Ranking antywirusów komputerowych na Lipiec 2024

Analizujesz jaki antywirus wybrać? Chcesz kupić dobry program, który skutecznie chroni przed złośliwym oprogramowaniem? Sprawdź nasz ranking antywirusów na Lipiec 2024 rok! Razem z naszym ekspertem wskazujemy, który będzie najlepszy! Zobacz, jaki program antywirusowy wybrać – ten z ochroną przed ransomware, zabezpieczeniem przed phishingiem czy może siecią VPN? Podpowiadamy!

Ranking antywirusów na Lipiec 2024 – wybierz najlepszy!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Antywirus ESET Internet Security 2024 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Antywirus NORTON 360 Deluxe 2024 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Antywirus BITDEFENDER Internet Security 2024 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Antywirus ESET NOD32 2024 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Antywirus GDATA Total Security 2024 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Antywirus MCAFEE Internet Security 2024 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Antywirus BITDEFENDER Total Security 2024 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Antywirus NORTON 360 Standard 2024 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Antywirus PANDA Internet Security Dome Advanced 2024 Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Antywirus AVG Internet Security 2024 Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych programów antywirusowych przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Antywirus ESET Internet Security 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Antywirus ESET Internet Security 2024


Pierwsze miejsce w rankingu TOP 10 zajmuje Eset Internet Security. Co oferuje antywirus? Jest to jeden z najlepszych oprogramowań chroniących przed szkodliwym oprogramowaniem na rynku. Kupując ten produkt, otrzymujesz najnowszą wersję 17 dostosowaną do standardów na 2024 rok. Co więcej, jest to licencja elektroniczna przydzielana na 1 rok dla jednego urządzenia. Eset Internet Security to inteligentne oprogramowanie, które efektywnie zabezpiecza urządzenie podczas działania w sieci internetowej. Co więcej, oprogramowanie chroni dostęp do wrażliwych danych, sieci, jak również kamerki internetowej. Poza tym chroni działania w bankowości internetowej. Producent wyposażył ten pakiet dodatkowo w kontrolę rodzicielską. Warto dodać, że w celu sprawdzenia działania tego oprogramowania możesz skorzystać z darmowego programu antywirusowego na 30 dni testów.
Zalety:
 • ochrona przed ransomware i phishingiem
 • oprogramowanie przystosowane dla systemów Windows i MacOS
 • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
 • bezproblemowe działanie
 • nie obciąża komputera
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Antywirus NORTON 360 Deluxe 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Antywirus NORTON 360 Deluxe 2024


  Kolejnym produktem w rankingu programów antywirusowych jest Norton 360 Deluxe z roczną licencją elektroniczną. Jest to jeden z lepszych antywirusów na rynku. Daje on szeroką ochronę przed różnego rodzaju wirusami, m.in. robakami czy oprogramowaniem ransomware. W swoim pakiecie posiada kontrolę rodzicielską, secure VPN, ochronę komputera, jak również ochronę przed przechwytywaniem kamery internetowej. Dużym plusem jest aktualizacja automatyczna. Na dodatek produkt możesz zainstalować na 5 różnych urządzeniach. Prezentowany antywirus sprawdzi się na systemie Microsoft Windows, macOS, jak również na smartfonach z systemem Android lub iOS. Dodatkowo producent daje do zestawu przestrzeń w chmurze o pojemności 50 GB.
  Zalety:
  • VPN
  • 5 urządzeń
  • aktualizacja automatyczna
  • do większości systemów operacyjnych
  • ochrona przed spyware i ransomware
  Wady:
  • licencja tylko na rok
   Miejsce 3
   Antywirus BITDEFENDER Internet Security 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Antywirus BITDEFENDER Internet Security 2024


   Następnym oprogramowaniem godnym polecenia jest BitDefender Internet Security z licencją elektroniczną przez okres 12 miesięcy. Z antywirusa mogą korzystać 3 urządzenia, co jest niezwykle przydatne. Prezentowane oprogramowanie chroni przed wszelkimi zagrożeniami, które płyną ze stron internetowych. Umożliwia wykonywanie bezpiecznych płatności czy robienie zakupów w sieci. Na dodatek został wyposażony w kontrolę rodzicielską, która umożliwia skuteczną ochronę urządzeń należących do dzieci. Produkt przystosowany jest do systemu operacyjnego Windows 7 lub nowszym. Posiada automatyczną aktualizację. Dużym atutem tego oprogramowania jest nieobciążanie komputera w trakcie jego skanowania, dzięki procesom, które oprogramowanie wykonuje w chmurze. Warto dodać, że dostępne są również inne pakiety tego producenta m.in. BitDefender Total Security.
   Zalety:
   • VPN
   • zapora sieciowa
   • licencja elektroniczna
   • aktualizacja automatyczna
   Wady:
   • licencja tylko na rok
    Miejsce 4
    Antywirus ESET NOD32 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Antywirus ESET NOD32 2024


    Pierwszym w naszym rankingu jest antywirus Eset NOD32 z licencją komercyjną na 1 rok dla 1 urządzenia. Posiada klucz aktywacyjny w pudełku. Jest to doskonałe oprogramowanie, które skutecznie chroni przed zagrożeniami biegnącymi z sieci. Ponadto ma zaimplementowane uczenie maszynowe. Eset NOD32 chroni m.in. przed złośliwym oprogramowaniem ransomware, wirusami, robakami, spyware, jak również przed programami szpiegującymi. Produkt chroni Twoje dane znajdujące się na komputerze, jak również zabezpiecza w trakcie wykonywania przelewów oraz innych płatności elektronicznych. Warto dodać, że antywirus Eset NOD32 dedykowany jest do systemu operacyjnego Microsoft Windows.
    Zalety:
    • VPN
    • tryb gry
    • szeroka ochrona danych
    • ochrona przed ransomware
    Wady:
    • dedykowany tylko dla Windows
    • obsługuje tylko jedno urządzenie
     Miejsce 5
     Antywirus GDATA Total Security 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Antywirus GDATA Total Security 2024


     Antywirus GData Total Security to następne polecane przez nas oprogramowanie do kompleksowej ochrony komputera. Na wstępie warto dodać, że kupując tego antywirusa, otrzymujesz najnowszą wersję na 2024 rok, która dostosowana jest do obecnych standardów. Licencja obejmuje jednego użytkownika i trwa przez 12 miesięcy. Warto dodać, że oprogramowanie poprawnie działa na komputerach z systemem 7, 8, 10 i 11. Prezentowany antywirus zapewnia maksymalnie funkcjonalną ochronę. Wykorzystuje technologię DeepRay® i BEAST oraz sztuczną inteligencję do analizy niebezpiecznych zachowań. Co więcej, oprogramowanie tworzy automatyczne kopie zapasowe, takich plików jak zdjęcia, filmy, jak również dokumenty. Na dodatek produkt uzupełniony został o Password Manager do bezpiecznego przechowywania haseł. Poza tym oprogramowanie antywirusowe GData Total Security zabezpiecza przed Ransomware, tym samym zabezpiecza urządzenie oraz Ciebie przed szantażem i okupem. Na dodatek zapewnia efektywne szyfrowanie plików i haseł, jak również zabezpiecza transakcje bankowości internetowej. Kolejnym atutem jest Browser Cleaner, który daje możliwość skutecznego oczyszczenia przeglądarki, takich jak Explorer, Firefox i Chrome.
     Zalety:
     • wielofunkcyjne oprogramowanie
     • narzędzie czyszczące przeglądarki Browser Cleaner
     • zabezpieczenie bankowości internetowej
     • wysoko oceniany wśród użytkowników
     • prosta instalacja
     • zabezpieczenie przed Ransomware
     • Password Manager
     Wady:
     • może nieco obciążać komputer
      Miejsce 6
      Antywirus MCAFEE Internet Security 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Antywirus MCAFEE Internet Security 2024


      Do najlepszych antywirusów na rynku dołącza McAfee Internet Security 2024. Jest to subskrypcja na rok, która obejmuje ochronę nie tylko na komputerze. Poza tym może być zastosowana na smartfonie. Produkt oferuje zabezpieczenie w internecie dla 3 użytkowników na urządzenia z oprogramowaniem Windows® (Windows 11, 10 32-bitowy i 64-bitowy), Mac® (Mac OS X 10.12 i nowszy), iOS i Android. Warto dodać, że subskrypcja trwa przez rok, po czym należy ją ponownie odnowić. McAfee Internet Security to aktualne zabezpieczenie z najnowszymi aktualizacjami na 2024 rok. Co więcej, ten płatny program oferuje wysokie zabezpieczenie przed niebezpiecznymi wirusami z sieci. Zapewnia skanowanie antywirusowe w zakresie bankowości internetowej, robienia zakupów przez internet. Na dodatek oprogramowanie chroni komputer lub urządzenie mobilne w trakcie łączenia się z nieznaną siecią. Kolejnym udogodnieniem jest menedżer haseł, który generuje i przechowuje skomplikowane hasła trudne do rozszyfrowania. Warto również dodać, że ten program antywirusowy oferuje bezpieczne przeglądanie sieci na różnych urządzeniach – z użyciem jednej subskrypcji możesz chronić wiele urządzeń.
      Zalety:
      • rozsądna cena
      • wygodna aktywacja oprogramowania
      • subskrypcja na 3 urządzenia (komputery lub smartfony)
      • menadżer haseł
      • bezproblemowa instalacja
      Wady:
      • nie sprawdzi się dla komputerów ze starszym oprogramowaniem niż Windows 11 oraz Mac OS X 10.12.
       Miejsce 7
       Antywirus BITDEFENDER Total Security 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Antywirus BITDEFENDER Total Security 2024


       Następne miejsce w rankingu oprogramowań antywirusowych zajmuje Bitdefender Total Security. Jest to licencja na 12 miesięcy przystosowana dla 5 urządzeń z systemem Windows, Mac, Android lub iOS. Antywirus doskonale sprawdzi się dla użytkowników domowych, jak również do firm. Warto dodać, producent antywirusa Bitdefender Total Security udziela licencji EDS, czyli tej elektronicznej. Decydując się na zakup tego oprogramowania, otrzymujesz pełną ochronę systemów Windows 7, 8, 10 i 11, Mac OS X, Android 8.0 lub nowszy. Urządzenie zapewnia wielowarstwową ochronę przed Ransomware. Mianowicie odczytuje zagrożenie na podstawie zachowań. Na dodatek zabezpiecza przed infekcją komputera lub urządzenia mobilnego. Warto również wspomnieć, że zabezpiecza ważne dokumenty przed ich utratą lub przechwyceniem. Dużym atutem jest poprawna praca urządzenia – mianowicie oprogramowanie Bitdefender Total Security nie spowalnia działania komputera lub urządzenia mobilnego po instalacji. Co więcej, zapewnia wysoką ochronę kamery internetowej.
       Zalety:
       • subskrypcja dla 5 urządzeń
       • ochrona przed dostępem do kamerki internetowej
       • chroni przed szkodliwym Ransomware
       • zabezpiecza działania w bankowości internetowej
       • najnowsza aktualizacja na 2024 rok
       Wady:
       • brak
        Miejsce 8
        Antywirus NORTON 360 Standard 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Antywirus NORTON 360 Standard 2024


        W naszym rankingu 10 najlepszych antywirusów na komputer lub urządzenie mobilne nie mogło zabraknąć Norton 360 Standard. Jest to płatny program antywirusowy z najnowszą aktualizacją na 2024 r. Warto wspomnieć, że produkt jest jednym z najczęściej wybieranych oprogramowań tego typu na rynku. Nabywając oprogramowanie antywirusowe Norton 360 Standard, otrzymujesz licencję ESD (elektroniczną) na 12 miesięcy. Warto wspomnieć, że ta wersja obejmuje 1 stanowisko w postaci komputera, tabletu lub smartfona z takim systemem operacyjnym jak Windows 7, 8, 10 i 11, Mac OS X, Android 8.0 lub nowszy, IOS 12.0 lub nowszy. Warto wspomnieć, że ten jeden z najlepszych antywirusów zabezpiecza urządzenie przed oprogramowaniem destrukcyjnym, oprogramowaniem wymuszającym okup, jak również przed wyłudzeniem danych osobowych. Co więcej, efektywnie skanuje on komputer, a w razie potencjalnego zagrożenia o próbie dostępu do kamerki internetowej wykorzystując w tym celu SafeCam, czyli natychmiastowe alerty. Co więcej, polecany program antywirusowy Norton 360 Standard blokuje nieautoryzowany ruch, który ma na celu chęć nawiązania komunikacji z komputerem przez zaporę dla komputerów PC. Na dodatek antywirus przechowuje ważne pliki i dokumenty w postaci kopii zapasowej w chmurze. Jest to niezwykle przydatne w przypadku uszkodzenia dysku twardego, kradzieży sprzętu lub przez ataki ransomware. Do innych udogodnień można zaliczyć Secure VPN, jak również Password Manager.
        Zalety:
        • kompleksowe oprogramowanie antywirusowe
        • wiele pozytywnych opinii w sieci
        • zapewnia wysoką ochronę urządzeń mobilnych i stacjonarnych
        • łatwa obsługa
        Wady:
        • pojawiające się reklamy po instalacji
        • konieczność podania numeru karty bankowej w celu zarejestrowania produktu
         Miejsce 9
         Antywirus PANDA Internet Security Dome Advanced 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Antywirus PANDA Internet Security Dome Advanced 2024


         Wybierając najlepszy antywirus warto pokusić się na Panda Internet Security Dome Advanced w najnowszej wersji na 2024 rok. Jest to oprogramowanie antywirusowe, które sprawdzi się w firmach, jak i dla użytkowników domowych. Zapewnia zaawansowaną ochronę prywatności. Co więcej, został przystosowany dla wszystkich rodzajów urządzeń takich jak komputery PC i urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Warto wspomnieć, że antywirus Panda Internet Security Dome Advanced 2024 zapewnia skuteczną ochronę przed phishingiem, ransomware, jak i innymi zagrożeniami, które istnieją w sieci internetowej. Na dodatek zastosowano w tym modelu zaawansowany Firewall, jak również bezpieczne przesyłanie danych i anonimowe korzystanie z Internetu, dzięki funkcji VPN (Virtual Private Network). Kolejnym atutem jest ochrona sieci WiFI przed hakerami. Poza tym producent wyposażył tę wersję w kontrolę rodzicielską. Na dodatek antywirus Panda Internet Security Dome Advanced posiada funkcje antykradzieżowe dla urządzeń mobilnych.
         Zalety:
         • dobry stosunek ceny do jakości
         • kompleksowa ochrona w sieci internetowej
         • kontrola rodzicielska
         • licencja elektroniczna (EDS)
         • nie obciąża systemu
         • nie blokuje połączenia z wi-fi po wyjściu z uśpienia
         Wady:
         • brak
          Miejsce 10
          Antywirus AVG Internet Security 2024 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Antywirus AVG Internet Security 2024


          Kolejnym w naszym porównaniu jest antywirus AVG Internet Security przystosowany do większości systemów operacyjnych m.in. Windows, macOs, iOS oraz Android. Jest to program, który skutecznie chroni przed niebezpiecznymi stronami oraz przechwytywaniem danych. Zabezpiecza hasła, pocztę, pliki oraz kamerkę. Doskonale chroni przed zaawansowanymi oprogramowaniami szpiegującymi oraz wszelkimi innymi wirusami czy robakami. Co więcej, umożliwia bezpieczne zakupy w Internecie oraz płatności online. Prezentowany antywirus AVG Internet Security posiada wiele funkcji oraz dodatkowych usług do wykupienia, które zapewniają naprawdę skuteczną ochronę przed wszelkim zagrożeniem biegnącym z sieci, jak również przed działaniem hakerów.
          Zalety:
          • wiele funkcji
          • VPN
          • licencja elektroniczna
          • przystosowany do większości urządzeń
          Wady:
          • brak

           Jak wybrać dobry antywirus komputerowy?

           Nie wiesz, na jaki dobry program antywirusowy się zdecydować? Poniżej wskazujemy, który będzie najlepszy – ten z licencją komercyjną czy niekomercyjną? Podpowiadamy, który wybrać – ten z funkcją VPN, firewall czy ochroną przed ransomware? Przeczytaj poniżej najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę! Zobacz jaki program antywirusowy wybrać w 2024 roku!

           VPN, ochrona przed ransomware czy phishingiem – na które funkcje się zdecydować?

           Antywirusowe oprogramowania zabezpieczające, w zależności od wybranej marki, znacznie różnią się wbudowanymi funkcjami, które odgrywają najważniejszą rolę w trakcie wyboru. Warto podkreślić, że właśnie one odpowiadają za skuteczną ochronę urządzenia. W związku z tym poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze dodatkowe usługi razem z ich opisem, które powinien obsługiwać dobry antywirus!

           Wirtualna sieć prywatna VPN

           Sieć VPN, inaczej nazywana wirtualna sieć prywatna, jest to funkcja, która ma za zadanie chronić Twoją prywatność oraz wszelkie dane w Internecie. Usługa odpowiada za tworzenie tzw. tunelu, który umożliwia zachowanie anonimowości przez maskowanie adresu IP, a tym samym bezpieczne przeglądanie Internetu – zwłaszcza gdy łączysz się z publicznymi sieciami bezprzewodowymi WiFi.

           Zabezpieczenie przed ransomware

           Oprogramowanie ransomware jest to jeden z wirusów, który blokuje dostęp do komputera lub danych, po czym żąda anonimowej płatności za przywrócenie stanu pierwotnego. Decydując się na zakup wydajnego antywirusa, powinien on posiadać skuteczne zabezpieczenie przed wspomnianym ransomware. Miej to na uwadze, wybierając program do ochrony przed wirusami!

           Zaawansowany Firewall

           Firewall jest to nic innego jak zapora sieciowa. Popularne antywirusy mają właśnie tę usługę dostępną w standardzie lub jako dodatkową wersję (odpłatną). Zapora odpowiada za monitorowanie ruchu z sieci. Po czym decyduje o przepuszczaniu lub blokowaniu połączeń, które niosą potencjalne ryzyko przed zawirusowaniem komputera.

           Kontrola rodzicielska

           Bardzo pomocną funkcją dedykowaną dla rodziców, jest kontrola rodzicielska, która wykrywa i blokuje złośliwe oprogramowanie na urządzeniach zewnętrznych należących do dzieci. Dzięki niej możesz zdalnie zarządzać urządzeniami. Ponadto daje dostęp do sieci wybranego sprzętu, dzięki czemu możesz monitorować wyszukiwania, filtrować treść w wyszukiwarce, jak również śledzić narzędzie przez GPS. Na dodatek ta funkcja umożliwia blokowanie wybranych i nieodpowiednich stron dla dzieci.

           Zabezpieczenie przed phishingiem

           Phishing jest to forma wyłudzenia, w której cyberprzestępca podszywa się pod osobę lub wiarygodną instytucję, np. bank, po czym próbuje wyłudzić wrażliwe dane, np. hasło i login do konta bankowego czy PESEL. Najlepsze oprogramowania antywirusowe mają w swojej usłudze właśnie ochronę przed phishingiem, dzięki czemu wszelkie maile i inne zagrożenia są blokowane przez oprogramowanie.

           Password Manager

           Password Manager to nic innego jak menedżer haseł, który odpowiada za przechowywanie wszystkich haseł oraz nazw użytkownika w jednym, bezpiecznym miejscu. Manager wymaga zapamiętania tylko jednego hasła. Gdzie po zalogowaniu program tworzy mocne hasła do wybranych przez Ciebie kont, po czym zapamiętuje je, podstawia w wyznaczone miejsca i szyfruje.

           Przestrzeń na kopię zapasową w chmurze

           Przydatną i dodatkową funkcją jest ekstra miejsce w chmurze do tworzenia kopii zapasowych wybranych plików. Niektóre oprogramowania udostępniają dysk w chmurze, którego przestrzeń wynosi nawet 100 GB.

           Elektroniczna, komercyjna czy niekomercyjna – jaką licencję antywirusa wybrać?

           W trakcie wyboru oprogramowania do wykrywania i blokowania wirusów spotkasz się z produktami, które mają różny rodzaj licencji:

           • licencję elektroniczną (ESD),
           • licencję komercyjną (BOX),
           • licencję niekomercyjną (OEM).

           Licencja elektroniczna często nazywana ESD udzielana jest drogą elektroniczną, gdzie kod aktywacyjny do oprogramowania przesyłany jest najczęściej przez e-mail. Jej dużą zaletą jest dostęp do aktualnej wersji programu. Licencja komercyjna inaczej nazywana BOX umożliwia instalację z wykorzystaniem nośnika, najczęściej płyty CD/DVD, na kolejnych, nowych urządzeniach, jednak pod warunkiem, że korzysta się tylko z jednego – tego najaktualniejszego. Tymczasem licencja niekomercyjna OEM jest przypisana tylko do jednego komputera. W tym przypadku nie ma możliwości przeniesienia i ponownego zainstalowania oprogramowania w przypadku wymiany urządzenia na nowsze.

           Porównując wszystkie, najlepszym wyborem jest zakup antywirusa z licencją elektroniczną ESD. Jest ona najszybsza, bardzo wygodna, a w dodatku umożliwia dostęp do aktualnej wersji oprogramowania.

           Sprawdź systemy operacyjne, które program obsługuje!

           Wraz z zakupem oprogramowania do wykrywania wirusów sprawdź, czy wybrany model obsługuje system operacyjny, który posiadasz na swoim urządzeniu. Większość programów antywirusowych przystosowanych jest dla systemu Windows (m.in. Windows 8, Windows 10 i Windows 11), który zainstalowany jest na komputerach. Tak naprawdę tylko niektóre programy antywirusowe są dedykowane dla użytkowników maców (macOS) oraz systemu iOS. Ponadto możesz spotkać się również z antywirusami, które stworzone są do ochrony systemów Android.

           Jaki czas trwania licencji antywirusa będzie odpowiedni?

           Istotną kwestią jest również dopasowanie czasu trwania licencji w wybranym antywirusie. Na rynku spotkasz się z oprogramowaniem, na które udzielana jest licencja od pół roku do 3 lat. Po tym czasie należy ponownie aktywować płatną subskrypcję lub zakupić nowego antywirusa. Zazwyczaj większość producentów skutecznych antywirusów daje licencję na rok. Oczywiście możesz zdecydować się na zakup zabezpieczenia na dłuższy czas, jednak w tym przypadku przeanalizuj czy oprogramowanie jest regularnie aktualizowane. Ciągłe zmiany technologiczne mogą spowodować, że po roku wybrany antywirus nie będzie zabezpieczał urządzenia z taką wydajnością, jak przy zakupie. Dlatego koniecznie sprawdź, czy wybrany producent zapewnia regularne aktualizacje oprogramowania online.

           Ile kosztuje oprogramowanie antywirusowe na komputer?

           Cena za antywirusy jest naprawdę różna i zależna od czasu trwania licencji, jak również jej rodzaju. Oprócz tego na kwotę wpływa również marka, ilość użytkowników, ilość stanowisk, jak i zastosowane usługi, które znajdują się w pakiecie. Cena za najtańsze oprogramowania antywirusowe zaczyna się już od 45 zł. Natomiast te najdroższe antywirusy mogą kosztować nawet 700 zł.

           Z jakiej marki kupić najlepszy antywirus?

           Do najlepszych oprogramowań antywirusowych na rynku zaliczamy te marki:

           • Norton,
           • Eset,
           • Mcafee,
           • Bitdefender,
           • Avast,
           • Kaspersky,
           • Panda.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Jaki antywirus wybrać?

            W trakcie zakupu antywirusa sprawdź, co producent oferuje w cenie zakupu. Bardzo ważne są wbudowane funkcje takie jak VPN, zabezpieczenie przed ransomware, kontrola rodzicielska czy firewall. Ponadto sprawdź rodzaj licencji – można wyróżnić licencję elektroniczną, komercyjną lub niekomercyjną. Na dodatek zobacz, czy wybrane oprogramowanie jest przystosowane do systemu operacyjnego na Twoim urządzeniu.

           2. Ile kosztuje dobry program antywirusowy?

            Oprogramowanie antywirusowe kosztuje już od 45 zł za proste egzemplarze. Te najdroższe antywirusy mogą kosztować nawet 700 zł. Warto dodać, że cena w dużej mierze zależy od producenta, rodzaju i czasu trwania licencji, jak również od funkcji, które posiada wybrane oprogramowanie.

           3. Na co zwrócić uwagę wybierając ochronę przed złośliwym oprogramowaniem?

            W trakcie zakupu skutecznego antywirusa warto zwrócić uwagę na markę. Ponadto sprawdź jakie usługi producent udostępnia w cenie zakupu. Na dodatek zobacz, jaki rodzaj licencji jest udzielany oraz na jaki czas. Ponadto dopasuj oprogramowanie do systemu operacyjnego, które obsługuje Twój komputer lub urządzenie mobilne.

           Podsumowanie

           • Antywirus to ochrona przed malware, wirusami oraz innymi złośliwymi oprogramowaniami.
           • Dobre oprogramowania antywirusowe zapewniają ochronę w czasie rzeczywistym. Powinny nie tylko być doskonałym skanerem antywirusowym, ale również udostępniać dodatkowe usługi zabezpieczające, takiej jak VPN, zabezpieczenie przed ransomware czy firewall.
           • Skuteczny antywirus wykryje każde zagrożenie z połączeń internetowych, po czym je zablokuje.
           • W sprzedaży spotkasz się z antywirusami, które nie tylko zabezpieczają komputery PC. Są również dostępne oprogramowania dedykowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu zabezpieczają przed złośliwymi aplikacjami na Androidzie czy iOS.
           • Większość oprogramowań chroniących przed wirusem, po pierwszym roku, należy ponownie aktywować przez wykupienie subskrypcji lub nowego oprogramowania.
           • Do jednych z polecanych produktów zaliczamy antywirusy Mcafee, Norton, Eset, jak również antywirusy Bitdefender.
           • Cena za oprogramowania waha się od 45 do 700 zł.
           Karolina Pisarska
           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry