróżnych programów.

Jakie funkcje ma polecany piekarnik do zabudowy?

Warto wybrać piekarnik do zabudowy, w którym producent zastosował wiele funkcji oraz wyposażył urządzenie w dodatkowe gadżety, które z kolei dają jeszcze większe możliwości pieczenia. Do jednych z przydatnych zastosowań zaliczamy termoobieg, który umożliwia ciągłe rozprowadzanie gorącego powietrza po całej komorze piekarnika, co gwarantuje równomierne wypieczenie jedzenia z każdej strony. Inną funkcją jest szybkie nagrzewanie piekarnika, gdzie w wybranych modelach mogą one osiągnąć nawet 200 stopni w mniej niż 5 minut. Kolejnymi udogodnieniami w piekarniku do zabudowy są:

  • automatyczne czyszczenie piekarnika z zabrudzenia z wykorzystaniem funkcji pyrolizy, hydrolizy, czyszczenia parowego lub katalitycznego;
  • program do rozmrażania i pieczenia zamrożonych produktów;
  • chowane pokrętła;
  • pieczenie wielu potraw na kilku poziomach jednocześnie;
  • automatyczne wyłączanie piekarnika;
  • sterowanie z użyciem smartfona, dzięki czemu masz kontrolę nad procesem pieczenia;
  • piekarnik z termosondą, która umożliwia kontrolę temperatury jedzenia;
  • grzałka dolna i górna w budowie piekarnika;
  • szybkie chłodzenie piekarnika;
  • zimny front drzwi;
  • kilka blach w zestawie.

Ile kosztuje piekarnik do zabudowy?

Cena, którą należy przeznaczyć na zakup piekarnika, zależna jest od rodzaju urządzenia, pojemności, klasy energetycznej, zakresu temperatury, jak również od pozostałych funkcji oraz dodatków w zestawie. Cena za tanie piekarniki zaczyna się już od 700 zł, natomiast za najdroższe modele może sięgać nawet 12000 zł. 

Rodzaj piekarnika do zabudowyZakres cenowy
gazowyod 1700 do 2000 zł
elektrycznyod 700 do 12000 zł
elektryczno parowyod 1200 do 12000 zł
elektryczny z mikrofaląod 2200 do 11500 zł

Z jakiej firmy piekarnik do zabudowy jest najlepszy?

Wybierając piekarnik do zabudowy, pamiętaj, aby zdecydować się na sprawdzony model z polecanej marki. Do jednych z najlepszych producentów piekarników do zabudowy zaliczamy piekarniki Electrolux, Bosch, Amica, Whirlpool, Samsung.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Na co zwrócić uwagę kupując piekarnik do zabudowy?

    W trakcie zakupu piekarnika do zabudowy koniecznie sprawdź jego pojemność, rodzaj urządzenia, klasę energetyczną, rodzaj prowadnic, typ wnętrza. Oprócz tego zobacz na zastosowane funkcje, ilość programów pieczenia, jak również na wyposażenie dodatkowe.

  2. Jakie są dobre piekarniki do zabudowy?

    Do polecanych urządzeń zalicza się piekarniki Bosch, Samsung, Electrolux, Whirlpool. Na dodatek nieco mniej popularne, ale równie dobre są piekarniki Amica, Miele oraz Hisense.

  3. Czy warto kupić piekarnik z funkcją pary?

    Funkcja pary polecana jest dla osób, którym zależy na przygotowaniu jedzenia w jak najzdrowszy sposób. Oprócz tego para umożliwia upieczenie potraw z chrupiącą skórką, co ma kluczowe znaczenie w trakcie przygotowania ciasta, ciasteczek, chleba czy kurczaka.

Podsumowanie

  • Piekarniki do zabudowy to sprzęt AGD, który ma zastosowanie w każdej kuchni.
  • Na rynku spotkasz się z kilkoma rodzajami piekarników, m.in. piekarnikiem gazowym, elektrycznym, elektrycznym parowym, elektrycznym z mikrofalą.
  • W trakcie zakupu koniecznie zwróć uwagę na takie parametry jak: rodzaj piekarnika, jego wnętrze, pojemność, sterowanie, rodzaj prowadnic, klasa energetyczna, jak i zastosowane technologie, takie jak termoobieg, termosonda, pieczenie z wykorzystaniem pary, jak i funkcja grilla.
  • Do polecanych urządzeń zaliczamy piekarniki Bosch, piekarnik Amica, Whirlpool, Electrolux, jak również piekarnik do zabudowy Samsung.
  • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup piekarnika, waha się od 1200 do 12000 zł.
  • Pomocnym trybem, jest smażenie kilku potraw jednocześnie, dzięki czemu skracasz czas przygotowania jedzenia.
  • Koniecznie sprawdź, jakie piekarnik posiada prowadnicę. Do najlepszych i najwygodniejszych zaliczamy te teleskopowe.
  • Jeśli nie wiesz. na jaki model się zdecydować, to zobacz zestawienie polecanych piekarników do zabudowy! – ranking zawiera sprawdzone produkty w okazyjnej cenie.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry