Ranking antywirusów komputerowych na Kwiecień 2024

Analizujesz jaki antywirus wybrać? Chcesz kupić dobry program, który skutecznie chroni przed złośliwym oprogramowaniem? Sprawdź nasz ranking antywirusów na 2024 rok! Razem z naszym ekspertem wskazujemy, który będzie najlepszy! Zobacz, jaki program antywirusowy wybrać – ten z ochroną przed ransomware, zabezpieczeniem przed phishingiem czy może siecią VPN? Podpowiadamy!

Ranking antywirusów na Kwiecień 2024 – wybierz najlepszy!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender Total Security Multi-Device ESD 5 stan/36m, BDMD-N-3Y-5D Ocena eksperta: 10 / 10 Maksymalna liczba stanowisk:
Okres licencji: 3 lata 
Najniższa cena online
2 Kaspersky Norton security standard 1 urządzenie / 1 rok- klucz aktywacyjny (key) Producent: Kaspersky Ocena eksperta: 9.9 / 10 Okres licencji: 1 rok 
Najniższa cena online
3 Oprogramowanie antywirusowe ESET NOD32 Antivirus Box - 1 STAN/12M - ESET NOD32-1/12- natychmiastowa wysyłka, ponad 4000 punktów odbioru! (5907758060001) Producent: ESET Ocena eksperta: 9.8 / 10 Maksymalna liczba stanowisk:
Okres licencji: 1 rok 
Najniższa cena online
4 internet security 2pc+2xandroid / 20 miesięcy marki G data Producent: G Data Ocena eksperta: 9.7 / 10 Maksymalna liczba stanowisk:
Okres licencji: 3 lata 
Najniższa cena online
5 Eset NOD32 AntiVirus 1 urządzenie/ 3 lata-klucz aktywacyjny(Key) Producent: Eset Ocena eksperta: 9.6 / 10 Okres licencji: 3 lata 
Najniższa cena online
6 AVG Internet Security 1U/1 rok (kod) Producent: AVG Ocena eksperta: 9.5 / 10 Okres licencji: 1 rok 
Najniższa cena online
7 Avast ! premier 1 urządzenie / 1 rok /faktura vat/ klucz aktywacyjny (key) Producent: Avast Ocena eksperta: 9.4 / 10 Okres licencji: 1 rok 
Najniższa cena online
8 BitDefender Internet Security 3D/1 Rok (kod) Producent: BitDefender Ocena eksperta: 9.3 / 10 Okres licencji: 1 rok 
Najniższa cena online
9 Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender Total Security Multi-Device ESD 10 stan/36m Ocena eksperta: 9.2 / 10 Maksymalna liczba stanowisk: 10 
Okres licencji: 3 lata 
Najniższa cena online
10 Mcafee Program 2017 internet security (1 pc, 1 rok) (0731944697642) Producent: MCAFEE Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych programów antywirusowych przez MójRanking.pl

Jak wybrać dobry antywirus komputerowy? Na co zwrócić uwagę?

Nie wiesz, na jaki dobry program antywirusowy się zdecydować? Poniżej wskazujemy, który będzie najlepszy – ten z licencją komercyjną czy niekomercyjną? Podpowiadamy, który wybrać – ten z funkcją VPN, firewall czy ochroną przed ransomware? Przeczytaj poniżej najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę! Zobacz jaki program antywirusowy wybrać w 2024 roku!

VPN, ochrona przed ransomware czy phishingiem – na które funkcje się zdecydować?

Antywirusowe oprogramowania zabezpieczające, w zależności od wybranej marki, znacznie różnią się wbudowanymi funkcjami, które odgrywają najważniejszą rolę w trakcie wyboru. Warto podkreślić, że właśnie one odpowiadają za skuteczną ochronę urządzenia. W związku z tym poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze dodatkowe usługi razem z ich opisem, które powinien obsługiwać dobry antywirus!

Wirtualna sieć prywatna VPN

Sieć VPN, inaczej nazywana wirtualna sieć prywatna, jest to funkcja, która ma za zadanie chronić Twoją prywatność oraz wszelkie dane w Internecie. Usługa odpowiada za tworzenie tzw. tunelu, który umożliwia zachowanie anonimowości przez maskowanie adresu IP, a tym samym bezpieczne przeglądanie Internetu – zwłaszcza gdy łączysz się z publicznymi sieciami bezprzewodowymi WiFi.

Zabezpieczenie przed ransomware

Oprogramowanie ransomware jest to jeden z wirusów, który blokuje dostęp do komputera lub danych, po czym żąda anonimowej płatności za przywrócenie stanu pierwotnego. Decydując się na zakup wydajnego antywirusa, powinien on posiadać skuteczne zabezpieczenie przed wspomnianym ransomware. Miej to na uwadze, wybierając program do ochrony przed wirusami!

Zaawansowany Firewall

Firewall jest to nic innego jak zapora sieciowa. Popularne antywirusy mają właśnie tę usługę dostępną w standardzie lub jako dodatkową wersję (odpłatną). Zapora odpowiada za monitorowanie ruchu z sieci. Po czym decyduje o przepuszczaniu lub blokowaniu połączeń, które niosą potencjalne ryzyko przed zawirusowaniem komputera.

Kontrola rodzicielska

Bardzo pomocną funkcją dedykowaną dla rodziców, jest kontrola rodzicielska, która wykrywa i blokuje złośliwe oprogramowanie na urządzeniach zewnętrznych należących do dzieci. Dzięki niej możesz zdalnie zarządzać urządzeniami. Ponadto daje dostęp do sieci wybranego sprzętu, dzięki czemu możesz monitorować wyszukiwania, filtrować treść w wyszukiwarce, jak również śledzić narzędzie przez GPS. Na dodatek ta funkcja umożliwia blokowanie wybranych i nieodpowiednich stron dla dzieci.

Zabezpieczenie przed phishingiem

Phishing jest to forma wyłudzenia, w której cyberprzestępca podszywa się pod osobę lub wiarygodną instytucję, np. bank, po czym próbuje wyłudzić wrażliwe dane, np. hasło i login do konta bankowego czy PESEL. Najlepsze oprogramowania antywirusowe mają w swojej usłudze właśnie ochronę przed phishingiem, dzięki czemu wszelkie maile i inne zagrożenia są blokowane przez oprogramowanie.

Password Manager

Password Manager to nic innego jak menedżer haseł, który odpowiada za przechowywanie wszystkich haseł oraz nazw użytkownika w jednym, bezpiecznym miejscu. Manager wymaga zapamiętania tylko jednego hasła. Gdzie po zalogowaniu program tworzy mocne hasła do wybranych przez Ciebie kont, po czym zapamiętuje je, podstawia w wyznaczone miejsca i szyfruje.

Przestrzeń na kopię zapasową w chmurze

Przydatną i dodatkową funkcją jest ekstra miejsce w chmurze do tworzenia kopii zapasowych wybranych plików. Niektóre oprogramowania udostępniają dysk w chmurze, którego przestrzeń wynosi nawet 100 GB.

Elektroniczna, komercyjna czy niekomercyjna – jaką licencję antywirusa wybrać?

W trakcie wyboru oprogramowania do wykrywania i blokowania wirusów spotkasz się z produktami, które mają różny rodzaj licencji:

 • licencję elektroniczną (ESD),
 • licencję komercyjną (BOX),
 • licencję niekomercyjną (OEM).

Licencja elektroniczna często nazywana ESD udzielana jest drogą elektroniczną, gdzie kod aktywacyjny do oprogramowania przesyłany jest najczęściej przez e-mail. Jej dużą zaletą jest dostęp do aktualnej wersji programu. Licencja komercyjna inaczej nazywana BOX umożliwia instalację z wykorzystaniem nośnika, najczęściej płyty CD/DVD, na kolejnych, nowych urządzeniach, jednak pod warunkiem, że korzysta się tylko z jednego – tego najaktualniejszego. Tymczasem licencja niekomercyjna OEM jest przypisana tylko do jednego komputera. W tym przypadku nie ma możliwości przeniesienia i ponownego zainstalowania oprogramowania w przypadku wymiany urządzenia na nowsze.

Porównując wszystkie, najlepszym wyborem jest zakup antywirusa z licencją elektroniczną ESD. Jest ona najszybsza, bardzo wygodna, a w dodatku umożliwia dostęp do aktualnej wersji oprogramowania.

Sprawdź systemy operacyjne, które program obsługuje!

Wraz z zakupem oprogramowania do wykrywania wirusów sprawdź, czy wybrany model obsługuje system operacyjny, który posiadasz na swoim urządzeniu. Większość programów antywirusowych przystosowanych jest dla systemu Windows (m.in. Windows 8, Windows 10 i Windows 11), który zainstalowany jest na komputerach. Tak naprawdę tylko niektóre programy antywirusowe są dedykowane dla użytkowników maców (macOS) oraz systemu iOS. Ponadto możesz spotkać się również z antywirusami, które stworzone są do ochrony systemów Android.

Jaki czas trwania licencji antywirusa będzie odpowiedni?

Istotną kwestią jest również dopasowanie czasu trwania licencji w wybranym antywirusie. Na rynku spotkasz się z oprogramowaniem, na które udzielana jest licencja od pół roku do 3 lat. Po tym czasie należy ponownie aktywować płatną subskrypcję lub zakupić nowego antywirusa. Zazwyczaj większość producentów skutecznych antywirusów daje licencję na rok. Oczywiście możesz zdecydować się na zakup zabezpieczenia na dłuższy czas, jednak w tym przypadku przeanalizuj czy oprogramowanie jest regularnie aktualizowane. Ciągłe zmiany technologiczne mogą spowodować, że po roku wybrany antywirus nie będzie zabezpieczał urządzenia z taką wydajnością, jak przy zakupie. Dlatego koniecznie sprawdź, czy wybrany producent zapewnia regularne aktualizacje oprogramowania online.

Ile kosztuje oprogramowanie antywirusowe na komputer?

Cena za antywirusy jest naprawdę różna i zależna od czasu trwania licencji, jak również jej rodzaju. Oprócz tego na kwotę wpływa również marka, ilość użytkowników, ilość stanowisk, jak i zastosowane usługi, które znajdują się w pakiecie. Cena za najtańsze oprogramowania antywirusowe zaczyna się już od 45 zł. Natomiast te najdroższe antywirusy mogą kosztować nawet 700 zł.

Najlepszy antywirus 2024 – z jakiej marki kupić?

Do najlepszych oprogramowań antywirusowych na rynku zaliczamy te marki:

 • Norton,
 • Eset,
 • Mcafee,
 • Bitdefender,
 • Avast,
 • Kaspersky,
 • Panda.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki antywirus wybrać?

  W trakcie zakupu antywirusa sprawdź, co producent oferuje w cenie zakupu. Bardzo ważne są wbudowane funkcje takie jak VPN, zabezpieczenie przed ransomware, kontrola rodzicielska czy firewall. Ponadto sprawdź rodzaj licencji – można wyróżnić licencję elektroniczną, komercyjną lub niekomercyjną. Na dodatek zobacz, czy wybrane oprogramowanie jest przystosowane do systemu operacyjnego na Twoim urządzeniu.

 2. Ile kosztuje dobry program antywirusowy?

  Oprogramowanie antywirusowe kosztuje już od 45 zł za proste egzemplarze. Te najdroższe antywirusy mogą kosztować nawet 700 zł. Warto dodać, że cena w dużej mierze zależy od producenta, rodzaju i czasu trwania licencji, jak również od funkcji, które posiada wybrane oprogramowanie.

 3. Na co zwrócić uwagę wybierając ochronę przed złośliwym oprogramowaniem?

  W trakcie zakupu skutecznego antywirusa warto zwrócić uwagę na markę. Ponadto sprawdź jakie usługi producent udostępnia w cenie zakupu. Na dodatek zobacz, jaki rodzaj licencji jest udzielany oraz na jaki czas. Ponadto dopasuj oprogramowanie do systemu operacyjnego, które obsługuje Twój komputer lub urządzenie mobilne.

Podsumowanie

 • Antywirus to ochrona przed malware, wirusami oraz innymi złośliwymi oprogramowaniami.
 • Dobre oprogramowania antywirusowe zapewniają ochronę w czasie rzeczywistym. Powinny nie tylko być doskonałym skanerem antywirusowym, ale również udostępniać dodatkowe usługi zabezpieczające, takiej jak VPN, zabezpieczenie przed ransomware czy firewall.
 • Skuteczny antywirus wykryje każde zagrożenie z połączeń internetowych, po czym je zablokuje.
 • W sprzedaży spotkasz się z antywirusami, które nie tylko zabezpieczają komputery PC. Są również dostępne oprogramowania dedykowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu zabezpieczają przed złośliwymi aplikacjami na Androidzie czy iOS.
 • Większość oprogramowań chroniących przed wirusem, po pierwszym roku, należy ponownie aktywować przez wykupienie subskrypcji lub nowego oprogramowania.
 • Do jednych z polecanych produktów zaliczamy antywirusy Mcafee, Norton, Eset, jak również antywirusy Bitdefender.
 • Cena za oprogramowania waha się od 45 do 700 zł.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry